Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7001) dr.bubo válasza mindkilla (#7000) üzenetére


dr.bubo
őstag

Tehát az asztali gép csatlakozik kábellel már a routerhez?
Ha igy van, akkor veszel egy másik wifi routert rádugod a meglvő routertől jövő kábelre, lanon összekötöd a asztali pcdel, a wifi részére pedig csatlakoztathatsz a notiddal.

[ Szerkesztve ]

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#7002) mindkilla válasza dr.bubo (#7001) üzenetére


mindkilla
tag

reméltem, hogy meg lehet úszni olcsóbban. : /
azért kijár a köszönet!

(#7003) dr.bubo válasza mindkilla (#7002) üzenetére


dr.bubo
őstag

routert kapsz 6-8ezerért is, ap-t meg 9ezer Ft-tól [link] [link]

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#7004) krystman válasza dr.bubo (#6992) üzenetére


krystman
őstag

Ok! Megpróbálom! THX

(#7005) Imy válasza qdak (#6997) üzenetére


Imy
veterán

ASUS WL-520GU-m jelét a PDA-m több 100m-röl veszi, pedig nem egy téglafal van közte.
A 200m-re lévő egyik házban is van egy router, nem tudom hol van a házban, de azt is fogom gyenge jelerőséggel.
Minden az elhelyezés, és router kérdése. Igaz az [ASUS-omról] ezt írják: A BroadrangeTM technológiának köszönhetően akár 300%-os lefedettség növekedést is elérhetünk a 802. 11g szabványhoz képest.

(#7006) Imy válasza kingi (#6990) üzenetére


Imy
veterán

[Itt] olvashatod az eredeti kérdést.

De még mindig senki. :(

(#7007) Gazala válasza qdak (#6997) üzenetére


Gazala
aktív tag

hany dB-es a router antennaja? korsugarzo vagy iranyitott van rateve? gondolom korsugarzo. horizontalis vagy vertikalis iranyba kell szorni a jelet? tehat milyen a poziciod a szomszedhoz kepest?

router tipusa?

(#7008) Gazala válasza Imy (#7006) üzenetére


Gazala
aktív tag

eleg rakotni a switch portra.

(#7009) yanna


yanna
őstag

Előre kérek elnézést...
Egy TP-LINK TD-W8920G 108M Wireless ADSL2+ Router vezeték nélkül alpból tökéletesen működik 54 Mbps (802.11g) módban, de amint átállítom 108 Mbps-ra meghal a kapcsolat. A notim Intel WiFi Link 5100AGN-es. Természetes ez így, vagy mehetne 108 Mbps-mal?

(#7010) qdak válasza Gazala (#7007) üzenetére


qdak
addikt

nem tudom de nem sikerül megcsinálnom majd mindj jön átt azt megmondom az adatokat:
adott 1 gép ami vezetéken kapcsolodik meg 1 ami wifin de fogalmam sincs h kell a kapcsolatot a win nél beálitani léci segits segitsetek

öszekötöttem rendesne mindent a laptop látja is rendesen :R

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#7011) And válasza yanna (#7009) üzenetére


And
veterán

Ha a notebook wifi-je nem támogatja a 108 Mbps (Super-G) módot, akkor ez természetes. Márpedig a Super-G alapjában nem része a 802.11g-nek és a többi szabványos módnak sem.

(#7012) kali válasza And (#7011) üzenetére


kali
legenda

(#7013) yanna válasza And (#7011) üzenetére


yanna
őstag

:R
Hálás köszönet az infoért, az N miatt gondoltam, hogy 108-on is mehetne. :F

(#7014) kali válasza yanna (#7013) üzenetére


kali
legenda

a két eszköznek (a router és a notiban lévő wifi kártya) azonos módban kell üzemelnie, hogy működjön egy kapcsolat - mind a kettő g vagy n módban kell, hogy üzemeljen! (jó, van még a és b de ezeket most hagyjuk!)
esetedben a router nem tudja az n szabványt, a 108-as sebességet a g üzemmódon belül tudja, mint super-g. a noti wifi kártyája meg a g szabványon belül nem tudja a super g módot - és hiába tudja az n szabványt, ha a router meg nem.
magyarán; vagy mind a két eszköznek tudnia kellene a g üzemmódon belül a super g funkciót, vagy mind kettő képes kellene legyen az n szabvány kezelésére!

(#7015) methyl


methyl
tag

Sziasztok!

Tegnap megosztottam egy UPC-s netet a következő 54Mbit-es b/g eszközökkel:
router: Netgear WGR614v7
wifi adapter: D-Link DWL-G122

Sajnos a router és a számítógép is elég szerencsétlen helyen helyezkedik el egy panel lakásban, mindegy pont egy sarokban van. De kábé 6m választja el egymástól őket...lakáson belül.
WPA-TKIP titkosítást használok, már ha lehet annak nevezni ezt a fajta védekezést. Tudom hogy a WPA2 jobb lenne, de mindegy.
A problémám az lenne hogy vmi miatt nagyon gyenge a jelerősség a számítógépen, az adapter csak 18-30Mbps -el tud csatlakozni, és lassú és rossz jelminőséget ír ki.
Miért lehet ez?
Ennyire szar a sarok árnyékolás szempontjából? A WPA2-t azután fogom megpróbálni hogy ha jó lesz a jelerősség. Bár jelen pillanatban a szomszéd netjét jobb jelerősségben látom mint az enyémet lakáson belül.
Pedig a Netgear az jó cucc nem? Vagy ennyire nem komázzák egymást a D-Link DWL-G122-vel??
Légyszi adjatok vmi ötletet hogy merre induljak el.

''Nem én vottam''

(#7016) kali válasza methyl (#7015) üzenetére


kali
legenda

először is azt nézd meg, hogy a szomszéd elérhető közelségben lévő wifi hálózata milyen csatornán üzemel, mert lehet, hogy elnyomja a tiédet! ha több elérhető wifi hálózat van a közelben, akkor próbálj köztes csatornát választani. a legtöbb router alapban a 6-os csatornát használja, ezt állítsd át olyanra, amin elérhető közelségben nincs forgalom.

[ Szerkesztve ]

(#7017) And válasza methyl (#7015) üzenetére


And
veterán

A 6m tényleg nem sok, de ezek szerint nem egy helyiségben vannak? A titkosítás különben nyilvánvalóan nem befolyásolja a térerőt, szóval azzal akármikor játszhatsz. A WPA-TKIP meg messze nem a könnyen törhető WEP-kategóriájú, ettől kár tartani. Ha WPA-AES-t is tudsz használni, az a gyakorlatban a WPA2-vel egyenértékű.
A Netgear biztos nem olyan rossz, az a D-Link annál inkább kevésbé szimpatikus, nem a gyártmánya, hanem sokkal inkább a kivitele miatt (USB-pen). Próbáld meg ezt egy USB hosszabbítóval nyíltabb / magasabb helyre tenni, hátha az segít. Ugyanezt az áthelyezést a Netgear-rel is eljátszhatod.

(#7018) Antonio válasza Antonio (#6951) üzenetére


Antonio
senior tag

up

Sajnos eddig senki nem válaszolt a problémám továbbra is fent áll és fogalmam sincs a probléma okáról

szóval még egyszer a probléma kiegészítésekkel.

Most költöztem nemrég albérletbe.
Tegnap reggel mikor nem voltam otthon csak a lakótársam (csaj) rakták be/installálták fel upc

Netgear WPN824 V2 -t

Sajnos se időm se türelmem nincs per pillanat (1000 dolgom) most van dolgom először routerel (de úgy látom lesz vele gondom) az idegesít hogy nem én installáltam na mindegy!
Thinkpad R500, Vista (Vista is új nekem)

Ma 2x is kb 1-2 óra működés után elment a net a gépen és semmivel se tudom visszahozni. azóta már többször megtörtént rendszeresen 2-4 óránként.

először netgearre gyanakodtam de mivel lakótársam 100 éves Acer én megy a net nonstop ezért vagy az én gépemmel vagy a vistával vagy velem van a gond.

Szóval ledobás után semmi nincs, ha notebook ról akarom megkeresni routert (Thinkvantage gomb wireless stb) fagyás elő sem akar jönni a megfelelő panel, windows hálózatkezelője meg azt mondja hogy csatlakoztatva (?) ha megszakítom és újra csatlakoztatni akarom akkor meg nem talál semmi hálózatot :F Időközben rájöttem (access conection diagnostic tools) hogy a wifi link 5100 disconnectál ismeretlen ok miatt és itt lehet a kutya elásva ? ja és nem tudom újra bekapcsolni wifi-t de lehet rossz helyen rosszul csinálom

úgyhogy már 2x restart restart után semmi gond automatice csatlakozás a nethez aztán kis idő mulva 1-2 óra megint ledob.

Teljesen láma vagyok e téren életem első laptopja 2 hetes, a vista is új meg ez a routeres dolog is ráadásul nem én raktam fel ...

valakinek valami ötlet?! nagyon megköszönném
:(

tehát a WIFI minden látható ok nélkül ledob (?)

és csak restart segít ...

Nagyon örülnék segítségnek tanácsnak mert már 4- napja idegeskedek mindenféle előrelépés nélkül

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#7019) qdak válasza qdak (#7010) üzenetére


qdak
addikt

help

router tip

[ Szerkesztve ]

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#7020) yanna válasza kali (#7014) üzenetére


yanna
őstag

Értem, fogtam, csak furcsállom. Nekem ez így olyan, mintha pl. lenne 1 autó ami tud 300-al és 54-el menni, de a 108 meghaladja a képességét... tudom nem így igaz ahogy leírtam, csak nekem tűnik így.

(#7021) methyl válasza And (#7017) üzenetére


methyl
tag

Köszönöm szépen a válaszaitok Kali és And.
Igen a router és a gép nem egy helységben vannak, két külön szoba, egy szintben egy panel lakáson belül.
Én most amúgy épp a 4-es csatornát választottam a routernek és az adapternek is, de még megpróbálom a többit is, hátha......
Megmég megpróbálom egy Edimax adapterrel is és jelentkezek. Köszi a tanácsot.

''Nem én vottam''

(#7022) qdak


qdak
addikt

köszi a helpet megcsináltuk :R

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#7023) Antonio válasza Antonio (#7018) üzenetére


Antonio
senior tag

up

nem adom fel hátha idetéved valaki ...

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#7024) Hubsz


Hubsz
csendes tag

Sziasztok!
Vettem 1db Linksys WAG54GS -t , ami elvileg modem,wifi+ router egyben.
Első gondom,hogy adsl szűrőből telefon kábel van,de itt hátul ( [link] ) lankebel szerű bemenet található a line nál, gépház Computeres faszi azt írta ,hogy semmi baj ez így jó , próbáljam meg joh megpróbáltam 2 féle képpen megy bele erre ő ,hogy az 1 iknek jónak kell lennie, és ezután elkeztem beállítani az adminban a PPPoE -t ,csak nemtudom mit írjak pld a Multiplexing,QoS Type -hoz... Kép - > [link]
Természetesen t-online-os netem van.
Segítő válaszoknak nagyon örülnék.
Köszönök előre mindent ( Hubsz ).

(#7025) shev7 válasza Antonio (#7023) üzenetére


shev7
veterán

hat a tunetek alapjan semmi koze a routerhez, siman meghal a laptopod wifi karija. goto szerviz.

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#7026) akom


akom
senior tag

Sziasztok !
Tud e valaki itthon olyan üzletet ahol lehet ilyet kapni?

(#7027) Daemon09


Daemon09
őstag

Sziasztok!
Hallottam olyat, hogy 2 router között lehet ap-t használni jelerősitőnek. Ez kivitelezhető valahogy?

(#7028) Imy válasza Daemon09 (#7027) üzenetére


Imy
veterán

Azt nem tudom, de ha kell, van eladó AP-m. :D

(#7029) skoos


skoos
őstag

Hogyan tudok két wifi routert (pl. PH teszt MSI R70SE )úgy bekötni a hálózatba hogy ugyan azt a jelet sugározzák? A lényeg az, hogy a 4 szintet egyformán be tudjam lőni wifi jellel és észrevétlenül váltson át a gép egyikről a másikra attól függően, hogy hol-melyik router jele erősebb.

(#7030) klambi


klambi
addikt

szevasztok!

Nem tudok valami helyet, ahol routert javítanak, pontosabban linksys wrt54gr wifi-ét kelle, kb 1 méterre hat:DDD

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#7031) djkoxos


djkoxos
tag

sziasztok!
Érdekes dologra jöttem rá WLAN-nal kapcsolatban! Van egy pont ahova tudok kapcsolodni csak gyenge a jel de a lényeg h áttudom nevezni a nevét meg le is tudnám zárni vagy védeni elvileg!:D ...de ezt h tudom amikor nem is az enyém és ha ezt megcsinálnám esetleg akk csak az enyém lenne vagy mi??
THX

(#7032) localhost válasza djkoxos (#7031) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Mindaddig, míg a gazdája rá nem jön és nem nyom eg HW-resetet a routerén, és be nem állítja tisztességesen, sajnos mindaddíg igen!

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#7033) localhost válasza klambi (#7030) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Nem javítani, hanem beállítani!

Esetleg Javítana egy-két fújás a levegőbe ...

A WiFi Speed Spray™ egy forradalmian új termék, amely elősegíti a számítógépes adatok vezeték-nélküli átvitelét. Használata rendkívül hasznos lehet olyan zsúfolt légterű városokban, mint például Los Angeles. Ha valaki olyan "szennyezett" környéken lakik, ahol a környezeti zavarok miatt az adatátvitel siralmasan lassú, valószínűleg nagy örömmel használja majd a terméket.

A WiFi Speed Spray™ javítja a vételi viszonyokat, csökkenti a zavaró tényezőket. Kompatibilis a Windows és a legtöbb Linux verzióval. FCC által elfogadott, és 802.11b kompatibilis! A termék működését tudományos számítások támasztják alá, és rengeteg elégedett ügyfél használja jelenleg is.

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#7034) djkoxos válasza localhost (#7032) üzenetére


djkoxos
tag

Köszi a gyors választ!
Ha lezárom és nyom egy resetet utána megint tudook majd csatlakozni?
Am lehet h ez a pont ahova csatlakozok egy bevásárlóközpontbol jön ahol elvileg ingyen tudnék amugy is netezni de nembiztos!
Valami: LN927 a neve és valami szervezett hálózat ha ez mond valamit
:R

(#7035) klambi válasza localhost (#7033) üzenetére


klambi
addikt

:DDD áhh tuti nem ez a baja, kipróbáltam mási wifi-s routert az simán nyom mindent, szerintem valami baja van, csak az a kérdés mi, változtatgattam a csatornákat, de semmi...
valakinek valami ötlet?

"Mond szépen angolul: Gyors róka!"

(#7036) Daemon09 válasza Imy (#7028) üzenetére


Daemon09
őstag

Köszi, nekem is van 2db. :D
Csak azért kellene, mert elég messze vok a routertől meg sok a fal köztük és igy nem a legjobb a jel.

(#7037) rdi válasza skoos (#7029) üzenetére


rdi
veterán

repeater funkcióval használva pl.

Fej! Tor! Potroh!

(#7038) M@nH. válasza djkoxos (#7034) üzenetére


M@nH.
aktív tag

Csak akkor ha a gazdája olyan fogyatékos h úgy rakja vissza hogy te megint módosíthasd a beállításait. Bár nem értem hogy tudod te lezárni, talán kivan rakva valahova a tábla nagy betűkkel h: Ez a router felh.neve és jelszava vagy mi?

localhost: ez most komoly? :DDD fújok a levegőbe ami rögtön le is megy a földre és elpusztítja a rovarokat ;] de ez miért jó nekem? Na de komolyan ennek van valami valós alapja is vagy csak sok pénzt hoz a házhoz?

[ Szerkesztve ]

(#7039) M@nH.


M@nH.
aktív tag

Ez tetszik a legjobban : Compatible with Windows and most versions of Linux.
Talán drivert is adnak hozzá? :D
Félre ne értsd ez nem neked szól hanem akik ezt a szöveget kitalálták.

(#7040) localhost válasza M@nH. (#7038) üzenetére


localhost
Közösségépítő

A spray április elsején került ki a netre :)

Én is láttam olyan wifi routert valami "szomszédét", ahová simán be tudtam lépni a default admin névvel és jelszóval :))

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#7041) M@nH. válasza localhost (#7040) üzenetére


M@nH.
aktív tag

Nah akkor ő magának köszönheti hogyha belépnek a hálózatába vagy lopják a netét. Gondolom akkor még a log-ot sem tekinti meg soha.

Viszont most érdekes dolgok történnek az én wifim táján. Mégpedig a következő. Nagyba netezek és néha van hogy nem érkezik válasz a kiszolgáló felől(a lap nem jeleníthető meg). Eddig minden jól ment. Ami feltűnt hogy a wan statisztikánál látom hogy 1-2 perce tárcsázott a router de az a baj h nem 24óránként csinálja hanem van h 1 óra van h több. Tehát mintha a modemet kihúznám vagy valami. Na vajon ez miért lehet? Ma már mindent kihúztam egyszer de nem lett jó :(

(#7042) M@nH. válasza M@nH. (#7041) üzenetére


M@nH.
aktív tag

Nah jó most fél óra sem telt el és megint "Online Time: 0 day(s) 00:01:18" van, de viszont a netes ip-m nem változott, ugyan az mint volt. Most akkor a modem a hibás vagy a router? vagy esetleg más? Help mert ez a probléma mostanában keletkezett és már most idegesítő. :(((

(#7043) Daemon09 válasza rdi (#7037) üzenetére


Daemon09
őstag

Nekem is ez lenne a kérdésem. Ap-n vagy a routereken kell valamit állitani?

(#7044) Alyens


Alyens
aktív tag

Sziasztok! Most ugy van internetünk,h egy gép felcsatlakozik egy routerhez amin van net és egy másik routerrel szétosztjuk! Csak igy egy gépnek mindig üzemelni, meg lehetne e oldani, h mga a router kommunikáljon a másik routerrel? (Egy Asus wifi routerünk van)

http://shrimpland.hu

(#7045) Daemon09 válasza Alyens (#7044) üzenetére


Daemon09
őstag

Csak egy lankábellel kell összekötni a 2 routert és menni fog.

(#7046) 04ahgy


04ahgy
nagyúr

Sziasztok!

Került hozzám egy vezeték nélküli szerkezet, funkcióját tekintve egy AccessPoint / WLAN Bridge. Nem router tehát!
Van egy antennája, egy LAN bemenete, egy tápcsatlakozója, és kifújt. Önmagában IP címet nem oszt, csak a rá csatlakoztatott vezetékes router általi IP címet kaphatja meg a WLAN-on rácsatlakozott kliens.
Elvileg konfigurálható is, adtak hozzá egy programot, mellyel elvileg ez megtehető, de nem találja meg az eszközt sehogy sem, miután elindítottam. A készülék egyébként működik tökéletesen, csak alapbeállításként egy nyitott hálózatot sugároz, amit szívesebben védenék WPA titkosítással. Az adatlapja szerint ezt is tudja, csak ugye ehhez konfigurálni kellene...

A hardver egy Zonet ZEW3000. Alternatívan megadva: ADMtek WA224P.

Tudtok erről valamit?

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#7047) Alyens válasza Daemon09 (#7045) üzenetére


Alyens
aktív tag

Más megoldás nincs?

http://shrimpland.hu

(#7048) ArchElf válasza 04ahgy (#7046) üzenetére


ArchElf
addikt

Próbáltad resetelni, mielött megpróbáltál csatlakozni hozzá?
Néha amúgy a leírásban is rossz adatok szerepelnek...
reset után az IP könnyen kideríthető (nmap, vagy valami range scanner). Néha csak password van, és nincs felhasználónév, vagy fordítva. Esetleg ezeket érdemes kipróbálni
user:pass
:[admin|administrator]
[admin|administrator]:
[admin|administrator]:password
[admin|administrator]:123456

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#7049) piadex2


piadex2
senior tag

Sziasztok!

Van egy linksys wireless routerem és szeretném használni.
Kaptam hozzá egy telepítő cd-t, és követtem a cd utasításait.
Az utolsó pont, ameddig minden rendben ment az volt, hogy adjak jelszót a routernek. Adtam és megnyomtam a "next"-et. Erre azt írta ki némi várakozás után, hogy "Unable to configure the Router. Reset the Router to facory default settings by..." Majd, ha ezt leokézom, akkor azt írja ki, hogy "Router Configuration Error. Would you like to try again?"

Reseteltem a router-t, de ugyan ez jelenik meg. Mi a teendő? Mit csinálok rosszul?

Előre is kösz a segítséget:

piadex2

kontakt: +36 70 502 2167 ; mail, privát

(#7050) Treb


Treb
tag

Hali!
Nem nagyon értek a vezetéknélküli cuccokhoz de kellene valami adapter 1 laptophoz ( usb-s vagy pcmcia kártya ) mert a mostanival (Asus WL-167G ) folyton leszakadok a hálózatról!
Szal valami olyan kéne jobban fogja a háló vagy nemtom h kell mondani!! :B
THx :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.