Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56901) envagyok válasza siti (#56900) üzenetére


envagyok
veterán

Én már volt hogy lecsaptam a saját hirdetésemre egyszer :D

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#56902) arn válasza envagyok (#56901) üzenetére


arn
félisten

es sikerult megegyezned magaddal?

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#56903) envagyok válasza arn (#56902) üzenetére


envagyok
veterán

Egy régi hirdetésem volt, nem is emlékeztem rá. Közben eladtam azt, később megbántam, és akkor ugrottam rá :W

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#56904) r0b3r válasza envagyok (#56903) üzenetére


r0b3r
senior tag

És válaszolt az eladó?? :DDD

(#56905) bacsis válasza r0b3r (#56872) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

köszönjük :)
kezdem mostmár otthon elpakolni a gépeket, még azért egy 2-3 napba tuti bele fog telni mire minden a helyén lesz :D utána jöhetnek a karbantartások, sajna sok gépem meghalt :(

(#56906) r0b3r válasza bacsis (#56905) üzenetére


r0b3r
senior tag

Mennyire komolyak a bajok?

(#56907) flymi válasza bacsis (#56905) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Hujjujj. Sajnos ez benne van a pakliban. Én nem tudnám elviselni, ha idegenek klimpíroznának a gépemen. Nézni szabad, de semmi tapi.

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#56908) arn válasza bacsis (#56905) üzenetére


arn
félisten

Mitol haltak meg? Sajnos nalam is hullanak a szep vlbs cuccok.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#56909) envagyok válasza flymi (#56907) üzenetére


envagyok
veterán

Én a 80 éves veterán motorommal kaptam mindig idegbajt ha kiállításra vittem.
Sokan nézik mert ritka és régi (ez az egy van az országban) és nem tudom milyen ösztönök jönnek elő ilyenkor az emberekből, de mindenki húzogatja a gázt a kuplungot a fékeket, nyomkodja a dudát, tekergeti a kormányt nyitogatja a benzincsapot :W

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#56910) frescho válasza envagyok (#56909) üzenetére


frescho
addikt

Itt pont ez volt a cél. Lehetett nyomogatni, húzogatni...

Egy XT átment füstgépbe. Látványos volt. Az Amstrad amit már levideózott bacsis kapott egy üzemen kívül táblát.

Én egy gombot buktam a +4-ről és az Atari STe adta be a kulcsot, de az durván.

https://frescho.hu

(#56911) bacsis válasza frescho (#56910) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

az Amstrad-ot lexarom, újraformázom a HDD-t majd, legrossazbb esetben diszk csere...
az XT-t azért sajnálom mert nagyon spec tápos.. vagy rendbe tudom hozni a tápját, vagy kuka...
de ami még nagyon fájó volt az az origi IBM CGA monitor...
illetve kicsit aggódok, hogy miért nem adott képet az egyik gépem, amiben ha valami elszállt így is úgyis fáj, mert nem szeretném ha a 3DFX Voodoo5 5500-asom halna meg, de az se lenen jó ha az 1000-es SLOT-A Athlonom...
az már csak hab a tortán hogy meghalódott vlaszeg a S939-es Opteron gépembe a táp.. és ez még jobbik, és nem zárlatos lett pl az egyik radeon X1950XTX VGA... :U
jahh és elveszett a HP Jornada 728-as Stylusa...
...a TV-sek meg valami állványt hagytak el...

(#56912) alvaro válasza arn (#56908) üzenetére


alvaro
senior tag

Nálam egy 486SLC lap, egy VLB VGA meg egy-egy sokkal modernebb 754 és egy 939 lap halt el nem túl hosszú idő alatt. A 939-es nVidia chipjét legalább tudom, hogy én sarkaztam le... Ja, meg egy 6670-es Radeon is kifeketült. Szép lista.

(#56913) flymi válasza envagyok (#56909) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Ezért is nagy respekt azért amit bacsis csinál, de lehet csak tornáztatja magát. ;]
Igazából a brszk nem kiállítás, mert egy kiállításon az ember nézelődik, esetleg ha van rá lehetőség akkor fotóz/videót készít, itt viszont ki is lehet próbálni a vasakat, mértkékkel gondolom de lehet püfölni a klaviatúrát is, ez már egy más típusú rendezvény.
Egyszer úgyis elmegyek... Már harmadik éve ezt mondom, de ami késik nem múlik. Csak ne hagyjon fel ezzel a jó szokásával, h megrendezi évente. :K

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#56914) Sanchez638 válasza bacsis (#56911) üzenetére


Sanchez638
addikt

Final Caleb őt keresd meg a táppal kapcsolatban.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#56915) bacsis válasza Sanchez638 (#56914) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

én inkább úgy fogalmazok, hogy táppal IS megkerestem :D

(#56916) bacsis válasza flymi (#56913) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

hát.. a torna megvolt... még mindig izomláz van a vádliaimban :D
De most idén éreztem azt, hogy rengeteg embert meg tudok mozgatni, és bizony nagyon is értékelik az emberek.... Már most készülök a következőre... halkan megsúgom, már megvan a következő plakát is :DDD :DD

(#56917) siti válasza bacsis (#56916) üzenetére


siti
senior tag

nem a padláson kéne tárolni, és akkor fele cipekedést megúsznád :D

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#56918) flymi válasza bacsis (#56916) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Csak írd át a dátumot és vedd fel az aljára apró betűvel, hogy flymi visz pár kiló cpu hűtőt is (szigorúan csak nézni!)... :)
Nekem a kolléga most rakja össze a behalt monitorom táp panel részét, az kismiska lesz ahhoz képest szerintem ami munkát te viszel majd neki.
Nem véletlenül akartad lecserélni a sok monitort laposra, teljesen megértem. Az ibm szerver is ki volt állítva?

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#56919) arn válasza alvaro (#56912) üzenetére


arn
félisten

A csodaszep patika allapotu miro vision864et es a hercules et4000et sajnalom... beszeltuk, hogy lehet elkuldenem vmi hozzaertohoz, hatha javithato, de egyelore letettem rola, es hasznalok mast. Sajnos igaz, amit a wikin irnak, hogy tul nagyok ezek a kartyak, es a hosszu slot miatt tul nagy a mechanikai igenybevetel.

Mukodnek, de nem 100asak... sot igazabol a jopar vlbs videokartyabol alig van, ami minden szempontbol az.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#56920) r0b3r válasza arn (#56919) üzenetére


r0b3r
senior tag

Nekem is van 3db 486-os lapom, de csak egy maradhat. Sajnos még nem tudtam eldönteni, hogy melyik maradjon. Van egy ISA lap 486SX-20-al, egy VLB-s 486DX2-66-al és egy PCI-os Intel és AMD 486DX4-100-al. Vesa videokártyám nincs, és nem is látom reális esélyét, hogy a közeljövőben szerzek, így sztem annak van a legkevesebb esélye a maradásra. Ha meg a használati értékét jobban figyelembe veszem, mint a ritkaságát, akkor meg a 486DX4-100 maradna az SX20-al szemben. De ezt még nagyon nem tudom, lehet, hogy marad mindkettő. :)

Most az XT van a porondon, ha az teljesen kész, akkor jön a 286-os a sorban. A 486 még messze van. :)

[ Szerkesztve ]

(#56921) flymi válasza r0b3r (#56920) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Mindig nehéz a döntés ha szanálni kell.

Gf256-ot tényleg arany árban mérik manapság? Ok, h ritka (talán v5500-nál is), de h többet is érne... :U
Hát nem tudom...

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#56922) quailstorm válasza flymi (#56921) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Attól függ melyik.
V6800 az horror volt múltkor, V6600 az általában elérhető áron van, bánom hogy eddig nem vettem.

(#56923) envagyok válasza bacsis (#56911) üzenetére


envagyok
veterán

Ezt a felsorolást még elolvasni is sokkolja az embert..
Itt szisszentem fel:
"mert nem szeretném ha a 3DFX Voodoo5 5500-asom halna meg, de az se lenen jó ha az 1000-es SLOT-A Athlonom...'

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#56924) envagyok válasza flymi (#56921) üzenetére


envagyok
veterán

Nekem most jön 2db, így 4 lesz összesen.
Igaz ebből csak 1 Asus, a többi creative
Miért, mennyit ér?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#56925) frescho válasza bacsis (#56911) üzenetére


frescho
addikt

Egy kis jó hír:

Az Atari STe a haza levegő és a forraszópáka látványának hatására meggyógyult. Frankón ugyanazokkal a kábelekkel, monitorral amivel lent nem ment itthon elsőre elindult gond nélkül. Pedig megint napokat szöszöltem a MIDI totó kiválogatásával.

Statív viszont nállam sem került elő.

https://frescho.hu

(#56926) flymi válasza envagyok (#56924) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Inkább csak privátban riogatnálak olyan árral, amit én kaptam egyre, mikor érdeklődtem...

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#56927) bacsis válasza flymi (#56918) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

A 2 processzoros 1M L2 cache-es Pentium PRO szeró igen, és kivételesen gyönyörű szépen tette a dolgát :D
jahh velem is megoszthatod milyen ajánlatot kaptál a Gef256-ra :R

(#56928) Sanchez638 válasza flymi (#56926) üzenetére


Sanchez638
addikt

Szvl akkor érdemes lenne elővenni a 256DDR-t? (Kár h anno a Asus V6800Deluxe nem ment rendesen)

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#56929) Ádyka


Ádyka
őstag

Olyan 12 éve fillérekért adtam el a Elsa GF256 DDR-t. Kb 3500-ért.... :B Akkor annyit ért.

HP 690C -be való szines patron (HP49) kölcsönbe egy próbára valakinek nincsen?

Varta R2U 2100 mAh AAA 2799 Ft! Varta R2U 800 mAh AAA 2399 Ft!

(#56930) arn válasza quailstorm (#56922) üzenetére


arn
félisten

pedig szerintem "tortenetileg" az elso gf256 erdekesebb, nem a kesobb jott ddr, ami utan mar ott is volt a gf2gts. bar lehet epp azert van belole keves, mert alig egyket honapot volt a toppon.

mongy retroban nehez igy eszerveket talalni :D a v5 is nepszeru, a k63 is, aztan egyik sem volt tul acelos a maga koraban.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#56931) envagyok válasza arn (#56930) üzenetére


envagyok
veterán

Én 30 körül adtam el ha jól emlékszem az újan vett asus gf256 ddr deluxe-ot dobozosan.
Igaz annak már vagy 16 eve :D

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#56932) envagyok válasza arn (#56930) üzenetére


envagyok
veterán

Talán 3-4 hónap volt a különbség. Mire beérkezett kis hazánkba addigra már kint a ddr-t tesztelték, akinek volt esze, várt, nekem pl tnt v tnt2 deluxe volt, vitt az is mindent amíg meg tudtam venni a ddr gf256-ot.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#56933) envagyok


envagyok
veterán

Hmm.. Ez tényleg durván tud. Minden P4-et keresztbe lenyel....
Szerintetek van olyan AGP-s lap, ami passzol az FX-60-hoz? Nekem csak 2 pcie van, de ezzel a procival megcsinálhatnám a legerősebb "igazi" AGP konfigot.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#56934) arn válasza envagyok (#56932) üzenetére


arn
félisten

akinek meg tobb, megvarta a gtst :D a gf256 sdr es a gf2gts kozott kb volt fel ev. koze esett a ddr.
tesztekben legtobbszor csak vmi mernoki peldany szerepelt, a ddr felfutasa miatt gyk nem lehetett venni.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#56935) bacsis válasza envagyok (#56933) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

van az Asrocknak olyan NF3-as lapja ami a Phenom II-t is megeszi, szóval azért ennél a procis felállásnál erősebb AGP-s konfigot is össze lehet dobni :)
Persze nem mintha ez szar lenne :) NF3-Ultra chippes lapokat keressél, azok még mind AGP-sek van a Gigának, DFI-nek, Abitnak, stb szinte az összes gyártónak... de ha jól dereng még VIA chippes AGP-s S939-es lap is akad... ezek voltak a KT880-asok

[ Szerkesztve ]

(#56936) jokeph válasza bacsis (#56935) üzenetére


jokeph
nagyúr

Volt Asrock Alive Dual E-SATA II lapom, bánom hogy anno túladtam rajta... :O

pci-e x16 + valódi x8 AGP. ;]

Igaz, ez nem S939, hanem AM2. :U

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#56937) quailstorm válasza arn (#56930) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Én csak annyit tudok, hogy míg V6600 szokott lenni 3-4k közt, addig a V6800-at asszem pont frescho licitálta el az egekbe.
Amúgy meg nem is szoktam látni V6800-at.

(#56938) envagyok válasza bacsis (#56935) üzenetére


envagyok
veterán

Na pont találtam itthon egy nf3 ultra lapot :) Már itt hever vagy 2 éve :D
MSI K8N Neo2

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#56939) Sanchez638


Sanchez638
addikt

Emberek.. Vettem 28KG merevlemezt vegyesen. Becsapós volt, mert 1-200GB között volt hirdetve.

2db volt ami kisebb volt mint 1GB, viszont előkerült belőle egy 14 badszektoros 500GB IDE lemez is.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#56940) flymi válasza envagyok (#56938) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

pont találtam itthon egy nf3 ultra lapot -> Miért van az, hogy mások alaplapot, vga-t meg procit találnak otthon a sarokban én meg csak pormacskákat? Pedig kétszer is végignéztem a szoba szögleteit... :DDD

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#56941) envagyok válasza flymi (#56940) üzenetére


envagyok
veterán

Mert a 40nm padlásszobában van vagy 40-50 még teszteletlen alaplap, és most közéjük túrtam mert kellett egy AM3-as laphoz (+x6 1100t)a hűtő tartó műanyag, és pont miután bacsis írta mi kell, meg is akadt a szemem rajta.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#56942) bacsis válasza jokeph (#56936) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

na most azt tudni kell, hogy vagy az AGP teljes értékű 8X-os, vagy a PCI express... a 2 egyszerre sosincs meg.. itt tényleg valójában 8X-os az AGP, viszont itt valszeg a PCIe lesz csonka és kemény 4X-es sávszélt fog tudni...

(#56943) DarthSun válasza bacsis (#56942) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

És a PCIe 4x- es limitál is, a 8x- osnál nem vettem észre teljesítménycsökkenést a 16x- oshoz képest.

Kiállításhoz grat, a fent lévő anyagok alapján pazar volt. Mennyi látogató volt összesen a 2 nap alatt ?

A gép és alkatrészhibák szomorkásak, kíváncsi leszek hogy a fokozatosan tesztelésre kerülő sokat állt gépeimnél mi lesz a helyzet. A PII- ben csak a kis 640- es WD nem indult, de kocogtatásra helyrejött.

(#56944) Sanchez638


Sanchez638
addikt

Mai téma 1GB alatt:

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#56945) DarthSun válasza Sanchez638 (#56944) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Ilyen Caviar- om van 640- esben, amit fentebb említettem, ha nem indulna próbálkozhatsz Te is a kocogtatással (kikapcsolt állapotban).

(#56946) Sanchez638 válasza DarthSun (#56945) üzenetére


Sanchez638
addikt

Írás teszt végig ment rajtuk. Semmi bad nincs a lemezeken.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#56947) DarthSun válasza Sanchez638 (#56946) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Akkor happy...

(#56948) arn


arn
félisten

Az a conner egy ruszok vinyo volt a maga koraban, viszont retroszemmel a legjobb hangu :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#56949) r0b3r válasza arn (#56948) üzenetére


r0b3r
senior tag

Ez így van, én is a két legkisebb vinyóm hangját kedvelem a legjobban, a Conner CP-30084e és Seagate ST351A/X -ét. :DDD :K ;]

(#56950) Sanchez638 válasza r0b3r (#56949) üzenetére


Sanchez638
addikt

És a legjobb, mind háromnak egyenletes. Semmi kattogás ide, kattogás oda.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.