Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Xbox Series X|S (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-11 12:19:40

LOGOUT.hu

Üdvözlünk az Xbox Series topikjában

Lenyitás után a az Első lépéseket és a Gyakran ismételt kérdéseket olvashatjátok, teljes összefoglaló közben készül.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1551) Wesder válasza vonSux (#1546) üzenetére


Wesder
félisten

PS topikba is bedobtak egy cikket hogy 2 évig semmi ex az SX-re hajajajaj. A PS ex jàtékok meg igen is túlhype-oltak. Szarból nem nehéz kitünni. Kapnak az ottani csapatok elég időt és pénzt plusz egy platformra dolgoznak, ebben nincs semmi extra.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#1552) keIdor válasza Wesder (#1531) üzenetére


keIdor
titán

Én azért reménykedem benne, hogy okkal vásároltak be ennyi stúdióból és ennek már lesz látszatja 2021-2022 környékén.
Nem az exklúzívitások száma a lényeg, hanem a túloldalt tényleg nagyon jó minőség jött le az évtized második felében és szívesen látnám ezt mindkét oldalon a következő generációban.
Legyen szoros verseny végig, ez a jó a fogyasztónak is. Mert az előző generációt vitte a Sony és jó lett volna egy erősebb verseny.

Szerencsére mindkét gép volt eddig, 2020 végén szerintem lesz ismét mindkettő, márcsak a Hellblade 2 miatt is kelleni fog az XSX, de fenn kell tartsák ezt. Mert jelenleg nálam az XOX megy a legkevesebbet a három gép közül, mikor játszom.

#1551: Én mondjuk E3-ig azért várnék... tök mindegy mit ír a cikk.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#1553) oriic válasza Wesder (#1531) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Megyek veszek is egy Switch-et. ;]

Live-Die-Respawn

(#1554) Wesder válasza keIdor (#1552) üzenetére


Wesder
félisten

Szerintem meg igen is jó hogy ilyen szempontból nem hanyagoljàk el a One tulajokat. Sony megmondta hogy azért nem lesznek a PS5 exklúzívok PS4-en is, hogy minnél többen vegyenek PS5-öt.
Nekem ezzel megint csak az a bajom hogy nincs vàlasztàsom.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#1555) Wesder válasza oriic (#1553) üzenetére


Wesder
félisten

.LnB meggyőzött?:))
Gondolkoztam én is rajta, de megvàrom a Pro-t, ha lesz. Annyira nem sürgős.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#1556) Madoc válasza oriic (#1553) üzenetére


Madoc
veterán

Lnb eladja neked :DDD

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#1557) keIdor válasza Wesder (#1554) üzenetére


keIdor
titán

Én azt mondom ez jó, mert így használják a hardvert hamarabb és nem fogja vissza a Jaguar CPU meg a HDD az egész játékipart még évekig. Akkora ugrás lesz hardverben, hogy a régi gépeket el kéne minél hamarabb engedni.
Nyílván ez annak rossz, akinek nincs pénze az új gépre, mert drága neki.

Egyébként mivel az MS meg hoz egy gyenge gépet, szerintem ők is ezt fogják csinálni, csak most az ellenkezőjét (kénytelenek) nyilatkozni.
Maradhatna a szegény ember konzolja az Xbox One X, de ők mégis kihozzák a Lockhart-ot. Legalábbis a mostani pletykák szerint. Gondolom okkal...
Mert a mostani CPU meg HDD már nagyon visszafogja az egészet és cserélni kell.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#1558) balazs025 válasza Wesder (#1554) üzenetére


balazs025
senior tag

Bár annak is van előnye fogysztóként is. De a sony látható, hogy most kb bármit megcsinálhat. Ezzel a logós bejelentéssel is a saját fogyasztóit szivatta, és reakció erra az volt, hogy még erre is tapsikoltak, hogy mekkora istenkirály ez a sony. Ha már egy cégnek ilyen fanatikusai vannak, míg az MS bár részben magának köszönhetően elég szembeszéllel kell előre lépni, úgy elég nehéz lesz kiegyensúlyozott piacot teremteni, közben meg nekünk fogyasztóknak az lenne a jó.

(#1559) RudY válasza Wesder (#1551) üzenetére


RudY
addikt

Az eredeti interjú át-, le- és főleg kifordítva így lett klikkvonzó. :DDD
“As our content comes out over the next year, two years, all of our games, sort of like PC, will play up and down that family of devices,” Booty explains. “We want to make sure that if someone invests in Xbox between now and [Series X] that they feel that they made a good investment and that we’re committed to them with content.”

(#1560) Carlos Padre válasza Wesder (#1554) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Ennek van egy olyan olvasata is, hogy az xbox exluzívok olyan minőségűek lesznek, hogy elég nekik az öreg fat ereje is, a ps5re írtak meg kihasználják a hardwert.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#1561) vonSux válasza Madoc (#1547) üzenetére


vonSux
őstag

Éppen ezt írtam; hangos kisebbség. Plusz a képzeletbeli mundér kéretlen védelme.

Wesder, láttam a cikket, egy legyintésre és továbbgörgetésre jó volt :D

De jó hangulat lesz, amikor kijönnek a konzolok és DF kihirdeti az igét, hogy technikailag miben lehet hinni :DDD

(#1562) l.skywalker válasza Carlos Padre (#1560) üzenetére


l.skywalker
Topikgazda

Nyilván rakétatudomány több platformra fejleszteni, komolyan. Mintha nem lenne PS-en is egy játékból sima meg Pro patchelt.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#1563) Madoc válasza vonSux (#1561) üzenetére


Madoc
veterán

Igen te kisebbséget írsz, én meg hogy olvasgasd mert ez a többség a kommentelők közül.

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#1564) l.skywalker


l.skywalker
Topikgazda

Nekem ez a hobbim. A játék. Nem az Xbox vagy a PS. A legkevésbé ez érdekel, hogy milyen márka van a kezem alatt.

De pont az amit itt csináltok/csinálunk, ez az ami az egész fórumtól elveszi ilyenkor a kedvem. Felnőtt emberek (?) a világ különböző pontjain a szaros kis életüket azzal akarják feldobni, hogy látatlanban fikázzák azokat a dolgokat amikről eddig egy doboz és egy logó ismert biztosan. Csak gratulálni tudok.

Én az internet nagy részéről már letöröltem magam, mert mivel a saját életemet nem teszem közzé, csak azokat a dolgokat követem amik érdekelnek. Régebben több dolog volt, manapság már csak a játék. De régen is megvolt az, hogy belefutottam abba, hogy nem elég valamit csinálni/nézni/élvezni. Kurva okosnak kell benne lenni, különben az emberfia kénytelen lesz csak simán olvasni az internetet, nem fog tudni hozzá is szólni. Az viszont kihagyhatatlan.

Csesszétek meg. Csesszétek meg az Xbox-otokat, a PS-eteket. Ha nekem ennyi időm lenne faszságokat irogatni az internetre, már régen játszanék és azt sem tudnám, hogy a világon vagytok.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#1565) Wesder válasza l.skywalker (#1564) üzenetére


Wesder
félisten

Jujj de morci lettél:(

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#1566) Carlos Padre válasza l.skywalker (#1562) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Elkezdtem fogalmazni egy hosszú magyarázatot miért rossz az, ha nem a nex genre fókuszálnak, de eszembe jutott egy szemléletes példa, nézd meg a 4k patchet kapott RDR és a next gen RDR2 közti különbséget.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#1567) Madoc válasza Carlos Padre (#1566) üzenetére


Madoc
veterán

Hány év is van a 2 játék között? :DDD

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#1568) Carlos Padre válasza Madoc (#1567) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Legyegtelen, a megcélzott hardver a lényeg. Vagy megy a legrégibb gépen és "felpeccseled" valamennyire, vagy kihasznála az újat teljesen, de akkor meg a régin nem megy. A kettő együtt nem megy mert akkor két különböző játékot fejlesztesz egyszerre.

[ Szerkesztve ]

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#1569) l.skywalker válasza Carlos Padre (#1566) üzenetére


l.skywalker
Topikgazda

Jó a példa. Nézd meg RDR2-t X-en és S-en. Nem ugyanaz, de működik jól S-en is.

Ellenben a Jedis játék, S-en köhög, X-en sokkal jobb. Miért? Mert a fejlesztő nem foglalkozott vele.

Fejlesztő függő a dolog.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#1570) Wesder válasza Carlos Padre (#1568) üzenetére


Wesder
félisten

RDR2-nél ezt mégis megoldottàk.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#1571) balazs025 válasza Carlos Padre (#1566) üzenetére


balazs025
senior tag

Szerintem a GTA V vagy az AC black flag teljesen jó volt még a generáció elején, grafikailag is. De még jobb lenne és még lehet úgy is lesz az MS exkluzívoknál, mint a fh 2 volt.

(#1572) l.skywalker válasza Carlos Padre (#1568) üzenetére


l.skywalker
Topikgazda

Igen, van olyan cég, aki megteszi, hogy szinte 2 külön játékot fejleszt. Nem véletlen, hogy pl. megjelentek egy időben játékok 360-ra és One-ra is. Ez is egy stratégia, egy üzleti elgondolás terméke. Sohase azért csinálják, hogy boldogabb legyél, vagy azért, hogy igazad legyen, hanem: pénzért. Ahogy az Ubi még nemrég adott ki játékot X360-ra, pedig azt mondják, hogy év végén már leépíti a platformot az MS.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#1573) Carlos Padre válasza l.skywalker (#1569) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Na most képzeld hozzá a sokkal erősebb next gent is, ekkora teljesítmény különbséget nem lehet jól kezelni úgy, hogy valamelyik vég ne sérülne.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#1574) l.skywalker válasza Carlos Padre (#1573) üzenetére


l.skywalker
Topikgazda

Mindent meg lehet oldani, a kérdés csak a hogyan. Ha az Xbox Games Studios fejlesztője azt mondja, hogy One-ra is meg fog jelenni minden új Xbox exkluzív játék, akkor feltételezhetően megteremtik a módját annak, hogy ez megfelelő legyen FAT, S, X, S All Digital és Xbox Series X gépeken. A kérdés a hogyan!

Megoldható technikailag is, hiszen ez csak idő és pénz kérdése. Simán lehet, hogy premierkor a csúcs gépen jelenik meg, és később adják ki gyengébb gépekre, de ez a mai világban több idő, mint amit a játékosok kibírnak, és (lásd a Sony-t) így nem igazán lehetne eladni a játékkal az új konzolt. Én sokkal inkább hajlok arra, hogy igazi MS marketing szintű dolog ez is és a régebbi gépeken xCloud-al lehet majd elérni a legújabb megjelenéseket. Persze tudom, erre most jön az, hogy ez mekkora sz.r, de a PS Now pont ugyanígy működik és annak akinek nincs PS-e vagy maga a játék nincs meg neki: annak ez nagyon jó.

Én mindenben a pozitívat látom, mert mint végfelhasználó nem szívhatom meg. Nincs benne hosszú távú költségem, ha valamivel nem vagyok elégedett, akkor nem kapcsolom be. Ha nagyon nem, akkor eladom.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#1575) l.skywalker válasza Carlos Padre (#1573) üzenetére


l.skywalker
Topikgazda

Tessék itt van érdemesebb válasz is. De gondolom ők is tévednek: [link]

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#1576) keIdor válasza l.skywalker (#1574) üzenetére


keIdor
titán

Megoldhatnák úgy is, ahogy a Forza Horizon 2-nél.
Kijött Xbox 360-ra meg Xbox One-ra is, csak brutál lebutított játékmenettel.
Ha az jó, akkor csinálja meg mindenhol ezt egy külön fejlesztőcsapat, csak akkor az internet utána ne sírjon, hogy a harmad/negyed annyiba kerülő konzol csak ennyit tud...

Ha az új gép képes lesz fejlődni AI-ban meg fizikában jelentősen, ne fogja vissza a két régi rendszer a szoftvert. Írjanak külön verziót, csak akkor hiszti ne legyen.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#1577) Wesder válasza keIdor (#1576) üzenetére


Wesder
félisten

Làttam a 360 verziót belőle. Egy àtskinezett Horizon 1 volt kb. Döbbenetes volt a különbség a One javàra.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#1578) negyven2 válasza l.skywalker (#1569) üzenetére


negyven2
veterán

Az RDR2 a felbontást és egy kettő grafikai beállítás kivételével ugyan az. De a generációk közötti különbség szemléltetésére nem jó (RDR1 és 2 már igen).
Akkor már Forza Horizon 2 jobb példa (főleg azért mert ez a 1-2 éves dolog az "exclusive" játékokra vonatkozik). Ott kettő kiadás elég sokmindenben különbözőt egymástól, a legtöbb esetben a nevében volt ugyan az a játék. Ott látszott a generációs különbség igazán.
És hiába jött ki a Rise of the Tomb Raider 360-ra azért az a játék elég sok statikus elemel dolgozott még mindig (vagyis ott nem volt akkora fejlődés a 2013-as részhez képest mint egy Forza Horizon és Forza Horizon 2 között)
GTA V is kijött mindettől generációra, de ott látszott igazán, hogy azt a játékot mennyire visszafogta a prevGen limitációja. Ezt nyilatkozták is a fejlesztők is egy RDR2-es nyilatkozatnál, hogy az a játék hiába jelent meg PS4/One/PC-re az igazából tervezésileg egy prevGen játék maradt, szemben az RDR2-vel amit már erre a generációra írtak (és azt meg majd ez a konzolgeneráció "fogja majd vissza" a következő generáció idején).

Ugyanis ha visszafelé is adsz támogatást (vagyis egy előző generációs hardver-en is kell hogy fusson), azt vagy úgy teszed meg, hogy a régi gép tudásához igazítod a játékot (vagyis a játéknak futnia kell alap FAT One-on is, és ennek köszönhetően az új gép tudását ki sem használod), vagy pedig annyira lebutítod a Series X játékot, hogy az igazából csak a nevében marad ugyan az (tehát valójában kettő hasonló játékot csinálsz ugyan azon a név alatt, mint a Fh1 és a FH2 esetén). Mert ilyen esetben a butításnál már nem elég, hogy akkor minimum Low-ra veszed a grafikát, hanem belenyúlsz a fizikába/AI-ba és más nem vizuális dologba is.

Ilyenekre amúgy volt példa korábban, de az még kb. a PS1, PS2-es időkben voltak és gyorsan ki is haltak.

És még mielőtt itt is előjön az One X elég erős lenne a nextGen-be is dolog... Nnm! Nem lenne erős, mert ott vannak az elavult Jaguar magok, ott van a lassú HDD, ott van a One eléggé elb*szott fejlesztőkörnyezete, de leginkább mert ott van az alap One/One S, ami még az X-et is visszafogja.

Egyébként szerintem ezt a megoldást azért csinálják mert vagy nem lesznek kész startra az új játékok amik ki is használnák gép tudását, vagy pedig nem érné meg nekik egy max. pár milliós konzolra (is) kiadni azokat ezért várnak 2 évet, hogy legyen több felhasználó.

"Fact. Bears eat beets. Bears. Beets. Battlestar Galactica."

(#1579) Carlos Padre válasza l.skywalker (#1574) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Igen, értelek, és egyet is értek veled. Mindössze arra reflektáltam, hogy a szemét Sony kihasználja az ostoba fanboyait mikor csak a ps5re jelenteti meg az új exluzív játékait miközben a jóságos nagybácsi Microsoft nem hagyja magára a hűséges rajongói táborát és mindenre kiadja azokat. Miközben ez csak két különböző stratégia megközelítés, a ps5 annyira különböző lesz, hogy sok funkció egyszerűen nem portolható vissza, ezért nem jönnek ki ps4re, a Microsoft viszont nem fogja kihasználni az új gép erejét, és különleges képességeit, mert vissza kell portolni a játékokat egészen a fat-ig. Ez egyébként azt is sejteni engedi, hogy SX-ben nem is lesz semmi extra a RT-n kívül. Mindkét stratégia cserben hagyja a rajongók egy részét, a Sony a régieket, a Microsoft az újakat, mert a Sony (joggal) gondolja, hogy az új gép is rendkívül sikeres lesz, míg a Microsoft (joggal) úgy gondolja, hogy nem, és inkább a biztonságra játszik a szoftver eladásra helyezve a fókuszt a hardver helyett.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#1580) mike1334 válasza Wesder (#1570) üzenetére


mike1334
veterán

Jaja...nem mondom, hogy tökéletes, de bőven szép és jó. Lassan belekarcolok az 5 napba, és már az első epilógusnál tartok :)
Szerintem a cyberpunkig nem kezdek beleég egy ilyen hosszú játékba, keresek olyan ami 15-20 óra max :D

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#1581) keIdor válasza Wesder (#1577) üzenetére


keIdor
titán

Azt is látni kell, hogy 8GB helyett 512MB-al kellett dolgozniuk, ennyi van az Xbox 360-ban. Illetve ott még nem volt követelmény a HDD-re másolás, ha jól emlékszem játszhattál simán ODD-ről is.

Lehet simán ennyit tudott a rendszer, sőt, biztos. Nem volt elég memória egy nagyobb világra.

Most is hatalmas ugrás lesz az SSD meg a CPU főleg...

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#1582) Carlos Padre válasza keIdor (#1581) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Most is ez a helyzet áll fenn, hatalmas a szakadék a fat és az SX között minden tekintetben.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#1583) keIdor válasza Carlos Padre (#1582) üzenetére


keIdor
titán

Az Xbox One X és a Series X között is.:) Talán a GPU az egyetlen kivétel. Mostani pletykák alapján az csak 2.5x erősebb.

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#1584) pzstm válasza keIdor (#1583) üzenetére


pzstm
titán

max 2x, de igen.
15TF-ot nem igen láttam még sehol, max elvetemült resetara screenshotokon

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1585) keIdor válasza pzstm (#1584) üzenetére


keIdor
titán

Elméletben 2.5x.
Nekem úgy jött ki, hogy DF nézett XOX meg 5700XT összehasonlítást.
40CU vs 40CU csak a Navi 40CU-ja kétszer gyorsabb volt.

56CU-t mondanak az XSX-re.:) Ez kb. 2,5

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#1586) pzstm válasza keIdor (#1585) üzenetére


pzstm
titán

jah én csak szimpla TF alapján. 6 helyett 12-12,5 :B

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1587) FollowTheORI válasza pzstm (#1586) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

TF alapján ilyet igazán sose lehetett megmondani, mert mellé kell rakni az adott feladatra vett hatékonyságot.

Lehet valami papíron xy TF, de ha csak pl 75%-ban tudod kihasználni... egy másik architektúrát meg 90%-ban például... akkor utóbbi lesz a gyorsabb. :)

Legjobb példa erre az AMD GPU-k, hiába voltak papíron erősebbek, mint az NV GPU-k, mégis utóbbi volt majdnem mindig a gyorsabb, mert sokkal hatékonyabb volt mindig.

Ezt amúgy már a DF-nél is felismerték... meg lehet a gyártók is, egyre kevésbé dobálóznak ilyen számokkal, vagy azok inkább csak háttérinfók és nem selling point-ok.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#1588) FollowTheORI válasza Carlos Padre (#1573) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Ez igaz... de van még egy szempont, mégpedig az hogy mennyi idő egy teljesen új optimális motort írni az új architektúrára...
Szerintem az első 1-2 évben azért nem lesz akkora gond, mert nem lesz eleve olyan kódbázis ami tényleg kihasználná az új konzolt... ergo, igazán önmagában is vissza lesz fogva a dolog, mert a motorok többsége szinte biztos hogy még valami öszvér lesz legjobb esetben is... tehát az hogy kicsit jó a régire is meg az újra is nem akkora baj, most még az elején.
Az első 1-2 év arról fog szólni, hogy a plusz nyers erő mennyit tesz majd hozzá a játékok megjelenéséhez... ez pedig skálázható a régi és az új konzol közöt egyszerűen.
Több szebb textúra, komplexebb objektumok, effektek stb... ez mint skálázható.
Azok a finomságok, részletek és megoldások, amikről te írsz/vársz, jóval később jönnek a konzol életciklusában...

Általában a konzolgenerációk derekán jönnek azok az igazi címek és játékmotorok, amik valóban optimálisan kihasználják és megmutatják mit tud egy konzol... az meg bőven több, mint 2 év. :)

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#1589) gduck válasza bandi0000 (#1540) üzenetére


gduck
addikt

"Nem fikázásból", de sok embert nem érdekelnek az excluzív címek!
Például engem sem!

[ Szerkesztve ]

(#1590) gduck válasza negyven2 (#1578) üzenetére


gduck
addikt

"Akkor már Forza Horizon 2 jobb példa (főleg azért mert ez a 1-2 éves dolog az "exclusive" játékokra vonatkozik). Ott kettő kiadás elég sokmindenben különbözőt egymástól, a legtöbb esetben a nevében volt ugyan az a játék. Ott látszott a generációs különbség igazán."

NEM JÓ PÉLDA!!! Mivel az x360 FH2 grafikája rosszabb mint az x360 (első rész) FH grafikája. Egy "szégyen" annak a játénak az x360-as verziója, nagyon vigyáztak rá, hogy nagy grafikai különbség legyen az x360 és ONE változat között :(

[ Szerkesztve ]

(#1591) bandi0000 válasza gduck (#1589) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Ha megértetted a lényegét a mondanivalómnak, ami valszeg nem történt meg, akkor làtnàd hogy nem a exc címekkel volt bajom ms oldalon, hanem a GP vel

ugyanúgy màsik oldalon se fizetnék évi 30k-t, ugyan ilyen modellért ha csak az a pàr exc lenne benne + egy csomó olyan játék amik nem igazán mozgatnak meg

De ez egyéni vélemény, szerencsére nem vagyunk egyformák

Xbox One: bandymnc

(#1592) l.skywalker válasza gduck (#1589) üzenetére


l.skywalker
Topikgazda

Ilyen válasz esetén adja magát a kérdés, hogy melyiket próbáltad? Melyik nem érdekel? Engem baromira érdekelnek a PS exkluzív címek, de csak az idő ami miatt nem vettem eddig PS-t.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#1593) Wesder válasza bandi0000 (#1591) üzenetére


Wesder
félisten

Egy évre a teljes àra 50.290ft a GamePass Ultimate-nek.
Szóval aki itt 30-ból megoldotta a 3 évet az inkàbb örüljön neki.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#1594) gduck válasza l.skywalker (#1592) üzenetére


gduck
addikt

Nem érdekel ... annyira, hogy pl. PS-t vegyek miatta ;) Ráadásul egyre több Japán játék jön ki már boxra is!

Bocsi, de én ilyen vagyok, ezt a "mennyi exklúzív jön" mizériát sose értettem. Gondolom azért mert nem hoz lázba. Boxra is annyi jó játék van, hogy 10 emberöltő alatt se játszanám végig mindet :DDD

(#1591) bandi0000 : értem én miről van szó, de szerintem meg elég tartalom van GP-ben exklúzív tartalmak nélkül is! Erre próbáltam utalni.
Szerintem a GP ára elfogadható, főleg hogy szinte állandóan van akciós áron is.

[ Szerkesztve ]

(#1595) bandi0000 válasza gduck (#1594) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Erre meg én ugrok, mikor azt mondjàk hogy nem érdeklik őket, és ki se próbàltàk, meg se nézték

Van itt is 1-2 akiknek nem jön be 1 se de ők kipróbàlták legalàbb

Most hülyén hangzik de sok kicsi excluziv jàték is örömet okoz egy embernek, mintha a szeretett màrkàs telefonjàból új verziót hoznak ki, ami rendelkezik egy funcioval ami csak abba van, jól esik a gamernek hogy van egy jàték amibe a legtöbb esetbe csomó munkàt, kreativitást belefecceltek hogy csak nekik kedvezzenek

Hosszú tàvon 2 konzol kell, mert pl a Forza szintű jàtékot képtelenek összerakni a másik oldalon :D

[ Szerkesztve ]

Xbox One: bandymnc

(#1596) gduck válasza bandi0000 (#1595) üzenetére


gduck
addikt

Szerintem már igy is elkényeztet minket az MS!

Szerencsére nem vagyunk egyformák ;) Unalmas is lenne ha mindenki azt énekelné: "Minden szipi szuper...", a TV-ben meg a "Drágám, hol a gatyóóóó" menne :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1597) l.skywalker válasza gduck (#1594) üzenetére


l.skywalker
Topikgazda

Amit a One-al ebben a generációban kihagytak az a kifejezetten a platformra fejlesztett tartalom. Az exkluzív szó önmagában nem adja ezt vissza. A lényeg, hogy sok PS játék más multi platform játékokkal ellentétben sokkal de sokkal szebben fut, azért mert a fejlesztőknek oda kellett csak koncentrálniuk. Nagyon sokat számít ez. Az X esetében én ilyen típusú erőforrás kihasználásáról először - tény nem vagyok szaki - a Gears5 esetén olvastam. 2017-es az X. 2019 végén jelent meg a Gears5. Ki tudja hány évig fejlesztették...

Ezzel az egész konzolháborúsdival eljutottunk oda, hogy szítokszónak számít a PC, az exkluzív stb. de ezek jó dolgok ha valaki játszani akar. Ha azonban fórumon akar epéniszt méregetni akkor ott a fejben van a gond.

[ Szerkesztve ]

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#1598) Wesder válasza l.skywalker (#1597) üzenetére


Wesder
félisten

Ezt én is mondtam màr nem egyszer. Nem azért jók a PS jàtékok, mert csodàt tud tenni a Sony, hanem mert egy platformra kell koncentràlni és megfelelő mennyiségű idő és pénz àll a fejlesztőcsapatok rendelkezésére.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#1599) l.skywalker válasza Wesder (#1598) üzenetére


l.skywalker
Topikgazda

De ha az Xbox szempontjából nézed akkor kvázi csodát tudtak tenni, mert egy műfajt teremtettek. Ami anno a Halo volt Xbox-on az most az Uncharted PS-en. Generációk nőnek fel rajta, ha szerencse lesz akkor film is készül belőle. Kevés játék éri el ezt de nem is kell, hogy mindenkinek tetszen.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#1600) #21123072 válasza l.skywalker (#1597) üzenetére


#21123072
törölt tag

Pont ezért nem értettem soha a legyen minden multiplatform vinnyogást. Jaj, olyan irigyek a ps tulajok, nem akarják, hogy játszunk a játékaikkal! De, pubikám, akarom, és ha megveszed a vasat hozzá, felőlem öt példányban is megveheted, legalább több pénze lesz a fejlesztőknek legközelebb még jobb játékot készítenie. De pont az a lényege, hogy az adott konstrukcióra írták, és abból próbálják kihozni a legtöbbet. És ha minden játék multiplatform, akkor mégis, mi értelme van a konzoloknak? Miért venne bárki is ps-t vagy éppen boxot? Azért, mert más a dashboard rajta?

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Xbox Series X|S (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.