Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Xbox Series X|S (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-11 12:19:40

LOGOUT.hu

Üdvözlünk az Xbox Series topikjában

Lenyitás után a az Első lépéseket és a Gyakran ismételt kérdéseket olvashatjátok, teljes összefoglaló közben készül.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1601) Wesder válasza l.skywalker (#1599) üzenetére


Wesder
félisten

Minden generàciónak van 1-2 jàtéka, ami meghatàrozó.
A csodàt itt most szó szerint vedd, mert nem egy PC-s àmuldozott, miutàn PS-re vàltott, mint aki a PC-jén a Passziànsznàl tovàbb nem jutott jàtékok terén. Én úgy làtom hogy a jàtékfejlesztés annyira elment a futószallagosított pénzgyàr tràgyadomb irànyba, hogy egy normàlisan megalkotott jàtéktól az emberek màr oda meg vissza vannak. R* meg CDPR-en kívül van még olyan csapat, aki multiplatként rak le "Sony ex" minőségű jàtékot?

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#1602) Wesder válasza #21123072 (#1600) üzenetére


Wesder
félisten

Az igen is irigység, amit egyesek leművelnek egy-egy hír/pletyka alatt, ami arról szól hogy ez, vagy az a PS jàték jön PC-re is, vagy esetleg Xboxra. Az a kétségbeesett agonizàlàs ami a DS, HZD, illetve QD jàtékok alatt ment, egyszerűen nevetséges. Ja mondtam hogy legyenek multiplatok a jàtékok, de ne azonnal. 3 év bőven elég arra hogy kifuttas egy jàtékot 1 platformon.

[ Szerkesztve ]

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#1603) #21123072 válasza Wesder (#1602) üzenetére


#21123072
törölt tag

3 év bőven elég arra hogy kifuttas egy jàtékot 1 platformon.
Sosem volt fejlesztő cégem, sem kiadóm, úgyhogy ezt szívesen elhiszem.

(#1604) Wesder válasza #21123072 (#1603) üzenetére


Wesder
félisten

Aki 3 év alatt nem akart vele jàtszani, az azutàn sem nagyon fog, ellenben ha kiadod màsik platformra is, lehet megveszi, mert akkor nem kell plusz hardverbe fektetni pénzt. Csak tipp. Szerintem így logikus.

[ Szerkesztve ]

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#1605) Def26 válasza Wesder (#1604) üzenetére


Def26
félisten

lehetne így is, de akkor nem pénzelné ilyen mértékben a konzol gyártó a kiadót.
Vagy ez, vagy az, nem lehet kurva és feleség is az ember.

[ Szerkesztve ]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#1606) #21123072 válasza Wesder (#1604) üzenetére


#21123072
törölt tag

Pont magadnak mondasz ellent. Minek jelenjen meg másik platformra három év múlva, ha úgyse szeretne vele játszani senki? Meg most komolyan, három év alatt visszatörleszted a másik platform árát úgy havi 5500 forintból. Azért a gamer világban nem a legnagyobb érvágás. Akkor minek várnál 3 évet, hogy játsszál valamivel?" Apa, apa, megjelent a God Of War 2, állati jól néz ki!" "Kuss, majd ha leérettségiztél, gamepassban tolhatod, addig ott az első rész."

Meg minek portolgassa bárki is ahelyett, hogy a következő részen, vagy egy új ip-n dolgozzon helyette?

[ Szerkesztve ]

(#1607) Wesder válasza #21123072 (#1606) üzenetére


Wesder
félisten

Yakuza is csak pénzégetés miatt lesz Xboxon gondolom.
PC-n volt aki 9 évet vàrt a Heavy Rain-re mert nem volt hajlandó PS3-at venni miatta. Ilyen is van.

[ Szerkesztve ]

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#1608) Def26 válasza #21123072 (#1606) üzenetére


Def26
félisten

Apa, apa, megjelent a God Of War 2, állati jól néz ki!" "Kuss, majd ha leérettségiztél, gamepassban tolhatod, addig ott az első rész."

geccc. :D

[ Szerkesztve ]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#1609) l.skywalker válasza Wesder (#1607) üzenetére


l.skywalker
Topikgazda

A Yakuza 0 és a két Kiwami már megjelent One-ra

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#1610) Wesder válasza l.skywalker (#1609) üzenetére


Wesder
félisten

Micsoda???
Store-ban nincs.

[ Szerkesztve ]

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#1611) Carlos Padre válasza Wesder (#1607) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Ők nem belsős stúdiók és igazából a portolás sem olyan költséges már a PC alap miatt.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#1612) l.skywalker válasza Wesder (#1610) üzenetére


l.skywalker
Topikgazda

Rosszul írtam. Most jön!

[link]

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#1613) Def26 válasza l.skywalker (#1612) üzenetére


Def26
félisten

[link] ;]

[ Szerkesztve ]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#1614) l.skywalker válasza Def26 (#1613) üzenetére


l.skywalker
Topikgazda

:K
De még fent vannak és rosé sincs

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#1615) Carlos Padre válasza l.skywalker (#1612) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Ki ne hagyd őket.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#1616) oriic válasza l.skywalker (#1612) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Ezzel fogok beleugrani Yakuza sorozatba. :D

Live-Die-Respawn

(#1617) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Live-Die-Respawn

(#1618) Wesder válasza oriic (#1617) üzenetére


Wesder
félisten

Ezkiez? Gondolom fontos, ha posztoltad.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#1619) l.skywalker válasza Wesder (#1618) üzenetére


l.skywalker
Topikgazda

Kind of. Inkább jók a forrásai :)

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#1620) l.skywalker válasza Carlos Padre (#1615) üzenetére


l.skywalker
Topikgazda

Biztos nem fogom. Engem tényleg a játékok érdekelnek. Amíg nem próbáltam ki, addig felőlem mondhatnak róla bármit. Úgy is kipróbálom.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#1621) Def26 válasza oriic (#1617) üzenetére


Def26
félisten

de ez nem egyenértékű azzal, hogy a steam játékokat nem tudja majd futtatni. :D

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#1622) Crytek válasza Wesder (#1607) üzenetére


Crytek
veterán

És még + fél vagy 1 évet amíg valóban megjelenik pc-re mert nem akarja az epic moslékában megvenni.... :C

[ Szerkesztve ]

Next PC Upgrade: 2022

(#1623) oriic válasza Def26 (#1621) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Nemkötekediksenkiugye? ;]

Live-Die-Respawn

(#1624) Wesder válasza Crytek (#1622) üzenetére


Wesder
félisten

Ez màr a te egyéni szocproblémàd.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#1625) l.skywalker válasza Def26 (#1621) üzenetére


l.skywalker
Topikgazda

Linux lesz rajta. Sőt SteamOS dual boot :D

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#1626) Carlos Padre válasza l.skywalker (#1620) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Minden irónia nélkül mondom. Tegyél velük egy próbát ha már végre xboxra is ellátogatnak, hátha rákapsz, a fő sztori nagyon jó, a substory-k meg igazi elmebeteg japán agymenések. :C

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#1628) l.skywalker válasza Carlos Padre (#1626) üzenetére


l.skywalker
Topikgazda

Úgy értettem én is. Biztos nem fogom... kihagyni őket.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#1629) Wesder


Wesder
félisten

Egy törölt hsz:(

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#1630) AMD Power válasza l.skywalker (#1620) üzenetére


AMD Power
titán

Nalam ez vegkep igaz. Nekem pl sok olyan jatek tetszett/elveztem amitt pl tesztekben vagy a neten userek lehuztak. Mindenkinek mas a jo.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#1631) Def26 válasza Wesder (#1629) üzenetére


Def26
félisten

Furja az oldalad, hogy mi volt, igaz? ;]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#1632) Wesder válasza Def26 (#1631) üzenetére


Wesder
félisten

Nanà:DDD

[ Szerkesztve ]

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#1633) bulikavagyok válasza Def26 (#1631) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Én sejtem, h mi lehetett az. ;]

(#1634) mike1334 válasza bulikavagyok (#1633) üzenetére


mike1334
veterán

Jujj, de izgi :D
És azt sejted, hogy ki lehetett az? :D

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#1635) bulikavagyok válasza mike1334 (#1634) üzenetére


bulikavagyok
nagyúr

Azt nem sejtem. Tudom. ;]

(#1636) Def26 válasza mike1334 (#1634) üzenetére


Def26
félisten

követeljük a topikgazdát, hogy viselkedjen felelősen. Számoljon be nekünk box részvényeseknek az anomáliákról. ;]

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#1637) pzstm válasza Def26 (#1636) üzenetére


pzstm
titán

olyan nincs hogy box részvényes, csak MS részvényes.

MS részvényesként meg pont nem érint hogy a box hogy teljesít ha az MS jól ;] :P

iPhone 15 Pro Max 256GB Black |Macbook Air M1|Xbox Series X|Írhatsz nyugodtan, de x64 alatt nem barátkozom :)| I'm not special...I'm just limited edition!

(#1638) DaveHutt válasza Wesder (#1601) üzenetére


DaveHutt
őstag

Capcom mostanában belehúzott.

(#1639) gduck


gduck
addikt

Arról van valami infó, hogy 2020-ban eljutunk-e már végre oda hogy olyan legyen a nyelvi támogatása mint a Windowsnak?

Nekem mondjuk nem hiányzik a magyar nyelv, csak nem értem hogy miért nincs olyan nyelvi támogatása mint a Windowsnak. Főleg hogy elméletileg gyerekeknek készül (tudom ez nem igaz, mert mi ugyan még gyerekek vagyunk, de már egy régebbi gen :D ).

UI: Persze ez a játék=gyerek már nem állja meg a helyét...

[ Szerkesztve ]

(#1640) bandi0000 válasza gduck (#1639) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Szerintem nem, Oric dolgozik nagy a nyelven, de nem mondja hogy halad e :D

Amúgy ezen én is agyaltam, hogy ugye windows 10 alapú, akkor nem lenne nagy kunsz mellédobni mêg1 nyelvi fàjlt, de lehet nem csak a magyar nyelvet raknàk bele hanem több kisebbségit és akkor majd egyszer egyszerre bedobják

Másrészt meg sokan sírnak a magyar nyelvért se pont akonzolnàl nem sok értelme van, egyszer be van àllítva utána màr csak megszokásból nyomkodja az ember, tehàt el se olvassa mire nyom mert tudja mi az

Xbox One: bandymnc

(#1641) #20411392 válasza gduck (#1639) üzenetére


#20411392
törölt tag

Én nem hiszem, hogy annyira megkönnyítené a helyzetet az olyan gyerekek (vagy bárki) számára, akik nem értik az írott angol-német-spanyol-... nyelveket.
Oké a menüben elnavigál, ami egy beállítás után 3-4 gombnyomás, hisz úgyis a játékot indítja le. Aztán beér a játékba és tádáá, nincs magyar 99%-ban.

Persze egy fortnite - cod - fifa esetében nem is kell nyelvtudás, mert hasonlóan bonyolult azoknak a menünyelvezete, mint a konzolé. Tehát végülis ott is eljut az akcióig.

Windowson pedig több mindent csinál az ember, de még ha nem is, akkor is a fő alkalmazások elérhetőek magyarul. A zinterneten is tud magyar oldalakat böngészni.

A sanyi oldalán üdvözítő a magyar nyelv támogatása, mert ők nem csak a menüt magyarították, hanem a sanyis játékok magyarul is megjelennek. Tehát ott van értelme a magyar menünek.

[ Szerkesztve ]

(#1642) NyMRooD válasza Wesder (#1554) üzenetére


NyMRooD
őstag

Azért azt várd ki, hogy hány first-party game-et dob ki mind a két genre az MS abban az évben és hányat a Sony (attól, hogy nem hangoztatják megléphetik, bár kétlem), illetve, hogy hány olyan lesz ami eddig nem volt várható one-ra, illetve, hogy nem az xcloudos megoldásra gondoltak-e. Viszont ha tényleg kiadnak több AAA játékot is és kijön one-ra is akkor jár a pacsi (bár a one x-re is azt hitték sokan, hogy túloznak és mégis megcsinálták a beigért idő alatt).

PS5 | Xbox Series S | Switch Oled | X360 | iPhone 13 mini | Gigabyte Z490 Gaming X AX - Intel i5 10400 - CORSAIR 32GB Vengeance DDR4 3200MHz CL16 - Sapphire Radeon 7770 1GB GHZ

(#1643) l.skywalker válasza Def26 (#1636) üzenetére


l.skywalker
Topikgazda

Rossz topikba került hsz.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#1644) l.skywalker válasza gduck (#1639) üzenetére


l.skywalker
Topikgazda

A Windows hazai képviselettel, állami/magán/lakossági szegmensben erős felhasználói bázissal bír. A piac 90+ százalékát lefedik. Indokolt, hogy legyen benne magyar nyelv.

Az Xbox nem olyan elterjedt platform itthon.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#1645) NyMRooD válasza Wesder (#1604) üzenetére


NyMRooD
őstag

Ne haragudj de ezt a "ha nem láttad/olvastad/játszottad x idő alatt akkor úgy sem érdekel" mondatott hatalmas nagy baromságnak tartom, mert több oka is lehet pl a pénz, ezt nem úgy értem, hogy nem engedheti meg magának a konzolt hanem, hogy 1 játék miatt túl nagy luxus lenne, de mondjuk 1-2-3-4-5-x év alatt összegyülhet annyi a platformra ami miatt már megéri beruházni (saját magamból kiindulva ezért halogatom a switch vásárlást) vagy ott van még az idő hiánya, etc.

(#1644) l.skywalker: Itthon nem az Xbox az erősebb brand?

[ Szerkesztve ]

PS5 | Xbox Series S | Switch Oled | X360 | iPhone 13 mini | Gigabyte Z490 Gaming X AX - Intel i5 10400 - CORSAIR 32GB Vengeance DDR4 3200MHz CL16 - Sapphire Radeon 7770 1GB GHZ

(#1646) l.skywalker válasza NyMRooD (#1645) üzenetére


l.skywalker
Topikgazda

Szerintem már nem. Ezt mondják MS oldalról de eladási adatok nincsenek. Kereskedői oldalról is több helyről hallottam h jobban fogy az Xbox, de szerintem nincs egyértelmű "fölény". Esetleg azt mondhatjuk hogy a hazai átlag fizetés mellé a kuponos S All Digital jól passzol...

[ Szerkesztve ]

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#1647) gduck válasza bandi0000 (#1640) üzenetére


gduck
addikt

" nem lenne nagy kunsz mellédobni mêg1 nyelvi fàjlt"

Pontosan erre gondoltam én is ;) Insider tagokkal már Dunát lehetne rekeszteni, simán megoldható lenne a public tesztelése is. Ráadásul nem gondolom, hogy olyan nagy méretű lenne egy nyelv hozzáadása, hogy iszonyat erőforrásokat kellene érte megmozgatni, akár pl. az MS Magyarországnál is! Ez egyszerűen csak döntés kérdése.

" pont a konzolnàl nem sok értelme van": Sony mégis megcsinálta! Már csak ezért is megérné, hidd el van aki vásárláskor ezt is figyelembe veszi ;)

(#1641) jarnyz: "Windowson pedig több mindent csinál az ember"
Pont jó példát hoztál!
Mit is csinálsz a Windowsban? Feltelepíted (ha nincs) és utána bemész a beállításokba. Ez után, a mindennapi használatban már szinte mindig ugyanazokkal a menüpontokkal találkozol. A többi meg már a programokon múlik, hogy milyen nyelvet támogatnak.

Szóval tök hasonló mint a konzoloknál, minek is a Windowsra a magyar nyelv :DDD

Értem én az érveket, de szerintem egy elsődlegesen JÁTÉKRA tervezett gépnél, nem értem miért ezzel spórol az MS.

[ Szerkesztve ]

(#1648) NoOne1976 válasza bandi0000 (#1640) üzenetére


NoOne1976
őstag

"Másrészt meg sokan sírnak a magyar nyelvért se pont akonzolnàl nem sok értelme van, egyszer be van àllítva utána màr csak megszokásból nyomkodja az ember, tehàt el se olvassa mire nyom mert tudja mi az."
Szerintem meg nem a beállítások magyarítása volna a lényeg. Hanem hogy az exkluzív játékok magyar nyelven (felirattal) jelenjenek meg. Tudom, mindenki tud angolul, aki nem, tanuljon meg. De aki tud is, annak se mindegy hogy anyanyelvén olvashat valamit (nem rossz minőségű fordításról beszélek, mert ez csak igényesség kérdése), vagy az általa értett nyelven, de mondjuk jobban kell figyelnie a szövegre. Ráadásul az se mindegy, hogy csak összerakod, hogy kb. mi a történés, vagy minden egyes szót értesz. És sokan szerintem ezt hiányolják.

(#1649) Crytek válasza NoOne1976 (#1648) üzenetére


Crytek
veterán

Sosem értettem ezt... Itthon aki él és mozog a nagyon de nagyon nagyon nagy többségben mindenki torrentről filmezik és sorozatozik. Erre bezzeg az előfizetéses netflixen van magyar felirat meg szinkron a premier napján. Ettől agyfaszt tudok kapni.. De hogy egy Gears 5 magyar legyen vagy a Halok áá Netflixet ki pénzeli a kormány? Kétlem, hogy annyi magyar előfizető lenne..

[ Szerkesztve ]

Next PC Upgrade: 2022

(#1650) Wesder válasza NoOne1976 (#1648) üzenetére


Wesder
félisten

Jó, és ahelyett hogy megoldanàk a gondjukat, inkàbb vàrnak éveket egy hàtha megtörténikre és panaszkodnak.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Xbox Series X|S (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.