Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28001) And válasza Freddy TNT (#28000) üzenetére


And
veterán

Helyi hálózatban értve természetesen, mivel a nyilvános net felé annyi, amennyi, de ezt aztán senki nem mondja meg. Nálam hálózaton belül az >1km-es wifi linken 3..5 ms körül van, néha beesik ennél picit hosszabb is. A távoli kliensen van egy újabb AP (vezetékkel), az is bőven kisebb, mint 10ms. És itt filléres soho-kategóriás cuccokról van szó. A vezeték nélküli közegben a ping messze nem lesz olyan stabil, mint vezetéken, mivel itt a külső hatásokat nem lehet kizárni (megismételt csomagok, átmenetileg megnövekedett bit-hibaarány miatt).

(#28002) Freddy TNT válasza And (#28001) üzenetére


Freddy TNT
őstag

Hát, igen. Ez sajnos ezzel jár. Ezek szerint van több wifi hálózatod ? Mekkora a legnagyobb távolság és mekkora a valós adatátviteled ? Na és konkrétan milyen eszközökkel érted el ?

Az Ubiquiti -nak nincs 5 Ghz-s körsugárzója ? vagy csak én nem találom ?

[ Szerkesztve ]

(#28003) jNk válasza And (#28001) üzenetére


jNk
senior tag

Meglepően stabil válaszidőket lehet elérni a helyviszonyokhoz választott és beállított eszközökkel. Egy régebbi proxim 5054 bsu/su páros is stabilan tartja a 15ms-es időket ~45% datarate kihasználtságig 20km-es távon is, tegyük hozzá a saját protokoljuk is segített ebben.
Az ubiquiti rendszerek jobb ping időket adnak (3-5ms) és amíg nincsenek teljesen kihajtva a válaszok nagyobbak lesznek ugyan, de stabilak maradnak.
A fenti statisztikák ugyan nem garantálhatóak mindig és mindenhol, de a tapasztalatok alapján kiindulásnak jók.

Freddy TNT: Csak te nem találod :P

[ Szerkesztve ]

(#28004) Freddy TNT válasza jNk (#28003) üzenetére


Freddy TNT
őstag

Jesssssszus. Ez kissé drága. kb 120 fokos bezárási szöggel mit kezdenél ? Talán valamivel nagyobb is. Inkább 180 fokos lenne a megfelelő. Olyat még nem találtam
A szektor antenna 36.000 Ft. A távolság (a harmadik pont) azoban mindössze 2-300 méter.

Olcsóbb ha veszek két 2,4 Ghz-s eszközt a kisseb távolságra nem ? Vagy van valami más megoldás ?

[ Szerkesztve ]

(#28005) jNk válasza Freddy TNT (#28004) üzenetére


jNk
senior tag

Az omni és szektor antennákat általában wifi szolgáltatók használják, azért is vannak abban az árkategóriában.
Egy 2.4GHz-es ap/router+panel antenna valóban olcsóbb (griddel már alig), de a kiépítése körülményesebb és több link esetén már egymást is zavarhatják a kevés számú csatorna miatt.
Az eszközöket a kliensek elhelyezkedése és a szükséges sávszélesség igény alapján is kell választani. Ha a kliensek 45 foknál nagyobb távolságra vannak egymástól akkor az egyik megoldás egy bullet m5+egy olcsóbb omni antenna lehet a bázis oldalra, a kliensek pedig airgrid m5-t használnának.
A másik megoldás hogy kliensenként 1 pár airgrid m5 lenne használva. Ez ugyan drágább a bázis oldalt nézve, cserébe stabil, egymástól független ~50mbit/s sebessége is lehetne mindenkinek.

[ Szerkesztve ]

(#28006) Gubek-Einste válasza Dolphine (#27998) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Alapvetően a verzió szám kellene mert ez a router alapból nem tud repeater funkciót, DD-WRT-t kell rá tenni, hogy menjen de nem az összes verzióhoz van.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#28007) Dolphine válasza Gubek-Einste (#28006) üzenetére


Dolphine
addikt

Akkor azt majd meg kell vizsgálnom!
Nehéz feltenni egy ilyen DD-WRT-t? :F
Elvileg nem tűnik olyan vészesnek, most olvasgattam utána egy kicsit!
A gyári firmware visszatehető?

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#28008) And válasza Freddy TNT (#28002) üzenetére


And
veterán

Logikailag egyetlen hálózatunk van, de van benne pont-multipont kapcsolat (illetve régebben egy sok kilométeres pont-pont link is volt). Mint említettem, sima házi kategóriás routerekkel, leginkább Linksys WRT54GL-ekkel, saját készítésű antennákkal illetve egy gyári grid-del. A valós sebesség LAN-on belül időnként eléri a 802.11g szabvány tetejét, de a net ennél amúgy is lassabb.
#28003 jNk: Maga a rendszer külső hatások nélkül lehet, hogy stabil lenne nálam is, de ez mégiscsak egy kisváros, a két távoli végpont egyenként 10+ 'idegen' hálózatot lát (az itthoni antenna a kliensek helyzete miatt nem lehet túl kicsi nyílásszögű), és azok forgalma bizonyosan befolyásolja a sáv foglaltságát, ezzel hatással lehet a ping-re is.

(#28009) Zewa


Zewa
senior tag

Sziasztok!

Egy kérdéssel fordulnék felétek. Vizsgaidősuck miatt igen sokat kell mostanság a könyvtárba járkálnom. Természetesen van Wifi, amire gyakran szükségem is van. Bejelentkezéskor mindig figyelmeztet egy tanúsítvány elfogadására,aminek eleget téve bejutok a hálózatba, ahol be tudok jelentkezni. Ez szép és jó de ez csak az elmélet. Gyakran ledob, pedig folyamatosan csatlakozva vagyok a remek jelerősségű routerhez.
Gyakran előfordul hogy a böngésző be sem hozza hogy fogadjak el bármiféle tanúsítványt. Illetve elfogadom, bejelentkezek de eldobja a netet, miközben kiváló a jel erőssége.
Esti órákban amikor kisebb a forgalom akár 5percet is megy, folyamatosan, hiba nélkül.
Elég idegesítő dolog, mert másik eszközzel hiba nélkül üzemel. Illetve ugyan ez a laptop az eddigi összes routerrel gond nélkül, hosszú távon is össze tudott csatlakozni.
Ugyan ez a gép bármilyen más hálózattal szívesen együtt dolgozik, hiba nélkül. Proxy gyári beállítás.
Vírusírtót (AVG) lelőttem, nem javult semmit, bővítmények egytől eddig kikapcsolva. Tűzróka, Króm, EE-el mind kipróbáltam.Win 7, elég rég óta rajta van, stabil és gyors, ezért nem szeretném ujra rakni. Samsung RV510

Remélem nagyjából érhető a dolog.
Előre is köszi!

Üdv!
Zewa

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#28010) kali válasza Zewa (#28009) üzenetére


kali
legenda

lehet, hogy simán csak nem bírja a könyvtár eszköze a húzós terhelést!

(#28011) Gubek-Einste válasza Dolphine (#28007) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A DD-WRT felrakása elég egyszerű, GoodSpeed fórumtárs írt róla egy kicsit amikor vett egy Asus N10 Plus router-t másfél éve.
A gyári firmware elvileg visszatehető de hallottam már olyanról, hogy valakinek nem sikerült, ha jó emlékszem akkor pont egy D-Link DIR-600 volt az érintett eszköz de ez nem biztos.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#28012) Freddy TNT válasza jNk (#28005) üzenetére


Freddy TNT
őstag

Hmm logikusan hangzik. Kössz a tippeket. Én azért választanám az 5 Ghz-t, hogy a sok helyi 2,4 Ghz-s wifi ne rontson a hálózaton. Van itt egy internet szolgáltató aki viszont szintén 5 Ghz-s rendszert használ,de az csak kevesebb gondot okoz mint a sok 2,4-es. Legalábbis ez az elmélet.

Ezt az olcsóbb omni antennát már én is megtaláltam csak nem voltam benne biztos, hogy megfelel-e. Mindenesetre plussz költség így is úgy is ahogy elnézem. Ráadásul mégsem annyira jó mint két airgrid vagy parabola.

A kissebb távolsághoz először is felmérem mik a hardverek a két ponton. Lehet van 1-1 wifi eszköz, csak komolyabb antenna kell rájuk és már kész is.

A napokban kapok egy binokulárt vagy akár távcsövet és megnézem az optikai rálátást a két nagyobb pont között.

(#28013) Gubek-Einste válasza Zewa (#28009) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ezzel te magad sok mindent nem tudsz csinálni mivel nem férsz hozzá a router-hez/AP-hoz. Ha esetleg tudsz beszél a hálózat admin-jával akkor esetleg lehetne valami javítani de nem fűznek hozzá komoly reményt.
Amit esetleg megtehetsz az a wifi adapter driver-ének a frissítése/újrarakása, esetleg egy másik adapter (USB-s) használata, mást nem nagyon tehetsz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#28014) Zewa válasza kali (#28010) üzenetére


Zewa
senior tag

Másik laptopot viszek, azzal egyszer összeakad és nem engedik el egymást. Csoporttársaimnak is gond nélkül üzemel, telefonon, tableten nekem is?! :(((

#28013 Gubek-Einste: Wifi modul driver újrarakás meg volt. Azért idegesítő mert másnak megy, nekem meg nem.
Csak ezen a hálózaton nem, minden máshol kiváló. :F

[ Szerkesztve ]

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#28015) agoka07


agoka07
senior tag

Sziasztok.
Nem vagyok jártas ebben a témában, de most pont akadt egy feladat amivel próbáltam megbirkózni sajnos sikertelenül. :(
Adott egy Tenda W311R Wifi Router. Cél az lenne, hogy a netet sugározza, amit igénybe venne a mobiltelefon és a tablet, ez mellett még kellene vezetéken 3 fele szakadjon itt két PC és még egy másik wifi router jönne a képbe. Sajnos nem tudom beállítani... eljutottam addig, hogy beírtam ezt: "192.168.0.1" elő is hozta a vezérlőpanelt. Tudtam nevet adni levédeni de tovább semmi. Kábeleken fut a net, de ha tabletről próbálok csatlakozni akkor azonosítási promlát észlel. Valaki tudna segíteni a beállításban? :) Előre is köszi :R

S35-3310-1600-KU380-W300i-Shine-C3050-Spiro-858 Smart-SK17i-Galaxy S-Note 1-Galaxy S4-G4-S6 Edge-Note 8

(#28016) kali válasza Zewa (#28014) üzenetére


kali
legenda

ja, ha azonos időben más eszközökkel okés, akkor vagy szoftveres probléma lesz a te oldaladon - például illesztés -, vagy valami inkompatibilitás féle van a két eszköz között!

(#28017) Gubek-Einste válasza agoka07 (#28015) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Pontosan milyen beállításokat adtál meg?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#28018) agoka07 válasza Gubek-Einste (#28017) üzenetére


agoka07
senior tag

Nem tudom mire érted de leírok párat :B :
Access Method:-DHCP
WAN:-settings:-MODE:- DHCP
Wireless Working Mode:-Wireless Access Point(AP)
Broadcast(SSID):-Enable
DHCP Server:-Enable

S35-3310-1600-KU380-W300i-Shine-C3050-Spiro-858 Smart-SK17i-Galaxy S-Note 1-Galaxy S4-G4-S6 Edge-Note 8

(#28019) Gubek-Einste válasza agoka07 (#28018) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen titkosítás van a wifi-n?
Milyen csatornát állítottál be?
Mik a környezeti wifi tényezők?

Linkeld be a beállításokról készül képeket.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#28020) Zewa válasza kali (#28016) üzenetére


Zewa
senior tag

Erre gondoltam én is, de mit lehet az? Wifi drivert újraraktam, böngészők közül 4-t próbáltam, vírusirtó, tűzfal lelőve...
Furcsa hogy kisebb forgalom esetén viszont el tudok netezgetni 5percet is akár, miközben máskor ca 10mp-t. :F

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#28021) agoka07 válasza Gubek-Einste (#28019) üzenetére


agoka07
senior tag

Kezdőlap:

Egyéb:



S35-3310-1600-KU380-W300i-Shine-C3050-Spiro-858 Smart-SK17i-Galaxy S-Note 1-Galaxy S4-G4-S6 Edge-Note 8

(#28022) Claude Leon válasza Dolphine (#27965) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Akkor minden gyenge jelű teremhez keresned kell olyan pontot, ahol a repeaternek még jó a vétel, és ahonnan a terem is jól látszik, hogy tudjon közvetíteni.
Ehhez az eszközhöz majd tápellátás is kell valahogy.

Ha már a "térkép" a fejedben van, akkor lesz érdemes eszközt nézni hozzá, ha nincs túlzott teljesítménybeli elvárásod, találsz hozzá olcsó routert, ami ismeri gyárilag a repeater funkciót, vagy a p-link 741-ese okosítva openwrt-vel, de direkt range extendert is vehetsz.
(ebben persze nincs túlzott gyakorlatom, hogy név, vagy BSSID alapján megy a csatlakozás, utóbbi esetben némi igazítást igényelhet minden pontban)

[ Szerkesztve ]

(#28023) kali válasza Zewa (#28020) üzenetére


kali
legenda

a chipset megkapta a gyártói illesztést, nem csak az oprendszer által adottat?

(#28024) vahu válasza agoka07 (#28015) üzenetére


vahu
csendes tag

Szia agoka07!

Először próbáld meg titkositás nélkül beállitani a wifit. Ha úgy sikerül mindent összehozni,hogy csatlakozzanak a kivánt készülékek,utána próbálkozz a titkositott wifivel.
Amennyiben nem megy a visszaállitás,akkor router reset...:-)

A Privit hamarabb észreveszem!Csak ird le,hogy miröl van szó:)Telefonon azonnal.... Nem szeretek levelezni.....:-)

(#28025) NovaBlue


NovaBlue
aktív tag

Sziasztok!

Van egy problémám:

Adott egy TP-LINK WR841N -es router digi nettel ( 80/20-as )

Mikor beüzemeltem a router 1napig jó volt a sávszélesség,de mostanában nem akar a letöltés 8-9Mbit fölé menni,gondolom én a routerrel van valami mert a digi szerint minden rendben van a gálózattal felénk...
Valakinek valami ötlete?

(#28026) Gubek-Einste válasza agoka07 (#28021) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

legközelebb nagyobb képeket készíts ha lehetne.

- A csatorna szélességet állítsd át 20-ra.
- A csatornát fixáld le a környezeti viszonyoknak megfelelően.

Ha így sem menne akkor vedd le a titkosítást WPA-ra vagy semmire.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#28027) Gubek-Einste válasza NovaBlue (#28025) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

80-as net alá gigabites router lenne az ajánlott.

Az alábbiakat próbáld meg:
- Reset újrakonfiggal
- Firmware frissítés, akár régebbire is
- Máshol próba

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#28028) kali válasza NovaBlue (#28025) üzenetére


kali
legenda

router nélkül jó a sebesség?
kábelek rendben?
az egy dolog, hogy szolgáltató mit mond, azért csak ellenőrizni kell!

[ Szerkesztve ]

(#28029) vahu válasza NovaBlue (#28025) üzenetére


vahu
csendes tag

Próbáld ki router nélkül! Ha úgy is gyenge a net akkor a hiba NEM az ön készülékében van.:-)

A Privit hamarabb észreveszem!Csak ird le,hogy miröl van szó:)Telefonon azonnal.... Nem szeretek levelezni.....:-)

(#28030) NovaBlue


NovaBlue
aktív tag

Köszönöm mindenkinek kipróbálom az összes lehetőséget,majd írok,hogy mire jutottam.

(#28031) demars


demars
addikt

Hello Mindenkinek!

Remélem jó helyre írok!
Olyan gondom van, h szeretnék egy wifis rendszert úgy beállítani, hogy 2 router működjön!

A t-home által bekötött speedtouch router/modem egység wifi jele gyenge ( hálószobában már nem lehet netezni a notival, mióta ezt bekötötték) , olvastam több helyen is, hogy a t.homa által ajándékba küldött router/modemnél sokan csinálják úgy, h a régi routert bekötik, s az adja a wifit!
Én ennél a speedtouch készüléknél szeretném ezt alkalmazni, de nem tudom, hogyan?!
Be van kapcsolva mindkét router, de a tp linket nem érem el wifin keresztül!!! Csak az új modemet látja, aminek 192.168.1.254 a címe, tp linké meg: 192.168.1.1
Valaki csinált már hasonlót! Írja már le pár sorba, hogy mit tegyek?

Köszönöm!

Üdv: demars

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#28032) Jodanovich


Jodanovich
aktív tag

Sziasztok ez mi a franc?

Life is Short... Ride Hard!!!

(#28033) Dolphine válasza Claude Leon (#28022) üzenetére


Dolphine
addikt

Köszi szépen! :R
Holnap, ha tudok mindenképp beszélek a rendszergazdával!

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#28034) NovaBlue válasza NovaBlue (#28030) üzenetére


NovaBlue
aktív tag

Reset nem segített
firmware update szintén nem segített
kábellel csatlakozva is csak 8-9Mbit a sebesség
ha meg közvetlen dugom rá a netet a gépre akkor 691-eshibát dob...

(#28035) Claude Leon válasza Dolphine (#28033) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Ja, bocsi, az előbb nem olvastalak elég alaposan végig.

Attól tartok, kevés helyen találod majd a konnektort megfelelő helyen, mivel, ha a teremben gyenge a jel, akkor abba a terembe hiába teszel repeatert, az is csak ugyanazt a gyenge kapcsolatot tudja továbbadni.
Gondolom, főleg a folyosón jobb a vétel,( és a teremben az ajtó közelében)

Egyáltalán, az, hogy gyenge a jel, azt is jelenti, hogy bizonytalan, szakadozó vagy stabil, csak lassú (ez lehet szándékos, mivel azért vannak korlátai a dolognak)

Ahogy nézem az árgépet, a konnektorba dugós nem túl általános, valami más megoldást kell keresni.

A rendszergazda helyett viszont lehet, hogy saját magad jobb jelszinttérképet tudsz készíteni.

(#28036) SP!T


SP!T
addikt

Hali! Adott otthon egy T-Home 30/5 Mbps net. A router Linksys WRT160NL, míg az adapterem egy Linksys WUSB600N. A routeren gyári firmware van, mert a ddwrt WiFi-je állandóan megszakadt.

A kérdés az lenne, hogy a maximum sebességem 22/5Mbps maximum, pedig csak egy ajtó van köztük. Mi a gyenge láncszem? Próbáltam a channel-ekkel játszani. Az segített 19-ről 22-re lépni, de ennyi, ez a maximum. Mit cseréljek, hogy elérjem a maximumot? A jelerősség amúgy korrekt, egyetlen csík hiányzik csak. Illetve az a 8Mbps hiány azért még is csak 1MB/s letöltési sebesség hiány.... :(

There's a device that I've been using called a whoop.

(#28037) Gubek-Einste válasza SP!T (#28036) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Próbálkozhatsz még Tomato-val is.

Meg volt a szokásos kombó?
- Összes csatorna végig próbálgatása, környzeti tényekők/más hálózatok figyelembe vételével
- Router/adapter jelezhetés
- Reset teljes újra beállítással
- Firmware frissítés, akár régebbire is
- Router/adapter máshol próbája
- Másik router/adapter (kölcsön) próbája
- Másik géppel próba

Router nélkül meg van a teljes sebesség?

Linkelhetnél egy wifi helyzetet is.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#28038) KisBundi


KisBundi
őstag

Tudtok nekem abban segíteni hogy hogyan tudnám a routerem adóteljesítményét megnövelni, persze legális korlátokon belül? Nem netvadászra van szükségem, hanem a saját Wifimet szeretném fogni úgy 100-150 méteren belül. :)

(#28039) Claude Leon válasza KisBundi (#28038) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Ha ez egy körülhatárolható irány, és nincs nagyon akadály közben, akkor megfelelő antennával.

(#28040) KisBundi válasza Claude Leon (#28039) üzenetére


KisBundi
őstag

1-2 épület előfordul :)
Csak önmagában egy antenna?

(#28041) Claude Leon válasza KisBundi (#28040) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Akkor az nem a legszerencsésebb a helyzet
Ha volna valami magasabb hely az antennának, ahonnan a célra már rálátni, az volna a legjobb.

Esetleg, ha nagyon nincs más megoldás, valami visszaverődős útvonalat próbálhatsz keresni, de ott a jel is többet gyengül, nem csak a nagyobb úttal, hanem a visszaverődések veszteségeivel is.

A körülmények függvényében elég lehet egyik oldalra erősebb antenna, mivel az oda-vissza működik.
De nem hozzátesz a jelhez, csak koncentrálja bizonyos irányokba, hasonlóan mint a fényt a nagyítóüveg.

(#28042) KisBundi válasza Claude Leon (#28041) üzenetére


KisBundi
őstag

Esetleg vmi jelerősítő a routerhez? :)

(#28043) LordX válasza KisBundi (#28038) üzenetére


LordX
veterán

Erősen ellenjavallott bármilyen teljesítményt is tuningolni felfelé, a boltban található routerek kb. 90%-a már a törvényi maximumon van.

A törvény az antennáról leadott teljesítményt szabályozza (az EIRP-t), tehát ha egy router már "maxon" van, akkor már az antenna kicserélése erősebbre is törvényellenes! (Mondjuk senki nem fogja ellenőrizni.)

(#28044) KisBundi válasza LordX (#28043) üzenetére


KisBundi
őstag

Tudtommal az 100mW vagyis 20 dBm. Szóval + teljesítményt nem is de az antenna nyereségével tudunk játszani. :)

(#28045) LordX válasza KisBundi (#28044) üzenetére


LordX
veterán

Nem.

a 20 dB-t elérheted 15 dBm-es router 5 dBi-s antenna, vagy 13 dBm-es router 7 dBi-s antenna kombinációval, de a 15 dBm router 7 dBi antenna már összesen több, mint a megengedett EIRP. (Feltételezve, hogy az antennakábel vesztesége 0)

(#28046) KisBundi válasza LordX (#28045) üzenetére


KisBundi
őstag

Jó én ezt értem és hagyjuk is. Szóval törvényes kereteken belül nem oldható ez meg. De hány dBi-s antenna lenne még jó aminek még elég nagy a nyílásszöge?

(#28047) StSanya válasza LordX (#28043) üzenetére


StSanya
őstag

"(Mondjuk senki nem fogja ellenőrizni.)"

Erre azért mérget ne vegyél, beleszaladhat bárki "pofonba".

http://www.sg.hu/cikkek/94403/csokken_a_hibas_elektronikai_berendezesek_szama

http://www.origo.hu/techbazis/20100716-wifi-zsinor-nelkuli-telefon-kelt-zavart-az-eterben.html

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#28048) LordX válasza StSanya (#28047) üzenetére


LordX
veterán

Ezért írtam, hogy ezzel játszani csak saját felelősségre.

(#28049) LordX válasza KisBundi (#28046) üzenetére


LordX
veterán

Jelismétlők kihelyezése köztes pontokba nem megoldható?

(#28050) KisBundi válasza LordX (#28049) üzenetére


KisBundi
őstag

Ha itt elkapnának a kis világvége falumban, akkor meg is érdemlem. :DD
Az úgy elég macerás :/
Kb 100-150 métert szeretnék átlőni, de úgy látom, hogy törvényes kereteken belül így nem lehet csak saját felelőségre. :(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.