Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65751) Win-T


Win-T
senior tag

Üdv!

Szakértő tanácsra lenne szükségem. Öcsém megvette a szomszédunkban lévő házat és oda szeretnénk átlőni a Wi-Fit tőlünk. Azt szeretném megkérdezni, hogy valami [ilyesmi] kültéri antenna használható lenne erre? Van ennek valami buktatója, valami amire figyelni kell laikusként?
[Ekkora] távot kellene leküzdeni, nagyjából. A piros pötty ahol az én routerem van (ami sajnos nem egy bitang kütyü, standard Digis szolgáltatói készülék), téglafal mögött. Most egy TP-Link jelerősítő van beüzemelve nála, de jó vastag falú parasztház az épület, alig-alig fogja csak bent a jelet, ami egyébként az udvaron teljesen okés. Ezért gondoltunk arra, hogy egy antennát ki lehetne rakni a tetőre. Nyilván nem cél, hogy gigabitekkel hasítson nála a dolog, csak egy használható net kellene. Ha a gyerek tud mesét nézni a Youtube-on már rendben lesz.
Én nem nagyon vagyok képben ezekkel a cuccokkal, tudnátok ajánlani olyan antennát ami erre megfelelő? Vagy van esetleg jobb megoldás? Ti, hogy oldanátok ezt meg?

Köszönöm előre is!

(#65752) esbii22


esbii22
őstag

[TP Link Archer AX12]

Ezt a fent említett routert ajánlottátok itt a fórumon. Folyamatosan követem az árát, de érdekes, hogy most emagon ilyen olcsó. 17-18 körül volt végig az ára az utóbbi időben. Most meg hirtelen 13e, na de nem 18e-ről van leakciózva, ba figyelmesen nézitek. Belefuthatok itt rossz termékbe? Mindenhol máshol (media, ipon) tartja a 18 körüli árát, az emagon meg hetente változik…

iPhone 11 128 GB White, Apple Watch SE 44mm, Hyundai i30 II. gen.

(#65753) mezis válasza esbii22 (#65752) üzenetére


mezis
nagyúr

A szimulátor az AX1500 -ra (mire jó ez a kavarás? mert híjják ám AX12-nek is) szerint van 2019-ben kiadtak két verziót és azóta semmi. Kifutó termék lehet.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#65754) Patice válasza Win-T (#65751) üzenetére


Patice
nagyúr

Egy kábel áthúzása nem opció?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#65755) Win-T válasza Patice (#65754) üzenetére


Win-T
senior tag

Csak a leges-legvégső esetben, ha vezeték nélkül teljesen megoldhatatlan.

(#65756) PiroGrim válasza Win-T (#65751) üzenetére


PiroGrim
csendes tag

Hali!

Járható lehet az is, hogy egy bitang antennával rálősz a házra, de kérdéses, hogy házon belül milyen lesz az.
Én a helyedben kiraknék mindkét házra egy ilyet. Saját routeredből kiviszed az utp-t, ubiquity átlő, túloldalt a párja fogadja, utp-n be a házba és ott egy másik router rádug, és házon belül az szór. Halál egyszerű ezeknek a konfigja és egymásra is tudod őket "lock-olni" mac alapján, tehát nem tud más eszköz a ptp kapcsolatra rácsimpaszkodni még jelszó ismeretében sem.

szíszíenpí vájörlesz /én

(#65757) mezis válasza Win-T (#65751) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Talán egyetlen darab is elég lehet egy ilyenből.
Kliens üzemmódban. Egyetlen UTP kábelen lehet hozzá csatlakozni, lakáson belülre kellhet még egy WiFi AP (router).
Ha meg kevés lenne, akkor az "adó" oldalra is egy, AP üzemmódban.
A két eszköz között optikai rálátás szükséges.

mezis

(#65758) Win-T válasza mezis (#65757) üzenetére


Win-T
senior tag

Na, ez szimpatikusnak tűnik, lehet erre rápróbálunk lesz ami lesz alapon.
Látom PoE adapter is van hozzá, ezzel kapcsolatban lenne kérdésem, hogy ehhez speciális UTP kábel kell, vagy bármi hagyományos megfelel (nyilván ami kültérre alkalmas), mert amit adnak hozzá, alighanem rövid lesz unboxing videók alapján.

(#65759) esbii22 válasza mezis (#65753) üzenetére


esbii22
őstag

Köszi :R

iPhone 11 128 GB White, Apple Watch SE 44mm, Hyundai i30 II. gen.

(#65760) spanglee001


spanglee001
addikt

Szevasztok
Okos eszközt csatlakoztatnék wifihez (ip kamera, füstjelző, stb) Miért nem csatlakozik?
egyik router minden okés csatlakozik is (otthon vezetékes net wifi router), másik routeren (építési telek simkártyás mobilnetes router) ugyanazon beállítások ugyanaz a neve kódja a hálózatnak, de nem csatlakozik. Mobilon megosztok hálózatot arra szintén hiba nélkül csatlakozik :F próbáltam a titkosítást állítani, open-en sincs változás, 2,4 ghz a hálózat az fix. az eszközt felismeri, de a párosítás már nemsikerül neki :F mit tudnék állítani?
köszönöm

[ Szerkesztve ]

netezős pécék eladóak néha :D !!!!44!4!!négy

(#65761) mezis válasza Win-T (#65758) üzenetére


mezis
nagyúr

A szokásos CAT5e kábel szabvány csatlakozókkal tökéletes. Én inkább védőcsövet vagy vezeték csatornát javaslok.

mezis

(#65762) Gubek-Einste válasza spanglee001 (#65760) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Használt wifi csatorna fix-en 1 és 11 közötti?
Milyen típusú a problémás eszköz?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#65763) mezis válasza spanglee001 (#65760) üzenetére


mezis
nagyúr

"...ugyanaz a neve ..."
Próbáld ki más névvel.

mezis

(#65764) spanglee001


spanglee001
addikt

nem tudom mi az a wifi csatorna de akkor utánajárok ennek is :R más névvel is próbáltam. xiaomi ip kamera, xiaomi home appal van 2 újabb kamerájuk is, azok csatlakoztak, de a régebbi csak az otthoni routerrel akar párosodni :DDD és egy nemtudom milyen füstérzékelő tuya smart és smart home appal. Látni látják egymást, csak nem párosodik.

netezős pécék eladóak néha :D !!!!44!4!!négy

(#65765) Borisz76 válasza spanglee001 (#65764) üzenetére


Borisz76
veterán

A router vagy AP amire az eszközök kapcsolódnának wifivel.....annak a felületére kell belépni.
Ha bent vagy , akkor a wifi résznél a Chanel pontnál auto szokott lenni az alap beállítás.
Ezt kell átállítani 1-11 közzé kézzel.
Lehetőleg olyan csatornát választva ami a legkevésbé zavart más wifi-k által.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#65766) esbii22 válasza mezis (#65753) üzenetére


esbii22
őstag

Közben látom, emagon most sok termék akciós, valószínű ezért olcsóbb mint eddig. Le is csaptam rá.

iPhone 11 128 GB White, Apple Watch SE 44mm, Hyundai i30 II. gen.

(#65767) PiroGrim válasza Borisz76 (#65765) üzenetére


PiroGrim
csendes tag

1-11 közé, de ha lehet csak az 1, 6 vagy 11 közül válassz. :)

szíszíenpí vájörlesz /én

(#65768) PiroGrim válasza mezis (#65757) üzenetére


PiroGrim
csendes tag

kettőből azért mégis szebb / biztosabb

szíszíenpí vájörlesz /én

(#65769) MaCS_70 válasza PiroGrim (#65756) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ennek a Loconak mennyi az antennanyeresége?

Egyébként én is a két egymással szembefordított eszköz híve lennék. Mivel tartós kapcsolatot terveznek, nem biztos, hogy most ezen megéri spórolni.

Én a TP-Linket ismerem valamennyire. Nálam nagyon sok éve megy egy ilyen híd, kb. 50 métert hidal át 2,4 GHz-en, CPE210.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#65770) dudika10 válasza Win-T (#65751) üzenetére


dudika10
veterán

Ideznek a Digi ASZF-ebol amit alairtal (link):

Nem rendeltetésszerű használatnak minősül különösen:
...
• a hálózati hozzáférés saját ingatlanon kívül más felhasználóval történő megosztása a Szolgáltató
előzetes hozzájárulása nélkül.

Kerdezd meg a szolgaltatot, hogy melyik keszulek hasznalatahoz jarul hozza. :(

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#65771) SP4C3 válasza Win-T (#65751) üzenetére


SP4C3
veterán

Simán kivitelezhető ahogyan írtad, én húznék kábelt a két épület között.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#65772) Borisz76 válasza SP4C3 (#65771) üzenetére


Borisz76
veterán

Németországban én is így oldottam meg.
Egy nagy családi házban volt albérletem a földszinten.
Édesanyám az emeleten , saját albérletében.

Mivel ő évekkel korábban ment ki neki már volt internet előfizetése.
Gondoltam, akkor én nem fizetek havi 50 eurót egy ADSL 10MBit-es netért + telefon költség attól függően, hogy mennyit telefonálok.

Így vettem kábelt......30 métert.
A lényeg, hogy a hely adottságainak köszönhetően simán levittem magamhoz.
Nálam a végére kötöttem egy saját routert AP módban.
Ezzel lett LAN csatlakozásom és wifi-m is.
Aztán vettem egy NAS-t, amit szintén rákötöttem.

Így én is és édesanyám is azt nézett amit akart, szinkronnal :)
Mert hát sikerült 2-3-4 nap alatt letölteni az éppen aktuális filmeket az NMag-ról. Mielőtt kérdezitek.....igen torrenteztem Németországban !
Egy dologra kell igazából figyelni :
Kerülni kell a nyilvános torrent oldalakat és csak regisztrációhoz kötött , meghívásos alapon működő oldalról lehet letölteni.
Valamint a kliensben ki kell kapcsolni a DHT-t !

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#65773) MaCS_70 válasza dudika10 (#65770) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ebbe szerintem ne menjünk bele!

Sem a Digi, sem a többi ISP nem tilthatja meg azt, hogy két háztartást összekössünk. Mi itt nem vagyunk Digi-felügyelők, nem tudhatjuk, nem vélelmezhetjük, hogy a másik oldalon mire használják a kapcsolatot.

Persze, értem én, hogy mire gondolsz, hiszen életszerű, de legfőképpen: semmi közünk hozzá, ez kizárólag a felhaszáló és a szolgáltató ügye.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#65774) dudika10 válasza MaCS_70 (#65773) üzenetére


dudika10
veterán

Szerintem menjunk bele. A kerdezo egyertelmuen leirta, hogy internetet akar megosztani. A szolgaltatas igenybevetelekor alairta a szerzodesi felteteleket, amik ezt egyertelmuen tiltjak. Forumon ehhez segitseget nyujtani szerintem egyaltalan nem kellene.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#65775) MaCS_70 válasza dudika10 (#65774) üzenetére


MaCS_70
félisten

Tény, hogy írta a Youtube-ot, tehát reális, hogy az internetet akaja megosztani.

Ezzel egy polgári jogi szerződésszegést követhet el, de nem többet. Ezt én sem helyeslem, de családon belül meg tudom érteni.

Az, hogy erre felhívjuk a figyelmét, rendben van. De szerintem ennyi, és nem több.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#65776) Dr.NX válasza mezis (#65753) üzenetére


Dr.NX
addikt

A TP-Link AX12 2023-as modell, egyrészt megnézheted az árukereső grafikonját (június), másrészt a firmware-ek dátumait.

Elfogadom a sütiket.

(#65777) PiroGrim válasza MaCS_70 (#65769) üzenetére


PiroGrim
csendes tag

Ennek [link] éppen 13 dBi.
Mi párszáz métert lőttünk már át vele.

szíszíenpí vájörlesz /én

(#65778) Stehe


Stehe
aktív tag

Sziasztok! Asus RT-AC66U B1 routert használok, az elmúlt 2-3 napban tapasztaltam az alábbit, amire nem találok megoldást: A routerhez wifin csatlakozik 8 eszköz (évek óta), pár napja viszont nem tudok ezen eszközökhöz csatlakozni telefonon keresztül (EV autó töltő app, AV erősitő app, termosztát, stb…). Ha belepek a router admin felületére az látszik, hogy az összes eszköz csatlakozik, IP cimet is kaptak. Viszont egyiküket sem látom a kapcsolodo alkalmazasban, minden esetben az a hibauzenet jon vissza, hogy az adott eszkoz offline. Mi lehet a probléma szerintetek? Talán a router firmware volt frissitve egy hete kb., de ebben nem vagyok biztos. Illetve fw visszaallitas opciot sem talaltam sajnos…

(#65779) Szabikaa20


Szabikaa20
őstag

Sziasztok!
Mitől lehet az,hogy a telefon először simán csatlakozik a routerhez.De ha ki és újra bekapcsolom a Wi-Fit a telón akkor nem tud rácsatlakozni a routerre csak ha törlöm "elfelejtetem" a csatlakozást és újra beirom a jelszót.Új router,telekomos,ADSL internettel.
A router márkája: Sercomm Magenta Home Box
A teló pedig egy Xiaomi note 12 pro
Nekem iPhone-al simán működik.Após régi Samsungjával is megy.Már mindenfélét kipróbáltunk azért is irok ide.Szerintem a routerrel lesz valami beállitás gond,mert máshol működik csak ezzel a routerrel nem.Próbáltuk a telót frissiteni,gyári beállitasokat tenni a wifi,BT és mobilnet beállitásokon.Próbáltam a routerben is ilyen-olyan beállitást.Amit még nem próbáltam,hogy resetelni a routert és újrakonfigurálni.Illetve a telón gyári beállitást tenni.
Esetleg valaki valami ötlet ezeken felül? :U

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#65780) csaszi75 válasza Szabikaa20 (#65779) üzenetére


csaszi75
senior tag

Fel tudod tölteni a használatiját, hogy egyáltalán mit tud az eszköz?
Ezen a néven nem találni, biztosan van valami másik neve is, valami szám kombináció.

(#65781) Dr.NX válasza csaszi75 (#65780) üzenetére


Dr.NX
addikt

A kép domainje alapján Sercomm SP2. (Szlovák Telekom)

Elfogadom a sütiket.

(#65782) Szabikaa20 válasza csaszi75 (#65780) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Öcsémnél van a használati de nemsokára megyek oda és megnézem.Egyébként az alja levan fotózva.

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#65783) csaszi75 válasza Szabikaa20 (#65782) üzenetére


csaszi75
senior tag

Az eszköz tud WIFI6-ot, lehet azzal lesz a gond, hogy a Xiaomi valamit nem jól kezel.
A Samsungod kiírja a WiFi ikonban a "6"-ost?

(#65784) csaszi75 válasza Dr.NX (#65781) üzenetére


csaszi75
senior tag

Köszi, ezt megtaláltam én is. De kevés.

(#65785) Gubek-Einste válasza Stehe (#65778) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

2,4 vagy 5 GHz-en csatlakoznának a problémás eszközök?
A használt wifi csatornák fix-en vannak beállítva?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#65786) Szabikaa20 válasza csaszi75 (#65783) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Igen tud! Én is erre tippeltem.A telóján a wifi jel mellett kijön egy kis 6-os úgy ahogy írtad te is. Próbáltam, hogy csak 2,4Ghz működjön és ax szabványt is kikapcsoltam, de nem változott a helyzet.Annyi van még a papirokban,hogy Sercomm speedport 2 a neve.

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#65787) Gubek-Einste válasza Szabikaa20 (#65782) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

2,4 vagy 5 GHz-en csatlakoznának a problémás eszközök?
A használt wifi csatornák fix-en vannak beállítva?
SSID/jelszó csak angol abc betűi és/vagy számok?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#65788) morley


morley
csendes tag

Sziasztok!
Adott egy működő vezetékes kamera rendszer. Szeretném az internetet kivinni a házból és wifi-vel osztani egyéb felhasználásra ( mobilhoz wifi, laptophoz, hordozható wifis kamera).
Arra gondoltam, hogy az egyik kamerához csatlakoztatott Cat5e kábelt megszakítom és beiktatok egy "valamit". Kérdésem, hogy milyen eszköz lenne megfelelő?
Ha lehet hálózati táplálás nélkül szeretném, a Cat5e kábelen megy a poe-s 48v.
A csatolt ábrán a rendszerem látható és a kérdőjel helyére való készüléket keresem.
Köszi

morley

(#65789) Szabikaa20 válasza Gubek-Einste (#65787) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Reseteltem a routert és csak a felhasználónevet és jelszót írtam be,hogy legyen net.Semmi mást nem állítottam ezen kívül és semmi változás.Aztán próbálgattam,hogy csak 2,4Ghz-en sugározzon,próbáltam,hogy csak b/g vagy g/n….ax-et kihagytam.
Igen az SSID jelszava ott van a felső képen(#65782 hsz-ban) Wi-Fi key arra gondolsz?

Otthon(nálam), ha rákapcsolódik a routerre akkor ez látható:





A pirossal bekarikázott részek az ő routerénél meg sem jelennek.

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

(#65790) eL Geri


eL Geri
őstag

Sziasztok!

Új (számomra új) lakásba (sorházba) költözök, és szeretnék vezetékes internetet felcsalni a legtávolabbi emeleti szobába, a földszinti Telekom modemtől.

A LAN kábel felhúzását most feladtam, nem akarok már emiatt rombolni, maradt valami MASH Wifi beszerzése / kiépítése.

De lett egy utolsó ötletem, ebben kérném a segítségeteket:
A sorház / lakás 20 éves, és minden szobában, a konnektorok mellett van koax csatlakozó is. Gőzöm sincs mi volt a terv ezekkel. Talán 20 éve még hagyományos kábel TV jött rajtuk?
Nem lehetne ezt felhasználni belső vezetékes net átvitelre? A modemet valahogy rádugnám a földszintin nappali koax csatlakozóra, és valami átalakítóval meg az emeleti dolgozó szobában lévő koax csatiból meg rácsatlakozhatnék PC-vel.
Van ilyen UTP - koax konverter? Én nem nagyon találok most hirtelen ilyesmiket.

Előre is nagyon köszi az ötletelést.

[ Szerkesztve ]

(#65791) eL Geri válasza eL Geri (#65790) üzenetére


eL Geri
őstag

Jelenleg a 1000-as netből, amiből a modem mellett, iPhone-al mérve megy is kb. 720 WiFi-n, az emeleti szobában, ugyan így mérve megy kb. 30. Szóval ennél jobb sebesség elérhetősége mellett érdekes csak eleve a téma.

[ Szerkesztve ]

(#65792) Patice válasza eL Geri (#65790) üzenetére


Patice
nagyúr

Használd a koax kábelt a LAN kábel behúzásához :))

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#65793) eL Geri válasza Patice (#65792) üzenetére


eL Geri
őstag

Nem merek hozzányúlni, mert nem tudom, hogy van bekábelezve az egész. Lehet X-et húzom, aztán Y helyet szakad... passz :(

(#65794) Gubek-Einste válasza morley (#65788) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Arra gondoltam, hogy az egyik kamerához csatlakoztatott Cat5e kábelt megszakítom és beiktatok egy "valamit". Kérdésem, hogy milyen eszköz lenne megfelelő?
Egy sima router-re lenne szükséged AP módban.

Ha lehet hálózati táplálás nélkül szeretném, a Cat5e kábelen megy a poe-s 48v.
A 48 V-os PoE miatt oda nem tudsz eszközt beilleszteni így a router-ből kellene elvezetni még egy kábelt a kívánt helyre.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#65795) Gubek-Einste válasza Szabikaa20 (#65789) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A használt wifi csatornát fix-en 1 és 11 közé kellene beállítani 2.4 Ghz-en.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#65796) Gubek-Einste válasza eL Geri (#65793) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Pedig ha nem tudok, hogy van elvezetve a koax kábel akkor nem is fogod tudni használni mivel ugyan azon kábel két végére kellene bekötni az EoC (ethernet over coax) adaptert.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#65797) sunavlys válasza eL Geri (#65793) üzenetére


sunavlys
senior tag

megrángatod X-et a túlvégen és valaki figyeli az elején melyik kábel mozog

ZTE v967s, Redmi 4A, Huawei_p9_lite_2017, Redmi Note 11 Pro

(#65798) MaCS_70 válasza eL Geri (#65793) üzenetére


MaCS_70
félisten

Veszel / kérsz kölcsön egy huhogós kábeltesztert, vagy egyszerűen egy multiméter kontaktteszterével próbálkozol.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#65799) mezis válasza eL Geri (#65793) üzenetére


mezis
nagyúr

Egy zseblámpából kicsavarod az égőt, az elemet rákötöd a koax egyik végére, a másik végen meg megkeresed melyik kábellel világít a kis izzó?
(LED-el korszerűbb, de szükség lehet áramkorlátozásra.)

mezis

(#65800) Szabikaa20 válasza Gubek-Einste (#65795) üzenetére


Szabikaa20
őstag

Nem működött úgy sem.Volt a tesómnál 2 haverja akinek pont ugyan olyan telefonja van mint neki és azok is azt csinálták,hogy először oké utánna másodjára már nem kapcsolódtak.De megoldotta egy jeltovábbítóval.

Ender 5 Pro, iPhone 13, iPad 2021,Dahua Imou Ranger 2 4MP

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.