Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#53001) aujjobba válasza #42556672 (#52996) üzenetére


aujjobba
addikt

Sikerült köszi, mindkét admin elérhető.

(#53002) #42556672 válasza aujjobba (#53001) üzenetére


#42556672
törölt tag

Rendben, így úgy fog működni ahogyan szeretnéd!

(#53003) mezis válasza johniee (#53000) üzenetére


mezis
nagyúr

A drivert (+kezelő sw.-t) innen töltötted le ?
(Windows 10 ?)

mezis

(#53004) aujjobba válasza #42556672 (#53002) üzenetére


aujjobba
addikt

Azt mondjuk hozzá kell tenni, hogy router módban 10-15mbps sebességet adott le WiFi-n ez a régi router, így meg max 2mbps. :Y

Igaz ez TÉNYLEG nagyon régi cucc, csak kipróbálás végett kötöttem be.
2007-es firmware van rajta.
SMC Barricade

[ Szerkesztve ]

(#53005) johniee válasza mezis (#53003) üzenetére


johniee
senior tag

igen ezzel most próbáltam. Nem csatlakozik. :((
Screenshot: Klikk

"Nekem a paszta szenvedély" by Tesco-Zsömle =)

(#53006) aujjobba válasza aujjobba (#53004) üzenetére


aujjobba
addikt

Ezt most visszavonom, a Speedtest szivat.
Laptopon 22mbps, droid tableten 17, iOS-en 2.
Érdekes...

(#53007) Krystal_s


Krystal_s
addikt

Sziasztok,
szolgáltatóváltás óta egy érdekes jelenséggel szembesültem. 120-as netünk van, kábelen éjjel és nappal is megvan az adott sebesség. Viszont én Wifit használok. Feltűnt, hogy nappal csak 50-60 körüli a sebesség, éjjel (pontosan éjféltől kb reggel 7-ig) pedig 95 körül. Közvetlen Router mellett mérve is. Semmi zavaró tényezőről nem tudok a házban (családi) és a környéken sincs nagyon más jel, szomszéd sincs...
Próbáltam csatornát váltani, 20-40 MHz-en is néztem. Másik laptop wifit kikapcsoltam.
Nem tudok rájönni mégis mi lehet az a zavaró tényező, ami csak nappal van a levegőben és éjjel nincs :F :)

[ Szerkesztve ]

(#53008) MasterMark válasza Krystal_s (#53007) üzenetére


MasterMark
titán

Biztos, hogy van valami zavarás.

Switch Tax

(#53009) 4Grider válasza Krystal_s (#53007) üzenetére


4Grider
nagyúr

A wlan-ban annyi változó van, hogy oldalakon keresztül lehet találgatni arról, hogy adott időszakban miért viselkedik máshogy, mint egy másikban. A wlan-t sávszélességéből elvehet másik wlan hálózat (ami akár azon a szolgáltatói routeren is lehet, amit te használsz), elvehet bármilyen elektronikai eszköz, de akár még az elektromos hálózat is közvetetten. Első körben egy arra alkalmas szoftverrel felderíteném a helyben látható wlan hálózatokat, az azok által használt frekvenciákat...

(#53010) MasterMark válasza 4Grider (#53009) üzenetére


MasterMark
titán

Sőt, még megbokrosodott led-es érzékelők, lámpák is tudnak abban a tartományban sugározni, ami zavarhatja.

Ami mostanában például lehet a karácsonyfa világítás. Előszőr azt kapcsolnám le kipróbálni.

Switch Tax

(#53011) net91


net91
senior tag

Erre lenne valakinek tippje?

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#53012) Intruder2k5 válasza net91 (#53011) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Próbáld meg innen kivenni a pipát.

(#53013) net91 válasza Intruder2k5 (#53012) üzenetére


net91
senior tag

Sajnos nincs ott pipa, üres a kocka.

[ Szerkesztve ]

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#53014) mezis válasza Krystal_s (#53007) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Lássuk a láthatatlant !

A WiFi router közelében nem működik TV, vezeték nélküli füles,..., ?

[ Szerkesztve ]

mezis

(#53015) Krystal_s


Krystal_s
addikt

Köszönöm a válaszokat. Ennyire nem vagyok amatőr, hogy ne nézzem meg a közeli hálózatokat. Ez alap.. :) Írtam a közelben nincs más hálózat. Szomszéd sincs. Nagyon ritkán látok gyenge jelet a közelben, szinte 0 jelerősséggel. Alap, hogy használom pl a WirelessNetView, Wifi Analyzer programokat is...
Karácsonyfa? Pár napja van másik szinten, ez a jelenség pedig 2 hónapja.
Ledes izzók, van pár, de azok nappal 3-4 után már fel vannak kapcsolva, ahogy éjjel is...

mezis: TV a monitorom, de a wifi tiltva van azon. Nem használok jelenleg vezeték nélküli eszközöket.
Azért teszek ki egy képet is...

[ Szerkesztve ]

(#53016) #42556672 válasza Krystal_s (#53015) üzenetére


#42556672
törölt tag

Ha nem vagy amatőr akkor szerezz be egy olcsó SDR stick-et és csinálj egy spectral scan-t azokon a sávokon ahol a wifi-t használni akarod. Meg fogod találni a zavaró jelet. Ha teszel rá egy irányérzékeny antennát az irányát is meg tudod határozni és egy kis autózás után meglesz viszonylag pontosan az a hely ahonnan jön.

( Nem egyszerű 6GHz-ig menő SDR-t szerezni de enélkül csak találgatni fogsz, max véletlenül rácsodálkozol a szomszéd kisfiú R/C modell autójára! :-) )

(#53017) Krystal_s válasza #42556672 (#53016) üzenetére


Krystal_s
addikt

Azt írtam nem vagyok annyira amatőr, hogy kérdezés előtt megnézzem a szomszédos (látható) hálózatokat pl az említett programokkal. :) Ezt direkt írtam is "a környéken sincs nagyon más jel, szomszéd sincs..." Azt gondoltam ebből kivehető, hogy megnéztem.

Nyilván nincs ilyen általad említett eszközöm.

Az utcában van térfigyelő kamera, ami Wifis, de az elvileg éjjel-nappal üzemel. Ritkán látom a jelét, de max 20%-os.

[ Szerkesztve ]

(#53018) MasterMark válasza Krystal_s (#53017) üzenetére


MasterMark
titán

Milyen AP-ról van szó pontosan?

Ha jól értem, akkor egy ideje ilyen, előtte nem volt ilyen?

Próbáltál másik AP-t?

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#53019) mezis válasza Krystal_s (#53015) üzenetére


mezis
nagyúr

"Ennyire nem vagyok amatőr" Eddig ezt nem tudtam.... :D

A TV-t azért említettem, mert működéséből kifolyólag a közelében lehet olyan "elektroszmog", ami nem nem látszik ugyan egy WiFi AP-ket szkennelő program eredményén, de zavarhatja a WiFi AP-k működését akár a 2,4GHz-es sávban, akár a WiFi router belső áramkörét is.

mezis

(#53020) Krystal_s válasza MasterMark (#53018) üzenetére


Krystal_s
addikt

Szolgáltatós Technicolor tc7200.
Azóta ilyen mióta bekötötték ezt a netet. (2 hónapja)
Korábban másik környék, másik szolgáltató különböző Routerekkel sosem volt ilyen jelenség. Nem tudom mi lehet ebben a házban, ház körül, ami így időre pontosan bezavarhat és csak nappal.
Másik Routerrem most nincs, ami tudja a 120-as netet...

(#53021) MasterMark válasza Krystal_s (#53020) üzenetére


MasterMark
titán

Ha nem környezeti zavarás, akkor annak a beállításaiban lesz a probléma.

Switch Tax

(#53022) Krystal_s válasza mezis (#53019) üzenetére


Krystal_s
addikt

Igen, tudom sok minden lehet, csak eddig nem sikerült rájönnöm mi az. Gondoltam rákérdezek itt hátha van valami, amire nem gondoltam eddig.

MasterMark: Kicsit le van butítva az eszköz szolgáltató által az eredeti szoftverhez képest, de átnéztem minden beállítást. Nincs erre vonatkozó.
Ezek a Wifi beállítások. Más csatornákat is próbáltam és 20 Mhz-t.

[ Szerkesztve ]

(#53023) MasterMark válasza Krystal_s (#53022) üzenetére


MasterMark
titán

Minden wifi eszközön ezt csinálja?

Más laptop, mobillal nézted?

Switch Tax

(#53024) Krystal_s válasza MasterMark (#53023) üzenetére


Krystal_s
addikt

Igen, most éjfél előtt felhoztam apu gépét. Speedtest-en mértem több szerveren és 45-50 volt a max. (letöltésnél sem volt jobb) Az én gépemen szintén. Aztán most megint mértem, elmúlt éjfél és mindkét gépen 90 felett vannak a mért értékek.
Tisztában vagyok egy Wifi nem tud olyan stabil lenni, mint kábellel, de itt nem több 10 méteres távban csinálja ezt, hanem közvetlenül a Router mellett is. Ennél a kábelnetnél (PrTelecom) annyira érződik, hogy valami megváltozik éjfél után reggelig. ..és persze csak Wifin. :U
Korábban Telekom Optikánk, előtte DSL+ stb voltak és a megfelelő térerős helyeken sosem tapasztaltam ilyen sebesség ingadozást.
Közben látok most 2 utcai kamerás jelet 20% jelerősséggel és nincs hatással.
Tudom így látatlanban nehéz tippelni. Gondoltam hátha más is járt már hasonlóan, de akkor ez valami egyedi eset lehet.
Kimérni sajnos nincs lehetőségem, pedig kíváncsi lennék az eredményre. :)

(#53025) MasterMark válasza Krystal_s (#53024) üzenetére


MasterMark
titán

Akkor tessék menni a szolgáltatóhoz. Cseréljék ki, vagy mondják meg mivan, ők korlátoznak-e valamit rajta.

Switch Tax

(#53026) tjsz válasza Krystal_s (#53024) üzenetére


tjsz
senior tag

Ez a sebesség változás kábeles kliens esetén is létezik?

(#53027) Gubek-Einste válasza Krystal_s (#53024) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ki kellene próbálni egy saját eszközt a szolgáltatóira kötni és azon mi a helyzet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#53029) mezis válasza Gubek-Einste (#53027) üzenetére


mezis
nagyúr

És tjsz:

[link]

"....kábelen éjjel és nappal is megvan az adott sebesség. "

És később: "....nem vagyok amatőr"

[ Szerkesztve ]

mezis

(#53030) Gubek-Einste válasza mezis (#53029) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Én arra gondoltam, hogy egy router kössön a szolgáltatóira és annak a wifi-jére kapcsolódva mi a helyzet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#53031) Krystal_s válasza MasterMark (#53025) üzenetére


Krystal_s
addikt

Amikor beszerelték a szemük előtt mértem le több eszközzel (2 notebook, Smart Tv, PS4, Tab..) kora d.u., a max sebesség 45 volt. Mondtam nekik ez biztos valami rossz vicc. Ezek tök komolyan néztek rám, hogy hát mi a gond ez ilyen és kész. Az eszköz ennyit tud szerintük és ők Wifire nem vállalnak garanciát, LAN kábelt pedig nem kötnek be, azt nekünk kell külön megoldani. o.O Mondogattam nekik, majd hoztak egy másik Routert. Kicserélték és ezzel is ugyanezek lettek a mérési értékek. Mondták, ha ez nekünk nem elég vegyünk másikat és kössük a szolgáltatói eszköz után. Munkaidő lejárt, elmentek.

Gubek-Einste: Próbáltam egy (DLink DIR-605L) Routert (az volt kéznél), amivel szintén 45-öt mértem. Azt hittem biztos nem tudja a 120-as netet Wifin. Így visszagondolva azt szintén d.u. próbáltam. Meg is voltam lepődve, mert tudom nem egy hú de komoly típus, de leírások alapján elvileg tudja a 120-at. :F
Este párszor rámértem a szolgáltatós eszközzel és 80-90 Mbps értékeket kaptam, letöltések is jónak tűntek. Gondoltam ez ilyen gyenge Router (Technicolor tc7200), ezért ingadozik így a sebesség Wifin... Hagytam, egyelőre elég így is alapon, aztán majd lesz másik eszköz.
Kis idő után feltűnt ez a szabályos dolog, hogy nappal (99-100%-os jel mellett) esik vissza a sebesség pontosan éjfél után és reggelig jó. Pont azért furcsa, mert kábelen stabil, tehát nincs túlterheltség és szabályozás.... :U

Doky586: Futok gyorsan megkérdezem. Sőt még a kiskutyámat is, mert szerintem inkább ő képes ilyenre. ;]

[ Szerkesztve ]

(#53032) Gubek-Einste válasza Krystal_s (#53031) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ez a D-Link nem jó 120-as nethez mivel eleve csak 100-as portjai vannak. Olyan eszköz kellene amelynek gigabitesek a portjai.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#53033) mezis válasza Krystal_s (#53031) üzenetére


mezis
nagyúr

"Olvasd végig ai ISP-vel kötött szerződést. (A MINIMUM-ot kötelesek biztosítani, a max. csak annyit jelent, hogy annál biztosan nem lesz több. Más dolog, hogy általában a max közelében szokott lenni -legalábbis bekötéskor.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#53034) Doky586 válasza Krystal_s (#53031) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Mivel éjjel-nappal meg van a kért sebesség utp-n ezért a szolgáltató hibátlan.
A 2.4G sáv szabad sáv, itt mennek a mikrosütők, bluetooth, és sok minden más ipari eszköz is. A wifi csatorna mérő progik csak a wifit jelzik ki, a mikrosütőket NEM. Válts csatornát, engedélyezd az eszközeiden a 40MHz sávszélességet, vagy használj wifi helyett utp-t ha annyira kell a sebesség..

(#53035) MasterMark válasza Krystal_s (#53031) üzenetére


MasterMark
titán

Ez telejesen oké. Nem is a wifire kell garancia, hanem erre a szabályosságra.

Vagy a cucc szar, vagy környezeti zavarás. Lehet egy radar is a környéken amit éjjelre lekapcsolnak, stb.

Doky586: Ilyen szintű szabályosság nem a mikrosütőtöl vagy bt-től jön.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#53036) viktorhu válasza Krystal_s (#53022) üzenetére


viktorhu
veterán

Érdemes volna kipróbálni 5GHz-es módban is, akkor jobban lehetne a külső zavaró tényezőt igazolni vagy valószínűtlenné tenni.

(#53037) Krystal_s válasza mezis (#53033) üzenetére


Krystal_s
addikt

Ismerem a szabályzatot, de itt másról van most szó. Amennyiben éjszaka is csak 45 körül lenne a sebesség nem hagynám annyiban a dolgot, mert egyértelmű lenne, hogy a Router nem megfelelő. Itt más lehet a gond, mivel 2 Routerrel is ilyen.
Szerettem volna kipróbálni az 5 Ghz-et már korábban. Az első ötleteim között volt, de amikor átállítottam a Routerben utána a gépem nem látta a hálózatot. Intel Centrino Ultimate-N 6300 AGN van a gépemben. A leírás szerint tudnia kéne...Bands 2.4 GHz/5 Ghz

Gubek-Einste: Értem, köszönöm. Más eszközünk most nincs.

MasterMark: A közelben (kb fél km) egy mikrohullámú airDSL szolgáltató antennái vannak egy víztornyon...de azok üzemelnek éjjel-nappal.

(#53038) uriember válasza Krystal_s (#53037) üzenetére


uriember
aktív tag

A 6300 az N-es Dual band, nem AC-s, olyan routerrel próbáltad (pl. Asus rt-N66u) ?

Értem, hogy gőzgép, de mi hajtsa?

(#53039) GreenIT válasza uriember (#52970) üzenetére


GreenIT
tag

Inkabb azzal lehet a gond, hogy mondjatok a magatoket es nem ertitek, hogy masra van szukseg.

Igen, vannak ilyen marhasagok, mint inssider meg par hasonlo, es ugy latszik, azok koze tartoztok, akik a moziban minden filmet megneztek, ahol a "szines, szelesvasznu" szerepelt.

Persze, sok szinnel kiirja, hogy milyen wlan-ok vannak elerhetoek es hany db-esek es melyik csatornan vannak - es akkor mi van? ki a fenet erdekel ez a sok marhasag?
A wifis ikonra katintva latod, hogy melyek elerhetoek (jo, nem szinesek es nem rajzol tablazatot, na bumm.)

A lenyeg az, hogy az egyikhez van wifi kodod, ahhoz csatlakozol, a tobbi lenyegtelen.

Az erdemi megoldas arra kell, hogy a valodi forgalmat kell latni, miutan a kododdal csatlakoztal a webre, hogy ott honnan es hova mennek csomagok.

Arra egyetlen szavatok se volt.

Amugy a masik ertetlenkedesetek is jelzi, hogy nem tudjatok, mirol van szo, a tarolo a google play, ami eredetileg mobiltelefonokra letoltheto jatekok gyujtemenye volt, amit most meg oda betesznek, azon a szinten is van.

Idonkent vannak hummogesek, amikor mar az oda feltoltott progmamok kozul valamelyik nagyon sok mobilos adatait ellopta, de marad ugyan az a hozzaallas, szoval, nyugodtan hasznaljatok, csak ne nagyon csodalkozzatok utana.

(#53040) aujjobba válasza GreenIT (#53039) üzenetére


aujjobba
addikt

“ki a fenet erdekel ez a sok marhasag?”

Ez most komoly?
Az eszköz arra kell, hogy lásd melyik csatorna van kevésbé terhelve, aztán oda beállítod a saját hálózatod.
Így nagy valószínűséggel javítasz az átvitel minőségen.
Egyáltalán nem lényegtelen milyen egyéb WiFi hálózatok vannak körülötted, és azok melyik csatornán milyen erősen sugároznak.

A Google Play pedig sosem volt “játékgyűjtemény”, mindig is a Google alkalmazásboltja volt.
Korábban más néven, Market, stb., most éppen Play Áruház (Play Store) ha jól tudom.

[ Szerkesztve ]

(#53041) aujjobba válasza GreenIT (#52912) üzenetére


aujjobba
addikt

Valószínű egy másik wi-fi hálózat ugyanazon a csatornán bezavar.
De ha az átviteli sebesség nem csökken, csak ez a kiírás változik a Windows-on, akkor miért problémás ez?

(#53042) MasterMark válasza GreenIT (#53039) üzenetére


MasterMark
titán

Úristen van ám sötétség rendesen. :DDD

Switch Tax

(#53043) mezis válasza GreenIT (#53039) üzenetére


mezis
nagyúr

Nem tudom mivel végezted a gyors keresést. de nekem a Google első találata rögtön a gyártó oldala. Annál pedig nincs biztonságosabb: (https://www.google.com/search?client=firefox-b&q=Acrylic+WiFi+scanner).

"A lenyeg az, hogy az egyikhez van wifi kodod, ahhoz csatlakozol, a tobbi lenyegtelen."
Mindig tanul az ember valami újat ! :Y ;]
Remélem az utcán közlekedve azért figyeled a közelben közlekedőket és van amikor lassítasz, kerülsz, vagy akár meg is állsz és elengedsz másokat, kivárod a sorod....

mezis

(#53044) viktorhu válasza Krystal_s (#53037) üzenetére


viktorhu
veterán

Nem lehet, hogy AC módban volt a router? N-es módban kellene próbálni, hogy lássa a géped is.

(#53045) mezis válasza Krystal_s (#53037) üzenetére


mezis
nagyúr

Melyik csatornát állítottad be ? (Van amikor a régebbi eszközök csak az alacsonyabb frekvenciákon működnek.)

mezis

(#53046) mayday00


mayday00
őstag

Sziasztok. :K wifi analyzer programban van egy olyan rész ahol csillagok vannak.

Csatornák, és mellette csillagok.

Van amelyik sima szürke, van amelyik sárgán világít. Ez micsoda? Az a jó csatorna, ahol több a sárga csillag?

Folyamatosan felvillan a sárga csillag.majd eltűnik..

Köszönöm. :R

"A vélemény olyan, mint a segglyuk: mindenkinek van, de senki sem kíváncsi a másikéra..."

(#53047) mezis válasza mayday00 (#53046) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.! Egy képet tudnál mellékelni ?

mezis

(#53048) Stonerice


Stonerice
őstag

Sziasztok!
BÚÉK nektek is!

Van egy Xiaomi Router 3G -m padavan fw vel.
Eddig nem sikerült beállítanom 2.4ghzn a 40 mhzs bandwidth et .
Erre ne is számítsak? Ha többen vannak a környéken akik wifit üzemeltetnek?
20/40opció van csak. Nem tudtam erőltetni mint TP linken.

[ Szerkesztve ]

Pénz beszél, kutya utal! Aktuális főkomponenseim: 5600X / Msi B450 Gaming Plus Max / 16GB 3733 cl16 / Sapphire Nitro Rx480

(#53049) Krystal_s válasza mezis (#53045) üzenetére


Krystal_s
addikt

és uriember:

Írtam korábban az eszköz egy Technicolor TC7200. Tudomásom szerint nem AC-s. :U
Tettem ide képeket pár hsz-el feljebb a beállításokról.
A csatornákat végigpróbáltam. Alapból Auto-n volt, de én átszoktam fixre állítani. Eleinte 6-ra tettem, az volt a legjobb, de pár hete átállítottam 1-re. Jelenleg a Wifi Analyzer szerint 1-en van a legstabilabb jel, azokban a helységekben, ahol szükséges. Annak ellenére, hogy néha látok 1-2 távoli szomszéd jelet, most azok is 1-en, vannak. (pontosabban 1 ember, csak úgy látom használ még Repeatert és van neki Telekom Fon free is)
WirelessNetView-ben is néha ránézek a szomszédos jelekre...

(#53050) Krystal_s válasza mayday00 (#53046) üzenetére


Krystal_s
addikt

Igen, az a jó, ahol több csillag zöld. Ahol pedig több szürke csillag van ott gyengébb a jel. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.