Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Xbox Series X|S (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-11 12:19:40

LOGOUT.hu

Üdvözlünk az Xbox Series topikjában

Lenyitás után a az Első lépéseket és a Gyakran ismételt kérdéseket olvashatjátok, teljes összefoglaló közben készül.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1451) Moby válasza gduck (#1435) üzenetére


Moby
addikt

Értem, de ez nem olyan dolog, hogy szerinted mi, meg szerintem mi :)

(#1452) gduck válasza Moby (#1451) üzenetére


gduck
addikt

Én is ezt mondtam ;) A lényeg, hogy jönnek a jobbnál jobb Xboxok és játékok! :C

(#1453) Carlos Padre


Carlos Padre
veterán

Former Xbox Executive Picks PS5 and PC for Next-Gen

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#1454) hombre[EU] válasza icemad (#1442) üzenetére


hombre[EU]
veterán

Azért ennyire 2bites fanok ne legyetek :DDD biztos semmilyen különbséget nem látsz? realtime gameplay scriptek nélkül :)

Life, Uh, Finds A Way

(#1455) hombre[EU] válasza hombre[EU] (#1454) üzenetére


hombre[EU]
veterán

nem pont erre a hsz.ra ment :)

Life, Uh, Finds A Way

(#1456) Sinu válasza Bogyi007 (#1431) üzenetére


Sinu
senior tag

Nem úgy volt, hogy a MM beköltözik a Tescoba? Nekem úgy rémlik, hogy a GVH engedély is megvan

No Future

(#1457) l.skywalker válasza Carlos Padre (#1453) üzenetére


l.skywalker
Topikgazda

Ő még Xbox idejében is javarészt PC-n tolta, mérvadóan nézve elég nagy streamer is. Az Xbox előnye és hátránya egyben, hogy ha van egy megfelelő PC-d akkor minek vennél Xbox konzolt? Egy új generációs PS-el mindent le tudsz fedni innentől.

PC-re:
- PC GamePass (és akkor minden Xbox cím day1 a tiéd)
- Uplay+
- Origins Access Premier
- Steam
- Epic
- gog.com
stb.

PS-re:
Minden PS exkluzív és konzole exkluzív cím.

De! Akinek nincs PC-je és teszem azt nincs konzolja sem, annak belépő szinten mi éri majd meg jobban? Amúgy is kérdés, hogy egy új konzol generációnak kiket kell megcéloznia?

- akiknek nincs semmilyen hardverjük?
- akiknek csak PC-jük van?
- akiknek pre-gen konzoljuk van és márkán belül maradnának? (BC)

Egy biztos. Ha valaki kicsit is tudatosan nézi a 3 fő platformot, akkor lehet látni, hogy hol vannak azok a markáns határok, amik mentén meg lehet határozni, hogy mely platlformot miért éri meg választania valakinek, ha nem nézzük a költségeket. És ha mellé vesszük a Switch-et, talán még jobban érteni, hogy melyik platformnak mi az előnye. És habár itt a fórumon már megbeszéltük, hogy a nagy átlag nem úgy gondolkozik mint mi, hanem csak bemegy a boltba, hogy: - kell a gyereknek valami amivel játszhat... de marketingen és áron túl a megfelelő igényre rá lehet szabni a megfelelő eszközt.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#1458) pzstm válasza l.skywalker (#1457) üzenetére


pzstm
titán

plusz ahogy ő is mondja:
Economic wise, for my profile it's better for Xbox if I'm a Game Pass subscriber (which I will be for PC) vs. buying their console. I know that sounds weird, but it's accurate. The Game Pass strategy is very smart. Who cares where you play, as long as you play in Xbox's world.

Elképzelek egy olyan utópikus világot, ahol a Ph fórumozók ezt megértik és felfogják :DDD

Ő ugyanis a PC-s Gamepass előfizetésével többet hoz a konyhára, mint aki Xboxot vesz de GamePassot nem....sokkal többet

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1459) Bogyi007 válasza Sinu (#1456) üzenetére


Bogyi007
veterán

Szegeden is járja már ez a pletyka több mint 1 éve de konkrét fejlemény azóta nincs...

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#1460) AMD Power válasza l.skywalker (#1419) üzenetére


AMD Power
titán

Hazudnek ha azt mondanam,hogy nem probalnam ki a PS-t. De az Xboxra is keves idom van. Mondjuk azt tudom, probaltam a Xbox kontija kenyel esebb nekem.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#1461) NoOne1976


NoOne1976
őstag

Kíváncsi vagyok hogy az Series X érkezésével a GP hogy fog kinézni.
1. Adott játékból kétféle verzió lesz elérhető? (MS saját játékai day1 jönnek, és ott biztos lesz támogatás a mostani generációra is egy ideig)
2. Csak a játék címe lesz fent és a letöltéskor tudni fogja a gép, hogy melyik gen-re való változatot szedje le? :F

[ Szerkesztve ]

(#1462) AMD Power válasza NoOne1976 (#1461) üzenetére


AMD Power
titán

Mivel elmeletileg minden visstafele kompatibilis lesz semmilyen, szelektacio nem lesz. Az uj jatekok is menni fognak a regebbi gepeken.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#1463) NoOne1976 válasza AMD Power (#1462) üzenetére


NoOne1976
őstag

A visszafelé kompatibilitás és az előre nem ugyanaz.
Kizárt, hogy így legyen, mert pont a Cyberpunk kapcsán nyilatkozták, hogy nem tudják lesz-e belőle valamikor nextgen változat. Ha meg úgy volna, ahogy írod, akkor egyet kellene csinálniuk és fut mindenhol.
Gollam kapcsán meg azt mondták, már a nextgenre jön.

(#1464) Bogyi007 válasza NoOne1976 (#1461) üzenetére


Bogyi007
veterán

Ez igazából csak a Halo Infinite kapcsán lesz érdekes, mert arról tudni lehet hogy jönni fog még Xbox Onera is nemcsak Series-re...

Bár szerintem ez hasonlóan lesz megoldva mint a 360-as és Classics címek felskálázása. Azok is csak X-en kapnak látványosabb tuningot a Fat és S verziókon futva nem...

[ Szerkesztve ]

Xbox GT: Hun Bogyi007; PSN ID: Bogyi007 - TCL 55C735 és 55C645 tévékhez is felhasználható beállítások: https://youtu.be/IgyOiQz8Fzo?si=Zv-LkNcsh7JQ7fE9 valamint https://youtu.be/8nBzpLA-sZw?si=QNRPJ4k8yxtFdzUi

(#1465) AMD Power válasza Bogyi007 (#1464) üzenetére


AMD Power
titán

Valami esszeru megoldas biztos lesz. Van rutinja az MS-nek ezen a teren. Ezt mar bizonyitottak....

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#1466) Madoc válasza NoOne1976 (#1461) üzenetére


Madoc
veterán

Miért most kézzel kell az x-re leszedni a patch-elt játékot?

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#1467) l.skywalker válasza Madoc (#1466) üzenetére


l.skywalker
Topikgazda

Igen, a Quantum Brake 40GB-os 4K cinematicját :DDD

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#1468) Wesder válasza l.skywalker (#1467) üzenetére


Wesder
félisten

Van az 70 is. Amúgy iszonyat jó filmet rakott össze a Remedy, ezért is vàrom a Control-t.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#1469) Madoc válasza l.skywalker (#1467) üzenetére


Madoc
veterán

Az nem a patch-elt játék hanem video animációk. Más játéknál is van. Ne keverd.

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#1470) l.skywalker válasza Madoc (#1469) üzenetére


l.skywalker
Topikgazda

Tudom, csak humorizéltem :DDD - bocs :|

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#1471) FollowTheORI válasza l.skywalker (#1457) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

No igen, csak az a kérdés hány embernek van/lesz megfelelő PC. :)
Illetve hajlandó e fejlesztgetni amikor kell.

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#1472) Wesder


Wesder
félisten

Na erőt vettem magamon, folytattam a TR-t. Remélem ez a viharos rész az elején hamar véget ér, meg rengeteg a cutscene, de eddig nem rossz.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#1473) FollowTheORI válasza NoOne1976 (#1463) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Szerintem az ilyen mixed gen játékoknál alapvetően az lesz, hogy eleve úgy készítik majd el, hogy lesz egy automatikus konfig ami bekapcsolja a jobb/részletesebb grafikát az új konzolokon.
Cserébe nem lesz annyira optimális még az új konzolon.

CP is biztos valami ilyesmi lesz.

Ezek a címek szerintem mind ilyen “enhanced” jellegűek lesznek, mint most az X/pro címek.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#1474) HunChris


HunChris
senior tag

(#1475) bandi0000 válasza HunChris (#1474) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Kétlem hogy ezek lesznek benne, nyilvàn jó lenne, de ilyenkor màr sztem gyàrtjàk a gépeket hogy a startra meglegyenek, úgy hogy sztem màr késő ennnek a megjelenése

Xbox One: bandymnc

(#1476) oriic válasza HunChris (#1474) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Nextgen SSD-k alltalaban nem az olcsosagukrol hiresek, foleg ha speci alaplap kell a teljes savszelesseg kiaknazasahoz. Ha tenyleg 1-2 TB-os hattertarral jonnek uj gepek, nem biztos h belepakoljak a draga SSD-t. Mar amennyiben a cel a pletykalt 5-600dollaros ar.

Plusz ez most lett bejelentve, a konzolokat meg szerintem lassan mar gyartani fogjak. (Vagy mar gyartjak is oket. Passzolom h mennyi ido kell x millio konzol legyartasahoz)

Live-Die-Respawn

(#1477) Wesder válasza bandi0000 (#1475) üzenetére


Wesder
félisten

Szerintem sem, mert Phil màr hazavitt egyet. Ha prototipus, szerintem akkor sem vàltozik màr nagyon november-decemberig.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#1478) HunChris válasza bandi0000 (#1475) üzenetére


HunChris
senior tag

Szerintem nyár közepén-végén állnak rá a sorozatgyártásra, hogy decemberig a polcokon legyenek. Most max pár száz minta gyártás, optimalizálás lehet, nem hinném hogy az összes alkatrészt az AMD leszállította nekik és a Sonynak... De ha támogatni is fogja a PCIe 4.0-et (miért ne, ha a chipkészlete tudja) akkor sem Samsung lesz benne, mert az méregdrága, és a gatyájuk is rámenne... ;)

[ Szerkesztve ]

(#1479) l.skywalker


l.skywalker
Topikgazda

Nem egy key person de 9 év az 9 év:

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#1480) Wesder válasza l.skywalker (#1479) üzenetére


Wesder
félisten

Jó lesz ez, de az igazi kérdés hogy a szupercsapat mit rak össze, mert ugye abból még bàrmi lehet.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#1481) FollowTheORI válasza l.skywalker (#1479) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Nem mintha gond lett volna a Hellblade környezetével... de ha jó a srác, remélhetőleg még jobb lesz a következő. :D
Az UC4-ben elég durva/látványos környezetet tudtak kihozni... :K

Szerintem ez a Bleeding Edge játékuk viszont bukni fog... no de majd meglátjuk.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#1482) Carlos Padre válasza l.skywalker (#1457) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Továbbra is fenntartom, hogy a következő genben a Microsoft nem a PS, hanem a PC ellen határozza meg magát (hacsak nem vesz valami egészen elképzelhetetlen rajtot, miközben a ps5 meg beleáll a földbe).

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#1483) FollowTheORI válasza Carlos Padre (#1482) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Mármint milyen értelemben ellen?

Épp most nyitottak nem kicsit a PC felé... :)

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#1484) Carlos Padre válasza oriic (#1476) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Igazából még mindig nem tudjuk, hogy milyen bekötést használnak az új konzolokban. A PCI-e csatoló csak egy opció, de az pl nem teljesen magyarázza meg a ps5 elképesztő sebességét. Xbox-ról is csak annyit tudunk, hogy ssd lesz benne, de hogy megközelíti e a PS5-öt azt nem tudni, mert semmit nem demoztak még belőle.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#1485) Madoc válasza Carlos Padre (#1484) üzenetére


Madoc
veterán

Na, mit tudsz ps5-ről? Lemaradtam. Milyen konkrétumok vannak már? Az elképesztő sebességére gondolok itt.

[ Szerkesztve ]

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#1486) Moby válasza Carlos Padre (#1484) üzenetére


Moby
addikt

A PS5-ben az elképesztő sebességet nem annyira a csatoló adja, hanem a használat módja. Hogy bármi hasonló lesz-e a XSX-ben, ezt jelenleg nem tudni.

(#1487) Wesder válasza FollowTheORI (#1481) üzenetére


Wesder
félisten

Engem érdekel a BE. Nem biztos hogy olyan rossz lesz az. Ingyen egy próbàt tuti megér.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#1489) Moby válasza bulikavagyok (#1488) üzenetére


Moby
addikt

Amíg nincsenek hivatalos konkrétumok, addig minden ökörségből lehet kattintást generálni :DDD

(#1490) Wesder válasza bulikavagyok (#1488) üzenetére


Wesder
félisten

Volt a PS4 topikban, amihez semmi köze.

Az ötlet maga jó, de képtelenségnek tartom hogy ezt meglépjék.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#1491) Madoc válasza bulikavagyok (#1488) üzenetére


Madoc
veterán

Meg lesz rajta linux meg mac emuláció is.. :DDD

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#1492) l.skywalker válasza bulikavagyok (#1488) üzenetére


l.skywalker
Topikgazda

Ha lesz, akkor még több játékkal nem lesz időm játszani :D

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#1493) l.skywalker válasza Madoc (#1485) üzenetére


l.skywalker
Topikgazda

Demózták már a Paukemberrel egy konferencián, hogy a PS4 Pro-n és a PS5-n mekkora különbség lesz a betöltési időkben:

https://www.youtube.com/watch?v=DqV7BNoQEr4

Azt már régóta tudni lehet, hogy a PS következő konzoljában egészen egyedi megoldású SSD kerül be és az igaz, hogy az Xbox még nem mutatott semmit.

Mindeközben arról is mennek a hírek, hogy a PS hűtését nem tudják megoldani, így vissza kellett venni az erejéből, az Xbox pedig nagyon jól összerakott rendszer.

De az is nagyon gyanús, hogy a PS5 Devkitekkel már vígan fotózkodnak mindenfelé, míg Xbox-ról még az sincs. Valamire nagyon készül az MS, majd meglátjuk úgy is sikerül-e.

[ Szerkesztve ]

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#1494) bulikavagyok válasza Wesder (#1490) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Arról a topikról szerencsére már sikerült leíratkoznom. :)
Képtelenségnek nem mondanám egyébként. Bár túl valószínűnek sem.

[ Szerkesztve ]

(#1495) Madoc válasza l.skywalker (#1493) üzenetére


Madoc
veterán

Ja hogy csak ez a video, azt hittem van uj valami. Ezt láttam anno, tényleg brutál.

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#1496) Madoc válasza bulikavagyok (#1494) üzenetére


Madoc
veterán

Mig lnb switch-es volt elég jó volt ott a hangulat pedig.

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#1497) bulikavagyok válasza Madoc (#1496) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Miért ideiglenesen eltűnt onnan?! Amúgy ezt most telibe találtad. Ő volt az egyik aki miatt (számomra) olvashatatlan lett az a topik (is).

(#1498) Wesder válasza l.skywalker (#1493) üzenetére


Wesder
félisten

Ja PS5-ből devkit meg logó van, Boxból meg csak a Devkitet nem làttuk.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#1499) oriic válasza bulikavagyok (#1488) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

:DDD az ev vicce.

Live-Die-Respawn

(#1500) bulikavagyok válasza oriic (#1499) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Mármint eddig? Január 10-én nem volt nehéz dolga. ;]

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Xbox Series X|S (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.