Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64501) AtHoS válasza Findzs (#64500) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Szóval tudod is, hogy korlátozott az értelmezhetősége...értem :DDD Kellemes Húsvétot már előre is a hibaelhárításhoz :R

read-only mode on the forum

(#64502) MaCS_70 válasza Findzs (#64500) üzenetére


MaCS_70
félisten

Az általam ismert egyetemisták (tulajdonképpen én is az vagyok) nem ismerik az Eduroamot, annyira tehát nem triviális. A hangnem sem mindegy, de az sem hülyeség, ha nem közkeletű fogalmakról azért írunk, linkelünk egy kis ismertetőt.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#64503) joczo1337


joczo1337
tag

Sziasztok!
Nagyon telitett,varosi kornyezetbe keresek olyan routert/ap-t,ami tudja 5650-5730MHz kozott(132-144-es csatorna) a 80MHz-es savszelesseget,mint a csatolt kepen!

(#64504) paul072227


paul072227
csendes tag

Üdv.

Két kis szobába(Panel lakás) Elég lehet ez a típusú router? [link] Tp-link volt korábban is már, ezért maradnék a gyártónál.

Blacklist: Gambino11,olbeteam,suspect,djunited8,sztap, JegesEmber20, w1n1x, thx424, Revel, Unjarl, Maxus, bloodnar, Reibek

(#64505) Dr.NX válasza paul072227 (#64504) üzenetére


Dr.NX
addikt

Ezen csak 100 Mbps-es WAN van.
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná? Ezek közül mennyi az AX (WiFi 6) szabványt ismerő telefon, tablet vagy laptop?
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?

Vegyél inkább egy ax-es routert, időtállóbb.

Elfogadom a sütiket.

(#64506) Stylerr


Stylerr
addikt

Sziasztok! Tegnap kötötték be hozzánk az új Digis 1000-es netet.
A telefonom pedig a WiFi hálózattal kapcsolatban az alábbi figyelmeztetést írja. [kép] Mit jelent pontosan ez a figyelmeztetés?
Én és párom használjuk a hálózatot, bonyolult jelszóval, nem egy sűrű környéken. Mindenképp állítsam át AES titkosításra?

(#64507) kpityu2 válasza Stylerr (#64506) üzenetére


kpityu2
őstag

Érdemes átállítani, hogy ne idegesítsen a figyelmeztetés. Azt jelenti, hogy olyan titkosításra van állítva, ami elvileg törhető és ez esetben nem számít, hogy milyen erős a jelszó.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#64508) Stylerr válasza kpityu2 (#64507) üzenetére


Stylerr
addikt

Kérdés az, hogy a ház hátuljában van a router, így az utcáról a kutya nem tudja elérni. :)
Átállítanám egyébként, csak a csodálatos új Digi 1000-es routerbe csak reset után lehet belépni... Fertelem.

(#64509) Doky586 válasza Stylerr (#64508) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

WPA2/WPA3 (AES) kell mindenképp.

[ Szerkesztve ]

(#64510) Stylerr válasza Doky586 (#64509) üzenetére


Stylerr
addikt

Köszönöm!
De itt most az képezi a veszélyt, hogy valaki a routerem Wi-Fi hatósugarában esetleg feltöri a Wi-Fi hálozatot és a routert? Vagy ezen kívül van másféle kockázat vagy veszély, vagy lehet más módon is törni, nem kell hatótávban lennie?

(#64511) Doky586 válasza Stylerr (#64510) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Most miért is esik nehezedre átállítani ?

Jelenleg olyan mintha e lakás kulcsait az utcáról nem látható helyen a kertben könnyen elérhető helyre akasztod fel ha elmész nyaralni.. Nem túl biztonságos.

(#64512) Kenderice válasza Stylerr (#64510) üzenetére


Kenderice
senior tag

Szerintem felesleges ettől parázni.
Akik képesek feltörni wifi halózatokat, azoknak nem az átlagemberek a célpontjaik.
Kb. mintha attól félnél, hogy a CIA meg a MOSZAD megfigyel téged...

(#64513) Stylerr válasza Doky586 (#64511) üzenetére


Stylerr
addikt

Azért esik nehezemre, mert a Digi olyan trágya routert adott, hogy csak a router resetelését követően pár percig tudok belépni a hátoldalán található jelszóval. :)
Nyilván ha nagyon muszáj, akkor resetelem és ismét bekonfigolom..

[ Szerkesztve ]

(#64514) interstate76 válasza Stylerr (#64513) üzenetére


interstate76
addikt

Tehát ha pl. engedélyezve van a DHCP és új eszköz kerül a háztartásba, aminek be akarod állítani az IP-címét, akkor előtte resetelni kell a routert és mindent újra be kell állítani? Ha ez így van, az igazán übergáz, de nekem ez nagyon furcsa.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#64515) Stylerr válasza interstate76 (#64514) üzenetére


Stylerr
addikt

Igen, jelenleg így, de van egy olyan sejtésem, hogy ezen eszközök hibásak. Van akinek tökéletesen működik.
Írtam nekik levelet ezügyben, várom a hivatalos állásfoglalást, illetve a napokban mennem kell egyébként is be a Digihez, így ott is rá fogok kérdezni.

(#64516) Doky586 válasza Stylerr (#64515) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

De a legvalószínűbb az hogy csak te állítgattál be valamit hibásan.

(#64517) Stylerr válasza Doky586 (#64516) üzenetére


Stylerr
addikt

Hidd el, hogy nem a Digi topikban is folyik erről a hibáról a diskurzus, elég sokan jelzik ezt a hibát.

(#64518) Borisz76 válasza Stylerr (#64515) üzenetére


Borisz76
veterán

Több mint 2 éve hasonló cipőben jártam....akkor a Digi fórumban is írtam róla : [Rövidített verzió : hsz_88719-88719.html]

Tehát nagy eséllyel az ONT hibás.
Nálam a 4. készülék lett jó !

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#64519) Stylerr válasza Borisz76 (#64518) üzenetére


Stylerr
addikt

Köszönöm, akkor jelentem a hibát.
Gondolom kijönnek és kicserélik nekem is.. De akkor én is mindenképp ott azonnal beléptetem.

Egyelőre írtam a Diginek egy e-mailt, aztán várom a visszajelzésüket.
Remélem akkor a levelezésünk eljut oda, hogy jönnek cserélni.

Köszönöm a megerősítésed! :R

[ Szerkesztve ]

(#64520) interstate76 válasza Stylerr (#64519) üzenetére


interstate76
addikt

Ne levelet írj, hanem hívd őket! A levélre sztem 30 nap a válaszadási határidejük (személyes tapasztalatom nincs velük, de ezt általában kihasználják a szolgáltatók), míg ha telefonon vagy személyesen jelented be a hibát, akkor azonnal egyeztethetsz is időpontot a cserére.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#64521) petymeg


petymeg
addikt

Sziasztok!

Oculus Quest 2-vel szeretnék kapcsolódni a wifi-re, de addig jutok, hogy "obtaining IP address" és innen nem hajlandó továbblépni. A megosztott mobilnetes wifire egyből kapcsolódik. A többi eszköznek nincs gondja az itthoni wifivel. Többször volt újraindítás. Tenda F3 router. Van valami ötelet, hogy mit kellene állítani a routeren?

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#64522) tboy93


tboy93
nagyúr

Sziasztok! Adott egy 100nm lakás, van egy telekomos router + modem egyben eszközöm, illetve 2db plusz range extender (talán mesh, ez is telekomos). Most az egyik ilyen range extenderbe van lan kábellel dugva egy PC, mert nem volt a PC-hez értelmes wifi vevőm. Elég jól megvoltam így, ezres netből 500-600mbit körül jött a net simán.

Viszont a kábel útban van, leváltanám wifi vevőre. Mi az ami stabil, win10 kompatibilis, 5ghz-et tud, és hozná ezt a sebességet nem csak papíron? :) Range extender és a PC kb 1.5 méterre van egymástól légvonalban.

[ Szerkesztve ]

(#64523) mezis válasza tboy93 (#64522) üzenetére


mezis
nagyúr

A saját AP-d térereje egy dolog.
Aztán ugyanott van az elektroszmog. BT-s eszközök, szomszédok, egyéb elektronikus eszközök. Láthatnánk ezeket: InSSIder, LinSSID, WiFi Analyzer, WiFiSpot,... ?
Vezeték nélküli kapcsolat sebességére nincs semmilyen garancia.

mezis

(#64524) MaCS_70 válasza tboy93 (#64522) üzenetére


MaCS_70
félisten

Amint mezis nagyon helyesen kifejtette: a wifi esetében nincs olyan, hogy stabil és hogy megbízhatóan hozna bármilyen sebességet. Statisztikai valószínűségek vannak arra, hogy bár fogalmilag kizárt, hogy elérje a kábeles kapcsolat paramétereit, Neked azért általában megfelelőlegyen.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#64525) tpeter77 válasza mezis (#64523) üzenetére


tpeter77
addikt

Szia, az InSSIder, LinSSID appokhoz kérhetek linket? Play áruházban nem találtam.

(#64526) zsiga68 válasza tpeter77 (#64525) üzenetére


zsiga68
senior tag

A harmadikhoz fogsz.. Csak kreatívan :)

[ Szerkesztve ]

(#64527) tpeter77 válasza zsiga68 (#64526) üzenetére


tpeter77
addikt

Mi a harmadik?
Wifi analyzer és Wifi man alkalmazásaim vannak, kipróbáltam volna a másik kettőt.

[ Szerkesztve ]

(#64528) zsiga68 válasza tpeter77 (#64527) üzenetére


zsiga68
senior tag

"Mi a harmadik?" -> Wifi Analyzer
Tudtommal az első kettő pc-re készült. De a Wifi Analyzer tökéletes a célra.

[ Szerkesztve ]

(#64529) mezis válasza tpeter77 (#64525) üzenetére


mezis
nagyúr

InSSIDer: Windows. LinSSID: Linux. WiFi Analyzer: Android, Windows. WiFi Spot: IOS, Android.

mezis

(#64530) tpeter77 válasza mezis (#64529) üzenetére


tpeter77
addikt

mezis, zsiga68
Oh, köszönöm a magyarázatot!

(#64531) viperabácsi válasza mezis (#64529) üzenetére


viperabácsi
addikt

Egy linket tudsz a wifi spot -hoz ios ra ? Egyszerűen nem találom az áruházban !

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#64532) mezis válasza viperabácsi (#64531) üzenetére


mezis
nagyúr

:o
Bocsánat!
NetSpot

mezis

(#64533) tboy93 válasza mezis (#64523) üzenetére


tboy93
nagyúr

Ez elegendő?
[kép] [kép] [kép] [kép]

(#64534) mezis válasza tboy93 (#64533) üzenetére


mezis
nagyúr

Igen.
Szomszédok keveset zavarnak. A Vendég AP-t lekapcsolnám ha csak ritkán van rá szükség.
A WiFi-re ígért sebességnek többnyire fele szokott teljesülni. Olyan mint a cirkuszi kikáltó: Itt látható a 12m-es kígyó. Fejétől a farkáig 6m, farkától a fejég 6m. A WiFi is oda-vissza szkott áramlani.

mezis

(#64535) viktorhu válasza mezis (#64534) üzenetére


viktorhu
veterán

A vendég AP általában csak szoftveresen van leválasztva, fizikailag nem külön wifi, nem foglal sávszélességet.

(#64536) mezis válasza viktorhu (#64535) üzenetére


mezis
nagyúr

Azért időnként csak belekiabál az éterbe: Itt vagyok, ragyogok!
És a processzort is terheli valamennyire.

mezis

(#64537) Doky586 válasza mezis (#64536) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ezért én le szoktam venni a Beacon Interval-t az alap 100ms ről 200ms re..
Ha nem használom inkább ne (annyira) zavarjon másokat.

(#64538) Tamagocsi123


Tamagocsi123
tag

Sziasztok. Lenne egy kérdésem a hozzáértöktöl. Adott egy Midea klima ami elvileg app keresztül is vezérelhetö. A problémám a következö,a lakásban minden müködik párositva van az appal a klima. Elmegek otthonrol akkor offline modba kapcsol az app pedig korlátlan mobilnetem van, mi lehet a probléma? Köszönöm a segítséget.

Felhasználónak - 114 pozitív 0 negatív értékelése van az oldalon.

(#64539) kpityu2 válasza Tamagocsi123 (#64538) üzenetére


kpityu2
őstag

Nem lehet, hogy csak helyi wifi hálózaton működik, vagy csak arra van konfigurálva? Ahhoz, hogy máshonnan is elérd, kell egy felhőszolgáltatás (külső szerver) amit az app is meg a klíma is elér.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#64540) Sn00k


Sn00k
veterán

Sziasztok,

Az mennyire lenne problémás, ha a digis ONT eszköz először egy switchbe menne, amibe szintén megy egy UTP kábel, aminek a másik vége egy másik helyiségben van és ott lenne összekötve a router-ral. Ez igy életképes tud lenni ?
köszi

3njoy the Lif3

(#64541) mezis válasza Sn00k (#64540) üzenetére


mezis
nagyúr

Ha az a router SWITCH üzemmódban van, akkor rendben.

Az internet kapcsolathoz kell egy router, de azonnal!

mezis

(#64542) Tamagocsi123 válasza kpityu2 (#64539) üzenetére


Tamagocsi123
tag

Felhö szolgáltatás biztos nem kell ,az hogy meg csak helyi hálozat az is kizárt mert mi értelme lenne az aplikácionak,pont az a lényeg hogy tàvolrol tudd vezérelni.

Felhasználónak - 114 pozitív 0 negatív értékelése van az oldalon.

(#64543) Dr.NX válasza Tamagocsi123 (#64542) üzenetére


Dr.NX
addikt

Be vagy jelentkezve a Midea appba?

Elfogadom a sütiket.

(#64544) kpityu2 válasza Tamagocsi123 (#64542) üzenetére


kpityu2
őstag

Valahogy csak kommunikálni kell az appnak az eszközzel. Ha nem vagy a helyi wifin akkor csak a felhő/központi szerver tud összekötni benneteket.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#64545) Alex91 válasza Tamagocsi123 (#64542) üzenetére


Alex91
félisten

1. Alapban eleg xar az app…

2. Felho szolgaltatas van…

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#64546) Tamagocsi123 válasza Dr.NX (#64543) üzenetére


Tamagocsi123
tag

Természetesen be vagyok jelentkezve . A lakásba müködik is rendesen de ahogy elmegyek itthonrol egyböl azt írja az az pirosan hogy offline

Felhasználónak - 114 pozitív 0 negatív értékelése van az oldalon.

(#64547) dudika10 válasza Tamagocsi123 (#64546) üzenetére


dudika10
veterán

Ez nem hiszem, hogy ezen topik temaja sajnos.

Van egy felhasznalod (igen, felhos szolgaltatasrol beszelunk, az eszkozod kommunikal egy szerverrel, amivel a telefonodon az applikacio is beszelget), beleptel, parositottad az eszkozt wifin.

Amit ki tudsz probalni (nem ismerem az appot!):
- kikapcsolod a bluetootht otthon es megnezed meg mindig.mukodik-e (hatha bluetoothon csatlakozik csak)
- kikapcsolod a wifit es megnezed mobilnetrol, tippre nem fog, pl a Daikin regi alkalmazasanak volt helyi halozatos modja, ami mukodott bejelentkezes nelkul ha egy halozaton volt a ket eszkoz
- umegprobalod ujraparositani

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#64548) maleirdaemon


maleirdaemon
csendes tag

Sziasztok kedves Fórumtársak!

Segítséget szeretnék kérni a következő dologban:
Egy 2. emeleten lévő panellakás tárolójához szeretnék lejuttatni wifi jelet, hogy az ottani biztonsági kamera tudja felhőbe rögzíteni a dolgokat. Sajnos a router, ami a nappaliban helyezkedik el nem küldi le a jelet, ezért szeretném "megtoldani" egy jelerősítővel.
Próbáltam már egy Mercusys MW300RE-t, azzal működött a dolog, viszont nem túl stabilan, a kamera 50%-os erősséget jelzett. Egy 10-15%-os plusznak már jobban örülnék...
Tudnátok ajánlani konkrét típust, hogy milyen jelerősítőt vásároljak a Mercusys helyett? :R

(#64549) kpityu2 válasza maleirdaemon (#64548) üzenetére


kpityu2
őstag

Próbáld meg ablak közelébe rakosgatni. Az ablakkeret gyakran antennaként működik. Vagy, mivel lefelé akarsz sugározni, az antennáknak vízszintesen célszerű lenniük. Ha cserélhető antennás eszközeid vannak, akkor tehetsz fel nagyobb dBi-s antennákat is. Nagyobb teljesítményű eszközt beltérre nem kapsz, mert EU jogszabály korlátozza a max. teljesítményt.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#64550) maleirdaemon válasza kpityu2 (#64549) üzenetére


maleirdaemon
csendes tag

Az ablakos dolgot mindenképp kipróbálom.

Akkor azt mondod, hogy nincs különbség a 5600 Ft-os és a 15-20 ezer Ft-os jelerősítők között, ha a sugárzás erősségét nézzük? :Y

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.