Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Xbox Series X|S (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-11 12:19:40

LOGOUT.hu

Üdvözlünk az Xbox Series topikjában

Lenyitás után a az Első lépéseket és a Gyakran ismételt kérdéseket olvashatjátok, teljes összefoglaló közben készül.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1851) bandi0000 válasza keIdor (#1848) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Azért azt is kétem, hogy ennyire lekorlàtoznàk, mert ha teszem azt raknak bele egy 320 mb/sec es ssd-t, és arra optimalizàlnak mindent 100% san, akkor gyakorlatilag csak gyorsabbal lehetne bővíteni, mert ami lassabb lesz akár 20-30 megával is, az már nem felelne meg

Xbox One: bandymnc

(#1852) keIdor válasza bandi0000 (#1851) üzenetére


keIdor
titán

A teljes sávszélességet ki szeretnék használni, legalábbis ez a cél, a Sonynál mondták is.
Rengeteg lehetőség megnyílik. Illetve pont ezzel (is) reklámozzák majd a következő generációt.
Le lesz pedig "korlátozva", csak azért az idézőjel, mert én ezt nem látom korlátnak, én eddig is nagyon jól elvoltam másik HDD nélkül, engem inkább a lehetőség mozgat meg, amit ez az ötvenszeres sávszélesség emelés elhozhat a játékfeljesztésbe.

A pletykák szerint a Sony megoldása kb. kétszer gyorsabb, mint most a PCI-E 4.0 NVME PC-nél. Akkor gondolod, hogy annak a huszadát fogják csak használni, amit egy SATA 3.0 nyújt? :)) Sokkal többről szól ez, mint a töltési idő...

Azt is megoldhatják, hogy a konzol egyik kis műanyag fedele levehető lesz majd és a PS4-hez hasonlóan a burkolat mögött bővítheted a háttértárat. Csak ha ez egy egyedi SSD lesz, egyedi foglalattal, akkor senki ne számítson HDD árakra, mert 2-4 TB 250-300€ vagy több is lehet.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#1853) hombre[EU] válasza keIdor (#1850) üzenetére


hombre[EU]
veterán

Szerintem egyszerūbb kihozni 2 verziót (1tb,2tb) és a nagyobbra simán ráfér mondjuk 10-15 játék. Ennél minek több egyszerre? :)

bandi milyen számokat hoztál? :D

Life, Uh, Finds A Way

(#1854) keIdor válasza hombre[EU] (#1853) üzenetére


keIdor
titán

Az is igaz, a base 1 TB lesz 499, a 2 TB 599, makes sense.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#1855) bandi0000 válasza hombre[EU] (#1853) üzenetére


bandi0000
nagyúr

talàlomra, a lényeg érthető

Xbox One: bandymnc

(#1856) hombre[EU] válasza bandi0000 (#1855) üzenetére


hombre[EU]
veterán

Most az van (konkrétan az Insomniactól van az infó),hogy a piacon található leggagyibb hdd sebességre lövik be. Szóval vagy: cserélhetō,de elōírják az ssd paramétereit; vagy kompromisszumokat kötnek a fejlesztōk és cserélhetō "bármire" ami pcie4(ez a legrosszabb opció); vagy nem bōvíthetō, csak kiegészíthetō adattárolásra

[ Szerkesztve ]

Life, Uh, Finds A Way

(#1857) keIdor válasza bandi0000 (#1855) üzenetére


keIdor
titán

Maradjunk egyelőre a töltési időnél, mert a játékfeljesztés előnyeiről még nem mutattak semmit, csak beszéltek róla, de az még nagyon a jövő zenéje.
A tültési időről legalább már mutattak valamit.
Erre kevés az általad írt 320MB/s: [link]
Ez lesz az egyik, amivel reklámozni fogják.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#1858) gduck válasza keIdor (#1848) üzenetére


gduck
addikt

"HDD-ről mindez nem fog menni, már eleve az USB miatt egy másik SSD sem fog működni."

Reménykedjünk, hogy az a lyuk nem csak a fejlesztői gépen lesz és valóban SSD bővítőhely ;) Szerintem ez már alap dolog lenne, ilyen méretű játékoknál az 1TB nem sok.

(#1859) hombre[EU] válasza keIdor (#1857) üzenetére


hombre[EU]
veterán

Jönnek a részletesebb,magasabb felbontású textúrák és rögtön elfogy a sávszél :D aztán megint loading...

Life, Uh, Finds A Way

(#1860) l.skywalker


l.skywalker
Topikgazda

US-China trade agreement lowers the cost of next-gen consoles, but not board games

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#1861) Def26 válasza l.skywalker (#1860) üzenetére


Def26
félisten

gondolom ebből az eu szépen kimarad. :D

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#1862) l.skywalker válasza Def26 (#1861) üzenetére


l.skywalker
Topikgazda

Nyilván :D Mi a britekkel vagyunk elfoglalva :D

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#1863) 3L1T3


3L1T3
addikt

Talán ez kicsit előrevetíti az új dashboardot!

[Brand New Xbox One Dashboard Update - My Games and Apps Re-Design | Xbox Update 2020]

ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI ֎ Intel® Core™ i9-14900K ֎ G.SKILL Trident Z5 RGB 64GB (2x32GB) DDR5 6400MHz CL32 ֎ Arctic Liquid Freezer III 420 A-RGB Black ֎ ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC Edition 24GB GDDR6X ֎ SAMSUNG 1TB 980 PRO M.2 PCIe ֎ Lian Li O11 Dynamic EVO XL

(#1864) oriic válasza 3L1T3 (#1863) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Talán egy hete ilyen a dashboardom már, kicsit megkavart a My Games résszel az elején. :D

Live-Die-Respawn

(#1865) Wesder válasza oriic (#1864) üzenetére


Wesder
félisten

Nekem is. Tetszik. Jobb lett eddig, mint a régi, és gyorsabb is.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#1866) 3L1T3 válasza oriic (#1864) üzenetére


3L1T3
addikt

Nagyon hasonlít a Blade utáni X360 Dashboardra , amikor megjöttek az Avatarok, ott is lefelé voltak a kategóriák.

ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI ֎ Intel® Core™ i9-14900K ֎ G.SKILL Trident Z5 RGB 64GB (2x32GB) DDR5 6400MHz CL32 ֎ Arctic Liquid Freezer III 420 A-RGB Black ֎ ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC Edition 24GB GDDR6X ֎ SAMSUNG 1TB 980 PRO M.2 PCIe ֎ Lian Li O11 Dynamic EVO XL

(#1867) 3L1T3


3L1T3
addikt

[New AMD Unknown APU Could Be the Xbox Series S / Lockhart APU; More Powerful Than Expected – Rumor]

ASUS ROG STRIX Z790-E GAMING WIFI ֎ Intel® Core™ i9-14900K ֎ G.SKILL Trident Z5 RGB 64GB (2x32GB) DDR5 6400MHz CL32 ֎ Arctic Liquid Freezer III 420 A-RGB Black ֎ ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4090 OC Edition 24GB GDDR6X ֎ SAMSUNG 1TB 980 PRO M.2 PCIe ֎ Lian Li O11 Dynamic EVO XL

(#1868) Wesder válasza 3L1T3 (#1867) üzenetére


Wesder
félisten

Persze a végén egy 1500$€-s PC-t adnak majd 500-ért.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#1869) l.skywalker válasza 3L1T3 (#1863) üzenetére


l.skywalker
Topikgazda

Tegnap az appokat néztem. Van már külön Game Pass app, megint van Communities. Mobilon a GP app-ban van uninstall funkció. Gyanítom külön appok lesznek nem egy nagy.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#1870) Crytek válasza 3L1T3 (#1867) üzenetére


Crytek
veterán

1660supert se éri el... ajaj és 4k 60 fps-t akarunk... :Y

Next PC Upgrade: 2022

(#1871) Wesder válasza Crytek (#1870) üzenetére


Wesder
félisten

Neked nem mindegy? Az X-et is eladtad... A Lockhart amúgy is 1440@60 lesz elvileg.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#1872) Crytek válasza Wesder (#1871) üzenetére


Crytek
veterán

Mikor is adtam el? Szerintem itt van a tv alatt...

Next PC Upgrade: 2022

(#1873) Carlos Padre válasza l.skywalker (#1869) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Nem úgy volt, hogy szaraszoni, mert külön appjai vannak, nem egy nagy?

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#1874) Wesder válasza Crytek (#1872) üzenetére


Wesder
félisten

Akkor kamuztàl. Nem meglepő.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#1875) Erdei88 válasza oriic (#1864) üzenetére


Erdei88
veterán

Nekem tetszik, egyre jobb a dashboard az évek elteltével.

(#1876) Crytek válasza Wesder (#1874) üzenetére


Crytek
veterán

Szerintem meg szimplán nem tudsz olvasni és az el fogom adni-t eladtamnak olvastad.. Van ez így ha szájkaratés mesterek nagyot akarnak beszólogatni.

Next PC Upgrade: 2022

(#1877) Moby válasza oriic (#1864) üzenetére


Moby
addikt

Mondanám, hogy remélem, hogy remélem az XSX kevésbé lesz UI pokol, de közben tudom, hogy erre esély sincs :D
De legalább ha jobb nem is lesz, lehetne legalább szebb.

(#1878) l.skywalker válasza Carlos Padre (#1873) üzenetére


l.skywalker
Topikgazda

Ezt csak én gondolom, de nekem nem az a fontos, hogy melyik miért szar, hanem, hogy melyik miért jó! Felőlem lehet mindegyiknek 23 közös appja is, nem fogok belemenni soha ebbe.

Elsősorban játszok, másodsorban informálódok a játékok világából, harmadsoron szerintem a konzol háború nem létező dolog.

FCK DRM :D

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#1879) l.skywalker válasza Moby (#1877) üzenetére


l.skywalker
Topikgazda

Én mindenkitől mást és más hallok. De az igényeik is mások mindenkinek. Aki hibát akar találni valamiben az akár az MS akár a Sony cuccait használja, annak rossz lesz.

Én 3mp-nél többet nem szoktam eltölteni a Dashboard-on. A játékaimat jellemzően távolról telepítem és törlöm, a konzolba már csak akkor lépek be, ha játékot vagy egyéb szoftvert indítok.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#1880) Wesder válasza Crytek (#1876) üzenetére


Wesder
félisten

Ennyi idő alatt màr rég eladhattad volna ha igazàn akartad volna.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#1881) pzstm válasza Crytek (#1870) üzenetére


pzstm
titán

ez nem anaconda hanem lockheart.

És ez egy konzol, nem pc boltból szedsz össze alkatrészeket hozzá, teljesen értelmetlen csak TF alapján hasonlítgatni

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1882) Carlos Padre válasza l.skywalker (#1878) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Épp a minap állt meg valakinek az esze, hogy nem igaz, hogy a szoninál külön appok vannak, mekkoraszarmár, erre reflektáltam. Nem kell ám mindent magadra venni :D

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#1883) l.skywalker válasza Carlos Padre (#1882) üzenetére


l.skywalker
Topikgazda

Nem úgy vettem magamra, csak le szerettem volna szögezni, hogy nekem mindegy hány app van. Szívem szerint az itteni bagázst egyszer beterelném egy privát BR játékba és ott mehetne az adok-kapok. Szerintem jó, ha 3 emberrel játszottam együtt bármi is. Shame.

Itt b.szogatjuk egymást minden idióta márka miatt, közben játszhatnánk is.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#1884) Carlos Padre válasza l.skywalker (#1883) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Akkor most játszuk azt, hogy elképzeljük a figura arcát ha a Microsoft is külön appokat csinál és berakjuk a képet. Kezdem én :C

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#1885) l.skywalker válasza Carlos Padre (#1884) üzenetére


l.skywalker
Topikgazda

:( :((( :o

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#1886) Madoc válasza Carlos Padre (#1882) üzenetére


Madoc
veterán

A kérdés az volt az xbox off topicban miben tartom jobbnak a microsoft szolgáltatását, barátlistát.. Erre ezt válaszoltam:" Barátlistán azt sem látom mivel játszik, mit csinál, nem kapok értesítést csak a konzolon ha online... Üzenetre mobilról rakjak fel egy másik appot, Home olásnál kiverte a biztit hogy a saját gépemen csak az én profilom tudná használni a megvett játékaim ha home-olok a haver gépére" Erre írod hogy elment az eszem mert a külön appot hibának hozom fel, igen, üzenetre van külön app telefonra, ezt emeltem ki. És nem szaroztam akkor sem csak a microsoft cuccát jobbnak tartom ebben. Mém tetszik, aktuális.

[ Szerkesztve ]

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#1887) Madoc válasza l.skywalker (#1869) üzenetére


Madoc
veterán

Communities régen is volt, meg game calendar, is, most abból is csináltak újat. Gamepassnak nem értem minek kell, ennyi erővel a live goldnak is csinálhatnának. Mi az amit csak az appból lehet elérni és a menüből nem? Csak felületesen átnéztem a menüt mert a streaminget próbálgattam tegnap, hát van ott késleltetés rendesen még. Belső hálózaton próbáltam a horizon 3-at és kóválygott az autó rendesen.

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#1888) hombre[EU] válasza 3L1T3 (#1867) üzenetére


hombre[EU]
veterán

A lockhartban lesz az erōsebb cpu? Most mi van? :D

Life, Uh, Finds A Way

(#1889) Aciduzzu


Aciduzzu
aktív tag

Sziasztok! Van olyan uzlet mar, ahol elo lehet rendelni hivatalosan a konzolt? Bar gondolom konkret ar egyelore nincsen.

LG OLED65C9 I PlayStation 5 I PlayStation VR I Xbox Series X I Astro A50

(#1890) l.skywalker válasza Aciduzzu (#1889) üzenetére


l.skywalker
Topikgazda

Nincs. De még nem is mutatták be hivatalosan. Placeholder oldalak már vannak pl itt:

https://www.alza.hu/xbox-series-x-d5624941.htm

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#1891) l.skywalker válasza hombre[EU] (#1888) üzenetére


l.skywalker
Topikgazda

Nem, hanem a Lockhart-ban erősebb lesz/lehet mint előre gondolták, hogy a Lockhartban lesz

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#1892) Aciduzzu válasza l.skywalker (#1890) üzenetére


Aciduzzu
aktív tag

Nem mutattak be? Nem a Game Awardson volt a bejelentes?

LG OLED65C9 I PlayStation 5 I PlayStation VR I Xbox Series X I Astro A50

(#1893) Madoc válasza Aciduzzu (#1892) üzenetére


Madoc
veterán

Bejelentették mi lesz a neve, meg a design került még ki. Ezen kívül más konkrétum nincs is. Majd az E3-on.

[ Szerkesztve ]

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#1894) l.skywalker válasza Aciduzzu (#1892) üzenetére


l.skywalker
Topikgazda

Specifikációk, ár, launch date. Csak azok a részletek hiányoznak, amiért fizetni szoktunk :D

Egy dobozért és egy névért maximum a gyűjtők tejelnek :D

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#1895) hombre[EU] válasza l.skywalker (#1891) üzenetére


hombre[EU]
veterán

Akkor a lockhart 4ghz, az anaconda pedig ~4.5 ? Seems legit :D
Van egyébként lockhart? Szerintem a devek egyértelmūrn elmondták,hogy nem kell

Life, Uh, Finds A Way

(#1896) FollowTheORI válasza hombre[EU] (#1895) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Túl sokat pletykálnak róla, de szerintem hiba lenne két konzolszintet vinni. :)
Ha így lesz az MS tökön lövi magát picit, szerintem.

Hacsak nem lesz a Series X mégis elég drága, és ráparáztak hogy probléma lesz, így kell valami olcsóbb is a Sony ellen.

Ami valami ilyesmi szitu lenne hogy:

kicsi (Series S?) XBOX $299 vagy $399
PS5 $499
nagy (Series X) XBOX $599

pl

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#1897) oriic válasza FollowTheORI (#1896) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

En meg mindig remennykedem h nem 600 dollar lesz majd a gep. :D

Live-Die-Respawn

(#1898) mike1334 válasza oriic (#1897) üzenetére


mike1334
veterán

Én meg abban, hogy nem romlik tovább a forint...álmodni szabad :DDD

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#1899) NoOne1976 válasza FollowTheORI (#1896) üzenetére


NoOne1976
őstag

Én kizártnak tartom a két konzolt. Minek? Hova pozícionálnák a gyengébbet? X fölé, mert alá értelmetlen, hiszen itt az S. Így se lesz egyszerű játékot fejleszteni, hogy mindenki elégedett legyen.
Ha a sima obe-on vagy S-en akadni fog, ők sírnak. Ha úgy lövik be, higy azon fusson, minek a csúcs új konzol, hiszen mivel nyújt többet? (30 fps helyett 60 nem system seller)

(#1900) hombre[EU] válasza FollowTheORI (#1896) üzenetére


hombre[EU]
veterán

Nem lövi tökön magát,mert nekik most pontosan arra lenne szükségük,hogy terjesszék a dobozt és népszerūsítsék a brandet. A mobilos politikával (alsó,közép,felsō,flagship etc.) ezt könnyen elérhetnék. A játékfejlesztés szempontjából nem szerencsés,hogy "vga piacot" csinálnak a konzolokból, már most sem optimális a félgenerációs izékkel együtt. Minél több hardware annál több hiba lehetōség, ezzel nem lehet vitatkozni. Több podcastben is említették az utóbbi idōben,hogy nem igazán örülnének a stúdiók, ha még +1 géppel kellene foglalkozni

Life, Uh, Finds A Way

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Xbox Series X|S (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.