Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-17 19:00:18

LOGOUT.hu

AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
Megnyitott a Retro beárazás topik!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55501) arn válasza bacsis (#55500) üzenetére


arn
félisten

az jo, nalam ez kb 2-3 hetnyi szabadido lenne :D

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#55502) bacsis válasza arn (#55501) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

sajnos egyre inkább ismerős miről beszélsz.. simán van hogy 1-2 hónapig nettó 0-t tudok foglalkozni ezekkel a vackokkal.... Most volt egy szabad hétvégém :)

(#55503) arn


arn
félisten

az elmult heti estenkenti teszteles... dx4 vlb variaciok minden mennyisegben:

[link]

hat fele kartya
ket fele proci
ket fele lap
wt vs wb
timingok
stb

osszehasonlitasa

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#55504) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Nyahh akkor a végleges eredményhírdetés, mostmár az opásokat nem írom le!
ALI chippes Socket7 lap+Cyrix PR266 proci 128MB SD-RAM
40GB-os HDD@10GB FAT32-vel formázva, szűz Win98SE feltelepít, telepítés után de még újraindítás előtt 240/340/388-as IO címek belőve, 7/5 IRQ, 3/1DMA belő, Win restart, és lám működik Windows 98SE alatt a Gravis Ultrasound összes funkciója, jahh nem az összes funkció, mert a hangerőszabályzó most is "szűrkített" :DDD

(#55505) Bile Demon válasza quailstorm (#55493) üzenetére


Bile Demon
őstag

Kipróbáltam a ZDOOM-ot. Azzal mindig szól, mármint az AWE (620)-at választva.
A DOS ablakból is mindig jók a progik.

Mostmár csak Win-es MIDI lejátszás ami nem megy normálisan.
Se Winamppal, se Windows Media Playerrel, se a Creative MIDI playerrel.

Feltelepítettem az AWE64 value CD teljes tartalmát.

Az eddgi 3 eszköz:
AWE Midi Synth (620)
AWE Midi out (330)
Creative Music Synth (220))

mellé lett még két új eszköz:
SoundFont MIDI Router (ez lett az alapértelmezett)
WaveSynth/WG MIDI

Az utóbbi az mindig szól, nem is olyan rosszul.
A SoundFontos az újraindítás után többnyire megy, aztán amikor átváltottam utána az AWE (620)-ra, az nem szólt és utána már a SoundFont routeres se, sőt ha az FM-re váltok, akkor az se szól.

Ezek után elindítom a DOS ablakból a DOOM-ot, az OK, és a ZDOOM is.
Tehát passz. Majd visszatérek rá valamikor.

Bruhe

(#55506) quailstorm válasza Bile Demon (#55505) üzenetére


quailstorm
nagyúr

WGmidi az szoftveres.

Sajna én buta vagyok ehhez. Még valamikor 2012-2013 körül összeraktam az első DOS masinám AWE64 value-vel, MPU-401 emulációval, fene se tudja milyen módban, de az alap hangmintákat használva. Duke3D ment, Terminal Velocity ment, asztalom, fizikailag helyem ahova odaüljek nem volt hozzá, nem használtam.

Aztán tavaly már nem akart bekapcsolni. Egyébként meg vettem egy Roland SC-55-öt, tehát nekem már a 330h a érdekes.
Majd ha lesz időm, visszatérek rá én is.

[ Szerkesztve ]

(#55507) Bile Demon válasza Bile Demon (#55505) üzenetére


Bile Demon
őstag

Azt hiszem megvan a hiba forrása.
A mixerben a MIDI hangerővel van a gond.

Ha 100%-ra teszem a MIDI hangerőt és úgy indítom a lejátszást, akkor mindig szól rendesen.
Ha 50%-ra le van véve a hangerő és úgy állítom le a lejátszást, akkor a második lejátszásnál már olyan halk lesz, hogy olyan, mintha nem is szólna, sőt ilyenkor már hiába tolom fel a hangerőt, akkor is halk marad. De azért fel kell tolni és akkor a következő lejátszás hangereje lesz jó! :) :W

(#55506) quailstorm:
Én valami szoftveres MIDI emuláción gondolkodom, valami ilyesmin:
[link]

[ Szerkesztve ]

Bruhe

(#55508) envagyok


envagyok
veterán

El is felejtettem írni, hogy hétvégén szereztem még egy ismerőstől egy Athlon XP 2200+ procit.
Egy univerzális AGP-s ECS K7VZA (VIA KT133) AGP tesztelő gépemben gondoltam, kicserélem benne a DURON 700-at, mert az tetű lassú volt.
Megy is vele, de sajnos nem ismeri fel, illetve 1.8 helyett csak 1.35GHz-en.
Ennek a lapnak a 3-as revíziója már támogatja a 133-as fsb-t (KT133A), de a nálam lévő nem.
Esetleg nincs vmi trükk /hekk, hogy teljes sebességgel menjen?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#55509) bacsis válasza envagyok (#55508) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Kézzel fixáld az fsb-t:)

(#55510) bacsis válasza DarthSun (#55479) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

..Azért nem zavarja a 15-ös IRQ-n a LAN az IDE csatorná, mert a 15-ös IRQ-n csak a másodlagos IDE csatorna csücsül(ne) de egy 386-(korai)486ban nem nagyon van olyan :)

(#55511) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Hmmm... mégis csak lehet, hogy van benne valami, hogy így működik rendesen hogy 3.11-ről megy a Win98SE upgrade...
Szóval mondtam hogy a sima Win98SE-vel is szól... ahha jahh a Windows hangok/wav...
Duke3d-ben már a music-nál nem tudom kiválasztani a Gravist mert nem szól... oké az akkor ne legyen bekapcsolva, csak a hangeffektek... na úgy megy a játék, de kilépéskor mindenféle errort dobál... mintha ütközés lenne... addig-addig cseszegettem míg mostmár egyáltalán nem szól megint.. pedig mindent vissza állítottam arra a beállításra, mikor még "jó volt"...
Na az upgradelt HDD-t vissza rakva, tökéletesen szól minden.. megy a Doom2, megy a Duke3d hangeffektek+zene is.. ki be lehet lépni száz újraindítás után sincs gond, szól ahogy kell...
NA de itt a következő indok ami miatt kell a 3.11 upgrade-es felállás:

NA mondom akkor jó lesz ez a HDD, tegyünk rá fel midi-t... játsza, de nem szól... anyád... irány a multimédia tulajdonsáságai "midi"-fülnél Ultrasound Midi synth beállítva de mégse... na irány az "egyéni beállítás"
Mind a 16 csatornát feltöltöm az Ultrasound-al... nem szól... Na mondom akkor innentől kezdve értelmetlen az egész....
Hopp eszembe jutott hogy viszont a 3.11-es driverből átportolta az Ultrasound Patch manager-t... indítom... ebből betöltöm neki a midi-t... szépen feltölti a hangszereket, éééés.. úgy szól hogy beszarok :DD

szerk:
Akkor most fogok egy szűz HDD-t, és megjátszom előről a win3.11-Win98SE upgrade-t hogy ismét jó lesz-e... nos... ha nem.. akkor ezt a HDD-t úgy le ghostolom mint az atom, mert mégegyszer nem fogom tudni beállítani :DDD

[ Szerkesztve ]

(#55512) HSNet


HSNet
aktív tag

Mielott beleoszulsz. Nezd meg hogy a biosban a pnp os hogy all.
A win98 mar tudja kezelni, hellyel-kozzel a korai acpi implementaciokat, de sosem volt tokeletes. Amikor telepul a 98 akkor donti el, hogy melyik kernelt rakja fel.
Tippre amikor a win311-es init megvolt akkor a regi compat verziot teszi, mig ha vele kezdesz, akkor megprobalja az acpi-t.
Utobbi okozott mar gondot nekem egy nagyrakas hangkartyaval ezeknel az atmeneti idoszakos lapoknal. 440bx/socket a-tol kezdve volt csak stabilan hasznalhato.

In God We Trust. Everyone else must have an X.509 certificate.

(#55513) envagyok válasza bacsis (#55509) üzenetére


envagyok
veterán

Az a baj, hogy a lapon csak 114-ig engedi emelni, de akkor felmegy a pci freki is.
Arra gondoltam, hogy van valami lábkötözős mod, amivel a szorzót fel lehet emelni.
A proci AXDA2200DUV3C
[link]
Thoroughbred (Model 8)
Ez az A vagy a B lehet?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#55514) bacsis válasza HSNet (#55512) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

PNP OS YES-en volt... átbillentettem no-ra visszaraktam az origi Win98-as HDD-t, eltávolítottam a korábban össze-vissza állítgatott Gravis-t, felraktam a drivert újra és pont ugyanannyira szól, mint korábban... Windows alatt Wav oké, játékban van hangeffekt, zene lejátszás nincs. egy restart után egyáltalán nincs hang, pedig semmit sem állítgattam... Szóval sanszos hogy ez így nem nyert.. vagy esetleg így kellett volna feltelepíteni az OS-t?

envagyok! Esetleg nincs a lapon egy jumper amit át kell rakni 133MHz-es állásba?

[ Szerkesztve ]

(#55515) DarthSun válasza bacsis (#55514) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Eléggé kezdesz belegabalyodni :DDD , ehhez nem elég ám 30 effektív óra ;] , tessék gyakorolni még legalább néhány hónapig :DD

A 15- ös IRQ ok, értem, de nekem olyan lapokban van melyekre dual IDE vezérlő van integrálva. De egyébként a Socket7- es lapok is már olyanok. Valamint késői 486 vagy akár VLB- s IDE csatolóban is van dual. Én használom is mert rendszerint 2 HDD, 1 dosos, 1 wines + min 1 optika van a gépekben. Egyéni hepp, ha nem ilyen a felállás a 15- öst akkor sem használom :)

(#55516) bacsis válasza DarthSun (#55515) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Mostmár lassan 40-nél járok, de legalább van egy HDD-m ami tökéletesen konfigolt.. igaz az AWE32 még nincs mellette...
Jahh, kipróbáltam, átraktam disabled-re a jumpert a CT3990-esen, és tényleg látja a 2MB RAM-ot... szal köszi :R
Még fog bele pörögni a projectbe amúgy jópár óra... megint a GUS-os konfig lesz az amibe a legtöbb órát ölök a kiállításra :U :DDD

(#55517) HSNet válasza bacsis (#55514) üzenetére


HSNet
aktív tag

Telepíteni kellene úgy, hogy PNP OS No-n áll, mert ez alapján dönti el a telepítő, hogy melyik kernelt rakja fel. Egyszer, kb 15 éve, megcsináltam azt, hogy telepített windows alatt kernelt cseréltem, de kb 1 hét szopás volt, és akkoriban kicsit könnyebb volt dokumentációt találni hozzá.

Valami olyasmi az ok, hogy ha a PNP OS flag Yes, akkor a windows feltételezi, hogy egy rakás feature rendelkezésre áll, amik közül az S7/S8/SS7 lapok az IRQ shareinget nem igazán kedvelik (vagy nem implementálták, vagy nem úgy ahogy a windows használni szeretné), és volt valami egyéb kavar a Bus Mastering megvalósítással is.

Nálam az ökölszabály: PNP OS - NO, kivéve, ha az alábbiak közül mindegyik igaz:
-Alaplap BX440, vagy újabb, VIA 133 vagy újabb,
-Opsys Win98SE/ME/2000,
-ATX-es a lap (AT/ATX-es lapokkal akkor is láttam furcsa dolgokat, ha a többi stimmelt).

Ha nincs ilyen kapcsoló a biosban, akkor van egy cmd line paraméter a 98 setup.exe-jéhez, amivel force-olni lehet a 'régi' üzemmódot, illetve volt még valami trükk, hogy bootold meg nem PNP aware rendszerre, onnan inicializáld a kártyákat, és utána indítsd a 98 telepítőt, ez utóbbiról ugrott be, hogy lehet hogy ezt sikerült előidézned a Win311-re frissítéssel.

[ Szerkesztve ]

In God We Trust. Everyone else must have an X.509 certificate.

(#55518) flymi


flymi
addikt
LOGOUT blog

Most tesztelem az Abit Siluro OTES Ti4200-át, végre megértük ezt a napot is. Utána a Ti4400 jön, ami egy Asus V8440 Deluxe. Igazából egy Abit IS7-E2-őt kéne górcső alá vennem, de arra már nem nagyon lesz időm, 5-re megyek melózni...

/// "A félelmet lazán arcul csapom és fricskát nyomok az orrára" (T.B.A) ///

(#55519) bacsis válasza HSNet (#55517) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

qrva nagy ráció van benne, amit mondasz... jujj de jó lesz egy századik próba... de miért ne... :U
Köszönöm, jelezni fogok, hogy sikerült :R

(#55520) siti válasza bacsis (#55519) üzenetére


siti
senior tag

nem tudom miért pörögsz ezen ennyit, tavaly volt Fülén valami retro kiállítás, ott volt egy gép benne AWE32 és Gravis Ultrasound és mindkettő működött. Ha idén is lesz kiállítás, gyere el és kérdezd meg a csávót, hogyan csinálta. :D :DD nem nincs ennyi szmájli.

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#55521) alvaro válasza envagyok (#55513) üzenetére


alvaro
senior tag

Nézd meg a stepping kódját, 5 karakter, A-ra vagy B-re végződik. Ebből láthatod, vajon A vagy B a T'breded. Tippelhetsz, hogyan :D

[ Szerkesztve ]

(#55522) laskr99 válasza siti (#55520) üzenetére


laskr99
addikt

Pont annak írod akihez küldted,hogy kérdezzen :D

(#55523) arn válasza siti (#55520) üzenetére


arn
félisten

mert nem is nagy kaland beallitani, csak a wint nem kellene gf1en eroltetni... nalam is harom hangkartya van ket gepben (sbpro + gus + roland ill awe32 + guspnp + live). minden flottul mukodik.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#55524) bacsis válasza siti (#55520) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Pont ez a léynege... szeretném azt a gépet leváltani egy gyorsabb megoldásra, olyan OS-el ami jobban felhasználó barát :) az a gép ami eddig volt demozva ez a funkciója ki fog kerülni :)
laskr99 tudja ő, csak szívja a vérem :)
arn! Te inkább meg se szólalj, hogy mit mivel kell erőltetni :P neked is ugyanúgy megvannak a fétiseid, mint nekem, nekünk :P :) És különben is... mostmár hibátlanul műxik :) mostmár csak azt fogom kijátszani, hogy hogy lehet a leggyorsabban bekonfigolni, hogy legközelebb akár egy Milleniumos, vagy esetleg XP-s???? géppel ne szívjak 20-30-40 órát :)

[ Szerkesztve ]

(#55525) alvaro válasza alvaro (#55498) üzenetére


alvaro
senior tag

Csak a tanulság végett: az abszolút ezoterikus hiba oka egy CF kártya volt az átalakítóban, ami nem kapott tápot. Azt gondolná az ember, hogy ha egy PATA eszköz nem kap tápot, akkor nem lehet detektálni, esetleg magával rántja a másik eszközt is egyazon kábelen. De nem, ez még a POSTot is megakadályozta, olyan hibakódokkal, amiből az életbe' nem jöttem volna rá, mi a baja...

(#55526) bacsis válasza alvaro (#55525) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

alvaro: Gratula a kitartással elért eredményhez!
:DD

(#55527) Sanchez638 válasza alvaro (#55525) üzenetére


Sanchez638
addikt

Nálam néha még sima Sata kábel rádugva magába. Ezzel is szórakozott már..

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#55528) DarthSun válasza HSNet (#55517) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

:R Hát ezeket így én sem tudtam, ill valami olyasmi információm volt hogy a PnP OS Yes vagy No tökmindegy, mivel Win95OSR2 vagy afelett úgyis figyelmen kívül hagyja a telepítő és az oprendszer :U

(#55529) laskr99 válasza Sanchez638 (#55527) üzenetére


laskr99
addikt

Én átdugtam a Sata 5-ről az 1-re a HDD-t majd bekapcsoláskor 2x érzékelte egy ideig, de még H97 pro4 lapon :D

[ Szerkesztve ]

(#55530) HSNet válasza bacsis (#55524) üzenetére


HSNet
aktív tag

Ha a rugalmasabb és felhasználóbarátabb a cél, akkor mit szólnál valami ilyesmihez?

Rendesebb 440BX: menne a resurce share-ing, és így jó eséllyel sokkal kisebb szívással a sok kártya (persze rendesen csak ha a win inicializálja, így dual boot kilőve, de 98 boot to dos módja mehet),

PIII-550/600 (100-as FSB-s): elég erős mindenhez, még akár DosBox-ot is elbír a régebbi dolgokhoz, amik sebesség érzékenyek voltak, FSB 66-ra dowlockolva 400Mhz alá menne, amivel megkerülhető a Dos4gw-s hiba

Valami minőségibb TNT2 (pro/ultra)+Voodo2, vagy Voodoo3 magában, képminőség is okés, dos és korai DX kompatibilitás is teljes még, mindkettő elég gyors már a legtöbb before T&L játékhoz is, pluszban ott a glide kompatibilitás, és a TNT2+Voodoo2-vel megoldható a dosos, fix voodoo1-es játékok is (ha jól emlékszem, van összesen 4 ami nem meg Voodoo2-n akkor sem, ha megvannak a környezeti változók, és lecserélted a drivert),

Hangkártyáknak:
ISA 1: GUS, mertcsak
ISA 2: CT 2760 (vagy egyéb SB/AWE32 CT-1747 chippel, vagy eredeti OPL-3-al), Awe rész check, SB16 comp, check, és ezeknél az FM rész sem CQM, a CT-1747-ben yamaha licenc OPL3 clone van,
PCI 1: Vortex 2, egyrészt windows alatt minden lefedve, + A3D 2.0, másrészt mind a waveblaster header-je, mind a joyportos midije megy dos alatt is, SB comp részét viszont le kell tiltani.
PCI 2: Guillemont MaxiSudio (Dream chipes kártya, Synth megy kis korlátozással DOS alatt is, van hozzá official GS/GM/XG soundfont).

A maradék helyre meg még elférne egy SIL/PROMISE chipes SATA vagy UDMA/100/133 kártya, azok elmennek egy darab IRQ-val is, és kivennék az DMA/33 limitet is (plusz ha SATA, akkor lehet olcsóbb/gyorsabb lemezt is használni).

Ha jól saccolom, akkor a fenti setup lefedne majdnem mindent (natívan, vagy dosbox-ból hw-re irányítva), MT-32-t, PAS-t, a korai gyártó függő 3d api-kat, és a nagyon egzotikus dolgokat (Tandy Sound, DSS, IBM Music Card, más nem jut eszembe) egészen a Geforce-ok szinrelépéséig.

In God We Trust. Everyone else must have an X.509 certificate.

(#55531) DarthSun válasza laskr99 (#55529) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

A satások nekem mindíg mentek/mennek, az idéssekkel már voltak érdekes jumperelési/tápellátási/eszközök közötti kompatibilitási szívások.

(#55532) r0b3r válasza HSNet (#55530) üzenetére


r0b3r
senior tag

440BX BH6 PII 300 + Sata Raid kártya 32Gb ssd kombót próbáltam ki nemrég. Hát, voltak stabilitási gondok, Win telepítés közben fagyás, kékhalál, stb. Főként az volt észrevehető, hogy egy másolás, vagy betöltés hosszú másodpercekre megakadt. Mintha a gyorsabb ssd várna a procira, vagy ki tudja. :F Inkább visszatértem a IDE-hez és a sata kártyát egy 300Gb-os vinyóval átraktam egy PIII-1000-esbe. Na abban már stabil. :)

(#55533) Sanchez638 válasza r0b3r (#55532) üzenetére


Sanchez638
addikt

7200-as lemez kel, nálam szárnyra kapott.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#55534) laskr99 válasza DarthSun (#55531) üzenetére


laskr99
addikt

Nekem az IDE-n beállítottam CS vagy amire épp akartam de akkor se akart menni a 2 vinyó együtt, az üres vinyón kereste a rendszert.. Múltkor meg ez +még 1 HDD ment hibátlanul.. nem tudtam mi a baja :D

(#55535) bacsis válasza HSNet (#55530) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

ahha... azt meg oldd meg, hogy ne legyen ütközés :DDD
Hááát.. végülis hardverek megvannak hozzá... guillemont hangkártyám mondjuk az nincs...
De még így is nagyon baró lenne..
Az a baj, hogy ezt azért elég nagy meló lenne megépíteni, és a kiállítás meg már csak egyre közeledik.. (igaz, még ki sincs publikálva) még kb 2 hónap... De hát addig még óriási sok minden mást is csinálnom kell...
Szóval nem vetem el a tippedet, de lehet csak a köv. kiállításra fogom nyélbe hozni...

(#55536) HSNet válasza r0b3r (#55532) üzenetére


HSNet
aktív tag

Lehet. SSD-vel még nem próbáltam, Win98SE-vel csak 80-120-as HDD-t használtam SIL kártyákkal (nem volt kéznél IDE).
Meg visszagondolva, BX-ben inkább UDMA/100 kártyát használtam, és a sata-k a bugos VIA déli híd helyett, és i840-el lettek befogva, azoknál nem volt gondom velük, de ezeknél a leglassabb proc mellettük 800-as C3 volt... szóval passz, lehet, hogy SATA nem jó ötlet. Ha lesz időm, azért kipróbálom, hátha csak kontroller függő. Van egy adaptec-em, ha azzal bugzik, akkor fölös bármi mást megnézni, promise-al vannak még nagyon jó tapasztalataim, és egy-két sil chipes kártyával. Ha VIA-val próbáltad, akkor ott a bugzik az normál működés windows 2000-nél régebbi rendszereken, illetve chiptől függően úgy általában is lehet fos. Illetve pl az nVidia nForce-ok sata vezérlője sem megy rendesen 98 alatt.

@Bacsis: Guillemont-ot megnézem, ha minden igaz, van 3-am belőle (long story...) ha működnek rendben, az egyiket szívesen eljuttatom hozzád.

Illetve, erre pillants rá, semmi sem lehetetlen, max nem éri meg végigszupni:)

[ Szerkesztve ]

In God We Trust. Everyone else must have an X.509 certificate.

(#55537) r0b3r válasza HSNet (#55536) üzenetére


r0b3r
senior tag

Sil kártya volt nekem is próba konfigba. Lehet, hogy ssd helyett a vinyóval is kipróbálhattam volna, de a nagy mérete miatt a Win95, 98, ME rendszerek alatt nem láttam értelmét. Inkább hagytam... :DDD

(#55538) DarthSun válasza laskr99 (#55534) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Vannak makacs párosítások de azért min 95%- ban mennek az idés eszközök egymás mellett, 2 kábelen akár 4 cucc, vinyó-optika tetszőlegesen. Persze a jumperelésnek jónak kell lennie.

(#55539) bacsis válasza DarthSun (#55538) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

...Én inkább min 99,9%-ot adnék :))
én a "csel" ill. "cable select" jumperelést messzire kerülöm... Slave+Master azt csumi... tényleg több száz ilyen párosítást csináltam már és nem emléxem, hogy valaha ne ment volna valami is :U

(#55540) DarthSun válasza bacsis (#55539) üzenetére


DarthSun
Topikgazda
LOGOUT blog

Nagyjából saccoltam, néha előfordult hogy tuti jó jumpereléssel sem kedvelték egymást, főleg a régebbi darabok.
CS- t nem használok én sem.

[ Szerkesztve ]

(#55541) Sanchez638 válasza bacsis (#55539) üzenetére


Sanchez638
addikt

Nah igen. CS valahogy sose működött. Általában én is Master/Slave módra lövőm be.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#55542) r0b3r válasza laskr99 (#55534) üzenetére


r0b3r
senior tag

Esetleg akkor tudok elképzelni ilyen hibát, ha rossz sorrendben van kötve a vinyó a kábelre. Általában a alaplaphoz közelebbi csatlakozó a Master és a távolabbi a Slave. Persze találkoztam már olyannal is amikor fordítva is működött, de nem ez volt a jellemző. Vagy valamelyik vinyónál, esetleg ha univerzális szalagkábeled van, és bedugható fordítva...az is lehet hiba. :U
Cable Selectet még soha nem használtam... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#55543) laskr99 válasza r0b3r (#55542) üzenetére


laskr99
addikt

Tuti jó volt, 3-an néztük értetlenül, azóta okés, a távolabbi a master a közelebbi a slave, kikaptam a cél vinyót amire másoltam, beállítottam majd a másikat is és mehet masterre az, majd no OS found.. Utána meg 1 kábelre ez a felállás a másikra meg slave CD ROM és master egy tesztelős HDD, úgy meg ment.. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#55544) bacsis válasza r0b3r (#55542) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Miva'? :F
Szerintem ennek semmi valóságalapja nincs a gyakorlatban :U
Ilyen meg hogy "univerzális szalagkábel" na ez meg aztán szvsz tényleg a non plus ultra...

(#55545) Sanchez638


Sanchez638
addikt

Végre össze állt a Super Socket 7 gépem, hűen a topik nevéhez.

- Asus P5A + K6-III 400@450Mhz + 1x Kingston 128MB
- 1. 2D+3D Asus TnT2 Ultra Deluxe
- 2. Gainward Dragon 3000 (Voodoo2 Glide)
- Diamond Multimedia Monster Sound MX300
- 1. WD Caviar 10GB -- 2. IBM Desktar 20GB

Floppy+Dvd író/olvasó+ Delta táp.

Win ME + Játékok, programok.

[ Szerkesztve ]

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#55546) envagyok válasza alvaro (#55521) üzenetére


envagyok
veterán

Akkor ez B stepping?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#55547) alvaro válasza envagyok (#55546) üzenetére


alvaro
senior tag

Az.

(#55548) HSNet válasza Sanchez638 (#55545) üzenetére


HSNet
aktív tag

Nice, még valami ISA hangkártyát kéne beletenni, ha nem akarsz rá sokat költeni, akkor bármilyen ESS chipes kártya egész korrek FM-et tud.
BTW, melyik ez a CM ház? valami ilyesmit keresek, ami fekvőnek is használható.

In God We Trust. Everyone else must have an X.509 certificate.

(#55549) Ranagol_5


Ranagol_5
senior tag

Valaki tud tippet adni 3rd party hutesre 7950gt-re? Meg valami folyadekot amibe le lehet mosni vagy aztatni a mocskot rola?

Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

(#55550) HSNet válasza Ranagol_5 (#55549) üzenetére


HSNet
aktív tag

Áztatni elvileg desztillált víz vagy izopropil alkohol, azok nem károsítják a nyákot, de izopropil drága az áztatáshoz, a deszt vízhez meg én nyúl vagyok:).

Nyákon amit antistatikus ecset/sűrített levelgő nem visz le, odaégett por/maradék odaszáradt hűtőpaszta, azokra szoktam az izopropilt ráengedni.

Ha a borda/shroud a kérdés, akkor sima víz+mosogatószer, ha felázott kicsit, akkor zuhannyal kicsapatni, ha nagyon nem akarja az igazságot, akkor sima gógyszertári alkohol (de azzal a műanyagnak/nyáknak nagyon óvatosan, mert meg tudja oldani).

Az alkoholokat általában vagy vattakorongra, vagy fülpiszkálóra teszem, és azzal applikálom fel a szennyeződésre. Kicsit (pár perc) hagyod rajta dolgozni, majd papír törlővel megnézed mennyire tudod leszedni. Ráolvadt/sült gumi/hűtőpasztánál érdemes kicsit felkarcolni mielőtt az alkoholt ráengeded, persze óvatosan.

Fémre, keményebb műanyagra még sima bolti radírt is érdemes megpróbálni, műanyagra a puhábbakat, fémnek mehetnek a durvábbak. Az is előfordulhat, hogy ken oda darabokat, de azt már le fogod tudni törölni egy száraz papírral.

In God We Trust. Everyone else must have an X.509 certificate.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.