Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64651) dudika10 válasza cidalain (#64650) üzenetére


dudika10
veterán

Nem a munkaltatotol kell engedely erre, hanem a szolgaltatotol. Az meg gyanithatoan nincs.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#64652) lo_jo válasza cidalain (#64650) üzenetére


lo_jo
senior tag

Bármikor, akár magán célra is használhatom a céges wifit (persze erős megkötésekkel, pl. bármilyen torrent forgalom, felnőtt tartalom, stb tilos), de szerintem úgy penderítenének ki, ha ilyennel próbálkoznék, hogy öröm nézni. Mondjuk ez egy IT cég, nem kkv, ahol egy oktatással elégedetlen ex-számtech tanár a rendszergazda. Eleve nem jó dolog céges és privát dolgokat keverni, mert akármi történik, nagyon könnyen elővehető a dolgozó. Akkor vagy te is és a cég is a legnagyobb biztonságban, ha nem adsz esélyt sem arra, hogy rajtad keresztül lopjanak adatot vagy jusson be egy zsarolóvírus.

(#64653) Kenderice válasza dudika10 (#64651) üzenetére


Kenderice
senior tag

Haveromnak múltkor megadtam az itthoni wifi jelszót, amikor meglátogatott.
Szolgáltatótól is kellett volna engedélyt kérnem ehhez? :D

(#64654) cidalain válasza lo_jo (#64652) üzenetére


cidalain
veterán

persze nálunk is így van. a céges wifi és a céges belső háló külön alhálózaton van, nem is látják egymást, így a kollégák a telefonjaikkal nem tudnak nagy gondot okozni a cégben. persze ehhez jó, hogy meg tudjuk oldani, hogy a céges belső háóban mindenhol madzag van. ha nem tudnánk, akkor két wifink lenne persze.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#64655) dudika10 válasza Kenderice (#64653) üzenetére


dudika10
veterán

Tessek, itt van pl a Digi aszf-e:

Nem rendeltetésszerű használatnak minősül különösen:
...
• a hálózati hozzáférés saját ingatlanon kívül más felhasználóval történő megosztása a Szolgáltató
előzetes hozzájárulása nélkül.


Szoval kerdesedre a valasz, nem, nem kell a szolgaltato hozzajarulasa, amikor vendegsegben van.
Ha a szomszedban lakik es onnan hasznalja a wifid, akkor pedig igen, kell hozzajarulas a szolgaltatotol.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#64656) cidalain válasza dudika10 (#64655) üzenetére


cidalain
veterán

emlékszel még a upc wifree-re?

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#64657) dudika10 válasza cidalain (#64656) üzenetére


dudika10
veterán

Hallottam rola, soha nem hasznaltam, mert soha nem voltam UPC-s. De nem sok koze van a kerdeses szituaciohoz.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#64658) cidalain válasza dudika10 (#64657) üzenetére


cidalain
veterán

Dehogynem, pont az volt a lényege, hogy a wifid oszd meg az ingatlanodon kívül lévő bárkivel, aki UPC-s nettel rendelkezik otthon. Cserébe te is csatlakozhatsz a free hálózathoz Balatonborzasztón.
Már nincs ez egyébként, az olcsó mobilnetcsomagok korában már nem aktuális.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#64659) dudika10 válasza cidalain (#64658) üzenetére


dudika10
veterán

Ez egy kulonallo szolgaltatas volt, felhasznalasi feltetelekkel, a szolgaltato kifejezett tamogatasaval mind jogi mint technikai szempontbol.

Itt meg arrol van szo, hogy a user nem akar fizetni az internetert, ezert egy masik ingatlanhoz bekotott szolgaltatast akarja igenybevenni a szolgaltato hozzajarulasa nelkul.

Miutan sokak fejeben megfordul a bolygo ezen reszen, hogy szolgaltatast fizetes nelkul vegyenek igenybe, a szolgaltato egyertelmuen fogalmaz az ASZF-ben rendszerint.
Szoval abbahagytam, mert mar kotekedesszagot erzek, es a topik temajatol is kezdunk erosen eltavolodni.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#64660) kpityu2 válasza cidalain (#64658) üzenetére


kpityu2
őstag

Csakhogy annak a bárkinek szerződése van a UPC-vel, hogy használhatja a hálózatát.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#64661) ANDROID???


ANDROID???
addikt

Sziasztok,

Olyat lehet csinálni, hogy egy routert egy másik routerrel összekötni és jelerősítőként használni?

(#64662) cidalain válasza ANDROID??? (#64661) üzenetére


cidalain
veterán

Lehet.
A jelerősítőként használni kívánt routert access point módban kell használni. A beállításoknál meg kell adni a fő router hálózat azonosítóját és a jelszót majd

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#64663) woodworm válasza cidalain (#64662) üzenetére


woodworm
veterán

Nem így van!!!
Ehhez külön üzemmód dukál. Vagy kliens mód vagy egyszerűen repeater mód néven kell keresni.
A WDS mellékvágány. Alapvetően nem kell hozzá ap mód és legtöbbször eltérő gyártók között nem is működik.

(#64664) cidalain válasza woodworm (#64663) üzenetére


cidalain
veterán

Client mode-nál a Wifi hálózaton fogott fő router hálózatát az ethernet portjaira adja át, madzagon.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#64665) mezis válasza cidalain (#64664) üzenetére


mezis
nagyúr

AP mód: UTP kábelen kapja az internetet és WiFin, UTP kábeleken továbbítja. Ezt megteheti ROUTER üzemmódban és SWITCH üzemmódban is.

REPEATER üzemmód: Egy AP-hez csatlakozik, a fogadott adatcsomagokat WiFi-n és UTP kábelen is továbbítja. Vagy az AP-nek vagy a hozzá csatlakózó kliensnek.

mezis

(#64666) mezis válasza ANDROID??? (#64661) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Hw és sw függő. Vannak WiFi routerek, amiknek van repeater (jelismétlő) üzemmódja és vannak olyan WiFi routerek, amik csak fw cserével tudnak jelismétlő üzemmódot.
És vannak (voltak) olyan WiFi routerek, amiket már a hw. miatt is alkalmatlanok voltak a jelismétlő üzemmódra. Vagy nincs rájuk alkalmas fw.

mezis

(#64667) ZozzHUN válasza mezis (#64624) üzenetére


ZozzHUN
addikt

Végre volt időm letölteni a scannelőt. Semmilyen más 5GHZ hálózat nincs szerinte. AiMesh-ben lelőttem az emeletit azért. Sajnos nem lett tőle gyorsabb. Megpróbálom majd arrébb rakni a routert / behúzni a kábelt. Köszönöm a segítséget!

(#64668) ANDROID???


ANDROID???
addikt

Kköszönöm a válaszokat, sajno két különböző márkájú a két router. Megnézem a leírásban a dolgot..

A Telekom "okos wifi" (kaon) 5G-je lekaőcsolható csak 2,4G-re?

(#64669) mezis válasza ANDROID??? (#64668) üzenetére


mezis
nagyúr

Az azonos márka WDS módban lehet követelmény.

mezis

(#64670) Sn00k


Sn00k
veterán

Adott 3 deco wifi router melyek access pointkent uzemelnek. Eddig simán küldték wifin a 4-500 megas netet. Pár napja mint a szög úgy beállt a wifis net 90 - 100 mb/s ra. A vezetékes net tökéletes sebességgel megy tehát a net az jó a szolgáltató felől, de a wifi az meg szórakozik. Amit tudtam megpróbáltam. Deco app firmware friss majd a hálózatot ujra indítottam több 5letem nincs.
Szerintetek mi az istentől áll be így mint a szög erre a 90 körüli értékre :U mi az isten korlátozhatja le?
2,4 - 5 ghz engedélyezve. A tabletem is az 5ghz es sávon van. Összesen van kb 6 eszköz ami a hálón lóg wifin keresztül.Ha kimegyek a folyosóra és a routerra kapcsolódok wifin keresztül úgy meg jön rendesen 400-500 között :F
Ja és a jel erősség is tökéletes mindenhol, ahol gyengén jön

[ Szerkesztve ]

3njoy the Lif3

(#64671) Borisz76 válasza Sn00k (#64670) üzenetére


Borisz76
veterán

A kábelt nézd meg / cseréld ami a router és az AP-k között van.

Ez a :
" mint a szög úgy beállt a wifis net 90 - 100 mb/s ra. "

kábel hibára utal....

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#64672) Sn00k válasza Borisz76 (#64671) üzenetére


Sn00k
veterán

3 ilyen deco AP van a hazban. Mindegyiknél ennyivel jön 90 a wifis net. Előtte semmi gond nem volt egyiknél sem. Nem gondolnám mind a 3nál rossz lenne a kábel ami ráadásul a falból jön
[kép]

[ Szerkesztve ]

3njoy the Lif3

(#64673) zsiga68 válasza Sn00k (#64672) üzenetére


zsiga68
senior tag

Ne gondold hanem nézd meg.. Ellenőrizd a környékbeli wifiket Wifi Analyzer programmal. Hátha valamelyik ugyanezen a frekin sugároz. Nincs esetleg valamilyen bluetooth eszköz bekapcsolva?

[ Szerkesztve ]

(#64674) mezis válasza Sn00k (#64670) üzenetére


mezis
nagyúr

deco melyik?

mezis

(#64675) Bélabácsi


Bélabácsi
tag

Sziasztok!

A következőkben szeretném a segítségeteket, véleményeteket kérni:

• Milyen szempontok szerint célszerű SSID nevet választani?
• Elsődlegesen a biztonságot szem előtt tartva.
Otthoni felhasználásra, tipikusan az otthonokban előforduló számú (mobil)eszköz számára (maximum 10).
• Célszerű-e vendégWiFi-t beállítani otthonra?
• IoT-ről itt most nincs szó.
• Milyen szavakat és karaktereket semmiképpen sem tartalmazzon az SSID?
Itt találtam egy nem rossz összefoglalót, de kíváncsi lennék ki milyen koncepció mentén nevezi el az otthoni hálózatát.

Üdvözlettel: Bélabácsi

(#64676) zsiga68 válasza Bélabácsi (#64675) üzenetére


zsiga68
senior tag

Ne legyen benne ékezet, különleges karakter. A név bármi lehet. SSID esetén nincs olyan hogy "biztonság". Hiszen azt bárki láthatja. /ha meg rejtett akkor meg mindegy a név/ Inkább a jelszót kell jól megválasztani.

(#64677) Alex91 válasza Bélabácsi (#64675) üzenetére


Alex91
félisten

D*gnamASzoketAHarmadikon :D (Bocs! :) )

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#64678) Sn00k válasza zsiga68 (#64673) üzenetére


Sn00k
veterán

Wifi analyzer ezt mutatja de én ezt márnem vágom...
[kép]
[kép]

64674: deco x60

[ Szerkesztve ]

3njoy the Lif3

(#64679) mezis válasza Sn00k (#64678) üzenetére


mezis
nagyúr

- A grafikonok többet mutatnának.
- Az ethernet kábeleket kellene tesztelned másik, Gbps sebességre képes eszközzel (Pl.: laptop).

mezis

(#64680) Gubek-Einste válasza Bélabácsi (#64675) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

• Célszerű-e vendégWiFi-t beállítani otthonra?
Felhasználási körülményektől függ, ha sok/sokszor van olyan, hogy olyan eszközök csatlakoznak a hálózatra melynél nem szeretnéd, hogy belelássanak a teljes hálózatba akkor érdemes lehet beállítani.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#64681) pacni120


pacni120
tag

Sziasztok!
Az összefoglaló átolvasásával kezdtem, de rá kellett jönnöm, hogy teljesen vakon vagyok a témában... Előre is elnézést!
Egy ZTE (model: ZXHN F668) beltéri kütyüt kaptunk a digitől, amibe egy vézna kis optikai kábelen keresztül érkezik a jel (kb 10-szer voltak már kint cserélni/javítani), onnan UTP kábelekkel osztom a készülékekhez a netet. Kábelen végre teljesen jól működik az internet, viszont wifin max 10megával lehet tölteni (UTP-n 100+), és sokszor elég gyenge is a jel.
Ha az ajánlott készülékek közül veszek egyet, átdugom az optikai kábelt (igazából már hozzá sem merek érni) és felhívom a digit, hogy saját kütyüt használok, akkor wifin keresztül is el fogom tudni érni a 100megás letöltést, valamint van rá esély, hogy a jel is stabilabb lesz? Esetleg személyesen kell kijönniük és átkötni a netet az új készülékbe?
Köszönöm!

(#64682) Dr.NX válasza pacni120 (#64681) üzenetére


Dr.NX
addikt

A Digis összefoglalót is elolvashattad volna. :)
Szeretnék saját routert használni a Digis eszköz helyett, mi a teendő?
A DIGI ügyfélkapuba bejelentkezve, a
Szolgáltatások / Eszközkezelés menüben, az előfizető is át tudja állítani az ONT üzemmódját: Modem (=bridge) vagy Router.
Ezután az ONT gigabites portjára kötve a saját routeren kell beállítani a PPPoE kapcsolatot.
Az ONT NEM kihagyható az FTTH rendszerből, az optikai kábelt nem tudod másba dugni..

Ha veszel egy modern ax-es (WiFi 6-os) routert, akkor akár a gigabit körüli wifi is elérhető lesz, persze ehhez az kell, hogy a laptop/mobil is tudja az ax szabványt, de ha csak ac-s, akkor is meglehet 500-600 Mbps is (ideális esetben, helyi viszonyoktól függően).
Ajánlott routerek itt:
https://prohardver.hu/tema/milyen_routert/index.html

Elfogadom a sütiket.

(#64683) pacni120 válasza Dr.NX (#64682) üzenetére


pacni120
tag

Szia!
Köszönöm a gyors választ! Esküszöm, hogy elolvastam, de az egy mondatra eső - számomra értelmezhetetlen - mozaikszavak száma elért egy kritikus értéket, ami felett már resetelt az agyam :DDD
Sajnos ez az arány a mostani hozzászólásodban sem javult, de így már kicsit célirányosabban tudom majd tovább fárasztani az embereket :D
Nagyon köszi még1szer!

(#64684) cidalain válasza pacni120 (#64683) üzenetére


cidalain
veterán

egyszerűbben: Digis ZTE cucc kell, mert abba megy az optikai kábel.
Vehetsz szuper wifi routert, amit a ZTE cuccba dugsz madzaggal. ZTE cuccot átállítod router helyett modem módba.
Az új saját routered lesz aztán ami a lakásban csinálja a wifit. Ha ajánlott routert veszel, akkor az csak jobb lehet, mint a ZTE cucc wifije.
Ha a mozaikszavak kínaiak, akkor valószínűleg segítséget is kell kérned, mert azért itt minimál drótozás, konfigurálás várható.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#64685) pacni120 válasza cidalain (#64684) üzenetére


pacni120
tag

Király vagy! Így már felfogtam :R Gondolom valamilyen felár ellenében vállal ilyesmit a Digi a saját szerelőivel is, igaz?

(#64686) Dr.NX válasza pacni120 (#64685) üzenetére


Dr.NX
addikt

Nem igazán, max. maszekban.
De nem egy nagy ördöngösség, általában next next finish. A gyártó honlapján is vannak részletes útmutatók, videók.
A PPPoE bejelentkezési adatokat (név, jelszó) nézd le a szerződésről, vagy szerezd meg az ügyfélszolgálattól. Ez nem ugyanaz, ami az eszközbe belépéshez kell.

Elfogadom a sütiket.

(#64687) TODI1111 válasza pacni120 (#64681) üzenetére


TODI1111
addikt

Nekem ilyen szolgáltatói eszközöm van (ZTE ZXHN F618).
Mivel vettem egy ASUS TUF-AX3000 V2 routert, így a A DIGI ügyfélkapun bejelentkeztem és átállítottam modem módba. A saját routeren beállítottam a PPPoE kapcsolatot és minden rendben működik. Csináltam néhány [telefonos mérést] a lakásban, szerintem elég jó lett.

(#64688) csongi


csongi
veterán

Sziasztok!
Van egy 300/20 Telekom kábeles net.
Sagemcom 3890V3 modem router.
Van egy DECO M4 2pack. AC1200 MESH router. Ez AC módba fut.

Ha a modem UTP csatlakozásához PC-t csatlakoztatok 300/20.
Ha decot csatlakoztatom és a router mellett állok, 80-90 nél véget ér a történet. 5Ghz hálózaton.

DHPC ugyan abba a tartományba vannak. AZ IP-t a modem osztja.

Mit kellene beállítanom, hogy meglegyen a wifin a 300/20?

A router minden csatornán tudja ezt.
LAN Gigabit. 2,4-en is tud 300 közelit.
Minden vezeték CAT5e

Interferenciám alacsony.
jelerősség, minium 5060dBm
Előre is köszi.

(#64689) Alex91 válasza csongi (#64688) üzenetére


Alex91
félisten

Mintha 100 mbites lenne a kapcsolat… Jo az a kabel?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#64690) csongi válasza Alex91 (#64689) üzenetére


csongi
veterán

300 al jön mindenütt kábelen:
Most azt nézem melyik wifis eszközhöz igazíthatja a DECO letöltési sebességet.

(#64691) csongi válasza Alex91 (#64689) üzenetére


csongi
veterán

Úgy tűnik mégis a port sebesség a korlátozó.

(#64692) Alex91 válasza csongi (#64691) üzenetére


Alex91
félisten

Az M4 tudtommal gigabites. Esetleg a szolgaltatoi eszkoz nem minden lan portja gigabites.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#64693) Sn00k válasza csongi (#64690) üzenetére


Sn00k
veterán

Nalam ugyan ez a szitu. Azzal a kulonbseggel mikor a decokat AP modban uzembe helyeztem(vezetekkel megtamogatva cat5e) kb 2 hetig , de lehet 3is volt semmi gond nem volt jott 400-500 kozott wifin 3db van a hazban. Most egy ideje meg 91 mint a szog. Vezeteken meg jon 900-1000 kozott. Digis net. Felfoghatatlan...

3njoy the Lif3

(#64694) csongi válasza Sn00k (#64693) üzenetére


csongi
veterán

Megvan a megoldas.
Elso.
A deco eszkozhoz ne engedj olyan eszkozt csatlakozni, ami lassu.
Ehhez igazitja az osszes eszkoz savszelesseget. Aztan nyekk.
Masodik.
Ha a modemmel csatlakoztatva 100 nak latja, akkor rogziti es ugy marad.
Ezt resettel lehet ujra konfigolni. Ujra epiteni a halozatot. Azt a portot ahova a deco kerul, eloszor laptoppal csatlakoztattam, igy Gbt beallitason maradt a port.
Ha egybol Decoval csinaltam, akkor 100.
Es persze decot is reset es konfigolni
Harmadik.
Wifi Ssid elrejt, es akkor biztonsagba marad a wifi.

En ezeket a lassu eszkozoket, mint porszivo es tarsai attetem a tkomos wifre.
Ott lassusagi versenyezhetnek kedvukre. :)
A decon a sajatom Ssid kikapcsoltam, a vendeget aktivaltam.

Tkom routerbe a fix kabeles eszkozok ip-jet fixaltam.

Most fullba megy minden ahogy kell.

Nem ertek hozza, elbaxtam kb 2 napot mire ez lett.
Es oregedtem 3 evet.

(#64695) Alex91 válasza csongi (#64694) üzenetére


Alex91
félisten

A masodik a fo gond. Azerintem teszteld, hogy ujrainditod az eszkozoket, meg kihuzod a 230V-bol… Imho ez allando problema lesz, hasonloba en is belefutottam mar. A deco es a szolgaltatoi eszkoz nem szeretik egymast…

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#64696) csongi válasza Alex91 (#64695) üzenetére


csongi
veterán

Nem merem ujra inditani. :D
De ha igen akkor a decot kihuzom es kulon inditom el, mikor megy vissza dugom.

(#64697) Sn00k válasza csongi (#64694) üzenetére


Sn00k
veterán

köszi az infót. Nekem egy fronis inverter kapcsolódik a deco wifihez és kb azóta , amióta a probléma van. A többi csak tv, telefon, meg tablet és ezek 1 éves készülékek tehát biztos nem ezek lassítják. Az megoldás lehet ha veszek egy jel továbbítót és arra küldöm a froniust a digis modemhez :F
kb 3 decoX60om van, amit közel 200k ért vettem az is vicc ezt nem tudja megoldani egy ilyen drága cucc...

[ Szerkesztve ]

3njoy the Lif3

(#64698) Alex91 válasza Sn00k (#64697) üzenetére


Alex91
félisten

Az inverter melyikhez kapcsolodik? 2,4 GHz vagy az 5 GHz-es savhoz?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#64699) Sn00k válasza Alex91 (#64698) üzenetére


Sn00k
veterán

2,4 ghz
ráadásul nekem ez a fő deco és ehhez kapcsolódik még 2 eszköz 5 ghz en

[ Szerkesztve ]

3njoy the Lif3

(#64700) Alex91 válasza Sn00k (#64699) üzenetére


Alex91
félisten

Imho itt is csak 100 mbites lehet a kapcsolat a szolgaltatoi eszkoz es a deco kozott…

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.