Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5501) Hieronymus válasza mave13 (#5485) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Nézőpont kérdése.
Az is túlterheli az egészségügyet, a kórházba kerülés előtt néhány napot még lehetősége van fertőzni valakinek. Az idősek otthonát egy beteg is képes lehet intenzív osztállyá alakítani. az egész épületet.
Raadasul a betegség tünetei viszonylag egyértelműek, könnyű eldönteni karanténban a helye annak a betegnek vagy csak csak gyógyszerre szüksége a valódi betegségére.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#5502) PitLee


PitLee
őstag

Én most találkoztam ezzel a videóval, ami
Január 27-én töltött fel "Rita in China"
"Koronavírus testközelből"
https://youtu.be/YPqfCIM3v20
Konkrétan szinte mindent elmond már akkor.

Egy másik videó tőle amiben a vuhani orvosok, ápolok épp beöltöznek vagy vetkőznek.
"SE PUSZI SE PÁ | Hogyan vetkőznek a vuhani orvosok?"
https://youtu.be/mnsVp8vDnKg

A hivatalos kínai oldal
https://ncov.dxy.cn/ncovh5/view/pneumonia?scene=2&clicktime=1579582238&enterid=1579582238&from=groupmessage&isappinstalled=0

(#5503) #22743424 válasza Hieronymus (#5501) üzenetére


#22743424
törölt tag

Ugye Győrben most látogatási és kijárási tilalom lépett életbe az idősek otthonaiban. Nézem a riportot, megkérdezik az utca emberét mit szól hozzá stb Na ki volt az egyik riport alany egy kb 65-70 éves *hölgy. Azt hittem rögtön lefordulok a székről. :W

(#5504) aAron_


aAron_
őstag

Tudtok valami frissebb statisztikát a halálozási ráta korosztályok szerinti eloszlásáról, mint a worldometers.info? Febr. 17-es kínai adatok, azóta EU-ban rengeteg minden történt.

What is your ikigai?

(#5506) macikos válasza #22743424 (#5503) üzenetére


macikos
addikt

:C

Az öregek nem hisznek a koronavírusban, csak a kozmodiszkben és a kurkuma tablettában! :D

(#5507) llax válasza #40993792 (#5505) üzenetére


llax
senior tag

Akkor lehetnek itt gondok, mert a repülő nem száll le mindenki kertjében. Családon belül is eléggé aktuális (~12 órán belül) a dolog. Hamarosan halmozottan is...

Éppen a járvány miatt több területen is munka nélkül maradnak, a kinti albérlet árak és megélhetés költségei villámgyorsan felemésztik az eddig gyűjtögetett pénzeket... Családtagok és ismerősök többen is vannak ebben a helyzetben.

(#5508) PitLee válasza llax (#5499) üzenetére


PitLee
őstag

Tippre,
ha olyan helyen tartózkodott "a külföldről belépő", ahol volt regisztrált fertőzött, akkor mindkettőjüktől az ajánlott és elvárt cselekedet az önkéntes 2 hét karantén otthon.
pl mit itt is
Ha két hét alatt nincs tünet akkor elvileg nem fertőződött meg egyikük sem ,
ha két hét alatt jön a magas láz, fájdalom ..ect. akkor értesíteniük kell szerveket.
Ha betudták tartani az önkéntes otthoni karantént akkor nem sokat kell nyomozniuk a szerveknek, hogy kikkel érintkeztek.

(#5509) #22743424 válasza macikos (#5506) üzenetére


#22743424
törölt tag

Hát lehet benne valami. Ma is levittem a kutyát mint mindig. Ott ült két öreg hölgy a padon, napoztak meg beszélgettek. Azt mondja az egyik, én már annyi mindenen túl estem nem fogok ettől a vacaktól megijedni. :W Anyámmal is veszekedtem egy sort de végül is ő megértette. :)

(#5510) PitLee válasza aAron_ (#5504) üzenetére


PitLee
őstag

"Rita in Chine" ezt a linket osztotta meg ami elvileg hivatalos infó oldala Kínának.
Felül a fejléc bal alsó sarkában van az angol nyelv kapcsoló
https://ncov.dxy.cn/ncovh5/view/pneumonia?from=dxy&source=&link=&share=

[ Szerkesztve ]

(#5511) macikos válasza #22743424 (#5509) üzenetére


macikos
addikt

Ja.
Másik: "Ha ezt írta a sors, akkor úgyis meghalunk, bele kell törődni"

:W

(#5512) #22743424 válasza PitLee (#5510) üzenetére


#22743424
törölt tag

Érdekes egy oldal. Hírekkel, eset számokkal stb

(#5513) mave13 válasza Hieronymus (#5501) üzenetére


mave13
őstag

Nem, ez nem nézőpont kérdése.
Ezért mondják, hogy akinek tünete van az pláne, de akinek csak esélye volt megfertőződni (kapcsolatba került érintett személlyel, listán levő országból hazajövővel), az maradjon otthon önkéntes karanténban és kúrálja magát. Ha súlyosabb tünetei lesznek, akkor van megadva erre az esetre telefonszám, azt kell felhívni, ott kikérdezik, és amennyiben indokolt, mentőt küldenek érte, ami egy ellátási központba viszi. Ott elkülönítik, megkapja a szükséges ellátást, elvégzik a teszte(ke)t.

Egyébként nem az a gáz, hogy olyan rossz állapotban kerülnek a betegek kórházba, hogy már nem lehet rajtuk segíteni. Az a gond, hogyha enyhe tünetekkel jön be, sem tudnak rá definitív kezelést adni, és nem tudják garantálni, hogy több, kevesebb idő múlva nem kerül olyan állapotba, hogy gépre kelljen tenni.
És még csak az sem probléma, ha gépre kell tenni... Egyet, kettőt, tízet. Mert azt elbírja a rendszer, van annyi lélegeztető. De, ha egyszerre érkezik 50 súlyos állapotú beteg, akiket egytől egyig lélegeztető gépre kéne tenni, akkor mi van? Akkor triage van.
Ezért kell lassítani a járvány felfutását, és védekezni mindig mindenkinek. Nem az első tüneteknél telefonálni, hanem felmérni a szitut, és ha szükséges önkéntes karanténba vonulni. Már akkor is, ha gyanú van megbetegedés lehetőségére.

El tudod képzelni, hogy mennyi nem korona vírus által fertőzött kezdene el telefonálni az első tünetek megjelenésekor? Én el... Mert mellesleg az influenza is aktív, csak azt most épp nem reklámozzák. És egy laikusnak, de még néha a kollégáknak sem egyértelmű a különbség az influenza, a tüdőgyulladás, és a koronavírus tünetei között. Legalábbis azoknak, akik ma itt jártak az SBO-n, nem volt az.
Sajnos ez van.

PitLee: így van. Akinek külföldről, érintett, esetleg lezárt országból jön haza olyan hozzátartozója, aki vele egy háztartásban él (és találkoztak is), annak 14 napos önkéntes karanténra kellene vonulni az érintett családtaggal együtt.

[ Szerkesztve ]

Icewolf || kósza ||

(#5514) totron válasza Vesa (#5498) üzenetére


totron
addikt

Innentől kezdve komolytalan, nem kicsit. De tudja fokozni is még:

"A szabályok betartását - a 70 éven felüliek és a vallási szertartások, polgári esküvők kivételével - a rendőrség ellenőrzi."
Nocsak, nem pont őket védjük? Nem pont az ő érdekükben állt le a gazdaság? Magas ez nekem.

(#5515) aAron_ válasza PitLee (#5510) üzenetére


aAron_
őstag

Köszi, érdekes, de kérdésemre itt sem kaptam választ.

[ Szerkesztve ]

What is your ikigai?

(#5516) Vesa válasza mave13 (#5513) üzenetére


Vesa
veterán

Éppen erről van itt egy cikk
Magyarok, készüljenek a legrosszabb forgatókönyvre

"Az Indexnek a torinói orvos azt mondta, egy hete még 40 beteg volt lélegeztetőgépen, most 200, és ennél sokkal többen vannak, akiknek nem kell lélegeztetőgépen lenniük, de oxigént kapnak. A magyaroknak azt tanácsolja, amilyen hamar csak lehet, készüljünk fel a legrosszabb forgatókönyvre. Nem pánikkeltés az, ami történik. Népszerűtlenek az intézkedések, ez nyilvánvaló, és nem ez a cél, de ha ezek az intézkedések pánikot keltenek az se baj! Ez akkor egy szükséges pánik – figyelmeztet az orvos."

A tudomány a valóság költészete!

(#5517) PitLee válasza aAron_ (#5515) üzenetére


PitLee
őstag

Bocs elkerülte a figyelmem, hogy a korosztályok is érdekelnek, csak azt néztem hogy frissebb mint február.

(#5518) Feketelaszlo válasza aAron_ (#5504) üzenetére


Feketelaszlo
senior tag

PubMed-en keresnék majd, de még ott is csak kínai számokat látni, nem nagyon tér el egyik kutatás sem azoktól a adatoktól (vagy ha igen, az valami nagyon kis mintás tanulmány).

(#5519) Graphics válasza Meggyi001 (#5466) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Tényleg van kettő beteg a kórházban.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#5520) samujózsi válasza Vesa (#5516) üzenetére


samujózsi
tag

Én ezt pánikkeltésnek tartom. (A cikket, az orvos(?) szövegét)

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#5521) sittes79 válasza Vesa (#5516) üzenetére


sittes79
addikt

Zsindex again :DDD :DDD :DDD

(#5522) syberia


syberia
veterán

Egy lehetséges gyógymód, a gyógyult betegek által termelt antitestekkel.

https://howbad.info/

(#5523) inf3rno válasza emvy (#4317) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Szerbiában csinálják állítólag, hogy az időseknek kijárási tilalom van. De ott amúgy is keményebbre veszik, mert aki elhagyja a karantént azt 3 év börtönnel díjazzák, nem egy ejnye bejnyével mint nálunk... Mindeközben ismerős lánya kijelentette, hogy ettől nem áll meg az élet, és hogy ő márpedig elutazik valami pesti új faszijához, akit a neten ismert meg. Nem nagyon vagyok képben a mostani generációval, de ha mindenkinél ez a hozzáállás, akkor elég gyorsan szétdobják.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#5524) Somatom válasza samujózsi (#5520) üzenetére


Somatom
veterán

03:51 -kor?
Úgy tűnik, hogy előbb téged keltett és csak aztán a pánikot. :DDD

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#5525) inf3rno válasza Somatom (#5524) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Lehet, hogy még nem feküdt le aludni. Pl én se nagyon. :D

Buliban hasznos! =]

(#5526) Somatom válasza inf3rno (#5525) üzenetére


Somatom
veterán

Nem szívesen lennék pánik. Állandóan keltegetik szegényt. :)

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#5527) samujózsi válasza Somatom (#5524) üzenetére


samujózsi
tag

Nem, kicsit elállítódott a belső órám. :D

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#5528) medica válasza #22743424 (#5464) üzenetére


medica
senior tag

Most valószínűleg csak az mászkál el akinek nagyon fontos, biztos kevesebb a forgalom. Viszont ez a mennyiség ugyanúgy kedvezőbben oszlik el hosszabb idő intervallumban.

Két pont között legrövidebb út ha el sem indulsz

(#5529) kw3v865


kw3v865
senior tag

Szerintetek ha mégis kimozdulok itthonról mozogni (jelenleg csak a melóba + boltba járásra korlátozódik a napi mozgásom, de az csak 20 km bringával, ami kevés), az mekkora kockázatot jelent lakott területen kívül? Mozgáshiányom van már, jó lenne bringázni egy kicsit, amíg nincs kijárási tilalom, az immunrendszernek is jót tesz. Ha olyan helyet választok, ahol látótávolságon belül nincs senki (Alföld), akkor mekkora kockázatnak lehetek kitéve? Az a para, hogy levegőben is terjed, de nyílt térben vajon mennyire veszélyes ez? Oké, hogy zárt térben akár órákig is megmaradhat ez a szar, de mi a helyzet a szabadban? A szél vajon mennyire terjeszti, milyen távolságra, és meddig maradhat meg a levegőben?

(#5530) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

Gyerekek mi a helyzet a szállásokkal? Mi ebből élünk. Nekünk is csak 3 ig lehet nyitva lenni? Sehol nem írják :(((

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#5531) Intruder2k5 válasza kw3v865 (#5529) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Üdv!

Erre nem fogsz egzakt és hiteles választ kapni, nyilván nagyságrendekkel kisebb a valószínűsége, hogy ott kapod el, mint a tömegközlekedésen, de nem kizárt. A vírus életképességéről az én tudomásom szerint még mindig eltérő infók keringenek, de néhány órát biztosan életképes marad a szabadban is.

(#5532) samujózsi válasza kw3v865 (#5529) üzenetére


samujózsi
tag

Hát ha nem társaságban mész, nem csókolózol ismeretlenekkel, akkor közelít a nullához...
Szerintem.

[ Szerkesztve ]

Primadonnát felveszünk! https://youtu.be/9lETrcMJZJM

(#5533) sziku69 válasza Meggyi001 (#5466) üzenetére


sziku69
senior tag

Ezt a Váci tv-ben mondták be. Sajnos ez nem pletyka.
Sajnos komolyan kell venni az óvintézkedéseket, csak így lesz megállítható.

Mivel mi sem tudjuk, hogy a családban valaki, aki fertőzött, ezért gyakrabban alaposan mosunk kezet stb...

(#5534) sziku69 válasza feri1014 (#5471) üzenetére


sziku69
senior tag

[link]

Látod ezt most nem tudom. Lehet hogy még itt vannak karanténban. Tegnap este hallgattuk.

(#5535) Kalandor


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Már 50 fertőzött van.

[ Szerkesztve ]

(#5536) fant0mi válasza Kalandor (#5535) üzenetére


fant0mi
addikt

:( Passzol a gorbere. [link]

(#5538) GypsFulvus2 válasza mave13 (#5513) üzenetére


GypsFulvus2
őstag

A két központi telefonszámra gondolsz? Azokat én tegnap óta folyamatosan próbálom hívni ebben az ügyben, de soha nem veszik fel. Közben kiderült hogy a város (járási központ 30.000+ lakossággal, több kisebb települést is innen látnak el) egészségügyi központja bezárt. Teljesen. Nem lehet belépni. A háziorvosom szabadságra ment. A helyettesítő orvosa nem érhető el telefonon. Most megpróbálkozom az "üzemorvossal". Idézőjelben üzemorvos, mert évente egyszer eljön a gyárba és megvizsgál minket. Nem tudom mi lesz itt, de a saját tapasztalataim alapján még a képzett egészségügyi személyzettel való kommunikáció lehetősége is megszűnt. Pedig nem ártana orvossal beszélnem, sőt talán egy teszt is beleférne, hiszen még a múlt héten is kapcsolatban álltam Milánóiakkal, más olaszokkal és tüneteim is vannak. Inkább nem írom le, mire számítok, mert pánikkeltésnek minősülne. Azt sem tudom, meddig maradjak itthon. A tünetek, a száraz köhögés enyhülnek. Önhatalmúlag nem maradhatok itthon önkéntes karanténban két hétig, mert kirúgnak.

"Only the paranoid survive" - Andrew Grove, (1999)

(#5539) radi8tor válasza fant0mi (#5536) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Amúgy a magyar állapotok messze nem olyan rosszak, mint mondjuk az osztrákoké.
Ha megnézed a 30 napos előrejelzést, akkor nagyságrendekkel nagyobb szám jön ki náluk.

⭐ Stella

(#5540) Elektrosokk


Elektrosokk
addikt

[WHO Director-General's opening remarks at the media briefing on COVID-19 - 16 March 2020]

This is a serious disease. Although the evidence we have suggests that those over 60 are at highest risk, young people, including children, have died.

"Bárcsak elviselnétek tőlem egy kis esztelenséget, sőt viseljetek el engem is." Szabadságot Aweriotnak! ️

(#5541) Lauda válasza fant0mi (#5536) üzenetére


Lauda
félisten

Érdekes ez a görbe. Ausztria 1 hónap múlva 9 millió becsült fertőzött?

(#5542) kw3v865 válasza Lauda (#5541) üzenetére


kw3v865
senior tag

Ez csak elméletben lehetséges, a gyakorlatban nem, mert nem él 9 millió ember az országban. Az is képtelenség, hogy az összes ember megfertőződjön.

[ Szerkesztve ]

(#5543) Ringman válasza #40993792 (#5537) üzenetére


Ringman
nagyúr

ő nem a volt alkotmánybíró, hanem a fia, hivatásos rezsimszolga, érdemes azért fenntartással kezelni a nyilatkozatait.

(#5544) emre válasza radi8tor (#5539) üzenetére


emre
veterán

És ezt te elhiszed?

Eu összes állama területi bontásban közli a betegek számát csak itt nyomnak be naponta háromszor, reggel, délben, este egy számot oszt jólvan. Így könnyű jó statisztikát csinálni.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#5545) Lauda válasza kw3v865 (#5542) üzenetére


Lauda
félisten

Kérdés mi értelme az egésznek akkor, a pánikkeltésen kívül.

(#5547) kw3v865 válasza Lauda (#5545) üzenetére


kw3v865
senior tag

Nem sok. Egy ideig jól lehet modellezni a terjedést, de aztán csődöt mondanak a modellek, túl sok az ismeretlen tényező egy idő után.

(#5548) dobolan válasza kw3v865 (#5542) üzenetére


dobolan
senior tag

Elméletben sem szerintem, mert ez a szimuláció a max. 30 napnál is durván progresszív, nem veszi figyelembe a maximálisan fertőzhető emberek számát. A valós görbe az nem lehet ilyen. Inkább gauss görbéhez hasonlít. Van egy tetőzés, majd csökken időben a fertőzöttek száma, hisz akkorra már a lakosság nagy része átesett a fertőzésen.

[ Szerkesztve ]

(#5549) Ádám16 válasza radi8tor (#5539) üzenetére


Ádám16
addikt

Én erősen bízok abban, hogy a korlátozások 2 hét múlva láthatók lesznek a magyarok fertőzöttségi adatain. Ha nem, akkor úgyis tovább lesz szigorítva minden, de meglátásom szerint mi "nem állunk rosszul" a helyzet "kezelésében".

koko52: A teszt is beindul a tegnapi O.törzs közlése alapján, ha jól emlékszek. De lehet, beképzeltem.

[ Szerkesztve ]

(#5550) JoinR válasza radi8tor (#5539) üzenetére


JoinR
senior tag

Nyilván, mivel náluk 12 nappal korábban volt meg a 40 fertőzött...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.