Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57001) Soma01 válasza Doky586 (#56999) üzenetére


Soma01
veterán

A 13-as csatornát minden eszköz ismeri a kliensek közül is? Mintha lett volna valami olyasmi, hogy még a 12-vel gondok voltak egyes eszközökön.

(#57002) woodworm válasza Soma01 (#57001) üzenetére


woodworm
veterán

Nem, de alapértelmezetten lehetne használni az 1,5,9 csatornákat, akinek pedig működik problémamentesen, mehetne a szélére.

(#57003) viktorhu válasza Kátai (#56977) üzenetére


viktorhu
veterán

Oldalirányban sugároznak az antennák körbe - a legjobb, ha függőlegesen állnak, arra vannak a routerek optimalizálva.

(#57004) viktorhu válasza Har_melin (#56984) üzenetére


viktorhu
veterán

Valószínűleg ugyanabban a sávban sugároz a repeater mint az eredeti router, és zavarják egymást. A repeater egyébként is lefelezi a sávszélességet, jobban járnátok, ha kivinnétek egy madzagot abba a szobába, és úgy helyeznétek ott el egy access pointot.

(#57005) Fricu válasza MaCS_70 (#56950) üzenetére


Fricu
tag

stanozs kolléga segített, én átolvastam amit írt, végiggondoltam, kipróbáltam és tisztelettel meg is köszöntem neki. Nem vártam el tőle, (és mástól sem) hogy rákeressen, én kimondottan tapasztalatot kérdeztem. Csend volt - tehát nem volt más hátra, mint hogy én magam próbáljam ki.

Természetesen ha tapasztalok valamit és úgy látom, hogy más is hasonló cipőben jár - elmondom neki. A döntés joga az övé.

A Fritzboxokat lehet nem szeretni, nekem ezer éve ilyen van, teljes megelégedéssel használtam mindig. A 7050-től kezdve a 7170-en át a 7270, stb. Nekem a telefonos szolgáltatásai fontosak, még csak hasonló sincs máshol a választékban. Pláne nem sok tízéves tapasztalattal, mint amilyen az AVM-nek van. Én nem piszkálom őket nap-mint nap, bedugom használom - arra való. És nem akarok sok dobozt se a házban szanaszét. Kábelmodem, max. a két router. Pont elég. A kreativitásomat nem itt élem ki. Épp ezért bosszantó, hogy egy két éves tablettel már nem bír el a rendszer. Értem én, hogy a gyártó a profitja miatt szeretné, ha hetente cserélném a rendszer elemeit, de ebben rám ne számítson.

Fricu

(#57006) mezis válasza Soma01 (#57000) üzenetére


mezis
nagyúr

Igen, az intelligensebb így működik. Figyelemmel van a környezetére. Ha nem így tenne, akkor előállhatna a "végtelen ordítozás" esete, minden adó nyomná ezerrel ugyanolyan ütemben és mivel nem kapna visszajelzést a sikeres csomagvételről, ismét nyomná.

mezis

(#57007) konci79


konci79
őstag

Sziasztok.
Beüzemelték a digis 1000-es netet, Huawei HG8143A5 az eszköz. Egy WR 741ND volt itthon, azt már nem rakattam vissza, úgy tűnik ad elég wifi jelet mindenhol.
Kell valamit állítani az eszközön, vagy jó alap beállításokkal?
Csatorna auto helyett 8-asra lett állítva, jó az,vagy van jobb nála?

(#57008) Doky586 válasza konci79 (#57007) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

"vagy van jobb nála?"

a 9-es

(#57009) konci79 válasza Doky586 (#57008) üzenetére


konci79
őstag

Jogos...
Mondjuk az a rossz,hogy ahányszor ránézek annyiszor változik,átállítottam,de gondolom több olyan eszköz van ami auto-n változtatja a csatornákat.

(#57010) krealon válasza Soma01 (#57000) üzenetére


krealon
Topikgazda

"Egymás forgalmát figyelik a routerek? Ilyenről még nem hallottam."

Ha 2 eszkoz egyszerre sugaroz, akkor a jelek egy harmadik (vevo) fel szamara ertelmezhetetlenne valnak. Ezt hivjuk utkozesnek. Ekkor a vett adatcsomag ellenorzo osszege nem fog megfelelni az adatkeret tartalmanak, igy a vevo ezt a hibas adatot eldobja es ismetlest ker.
Wifi atvitelnel a CSMA/CA (Carrier-sense multiple access with collision avoidance) protokol gondoskodik a medium (csatorna) optimalis felhasznalasarol / felosztasarol a resztvevok kozott.

Az 5GHz-es sav hasznalatbavetelekor mar volt tapasztalat a legacy (elavult) rendszerekkel (B szabvany) kapcsolatos problemakkal, ezert ott pl nem is szabad mast hasznalni, mint az egymastol tobb mint 20 MHz-nyire levo csatornakat (36, 40, 44, stb).

Ezert is javasolja minden ertelmes ember, hogy 2.4 GHz-en az oldalsavokon sem utkozo 1-6-11 -es csatornaat hasznaljuk, hogy a leheto leghatekonyabban ki lehessen hasznalni a wifi veges kapacitasat. (A 1-5-9-13 is jo lenne, de nagyon sok globalis piacra szant eszkoz nem tamogatja az amerikaban nem elerheto 12-es es 13-as csatornat.)

Ha a wifi mukodes reszleteire vagy kivancsi, keress And kollega irasaira a topikban.

(#57011) #42556672 válasza krealon (#57010) üzenetére


#42556672
törölt tag

A kisugárzott keretben van egy duration rész miben az van benne, hogy meddig fog tartani a transmission és mikor szabadul fel a csatorna. Ha azonos csatornán vannak dekódolja mindenki aki ezen a csatornán lóg és hatékonyabb a működés.

(#57012) MaCS_70 válasza Fricu (#57005) üzenetére


MaCS_70
félisten

Mindebben szerintem tökéletesen igazad van.

Anno nekem is volt FritzBoxom, éppen a telefonos képességei miatt.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#57013) Surplus válasza konci79 (#57007) üzenetére


Surplus
tag

Ennek a programnak mi a neve?

(#57014) Har_melin válasza Soma01 (#56985) üzenetére


Har_melin
addikt

Igen, pontosan. Ha ott rácsatlakozik valaki, akkor a ház többi részében mindenki szív.

sajnos bővebb technikai adatokat egyelőre nem tudok - ahogy írtam is, csak tolmács vagyok, londoni probléma... A router típusát ki tudom deríteni. A router egy Arris VMDG505 típus, a Virgin ezt adja.
Hipernoob felhasználó(k), tehát a Gubek-Einste által javasolt mérés eleve nem opció. A kábelt én is javasoltam, de mivel bérlemény, fúrogatni nem lehet, a lépcsőházban körben fölvezetni nem akarják és az amúgy is csak ethernet csatlakozós gépen segítene, tableten, mobilon nem.

[ Szerkesztve ]

Védd a fákat - egyél hódot!

(#57015) konci79 válasza Surplus (#57013) üzenetére


konci79
őstag

Wifi Analyzer.

(#57016) viktorhu válasza Har_melin (#57014) üzenetére


viktorhu
veterán

A mérés nélkül nem nagyon lesz megoldás. Egyébként a kábelezés access pointtal nem értem, hogy miért nem segítene a wifis eszközöknek - saját wifije lenne a szobának.

Viszont ha a repeater vissza tudja zavarni ennyire a router jelét, akkor lehet, hogy elég lenne a routert arrébb vinni, ahonnan már használható jel tudna felmenni a felső szintre, és nem is kellene a repeater.

(#57017) Surplus válasza konci79 (#57015) üzenetére


Surplus
tag

Kösz, közben a kép alapján beazonosítottam. A 3.xx verzióhoz legalább 9-es, az 5.xx verziókhoz pedig a 4-es verziójú android kell. Ja és van belőle pro változat is.

(#57018) paavoo


paavoo
aktív tag

Sziasztok,
van arra lehetőség RT-AC65P + egy jelerősítő RP-AC53 esetén megadni, hogy például egy laptop kifejezetten csak a routerre kapcsolodjon, ne váltson át a repeaterre? Tehát lefixálni, hogy ne ugráljon, illetve a TV IP címét is szeretném lefixálni, az 5Ghz miatt.

(#57019) Gubek-Einste válasza paavoo (#57018) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

van arra lehetőség RT-AC65P + egy jelerősítő RP-AC53 esetén megadni, hogy például egy laptop kifejezetten csak a routerre kapcsolodjon, ne váltson át a repeaterre?
Kliens eszközben kell ezt beállítani.

illetve a TV IP címét is szeretném lefixálni, az 5Ghz miatt.
LAN/DHCP szerver menüpont alatt lehet megtenni a MAC és IP cím összerendelést.
Az 5 GHz-nek mi köze ehhez?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#57020) dealerman


dealerman
senior tag

Sziasztok :)

Archer C6 + RE200 valakinek tapasztalat ? pár napja megléptem,felépül rendesen a hálózat,de a roaming egyenlő azzal,hogy ha a repeater közelébe megyek,pár másodperc és lecsatlakozik a teló (Mi8 Lite) aztán vissza,hát ez minden,csak nem zökkenőmentes,mindkét eszköz resetelve,átnyálazva a beállításokat (sok nincs persze,a mesh miatt) semmi változás ,ha nem a teló csinálja,akkor vagy szoftveres bug,vagy kár volt ez a TP -Link részéről :))

underground techno will never die

(#57021) paavoo válasza Gubek-Einste (#57019) üzenetére


paavoo
aktív tag

Ha azonos SSID-vel fut a router es a jelerosito mit kell allitanom a jelerositon hogy ne akadjanak ossze? tegnap megkattant itt a rendszer gondolom az IP cim elosztas miatt, laptop valami ARP gyorsitotarmergezest irt ki nodba, illetve meghalasztotta a netet is minden eszkozon.

(#57022) Gubek-Einste válasza paavoo (#57021) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mi akad össze?
Az IP címet csak router-nek szabad osztani, a repeater-nek nem így nem lehetne összeakadás emiatt.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#57023) Soma01 válasza dealerman (#57020) üzenetére


Soma01
veterán

Az RE200 V3.0?
Az Archer C6 V2.0?

[ Szerkesztve ]

(#57024) paavoo válasza Gubek-Einste (#57022) üzenetére


paavoo
aktív tag

Mikor letrehozom a kapcsolatot a jelerositovel DHCP-t kell valasztanom vagy static IP? Nem az lehet hogy ha epp a jelerositon van egy adott eszkoz nem tud neki IP cimet osztani? Fogalmam sincs..
Amugy mikor osztani akarja az 5ghzet nem lehet rajt kikapcsolni? Hogy csak a 2,4et ossza tovabb? Olyat lattam hogy Expressway de az a 2,4et adja 5ghzen tovabb, ugy eleg gyenge a jel a szelso szobaban.

(#57025) paavoo válasza paavoo (#57024) üzenetére


paavoo
aktív tag

Igazából az lenne a cél, hogy a 3 szintes ház legfelső szintjén a nappaliban és a dolgozó szobában legyen használható wifi (15-20mbit), és ehhez kell a jelerősítő ami a középső szint közepén van, a router szintén középső szinten a dolgozó szobával ellentétes szobában (tehát ide szinte semmi jel nem jut annyi fallal találja szembe magát). A többi részen viszont tökéletes az AC65P erőssége, tehát a router feletti szinten lévő hálószobában megy a 4K stream, itt véletlen se szeretném, ha a jelerősítőre kapcsolna át, ha azonos SSID-n futna, jelenleg úgy tudtam megoldani hogy RPT névvel külön néven fut, mert tegnap egy idő után fogalmam nincs miért minden meghalt, és újra kellett indítanom a routert, illetve lekapcsoltam a jelerősítőt, de jó lenne ha például átmegyek a dolgozó szobába nem kéne átváltanom a telón a wifit, hanem automatikus lenne, és a többi eszköznél nem kavarna be a jelerősítő. :)

[ Szerkesztve ]

(#57026) perecKING


perecKING
senior tag

Sziasztok!

Kérlek! :)
bár a korábbi kérdésemre sem kaptam választ megint próbálkozok ;]

Ajánlanátok nekem egy AX routert ami megbízható?

Tudom ott a sok router teszt...de amazon-on nézegetem a véleményeket(angliában élek) és ott bizony sokan taglalják hogy pl az Asus ax10000 szar, a tp link ax11000 szar, a netgear ax12 meg a legszarabb....na így hogyan adjak ki ilyen sok penzt erre? :( ezek a routerek drágábbak mint a jelenlegi proci a gépemben ami azert durva(számomra)
Játékra kellene(mivel nincs lehetőség kábelezésre a bérleményben) 3 gép AC wave 2-vel van a hálózaton már egy éve, és sokszor élvezhető a játék visszasírom a kábeles időket.
A jelenlegi router egy BT Smatrhub spec a linken Ennel szeretnék jobb teljesitmenyt elérni jatékban amit elvileg el is érhetek a wifi6-nak hála. A sebességgel elvileg wifin sincs gond de online jatekra nem olyan ugye....
Kb összesen max 12-16 wifi eszköz és 0 vezetékes amit ki kellene szolgálni. Ebből ha minden jó akkor 3db AX200-as "gémer gép" lenne a hálózaton + 2-4telefon/laptop ami szinén AX +1-2 UHD stream(amazon, netflix) + 1-2db 2.4ghz es kütyü mint porszivo stb
A "fő" gép kb 8 méterre lenne a routertől és egy fal lenne az akadály.

Nem kell hogy a fent emlitett 3 "csúcs modell" közül mondjátok meg melyik a jobb hanem egy olyan kéne ami tenyleg jó/jobb mint a jelenlegi :R :R :R :R

(#57027) cibus


cibus
aktív tag

sziasztok. megjött tegnap az asus n14 usb wifi. működik.
mi a további teendőm, hogy jól be legyen állítva?
speed testen 9.60at mértem lefelé, nagyon stabilan, felfelé 2,40körül.
próbáltam egy torrentet, 1.1megával szed maximum

(#57028) #42556672 válasza cibus (#57027) üzenetére


#42556672
törölt tag

Ekkora sávszéleséggel nagyjából mindenki zavar Téged és Te is zavarsz mindenkit.

Vedd 20MHz-re és tedd az 1-es csatornára.

(#57029) Gubek-Einste válasza paavoo (#57025) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

jó lenne ha például átmegyek a dolgozó szobába nem kéne átváltanom a telón a wifit, hanem automatikus lenne, és a többi eszköznél nem kavarna be a jelerősítő.
Egy több eszközös rendszerben csak a vezérelt hálózati kialakítás esetén van erre lehetőség.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#57030) dealerman válasza Soma01 (#57023) üzenetére


dealerman
senior tag

Pontosan :K

underground techno will never die

(#57031) MaCS_70 válasza perecKING (#57026) üzenetére


MaCS_70
félisten

Pár napig ment nálam egy Asus AX58 -- nem egy hosszú távú teszt, de gond nem volt vele, csak kicsit volt a házba.

Lett helyette egy AX92. Egy hónapja megy, és kifogástalan. Kár, hogy nincs rá Merlin.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#57032) cibus válasza #42556672 (#57028) üzenetére


cibus
aktív tag

hogyan? mit kell csinálnom?

(#57033) perecKING válasza MaCS_70 (#57031) üzenetére


perecKING
senior tag

:R

(#57034) DDA40X


DDA40X
aktív tag

Üdv!

Van egy ASUS rt-ac51u és egy TP LINK tl wr1043nd v4 típusú routerem. Elsőnek a TP van netre kötve, aztán access pointként az ASUS.

Na most az 5G-t én nem igazán tudom kihasználni, ráadásul ennek elég bizonytalan is a működése ebben az asusban, ezért ki is kapcsoltam. Nem használom.
Azt viszont nehezen tudom feldolgozni, hogy 1 méterrel a TP-től a 150 megás netemből max 25-35 mbitet tudok érzékelni a telómon és a laptopon is. Az ASUS is baromi lassú.
Arra lennék kíváncsi, hogy ez most azért van mert baromi öregek a routerek, vagy gyárilag ekkora sz@rok, vagy valami beállítás probléma lehet. A vezetékes neten megvan a 150mbit. Azzal nincs gond.

Rengeteg "beállítás tipp" cikket böngésztem már a neten, de valahogy sohasem vezetett jó eredményre.

Tudnátok mondani valami biztatót? Eldobandó mind a kettő?

Köszi!
Tamás

[ Szerkesztve ]

(#57035) kali válasza DDA40X (#57034) üzenetére


kali
legenda

Szia,

Az okostelefonok nagyobb hányada 2.4 GHz sávon csak 72 Mbps kapcsolatot tud, akkor pedig reális a 35 Mbps mérhető (hasznos) sebesség.
Laptopok esetén ez nagyon ritka - de előfordulhat -, ott inkább 150 Mbps a minimum kapcsolat adott sávon, az annak megfelelő, illetve a jelenleg mértnél valamivel gyorsabb hasznos sebességgel.
Ehhez kell persze a megfelelő beállítás, a routereken és az ellenoldali eszközön is a 40 MHz, továbbá a megfelelő csatorna használata.
Sokat segítene, ha leírnád az okostelefon típusát, valamint a laptopban lévő wifi modulét is.
Megjegyzem, 2.4 GHz sávon még 2*2 MIMO 300 Mbps kapcsolaton - ha esetleg a laptopod tudná is - sem feltétlenül megy át a 150 Mbps neted hasznosan.

[ Szerkesztve ]

(#57036) DDA40X válasza kali (#57035) üzenetére


DDA40X
aktív tag

Szia!

A laptopot azt most pont nem tudom megnézni.. Viszont az pár napja volt, és már eladtam. De majdnem biztos hogy egy Intel Centrino Advanced-N 6205 volt. 99% Jövő héten tudom csak újra megnézni egy másikkal, amit veszek.. Ez most hülyén jött ki.. :B De a teló az egy Note9. És az 1 perccel ezelőti mérésekkel 28 és 32 közöt marad. De nagyon instabil a sebesség. Nagy emelkedés van az elején 50-ig aztán vissta 20 alá, aztán nagy nehezen 32-ig felvánszorog. De az sem mindig.

[ Szerkesztve ]

(#57037) mezis válasza DDA40X (#57036) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Addig is szkenneld az éteredet!

mezis

(#57038) kali válasza DDA40X (#57036) üzenetére


kali
legenda

A Note9 többet is tud 2.4 GHz sávon is - 144 Mbps, vagy megfelelő routeren valamivel gyorsabb kapcsolat is, a telefonon nem is kell állítgatni semmit, de a routeren legyen engedélyezve a 40 MHz és érdemes manuálisan kipróbálni a kapcsolatot és sebességet minden csatornán 1-11/13 között.
A 6205 300 Mbps 2*2:2 MIMO kapcsolatot tud, ha azon engedélyezve van a speciális beállításokban a 40 MHz és a routeren szintén, valamint az ideális csatorna van beállítva, ilyentén pedig adott a megfelelő 300 Mbps kapcsolat, úgy jóval gyorsabb hasznos sebességet illene produkálni az eszközöknek, mint amit említettél.
Nem teljesen releváns, amit most írni fogok, mert nekem MU-MIMO képes routerem van (Linksys EA7500 v1) és a Note9 is az, de volt ilyen telefonom is és 2.4 GHz 172 Mbps kapcsolaton átvitte hasznosan a bő 120 Mbps netemet maximálisan.
Intel Centrino Advanced-N 6205 jelenleg is van kéznél, az egyik Latitude laptopom ilyen modullal rendelkezik és a fent említett routerrel szintén sima ügy a kicsivel 120 Mbps feletti netemet maximálisan átvinni hasznosan/mérhetőn 2.4 GHz kapcsolaton: [kép] (Lehet, hogy többet is tudna, de a netem ennyi.)
Ennyit ha nem is minden routerrel tud, de az általad írt sebességtől jóval többet illene az általad használtakkal is, ha a beállítások és a környezet is úgy akarja.

[ Szerkesztve ]

(#57039) cibus válasza cibus (#57032) üzenetére


cibus
aktív tag

?

(#57040) mezis válasza cibus (#57039) üzenetére


mezis
nagyúr

- WiFi channel: 1 (2,4GHz)
- Channel Width: 20MHz

mezis

(#57041) cibus válasza mezis (#57040) üzenetére


cibus
aktív tag

nem látom hogyan lehet értékeket megadni, vagy bármit változtatni :F :(

(#57042) mezis válasza cibus (#57041) üzenetére


mezis
nagyúr

Én sem látom. :DDD
Screenshot a WiFi beállítasok képernyőről ?

[ Szerkesztve ]

mezis

(#57043) #42556672 válasza cibus (#57041) üzenetére


#42556672
törölt tag

Szerintem kérj meg valakit, ha még sosem konfiguráltál ilyet jobb figyelni mit csinál egy hozzáértő.

(#57044) DDA40X válasza kali (#57038) üzenetére


DDA40X
aktív tag

Sejtettem valahogy, hogy ez túró amit csinál.. De hiába állítom 40-re és váltok csatornát, akkor is ugyanabban a szobában, a routertől 1 méterre is csak huszon pár mbit a sebesség..
(nincs sok konkurens itt a faluban ezen a részen, max 1. azt is kikerültem már)
Néha 30 fölé megy.. Bizonytalan is és hát lassú is. Szakadni nem szokott... Ez az 1043nd.

Egyedül ami ér valamit, az földszinten lévő ASUS RT-AC51U-nak az 5GHZ-e. De az sem a legstabilabb. De legalább sokszor eléri a80-90 mbitet.
a 2.4 ott is 25-30 tőle pár méterre. Sőt van amikor annyi se.
Most akkor vagy van két semmitérő routerem, vagy ennyire szerencsétlen vagyok...én nem értem.. :(

[ Szerkesztve ]

(#57045) kali válasza DDA40X (#57044) üzenetére


kali
legenda

A TL-WR104ND estén attól is függ, hogy melyik verzió, illetve milyen firmware van rajta.
Az Asus adott típusa nem a legjobb, de illene többet tudnia, ha minden feltétel adott.
Az 5 GHz fogékonyabb az akadályozó tényezőkre, így annál még fontosabb a környezet milyensége, ráadásul a router azon típusa a magasabb sávon csak 1*1:1 MIMO képes, ami nem csak a sebességre, de a kapcsolat minőségére is kihat.
A 6205 esetén amely opción áll a képemen a jelölés, az neked is úgy van beállítva?

(#57046) DDA40X válasza kali (#57045) üzenetére


DDA40X
aktív tag

A TP a V4-es, és a legújabb FW van rajta. Tehát egy 2016-os. Mert ahhoz nem is jött ki több, mint amivel gyárilag volt telepítve... Szomorú...
3.16.9 Build 20160607 Rel.58297n

Az ASUS meg nemrég frissült a legújabbal.
3.0.0.4.380_8497

De már az előző verziókkal sem volt túl jó. Talán az 5G javult egy hangyányit..

Szerinted az ASUS RT-AC1200GU javítana valamelyest a helyzeten? Szerintem ezeknél csak jobb lehet.. De nem értek annyira hozzá..

(#57047) Imy


Imy
veterán

Hogyan tudom megnézni, hogy a wifin csatlakoztatott kamera milyen porton kommunikál? Valamiért csak belső hálózaton érem el, de pl mobilnetről már nem érem el.

(#57048) MaCS_70 válasza Imy (#57047) üzenetére


MaCS_70
félisten

Mondjuk a router DHCP listájában.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#57049) Imy válasza MaCS_70 (#57048) üzenetére


Imy
veterán

Ott a portot nem írja, csak hogy DHCP-n milyen IP-t osztott ki az adott eszköznek.

(#57050) And válasza Imy (#57049) üzenetére


And
veterán

Mégis milyen szolgáltatáson keresztül éred el a belső hálózaton: http, rtsp, saját segédprogram (legalább részben szabványos onvif), vagy egyéb? Az én példányomon vagy 4..5-féle ilyen távvezérlő / stream-továbbitó / web szolgáltatás van. Mindnek be lehet állítani a portszámát a kamera webfelületén, de több elérésnek létezik alapértelmezett portja, gyárilag arra is vannak konfigurálva.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.