Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64601) tzimash válasza mezis (#64600) üzenetére


tzimash
őstag

Én adtam a nevüket, gond hogy ugyanaz a nevük, az ASUS SSID-it nevezzem át?
[kép]

(#64602) kpityu2 válasza tzimash (#64599) üzenetére


kpityu2
őstag

Próbaképpen kapcsold ki a Smart Connect-et, hogy elválaszd a 2.4G és az 5G hálózatot egymástól. Nézd meg, hogy javul-e a helyzet. A routerek webes felületére belépve nézd meg, hogy wifin melyik kliens melyikhez csatlakozik (ha eltérő SSID-t adsz az AP-knek és a sávoknak akkor már a wifi ikon alatt látod, hogy hova kapcsolódott. Amúgy nem befolyásol semmit, mert nem a név alapján azonosítja az AP-t csak neked segítség). Nézd meg hogy a különböző helyre csatlakozók közül melyiknél áll fent a probléma.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#64603) mezis válasza tzimash (#64601) üzenetére


mezis
nagyúr

[link]

mezis

(#64604) joysefke válasza krealon (#64587) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Ez a célnak megfelelő lehet ugye?
TP-LINK TL-WA855RE - WiFi extender | Alza.hu

üdv
J.

(#64605) zsiga68 válasza joysefke (#64604) üzenetére


zsiga68
senior tag

Ezt innen nem lehet megmondani. Vedd meg és próbáld ki.....

[ Szerkesztve ]

(#64606) tzimash válasza mezis (#64603) üzenetére


tzimash
őstag

Köszi, ez volt a gond.

kpityu2
Köszi neked is, mindegyik SSID más nevet kapott és problem solved.

(#64607) #73959936


#73959936
törölt tag

Sziasztok: lassan bekötik a gigabites netet. Mit érdemesebb nézni: 1 db wifi6-os routert, vagy jelerősítőt ? (tudva azt, hogy a jelnek nemcsak a benti 40-60-as vályogfalon át, de a ház külső falán is működni kellene 2,4-en - kamera)

választ köszönöm :R

(#64608) CragON


CragON
aktív tag

Sziasztok!

Van egy ASUS RT-AX55 AX1800 Dual-band WiFi6 routerem és jelerősítő kellene hozzá.
Ahol a jelerősítő lenne onnan kb 5 méterre kellene továbbítania jelet egy épület szinttel lentebb.

Van ajánlott, vagy ezeknél mindegy melyiket veszem?

(#64609) Dr.NX válasza #73959936 (#64607) üzenetére


Dr.NX
addikt

A vályogfal miatt esélyes, hogy minden szobába fog kelleni egy eszköz, kábellel összekötve. Még az is lehet, hogy kintre is fog kelleni egy kültéri egység.
A jelerősítőtovábbító sem lesz elég.

Elfogadom a sütiket.

(#64610) #73959936 válasza Dr.NX (#64609) üzenetére


#73959936
törölt tag

köszönöm szépen, akkor lesz a szolgáltatóin felül egyenlőre 1 router, a külső meg egyenlőre terv marad

:R

(#64611) Gubek-Einste válasza CragON (#64608) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Bármilyen AiMesh kompatibilis router megfelelő lesz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#64612) ZozzHUN


ZozzHUN
addikt

Sziasztok,

Kis segítséget kérnék. Beállítottam házban annak idején 2db ASUS RT-AX53U AX1800 routert AiMesh-ben. Asztali gépemben eddig egy TP-Link Archer T2UH-val használtam az internetet. Gondoltam kellene egy Wi-Fi 6-os PCI-E adapter, hogy 300mbit-nél többet tudjak kihasználni. Vettem egy ASUS PCE-AX3000-t, beszereltem, drivert feltelepítettem. Rácsatlakoztam 5ghz-es hálózatra ugyanúgy, windows örömködve szólt, hogy mostantól a Wi-Fi 6 van, király. Speedtest és hálozaton másolgatás alapján fele akkora a letöltési sebesség. Feltöltési meg duplája (~6-700mbit). Mit tudok tenni, hogy lefele is ilyen gyors legyen?

Köszönöm előre is! :)

(#64613) Borisz76 válasza ZozzHUN (#64612) üzenetére


Borisz76
veterán

Cat5e vagy Cat6 kábel ?
Amin van LAN csatlakozó azt érdemes vezetékkel bekötni....

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#64614) mezis válasza ZozzHUN (#64612) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Megnézed az antennáid környezetét, aztán keresel nekik vételre alkalmasabb helyet.

mezis

(#64615) ZozzHUN válasza mezis (#64614) üzenetére


ZozzHUN
addikt

De eddig a gagyi tplink usb-s antenna tudott 300mbit-et, ez a csoda meg nem tud ugyanott csak 150-et? Ugy hogy felfele meg megy a 6-700? Miert nem megy lefele is a 6-700? Szamit a vetel az irany szempontjabol? Ha nem jo a kornyezet, akkor felfele miert gyors?

[ Szerkesztve ]

(#64616) viktorhu válasza ZozzHUN (#64615) üzenetére


viktorhu
veterán

Ha jól látom, a régebbi USB-s volt, az új meg pcie, szóval nem feltétlenül ugyanaz az antenna környezete, más zavarás / árnyékolás érheti a gép felől. Mennyire van elrejtve az antenna? Mármint mennyire van "rálátása" a routerre?

(#64617) Multibit válasza mazda626 (#49) üzenetére


Multibit
veterán

.

[ Szerkesztve ]

(#64618) ZozzHUN válasza viktorhu (#64616) üzenetére


ZozzHUN
addikt

Usb-s is a gep hatuljan volt bedugva. Ralatasa eddig sem volt. Egyik router fent a haloban, masik kb 4 meterre a tegla fal tuloldalan bent a tv szekrenyben.

(#64619) cidalain


cidalain
veterán

Üdv. A legolcsóbb kétsávos wifi adaptert keresem egy asztali géphez. PciEx, USB csatoló mindegy. Családi ház, a router a szomszéd szobában van, max távolság a routertől 10 méter, 1 válaszfallal.
Tplink Archer T2U Nano - 3700 Ft
Mercusys MU6H - 3000 Ft
Utóbbinak forgatható antennája van, de számomra tök ismeretlen gyártó. Meg lehet venni, vagy inkább a Tplink?
Használt is játszana, ha lenne választék, de az a kevés ami van, azt aranyáron adják az emberek.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#64620) kpityu2 válasza cidalain (#64619) üzenetére


kpityu2
őstag

Mindenképpen antennásat válassz, a Nano 2-3 méterről már nagyon gyenge. A Tenda cuccai relatív olcsóak. Ez pl a legolcsóbb antennás kétsávos. [link]

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#64621) cidalain válasza kpityu2 (#64620) üzenetére


cidalain
veterán

Köszi. Én is az antennás verziót preferálnám. Sebességben a legkissebb is oké, a Ethernet csatlakozó a gépben amúgy is csak 10/100-as csak, ezt a szintet tudom hozni bármilyen AC600-as wifivel adapterrel szerintem.
Lehet hogy bepróbálom az antennás Mercusys-t a Mediamarktból 3000-ért, ez van helyben, így fele annyi az ára, mint a Tenda+posta (feltéve, ha a MM-ban az online akciós ár vonatkozik személyes átvételre)
5000 körül mondjuk már elgondolkozom, és lehet hogy kivárok egy használt Archer T2E PCIEx csatolósat aprón (volt, de lecsúsztam róla). T4E-k vannak most aprón 9k-ért, de pl egy hónapja T6E-t vettem 8k-ért, így ezek az ajánlatok felejtősek.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#64622) kpityu2 válasza cidalain (#64621) üzenetére


kpityu2
őstag

Akár. Vagy az FB Marketplace-en keresni helyben. A Mercusys amúgy a TP-Link almárkája ami az olcsóbb szegmenst célozza.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#64623) cidalain válasza kpityu2 (#64622) üzenetére


cidalain
veterán

Ó, ez a Mercusys infó jó hír. Sajna vidéki vagyok, itt kisebb a merítés ilyen célhardverből a FB-on, de persze azt is sasolom folyamatosan.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#64624) mezis válasza ZozzHUN (#64615) üzenetére


mezis
nagyúr

- UGYANOTT vannak az antennák, mint az USB-s vacaknál voltak?
- Van egy környezete a WiFi AP-d antennáinak, és van egy másik környezete a PC (mögött?) lévő antennáknak. Az elektroszmog (a többi WiFi AP, BT,...) a VÉTELT nehezíti, az ADÁST nem befolyásolja, elfér az még az éterben.

Láthatnánk grafikonon az antennák környezetében futtatott WiFi szkennelés eredményét? (Alma: NetSpot)

mezis

(#64625) ro_bert17


ro_bert17
őstag

Sziasztok! Adott több db. apple mac gép, w10 mindegyiken, egy tp-link ac routerrel hálózatban, egyszerű kisebb domainben. Mindegyik gépen ugyanazok a beállítások, tök ugyanaz a hardver. Ugyanaz a w10 verzió, ugyanaz a driver, stb.

Viszont az egyik gép nem látja az 5GHz-es hálózatot. Egész pontosan nagyon ritkán látja, de csatlakozni nem tud már hozzá. Csatlakozási kísérlet, dolgozik, majd nem sikerül. Utána már megint nem lát semmilyen 5GHz-es hálózatot, csak nagyon sokadszori frissítésre esetleg. Próbáltam manuálisan csatlakozni, de az se jött össze.

Tudom, hogy ez így nagyon megfoghatatlan, de bármilyen ötletnek, tapasztalatnak örülnék ami segítene kideríteni, hogy mi okozhatja ezt? Hardver hiba?

A mac gép kb. 30 centire van a routertől. Emlékeim szerint más pozícióban se látta (bár más 5 GHz-es hálózatot se lát olyankor)

[ Szerkesztve ]

(#64626) mezis válasza ro_bert17 (#64625) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!
Hálózat alaphelyzetbe állítása, WiFi driver eltávolítása, újra installálása volt?

mezis

(#64627) ro_bert17 válasza mezis (#64626) üzenetére


ro_bert17
őstag

Volt, volt, volt.
Egyébként csak ehhez a routerhez "szabad" csatlakoznia. A 2,4 GHz-s hálózathoz fix IP vel. (amúgy LANon is mindig adott címet kap, de gondolom azt a domainból kapja)

(#64628) kpityu2 válasza ro_bert17 (#64627) üzenetére


kpityu2
őstag

Ha mást se lát akkor szerintem hardver. Vagy belső antenna kontakthiba. Lehet, hogy megfáradt valami forrasztás. Nem tudom, ezek a masinák kezelik az USB stickeket? Talán megérne egy próbát.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#64629) mezis válasza ro_bert17 (#64627) üzenetére


mezis
nagyúr

Esetleg próba Linux-al? (Nem tudom hogy működne a Linux PEN drive-ról...) [link]

[ Szerkesztve ]

mezis

(#64630) Doky586 válasza ro_bert17 (#64627) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

(#64631) gyoriaa


gyoriaa
kezdő

Kedves csoport tagok!
Az lenne a kérdésem, hogy egy tp-link cp 605 Access routerrel (már meg vettem) tudok csatlakozni egy 60-70 méterre lévő wifi hálózatra(jelszót tudom) úgy hogy otthon is lehessen telefonnal netezni? Tehát a munkahelyem internetjét szeretném otthon tovább osztani wifi routeren (ingyen net otthonra) 😁?
Köszönöm a segítséget előre is!

(#64632) cidalain válasza gyoriaa (#64631) üzenetére


cidalain
veterán

Az otthoni routeredet access pointként állítod be, és csatlakoztatod a munkahelyi hálózathoz, így azt fogja kiterjeszteni neked otthonra.
Hogy ez meddig marad rejtve, az az informatikuson múlik.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#64633) ro_bert17 válasza kpityu2 (#64628) üzenetére


ro_bert17
őstag

és #64629mezis és #64630Doky586
Tenni fogok egy próbát. Most egy hónap szünet lesz itt, de vissza jövök majd tapasztalatot megosztani. Köszönöm egyelőre!

(#64634) gyoriaa válasza cidalain (#64632) üzenetére


gyoriaa
kezdő

Próbáltam már beállítani de egyenlőre még nem is látom a mukahelyem wifis hálózatatát az Access pont páros nevezetű vezérlő felületén. Teljesen kezdő vagyok ebben a témában, esetleg tudnál tanácsot adni hogy az antennát ap módban vagy kliens módban kell beallitani sajnos bridge módot nem tud. Ismerni kell IP címet vagy egyéb dolgot? Köszi a segítséget!

(#64635) gyoriaa válasza gyoriaa (#64634) üzenetére


gyoriaa
kezdő

Pharos vezérlő felület

(#64636) mezis válasza gyoriaa (#64634) üzenetére


mezis
nagyúr

Kliens módba kell állítani.
Optikai rálátás szükséges a két WiFi-s eszköz között. Meg van?

mezis

(#64637) gyoriaa válasza mezis (#64636) üzenetére


gyoriaa
kezdő

A wifis router a munkahelyemen bent van egy irodában tehát 2-3 fal van a 2 eszköz között

(#64638) gyoriaa válasza gyoriaa (#64637) üzenetére


gyoriaa
kezdő

Van egy wifi vadászó ami gyengén de látja a hálózatot és laptophoz csatlakoztatás tudok netezni viszont azt szeretném elérni hogy telóról vagy tabletta is tudják netezni mert ezekhez az eszközökhöz nem tudom csatlakoztatási a wifi vadászt tehát mindenképp jó lenne ezt az új Access pont antennát beuzemelni

(#64639) mezis válasza gyoriaa (#64638) üzenetére


mezis
nagyúr

Ha a "vadászod" USB-n csatlakozik a laposodhoz, akkor a laposod WiFi-jét kapcsold "Mobil elérési pont" módba (Win10).

mezis

(#64640) gyoriaa válasza mezis (#64639) üzenetére


gyoriaa
kezdő

Csak nem szeretném mindig bekapcsolni a lapot hogy legyen wifi a házban jó lenne ha állandóan lenne wifi

(#64641) Gubek-Einste válasza gyoriaa (#64640) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ebben a helyzetben sajnos nincsen más lehetőséged, a több fal és a távolság miatt.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#64642) cidalain válasza gyoriaa (#64637) üzenetére


cidalain
veterán

Nem tudod közelebb vinni a routeredet? Kert végébe, vagy valami ilyesmi?

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#64643) gyoriaa


gyoriaa
kezdő

Sajna nem igazán, max az eresz aljára és akkor kB 1 vagy 2 fal lenne utba
Egyébként ha látná egymást a 2 eszköz akkor kliens módban mit kellene beállítási a pharos felületen. Köszi a segítséget!

(#64644) Zaji


Zaji
őstag

Sziasztok,

Időszakosan jön elő egy olyan jelenség, hogy a mobilok csatlakoznak a vezeték nélküli hálózathoz, de nincs internet elérés. Ez azért érdekes, mert ugyan ehhez a vezeték nélküli hálózathoz csatlakozó laptop és TV nem jelez semmilyen hibát. Egy Deco M4 szolgáltatja a vezeték nélküli hálózatot AP működési módban.
Mi okozhatja ezt a jelenséget?
Válaszokat előre köszönöm.

(#64645) mezis válasza gyoriaa (#64643) üzenetére


mezis
nagyúr

- 5GHz-en minden fal duplán számít. Amit ki lehet hagyni, azt ki kell hagyni!

- Megkeresteted azt a WiFi AP-t amihez csatlakozni kívánsz és megadod a password-öt.
A "finomhangolást" később, tapasztalatok birtokában.

mezis

(#64646) tzimash válasza tzimash (#64606) üzenetére


tzimash
őstag

Mégsem csak az azonos SSID-k miatt volt gond. Kb az van, hogy router restart után 1-2 napig van sebesség, de utána belassul a TP link, az Asus-t még nem néztem, ritkán vagyok ahhoz megfelelő közelségben.

[ Szerkesztve ]

(#64647) mezis válasza tzimash (#64646) üzenetére


mezis
nagyúr

Vannak primitívebb routerek, amiknek hamar tele lesz a gatyája (puffere).
Ha mindenképp kell a 24/7 üzemmód, állíts be naponkénti újra indítást.
Akár egy ilyennel: [link]

mezis

(#64648) mezis válasza Zaji (#64644) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Lássuk az éteredet az okosokkal, a szakadós helyeken.
Az AP-ken kívül még bármi okozhat elektroszmogot (BT-s eszközök, de akár egy közeli dugasztáp is.).

[ Szerkesztve ]

mezis

(#64649) dudika10 válasza gyoriaa (#64631) üzenetére


dudika10
veterán

Hadd jegyezzem meg, hogy ez minden bizonnyal ellene megy a felhasznalasi felteteleknek, azaz illegalis.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#64650) cidalain válasza dudika10 (#64649) üzenetére


cidalain
veterán

ha kapott rá engedélyt, hogy használhassa a céges wifit akkor nem feltétlenül illegális. márpedig jelszava van hozzá, így engedélye is. hogy most egy telefont akaszt rá, vagy egy routert az ilyen szempontból majdnem mindegy, de azért aggályos na (de inkább a cég felől).

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.