Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55801) envagyok válasza Alpi. (#55798) üzenetére


envagyok
veterán

Az I850-es P4 S478 northwood procis gépem 3xennyit tud.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#55802) r0b3r válasza Tim82 (#55781) üzenetére


r0b3r
senior tag

Ránéztem erre a Manjaro-ra és kifejezetten tetszik. Sajnos pont azon a gépen nem tudom elindítani, amelyikre szeretném telepíteni. :( E8400 2Gb ddr2 Ati FirePro V7750. Boot managerből inditanám a live Manjaro-t és olyan mintha a betöltés alatti felbontással nem tudna mit kezdeni, monitor lekapcs. Egyel erősebb gépen, ugyanezen a monitoron szépen betölt. Xfce és Kde verzió ugyanígy. :(

(#55803) Alpi. válasza envagyok (#55801) üzenetére


Alpi.
addikt

Telkesen mas imc, igy nem merhetoek ossze. Platformon beluli ket meresed viszont igen. Ugyan olyan, mint 775-nel. Egy 133 fsbs P4 524-hez is hiaba raknal 1066-os ramokat az 533 helyett. (Ha lehetne ilyent) 790i-den meg lehet is ilyesmit. :) Jol nez ki, mikor egy 1333-as cpuhoz rakja a 2000 mhz-es ramokat. Epp csak nem gyors. :DDD

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#55804) DarthSun válasza Alpi. (#55797) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Szerintem reális. Extrém tuning, FSB nem olyan magas, viszont a CPU, RAM magas órajelen megy, valamint a CPU NB- t is jóval magasabban hajtod. Mindegyik adhat hozzá. Én viszont mérsékelten tuningolok, mindíg napi használatra felszoftverezett gépeken mérek, tehát lényeg hogy ha bekapcsolom stabil legyen és menjenek rajta a korban hozzáillő programok, vagy esetleg még valamivel újabb/régebbi is. Ezek mind lassító tényezők a kihegyezett tuninghoz képest.

(#55805) Tim82 válasza r0b3r (#55802) üzenetére


Tim82
nagyúr

Manjaro KDE-t tettem fel erre, Live módban is ment, utána telepítve is. Nem tudom, Te milyen felbontású monitorral próbáltad, nekem 1680*1050-es felbontású monitor van erre a gépre kötve, DVI-n. A VGA egy HD5450, de a Te V7750-del (ha jól látom, ez a HD4670-nel azonos GPU-t használ) sem kellene gondja legyen.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#55806) Alpi. válasza DarthSun (#55804) üzenetére


Alpi.
addikt

Azert ez nincs annyira messze egy 24/7-be hasznalhato setuptol sztem. Egy kis idot szanjunk ra egy-ket aprosaggal lathato javulast lehet elerni. Negativumok nelkuli dolgokra gondolok. Siman csak Phenom-itani kell a beallitasokon, ahol engedi a cucc.

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#55807) DarthSun válasza Alpi. (#55806) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Kb úgy jártam el, 4GHz a vége, belőttem 3.7- re, ramok 1020/CL5- öt bírnak, 960- on mennek, NB- t meg nem szeretem 2600 fölé vinni, a HT- nél pedig ajánlott tartani a referenciát. Lényegében megkeresem a végét és abból visszaveszek vagy 2 szintet, hogy tuti stabil legyen. Hozza a formáját így is és a feszeket is lejjebb lehet venni hogy tartósabb legyen a konfig.

(#55808) r0b3r válasza Tim82 (#55805) üzenetére


r0b3r
senior tag

Jó is, hogy írod a DVI-t. Egy Eizo FlexScan 22"-os monitorra van kötve egyszerre a két gép. Amelyiken ment a Manjaro, az Dvi csatin keresztül csatlakozik a monitorra. Amelyiken nem indult el abban pedig a Dvi kártyán van egy átalakító és úgy csatlakozik a monitor D-Sub bemenetére. Nem gondolom, hogy ez probléma lehet, de holnap teszek egy próbát és átdugom dvi-ra.

(#55809) Tim82 válasza r0b3r (#55808) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nálam Fujitsu P22W-5, egészen pontosan egy DVI-HDMI kábellel van rákötve a HD5450 (a kártya oldalán van a DVI kimenet, a monitorba van bedugva a kábel HDMI vége). A monitor HDMI-n kívüli többi bemenete (D-Sub, DVI) nálam is "foglalt". :)

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#55810) r0b3r válasza Tim82 (#55809) üzenetére


r0b3r
senior tag

Akkor ez nem nyert hangszórót... :( DVI csatin keresztül se jó. Letöltöttem egy régebbi Release-t is, a 17.0.0.5-öst is, de azzal is ugyanez. Miután rábökök a Manjaro boot-ra kép lekapcs és őrülten felpörög a a gpu ventilátor. :F Asszem ez megmarad windows-os gépnek. :(

(#55811) Tim82 válasza r0b3r (#55810) üzenetére


Tim82
nagyúr

Mivel írtad ki a telepítőt? Gondolom, pendrive-ra került.

Én Windows alól Rufus-szal írtam ki eddig a Linux-telepítőket. Más programok (pl. LiLi) nagyon gyakran elszúrták a kiírást, hasonló hibajelenség lett az eredmény a boot-kor, mint amilyet Te is írtál.

Egyébként valószínűleg nekem sem marad Manjaro azon a gépen, az Ubuntu/Debian és a Fedora/CentOS Linux vonal ismerős, ott tudom, hova-mihez nyúljak, a Manjaro/Arch Linux vonal meg tök ismeretlen - tegnap még arra se jöttem rá, hogyan telepítsek pl. Vivaldit, ami a megszokott böngészőm. :D Ellenben szép és gyors lenne a Manjaro, ha nem egy IDE HDD lenne a gépben rendszerlemeznek. Így sem vészes és van egy rakat szimpatikus dolga, csak nem biztos, hogy most szeretnék egy újabb Linux főcsapásiránnyal kísérletezni. :)

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#55812) r0b3r válasza Tim82 (#55811) üzenetére


r0b3r
senior tag

Rufus 2.1.8-al írtam pendire, BurnXP-vel újraírható dvd-re és 3 különböző képfájlal is próbáltam. A Q9400 8Gb ddr3 Gef.630GT gépemen szépen elindul és használható, de azon a gépen nem szeretnék keverni. Az E8400 2Gb Ati v7750-es gépen a boot menünél nem jut tovább.

(#55813) Tim82 válasza r0b3r (#55812) üzenetére


Tim82
nagyúr

Fura, mert ahogy néztem, a kártyád egy módosított HD4670, elviekben nem kellene gond lennie vele egy Linuxnak sem.

*
Más kérdés: egy socket 939-es alaplap, ha Athlon 64 X2 helyett 939-es Opteron proci kerül bele, lekezel ugye 2 GB-os DDR (nyilván REG, ECC) modulokat? Tehát Opteronnal mehetne bele 4 db 2 GB-os szerver DDR modul?

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#55814) envagyok válasza Alpi. (#55803) üzenetére


envagyok
veterán

Dual PIII-700 100-as SDRam sebességgel az ASUS P2B DS lapban (Egyszer már átmodifikálhatnám 133-as FSB-re, elvileg jumper moddal tudja):

Azért messze nem lassabb annyival a 600-as RDRamnál 133-as fsb-vel, de mindjárt csinálok egy 133-as tesztet is TUA P3-al.

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#55815) envagyok


envagyok
veterán

Itt a p3 tualatin sd133

[link]

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#55816) Sanchez638 válasza envagyok (#55815) üzenetére


Sanchez638
addikt

Ha rámész arra "save", akkor kapsz egy aranyos kis képet csak az ablakról. :)

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#55817) Hosssszu válasza Sanchez638 (#55816) üzenetére


Hosssszu
őstag

Vagy alt+print screen gomb. Bár akkor csak a vágólapra kerül.

(#55818) r0b3r válasza Tim82 (#55813) üzenetére


r0b3r
senior tag

Azt hiszem kizárhatjuk a videokártyát. Alaplapi VGA-ról sem indul. :DDD Elég sok minden van ebben a gépben, lehet, hogy valamelyik alkatrészen fennakad a linux, amelyik a windows-nak nem probléma. LS-120, nagy floppy, dvd, IDE-CF adapter, PCI-IDE portbővítő kártya, stb... :DDD Mind1, marad a Win :)

(#55819) envagyok válasza Hosssszu (#55817) üzenetére


envagyok
veterán

Hirens boot cd-ről indítva a rendszert (winme nem szerette az aidát) explorerrel nem igazán bírta ide betallózni a képet

De a lényeg:
A 840 dual channel rdramos lapban ugyanolyan gyors a ram kezelés mint a 815-ös single channel sdram. Azért nem ezt vártam.
Ez normális?

[ Szerkesztve ]

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#55820) Tim82 válasza r0b3r (#55818) üzenetére


Tim82
nagyúr

Elviekben jobban kellene kezelnie az egzotikus cuccokat is, mint a Windows-nak. Floppy nálam is van (illetve lesz, mert nincsen bekötve - nem tudom, hova kevertem el a szalagkábelt), meg lesz soros és párhuzamos portkivezetés is, valamint koaxiális kivezetés.

A Terratec DMX 6Fire hangkártyát (ami egyébként talán Win 2000-re meg XP-re kapott drivert és újabb Windows-ok nem igazán kezelik) pl. kapásból felismerte, kezeli a breakout boxot is, csak fel kellett vennem a jelszintet az Alsamixerben, hogy legyen hang.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#55821) nakos1212 válasza envagyok (#55814) üzenetére


nakos1212
senior tag

az a jumper mod iszonyat veszélyes, mert nagyon pici területen kell dolgozni és aprók a forrpontok is, inkább ne...-

(#55822) DBob válasza Tim82 (#55820) üzenetére


DBob
őstag

"Elviekben jobban kellene kezelnie az egzotikus cuccokat is, mint a Windows-nak."

Én anno ezért dobtam az Ubuntu napi szintű használatát hosszú évek után, mert állandóan HW problémáim voltak vele. Például külső hangkártyával, vagy DVB-T tunerrel.
Kb. egy éve megint napi szinten, desktopnak (is) használok Linuxot, azóta úgy látom ezek a helyzetek javultak.
Pl. külső, USB-s hangkártyával sosem volt bajom.

(#55823) envagyok válasza nakos1212 (#55821) üzenetére


envagyok
veterán

Olvastam egy fórumban hogy melyik smd ellenállásokra kell forrasztani, az nem tűnt veszélyesnek.
Azaz nem közvetlen a chipre kell.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#55824) Tim82 válasza DBob (#55822) üzenetére


Tim82
nagyúr

Notin mondjuk nekem az Ubuntu nem akar hangot kiadni egy CM6631A USB-SPDIF transzport digitális kimenetén. (A transzportot felismeri és kezeli hangeszközként...) A VIA USB32 vezérlős AudioGD DAC/fejhallgatóerősítőmet sem kezeli teljesen jól.

A többi külső USB-s hangcuccomat viszont igen (Creative Sound Blaster E5, XMOS-alapú kínai TI DSD1796 alapú DAC, Steinberg UR12).

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#55825) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Volt egyszer egy Abit mobo kollekcióm:

Abit BH6 (x2)
Abit BH7
Abit IS7-E
Abit IS7-E2, dobozos
Abit SA6

Nem túl nagy, hisz még épp csak belekezdtem, bővítés alatt volt. Nincsenek közte extra darabok, nekem mégis nagyon tetszettek/tetszenek. Azért múltidőben írom, mert sajnos az alaplapok effektív túl sok helyet foglalnak (természetesen a közel 100 darabos cpu hűtő gyűjti mellett :DDD ), ezért ritkítani kellett. Apukának is készülök remélem még az idén, szóval a babaprojekt most elsőbbséget élvez. Ezt be kell áldozni.
Az IS7-E2 a jövő héten már új gazdihoz is kerül.
Kéne egy olyan képet lőnöm, amin az összes egymás mellett van, amíg még nálam dekkolnak, nem? :U

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#55826) r0b3r válasza flymi (#55825) üzenetére


r0b3r
senior tag

Addig még használd ki gyorsan az időt, mert aztán utána...főleg, ha nem is egy lesz. ;] :DDD :DDD :DDD

(#55827) envagyok válasza r0b3r (#55826) üzenetére


envagyok
veterán

+1

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#55828) arn


arn
félisten

A retrozas a legjobb gyerek mellett... hosszu teli esteken :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#55829) r0b3r válasza arn (#55828) üzenetére


r0b3r
senior tag

Így van, főleg ha már van kinek megmutatni. Mondjuk nekem még kicsik hozzá, de legalább még van idő, hogy bővüljön a kis gyüjtemény. :)

(#55830) flymi válasza arn (#55828) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

El is tudom képzelni. A gyerekek a karácsonyfa mellett játszanak, a rádióból lágy muzsika szól, anya mézeskalácsot süt, apa meg elindítja a benchmark programot a vason és felvisítanak az apró ventilátorok. :DDD Szép idill.
Majd töltök fel egy videót a TT Subzero4G hűtésről. Eszméletlen hangos.

r0b3er: :K Majd megöröklik a gyűjtimet.

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#55831) DBob válasza flymi (#55830) üzenetére


DBob
őstag

El is tudom képzelni. A gyerekek a karácsonyfa mellett játszanak, a rádióból lágy muzsika szól, anya mézeskalácsot süt, apa meg elindítja a benchmark programot Raptort a 386-oson, a monitoron pedig megcsillan a karácsonyfaizzók fénye.

[ Szerkesztve ]

(#55832) Sanchez638 válasza flymi (#55830) üzenetére


Sanchez638
addikt

Vagy előveszi a Comodor-t... Amiga-t és játszik a család...

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#55833) nakos1212


nakos1212
senior tag

Lassan, erolkodve olvaso cd-romra mi a megoldas? Egy plextor szoval nem szeretnem kidobni.

(#55834) envagyok válasza nakos1212 (#55833) üzenetére


envagyok
veterán

Fejtisztító lemez?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#55835) DarthSun válasza nakos1212 (#55833) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Szétszedni, tisztítás, optika törlése, csúszótengelyről a két végponton összegyűlt, rátapadt porgyűrű eltávolítása. Rendszerint csak ez a baja, így nehezen éri el a nulltracket. Ha ezután is gondja van akkor valszeg ékszíj laza vagy a szorító rugóreő kicsi.

(#55836) envagyok válasza DarthSun (#55835) üzenetére


envagyok
veterán

A beragadt CD meghajtókat is lehet könnyen javítani?
Van több is ami nem nyílik ki.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#55837) Sanchez638 válasza envagyok (#55836) üzenetére


Sanchez638
addikt

LG a márka ugye?:D

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#55838) envagyok válasza Sanchez638 (#55837) üzenetére


envagyok
veterán

Több is van.
Vagy 10db

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#55839) zoltanz válasza nakos1212 (#55833) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Van már olyan régebbi DVD (Pio) íróm ami már csak CD-t ír DVD csak olvas. Lézerfej elhasználódott.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#55840) DarthSun válasza envagyok (#55836) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Ékszíjcsere, már ha sikerül találni hozzá. A laza szíj elcsúszik és nem tud elég erőt kifejteni a zárómechanizmus oldására és amíg zárt az állapot természetesen nem engedi kiadni a lemezt. Legtöbbször LG meghajtónál fordul elő, de más márkánál is tapasztaltam már.

(#55841) nakos1212 válasza DarthSun (#55835) üzenetére


nakos1212
senior tag

Belul teljesen rendben van alig jott valami kosz ki. Rugo nem tunik tul erosnek de szerintem nem is kell oda igy laikus szemmel.

(#55842) DarthSun válasza nakos1212 (#55841) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Optika gyengülése is játszhat, mint előttem is írták, vagy a fókusz, nyomogasd óvatosan az optikai modult le-fel-oldalra, oda alá is bekövülhet a kosz, akadályozhatja a fókuszpont beállítását. Ha egyik sem, akkor elöregedett...

(#55843) nakos1212 válasza DarthSun (#55842) üzenetére


nakos1212
senior tag

Most hogy igy kitorolgettem, meg az optikat megpucoltam elindult.
Nem egy sebessegbajnok de ez kb az egyetlen becsuletes markaju cd irom ami IDE csatolos.

(#55844) envagyok


envagyok
veterán

Itt csippant rá valaki ha-n egy Abit fatal1ty nForce 650 lapra?
2500 pénzért az ajándék.
Ez a Győriség átka. A gyerek nem postázza, mert már vagy 3-an mennének érte :))

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#55845) DarthSun válasza nakos1212 (#55843) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Plextorból nekem is van egy IDE DVDRW, azt még nem kellett szétszednem. Egy Sony satást tisztogattam nemrég, az nagyon koszos volt de jó lett a kezelés után.

(#55846) arn válasza flymi (#55830) üzenetére


arn
félisten

nem eppen... anya foz, apa vigyaz a gyerekre, amikor megjott a munkabol, majd ha a gyerek kidolt (vacsi, furcsi, etc), es meg van energiad, lehet a sajat dolgokkal foglalkozni. ez kb olyan este kilenc korul van. ha sporolsz az alvassal, tobb idod marad a gepre :D

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#55847) flymi válasza arn (#55846) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

+ bejön még a képbe egy hosszú szőrű őrült fajta kutya is, aki a radiátor előtt hempereg és farokcsóválásának egyetlen legyintésével feldönti a feldíszített fát. :DDD
Az asszonnyal meg foglalkozzon a postás mi? ;]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#55848) envagyok válasza flymi (#55847) üzenetére


envagyok
veterán

Én is addig jutok általában, hogy összerakok, tesztelek egy konfigot, esetleg OC, pár 3dmark, egy kis stabteszt, ha szerencsém van még vmi korhű játék is felkerül rá, csak épp játszani nincs időm :))

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#55849) flymi válasza envagyok (#55848) üzenetére


flymi
addikt
LOGOUT blog

Folyamat:
Asszony elmegy, előpakol, összerak, hibát keres, megtalál, tesztel, szétszed, összepakol, asszony hazaér. :D

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#55850) DarthSun válasza flymi (#55849) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Helyhiány vagy az asszony miatt kell összepakolni ?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.