Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43001) madle válasza mezis (#43000) üzenetére


madle
őstag

Értem, tehát nem számít a többi jel csatornája (mivel nagyon gyengék) csak a szomszédétól legyen messzebb, ami teljes erősséggel jön. Bár azért nem értem mert eddig is így volt és csak az utóbbi 3 napban kezdte el ezt a megszakadozást.
Semmi más vezeték nélküli kütyü nem megy itthon. A TV is kábellel van a netre kötve. Sajna nincs másik tápom a routerhez.

(#43002) Gubek-Einste válasza madle (#43001) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Akkor csináljál egy reset-et/firmware frissítést.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#43003) madle válasza Gubek-Einste (#43002) üzenetére


madle
őstag

Hogyan lehet firmware-t frissíteni a routeren? Szerintem még a gyári van rajta amivel két éve vettem. Mac OSX-ről tudom? Vagy szimplán böngészőből kell?

(#43004) Gubek-Einste válasza madle (#43003) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A webes admin felületen kell elvégezni a firmware frissítést, előszór le kell tölteni a verziónak megfelelő firmware-t a gyártó weboldaláról, majd azt betallózni router firmware frissítési felületén. Előtte/után csináljál reset-et.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#43005) GEIL


GEIL
addikt

Sziasztok !

Adott egy ilyen router: 54M Wireless Router Model No. TL-WR340G/TL-WR340GD

64/8 Mbites netre van rálógatva....1 port amivel utp-n összekötöttem a PC-vel.....azonkívül wifin nyom 20/8 Mbitet.....semmi gondom ezzel...ez ennyit tud......na most az a gondom hogy random módon eldobja a wifi jelet....a rá csatlakozó 3 mobiltelefon és egy tablet egyáltalán nem "látja"....ilyenkor tápcsati ki-be és 25mp mulva jó megint......csak a "wifi megy el"...utp-n ugyanugy megy minden 64/8 Mbit-tel.....van hogy 3 napig jó...de ma már eddig 4X inditottam ujra ezt a retket. :Y :Y :Y :F

2.000 Ft-ért kaptam meg....cégben fejlesztettek a sebességben és ez lett "selejtitve" mert lassu amit wifi-n tud....de nekem bőven elég volna....ha menne rendesen.

[ Szerkesztve ]

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070 /// i5 9600k - 16Gb DDR4 - RTX3060 /// i5 4570s - 16Gb DDR3 - GTX1650 -------------------------------------------- PS5 /// Samsung S23 Ultra 5G /// Xbox Series X --------------------------------------------

(#43006) Gubek-Einste válasza GEIL (#43005) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Régi és gyenge router ez, alaposan csere érett már,
Wifi a G-s szabvány miatt tud csak 20-at.
A tápot lenne érdemes megnézni mert ott kezdenek el haldoklani az eszközök.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#43007) GEIL válasza Gubek-Einste (#43006) üzenetére


GEIL
addikt

Akár egy ilyen olcsóbb router is gondolom lepipálja az öreget......ez mennyit tud wifin...( látom hogy 150m..de gondolom az vezetéken annyi ) ?

[ Szerkesztve ]

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070 /// i5 9600k - 16Gb DDR4 - RTX3060 /// i5 4570s - 16Gb DDR3 - GTX1650 -------------------------------------------- PS5 /// Samsung S23 Ultra 5G /// Xbox Series X --------------------------------------------

(#43008) mezis válasza madle (#43003) üzenetére


mezis
nagyúr

+ még: mindenképp UTP kábeles csatlakozással. Ha nincs szünetmentes tápegységed és elő szokott fordulni feszültség kimaradás, akkor próbáld olyan időben, amikor várhatóan lesz folyamatosan áram.
A pc-n semmi más program ne fusson (legjobb ha nincs is internetkapcsolata a frissítés alatt).
Ne légy türelmetlen, a frissítést nem szabad megszakítani !

mezis

(#43009) Gubek-Einste válasza GEIL (#43007) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A Tenda nem ajánlott gyártó, nézz be IDE az ajánlott típusokért.
A manapság kapható N-es eszközök már minden szempontból jobbak mint a jelenleg használt G-s.
A 150 Mbps a wifi szabványra vonatkozik, ekkora max link sebességgel tud kapcsolódni hozzá a kliens eszköz de ez erősen függ a környezeti viszonyoktól, mérhető sebességben kb 40-50 Mbps-t jelent.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#43010) madle válasza mezis (#43008) üzenetére


madle
őstag

Köszi mindkettőtöknek a segítséget! Még annyi kérdésem lenne, hogy az "előtte/utána" resetnél, csak szimpla újraindítást kell végrehajtani, vagy teljesen újrakalibrálni a routert?

(#43011) Intruder2k5 válasza madle (#43010) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Először reset-eled, és mehet a firmware csere, ilyenkor nem kell beállítgasd a routert. Ha végzett, és már sikerült elérned a router felületét újra, akkor ismét reset-eled, és ezután állíthatsz be mindent.

(#43012) madle válasza Intruder2k5 (#43011) üzenetére


madle
őstag

Okés, köszi szépen.

(#43013) mezis válasza madle (#43012) üzenetére


mezis
nagyúr

"Hosszú reset", 10 másodperc, vagy a menüből visszaállítás a gyári értékekre.

mezis

(#43014) GEIL válasza Gubek-Einste (#43009) üzenetére


GEIL
addikt

"Nem ajánlott gyártó".....vagyis gagyi a minőség ?...ezis eldobja majd a jelet...vagy miben nemjó ? :U :F

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070 /// i5 9600k - 16Gb DDR4 - RTX3060 /// i5 4570s - 16Gb DDR3 - GTX1650 -------------------------------------------- PS5 /// Samsung S23 Ultra 5G /// Xbox Series X --------------------------------------------

(#43015) Intruder2k5 válasza GEIL (#43014) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ismeretlen - ám de biztosan gyenge - hardver, buta szoftver, silány minőség. 65Mbps nethez a minimálisan ajánlott router a TP-LINK WR841ND, vagy pedig az ASUS RT-N12 D1.

(#43016) GEIL válasza Intruder2k5 (#43015) üzenetére


GEIL
addikt

ez csak "N" végű és nem "ND".....de ezis gondolom jólehet....

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070 /// i5 9600k - 16Gb DDR4 - RTX3060 /// i5 4570s - 16Gb DDR3 - GTX1650 -------------------------------------------- PS5 /// Samsung S23 Ultra 5G /// Xbox Series X --------------------------------------------

(#43017) Intruder2k5 válasza GEIL (#43016) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Jó igen, az eltérés annyi, hogy ezen nem cserélhető az antenna, még az ND-n igen.

(#43018) GEIL válasza Intruder2k5 (#43017) üzenetére


GEIL
addikt

Köszi a tippet és a segitséget...jövő héten beszerzem. :R :K ;)

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070 /// i5 9600k - 16Gb DDR4 - RTX3060 /// i5 4570s - 16Gb DDR3 - GTX1650 -------------------------------------------- PS5 /// Samsung S23 Ultra 5G /// Xbox Series X --------------------------------------------

(#43019) btz


btz
addikt

Jól tudom, hogy Draft N 150 mbps linksebességű vevővel max kb csak 50-60 mbps netsebességet lehet elérni az eszközön, hiába 300 mbps linksebességű a router?

ⓑⓣⓩ

(#43020) Gubek-Einste válasza btz (#43019) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mindig a szűkebb keresztmetszetű eszköz sebessége fog érvényesülni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#43021) btz válasza Gubek-Einste (#43020) üzenetére


btz
addikt

Értem, köszönöm a megerősítő választ.

ⓑⓣⓩ

(#43022) B.Ricsike


B.Ricsike
őstag

Hátha tudtok segíteni!

Sziasztok.

Visszaváltottam W8.1-re, persze, nem kis idegeskedés árán, ugyanis ez nem ismerte fel az eszközeimet, és így elég nehéz volt munkához látni. Éppen nem volt kéznél UTP kábel, szóval vennem kellett, és még így sem tökéletes, mert szinte csak Win10-es driverei vannak, aztán a Wireless adaptert nehezen ismerte fel.

Ami a nagyobb baj, hogy felismeri az adapter-t, de nem tudom bekapcsolni. Hardveres gomb nincs a gépen, a billentyű kombóval pedig csak a repülési üzemmódot kapcsolja ki-be! Már mindent próbáltam, de nem akarja az igazságot. Hogy tudom így bekapcsolni a wifimet?

(#43023) mezis válasza B.Ricsike (#43022) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Szoftverrel az Adapter beállításoknál próbáltad ?

mezis

(#43024) Krystal_s


Krystal_s
addikt

Sziasztok, úgy látom itt sincs sok remény, ezért már csak a linket másolom be, hátha valaki tudja mi lehet a gond Telekom Huawei router Wifi - PS3 között...
Itt írtam le bővebben a hibát. :U

(#43025) Nzothan


Nzothan
tag

Sziasztok.

A lakásunktól légvonalban 9km-re lévő helyre el lehet juttatni az otthoni wifi jelet.vagy valahogy belehet fogni?Milyen eszközök kellenek hozzá?
(Nagyon nem vagyok a téma szakértője)

(#43026) Intruder2k5 válasza Nzothan (#43025) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

9km az már elég sok, ezt csak komoly antennákkal és minőségi Access Point-okkal lehet kivitelezni, és rálátás is szükséges lenne hozzá, tehát a két végpont közt ne legyen egy hegy, egy erdő, vagy egy lakótelep. Ha fel tudod szerelni úgy az antennákat a háztetőre, árbócra, akárhova, hogy azok lássák egymást, akkor megoldható.

[ Szerkesztve ]

(#43027) Nzothan válasza Intruder2k5 (#43026) üzenetére


Nzothan
tag

Az AP kell a saját tetőre ami adja a jelet,az antenna pedig a vevő részhez ugye?mindkettőnek nagy hatótávúnak kell lenni,vagy elég,ha az ap pár métert tud,viszont az antenna több km-es?
vagy szájbarágósan leírnád ,hogy megy egy hasonlónak a kiépítése.

(#43028) B.Ricsike válasza mezis (#43023) üzenetére


B.Ricsike
őstag

Közben egy BIOS frissítés megoldotta.

Minden esetre, köszönöm a segítséget.

(#43029) mezis válasza Nzothan (#43027) üzenetére


mezis
nagyúr

Mindkét helyre kell WiFi elektronika (AP,...) és nagy nyereségű antenna. Van amikor egybe építve van az elektronika az antennával.
(Mindkét oldalon kell adni is, nem csak venni. Vagy nincs kérés, csak úgy ömlik az internet mint egy TV műsor ? :F )

[ Szerkesztve ]

mezis

(#43030) Gubek-Einste válasza Nzothan (#43027) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Egy ILYEN rendszert kell kialakítani.
Mindkét oldalra kell egy-egy kültéri használatra szánt eszközpáros (antenna + AP de lehet egybe épített is a kettő), inkább 5 GHz-s tartományban dolgozóra lenne érdemes gondolkodni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#43031) Nzothan válasza Gubek-Einste (#43030) üzenetére


Nzothan
tag

A linken szereplő megoldásnál van különbség a két antenna között?létezik külön adó és vevő antenna erre a megoldásra?

(#43032) Intruder2k5 válasza Nzothan (#43031) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az antennák, és az Access Pointok is adnak, és vesznek is egyben, illetve ez igaz a kliensekre, és minden WiFi eszközre. Az internet minden esetben kétirányú kapcsolatot kíván, másképp nem is működhet.

De fentebb írtam még egy lényeges tényezőt, a rálátást. Az megvan? Csak mert, ha a két pont közt ott van egy egész város, vagy éppen egy hegy, akkor ezt el is felejtheted.

(#43033) Nzothan válasza Intruder2k5 (#43032) üzenetére


Nzothan
tag

talán a Tisza-gát a legmagasabb akadály.

(#43034) Intruder2k5 válasza Nzothan (#43033) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ezzel én így nem tudok mit kezdeni, a kérdést neked kell eldöntened, Te vagy ott, Te látod. Vagy van rálátás a másik végpontra, vagy nincs. Ennyi...

[ Szerkesztve ]

(#43035) #46129152


#46129152
törölt tag

Sziasztok!
Abban szeretném a segítségeteket kérni,hogy szeretném megoldani azt,hogy az üzletemben levő wifi routert a vendégeim is tudják használni, de időkorláttal.
Pl. Napi egyszer 30 perc.
T-Com internet van, és amit hozzá adtak wifi routert.
Amennyiben nem túl egyszerű, szívesen venném a személyes segítséget, persze nem kívánnám ingyen.
Egy cukrászda-fagyizóról van szó Kispesten !!! :C

(#43036) krealon válasza #46129152 (#43035) üzenetére


krealon
Topikgazda

"szeretném megoldani azt,hogy az üzletemben levő wifi routert a vendégeim is tudják használni, de időkorláttal.
Pl. Napi egyszer 30 perc.
"

Ez enterprise kategorias eszkozt igenyel (vagy megfelleo tudast, pl OpenWRT).
Kulcsszavak:
- accounting
- captive portal

(#43037) rolko válasza Nzothan (#43025) üzenetére


rolko
őstag

Mekkora sávszélességre van szükség a másik oldalon? 9km nem sok, még magas 17/24GHz frekin sem, persze rálátás függvénye.
Egy google maps adat kellene, és az sávszél ami a túl oldalra kellene. Akár az árboc kivitelezésében is tudok segíteni (ipari alpin technika ;) )

(#43038) Nzothan válasza rolko (#43037) üzenetére


Nzothan
tag

A sávszélesség cél az kb annyi lenne,hogy a gyerkőc youtubon megtudjon nézni egy mesét.persze nem hd-ben.A (#43030 HSZ ) linkelt megoldáshoz milyen árban vannak antennák?

[ Szerkesztve ]

(#43039) Gubek-Einste válasza Nzothan (#43038) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mivel az egész várost át kell lőni így nem lesz olcsó, már csak a szükséges árboc anyag ára sem kevés, legalább 15-20 méteres kellene ide ha nem több.
Az eszközök kb 20-25k-nál kezdődnek darabonként + a szükséges egyéb kiegészítők.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#43040) rolko válasza Nzothan (#43038) üzenetére


rolko
őstag

Mindkét oldalon 15métereres árboccal kalkulálva elvileg megy a dolog, elég jó jelszinttel. De ugye ez csak egy kalkulátor.

árban:
6+6m horgany cső 2"+ 6/4": min 20e Ft
legalább 100m 4es drókötél: 13e Ft
kikötési pontok, feszítő, kötélbéka, csillagpont: 10e Ft
mászóvas 10-12db: 10e Ft
csőtoldó, talpbilincs, ferdebilics, esővédő, csavarok: 10e Ft

ez ugye 2x

A rádiók min 50e Ft a pár. Létezik olcsóbb megoldás a tükörre, az pár ezer forint, de a jobbak 20 rugótól kezdődnek több száz ezerig/db. + kültéri ftp kábel 110ft/m

+ egy ilyen látvány mindkét helyen :DDD ( a fent lévő antenna ára 150k/2db)

1

[ Szerkesztve ]

(#43041) Khelben


Khelben
nagyúr

Sziasztok, nem teljesen wifi-s probléma, de talán tudtok segíteni. Helyzet: földszint + emelet elrendezésben szeretnék netet. Lent van egy telekomos speedport router. Egyik LAN portjából megy fel egy kábel az emeletre. Fent van egy Zyxel router, ami fogadja. Rá van kötve egy gép LAN-on meg egy notebook wifin. A lenti routeren a fentinek fix ip van beállítva, így minden működik, az összes gépen van net. Egy bajom van: a két szint külön alhálózatban van.
Próbáltam beállítani a fenti routert Client Bridge módba, ekkor eltűnt a hálózatról és fent is a lenti router osztotta az ip címet. Így már egy alhálózatban volt a két szint, de eltűnt a fenti wifi... Várom az ötleteket.

[ Szerkesztve ]

(#43042) Gubek-Einste válasza Khelben (#43041) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

ÍGY kell beállítani a másodlagos eszközt.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#43043) #46129152 válasza krealon (#43036) üzenetére


#46129152
törölt tag

Ha azt mondom,hogy a mártást legírozzuk,majd montírozzuk, szerintem ugyanúgy nem érted,mint amit nekem írtál.
Szóval,akkor mit vegyek,hol és ki tudja ezt beállítani?

(#43044) beldeczki


beldeczki
aktív tag

Üdv!

Adott egy vezeték nélküli hálózat, de a wifi a ház túlsó végében már elég gyengén fogható, ezen akarok erősíteni. Azt tudom, hogy repeater képes router kell nekem, a kérdésem ehhez kapcsolódna. Van valamilyen ajánlott típus? TP-link cuccokat használok, szóval ragaszkodnék hozzá. (n szabvány elég bőven és új cuccot csak nagyon ritkán veszek, tehát hvaprón akarok nézelődni)

[ Szerkesztve ]

(#43045) Gubek-Einste válasza beldeczki (#43044) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Egy TP-Link 841ND és OpenWRT/Gargoyle lenne ami viszonylag könnyen beszerezhető lenne a számodra mivel a router gyári firmware-rel nem tud repeater módot.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#43046) krealon válasza #46129152 (#43043) üzenetére


krealon
Topikgazda

"Abban szeretném a segítségeteket kérni,hogy szeretném megoldani azt,hogy az üzletemben levő wifi routert a vendégeim is tudják használni, de időkorláttal.
Pl. Napi egyszer 30 perc.
[...]
Szóval,akkor mit vegyek,hol és ki tudja ezt beállítani?
"

Ha van kello halozati tudas es ido a megvalositasra, de penz nincs: OpenWRT + freeradius (illetve egy komplett projekt)

Ha nincs tudas, de megvan a kello toke es ido: Ubiqiti Unify (AP + Cloud Key)

Ha van penz ez azonnali megoldas kell, akkor keress meg halozati kivitelezoket a konkret igennyel.

(#43047) #46129152 válasza krealon (#43046) üzenetére


#46129152
törölt tag

Köszönöm,azt gondoltam egyszerűbb a dolog.
Marad a hálózat szakember.
Hétfőn jön. :-)

(#43048) TomBennet


TomBennet
tag

Sziasztok! Van egy TP-LINK Archer C2 AC750 Wireless routerem, valamint egy asztali gép ettől légvonalban kb. 8m-re, fal, tereptárgy nincs közte. Olyan USB-s vagy PCI-os wireless adaptert szeretnék a számítógépbe, amivel a kettő között minél nagyobb sebesség érhető el. Tudnátok javasolni valami jó ár/érték arányú kártyát/USB wifit?

(#43049) Gubek-Einste válasza TomBennet (#43048) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mivel a router AC-s így AC-s adaptert lenne érdemes venni, hogy ki is lehessen használni a router tudását.

Az USB-s előnye, hogy könnyen elmozdítható így mindig optimális helyre lehet rakni, laptopban is használható, igény szerint csatlakoztatható le-fel. Hátránya, hogy beépített vagy kicsi külső antennával rendelkezik általában.
A PCI-E-s előnye, hogy általában nagyobb antennával rendelkezik. Hátránya, hogy a gépház erősen árnyékolni tudja a jelet, már rendszer indításkor eldől, hogy lehet-e használni, csak asztali gépben használható. A gépház árnyékolást kivezetett antennával lehet megszüntetni.

Ajánlottak:
USB-sekből Asus USB-AC53/AC55/AC56, TP-Link Archer T4U/UH
PCI-E csatlakozóval pedig Asus PCE-AC56U/AC66/AC68, TP-Link Archer T6E/T8E/T9E
A dual band adapterekhez sajnos nem tudsz olyan könnyen hosszabitó kábelt kapni így meg kell barátkozni a gyári kiszereléssel.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#43050) TomBennet válasza Gubek-Einste (#43049) üzenetére


TomBennet
tag

Nagyon köszönöm a kimerítő választ!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.