Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64551) kpityu2 válasza maleirdaemon (#64550) üzenetére


kpityu2
őstag

Sugárzás erősségében nincs. Nyilván ha valami nagyon tré módon van összerakva, meg valami alacsony érzékenységű chip van benne akkor azért az meglátszik, de nemigen láttam olyan tesztet ami ezt rendesen kimérné. Ha sok időd van akkor megnézheted, hogy az adott eszközben milyen wifi chip van és a FCC ID tanúsítványban milyen labormérési eredmények vannak.
A "jelerősítők" valójában jelismétlők "repeater", amelyeket úgy kell elhelyezni, hogy még kielégítően erős jelet fogjanak és azt újra kisugározzák. De a jelismétlő teljesítménye se haladhatja meg az EU-ban engedélyezett 100 mW-ot.
Megpróbálhatsz közbeiktatni egy ilyen jelismétlőt, azzal kibővítheted a tartományt ha találsz olyan helyet ahol még elég erősen látja a rotuert és az ő jelét pedig elég erősen látja a kamera. Ilyen jelismétlőkből is felépíthetsz un. Daisy-chain láncot amikor egymásnak adogatják a jelet.

[ Szerkesztve ]

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#64552) mezis válasza maleirdaemon (#64550) üzenetére


mezis
nagyúr

Ha az ablakon ki tudod lógatni a WiFi AP (jelismétlő) antennáját (antennáit), akkor az is megoldás lehet.
Volt hajdanában "egyantennás" (DAP-1160) és volt Cisco 1242, amelyiknek antennái "menedzselhetők"

mezis

(#64553) maleirdaemon válasza mezis (#64552) üzenetére


maleirdaemon
csendes tag

Végül is meg tudnám oldani a kilógatást. Egy IP védett dobozba téve sem rontana a jelen?
Ezt a Cisco-t, amit linkeltél ugyanúgy Ethernet-en keresztül összekötöm és kész? :U

(#64554) MaCS_70 válasza maleirdaemon (#64553) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nyilván árnyékol valamennyit a doboz, de jelen esetben nem hiszem, hogy érdemi hatása lenne.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#64555) BorsóKorsodi


BorsóKorsodi
tag

Sziasztok.
Weboldalak nehezen töltenek be. Igazából sokáig semmit nem csinál, csak gondolkodik, aztán szépen gyorsan betölt. Az online játékok rendszerint ledobálnak lost connetion üzenettel.
Asus TUF gaming B550M WIFI II- használok (wifi-vel).

Speedtest: le: 150.5 Mbps fel: 9.94 Mbps ping: 10 ms

Mi lehet a probléma ?

Ryzen 5600//TUF gaming B550M WIFI II//NITRO RX 580 4GB// G.SKILL 16GB DDR4 3200MHz//Samsung 980 1TB M.2 PCIe//RM550X 550W 80 Plus// LG 27MP59G-P

(#64556) mezis válasza BorsóKorsodi (#64555) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!
Probléma lehet a túl nagy elektroszmog.
És akkor még mindig homályban maradnak a BT-s eszközök (füles, egér,...).

mezis

(#64557) BorsóKorsodi válasza mezis (#64556) üzenetére


BorsóKorsodi
tag

BT-s eszközök egyáltalán nincs.
Inssider ezt mutatja.
Lehetne valamit javítani ?

Ryzen 5600//TUF gaming B550M WIFI II//NITRO RX 580 4GB// G.SKILL 16GB DDR4 3200MHz//Samsung 980 1TB M.2 PCIe//RM550X 550W 80 Plus// LG 27MP59G-P

(#64558) Doky586 válasza BorsóKorsodi (#64557) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

5GHz-en a 100 feletti csatornát használhatnád. Ott kevesebb a zsúfoltság.

Ha mindenki az 1-5-9-13 független csatornából választana (2.4-en) akkor felére csökkenne az interferencia, de erről ennyi embert úgyse fogsz meggyőzni. :))

[ Szerkesztve ]

(#64559) BorsóKorsodi


BorsóKorsodi
tag

Köszönöm a válaszokat.
Ezen kívül marad a kábelre váltás ?

Ryzen 5600//TUF gaming B550M WIFI II//NITRO RX 580 4GB// G.SKILL 16GB DDR4 3200MHz//Samsung 980 1TB M.2 PCIe//RM550X 550W 80 Plus// LG 27MP59G-P

(#64560) Alonso0180


Alonso0180
csendes tag

Hello!
A kérdésem az lenne, hogy ha a digis ONT eszköz rosszabb mint a saját routerem és az ONT eszközről jön egy kábelen a net a routeremhez akkor csak az ONT eszköz sebességét fogja tudni? Tudom, hogy van a bridge mód és úgy átviszi de ha nincs akkor csak a digis cucc sebességét fogja tudni?

[ Szerkesztve ]

(#64561) Borisz76 válasza Alonso0180 (#64560) üzenetére


Borisz76
veterán

Egy kis infó a lehetőségekről.

Nem egészen értem amúgy a kérdésedet....
Elviekben a Digi optikája 1000-s netet ad.
Ha az ONT Bridge módban van , akkor a saját router építi fel a PPPoE kapcsolatot......legyen akármilyen is a net.
A saját routerre kapcsolt eszközök pedig Gigabites belső hálózatot alkotnak.

Például a neted "csak" 500-s ....tehát ennyivel tudsz letölteni.
De a routerre kötött egyéb eszközök között a kapcsolat Gigabites...azaz 1000-s. Így mondjuk PC-ről PC-re vagy NAS-PC stb...esetén a Gigabites kapcsolat miatt gyorsabb a másolgatás, mozgatás a belső hálón....mint a netről letöltés.

De lehet én értettem félre valamit.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#64562) viktorhu válasza Alonso0180 (#64560) üzenetére


viktorhu
veterán

Ilyen akkor lehet, ha nagyon sok kapcsolatot tartasz nyitva párhuzamosan (masszív torrentezés). Azzal tényleg leterheled a dögös eszközt, ha nincs bridge módban, de ha nem erről van szó, akkor tudja a gigabitet. Ha kevesebbet mérsz kábelen, akkor a mérési móddal lehet inkább a gond. Wifin meg nagyon alap a digi ont, de az a saját wifidet nem korlátozza. Ha saját routered van, akkor érdemes inkább bridge módot használni.

(#64563) Alonso0180 válasza viktorhu (#64562) üzenetére


Alonso0180
csendes tag

Tudom, hogy jobb a sajátom.
Vázolom: Panelház, 3 szoba - a digi ont egyik szobában van onnan egy központi helyre van kábellel kötve a saját routeremhez. Csak a próbléma az, hogy ahol az ont van abban a szobában nem elég erős a wifi. Ezért azt találtam ki, hogy meglehet-e ezt úgy oldani, hogy az ont marad abban a szobában "fő" routernek és ami router a központi helyen van meg kábellel ugyebár összevankötve. Na és itt jön a kérdés, hogy ez így lassítani fogja-e a központi helyen lévő saját routerem sebbességét ha nem ő a "fő" router?

(#64564) viktorhu válasza Alonso0180 (#64563) üzenetére


viktorhu
veterán

Nem fogja. A sajátot access point módban érdemes akkor használni, meg figyelni, hogy ne azonos sávban sugározzon a két router (vagy a sajátot eleve csak 5GHz módban használni, ha lefedi úgy is, amit le kell fednie).

Szerk: dögös eszközt írtam az előbb digis eszköz helyett, éljen az autocorrect:) Ez most már így marad :)

[ Szerkesztve ]

(#64565) Heng®


Heng®
tag

Sziasztok!

Az itthoni hálózatom egy digis 1 gigás kapcsolaton lóg. A lokális hálózatomban van pár unifi switch és egy unifi u6 lite wifi 6-os ap. Bármit teszek, ha a wifin kapcsolódom az U6-lite-hoz csak kb 300/300 Mbps a kapcsolat sebessége. Ha ethernet kábellel csatlakozom ugyanarra a switchre ahol az ap is van akkor 900 / 325 Mbps.

A laptopom kapcsolati adatai:
Protocol: Wi-Fi 6 (802.11ax)
Security type: WPA2-Personal
Manufacturer: Intel Corporation
Description: Intel(R) Wi-Fi 6E AX210 160MHz
Driver version: 22.190.0.4
Network band: 5 GHz
Network channel: 36
Link speed (Receive/Transmit): 1081/961 (Mbps)

Az AP-m beállításai:
Channel: 36
Transmit power: high
Channel width: 80MHz

Interferencia szerintem ok:

A jelerősség is jó:

Van valami tippetek miért csak 300/300-as a kapcsolat? :W

[ Szerkesztve ]

(#64566) zsiga68 válasza Heng® (#64565) üzenetére


zsiga68
senior tag

Külön ssid-n legyen a 2.4 és 5 GHz a routerben. És ellenőrizd a kapcsolódásnál a sebességet:
[kép]

[ Szerkesztve ]

(#64567) mezis válasza viktorhu (#64564) üzenetére


mezis
nagyúr

"... dögös eszköz..."
Te kis perverz! ;] :DD

mezis

(#64568) regener


regener
veterán

Estét topiklakók!

Adott egy gép (ami egyben volt vásárolva) aminél megörültem a wifi modulnak a és felszedtük a nappalit körbeölelő hálókábelt lévén "csak a szomszéd szobába megy át, oda elég a wifi is" jeligével átálltam a wifire a kábelről.

Eleinte minden ment rendesen, sebességet nem is néztem mert jónak tűnt.
A net 150/30 mbites (itteni viszonylatban ez már jónak mondható...)

Hát eltelt 2 hét és folyamat eldobja a wifit most a gép vagy ha megy is akkor ilyen 2-3mbit/sec a speedtest szerint, a link sebesség pedig boot után 866/866 majd leesik 12/150 és ilyen varázsszámokra.

A router egy Sky Broadband Hub ami 2.4 és 5GHz egyaránt, a gépben pedig egy Intel AX200 van, 2db gyári antennával.

Van egy laptop is amiben egy Realtek chip van, annak végig 866/866 a link sebessége, plusz azon stabil a 145-150mbit net és sosincs vele gond.

Az asztalin driverfrissités megvolt a legfrissebbre, de semmi hatása nem volt, ugyanúgy szenvedek vele miként hol van csigalassú net és hol csak kapcsolat van, net nélkül.

Most az Advanced fülén az Eszközkezelőben limitáltam 82.11n-re az AX és AC helyett, ezzel látszólag jó is lett és már 100/25mbit meg is van egész stabilan. Viszont csak nem hagy nyugodni hogy tudja az AC-t is a kártya csak nem képes kezelni rendesen.

Estimesének elment a szöveg, nem is gondoltam hogy ekkora lesz :DDD

Wifi Analyzert leszedtem a telóra, eszerint a csatornák alapbeállításon elég zsúfoltak (2.4Ghz pedig itt). Kipróbálom majd átállítva a csatornát vagy még most vagy holnap.

Egyéb beállítás ami segíthet az asztalin esetleg? :D

(#64569) zsiga68 válasza regener (#64568) üzenetére


zsiga68
senior tag

Első lépésként külön ssid-t adj a két frekvenciának. A 2.4-es frekit pedig elállítanám a 3-as sávra.Az 5GHz-et pedig feljebb tolnám mert ott is sok átfedés van.
Lehet hogy a router helyét is meg kellene változtatni. Nincs pl tv mögé téve?

[ Szerkesztve ]

(#64570) mezis válasza regener (#64568) üzenetére


mezis
nagyúr

A teló mit mutat olyankor, amikor az asztali PC antennáinak a közelében van?

Ha PC háza nagyon leárnyékolja az antennáit, akkor hosszabbító kábelekkel hozd ki az antennákat a "sötétségből".

mezis

(#64571) Angel2014


Angel2014
addikt

Sziasztok!

Tudnátok nekem segíteni, hogy lenne egy wireless n repeater.

UPV vagy wodafonos modemes rúterrel szeretném a jelet erősíteni.

Gondolom itt nem AP, hanem repeater módban kell használnom igaz?

A másik ezt hova kell dugnom a repeater beállításhoz? A modem hátuljába vagy a laptopba?

Amikor be van állítva akkor már nem kell a kábel hozzá azt kihúzhatom és csak egy teszőleges konnektorba kell dugnom kábel nélkül vagy folyamatosan kell a kábel hozzá?

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#64572) petymeg


petymeg
addikt

Sziasztok!

Vodafonos kábeles net van, a vodafonos modem-routerre rá van kötve egy Tenda T3 az szórja a wifit, ebből kábelen kapja a netet a PC-m, ami kb 8 méterre van. A Meta Quest2 Airlinkes működéséhez a szobába a PC mellé kellene egy jobbfajta router. Azt csak simán rádughatom a PC kábelére, majd egy másik kábellel mehet a vezetékes net a PC-be? Nem sok egy dróton 3 router? Bocs de nem nagyon értek hozzá.

[ Szerkesztve ]

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#64573) mezis válasza Angel2014 (#64571) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!
Mi a repeater pontos típusa?
Laposhoz kell csatlakoztatni, mód: repeater, beállítás után (LAN IP cím, DHCP, csatlakozás AP-hez) kábel nélkül működnie kell.

mezis

(#64574) mezis válasza petymeg (#64572) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!
EGY dróton már KÉT router, switch is sok, de egy router (switch) LAN1-be érkező, majd a LAN2-ből továbbmenő kábel NEM egy kábel!

"Azt csak simán rádughatom a PC kábelére, majd egy másik kábellel mehet a vezetékes net a PC-be?"
Ha "jobbfajta", akkor igen, mindent elintéz az AI (MI), egyébként magad uram...

[ Szerkesztve ]

mezis

(#64575) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Milyen TP-Link Wifi jelerősítőt tudnátok ajánlani amivel rokonnál a házból a kertbe ki tudjuk juttatni a 2.4GHz-es WiFi jelet. Online zenét szeretne steamelni a telefonjára. :)
A stabil jel és nyügmentesség fontos lenne, az elérhető sávszélesség kevésbé.

A kert nagy, tehát ideális esetben több 10m-t is át tudna hidalni az eszköz. Időjárásvédett 230V-os csatlakozás van.
Előre is köszi!

üdv
J.

(#64576) zsiga68 válasza joysefke (#64575) üzenetére


zsiga68
senior tag

Inkább utp kábel és egy router a végére...

[ Szerkesztve ]

(#64577) joysefke válasza zsiga68 (#64576) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Az nem működik.
Melyik TP-Link eszköz megfelelő a célra anélkül hogy szükségtelenül nagyot vetetnék velük?

[ Szerkesztve ]

(#64578) Doky586 válasza joysefke (#64577) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Bármit vetethetsz. Nem lesz jó vége. A hibás meg te leszel.

(#64579) Kenderice válasza joysefke (#64577) üzenetére


Kenderice
senior tag

Nálam egy CPE210 szórja hátra a kertbe a wifi-t.
Próbáltam én is routerrel, (Openwrt-vel, repeater módban), jelerősítővel, de egyik sem tudott stabilan működni.
Most egy AP üzemel amivel semmi gondom.

Te sem fogod tudni megcsinálni ilyen jelismétlős sz.rokkal...

(#64580) MaCS_70 válasza Kenderice (#64579) üzenetére


MaCS_70
félisten

A CPE-van az a gond, hogy szektorsugárzó, ezért a saját háta mögül nem igazán tud repeaterként viselkedni.

Az EAP110 Outdooromban, amelyik körsugárzó, viszont nincs repeater üzemmód.

De emlékeim szerint van valami WBA (vagy hasonló) PT-Link széria, amelyik tud jelismételni, és körsugárzó is -- lehet, ha olyan antennát teszel rá. Mer'hogy antenna nélkül adják.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#64581) Kenderice válasza MaCS_70 (#64580) üzenetére


Kenderice
senior tag

Nem is repeaterként használom, hanem sima AP-ként.
Arra céloztam, hogy nemigazán jó megoldások a jelismétlős cuccok.
Én használtam több fajtát is, de egyikkel sem voltam megelégedve.
Ha ilyenekkel akar szenvedni hát tegye, majd érezni fogja a saját bőrén hogy nemigazán jó megoldások ezek...

(#64582) Angel2014 válasza mezis (#64573) üzenetére


Angel2014
addikt

Szia emegról rendelt Wireless N repeater. különös neve nincs.

Pont ez a menüje mint a itt a videóban. [link]

Itt a videóban amit küldtem mikor kiválasztja a hálózatot nem indul újra neki és tud további beállításokat csinálni.

Viszont az enyém mikor kiválasztom amhálózatot XXX akkor lesz XXXExit ssid ide be kéne írnom a jelszavat és nem engedi elmenteni! Csak úgy engedi elmenteni ha teljesen más SSID-ét adok neki.

Na most ha rákkantintok az alkalmaz gombra a más beírt SSDID vel elkezd tekerni és számol vissza hogy újraindul 15mp múlva a repeater.

Innen már nem tudom elérni az admin menüt ami a 192.168.11.1 címen volt. Csak úgy tudom ha újra reszetelem.

Pedig ha megnézed a videót ő elmenti és nem idúl újra neki. Tud további wifit beállítani és időt passwordot stb stb..

Most ezeket a beállításokat úgy csináltam ahogy mondtad kábel nélkül wireless módban.

Csak a Weider ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#64583) MaCS_70 válasza Kenderice (#64581) üzenetére


MaCS_70
félisten

Szívből gyűlölöm a jelismétlőket, azonban kénytelen vagyok beismerni, hogy vannak helyzetek, amelyekben nincs más megoldás, illetve éppen megfelelő ez a megoldás.

Az itt fevázolt esetben szerintem ésszerű kompromisszum a jelismétlő, hiszen sem nagy sávszélesség, sem alacsony ping nem kell, ugyanakkor nem tudnak kábelezni.

(Én mondjuk az a hülye vagyok, aki ilyen helyzetben inkább megbontotta a tetőt, és egy teljes napot ácskodott a tetőtérben és az eresz alatt egy létrán, csak hogy ne repeater legyen, de ez már egy pszichiátriai probléma... :) )

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#64584) Borisz76 válasza MaCS_70 (#64583) üzenetére


Borisz76
veterán

Akkor már ketten vagyunk.... :C

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#64585) kpityu2 válasza Angel2014 (#64582) üzenetére


kpityu2
őstag

Vegyél elő egy nagyítót és olvasd el a mellékelt füzetecskét. :)

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#64586) mezis válasza Angel2014 (#64582) üzenetére


mezis
nagyúr

Annyira nem unatkozom, hogy végignézzek egy videót nevenincs repeater beállításáról, csatolt reklámokról. Küldd vissza és rendelj egy tisztességes támogatással, névvel ellátott eszközt.
Beállítás így.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#64587) krealon válasza joysefke (#64575) üzenetére


krealon
Topikgazda

"Milyen TP-Link Wifi jelerősítőt tudnátok ajánlani amivel rokonnál a házból a kertbe ki tudjuk juttatni a 2.4GHz-es WiFi jelet. Online zenét szeretne steamelni a telefonjára."

Az ismétlő tipusa kb mindegy, de fontos, hogy a kiterjesztett (alap) Access Point-on fix csatorna-beállítás legyen és 20 MHz-es csatornaszélesség.

Nekem így muűködik stabilan egy 3.5 kHUF értékű, USB-s táplálású, kb pendrive méretű noname ismétlő.
Persze az ismételt hálózat más nevet (SSID) kap és más alhálózatot is használ, de az internet működik. A fenti kívánalmakat teljesítené.

Ha lenne 5 dBi-s külsö antennája, akkor szabadtéren, jó rálátással, a 20m hatótávolságot nem tartanám elképzelhetetlennek.
A külső antenna elvileg jobb teljesítményt ad, mint a belső, a fémes alkatrészektől való távolság miatt.

(#64588) joysefke válasza krealon (#64587) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Köszi!

(#64589) ripla


ripla
őstag

Üdv.

Fronius napelem inverterhez keresek wifi jeltovábbítót, amivel tudna csatlakozni a hálózathoz, hogy az applikációban lássam az értékeket. Az inverteren be van kapcsolva a wifi csatlakozás, de az applikáció azt írja hogy offline, a gyanúm az, hogy mivel házon kívül van, ott már nem érzékeli a jelet, mert a modem meg beltéren, a ház túloldalán van, a mobilomon is csak egyes erősségű a jel ha kimegyek az inverterhez.
Szóval, milyen jeltovábbítót javasoltok? Köszi előre is.

[ Szerkesztve ]

(#64590) kpityu2 válasza ripla (#64589) üzenetére


kpityu2
őstag

Teljesen mindegy. Amit kapsz. Ha van egy elfekvő wifis routered amit extender módba lehet kapcsolni, az is megteszi.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#64591) ripla válasza kpityu2 (#64590) üzenetére


ripla
őstag

Azt még nem mondtam, hogy vezeték nélküli kellene, mert nem szeretnék áthúzni egy vezetéket a szobán, a konyhán meg az étkezőn, csak hogy a régi routert lerakhassam az ablakhoz. Gondolom, kellene neki a netkábel?
Olyasmire gondoltam, amit bedugok a konnektorba, rácsatlakozik az itthoni wifire, és X sugarú körben leadja ezt a wifi jelet, amire az inverter is tud csatlakozni. Létezik ilyen egyáltalán? :D

[ Szerkesztve ]

(#64592) Borisz76 válasza ripla (#64591) üzenetére


Borisz76
veterán

Konnektorba dugható " jelismétlőt " olyan helyre kell tenni ahol az eredeti wifi jelet még jól lehet fogni.
Valamint a konnektorok általában alacsonyan vannak....ez sem túl szerencsés....
Magasabbra érdemes tenni.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#64593) ripla válasza Borisz76 (#64592) üzenetére


ripla
őstag

Az megoldható lenne, olyan 8 méterre lenne a modemtől kb., és olyan 12-re a kinti invertertől. Bent nem lenne közte fal, csak egy ajtó, kifelé meg szintén nincs téglafal, csak műanyag falú télikert.
Van valami minőségibb eszköz, ami megbízható?

[ Szerkesztve ]

(#64594) kpityu2 válasza ripla (#64591) üzenetére


kpityu2
őstag

Mindegyik ilyen. A sima extender módba kapcsolt router is. Csak addig kell pécére dugnod amíg bekonfigolod, hogy melyik SSID-t továbbítsa. Ha extendert veszel, akkor olyat vegyél aminek hosszú antennája van.

[ Szerkesztve ]

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#64595) ripla válasza kpityu2 (#64594) üzenetére


ripla
őstag

Hát ehhez a részéhez mondjuk nem igazán értek. :O

(#64596) Borisz76 válasza ripla (#64593) üzenetére


Borisz76
veterán

Ajánlani nem tudok mert kerülöm ezen eszközöket messziről :DD

Nálam minden ....amin van LAN csatlakozó..... vezetéken lóg.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#64597) kpityu2 válasza ripla (#64595) üzenetére


kpityu2
őstag

Van a dobozában papiros meg a gyártó weboldalán is szokott lenni user manual. Általában magyarul is. Az extender/router webes felületén kell beállítani, nem egy ördöngösség. Elterjedt gyártó pl. a TP-Link. De én pár hónapig egy fölöslegben maradt Tenda routert használtam ilyen célra. Itt van pl. egy ilyen beállítása. De mindegyik erre a kaptafára megy: [link]

[ Szerkesztve ]

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#64598) ripla


ripla
őstag

Ehh, rosszul emlékeztem, már évekkel ezelőtt ki lett dobva a régi router, szóval mindenképp kell egy új.
Ajánljatok valamit pls, én nagyon nem értek ezekhez. :)

(#64599) tzimash


tzimash
őstag

Hali.
Van egy wifi problémám, hátha lesz valakinek ötlete.
Tarr 500-as net, Arris TG2492S HGW bridge módban.
TP-Link Archer C6 V2 amelyhez kábelen csatlakozik egy Asus RT AC57U, ami AP üzemmódban van. Mindkét router-en frissítettem a legfrissebb firmware-re.
Ami kábelen van csatlakoztatva azzal nincs gond, nem szakad, nem lassú.
Viszont a wifi az vállalhatatlan. Nem töltenek be oldalak, vagy baromi lassan, fb-n ha megnézném egy poszt alatt a hsz-eket kb esélytelen, marketplace szintén, képek nem töltenek be.
Nem mondom hogy mindig, de kb 80%-ban ez van.
Speedtestnet-en mérve van hogy el sem indul, van hogy hibára fut, de van hogy 2-300Mbit-et tud.
Telefonok amik csatlakoznak rá Samsung A41, Samsung A33, Xiaomi Redmi Note 10 pro, ill. egy Lenovo T580 laptop, ez utóbbin jobb a helyzet, de van hogy itt is gáz van, ledobál céges vpn pl, mert instabil a net.

Beállítások:
[TPlink]
[Asus]
[Asus]
Wifi Analyzer:
[kép] [kép] [kép] [kép]

Előre is köszi!

(#64600) mezis válasza tzimash (#64599) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

- Az Asus switch üzemmódban van?
- Az AP-k vagy "öröklik" a nevüket (repeater) vagy a rendszergazada (tulaj) adja a nevüket (SSID). De mindegyik AP-nek ugyanaz a név? :F

mezis

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.