Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56051) arn válasza Sanchez638 (#56049) üzenetére


arn
félisten

gyenge hutes, gyenge tapresz stb... de ez nem a program hibaja.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#56052) jokeph válasza petakpa1 (#56044) üzenetére


jokeph
nagyúr

K7-es platformon (nForce2, VIA chipsetek) a dual-channel szerintem egy jól hangzó marketingfogás.

Olvasás, irás és másolásban alig volt különbség (nForce 2-es lapon néztem), a késleltetésre nem emlékszem már hogy befolyásolja-e, elképzelhető hogy igen, ezt érdemes kideriteni mindenképpen.

Durván ezeket az értékeket hozta az i850-es konfigom dual-channelben RD800-as ramokkal. :DDD

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#56053) arn válasza jokeph (#56052) üzenetére


arn
félisten

atvitelben valoban nem jelentett sokat, de par szazalekot hozott azert :) gyakran nem volt nagyobb egy ddr333-ddr400 stb valtas sem, ket chipset kozott meg valasztovonalla valt a nemi plusz sebesseg. hozzaadott vmit, ezert hasznaltak.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#56054) bacsis válasza arn (#56048) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Most majdnem +1-eztelek, de aztán eszembe jutott a Geforce GTX580, és a Starcraft II esete... mikor sorban pukkantak el a VGA kártyák, mert valami olyan kód volt a játékban ami túlterhelte a VRM-eket... persze később ezek ki lettek javítva ilyen-olyan módon

(#56055) arn válasza bacsis (#56054) üzenetére


arn
félisten

es errol a starcraft ii tehetett? gondolom drvbol javitottak... amugy ebben az esetben is annyi tortent, hogy a gpu energiafelvetele tul nagy. hogy a tervezok megelegedtek azzal, hogy nagy valoszinuseggel nem lesz problema, ahol meg igen, azt majd drvbol leszabalyozzak. ez is olcsositas, olcsobb swbol kontrollalni vmit, mint a tdpn tulnyulo dolgokat nyers erovel, hwesen kezelni. vhol ezert vezettek be a tdpkorlatot, ma mar automatikusan megteszik ezt, ha vmelyik program tulsagosan megizzasztana a hwt.

ez vhol jo ut, egy sok szempontbol (koltsegek, energiatakarekossag, etc) meg lehet talalni egy olyan balanszot, ami jobb kihasznalast eredmenyez. de ez a valasz arra, hogy megoldanak egy problemat.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#56056) jokeph válasza arn (#56053) üzenetére


jokeph
nagyúr

Feltupirozásnak elmegy. :K

Érdemi +-t memória sebességben az i865p és i875 hozott. :U

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#56057) envagyok válasza Sanchez638 (#56047) üzenetére


envagyok
veterán

Hát oc's 400'nál gyorsabb DDR ramot keresek már egy éve.

Egyébként az Athlon XP 2500+-t 3200+-on hajtva gyári feszen nekem is hibázgatott. Egy klikk yet emeltem a feszen plusz a legutolsó Merlin biost használom most, így jó.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#56058) Sanchez638 válasza envagyok (#56057) üzenetére


Sanchez638
addikt

Szokott lenni elég sűrűn... Én hetekbe vettem 1k/db áron, 2x256MB Kingmax Hardcore-t dobozosan. Meg 2x512MB-t

Ebből a második kit cl 2.0 át megtolta, csak jobban meg kéne tesztelgetni.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#56059) jokeph válasza envagyok (#56057) üzenetére


jokeph
nagyúr

KingMax Harcore! nagyon tuti. Nekem volt belőle az MSI 875P neo lapban, 500 MHZ-es, flottul ment. :K

RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

(#56060) MasterDeeJay válasza envagyok (#56057) üzenetére

Csak chippre keress, tökmindegy milyen márka és milyen gyári órajel.
Samsung TCC5/TCCD
Winbond BH-5, 6
Hynix D5, D43
de itt biztos mondják még mik a jók

DDR2 ből meg Micron D9 az ami ment nagyon.
DDR3 ból meg Samsung 30nm vagy wonder ram néven, green széria best buy az olcsóak közül.

Nekem most DDR3-ban van full csupasz ecc 1600-as szerverram (Samsung M391B5273DH0-YK0) 2400-on de 2600-on is megy. Ráadásnak sokkak hűvösebb mint a tuningramnak nevezett kingston hyperx 2400-as kit... Szóval én úgy vagyok vele hogy totál mindegy milyen márka, hogy néz ki, van e borda rajta stb. Csak a chippet keresem amire neten rákeresve látom miket bír.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#56061) envagyok válasza MasterDeeJay (#56060) üzenetére


envagyok
veterán

Hol keressek rá?
Ddr3 etc az megy 61-es és 77-es alapban is?
Ddr1-et hol keressek?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#56062) MasterDeeJay válasza envagyok (#56061) üzenetére

A sima ECC ram elvileg minden asztali lapban megy. (ECC REG csak speckó asztali lapokban)
DDR1-et hardveraprón is, csak meg kell kérni az eladót hogy a chipről adjon képet.

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#56063) Alpi. válasza petakpa1 (#56044) üzenetére


Alpi.
addikt

Épp tegnap kínlódtam egy T-bred - spi32 teszttel. 40 perc kb itt. Vagyis 40 percig cpu 100%-on, közben az egyik leggyilkosabb imc és ram terhelés. Imádnivaló, mikor 20-30 perc után hibázik. :)
Elsőnek azt próbálnám meg a helyedben ,hogy cpun és ramon emelnék feszt. 1,6V @ 2200 és a 2,5V ddr1-nél egész alacsony értékek. (chipset pl. nem tudom, mennyit kap) Ezek a feszek közel sem konstans értékek. Ingadoznak, nem kizárt, hogy egy ritkábban bekövetkező fesz esés fagyasztja a rendszeredet. A fesszabályzók hőmérséklete is változtathat ezen azértéken, stb., stb.
A ram - fsb arányt én hagynám 1:1 -en. Borzalmas latency növekedést okoz, 400-on nem szabadna gondot okozzon a ram szinkronba az fsb-vel.

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#56064) Alpi. válasza MasterDeeJay (#56060) üzenetére


Alpi.
addikt

:K
A dobozra ráírt időzítés, órajel csak tájékoztató jellegű. :DDD Össze-vissza cimkéznek, amire szükség van a piacon kb. olyan típusú lesz. (persze ha képes az ic rá, de a leggyakrabban használt spec-eket kb. bármely típus tudja).
Ez pl. egy 400 @ 2,5-3-3 -as ram. Múlt héten találtam. :) Évente egyszer bejön, de ezt megtudta a lakótelep ! :DDD

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#56065) MasterDeeJay válasza Alpi. (#56064) üzenetére

Jól megy!
Ez milyen chippes?
btw ugyan ilyen procim volt de az csak 2.9-et ment. A-data 566-osokkal (TCCD). Abit AN8-32X-el. A lap persze tudott 640-en ramot is kezelni szóval a procim volt gyenge hogy 3ghz felett menjen.

[ Szerkesztve ]

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#56066) Alpi. válasza MasterDeeJay (#56065) üzenetére


Alpi.
addikt

Winbond BH-5

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#56067) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Mai loot: három mobo, két vga, egy cpu hűtő és egy köteg márkás kábel. Hamarabb végeztem a bezerző körúttal, mint gondoltam.

[ Szerkesztve ]

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#56068) petakpa1 válasza Alpi. (#56063) üzenetére


petakpa1
őstag

Én is a szinkron mód mellett lennék. Mivel több mint egy óráig futott tegnap asszinkronban futott hiba nélkül ezért gondolom, hogy a rammal lesz a bibi.

Szinkron módra visszaálva próbálkoztam azzal, hogy Mem feszültség Auto, Normal és High legyen. Sajnos mindhárom kifagy kb ugyanott 35-40 percnél, mikor a 12K test utáni self test résznél.

Most még azt próbálom, hogy slot1-ből áttettem slot2-be az egyik memóriát, mert megtaláltam egy régi postomat itt, amikor ugyanezzel a lappal és két 512 MB-os PQI-vel szívtam. Akkor a slot1->slot2 csere megoldotta a problémát, de végül nem tartottam megy PQI ramokat, hanem főnököm gépében landoltak, mert ott csak 333 fsb mellett kellett menniük.

Ha a slot csere sem segít most, akkor emelek a CPU feszen is, ahogy javasoltad.

[ Szerkesztve ]

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#56069) Alpi. válasza petakpa1 (#56068) üzenetére


Alpi.
addikt

Ez az 1.-es 2.-es slot csere ez nem rossz ötlet ! Nálam már oldott meg instabilitást ! A cpu feszt azért lenne célszerű megpróbálni, mert egyszerűen megvan és ha nem is az lesz a hibaokozó, ilyen esetekben ha kizársz valamit, az is előrelépés. :K

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#56070) Alpi.


Alpi.
addikt

"Minden napra egy Socket A cpu" játékom tegnapi résztvevője : [T-bred Sempron 2600+] :))
(cpuz rosszul detektálja)

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/channel/UCbJjHfBdTsUw3UJAFr-5Gsg

(#56071) r0b3r


r0b3r
senior tag

Hahó!

Hozzánk is jött a postás és végre meghozta többek között a várva várt XT lapot is. :DD

Négyből három már működik is, de érdekes, hogy a 486-os lap csak AT tápról volt hajlandó elindulni, ATX-ről nem. Lehet, hogy valamiért kell neki a -5V? :U
Sajnos csak 16bit ISA videókártyám van a 8 bit-es helyett és tápom sincs hozzá, ezért az XT lapot egyelőre nem tudom kipróbálni. Egyébként a képen látható 12 tűs tápcsatlakozóval szerelt XT lapoknak más a lábkiosztásuk, mint egy AT tápnak? Valamelyikőtök csinált már ilyet? Alakított át AT tápot XT-hez?

Egyébként valami késői típus lehet, nem is tudtam hogy még akkor is gyártottak ilyen lapokat. 9004 van rászitázva és 10MHz-es. :) Sőőt... a 286-os öregebb. 8816-a dátum rajta és 640kb a RAM. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#56072) arn válasza r0b3r (#56071) üzenetére


arn
félisten

93ban arultak meg 286ot, xtre nem emlekszem meddig ment.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#56073) Spet válasza krisz67 (#56025) üzenetére


Spet
addikt

Túladni rajta (van rá kereslet)

Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

(#56074) alvaro válasza r0b3r (#56071) üzenetére


alvaro
senior tag

Megjegyzem, néhány 16 bites VGA működik 8 bites slotban is, én is használok XT-ben egy régi ATI-t.

Szerk. Valamint barbár módon rányomtam az AT-s tápot, ami XT lapnak ilyesmi csatlakozója volt.
Nem, ezt nem kell komolyan venni. Igazából semmi durvát nem kellett csinálni vele, és működött is.

[ Szerkesztve ]

(#56075) r0b3r válasza alvaro (#56074) üzenetére


r0b3r
senior tag

Az eladó is épp ezt a 16bites kártyás dolgot írta az imént és az AT tápot. Neki Trident 8900-al ment. Nekem sajnos most csak egy Cirrus Logic CL-GD5422-esem van, az ha jól tudom nem támogatja a 8bites módot.
Az AT tápot ezek szerint tényleg csak a barbár ráeröltetős módon lehet megoldani... :DDD Esetleg felbővíthetem a csatlakozó furatait... Kb dupla olyan vastagok az XT tüskéi. :DDD :F

(#56076) DarthSun válasza petakpa1 (#56044) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Ha a MemTest lefut, akkor még a Prime95 megfeküdhet, de nem biztos hogy a ram a hibás, összetett dolog.

(#56048) arn : de van, pld CIH vírus, törli a bios tartalmat, nemcsak a CMOS- t, hanem a flasht is
#56050 : +1

(#56054) bacsis : akkor azt nem használom a GTX580- al, tökön is szúrnám magam egy evőkanállal ha ilyen miatt menne tönkre, ilyen jó állapotban levő Asus 580- ast tuti nem találok megint

(#56058) sanchezsa : legenda csak, a jó DDR1 ritkán fordul elő, beszerzése igen nehéz, nekem már van sokféle, jópénzért ill 3 kitet ajándékba kaptam, de ahogy telik az idő egyre problémásabb lesz ezt is találni

(#56060) MasterDeeJay : hasznos info, ezeket nem tudtam...

(#56063) Aventyr : +1, tuningnál, főleg AMD esetén mindíg kell emelni a CPU/CPU NB/NB/RAM/HT feszeken, ha nem is sokat, de csak úgy lesz stabil

(#56071) r0b3r : szép kollekció. Az XT lap későiségét azonban szerény egoizmusom :DDD megkérdőjelezi, ill lehet hogy késői, de az enyém ultramodern ritkaság, még későbbi, integrált IDE és FDD vezérlővel [link], valamint a blog róla.

(#56077) arn válasza DarthSun (#56076) üzenetére


arn
félisten

azert te is erzed a kulonbseget... egyik egy program, amit hasznalsz vmire, a masik meg egy karokozo :) de meg ettol a hw nem serul, a sw reszet vagod gallyra.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#56078) Sanchez638 válasza DarthSun (#56076) üzenetére


Sanchez638
addikt

Nem, aki akar az vesz ddr1-es 500mhz vagy feletti modulokat... Ha nagyon válogatós akkor meg ne hisztizzen. :DDD

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#56079) DarthSun válasza arn (#56077) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Nyilván ok, csak példaként hoztam fel. Persze elég kellemetlen volt annakidején, asszem vmi 48 óra alatt megkerülte a Földet (már volt net), és ahol engedélyezve volt a biosban vagy a lapon jumperrel a flashelés, azokat kinyírta. Mezei felhasználó meg nemigen fog forrócserés újraflashelést csinálni, valamint nem is tudta hogy mi miatt lett süket a gépe...

(#56078) sanchezsa : persze hogy vesz, mikor nem lehet kapni :DDD

[ Szerkesztve ]

(#56080) r0b3r válasza DarthSun (#56076) üzenetére


r0b3r
senior tag

Nagyon jó ez a blog, sok hasznos dolgot megtudtam belőle. Pl a 720-as lemezek készitését ki is probálom. :)
Te is úgy erőltetted rá az AT tápcsatlakozót az XT lapra? :U
Egyébként ugyanilyen St351A/x vinyóm van bele. :)
Cl-Gd5422 16 bites videokártyáit bele merjek próbálni a lapba? Van esély, hogy támogatja a 8 bit módot? Ha nem jó bele, akkor nem tesz tönkre, csak egyszerűen nem indul el, ugye? :)

[ Szerkesztve ]

(#56081) DarthSun válasza r0b3r (#56080) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Kössz :R , örülök hogy találtál benne hasznos infot.

Nem kellett erőltetni, az én lapomra simán ráment az AT szabványú tápcsati.

mod : a Cl-Gd5422- t nemtom, de sztem az is megy 8 biten :U . Amivel van tapasztalatom, -az OAK alapból megy, a Tridenteken meg van XT/8bit jumper, azt kell megfelelő állásba tenni

- pontosan, nem teszi tönkre, legfeljebb nem indul

[ Szerkesztve ]

(#56082) petakpa1


petakpa1
őstag

Helyzet jelentés:
Slot1 helyett Slot2-be történő helyezés nem segített, és sajnos memória feszültség emelés sem:((

Viszont Vcore emelés után most már 2 órája fut a Prim95:), de nem akarom elkiabálni.

Lehet mégsem a memória volt a bibis, hanem a CPU? Franc érti ezt tegnap Vcore emelés nélkül, de asszinkron memóriabeállításokkal stabilnak tűnt, azért gyanakodtam memóriára.

Mondjuk most memória és CPU feszültség is High-ra van állítva. Még hagyom futni egy órát, és ha nem fagy, akkor. Visszaveszem a mem-től a plusz feszt, CPU-tól viszont nem, és kezdem úgy tesztelni, mind Prime95-tel, mind MemTest x86-tal. Előbb utóbb csak belövöm a rendszert:)

Köszi mindenkinek a segítséget. Jelentkezem még:))

[ Szerkesztve ]

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#56083) r0b3r válasza DarthSun (#56081) üzenetére


r0b3r
senior tag

Sajnos nem indul a kártyámmal...túl szép lett volna. :( Vagy esetleg ez is olyan lap, mint a tiéd, hogy bill nélkül se kép, se hang. :U

(#56084) DarthSun válasza r0b3r (#56083) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Nincs rajta billentyűzet ? Nemtom, mikor építettem az XT- t azt az infot mondták hogy indulnia kéne bill nélkül is, de az enyém csak billel együtt indul. Ha nincs XT billed, próbálj egyet felhajtani, bár manapság nem egyszerű mutatvány az sem...

(#56085) r0b3r válasza DarthSun (#56084) üzenetére


r0b3r
senior tag

Szépen lassan szereznem kell mindent, úgy tűnik még az elindításához is. :)

Bár most, hogy belegondolok az eladó által készített fényképen sem volt rajta billentyűzet, csak egy 16 bites Trident kártya. :)

Emlékeztem, hogy van itthon egy darab 8 bites kártyám. Kiderült, hogy egy Citygate D10 EGA kártya printer porttal. :D Ahhoz is sűrűn találni monitort. :D

[ Szerkesztve ]

(#56086) DarthSun válasza r0b3r (#56085) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Akkor Trident, 8 bitre jumperelve. Vagy OAK, az a tuti, és a lassúsága is illik az XT- hez :D . EGA- t nem javaslom, mint a blogban is írtam, a régi megjelenítők nekem legalábbis kiégetik a szemem, a VGA kártyát meg rá tudom csatizni a 27" LCD- mre is, nyugodt, villogásmentes kép, úgy jók az egész régi retro prog/játékok is.

(#56087) r0b3r válasza DarthSun (#56086) üzenetére


r0b3r
senior tag

Ott a kártyám a kommentek között. Nem vagyok jó angolból, de úgy látom nem támogatott. A vaterán hirdetett 8900c meg "autodetect 8 bit". :)

(#56088) gerlaip válasza Tothg86 (#55706) üzenetére


gerlaip
addikt

Szia! Nem is ehhez kevés a 9600XT, hanem azokhoz a játékokhoz, amiket szerintem futtatnál rajta.

Más, de mégis ehhez is kapcsolódik:

Láttátok, hogy mit árul valaki 9600XT 256MB néven?
[link]

Mi lehet ez? Geforce 4 mx 440? Azon is több kondi van.

[ Szerkesztve ]

lámavakond

(#56089) gerlaip válasza gerlaip (#56088) üzenetére


gerlaip
addikt

Bocs, rájöttem, Radeon 9200, de abból is valami ultra puritán.

[ Szerkesztve ]

lámavakond

(#56090) Sanchez638 válasza gerlaip (#56089) üzenetére


Sanchez638
addikt

Ugye tudod, hogy isten tudja hány fajta van ezekből a Sapphire Athlantis kártyákból?

Fekete/ddr1 vagy ddr2-vel, sima zöld tsop/bga bármivel...

Pl:

[ Szerkesztve ]

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#56091) r0b3r


r0b3r
senior tag

Aki foglalkozott már XT-vel. Hogy oldanátok meg egy IDE vinyó és egy 360kb nagy floppy kezelését? Létezik 8 bitesben is FDD/HDD vezérlő, vagy csak külön-külön? Esetleg egy 16 bites FDD/HDD kártya is működhet 8 bites portban, ahogy némelyik vga kártya? :U
Tudom DartSun, neked mázlid van azzal az integrált lappal. :DDD

(#56092) DarthSun válasza r0b3r (#56091) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

16 bites csatolót nem próbáltam, de úgy tudom nem műkszik (persze majd kijavítanak ha mégis). A másik 2 alternatíva - MFM kártya (én már nem bírom az MFM vinyó hangját), -8bites SCSI kártya, evvel meg az a gond hogy nehéz beszerezni.

(#56093) r0b3r válasza DarthSun (#56092) üzenetére


r0b3r
senior tag

Egyiket se könnyű beszerezni...sztem megvan a következő egy-két év programja. :DDD ebay-en mondjuk van több is, de csak külön floppy vagy hdd kártya és aranyáron.

(#56094) Bile Demon


Bile Demon
őstag

AMD-K6-2 266 AFR 2.2V

Ezek a procik kb. mit tudhatnak?
100MHz FSB-re van esély?

VIA MVP3 lapban mennyi RAM-ot tud cache-elni?

Bruhe

(#56095) DarthSun válasza Sanchez638 (#56090) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Jó sok féle, nálam is van egy érdekes, teljesértékű 9800- as GPU, 128bites felület, de mégsem SE, de végülis mégis SE szint :DDD . Anno átejtették vele a vásárlókat, de manapság jó cucc kisebb gépbe, alacsony hőfokon jár a GPU és a ramok is, Pluto 800 mellé így is overkill, nem lesz GPU limit. Eredeti venti rosált, sufniventivel teljesen jó [link].

(#56096) alvaro válasza r0b3r (#56091) üzenetére


alvaro
senior tag

Állítólag megy a 16 bites IDE vezérlő XT-ben, csak épp a BIOS nem támogatja. Ezért ki szoktak írni egy XT-IDE BIOS-t, azt beleteszik mondjuk egy régi (EPROM foglalatos) hálókártyába, azt bele egy másik slotba, és azzal fogja az XT támogatni a PATA vinyókat. Egészen nagyokat is, mert az XT-IDE modern és penge.

De ezt én még nem próbáltam. Abban a szerencsében részesültem, hogy találtam 8 bites SCSI kártyát, és így egy PCI SCSI vezérlővel tudtam XT-re másolni a S1155-ös fő gépemen. Elég szép időugrás :D

Bile Demon - ami nekem volt anno ilyen 266-os, az 300-at még vitte, de följebb már nem nagyon ment. Úgy emlékszem a K6-2/266 bírta a 100-as FSB-t, a K6-266 csak a 95-öt.

[ Szerkesztve ]

(#56097) DarthSun válasza Bile Demon (#56094) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

2.5x100 vagy esetleg 3x100- on meg lehet próbálni. 64MB a cache terület, de tapasztalat szerint 128- al még viszonylag keveset lassul.

(#56098) r0b3r válasza alvaro (#56096) üzenetére


r0b3r
senior tag

Ez se lenne egy rossz megoldás, ha olcsóbb lenne.

(#56099) nakos1212 válasza r0b3r (#56091) üzenetére


nakos1212
senior tag

(#56100) r0b3r válasza nakos1212 (#56099) üzenetére


r0b3r
senior tag

Igen, nagyjából ugyanezt linkeltem én is. Van ára rendesen... 15ezer és még forrasszam is össze. Összerakva meg a duplája. :DDD ehh... :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.