Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18001) atos19881101 válasza PiciKenny (#18000) üzenetére


atos19881101
senior tag

Igen azt ki kellene szedni, mivel akkor ha portokat nyitsz nem biztos hogy mindig a nyitott porton szeretne majd csatlakozni...

Nincs mit! :R

/** while (state(Korso) != BROKEN) go (Korso, &Kut) **/

(#18002) Runner_fxr


Runner_fxr
Ármester

Sziasztok, lenne egy gyors kérdésem. Van egy laptopom amiben nincs wifi, raktam bele egy pcmcia wifi kártyát, sajnos a régebbi b szabványt ismeri csak, tehát 11Mb/s. 2 router van a házban, de egyikre sem tudok rácsatlakozni. A router beállításoknál a kapcsolat mixedre van állítva tehát b és g is. A hálozatot látja a wifi, de amikor rácsatlakozom hálózati wep kulcsot kér, ez ki is nyomtattam és beírtam de nem csatlakozik, amikor a sima jelszót írom be azt sem jó neki. windows xp home van rajta, valami ötlet?

(#18003) Runner_fxr válasza Runner_fxr (#18002) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Wpa-personal van beállítva a routerben, és egy wpa jelszó is be van állítva, ennek beírása után bárki rá tud csatlakozni, de az a bizonyos laptop amiben a b-s pcmcia wifi kártya van, az sajnos nem.

[ Szerkesztve ]

(#18004) dr.bubo válasza Runner_fxr (#18003) üzenetére


dr.bubo
őstag

És a kártya tudja A WPA-t kezelni, nem csak WEP-et tud? régi kártyáknál előfordulhat, hogy nem kezeli WPA/WPA2 titkosítást. Esetleg keress hozzá frissebb drivert.

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#18005) Runner_fxr válasza dr.bubo (#18004) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Lehet akkor az a baj, és a wep az milyen titkosítás? Akkor is beállíthatunk jelszót? Ha más nem akkor marad a mac adress alapú védelem.

(#18006) Runner_fxr válasza dr.bubo (#18004) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Köszi, megoldódott az újabb driverrel.

(#18007) Rottweiler89 válasza krealon (#17993) üzenetére


Rottweiler89
aktív tag

Köszi szépen a segítséget,most már hasít a cuccos! :)) :R

Üdv: Rottweiler89

(#18008) Butcher-HUN


Butcher-HUN
senior tag

Sziasztok! Van egy ilyen routerem: Belkin Wireless 150N Router 150Mbps. Na most ugye be kell írni a böngészőbe azt a bizonyos 192. és így tovább. Bejön a kezelőfelület eddig default-on volt a jelszó. Viszont most az előbb megváltoztattam. Magától szépen restartolta magát a router. Majd be akartam lépni az új jelszóval és nem enged be :Y :W helyesen írtam be pedig a jelszót! Mikor kitöltöttem hogy jelenleg használt jelszó azt üresen hagytam mivel tudtommal nem kaptam jelszót hozzá ezért is volt default-on az új jelszóhoz amit megadtam majd jelszó még1x. Mit lehet most csinálni? :R

✔<<<My Gaming PC>>>: http://butcherproductions.webs.com/my-gaming-pc ✔ <<<My Gameplay Channel>>>: https://www.youtube.com/user/szakozs✔

(#18009) Runner_fxr válasza Butcher-HUN (#18008) üzenetére


Runner_fxr
Ármester

Resetelni kell a routert, akkor visszaáll a default beállításokra. Kell lennie rajta egy reset gombnak.

(#18010) Butcher-HUN válasza Runner_fxr (#18009) üzenetére


Butcher-HUN
senior tag

THX! :R

✔<<<My Gaming PC>>>: http://butcherproductions.webs.com/my-gaming-pc ✔ <<<My Gameplay Channel>>>: https://www.youtube.com/user/szakozs✔

(#18011) ro_bert17


ro_bert17
őstag

Belinkelném ide is a gondom.
Annyi eltéréssel, hogy átállítottam tisztán G-re a routert. Természetesen a csatlakozás sikeres.
Ami számomra érdekes, hogy amikor visszaállítom a routert bgn mixedre, akkor is sikerül csatlakoznia a notebooknak. Ez miért van így? És miért nem tud elsőre egy bgn módban üzemelő routerhez csatlakozni a laptop?

(#18012) sNORh


sNORh
addikt

Hali
tesómék kinn vannak Ausztriába dolgoznak, vettem nekik Acer ZG5-ös netbookot csetelni, és a szálláson van egy ZyXEL NBG-415n router. Maximum a jelerősség, Slot van, és az egyik srácnak másik gépén amin Win7 van, neki megy, viszont a ZG5-ökön XP van és nem megy, csak ezt írja ki nekik:"hálózat cím lekérése de utána leugrik és még mindig azt írja hogy érvénytelen ip cím"
Ötletek?
előre is köszi

[ Szerkesztve ]

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#18013) cyrano12


cyrano12
csendes tag

Sziasztok!!!
A problémám a következő: adott egy gép, ami egy tp-link modemmel csatlakozik a netre. (5Mbps) ez a net meg van osztva egy wireless routeren a másik szobában lévő szintén asztali géppel. A másik szobában lévő gép 10 esetből 8-szor nem tud csatlakozni a vezeték nélküli hálózathoz, a maradék 2 esetben max. 300 kbps a sebessége a netnek. A közvetlenül a netre csatlakozó géppel semmi gond. A router bajos, vagy el van valami állítva? SEGÍTSETEK!!! :O :W

(#18014) japy


japy
őstag

Sziasztok! Ha a routeren beállítok egy jelszavat a wi-fi részhez nem működik az internet! Azt írja ki hogy csak helyi! Mi lehet a hiba! Vista oprendszer!

(#18015) rallye


rallye
csendes tag

Sziasztok!

Tegnap vettem egy tp-link tl-wr941nd routert, amit a házban helyeztem el, abban a reményben, hogy a házunk mögött lévő műhelyben is működni fog, de hát nem így van.

Mit javasolnátok megoldásnak?
Az egyik portjára kössek egy másik routert, amit átvezetek a múhelybe?
Vagy egy access pointot?

Előre is köszi a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#18016) PLaci58 válasza rallye (#18015) üzenetére


PLaci58
őstag

Ha már elvezeted odáig, akkor minek a műhelybe router?
A kábel miért nem jó?

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#18017) krealon válasza sNORh (#18012) üzenetére


krealon
Topikgazda

WPA2 -es WiFi-hez XP-vel (Windows beepitett Zero Configuratin Tool) kapcsolodni csak ServicePack3 vagy WPA2 HotFix telepitessel lehet.
Ha a Wireless (Vezeteknelkuli) kapcsolatot letrehozo eszkozhoz a gyarto keszitett kulon programot, ami ismeri a WPA2 modot, akkor eleg azt hasznalni.

(#18018) krealon válasza japy (#18014) üzenetére


krealon
Topikgazda

A router status menujeben a WAN (internet) kapcsolat allapota ugye "Connected"?

(#18019) sNORh válasza krealon (#18017) üzenetére


sNORh
addikt

SP3-as XP-k vannak fent, bár semmilyen Update nincs fenn, ezt a WPA2 HotFix-et kipróbáltatom velük. köszi :)

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#18020) japy válasza krealon (#18018) üzenetére


japy
őstag

Igen mert másik laptoppal működik!

(#18021) rallye válasza PLaci58 (#18016) üzenetére


rallye
csendes tag

Mert telefonokkal és laptopal szeretném használni, a laptop pedig jó lenne, ha nem lenne helyhez kötve.

[ Szerkesztve ]

(#18022) PLaci58 válasza rallye (#18021) üzenetére


PLaci58
őstag

Oksa. Azt hittem a műhelyben csak egy fix géped van. Akkor sajna kell valami wifis eszköz.
A TP-k elég jók. Nekem megy az udvarról is a net. Lehet nagyobb nyereségű antennát venni rájuk, de nem biztos, hogy azzal jó lesz és árban nem annyival olcsóbb mint egy AP.

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#18023) rallye válasza PLaci58 (#18022) üzenetére


rallye
csendes tag

Na annyi a fejlemény, hogy tudok szerezni egy tp-s routert ingyé, szóval az a kérdésem, hogy ha a benti router 2-es portjára (1-esen egy pc van) ráköthetek egy másik routert?

(#18024) disza.n


disza.n
csendes tag

Sziasztok!

Elnézést szeretnék kérni, lehet, hogy nem idevaló ez a kérdés, de nagyon sürgős.

Egyik albérletből a másikba költöztem. Annyi lenne a lényeg, hogy most nézem, hogy itt van koax kábel bevezetve és van kábeltv. Mondom majd okos és ügyes leszek, áthozom az előző albérletből a modemet is. Bekötöttem, és lám megy a net is. A főbérlő nem tud róla, hogy lenne itt bevezetve internet.

Ez most akkor hogy megy? A modem ip címét fogják majd letiltani 1x, vagy amikor kikötik akkor csak a hálózatról vágják le a kábelt az előző albinál?
(A modemet nem kell visszaadni, mivel megvettem szerződéskötéskor)

Sürgős lenne, kérem válaszoljatok.

Üdv Dani

(#18025) Alex123 válasza disza.n (#18024) üzenetére


Alex123
senior tag

Ahol ki van építve a kábeles tv, ott 99%-ban van kábeles net is csak valszeg a főbérlőt ez eddig nem "érdekelte"...
Gondolom, hogy nem másik városba, stb. költöztél, mert ekkor a szolgáltatói területen belül szabadon átvihető a kábelmodem egy másik helyre, természetesen az előfizetés kell hozzá ha lejár, majd központban tiltják le a csatlakozást...addig menni fog.

(hozzáteszem: szerintem...)

(#18026) mezis válasza disza.n (#18024) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Ha nem költöztél messze (ugyabban az alhálóban maradtál) és van érvényes előfizetésed, akkor rendben működik.

(Van olyan kábelmodem, amelyik a számítógéped MAC address-ével azonosít, van olyan, amelyik a saját beépített azonosítójával. Ez utóbbinál volt egy regisztrációs procedúra.)

mezis

(#18027) PLaci58 válasza rallye (#18023) üzenetére


PLaci58
őstag

Szerintem igen, de még ilyet nem csináltam Valaki talán okosabb és tud segíteni.

"Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed!"

(#18028) molnarpeter válasza molnarpeter (#17992) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Up :)

Mp

(#18029) Zozoka73


Zozoka73
tag

Üdv Népek!

Megerősítést, eligazítást szeretnék kérni az alábbi ügyben:

Vidék, 2 egymás melletti ház, a szomszéd kedvesen megadta a wifi jelszavát. :)
Ha kiülök a folyosó végére, maximális a vétel még mobillal, notival, azonban a szobámban szeretném használni ezeket okosban és ott már nem van jel. Szomszédban hanyagul elhelyezett régi dlink router szolgál 2dbi-s antennával. A távolság 20m és 2 bazi vastag vályog fal. Mi legyen a megoldás?

1. Rakja jobb helyre a routerét és vegyek neki nagyobb antennát? (amivel még a szobámban nem tuti, hogy jobb lesz, de neki otthon biztosan. igazából nem zargatnám.)
2. Megveszek pl.egy WA701ND AP-t és nálunk kliens módban "madzaggal" vagy repeater módban próbálkozok?

Remélem érthető lett ily hajnali órában, köszi, hogy ránéztek. Minden segítség jól jön! :R

Z.

[ Szerkesztve ]

(#18030) mezis válasza Zozoka73 (#18029) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Ne változtass a szomszéd WiFi-jén semmit, ha az ő házában így jó. (Antenna cserével lehet, hogy rontanál az ő helyzetén.)

Vegyél egy olyan WiFi routert, ami a jelenlegi titkosítással (WPA2 ?) tud repeater üzemmódot.
Ez ugyan jelentősen csökkenteni fogja a sebességedet, de gondolom nem akarod torrent letöltésekkel terhelni a szomszédod számláját. (Vagy börtönbe juttatni illegális letöltésekkel... ;] )

A routert a folyosó végében kell elhelyezned. Az antennáját mindenképp max 3m-es hosszabbítóval.

A későbbiekben akár UTP vezetékkel is összekötheted a szomszédod routerével, vagy ha saját internetkapcsolatod lesz, használhatod routerként.

mezis

(#18031) Zozoka73 válasza mezis (#18030) üzenetére


Zozoka73
tag

Köszönöm a gyors választ, esetleg ötlet olcsó és jó router-re? :)

(#18032) Butcher-HUN


Butcher-HUN
senior tag

Sziasztok! Belkin routerem van. Mikor rámegyek a kezelőfelületére rá nyomok hogy " LOGIN " kéri a password-ot. Na most a gyári jelszó van amit nem tudok mivel ilyenkor " Submit " nyomok magától megjelenik a jelszó de csak pontokban nem írja ki rendesen. Hol tudom megnézni mi a gyári jelszó? Meg szeretném változtatni. :R

[ Szerkesztve ]

✔<<<My Gaming PC>>>: http://butcherproductions.webs.com/my-gaming-pc ✔ <<<My Gameplay Channel>>>: https://www.youtube.com/user/szakozs✔

(#18033) ArchElf válasza Butcher-HUN (#18032) üzenetére


ArchElf
addikt

Szerintem nincs jelszó...
Kipöttyözött jelszavakra: [link]

AE

[ Szerkesztve ]

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#18034) Butcher-HUN válasza ArchElf (#18033) üzenetére


Butcher-HUN
senior tag

Köszi csak nem tudom hogy kell ezt használni. :F

✔<<<My Gaming PC>>>: http://butcherproductions.webs.com/my-gaming-pc ✔ <<<My Gameplay Channel>>>: https://www.youtube.com/user/szakozs✔

(#18035) ArchElf válasza Butcher-HUN (#18034) üzenetére


ArchElf
addikt

Google translate
Sőt van lap alján írva, hogy nyelv van magyar hozzá is...

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#18036) rozsdee


rozsdee
tag

Sziasztok!

Vettem egy új routert (TP LINK 941ND), mert a régi egyre több fejfájást okozott (SMC WBR14G2), Kérdésem az volna, nem lehetne vhogy a régiből AP-t csinálni? Mindkettő észreveszi a másikat, mikor a WDS módot aktiválom, de tovább nem jutok. Egy kétszintes családi ház alsó szintjére kéne az erősebb jel, eddig is gyenge volt, sajnos a három antennás tp link-kel sem javult a helyzet. A másik routert elhelyeztem lenn, úgy már csatlakozni tud hozzá maximális jelerősséggel a lenti gép, de nyilván a router úgy meg nem csatlakozik a netre. A kérdésem tehát az, hogy csak internet továbbításra alkalmas a routereken az az antenna, vagy képes fogadni és továbbítani (jól gondolom, hogy nem, ugye?)

(#18037) Butcher-HUN válasza ArchElf (#18033) üzenetére


Butcher-HUN
senior tag

De ha nincs jelszó akkor mit írjak default-ra mert beállítanám az újat de az előző mezőben kéri a mostanit. Hagyjam üresen?

✔<<<My Gaming PC>>>: http://butcherproductions.webs.com/my-gaming-pc ✔ <<<My Gameplay Channel>>>: https://www.youtube.com/user/szakozs✔

(#18038) rozsdee válasza rozsdee (#18036) üzenetére


rozsdee
tag

No, összehoztam. Gugli a barátom. :)

(#18039) Alex123 válasza Butcher-HUN (#18032) üzenetére


Alex123
senior tag

Szia!

Ha gyári a jelszó, akkor ha jól sejtem felhasználói név nincs/nem kell és a jelszó vagy MiniAP vagy admin

Ha meg már módosítva lett, akkor reset és lehet próbálni...

Innen "ollóztam" : Link

[ Szerkesztve ]

(#18040) Tiptop@


Tiptop@
csendes tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni, Win7-et használok Free wifi link-el ( RTL8187 chipset) és a gond az hogy a net az 30 megás de nekem csak 1 megát enged:( minden jelerősség stb jó.
Mi lehet a gond?

A net saját!

(#18041) sleszy


sleszy
csendes tag

Sziasztok!

Segíséget szeretnék kérni abban, hogy az SMC webt-g modememnek hogyan lehet megtudni az ip-jét. Anélkül nem tudom beállítani a webes felületen. ipconfig-gal néztem de nem jeleníti meg a modem tulajdonságait.

Előre is köszönöm a segítséget!

(#18042) sleszy válasza sleszy (#18041) üzenetére


sleszy
csendes tag

Ja még annyi, hogy több user guide -t elolvastam, azt írják, hogy az ip-je 192.168.2.xxx

(#18043) Tosee válasza sleszy (#18041) üzenetére


Tosee
őstag

Szia!

- Ha van az alján matrica, akkor esetleg onnan (talán ráírták)
- Írd le a modem pontos típusát
- ipconfig esetén az alapértelmezett átjárót kell nézni

Ja még annyi, hogy több user guide -t elolvastam, azt írják, hogy az ip-je 192.168.2.xxx
Igen. SMC routereké gyárilag 192.168.2.1

[ Szerkesztve ]

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#18044) StuG3


StuG3
csendes tag

Sziasztok!

Vettem egy TP-Link WR1043ND nevű 300mbps wifi routert. A net böngészés, youtube nézés mellett remekül működik. Azonban ftp-ről a letöltés elég érdekesen alakul. Először nem indul el. Amikor a FlashXP-ből kilépek, újra belépek, akkor elindul baromi lassan, kb 50-150Kbyte/s-mal, aztán begyorsul úgy 2-3Mbyte/s-ra kb fél percre, aztán megint belassul. és így tovább. A kérdésem az, hogy ez miért lehet, illetve hogyan lehet ezt kiküszöbölni. Windows 7 tűzfal kilőve, de ott amúgy is engedélyeztem a FlashXP-t. Úgy tudom a wifi routernek is van valami tűzfala, de ha az lenne a gond, akkor sosem gyorsulna fel 2-3Mbyte/s-ra. A FlashXp beállításainál van ilyen, hogy proxy szerver, itt az van, hogy NoProxy needed. Bár azt sem tudom mi az a proxy. Szerintetek mit lehetne tenni? Előre is köszönöm.

Ja, a másik, hogy lehetséges, hogy a Wifi antennáktől kicsit fáj a fejem?

(#18045) sleszy válasza Tosee (#18043) üzenetére


sleszy
csendes tag

Ezzel az ip-vel én is próbáltam. 192.168.2.25-öt írák még gyárinak csak sem jó. Szerintem módosítva van, mert régen ezen kaptam a netet és a szolgáltató állítgatott rajta.
A típusa
Modell:SMCWEBT-G
FCC ID: RAXW4001C
Supplier Part No: 751.8103

Ez Connect 108Mbps Wireless Enternet Bridge

Lehet, hogy kell hozzá valami driver?

Üdv.

(#18046) Tosee válasza sleszy (#18045) üzenetére


Tosee
őstag

Szerintem nem kell hozzá driver... Gyárilag valóban az lenn az IP.
Ha parancs sorba beírod az ipconfig /all parancsot mit ír alapértelmezett átjárónak?
Mert az lenne a kütyü IP címe, amin keresztül webes felületen konfigurálható...
Ha nincs más megoldás akkor reset, és visszaáll minden a gyári beállításokra!

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#18047) sleszy válasza Tosee (#18046) üzenetére


sleszy
csendes tag

Azt írja : alapértelmezett átjáró : 169.254.162.7 és az automatikus ip konfiguráción van és az ip is ugyanez. Ezt már próbáltam beírni a böngészőbe de ugyanúgy nem ment.

(#18048) sleszy válasza sleszy (#18047) üzenetére


sleszy
csendes tag

Notebooknál meg semmit nem ír alapértelmezett átjáróhoz

(#18049) Tosee válasza sleszy (#18047) üzenetére


Tosee
őstag

Akkor reseteld, és állíts be újra mindent!

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#18050) Drughi


Drughi
addikt

Sziasztok,

Egy laptop gyenge wifijét szeretném felerősíteni valamilyen USB-s megoldással.
Korábban már olvastam hasonlóról, de nem tudom a pontos megnevezését.
Itt aprón is árultak többen ilyet.
Mit keressek pontosan?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.