Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45001) Halycone


Halycone
újonc

Sziasztok!
Egy kávézóban szeretném megoldani, hogy mondjuk 1 órát használhassák a wifit a vendégek egy vásárlással. Tudnátok nekem ajánlani erre megoldásokat?
Előre is köszönöm!
Halycone

(#45002) mezis válasza GrooveHero (#44999) üzenetére


mezis
nagyúr

A router marad a helyén ! :Y A laptopoddal szkenneled az étert, a boostert meg azért kell kihúzni, mert bizonyára nincs rajta kapcsoló.

mezis

(#45003) GrooveHero válasza mezis (#45002) üzenetére


GrooveHero
addikt

Szóval akkor a laptopot vigyem mindenfelé és nézzem, hol a legjobb a jelerősség?

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#45004) csixy válasza Ádám16 (#44995) üzenetére


csixy
addikt

Mi az adapter konkrétan és minek az a mediatek utiliti?

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#45005) mezis válasza GrooveHero (#45003) üzenetére


mezis
nagyúr

Igen. Illetve ebben az esetben azt a pontot kell megkeresni a booster számára, ahol még elég nagy a router térereje és onnan még a jelismétléssel (semmi erősítés és főként nem gyorsítás !) elegendően nagy lesz a térerő a tálalóban.
A "félutat" így értettem.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#45006) Gubek-Einste válasza akom (#44992) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Asus N12 D1-ben van.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#45007) flash-


flash-
veterán

mi a max sebességű internet amit 802.11ac szabványú wifi routerrel lehet sugározni?

1000 és felette? vagy ez csak a hálózati megosztásra vonatkozik?
ha igen akkor a netet milyen sebességgel szórja egy ilyen wifi router?illetve mit tudnak a leggyorsabb wifi routerek?

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#45008) Gubek-Einste válasza flash- (#45007) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Gyakorlati tapasztalat alapján valahol 4-500 Mbps környékén van a felső határ.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#45009) Játékos


Játékos
addikt

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni tőletek.
Adott egy hosszú, régi, fura épület. A rajzon a vastag vonalak, azok tényleg vastag falak, a vékonyak pedig ajtóval ellátott belső válaszfalak.

EDDIG úgy ment, hogy a modemen lógott a WR340, és ez küldte fel a padláson lévő extendernek a netet, ami sajna nem tudta beszórni az épület további részeit maradéktalanul. Vásároltak hozzá egy WR841N-t, de ez akárhogy ia próbálkoztam, nem ment rendesen a hár végében, pedig néhány rendszert sikeresen megépítettem ez előtt.
Most a kérdésem az, hogyha megfordítom úgy, ahogy a rajzon van, és a WR841 meg a modemre, ez küldi fel a biteket a padláson lévő extendernek, akkor az extender tovább fogja-e küldeni KÁBELEN a kis WR340-nek a hálózatot, amit ő wifi-n sugároz lefelé a harmadik lakás legvégéig?
Illetve még egy kérdés: a wifi antenna milyen irányban sugároz a legerősebben? Oldalra? A csócsa felé? Vagy teljesen gömb "irányba"?

Előre is köszönöm a válaszokat! :R

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#45010) sztanozs válasza Játékos (#45009) üzenetére


sztanozs
veterán

Ha rúdantenna, akkor a rúdal egyirányú henger alakban. A csúcs felé a legkevésbé. Fontos még hogy az adó és vevő antennák nagyjából ugyanúgy legyenek tájolva - tehát ha az adón meg van döntve egy rányba, akkor a vevőn lehetőleg ne a másik irányba álljon az antenna.
Vannak még terület (szektor sugárzó), félgömb sugárzó antennák is, és szűk sávban irányított (pl parabola, vagy egy házi gyártmányú cantenna).

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#45011) Játékos válasza sztanozs (#45010) üzenetére


Játékos
addikt

Köszönöm a választ!
Igen, rúdantenna. Ezek szerint, ha az antennát "fektetem", tehát vízszintesen áll, akkor lefelé (mivel a padláson van a router) jobban fog szórni?!

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#45012) sztanozs válasza Játékos (#45011) üzenetére


sztanozs
veterán

igen lefelé, felfelé (és a rúdra merőlegesen minden irányba).

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#45013) Játékos válasza sztanozs (#45012) üzenetére


Játékos
addikt

:R
Amikor az ember fia WDS-t épít, akkor a "survey" menüben fel vannak sorolva az elérhető hálózatok. Mellettük szépen ki van listázva a jelerősség. Nyilván minél erősebb, annál jobb, de hány dB, ami már megbízható, stabil kapcsolatot eredményez?

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#45014) MaCS_70 válasza Játékos (#45013) üzenetére


MaCS_70
félisten

Erre szerintem nincsenek kőbe vésett abszolút számok.

Az én tapasztalataim, az én eszközeimmel az alábbiak: kb. -70dB alatt már megbízhatatlan a kapcsolat, -65 fölött már stabilan jó szokott lenni.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#45015) Játékos válasza MaCS_70 (#45014) üzenetére


Játékos
addikt

Köszi a választ!
Te "-" előjellel írtad az értékeket. Én viszont nélküle látom... :F

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#45016) And válasza Játékos (#45013) üzenetére


And
veterán

A vételi jelszint [dBm] önmagában több okból sem jelent teljesen megbízható adatot arra vonatkozóan, hogy mennyire lesz stabil a kapcsolat:
1.) Az egyes eszközök érzékenysége eltérő, azaz ugyanahhoz a fizikai kapcsolódási sebességhez kissé eltérő jelszinteket igényelnek (nyilván minél nagyobb az érzékenység, annál kisebb jelszint elegendő ehhez).
2.) A wifi-kliensek és routerek által visszajelzett térerő rohadtul nem megbízható, és általában nem is igazán stabil érték.
3.) A nyers jelszintnél sokkal érdekesebb adat a jel/zaj viszony (SNR), amit vagy kijelez a kliens / router, vagy nem. Ehhez az adathoz sokkal jobban lehet kötni a link várható képességeit, mintha csupán a jelszintet néznénk. Normális kapcsolathoz > 20 dB-es SNR érték dukál.
#45011: "Igen, rúdantenna. Ezek szerint, ha az antennát "fektetem", tehát vízszintesen áll, akkor lefelé (mivel a padláson van a router) jobban fog szórni?!" Elméletben igen, de azt figyelembe veheted, hogy a routerek antennái nem túl nagy nyereségűek, ebből következően az irányhatásuk sem annyira számottevő. Vagyis nagyjából nem számít, hogy hogyan van telepítve. Különösen igaz ez beltéri használatnál, mivel a visszaverődések összevissza torzítják a dipólus antenna elméletben gyönyörű tórusz formájú iránykarakterisztikáját. Valószínűleg sokkal többet számít az, hogy hová teszed az antennát / routert, mint az, hogy a nyomorult kis antennái milyen pozícióban állnak.
Mod. #45015: Valószínű épp azért látsz pozitív értékeket, mert azok nem vételi térerőt, hanem jel/zaj viszonyt jelölnek. Az ilyen -30..-20 dBm-nél nagyobb jelszintek már amúgy is olyan óriási vételi jelerősséget takarnak, amelyek a gyakorlatban nem igazán fordulnak elő, hacsak nem közvetlenül egymás mellé teszed a router és a kliens antennáját.

[ Szerkesztve ]

(#45017) Játékos válasza And (#45016) üzenetére


Játékos
addikt

Kiváló magyarázat! :C :R Köszönöm szépen! :K
Talán abban egy picit korrigálnék, hogy "majdnem mindegy" merre állnak az antennák. Most, szobán belül kipróbáltam, hogy az egyik rouer antennáit lefektettem a másikhoz képest, és 11 dB-t esett a jel erőssége. :K
De kíváncsi vagyok, mit fog mutatni mindez a "tudás" fent a padláson.

Illetve a WA830RE, ugye tovább küldi a hálózatot a seggén lévő LAN porton?!

szerk.:

Újra próbáltam, és most csak 4 dB-t jelentett az antenna fektetése... :F

[ Szerkesztve ]

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#45018) And válasza Játékos (#45017) üzenetére


And
veterán

"Újra próbáltam, és most csak 4 dB-t jelentett az antenna fektetése.."
Ebből rögtön meg is állapíthatod, hogy mennyire 'megbízható' és 'stabil' az ilyen jelszint mérés. Észre lehet venni, hogy a 'mért' adat attól is erősen függ, hogy hol állunk a kliens / router mellett, és azt is, hogy akkor is oda-vissza ugrál pár dB-t (vagy ha jelszint: dBm-et), ha meg sem mozdulunk, és a környezetben látszólag semmi nem történik. Valójában ez a mérés csak nagyságrendi indikáció, de néha még annak is elég durva.
Sajnos ugyanez áll az SNR-re is, mivel az alapja annak szintén a jel, illetve annak hiányában a háttérzaj vételi szintjének mérése. Ha ez utóbbi két adatot megkapjuk dBm-ben, az SNR dB-ben egyszerűen a két érték különbségeként értelmezendő.

[ Szerkesztve ]

(#45019) MaCS_70 válasza And (#45016) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ezek még akár jelerősségi értékek is lehetnek, bár a 14 nekem is gyanús. Bár ha ott áll a készülék mellett, még igaz is lehet.
Szerintem jellemzően jelerősséget, és nem SNR-t mutatnak a háztáji eszközök.

A - jelet meg simán le szokás spórolni, szinte egyezményesen abszolút értéket kellene néznünk -- csak éppen az zavarja meg az egységsugarú felhasználót, hogy miért a kisebb szám a nagyobb...

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#45020) padi68


padi68
senior tag

Sziasztok, ma jött meg ez a jelerősítő de valahogy nem jön össze a kapcsolat...

Van valamilyen magyar vagy német nyelvű leírás, hogy mit kell tennem hogy sikerüljön?

Kösz Á

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=padi68

(#45021) MaCS_70 válasza padi68 (#45020) üzenetére


MaCS_70
félisten

Azt ugye tudod, hogy nem erősítő, hanem jelismétlő?

Hol akadsz el? Az adminfelületére be tudsz lépni?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#45022) csixy válasza padi68 (#45020) üzenetére


csixy
addikt

A routereden legyen a wifi bekapcsolva wpa2-es jelszóval védett wifi adással.
Dugd be a konnektorba a kütyükédet olyan helyen ahol még jól fogható a routered "műsora" , kapcsold be a kütyüt ha szükséges. A konfigoló géped wifi menűjében csatlakozz a Wireless-N SSID-ű kódolatlan wifire. A böngészőben fel a címsorba 192.168.10.1 ENTER.
admin a júzer és admin a jelszó ENTER. Kinyílik a GUI. Válaszd a repeater módot és configold be.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#45023) Kolty


Kolty
aktív tag

SZiasztok.
ERRE
az ezközre milyen antennát kéne vennem ami azért többet tud mint a fekete hoszabb ANTENNA
BI-QUAD macerás számomra.

[ Szerkesztve ]

(#45024) csixy válasza Kolty (#45023) üzenetére


csixy
addikt

Az ERRE nevű link rossz, de szerintem a TL-WN722N usb-s hálókártyáról van szó.
Nem tennék rá nagyobb DBi- értékű antennát, mert akkor nagyon lecsökken az érzékenysége fel le irányba . Úgy kell elképzelni mint egy az antennát merőlegesen felező síkban lévő úszógumi alakú térrészt , ahonnan jól tud venni, ill amit jól be tud sugározni. Minél hosszabb az antenna, annál keskenyebb a hasznos karika alakú hurkatér.

Kert, kütyük,munka,matek,morfondír...ennyi. Szóval ács nem vagyok, de nemrégiben sikerült faragnom egy mőködőképes fogpiszkálót.

(#45025) MaCS_70 válasza Kolty (#45023) üzenetére


MaCS_70
félisten

Kérdés, hogy mi a célod, milyen tulajdonságait szeretnéd javítani?

Amint Csixy írta, nincs ingyen ebéd, amit nyersz a vámon, azt elveszíted a réven. Az általa megfogalmazottakat így képzeld el:

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#45026) Gubek-Einste válasza Kolty (#45023) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Valósan ennél a 8 dBi-s antennánál jobbat nem fogsz kapni, ami van az már kültérre szánt rúd és ennek megfelelő mérettel (1,5 méter).

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#45027) Kolty


Kolty
aktív tag

Köszönöm a válaszokat van egy viszonylag gyors net elérési lehetőségem kb 300.m.re tőlem.
Amire ha tudok csatlakozni akkor elég is a sebessége.
A kettő ezköz közül vajon melyik hidalhat át nagyobb távolságot?
[link]

[link]

(#45028) papp_no1


papp_no1
senior tag

Sziasztok,
router vásárlás előtt állok , jelenlegi sávszélességem 200megabit le/ 80 fel. Jelenleg egy 300-as tplink 841nd-t használok de gondolkozom erősebb routerbe.
Felhasználás : állandó : 2 smart tv, 2 okos telefon, néha két notebook, ami állandó az egy xbox amely kábellel van összekötve.
Van esetleg olyan amit kifejezetten tudtok ajánlani számomra illetve árban is jó?

(#45029) Gubek-Einste válasza Kolty (#45027) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A második + egy panel antenna falon kívülre.

#45028 pn199
Eszköz ajánlás ITT, olvasd el az összefoglalót.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#45030) Hoorus


Hoorus
őstag

Sziasztok

Melyik csatornára lenne érdemes állítani a 2,4 GHz-es sávot? :F Jelenleg tragikus eredményeket kapok speedtestben és a linksebesség is csak 72 mb/s a Honor 8 telefonomon és a laptopomon is (N150)

Köszi :)

[ Szerkesztve ]

(#45031) papp_no1 válasza Gubek-Einste (#45029) üzenetére


papp_no1
senior tag

Kérdés h a topikokba pl 500 megabites router az lanon tud annyit vagy wifin??köszi

(#45032) mezis válasza Hoorus (#45030) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

A sebességek a 40-es csatornára vonatkoznak vagy a 11-es csatornára :F ?
Talán a 10-es csatorna egy kicsivel jobb lenne.

mezis

(#45033) Gubek-Einste válasza papp_no1 (#45031) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Kábelen természetesen, wifi-n AC-s eszközpárral is csak nehezen menne át ekkora sebesség.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#45034) papp_no1 válasza Gubek-Einste (#45033) üzenetére


papp_no1
senior tag

Fix 200 / 80-as a netem, mit ajánlassz? :)

Jelenleg tp link 841n-em van de nem vagyok vele megelégedve.. Néha eldobja a jelet és nem tudja wifin a kellő sebességet.

(#45035) sztanozs válasza papp_no1 (#45034) üzenetére


sztanozs
veterán

Wifin szvsz csak high-end közeli eszközök tudják ezt kihajtani, és ideálishoz közeli esetben. Célszerű valami AC-s eszközt nézni, az az 5Ghz-s tartomány (még) nem annyira túlterhelt a sűrűn lakott területeken (persze ez is csak ideiglenes). Ha nagyon tömött a legtér, akkor ennél jóval kevesebbel kell megelégedni, hacsak nem ülsz nagyon közel a routerhez.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#45036) padi68 válasza csixy (#45022) üzenetére


padi68
senior tag

Szia, ma volt kis időm, hogy beállítsam a dolgokat:

Sajnos már az első lépés sem ok( nincs ilyen lehetőség, hogy Router N )
a második lépésnél szintén valami nem ok: nehezen de bejön az oldal, de hiába írom be az admint, nincs lehetőség kiválasztani a nyelvet és az ok gombra sem történik semmi sem....
szerinted mi lehet a gond?

:R

[kép]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=padi68

(#45037) mezis válasza padi68 (#45036) üzenetére


mezis
nagyúr

Passwordnek ia az "admin"-t írtad ? [link]

[ Szerkesztve ]

mezis

(#45038) padi68 válasza mezis (#45037) üzenetére


padi68
senior tag

lofax az egész...

be se jön az oldal csak minden 100 frissítés után, de nem jutok előbbre...

[kép]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=padi68

(#45039) mezis válasza padi68 (#45038) üzenetére


mezis
nagyúr

Próbáltál kapcsolódni fix IP címmel ? (Pl.: 192.168.10.254)

mezis

(#45040) padi68 válasza mezis (#45039) üzenetére


padi68
senior tag

detto....

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=padi68

(#45041) Gubek-Einste válasza papp_no1 (#45034) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Eszköz ajánlás ITT, olvasd el az összefoglalót.

#45040 padi68
Milyen böngészőt próbáltad?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#45042) padi68 válasza Gubek-Einste (#45041) üzenetére


padi68
senior tag

Microsoft Edge ill. Chrome
:R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=padi68

(#45043) Gubek-Einste válasza padi68 (#45042) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Próbáld meg IE alatt is kikapcsolt bővítményekkel.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#45044) csabyka666


csabyka666
addikt

Üdv mindenki!

Tudom, nem ez a beárazós topik, nem is szeretném különösebben offolni a kérdésemmel, de ez a WLAN kártya hogy a fenébe kerülhet ennyibe??
Tisztában vagyok vele, hogy az oldal helyenként meglehetősen furcsa (magas?) árakat produkál, de ez most tényleg komoly? Vagy én maradtam le valamiről, és ez a mezei kártya valamiféle szuper képességgel rendelkezik?

Köszi a válaszokat előre is!

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#45045) mezis válasza padi68 (#45040) üzenetére


mezis
nagyúr

Csak WiFi-n vagy UTP kábellel is próbáltál csatlakozni ?

mezis

(#45046) Gubek-Einste válasza csabyka666 (#45044) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Tényleg nem olcsó, helyette inkább USB-s adapter vegyél.
Elfér ez a kérdés itt.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#45047) csabyka666 válasza Gubek-Einste (#45046) üzenetére


csabyka666
addikt

Ja nem akarok venni, csak megakadt rajta a szemem. Nem értem, mi alapján számolják az árat, illetve hogy valaki megveszi-e ezeket a cuccokat ennyiért, de ók tudják...

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#45048) Iroil


Iroil
tag

Sziasztok!
Nekem van ez a TP-LINK TL722N nevezetű wifi fogó adapterem.Ez a gépemhez van kötve.És a gépem melletti konnektorban van egy wifi repeater.Ami ugye ilyen wifi hosszabbítós cucc.És az a bajom,hogy a mai nap jött meg a gépem.Windows 10van rajta és ez a wifi adapter win 10-zel nem kompatibilis.Egy kis ügyességgel megoldottam.Na mindegy.És az a problémám,hogy amit a rendes wifi router oszt meg netet arra azt írja,hogy "nincs internet", de a wifi repeater ugyan ezt a netet továbbítja és ha erre csatlakozok az jó.Csak nekem mégis a rendes routeres net kéne mert nekem valahogy a wifi repeater nagyon lassú...Ötlet?

[ Szerkesztve ]

Milu

(#45049) mezis válasza Iroil (#45048) üzenetére


mezis
nagyúr

Annak nem sok értelme van, hogy a WiFi jelismétlő kb ugyanazon a helyen van, ahol a PC WiFi adaptere.
A jelismétlőt oda kell tenni, ahol még elegendően nagy a router WiFi jele.

mezis

(#45050) Bruuce87


Bruuce87
csendes tag

Sziasztok! Otthonra családi házba ca 120 m2 keresek egy router wi-fi adapter combót. A router az emeleten van a számítógép pedig a földszinten de a belső tér nyitott csak az emelet különbség van. Vidanet Kabelnet 100as csomagja van szüleimnek. Új számítógépet kapnak karácsonyra és mivel a régi combó ( tp-link wr-542g és tp-link wn-321g ) elég gyakran elveszti a kapcsolatot és nem tudunk egymással rendesen skypolni gondoltam beujitunk ebből is. Amit kinéztem: tp-link wr-842n + tp-link wn822n.
Ebben az ár kategóriában tudtok jobbat ajánlani, vagy ez így megfelelő lenne?
A routeres topicban erősebb routert ajánlottak de a wi-fi adapterre nem tudtak választ adni. Mit gondoltok? Esetleg az Asus n18u routerhez valamit?

Üdv: Gábor

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.