Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Xbox Series X|S (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-11 12:19:40

LOGOUT.hu

Üdvözlünk az Xbox Series topikjában

Lenyitás után a az Első lépéseket és a Gyakran ismételt kérdéseket olvashatjátok, teljes összefoglaló közben készül.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#501) hombre[EU] válasza oriic (#498) üzenetére


hombre[EU]
veterán

Vótma' :DDD [link]
10 év múlva pedig átnevezik classic2-nek...whynot?! :)

[ Szerkesztve ]

Life, Uh, Finds A Way

(#502) oriic válasza hombre[EU] (#501) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

ÉN már nem értek semmit. :O

Live-Die-Respawn

(#503) MasterMark válasza oriic (#502) üzenetére


MasterMark
titán

Már magadra tetováltattad mi?

Switch Tax

(#504) oriic válasza MasterMark (#503) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Hát na...meg már berendeltem 117 darab Series X alsógatyát is, most mondhatom vissza őket... :O

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#505) Cyrin válasza oriic (#504) üzenetére


Cyrin
addikt

besz@rás...

de akkor mi lesz a az "x-box sorozat" másik tagjának a neve? vagy úgy értelmezzük, hogy ez az xbox sorozat új tagja?

[ Szerkesztve ]

(#506) oriic válasza Cyrin (#505) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Ezért írtam hogy én már semmit nem tudok. Várjuk MS hivatalos válaszát a témában. (De tippre ez megerősíti azt, hogy jön egy gyengébb konzol is....ami mittudomén Series S lesz majd vagy fene tudja. :DDD )

Live-Die-Respawn

(#507) Sinu válasza Cyrin (#505) üzenetére


Sinu
senior tag

A sima lesz az Xbox, az erősebb verzió meg az xboxxbox

No Future

(#508) l.skywalker válasza oriic (#506) üzenetére


l.skywalker
Topikgazda

Én azt mondanám hogy a series-ből következve ez lesz a név:

Xbox X - és a továbbiakban ez fog bővülni.

Poén név:

Xbox X1 (Xbox X One) ;]

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#509) #10186752 válasza l.skywalker (#458) üzenetére


#10186752
törölt tag

Igen, most, hogy mondod nekünk nincs. Sőt, sose volt. "Semmilyense". Azt se tudjuk, mi az a konzol.

(#510) #10186752 válasza oriic (#498) üzenetére


#10186752
törölt tag

A bejelentés másnapján beszélgettem egy barátommal, és azt mondtam neki, egyszerűen csak Xboxnak kellett volna hívni, bár nekem semmi bajom nincs a Series X-szel sem.

A nevek gyűlöletesek, tudjuk ezt a rómaiak óta.

(#511) #10186752 válasza Cyrin (#505) üzenetére


#10186752
törölt tag

Rém egyszerű. Ahogy azt mindig is híresztelték, a mikro két konzolt fejlesztett a háttérben, egy erősebbet és egy gyengébbet.

A névválasztás is ezt igazolja, a Series X implikálja, hogy lesz még a generációnak másik tagja is. Vélhetően egy gyengébb ("S" ) változat.

A nagy csavar az lenne a dologban, hogy jövőre mind a kettővel előrukkolnának, bár ennek elég kicsi a valószínűsége. Vélhetően pár évvel az Xbox indulása után jön majd egy gyengus, és az sincs kizárva, hogy a gen másik felében letesznek az asztalra egy még erősebbet, mint a mostani X1X.

Vevő: Jó napot kívánok, egy Xboxot kérek.
Konzolboltos: Jó napot kívánok, melyiket kéri?
Vevő: Mint mondtam, az Xboxot.
Konzolboltos: Értem, de abból melyiket?
Vevő: Hát az Xboxot, hányszor kell magának még elmondani?

(#512) Cyrin válasza #10186752 (#511) üzenetére


Cyrin
addikt

Konzolboltos: De arra nincs játék, tessék itt egy PS5... ;]

[ Szerkesztve ]

(#513) hombre[EU] válasza Cyrin (#512) üzenetére


hombre[EU]
veterán

True story :D

A digital business visszaüthet. Persze vannak mūszaki áruházak is...de értitek gondolom

Life, Uh, Finds A Way

(#514) mike1334 válasza hombre[EU] (#513) üzenetére


mike1334
veterán

Cserébe ahogy elindítod a konzolt, ott virít hogy vedd meg ezt/akciós az :)

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#515) Madoc válasza hombre[EU] (#513) üzenetére


Madoc
veterán

Értjük persze. 400 fölötti digitális játékom van boxra és 1 volt lemezes amit tegnap a fórumba kisorsoltunk. :DDD Ps-re csak lemezes van meg 2 digitális.

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#516) Crytek válasza oriic (#498) üzenetére


Crytek
veterán

Következő lépés a sok mém után a ház kinézetének a cseréje :DDD

Next PC Upgrade: 2022

(#517) l.skywalker válasza hombre[EU] (#513) üzenetére


l.skywalker
Topikgazda

Tudom ne magamból induljak ki, de aki jeleng vagy következő konzol generációban vásárol, az otthonosan mozog online. Én ezeket mind itthonról intézem:
- számlabefizetés
- bevásárlás
- banki ügyintézés
- műszaki bevásárlás
- mozi/film élmény
- zenék beszerzése
stb.

A fizikai jelenlét az olyan cégeknek mint a Nintendo és a Sony, akik bőven az MS előtt megjelentek a konzolpiacon - nagyon fontos. Nekik van kapcsolatuk a fizikai vásárlókkal.

Akik az első PS-t vagy neadjisten az első Nintendo-t vették mára már öregembereknek nevezhetőek. Ők biztos, hogy szívesebben "találkoznak" a márkával.

Az Xbox-ból összesen ha eladtak 200 milliót, akkor sokat mondok. A Sony félmilliárd, a Nintendo majd 350millió konzolt értékesített. A 3 cég "érettségi" szintje, a múltjaik egészen más súllyal bírnak.

Az Xbox-nál szerintem ezt tudatosan építik így. Tény, hogy Windows-ért sem kell már réges régóta bemenni a boltba.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#518) hombre[EU]


hombre[EU]
veterán

Jó látom... :) innen indult: Konzolboltos: De arra nincs játék, tessék itt egy PS5...

Erre reagáltam,hogy ha valaki (nem mi) belép a konzolboltba lehet,hogy nem xboxot ajánlanak neki,mert a boltnak abból késōbb nem biztos,hogy lesz profit. Nagyon jól tudom mi a MS üzleti stratégiája és a gamepass best deal ever rengeteg embernek
U.i.: miért kell rögtön harapni? :D

Life, Uh, Finds A Way

(#519) #81556480 válasza MasterMark (#499) üzenetére


#81556480
törölt tag

Délután leszek csak internetes megmondó emberi munkakörben, de ígérem megteszem amit tudok ;]

(#520) Def26 válasza hombre[EU] (#513) üzenetére


Def26
félisten

Bécsben a legtöbb mediamarkt is így néz ki. :D Nem tudom, hogy nincs valami képviselője a MS -nek aki boltokat jár?

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#521) l.skywalker válasza Def26 (#520) üzenetére


l.skywalker
Topikgazda

De most komolyan, te nem vásárolsz online? :D

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#522) Def26 válasza l.skywalker (#521) üzenetére


Def26
félisten

Hogy a viharba ne. :D Csak azt bánom, hogy a digitális online vásárlásokra nincs a 14 napos "meggondoltam magam, mégse kell" visszaküldési lehetőség. :D

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#523) jeni válasza hombre[EU] (#518) üzenetére


jeni
félisten

Igy, hogy az MS a digitalizáció felé tereli az Xbox tulajdonosat lassan a polcokon csak a PS konzolokhoz lesznek játékok. Ezért azt veszik meg inkább az első vásárlók hiszen nem fog látni Xbox játék lemezeket na jó borítók talán lesznek kirakva. Én se dijazom az Áll In One digital verziós konzolt. Valóban hátrány, hogy a digitális verziós játékok nem válthatóak vissza. Van annál kis kapu? A gyereknek azt vettem meg, az volt leértéklve akciósan. Jobban örültem volna ha a lemezes kiadású konzolokat nyomták volna.

(#524) Madoc válasza jeni (#523) üzenetére


Madoc
veterán

Felbontott lemezes vásárláskor el birsz állni 14 napon belül? Hol? Volt amugy lemezes xbox is olcsón. Csak 10k-val volt drágább mint az all digital.

[ Szerkesztve ]

Dad by day, gamer by night. Jelenlegi konzoljaim: Xbox Series X, Xbox One X - Playstation 5 Standard- Nintendo Switch

(#525) #10186752 válasza Madoc (#524) üzenetére


#10186752
törölt tag

Ez nekem sem jutott eszembe, de a törvény az törvény. Nem tesz különbséget szerintem játék meg hajszárító között. Bár azért nincs a témában olyan mély jártasságom, így még az is lehet, hogy de.

(#526) Wesder válasza #10186752 (#525) üzenetére


Wesder
félisten

Rendekten online lemezes FIFA20-at. Oda volt írva hogy kibontàs utàn nincs elàllàsi jogom.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#527) jeni válasza Madoc (#524) üzenetére


jeni
félisten

Az adott boltban a lemezes verzió 70 ropi volt. Ezzel közel 30000Ft - t sporoltam meg vele. Magamnak nem vettem volna meg semmiképp a lemez nélküli verziót. Úgy vagyok vele jobb ha van benne és nem úgy, hogy jó ha van benne.
Nálam az X marad egy jó darabig. Két nap múlva rajtol a Star Wars őrület. Lesz mit néznem újra.

(#528) paprobert válasza #10186752 (#511) üzenetére


paprobert
senior tag

A nagy csavar az lenne, ha az eddig beszélt, és most bemutatott konzol csak a gyengébb változat lenne. ;]

640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

(#529) l.skywalker válasza Def26 (#522) üzenetére


l.skywalker
Topikgazda

Hogyne lenne. Xboxnál ha nem játszottál vele 2 óránál többet és nem telt még el 2 hónap a vásárlástól akkor van rá refund. Én már vagy 5x refundoltam az elmúlt 3 évben.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#530) AMD Power válasza oriic (#498) üzenetére


AMD Power
titán

Ezt most nem értem. Az ,hogy siman Xbox az nem "név". :U

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#531) Def26 válasza l.skywalker (#529) üzenetére


Def26
félisten

Na fene, ezt nem tudtam. 2 óra játék az új codban elég is lenne. Hogy fizeti vissza pénzt?

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#532) Wesder válasza AMD Power (#530) üzenetére


Wesder
félisten

Az 1. Xbox is csak XBOX volt. Most visszatértek a gyökerekhez. Egyébként logikus lenne, mert a Classic is Halo-val startolt.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#533) l.skywalker válasza Def26 (#531) üzenetére


l.skywalker
Topikgazda

Ahogy vetted ugyanabban a formában kapod vissza. Bankkártyára, Gift Card-ként.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#534) l.skywalker válasza Def26 (#531) üzenetére


l.skywalker
Topikgazda

Annyi, hogy ezt nem lehet eljátszani egy évben "akárhányszor" egy idő után azt mondják, hogy nem vagy rá jogosult.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#535) l.skywalker


l.skywalker
Topikgazda

Ha már szóba került a digital vs. fizikai értékesítés: [link]

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#536) Benoe77 válasza l.skywalker (#466) üzenetére


Benoe77
őstag

All of your current games will be forward compatible to play on Scarlett, and will look the best on Scarlett

"That means that all Xbox One games, plus all the Xbox 360 and original Xbox games currently available via Xbox One backwards compatibility, will also be playable on Xbox Project Scarlett."

[ Szerkesztve ]

(#537) Wesder válasza Benoe77 (#536) üzenetére


Wesder
félisten

Mondtam.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#538) Crytek válasza Benoe77 (#536) üzenetére


Crytek
veterán

Ezt eddig is tudtuk. Inkább a többin dolgozzanak még és minden cucc legyen áthozva 360ról

[ Szerkesztve ]

Next PC Upgrade: 2022

(#539) l.skywalker válasza Benoe77 (#536) üzenetére


l.skywalker
Topikgazda

Én félek, hogy még lesz valahol egy ha...

És akkor még a többiről nem is beszéltünk, ami jelenleg nem backcompat.

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#540) Wesder válasza Crytek (#538) üzenetére


Wesder
félisten

Ez nem a Microsofton múlik elsősorban, ugye tudod?

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#541) AMD Power válasza Benoe77 (#536) üzenetére


AMD Power
titán

Ez így ebben a formában megnyugtató! :K

Wesder Szerintem ha nem igy lett volna az elég nagy érvagás lett volna sok embernek. Illetve ezért sokan nem is váltának rá.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#542) Crytek válasza Wesder (#540) üzenetére


Crytek
veterán

Tudom

FEAR-t nagyon várom már és a Project Gotham sorozatot :C

Next PC Upgrade: 2022

(#543) #10186752 válasza Crytek (#538) üzenetére


#10186752
törölt tag

Hát baromira nem.

Inkább új IP-ken dolgozzanak ezerrel, és felejtsék el ezt a visszafele kompatibilitást.

(#544) Wesder válasza #10186752 (#543) üzenetére


Wesder
félisten

Tudhatnàd hogy ő még a 360 éra jàtékait tolja, majd 2-3 generàcióval később az új Xbox jàtékaival is fog tudni jàtszani.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#545) Benoe77 válasza #10186752 (#543) üzenetére


Benoe77
őstag

Szerintem meg mindkettőt csinálják! :)

(#546) #10186752 válasza AMD Power (#541) üzenetére


#10186752
törölt tag

Ki az a hülye, őszintén, aki azért váltana csak egy új generációra, hogy az előző generációs rég levetett és megunt játékait tolja majd 600 euróért? :(

Én ezt a gent úgy ahogy van, lezárom. Szó szerint. A következő genben egyetlen előző generációs játékkal sem vagyok hajlandó játszani. Mindennel játszottam, amivel akartam (ez X-en max egy tucatnyi címet jelent), mással akkor sem akarnék, ha ingyen adnák, pláne nem új konzolon.
Attól egy mostani játék sem lesz szebb, hirtelen a 60 fps-t se fogja tudni magától az erősebb hardver miatt, bitre pontosan ugyanaz lesz, maximum gyorsabban tölt be.

Én új exkluzívokat várok az MS-től, sokat, nyitócímnek legalább 3-at. Legyen ez most az ő generációjuk, akkor legalább vihetem a mintát tovább: X360 gen végén PS3 - PS4 (köszi, Don Mattrick!) gen közepen X1 majd X1X - ?? ??

(#547) Crytek válasza #10186752 (#546) üzenetére


Crytek
veterán

Az akinek soha életében nem volt xbox 360-as konzolja.

Next PC Upgrade: 2022

(#548) Wesder válasza #10186752 (#546) üzenetére


Wesder
félisten

Nekem a Bioshocks Infinite évenként 1x végigjàtszós szóval jó az a BC.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#549) Gebriel válasza Wesder (#548) üzenetére


Gebriel
veterán

Jó hát, csak aki nem úgy gondolkodik mint ő az már hülye..nincs ezen semmi meglepő. :U

(#550) l.skywalker válasza #10186752 (#546) üzenetére


l.skywalker
Topikgazda

Szóval az akinek van konzolja, de ideje nincsen, ellenben szeretné egyszer vagy újraélni a régi játékait vagy majd egyszer ha lehetősége lesz az életben egyáltalán kipróbálni azokat, az csak hülye lehet ugye?

Gondolom te már mindent kijátszottál ;]

Majd a GamerTag-ed add már meg, meg szeretném nézni mikkel játszottál.

[ Szerkesztve ]

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Xbox Series X|S (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.