Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Xbox Series X|S (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-11 12:19:40

LOGOUT.hu

Üdvözlünk az Xbox Series topikjában

Lenyitás után a az Első lépéseket és a Gyakran ismételt kérdéseket olvashatjátok, teljes összefoglaló közben készül.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1101) Carlos Padre válasza Def26 (#1096) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Vagy csak ez a hivatalos verzió :U

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#1102) l.skywalker


l.skywalker
Topikgazda

Ha nagyon belemelegednétek, az off topikban folytassátok. :R

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#1103) pzstm válasza vonSux (#1075) üzenetére


pzstm
titán

2013. November 22-én készült a kép, hátha ilyesmi feelingre gondoltál :DDD

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1104) Def26 válasza pzstm (#1103) üzenetére


Def26
félisten

lájk. :D

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#1105) gduck válasza pzstm (#1103) üzenetére


gduck
addikt

Emlékszem :)

De reméljük már nem lesz többé csúsztatott magyar premier.

(#1106) icemad


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Pár helyen olvastam, hogy idén felfele mennek az ssd árak. Most már tényleg kíváncsi vagyok, hogy mennyit mondanak az új xboxra. Lehet már tudni, hogy mikor várható a hivatalos bejelentés árazás szempontból? Én szeptemberre tippelek.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#1107) pzstm válasza icemad (#1106) üzenetére


pzstm
titán

szerintem E3-on már megtudjuk és nyár végén már előrendelés vagy akár hamarabb is.

Meg a fogyasztói SSD árakat ne hasonlítsd ahhoz, amikor Sony vagy Microsoft kér árajánlatot SSD-re. Ott egy másik árlista kerül elő :DDD

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1108) Def26 válasza icemad (#1106) üzenetére


Def26
félisten

mert ez már biztos, hogy ssd lenne benne? Csak én vagyok egyedül a gondolatommal, hogy 2TB hdd -nek jobban örülnék?

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#1109) pzstm válasza Def26 (#1108) üzenetére


pzstm
titán

" our next-generation SSD will virtually eliminate load times and bring players into their gaming worlds faster than ever before."

és igen ;] :P

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1110) Def26 válasza pzstm (#1109) üzenetére


Def26
félisten

biztos, hogy nem varázsolnak belőle sshd -t? :D

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#1111) pzstm válasza Def26 (#1110) üzenetére


pzstm
titán

Egeszen tuti :DDD

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1112) icemad válasza Def26 (#1108) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Szerintem csak te... Én 2 Tb ssd nek örülnék jobban. :DDD

[ Szerkesztve ]

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#1113) oriic válasza pzstm (#1107) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

E3-on egyből előrendelés. Ezt csicseregték a madarak.

Live-Die-Respawn

(#1114) Def26 válasza oriic (#1113) üzenetére


Def26
félisten

Az még pár nap. Jó hamar elő lehet rendelni. :D

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#1115) oriic válasza Def26 (#1114) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Június még azért messze van. :D

Live-Die-Respawn

(#1116) Crytek válasza icemad (#1112) üzenetére


Crytek
veterán

Ja 2TB SSD + 2x erősebb mint a one x 500$-ért

A játékok rá meg nem is 300ft-os game passba jönnek hanem ms ingyen adja majd minden fióktagnak ajándékba :DDD :DDD :DDD
Csak az 2TB SSD 70-80k és most jelentették be idén akár 40%-ot is drágulhatnak

Next PC Upgrade: 2022

(#1117) NyMRooD válasza Crytek (#1116) üzenetére


NyMRooD
őstag

Valószínű, hogy az MS a maga 20-100 milliós megrendelését magyar alapáron, magyar áfával és üres tároló díjjal fogja kapni :K Szerintem max 20-30k lesz a bekerülési költsége az MS-nek az ssd-re és még lehet azzal is sokat mondtam.

PS5 | Xbox Series S | Switch Oled | X360 | iPhone 13 mini | Gigabyte Z490 Gaming X AX - Intel i5 10400 - CORSAIR 32GB Vengeance DDR4 3200MHz CL16 - Sapphire Radeon 7770 1GB GHZ

(#1118) icemad válasza Crytek (#1116) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Néha próbáld már meg megérteni, amit itt olvasol. Nem nehéz, hidd el. Csak fuss neki párszor...

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#1119) Crytek válasza icemad (#1118) üzenetére


Crytek
veterán

"Én 2 Tb ssd nek örülnék jobban" Erre reagáltam. 500$-ért te semmibe nem fogsz 2TB-os SSD-t kapni ha apple ha samsung ha bármi..

Tudom ,hogy nem azt írtad hogy az lesz benne csak hogy mindenki örülne ,de csodák nincsenek :C

Next PC Upgrade: 2022

(#1120) Wesder válasza icemad (#1118) üzenetére


Wesder
félisten

Kellett volna a cikkbe egy 300ft, azt megértette volna ;]

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#1121) Def26 válasza Crytek (#1119) üzenetére


Def26
félisten

én 2tb hdd -t írtam, nem ssd -t.

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#1122) Crytek válasza Def26 (#1121) üzenetére


Crytek
veterán

És ki reagált a te kommented -re? Én nem.

Next PC Upgrade: 2022

(#1123) icemad válasza Crytek (#1119) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

De az előzményeket is olvastad? Smiley-t láttad?

De, ha komolyan nézzük...
1 Tb ssd 70-80 euró boltban, 2 Tb is van 190 körül. Ms nagy tételben veszi, így kb 100 körül lenne a 2 Tb. Ehhez még hozzájön a 100-200 euró bukó konzolonként, szóval 6-700 euróba akár beleférhet a 2 Tb ssd is.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#1124) l.skywalker válasza icemad (#1123) üzenetére


l.skywalker
Topikgazda

Ne menj bele. Teljesen felesleges. Mi beszélgettünk, ő pedig úgy próbált meg bekapcsolódni a beszélgetésbe, hogy elmondta hogy rosszul gondoljuk. Én szeretem az ilyen embereket mint ő, mert visszaigazolás arról, hogy jól gondolok dolgokat, nyitott vagyok mások véleményére és hogy nem vagyok semennyire eltévedve. Ha bármiben is igaza lett volna neki a múltban, akkor már régen CEO kéne hogy legyen valahol. De mivel nem így van...

Ultathino a másik ilyen. Közben pedig IRL el sem merem képzelni milyen munkájuk van ha van

[ Szerkesztve ]

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#1125) Crytek válasza icemad (#1123) üzenetére


Crytek
veterán

Oda bele igen ,de élő ember és guru nem mondta az új konzolok árát 499$ fölé...és ez azért sejtetni enged valamit..

Next PC Upgrade: 2022

(#1126) icemad válasza Crytek (#1125) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Én 600 euróra saccolom a nyitó árat. De, ha 500 lesz sem probléma a cégeknek, mert még eddig minden konzolt jelentős veszteséggel árultak eleinte. Szóval a hardver tervezése, legyártása és a logisztika mindig többe került, mint amennyiért a boltban meglehetett venni. Amit te mondasz 499$,az nettó ár, és az nem azt jelenti, hogy ennyit ér a hardver. Microsoft megteheti, hogy überbrutál hardvert rak az új xboxba, aminek csak az előállítása 1500 $ és 499 $-t kér érte, a veszteséget meg benyeli. (bár így lenne :)) Mert nekik a felhasználói bázis számit, arra tudnak alapozni hosszú távon.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#1127) Def26 válasza icemad (#1126) üzenetére


Def26
félisten

"Microsoft megteheti, hogy überbrutál hardvert rak az új xboxba, aminek csak az előállítása 1500 $ és 499 $-t kér érte, a veszteséget meg benyeli."

ok, hogy ez a mantra megy netszerte, de ezt ti se gondoljátok komolyan, hogy ez a végtelenségig mehet.

Szerintem a series x -el húznak egy vonalat és (habár ne legyen igazam) véget vetnek ennek a low budget "kinyaljuk a felhasználók seggét stílusnak".
Meg merem kockáztatni, hogy a régiós vásárlásokhoz is nyúlni fognak. Xbox 360 -an se volt ez, ami a one konzolnál.

[ Szerkesztve ]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#1128) Carlos Padre válasza icemad (#1126) üzenetére


Carlos Padre
veterán

A Microsoft egy részvénytársaság. Nem ártana utána nézni hogy működnek ezek az usában.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#1129) pzstm válasza Def26 (#1127) üzenetére


pzstm
titán

a régiófüggetlenség marad egy játéknál, az nem jelenti feltétlen azt hogy olyan könnyen tudsz bárhonnan vásárolni ahogy lehetett anno. Most sem feltétlen olyan egyszerű.

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1130) l.skywalker válasza Def26 (#1127) üzenetére


l.skywalker
Topikgazda

De a régiós dolog nem olyan általános az Xbox tulajdonosok között. Csak mi akik a fórumra járunk ezt egy kézenfekvő lehetőségnek gondolunk.

Karácsonykor sok ismerős vett konzolt. Kicsit nyígtak az árakon. Meséltem nekik, hogy más régióban olcsóbb, kérdezték, hogy simán tudnak venni máshol tartalmat? Mondtam nekik hogy nem, hanem gift card stb.

Jaaa! Akkor jó lesz az 20ezerért is.

Állítom hogy 2-3% van aki ezt használta/használja. Még a fórumon is van aki kerek-perec elmondta hogy ez neki túl macerás.

A nagyobb piacokon pedig az árak jobban illeszkednek az ottani fizetésekhez.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#1131) Wesder válasza icemad (#1126) üzenetére


Wesder
félisten

Inkàbb lesz az 800-900$€ és csinàlnak belőle 500-600$€-t.
Nem tudom mennyi a részesedés a 3rdparty jàtékok utàn, de egy 10-20 jàték simàn behozza a kiesett összeget.

[ Szerkesztve ]

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#1132) Wesder válasza Def26 (#1127) üzenetére


Wesder
félisten

Csak a 300ft-os s€ggnyalàst kellene elhagyniuk, a régiófüggetlenség pedig naradhatna.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#1133) gduck válasza Def26 (#1108) üzenetére


gduck
addikt

Szerintem meg mindenki annak örülne a legjobban, ha a "beépített" SSD mellett lenne egy szabad bővítőhely. Az meg már mindegy lenne, hogy PCIe vagy SATA ;)

MS berkekben is rájöhetnének erre...

(#1134) hombre[EU] válasza Wesder (#1131) üzenetére


hombre[EU]
veterán

Még a 300 is sok. Az alsó hangon 6milliárd veszteség az elsō évben(20mil. gép legyártása). Egy játékból ~20% jár a platformholdernek (számoljunk $15-ral) az 400millió copy,szóval 20-40játék userenként...lehetetlen :DDD
Ezt a generációt sem kezdték nagyon veszteségesen árulni, 10-20dollár körül saccolták

[ Szerkesztve ]

Life, Uh, Finds A Way

(#1135) Wesder válasza hombre[EU] (#1134) üzenetére


Wesder
félisten

Azt a jàtékmennyiséget nem egy év alatt kell összevàsàrolnom, hogy az én gépem nekik nullàs legyen. Mondjuk velem nehéz dolguk lesz, mert 22.01.13-ig van GPU-m ;]
Ràadàsul az éves 60$€-s Gold helyett inkàb akcióban veszek 18hó GamePas-t ugyanannyiért, ami 12hó GPU.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#1136) hombre[EU] válasza Wesder (#1135) üzenetére


hombre[EU]
veterán

Szóval rajtad a 300dollárt a generáció végén hozzák vissza és a költségeket saját zsebbōl fizetik és még vacsira is elvisznek :DDD ms a te sugardaddyd

Life, Uh, Finds A Way

(#1137) Wesder válasza hombre[EU] (#1136) üzenetére


Wesder
félisten

Az nem az én problémàm, hogy nekik ez hogy éri meg. Amúgy19-ben összejött bőven a 300$ jàtékokra. Sajnos nem nehéz elszórni. Egy generàció alatt meg simàn eltapsolhat az ember akàr 2000$- is ha nem vigyàz.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#1138) l.skywalker válasza Wesder (#1137) üzenetére


l.skywalker
Topikgazda

Nekem alig több mint 3,5 év alatt sikerült ~1600$ :O

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#1139) hombre[EU] válasza Wesder (#1137) üzenetére


hombre[EU]
veterán

nyugi én is elvertem "náluk" (volt benne 2 konzol) több százat az elmúlt hónapokban :DDD x360 éráról nem beszélve

Life, Uh, Finds A Way

(#1140) Wesder válasza hombre[EU] (#1139) üzenetére


Wesder
félisten

Na làtod. Topikban most linkeltek 2 havi GPU-t 8€-ért és stack-elhető.
Ennek itt lehet sokan örülnek, de szerintem az ilyen leleményes tulajok nem nagy szàzalékàt teszik ki a vàsàrlóknak.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#1141) keIdor


keIdor
titán

Kíváncsi leszek mi igaz ebből: [link]
Ha igaz egy brutál szörnyeteg lesz az Xbox, a PS5-öt is elveri.
RTX-2080Ti szintű GPU egy konzolban, el sem tudom képzelni milyen látvány lesz még ebből.
Nagyon várom már mindkét gépet.

forrás: [link]

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#1142) pzstm válasza keIdor (#1141) üzenetére


pzstm
titán

innen származnak ezek, több forrás is ezt erősítette meg jelenleg, persze azért érdemes megvárni a teljesen pontos, végleges specifikációkat, de több mint gyanús hogy ez lesz.

PS5 and Xbox Series X GPU specs leak: how powerful is next-gen?

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1143) jeni válasza keIdor (#1141) üzenetére


jeni
félisten

a PS5 adatait honnan tudják?
gondolom míg ki nem kerül a piacra vagy sorozat gyártásba nem kerül addig minden gyártó titkolni akarja az adatokat.
2080Ti ha csak önmagában a grafikai kártyát vesszük figyelembe többe kerül mint maga a Xbox Seres X.
jelenleg 1070 körüli az Xbox One X GPU-ja?

(#1144) Wesder válasza jeni (#1143) üzenetére


Wesder
félisten

Inkàbb 1060

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#1145) gduck válasza jeni (#1143) üzenetére


gduck
addikt

"2080Ti ha csak önmagában a grafikai kártyát vesszük figyelembe többe kerül mint maga a Xbox Seres X."

A nagyker/kisker árazás teljesen más, annyit kérnek egy új hardverért, amennyit nem szégyellenek, na meg persze hogy még a konkurenciával is versenyképesek legyenek. Rengeteg kartell botrány volt már a múltban és rengeteg ki se derült :)

Ráadásul a boxba nem egy PCIe slotba bedugott eszköz kerül, teljesen más költség szempontjából ez is. Az MS csak a chipet veszi ;)

[ Szerkesztve ]

(#1146) keIdor válasza jeni (#1143) üzenetére


keIdor
titán

Jelenleg.
De ugye mire ezek kijönnek, addigra az nVidia is az Ampere-al, meg az AMD is az RDNA 2.0-val. 80CU Navi-t mondanak a nagyra, az is durva VGA lesz...
Ampere-re meg +50%-ot Turinghoz képest. Mindez csak pletyka, de 2020 végére a 2080Ti már piacon se lesz, mert lesz újabb meg erősebb. Év végére lehet ez a hardver valóban 500€-ért reális lesz.
Kívánom legyen így... A PS5 meg 400€, nekünk csak jó volna.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#1147) hombre[EU] válasza keIdor (#1141) üzenetére


hombre[EU]
veterán

Egyre vadabbak ezek a fantazmagóriák :)

Ha az AMD nem hazudik akkor az rdna2 7nm+ -on készül. Azt pont nem a konzoloknak fogja kibérelni az amd :D
Featureket kaphat a 2esbōl, de ez egy navi1x lesz

Life, Uh, Finds A Way

(#1148) Def26 válasza keIdor (#1146) üzenetére


Def26
félisten

Kicsit magam ellen beszélek (én inkább "zöldebbet" szeretnék), de jó lenne ha ez a konzolgeneráció megint high end pc verő hírében állna, mint anno a xbox 360 és ps3 volt.

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#1149) pzstm válasza hombre[EU] (#1147) üzenetére


pzstm
titán

márpedig úgy fest, hogy ha nem is RDNA2 alapokon nyugszik hanem módosított RDNA1x és Zen2 modified CPU lesz akkor is a kollega által linkelt számok valósak. :U

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1150) Wesder válasza Def26 (#1148) üzenetére


Wesder
félisten

Még mindig nem értem ez a 300W miért lesz probléma egy konzolnàl?
(Feltéve ha ekkora tàpot kap)
Nem non-stop fog ennyit fogyasztani.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Xbox Series X|S (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.