Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55701) quailstorm válasza zoltanz (#55697) üzenetére


quailstorm
nagyúr

Szerintem mindent azon kell hallgatni, amire tervezték. Tyrian az FM egyértelműen. Van jópár MT-32 exkluzív játék is. (Monkey Island például típuspélda, mert SC-55-ön rettenetes)
Viszont az MT-32 GMIDI játékkal az kampec, egy DOOM vagy Duke mindenképpen SC-55-öt kér már.

(#55699) Ry0K3N:

Valószínűleg nagyon benne van ebben a tudatos minőségrontás az FPS javára. Amik kikerültek szép lassan. Kevésbé népszerű játékok nem esnek annyira.

[ Szerkesztve ]

(#55702) DBob válasza quailstorm (#55701) üzenetére


DBob
őstag

"Szerintem mindent azon kell hallgatni, amire tervezték."

Pontosan. A zenével megbízott illető többnyire egyetlen hardverre komponál, a többire pedig portoltak. Már akkor is. Így lehet hogy a Dune például Adlib Gold-al szól a legjobban (Stéphane Picq kente-vágta a Yamaha megoldását), Sierra felsorakozott a Roland MT-32 mögé az összes játékukkal, illetve a Silicon & Synapse General MIDI-ben utazott, egy kivételtől eltekintve (ott valószínűleg mást bíztak meg a játék zenéjével).

[ Szerkesztve ]

(#55703) envagyok válasza bacsis (#55696) üzenetére


envagyok
veterán

Na megoldódtak a problémák mind!
Le is írom ide, hátha segít máson is, akinek nf7-s alaplapja van.
Szóval
1.: Glacialtech Silent breeze II Hűtő cserélve lett Silent breeze III-ra. A nagyobb borda/venti megtette hatását. Amúgy a III-as van specifikálva a 3200+ Athlon XP-hez.
2.: Fehér gagyi paszta cserélve lett minőségi szürkére.
3.: ATI Driver cserélve lett Omega 7.10 driverre.

Így 3200+ sebességre kapcsolva (200*11) a kis 2500+ alapfeszen tökéletesen stabilan 50 fok körül megy terhelve, semmi lekapcsolás, szirénázás nincs.
Az Omega 7.10 driverről egy német fórumban olvastam, ahol ugyanez az inkompatibilitás (ATI VGA nForce 2 lap) volt a téma. Ami még érdekes volt, hogy az ATI gyári driver uninstall után, mikor telepítettem az Omegát, több file-nál rákérdezett, hogy felülírja-e az újabbat (amit az Omega driver telepítője ír is, hogy mindenképpen engedjük a felülírja-e). Így most zsinórban fut az összes 3dmark.
Elképzelhető, hogy mikor az elején a legújabb drivere feltettem, hiába próbáltam utána régit, szerintem az ATI telepítője nem írja felül az újabb file-okat, így ha egyből a sima Catalyst 7.10-et felrakva lehet ment volna. Köszönöm Sancheza az ötletet, én naivan azt hittem a legutolsó legacy driver a tuti.
A többieknek, akik küldtek biosokat is köszönöm, bár erre a problémára nem ez volt a gyógyír (Ennyit nem flasheltem az elmúlt 10 évben, mint most), de a biztonság kedvéért az utolsó Merlint hagytam a lapban, ami kicsit húz a memória időzítéseken.

Más:
A DDU vga driver uninstaller után a Windows XP ugyan gyorsan betölt, bejön a desktop, de utána 1 percig szüttyög vmin, és csak utána jön az ismeretlen hardver ablak, illetve lesz használható a rendszer rendesen. Nem szívesen telepítem újra, így érdekelne van-e vmi megoldás erre.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#55704) arn válasza quailstorm (#55701) üzenetére


arn
félisten

Acsi, amit en teszteltem mt32on az tamogatja azt. Tehat nem rakuldtem a midi porton keresztul, hanem rendesen szolal meg rajta. Sc55 detto... csak ott hasznaltam, ahol sc vagy gmidi tamogatasa van. Van olyan jatek amelyik mindkettot tamogatja, ott azert szerepel mindketto.

A monkey island csak mt32ot tamogat, a doom es duke pedig nem tamogatja azt. Szoval nem borzaszto rajta, hanem szimplan nincs tamogatasa, meg jo, hogy szarul szol (az sc55 mt32 emulaciojarol inkabb ne beszeljunk, mert hullamtablaval nem lehet mt32ot emulalni).

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#55705) arn válasza DBob (#55702) üzenetére


arn
félisten

A gold az nem opl3?

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#55706) Tothg86


Tothg86
tag

Sziasztok
Hadd osszam meg a tegnapi lootot. Socket 939 (Gigabyte lap), 3000+ proci, Abit 9600XT, 80GB HDD, és fordulatszámszabályzós hőmérős paneles ház. Mindez 2 ezerért egész jó. Sajna a vga hűtő nem gyári, pedig képek alapján nagyon pofás kis kártya volt. De legalább megy!
Jó kis gép lesz belőle.
Egy jobb procit mjad szeretnék hozzá, bár ahogy látom nem lesz könnyű

Szerintetek a 9600XT passzol ehhez a procihoz? Egy komolyabb 939-es procihoz már kevés?

(#55707) bacsis válasza Tothg86 (#55706) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Nagyjából elfogadható kombó, bár tény, hogy mehetne erősebb VGA is mellé.... esetleg egy Geforce 6600 vagy egy Radír X1600... ha procit upgrdelsz akkor ilyen 3800 vagy 4200+ X2-es, ezek is beszerezhetők azért még.. ilyen 4-5 rogny körül, és akkor mehetne mellé egy 6800GT vagy egy X1650XT

(#55708) Sanchez638 válasza bacsis (#55707) üzenetére


Sanchez638
addikt

x2+ 2k körül is kapható, de persze nem a 4800-asok. Pl a 4200+. De sokszor olcsóbb megvenni a lappal együtt, de még akkor is a te általad kíírt ár alatt marad az ember.

[ Szerkesztve ]

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#55709) Tothg86 válasza Sanchez638 (#55708) üzenetére


Tothg86
tag

Köszi!
Van még egy X850XT-m is, de még nincs helye. Azt milyen proci mellé lenne érdemes tenni? Esetleg egy LGA 775-ös Pentium D mellé?

(#55710) izee válasza Tothg86 (#55709) üzenetére


izee
senior tag

Teheted egy ilyen proci mellég is. Még nem léteztek a 2 magosak, amikor X850XT (legalábbis X800XT) már igen. Az én választásom abból az időből X700 (pcie), 27000Ft-ért. A tied meg szerintem 100.000Ft-ért lett volna kapható, miközben a 3000+ 30.000Ft-ért.
A Sempron s754 variánst vettem abban az időben, de a 9600XT-X600 variánsoktól próbáltam menekülni, mint a tűztől. X700-tól jött el a vérfrissítés.

[ Szerkesztve ]

Identicalness is the tendency to propagate to collaborate and to interact only with people who are very very very very very much like you. Epitome of this is the selfie. https://www.youtube.com/watch?v=dmXcjvL9VSc&t=39m45s

(#55711) Lord Myn válasza Bile Demon (#55689) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Ahogy DarthSun kolléga is megmondta, rakjál bele "rendes" soundfont bank-ot (nem is kellenek akkorák, elég a kb. 30MB-os GeneralUserGS soundfont, az kb. úgy szól mintha egy nagyságrenddel nagyobb lenne, mivel rendesen kiegyensúlyozott). Illetve, az EAX manager-ben állítsd be MIDI-re a megfelelő akusztikát (Reverb, Chorus) is, ég és föld lesz a különbség. Egyébként meg azért van 2 egyforma belőle, hogy legyen 32 MIDI csatornád, ugyanis a MIDI protokoll csak 16-ot enged egy porton. Későbbi kártyákon (Audigy, X-Fi) már lehetett külön soundfontot állítani portonként.

"War does not determine who is right - only who is left."

(#55712) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Skacok, van egy Abit SA6-os universal AGP-s fain kis lapom, csak a világért sem bírom működésre bírni. Megbírkózik ez egyáltalán az 1200-es celeronnal, vagy ne is erőltessem? Hangjelzést sem ad a bios beeper. Ventik felpörögnek és ennyi. A vga egy mx400, most teszteltem másik lapban, az jó.
Lehet tényleg vennem kéne egy post code kártyát...?! :U

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#55713) bacsis válasza flymi (#55712) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

az SA6 nem eszi a tualatint...

(#55714) flymi válasza bacsis (#55713) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Ok. Beleraktam egy 800-as celkát, azzal elindul, de olyan beep code-ok jönnek, hogy csak na. Mint egy mentőautó. Ezt nem tudom beazonosítani. :DDD :N

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#55715) bacsis válasza flymi (#55714) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

valszeg nem érzékeli a CPU ventit

(#55716) flymi válasza bacsis (#55715) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Hát, ez továbbra is vinnyog. EZ alapján próbáltam meg behatárolni a probléma forrását, de ez egy borzalom.
Annyit sikerült belőni, hogy nyolc sípszó (mély + magas hang váltakozva) hangzik el és ismétlődik újra meg újra.

Egyébként ezeket hogy kell értelmezni?
1-1-3
1-1-4
1-2-1, stb...

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#55717) jokeph válasza flymi (#55716) üzenetére


jokeph
nagyúr

AWARD BIOS, igaz ?

Vagy Phoenix ?

Amit irtál, hogy változó frekvenciás fütty váltogatja egymást, jó eséllyel azt jelenti Award és Phoenix BIOS-nál is, hogy nem érzékeli a CPU_FAN-t és/vagy kicsi a ventilátor fordulata/kevésnek érzi illetve valamelyik monitorozott feszültségérték nem megfelelő.

[ Szerkesztve ]

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#55718) flymi válasza jokeph (#55717) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Phoenix matricás. :)
Award bios hangjelzéseket eddig még mindig sikerült belőni ha volt. (Gyors lekopogom...) :DDD
Hiába na, nem vágom annyira ezeket a régi masinákat, de lenyűgöznek azzal, hogy mennyit lehet kínlódni velük. :DDD Asus TUSL2-C is volt vagy cirka 4-5 nap, mire anno működő konfigot kreáltam belőle, persze meló mellett.

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#55719) bacsis válasza flymi (#55718) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

2-en is a ventit mondjuk :)
...régi masina? rakj össze egy 486-ost na az régi és azzal lehet igazán xopni :DDD

(#55720) Ranagol_5 válasza bacsis (#55719) üzenetére


Ranagol_5
senior tag

Foleg egy gus-sal meg egy awe-val, nem? :D

Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

(#55721) bacsis válasza Ranagol_5 (#55720) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

:K :DDD

(#55722) flymi válasza bacsis (#55719) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

+jokeph

Megpróbálom másik hűtővel. Egy cooler master alu kockát tettem rá, jó aljzatba is dugtam a ventijét, pörgött is.

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#55723) jokeph válasza flymi (#55722) üzenetére


jokeph
nagyúr

Ha ez sem, akkor még ott van az, hogy tuti jó a BIOS elem ? műszerrel mérhető, hogy meg van e a 3V körüli érték, illetve egy másik táppal is érdemes lehet megpróbálni.

Milyen táppal próbálod most?

Lehet, hogy ennek a lapnak kell még a -5V ? :U

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#55724) bacsis válasza flymi (#55722) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

simán benne van hogy valamelyik feszültségi értéket, akár 5V-ot akár 12V-ot rosszul olvas ki, vagy a venti fordulatot rosszul olvassa ki.. ezeket csekkold.. sőt a hőfokot is detektáltathatja rosszul... ha valamelyiket rosszul méri, akkor ignore-ra kell állítani és akkor nem foglalkozik vele, nem is fog sípolni...

(#55725) flymi válasza bacsis (#55724) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

+jokeph

Reggelt!
Azt hiszem rájöttem mi a hiba, kicsit benéztem. Még egyszer megnéztem a manualt és leesett a tantusz... :W
De azért egy elemcserét mindenképp megejtek majd rajta holnap.

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#55726) jokeph válasza flymi (#55725) üzenetére


jokeph
nagyúr

Nem lőtted be a DIP kapcsolókkal a helyes FSB-t a CPU-nak ? ;) :DDD

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#55727) rocketry23


rocketry23
tag

Sziasztok!

Ismét segítséget szeretnék kérni a mai szerzeményemhez.

Abit IX38 QuadGT. Biost szeretnék frissíteni rajta, de az abit oldala be van halva, csak egy 1kb méretű hibás rar filekoat lehet letölteni. Hiába túrom a netet, nem tálalok máshol biost.
Valakinek valami ötlete lenne?

(#55728) envagyok válasza rocketry23 (#55727) üzenetére


envagyok
veterán

Van egy ftp mirror:
ftp://91.121.194.115/pub/download/

Ps: gratula a laphoz :)

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#55729) rocketry23 válasza envagyok (#55728) üzenetére


rocketry23
tag

Köszönöm :R

Jó párosítás lesz a tőled származó 8800GTX-el. Meg van még bele 4 giga corsair dominator.
Procit kell bele kitalálnom valamit.

(#55730) envagyok válasza rocketry23 (#55729) üzenetére


envagyok
veterán

Ha nem akarsz korhűt, akkor egy Xeon X3363 E0 stepping (v 70 v 80 ha több van rá, ezek 3.5-4GHz között elketyegnek), nekem is ez volt az X38/4870 crossfire retro konfigban. Korhű választás egy qx6800, az is ment nekem 3.4GHz-en.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#55731) rocketry23 válasza envagyok (#55730) üzenetére


rocketry23
tag

Xeont nem szeretnék, már csak a faragás miatt se. Se a lapot, se a procit nem akarom szétfaragni. X5460 van itthon 2 darab is. Egyelőre Q6600 lesz, mert az van polcon. Aztán majd ha kifogok egy jobbat akkor csre :)

(#55732) envagyok válasza rocketry23 (#55731) üzenetére


envagyok
veterán

Nem is kell faragni semmit. Nekem nútolt volt a proci , úgy vettem. Inkább G0 Q6700, nekem is ma jött egy Az ASUS 975X gépbe a QX6800 helyett. Poén, de jobb annál 1.18v-on megy 3.2GHz-en 1.22v-on 3.33GHz-en.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#55733) rocketry23 válasza envagyok (#55732) üzenetére


rocketry23
tag

Ez a proci nútolás nem rossz ötlet. De nem tudom merjem-e.. Lehet egyiket beáldozom a gyűjteményből.

(#55734) bacsis


bacsis
Közösségépítő

srácok látttatok mr olyan hibaüzenetet DOS alat, hogy:
EMM386: DMA mód nincs támogatva
NA ez vajon mi lehet?

(#55735) Alpi. válasza rocketry23 (#55727) üzenetére


Alpi.
addikt

Hú, ez szép fogás ! Fullos cucc ! Grat hozzá ! :C
(én biztos, hogy egy jó kis wolfdale-t hajtanék benne, ami szépen, könnyedén szalad magas fsbvel :K )

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#55736) r0b3r


r0b3r
senior tag

Lassan elkészül a kis mindenes.
kép 1.
kép 2.
kép 3.

:DD :DDD

(#55737) rocketry23 válasza Alpi. (#55735) üzenetére


rocketry23
tag

Köszönöm :R

E8500 van kéznél. Majd meglátjuk mit megy ;]
Tápegységet vadászok értelmeset jelenleg.

(#55738) flymi válasza jokeph (#55726) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Valahogy úgy. :DDD

rocketry23: Grat, jó kis cucc! Én kifejezetten kedvelem az abit cuccokat.

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#55739) Sanchez638 válasza r0b3r (#55736) üzenetére


Sanchez638
addikt

Pfúú az az Ócska vga hűtés... Akkor oda kell melléje még egy venti..

[ Szerkesztve ]

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#55740) arn


arn
félisten

vegre sikerult egy desktop 450es k6-3at szerezni a pluszos helyett.

1999 Q2 - K6 III
Alaplap Asus P5A rev 1.03 ALi ALADDiN V
Processzor AMD K6 III 450 AHX


facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#55741) r0b3r válasza Sanchez638 (#55739) üzenetére


r0b3r
senior tag

Ezek a kártyák nem igazán melegednek sztem, de majd figyelem. :)

(#55742) arn


arn
félisten

vogonsrol... az illeto 6000 dollart fizetett erte. ez vhol szamomra a retrozas halala.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#55743) flymi válasza arn (#55742) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Ezmiez? Vmi hangkártyának tűnik jobban megnézve.

az illeto 6000 dollart fizetett erte -> Hátaztán... :U Ha annyit, akkor annyit, nem nekünk fájt.
A retró sosem volt olcsó, kivéve ami szemét, de aztán a szemét is megfogyatkozik, ritka és drága lesz.

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#55744) alvaro válasza arn (#55742) üzenetére


alvaro
senior tag

Aranyból van? :F

(#55745) r0b3r válasza Sanchez638 (#55739) üzenetére


r0b3r
senior tag

Egyébként ilyen sokáig eddig még soha nem bontottam csomagot, ahogy ez a kártya be volt csomagolva. :DDD :DDD

(#55746) DBob válasza alvaro (#55744) üzenetére


DBob
őstag

Pontosan, aranyból.
Adlib Gold ugyanis.

(#55747) arn válasza alvaro (#55744) üzenetére


arn
félisten

Vegulis :D egy dobozos adlib gold.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#55748) Alpi.


Alpi.
addikt

Én meg most ezeknek örvendezek ! Annyira tetszenek így együtt ! :K
(bocsi a kakaszar képekért. :B )

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#55749) Alpi.


Alpi.
addikt

Ki veszi észre a nyomdahibának tűnő dolgot ? :DDD
[3D99-Opteron165-6600GtSli]
[3D2001-Opteron165-6600GtSli]

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#55750) nakos1212


nakos1212
senior tag

Hi!
Egy olyan problémám van hogy az idáig hibátlanul működő gépemen olyan kékhalált kapok rendszeresen, hogy 0E VMM.VXD, windows 98 se alatt.
Raktam újra windowst párszor, a vga driver installja után kezdi el, de akármilyen videókártyával próbálva csinálja. DOS és Os/2 hibátlanul megy, úgy ahogy a linux livecdről.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.