Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63001) Multibit válasza pruzsi (#62999) üzenetére


Multibit
veterán

Ez nem elsősorban anyagi kérdés. Ha nem zavar, hogy a hálózatod más felügyelete alatt van és nem a Te kezedben, akkor maradhat a szolgáltatói eszköz ;)

(#63002) mezis válasza pruzsi (#62999) üzenetére


mezis
nagyúr

Igen van. A kereskedő, gyártó oldalán. :D

mezis

(#63003) Xpod válasza Multibit (#63001) üzenetére


Xpod
addikt

Meg ha nem zavarja, régi, esetenként lyukas firmware van az eszközön amit nem tud lefrissíteni.

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#63004) tpeter77 válasza zsiga68 (#62984) üzenetére


tpeter77
addikt

szia

Kipróbáltam beírtam az IP címet, de semmi változás.
Nem név, hanem IP cím alapon is kipróbáltuk a szkennelést, de továbbra sem jó, nem a névfeloldással lesz a gond.
VL11-ről nem megy át az adat a VL3 felé
VL3-ról viszont tudok nyomtatni a VL11 szegmensben lévő nyomtatóra. Mintha egyirányú lenne a forgalom.

A Cisco routert kell úgy konfigolni, hogy a VL11 -> VL3 irányba engedje a forgalmat, de azt a Kifü menedzseli.

[ Szerkesztve ]

(#63005) pruzsi válasza Multibit (#63001) üzenetére


pruzsi
őstag

Jó kérdés hogy zavar e :D ti mire használtok egy köztes eszközt.?

(#63006) Xpod válasza tpeter77 (#63004) üzenetére


Xpod
addikt

Írtad, hogy TP-Link router adja a wifi hálózatot. A routernek melyik portjába van bekötve a vezetékes hálózat? WAN vagy valamelyik LAN portba?

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#63007) Dr.NX válasza pruzsi (#63005) üzenetére


Dr.NX
addikt

A legtriviálisabb előnye a saját routernek a sebesség.
A Digis ONT-vel n-es wifivel lenne kb. 150 Mbit sebességem.
Ax-es routerrel van 900 Mbitem a laptopomon, és 600 Mbit az ac-s eszközökön.
Az USB portjára egy külső SSD van dugva, amire megy a Macbook backupja (Time Machine) és néhány film is van rajta megosztásra.

Elfogadom a sütiket.

(#63008) Xpod válasza pruzsi (#63005) üzenetére


Xpod
addikt

Hálózat szegmentálás, tűzfal funkció., VPN szerver. Ha otthoni eszköz, akkor van rajta általában USB amire HDD-t rákötve van saját fájl szervered.
Tudod telepíteni a firmware frissítéseket (befoltozhatod a biztonsági réseket).
Csak akkor indul újra az eszköz mikor te akarod.
Hálózati sebesség tekintetében jobban ki tudod használni a lapotp/telefon/számítógép hálózati tudását.

[ Szerkesztve ]

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#63009) MaCS_70 válasza pruzsi (#63005) üzenetére


MaCS_70
félisten

Én azért használok saját routert, mert a szolgáltatóin gyakorlatilag semmit nem tudok beállítani. Egy legalapvetőbb DHCP-foglalást sem. Az olyan nem hétköznapi, de azért egyáltalán nem valóságtól elrugaszkodott igényekről nem is beszélve, mint pl. mesh, VPN...

Az Asus TrendMicro védelméről nem is beszélve.

Meg aztán a szolgáltatói eszköz a saját kábeligényével lehet a házba belépés pontján, onnan pedig úgy kábelezek, ahogy akarok, szabadon tudom jó helyre tenni a saját eszközt.

Meg aztán a saját eszköz szolgáltatásait és minőségét én választom meg, nem azt kell ennem, amit belém nyomnak. És a szolgáltatói eszközöknél sajnos nem nehéz sokkal jobb saját eszközt találni, aminek aztán én leszek az ura.

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#63010) pruzsi


pruzsi
őstag

Van egy asus ac57u de eddig nem éreztem hogy a gépnek is erről kellene kapnia a neten, kamerák kapják csak és a tv a wifi-t.(twitch néha)
mobilok mobilneten vannak mindíg.
usb-vel nem tudok mit kezdeni nyomtató nincs, film "szerver" nem kell.
van ingyenes vpn-je az asus-nak?
torrenthez tudtam nyitni portot a szolgáltatóin

(#63011) MaCS_70 válasza pruzsi (#63010) üzenetére


MaCS_70
félisten

"van ingyenes vpn-je az asus-nak?"

Nem kalsszikus VPN-szolgáltató az Asus, hanem az az Asus routerekben vannak VPN szerver- és klienslehetőségek.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#63012) pruzsi válasza MaCS_70 (#63011) üzenetére


pruzsi
őstag

Visszaemlékezve ment már az asusról a net a gépre de valamit állítani kellett a szolgáltató eszközével és nem értem el a felületét csak ha az volt közvetlen a gépre kötve.

(#63013) MaCS_70 válasza pruzsi (#63012) üzenetére


MaCS_70
félisten

Bizonyára igazad van, de én ezt a mondatot nem értem... :(

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#63014) Xpod válasza MaCS_70 (#63013) üzenetére


Xpod
addikt

Tippre IP cím ütközés lehetett nála.

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#63015) pruzsi válasza Xpod (#63014) üzenetére


pruzsi
őstag

Lehet, az asus felület bejött de a zte nem ezért visszakábeleztem.
Bár most is ugyan ez van csak fordítva asus nem érem el csak ha wifi-n vagyok mobilon bár nincs mit állítani rajta...

(#63016) MaCS_70 válasza Xpod (#63014) üzenetére


MaCS_70
félisten

Az én nyelvismeretem kevés ehhez...

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#63017) Xpod válasza pruzsi (#63015) üzenetére


Xpod
addikt

Az Asus melyik portját kötötted a ZTE eszközre?

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#63018) pruzsi


pruzsi
őstag

(#63019) zsiga68 válasza pruzsi (#63018) üzenetére


zsiga68
senior tag

A LAN portokon kellene összekötni.

(#63020) pruzsi válasza zsiga68 (#63019) üzenetére


pruzsi
őstag

köszönöm lementettem ha lesz rá időm megpróbálom :D
egyébként az asus routerem milyen minőséget képvisel jelen pillanatban?
Érdemes korszerűbbre váltani esetleg? Első blikkre ami a keretbe beleférne
RT-AX53U,AX1800 RT-AX1800U

(#63021) woodworm válasza pruzsi (#63020) üzenetére


woodworm
veterán

Mondjuk az asusban van ap-mód, felesleges a lan-lan csatlakoztatás. Be kell kapcsolni és használható a wan port is.

(#63022) Gyuffa


Gyuffa
tag

Sziasztok!

Adott egy [alaplapom] , valamiért a wifit mindig ledobja az alaplap, 2éve van meg a lap kb, de most kezdtem el használni benne lévő wifis megoldást, mert most lett új házba költöztetve a gép, illetve én is most költöztem másik városba, és a másik szobában van a modem, és nem akartam kábelezni.
mindent frissítettem amit csak lehetett, próbáltam utána járni a megoldásnak, de nem sok sikerrel. Van mikor nem dobja el, de van olyan is hogy 4-5x egymás után
2-3napja, összefutottam egy ilyen hiba kiírással hogy: "a wifi nem rendelkezik érvényes ip konfigurációval"
Tudna valaki ötletet adni ?
Nem tudom ez a kép segít e bármit is.
[kép]

köszönöm előre is.
:R

(#63023) Gubek-Einste válasza Gyuffa (#63022) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

mindent frissítettem amit csak lehetett
Pontosan mit is?

Más eszközzel nincsen gond?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#63024) Multibit válasza Gyuffa (#63022) üzenetére


Multibit
veterán

A hibaüzenetből és a screenshotodon látható APIPA IP-címből látszik, hogy nincs kapcsolat DHCP szerverrel. Azaz, nem oszt neki lokális IP-címet a router/gateway.
Egyáltalán nincs netkapcsolat ezen a gépen, vagy időnként van, csak leszakad a netről?

[ Szerkesztve ]

(#63025) Gyuffa válasza Gubek-Einste (#63023) üzenetére


Gyuffa
tag

más eszköz pl a telefonom tökéletesen működik wifiről.
azt sose dobja le.
Igazából a frissítés leginkább az alaplaphoz a wifi drivert próbáltam, és amit még találtam az alaplaphoz, hogy régebbi

[ Szerkesztve ]

(#63026) Gyuffa válasza Multibit (#63024) üzenetére


Gyuffa
tag

időnként van, pl most is úgy írok.
De tegnapi mondandóm mire megírtam 2x dobta el
És sajna nem az a tipikus netszakadás hogy pár másodperc és vissza csatlakozik, több perc kell mire sikerül.

(#63027) Multibit válasza Gyuffa (#63026) üzenetére


Multibit
veterán

Milyen antennái vannak a wifi modulnak? Belső, külső? Lehet, hogy árnyékoltak.
Ha asztali gép esetén ragaszkodsz a wifi-hez, gondoskodni kell arról, hogy a megfelelő méretű antennák rálássanak a routerre. A wifi kényes közeg, tutujgatni kell, hogy jól működjön.

[ Szerkesztve ]

(#63028) Gyuffa válasza Multibit (#63027) üzenetére


Gyuffa
tag

Külső antenna van, [kép]
és légvonalba saccra kb 5 méterre van a router a másik szobában, ajtó nincs se más az útban, nyílt ez a helyiség, illetve takarásban sincs a router se az antenna

[ Szerkesztve ]

(#63029) mezis válasza Gyuffa (#63028) üzenetére


mezis
nagyúr

Hogy néz ki az étered? (A problémás PC-vel kutakodj!)
2,4GHz ? 5GHz?
Nem vettél egy újabb BT-s eszközt (egér, füles,...)?

mezis

(#63030) Xpod válasza Gyuffa (#63028) üzenetére


Xpod
addikt

Milyen fal és milyen vastag? Az antennák milyen magasan vannak? (aszt alatt, vagy felette) Fémpolc nincs a router és a PC között?

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#63031) MaCS_70 válasza woodworm (#63021) üzenetére


MaCS_70
félisten

Sőt, nem hogy felesleges a LAN-LAN csatlakozás, hanem kifejezetten ellenjavallott is, ha az Asus router AP-üzemmódban van.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#63032) pruzsi válasza zsiga68 (#63019) üzenetére


pruzsi
őstag

Üdv!
Sikerült összehozni hogy a szolgáltatóiról elérjem az asus routert ap módban.
Na most akkor az is jó lenne ha a padláson lévő tp link 841N-t is el tudnám érni

(#63033) Dr.NX válasza pruzsi (#63032) üzenetére


Dr.NX
addikt

Ahhoz egy létra fog kelleni.

Elfogadom a sütiket.

(#63034) Xpod válasza pruzsi (#63032) üzenetére


Xpod
addikt

Abban is tiltsd le a DHCP-t (ha be van kapcsolva) és az egyik LAN lábát kösd a szolgáltatói eszköz LAN portjába. AMi trükkös lehet, hogy a 841-nek valószínűleg meg kell előtte változtatod az IP címét.

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#63035) pruzsi válasza Xpod (#63034) üzenetére


pruzsi
őstag

Hm a 841-en nincs üres lan port :D

(#63036) atirag


atirag
őstag

Üdv. Van egy asus ac65p routerem amit jelismétlő módban szeretném használni. Gyárilag nem találok csak access point és router módot. Van valami megoldás,hogy tudjam ilyen módon használni?

(#63037) Hajas Mao


Hajas Mao
tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Van otthon egy optikai kábeles netem 2.4/5ghz wifi routerrel. A telefonok, konzol gond nélkül használják mindkét frekvenciát autómatikusan. (mindkét csatornának teljesen ugyanaz a neve) Van egy régebbi laptopom Lenovo G580AH (i3-2328M, GT635m, 6GB) amiben gyárilag sajnos csak 2.4ghz támogat a wifi. Emiatt vásároltam egy cudy wu650-es usb wifi vevőt. Csatlakoztatás után azt láttam, hogy továbbra sem csatlakozik az 5ghz-re, pedig 3 méterre vagyok a routertől. Eszközkezelőben letiltottam a gépben levő wifit. Emellett eszközkezelőben állítottam hogy az usb wifi wirelles módja ne autó legyen hanem n/a/ac, ami után látja az 5ghz hálózatot de nem tud csatlakozni rá. Van valami tippetek?

Előre is köszönöm!

Kristóf

(#63038) zsiga68 válasza Hajas Mao (#63037) üzenetére


zsiga68
senior tag

Válaszd ketté az ssid-ket és kezeld külön a két frekvenciát. Szerintem hagyd auto-n a vevőt.

[ Szerkesztve ]

(#63039) Hajas Mao válasza zsiga68 (#63038) üzenetére


Hajas Mao
tag

Köszönöm, be is vált. ;)

(#63040) pruzsi válasza Hajas Mao (#63039) üzenetére


pruzsi
őstag

Másik furcsaság hogy míg a reolink megtalálja az eszközt az ankee programja nem pedig mindkét kamera a padlás routerre van kötve

(#63041) Gyuffa válasza Xpod (#63030) üzenetére


Gyuffa
tag

a 2 szoba között nincs fal, se ajtó, se fémpolc se más a router a másik szobában a földön van, itt a gépem mellett szintén

(#63042) Gyuffa válasza mezis (#63029) üzenetére


Gyuffa
tag

Nem dehogy, semmi újat nem vettem, még a jelenlegi Bt-os fülesemet se párosítottam össze a géppel.
[kép]
[kép]
amúgy ez a wifi a lapban: [kép] és ide kell csavarozni az antennát [kép]

(#63043) pruzsi


pruzsi
őstag

Nos egyszerűsítettem kicsit a dolgokat megkerestem egy régi asus router (750) van rajta ap mód :D
Mind a kettőn beállítottam az ap-t, az ankee windows program már látja hogy van két eszköz de offlineak. és mobilon is
Ha a 750 visszamegy vezeték nélküli módban a windows ankee nem látja de mobilon újra elérhetőek.

reolink megy mindenhogy :)

(#63044) Doky586 válasza Gyuffa (#63041) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"a 2 szoba között nincs fal"
Sátorban laktok?
Vagy a közös helységből egy belógatott lepedővel választjátok le a (háló)szobát..? :U

(#63045) Gyuffa válasza Doky586 (#63044) üzenetére


Gyuffa
tag

Értsd jól, van fal de nem olyan ami a router és a wifi között van de ha szeretnéd adok szivesen képet, hogy érthető legyen a 2 tárgy közötti üres lég :D

(#63046) aradebil2


aradebil2
senior tag

Sziasztok!
A következő a problémám: pontosan 1 óránként kb. fél percre megszakad a netem, Wifi-n rajtamaradok, de DNS problémát dob a böngésző:

pingelés pedig ezt mutatja:

Emelett viszonylag sűrűn van request timeout/3 seces válasz a pingjeimen, de azt nem szoktam érzékelni max játék közben hogy picit megugrik a pingem. Otthon ezt csinálta a Vodás netem de egy restart megoldotta mindig. A fő probléma amikor meg is szakad és kivág a game.

A setup:
-PC ami egy Archer T2U Plus-sal szedi az étert.
-Egy vodás station a szomszéd lakásban (az egész sztori Olaszországban játszódik).
-Mindeközben a laptopomon és a telefonom is tökéletes működik az internet.
-Másik hálózatra csatlakozva (egy emelettel feljebb lévő lakáséra) egyelőre nem jött elő a probléma.

1. Amit próbáltam: restartolni az online felületről, ettől behalt az egész cucc egy teljes napra, de valahogy megoldották mire hazajöttem :D
2. Gyári driver felrakása
3. dns flush
4. Különböző DNS szerverekkel való játék.

Erre az egy órás dologra egyedül ezt találtam a neten, de nem tudom releváns-e ez számomra, meg nem is nagyon értem.
Statikus IP-t kapok és az lenne a gond? Telefon és laptop akkor miért nem?

Köszi előre is a segítséget!

(#63047) Gubek-Einste válasza atirag (#63036) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Csak CFW telepítésével tudod ezt megoldani.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#63048) mezis válasza Gyuffa (#63042) üzenetére


mezis
nagyúr

Próbálkozz a 11-es csatornával és az antennákat hosszabbítsd ki a "sötétségből".

Ha nincsenek antennák, akkor mivel "mértél" ? :F

mezis

(#63049) Gyuffa válasza mezis (#63048) üzenetére


Gyuffa
tag

(#63050) mezis válasza Gyuffa (#63049) üzenetére


mezis
nagyúr

Én a korábbi képen két üres csatlakozót látok. Az antenna hová csatlakozik?

Ha az alaplapi WiFi modult használod, akkor illő lenne 2 db antenna alkalmazása, de ha csak egyetlen antenna, akkor próbálkozz a másik lyukkal. Kétantennás WiFi modulnál van amikor az egyik MAIN !

[ Szerkesztve ]

mezis

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.