Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64401) mezis válasza Kicsirics77 (#64400) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!
Mit értesz monitoring alatt? :F

mezis

(#64402) krealon válasza mezis (#64401) üzenetére


krealon
Topikgazda

Valószínűleg a WiFi sniffeléshez (penetration testing) szükséges monitor mode kompatibilis eszközt keres.
https://www.aircrack-ng.org/doku.php?id=airmon-ng

List of Wireless Adapters That Support Monitor Mode and Packet Injection
https://deviwiki.com/wiki/List_of_Wireless_Adapters_That_Support_Monitor_Mode_and_Packet_Injection

Best Kali Linux Compatible USB Adapters 2023
https://www.wirelesshack.org/best-kali-linux-compatible-usb-adapter-dongles.html

(#64403) De4d


De4d
őstag

Üdv.

Egy kis segítséget szeretnék kérni Wifi beállítással kapcsolatban.
Eddig kábelen (tcp/ip) jött a net, kötvetlen össze volt dugva a modemmel a gép--(nem bíztam a véletlenre, mert ha a wifi éppen vacakol valamiért de amúgy net van akkor a kábel a biztosabb) így sose volt beállítva asztali gépen a wifi.
Viszont nem tudom hogy kellene ezt működésre bírni, ugyanis a win nem is látja, vagy nincs is a beállítások között wifi, vagy a tálcán a netkapcsolatnál, nem lát semmilyen wifit a házban, és nem tudom miért.
Telefonon persze van, csak a felugró wifi hálozatokon kellett megkeresni a sajátom jelszó és kész is, de pc-n valahogy ez nincs.

Ezt látom, a bal oldalt elvileg kellene látnom a wifi-t hogy beállítsam de nincs, nem igazán értem miért.

[ Szerkesztve ]

Minden jó, ha a vége jó!

(#64404) viperabácsi válasza De4d (#64403) üzenetére


viperabácsi
addikt

Milyen alaplap ? Wifi modul biosban be van kapcsolva ?

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#64405) sztanozs válasza De4d (#64403) üzenetére


sztanozs
veterán

Gondolom az a problema, hogy van vezetekes net, es akkor meg se probalja wifi-n.
Probald meg kihuzni a halokabelt, es ugy tesztelni.

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#64406) De4d válasza viperabácsi (#64404) üzenetére


De4d
őstag

Asrock B450m pro4
Biosban nem találtam erre beállítást :\

Minden jó, ha a vége jó!

(#64407) De4d válasza sztanozs (#64405) üzenetére


De4d
őstag

A munkahelyi laptopn volt.
A táclcán a net ikon felett feljön az házban lévő összes elérhető wifi (szomszédoké is)
Ott kiválaszottam a sajátom, jelszó és a munkahelyi laptop már ment is wifivel
Nem zavart be a lan kábel se.

Minden jó, ha a vége jó!

(#64408) Kicsirics77 válasza krealon (#64402) üzenetére


Kicsirics77
veterán

Köszönöm a választ,tanulási célzattal kellene,hálózatbiztonság szempontjából.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#64409) sztanozs válasza De4d (#64406) üzenetére


sztanozs
veterán

Nekem nem tunik ugy hogy ezen az alaplapon lenne wifi...
https://www.asrock.com/MB/AMD/B450M%20Pro4/index.asp

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#64410) Borisz76 válasza sztanozs (#64409) üzenetére


Borisz76
veterán

Ha csak nincs a gépben valami külön wifi kártya, akkor ezzel nehéz lesz a vezeték nélküli hálózat elérése.....

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#64411) De4d válasza sztanozs (#64409) üzenetére


De4d
őstag

Lehet akkor itt van a hiba? Nem mai már de nem egy olcsó "vacak" laptop volt ez anno.
Még írni akartam plusz infónak hátha segít, hogy a hálózati kapcsolatoknál sincs, csak Ethernet meg Hamachi

Minden jó, ha a vége jó!

(#64412) MaCS_70 válasza De4d (#64403) üzenetére


MaCS_70
félisten

Engedélyezve van a PC-n a wifi? Ugye van benne?

MaCS

Szerk: Ez jó lassan ért ide...

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#64413) sztanozs válasza De4d (#64411) üzenetére


sztanozs
veterán

Most nem egeszen ertem... Irtal egy desktop alaplaprol, de most valami laptoprol beszelsz. Konkretan mivel nincs wifi-d?

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#64414) De4d válasza Borisz76 (#64410) üzenetére


De4d
őstag

Fel se merült bennem hogy akkor alaplap "hiányosság" régi típus de jónak számít, számított alig kapni már de ahol mai napig kapni közel 50e ft-gondolom elég hiánycikk már.

Minden jó, ha a vége jó!

(#64415) De4d válasza sztanozs (#64413) üzenetére


De4d
őstag

Az asztali saját számítógépen nincs wifi ahol az asrock b450m pro4 lap van a gépben.
A mukahelyi alaplapot csak "példának" hoztam fel hogy azon gond nélkül van--Csak megkeresem a sajátom jelszó és már megy is azon a wifi.

Minden jó, ha a vége jó!

(#64416) viperabácsi válasza De4d (#64406) üzenetére


viperabácsi
addikt

Az alaplapodon nincs wifi modul a leírása szerint !
Így nem is tudsz wifihez kapcsolódni vele. Kell egy wifi képes eszköz , vagy usb-s vagy pci slotba illeszthető.

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#64417) De4d


De4d
őstag

Köszi a segítséget.

Minden jó, ha a vége jó!

(#64418) Kroni1


Kroni1
veterán

Sziasztok!

Flip optikai kábeles előfizu van anyumnál, a huawei ONT eszköz gigabit LAN portjain szépen hozza a 250/100-as sebességet, viszont a Wifi AP része sajnos harmatos, bármelyik csatornán, bárhogy beállítva kb. 40/40Mbps-ot tud, nincs túl sok eszköz a közelben, úgyh ez hardveresen ennyire fapados. Csak 2.4GHz-et tud, de lennének 5Ghz-es eszközök is rajta.
(kis 2 szobás lakás tehát a kisebb hatótáv nem lenne gond.)

Persze ez elég neki amúgy mindenre kb. de motoszkál bennem a kisördög, mert van egy saját használaton kívüli TP-Link dual band routerem, ami Wifin jobban menne mindenképp.

A kérdésem: Úgy tudom a szolgáltatóit nem tetetem át bridge módba (az iptv miatt) Viszont az megfelelő megoldás lehet, hogy a szolgáltatóin letiltom a Wifi-t, a saját routeren meg letiltom a DHCP-t és a wifit AP módban csak ő sugározza?

[ Szerkesztve ]

(#64419) mezis válasza Kroni1 (#64418) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

A TP-Link-et UTP kábellel LAN - LAN csatlakozással, beállítása ennek megfelelően.

A WiFi csatorna választás meg a környezet függvényében. Ha szabad a pálya, akár maradhat a szolgáltatói WiFi AP is.

mezis

(#64420) Kroni1 válasza mezis (#64419) üzenetére


Kroni1
veterán

Köszi, én is így gondoltam! Akkor ezen az úton indulok! ;)

(#64421) Randomstep


Randomstep
friss újonc

Üdv,
Akarok csatlakozni wifire,beírom a jelszót(akár hülyeséget írok be) lefagy a notebook. Kékhalál,restart.
(DPC WATCHDOG VOLATION)

Teló, TV, másik notebook win11el megy ezzel a wifivel.

Win10 ujratelepítes volt már, wifi driver szintén. Semmi.

Simán ment minden előtte. Csak szerelték a villanyt, uj dobozt tettek fel, akkor lekapcsolták kb. 1 órara. Na azóta van ez.

5letek? Tanács?
Köszönöm,TB

(#64422) mezis válasza Randomstep (#64421) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Próba egy Live Linux-al és eldől hogy hw. vagy sw. hiba.
A Win10 telepítő tiszta forrásból van?

mezis

(#64423) Randomstep


Randomstep
friss újonc

Torrentről.
Hogy érted azt a live linux próbát?
Köszi

(#64424) mezis válasza Randomstep (#64423) üzenetére


mezis
nagyúr

Letöltöd az ISO-t, Rufus-al vagy bármivel készítesz egy installáló PEN-t vagy DVD-t és erről boot-olsz.
Menüből nem az installálást, hanem a Linux operációs rendszert indítod el.
Jobbra fent a hálózati beállításoknál WiFi-t próbálod.
Lassú lesz, de sok mindent ki lehet így próbálni, telepítés nélkül. Pl egy Firefox-ot is. (Működik-e az internet kapcsolat.)

mezis

(#64425) Doky586 válasza Randomstep (#64423) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"Torrentről"
Ha eggyezik az sha256 ellenörzőösszeg a microsoft oldalán telefonnal olvasható számmal akkor ok, de ha nem akkor onnan töltsd le.

(#64426) Randomstep


Randomstep
friss újonc

Lekapcsoltam mindent, ami arra a wifire csatlakozott. TV, telók, másik laptop. Majd áramtalanitottam a routert. Es csak az én gépemmel csatlakoztam. Na úgy sikerult. Csak kikapcsolás után,bekapcsol majd a bejelentkezésnél lefagy, meg a kezdő képernyőre se tudok eljutni. xD

(#64427) interstate76


interstate76
addikt

Segítségre lenne szükségem. Hosszú idő után vettem egy asztali gépet, és oda macerás/ronda lenne kábelt kihúzni, ahová tenni szeretném. Nincs messze a routertől, fal sincs közöttük, de 4-5 méternél nem tudom közelebb rakni, szóval arra gondoltam, hogy veszek bele egy usb-s wifi adaptert.

Sosem használtam még ilyet, mire figyeljek? A gép munkára és játékra lesz használva, de ritkán mozgatok nagy fájlokat és multizni sem szoktam (néha 1-1 fifázás), szóval kb. annyit kell tudnia, hogy a steam, epic stb. kliensek be tudjanak jelentkezni a gép indításakor. A ház családi, nem zavarnak be egyéb hálózatok, azaz az elvárások nem komolyak, de azért szeretnék egy olyan eszközt venni, ami nemcsak 2,4GHz-en kommunikál és persze minél nagyobb tempót tud, annál jobb. Ez rossz vétel lenne? Ha igen, akkor milyen chipsettel szereltet keressek? Köszi előre is a tippeket!

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#64428) Dr.NX válasza interstate76 (#64427) üzenetére


Dr.NX
addikt

Nekem nem működik be a linked, de TP-Link Archer T4U Plus alá nem adnám.
Milyen routered van?

Elfogadom a sütiket.

(#64429) classic B


classic B
aktív tag

Sziasztok!
Egy másik topikban kérdeztem, de hátha itt kapok segítséget: [link]
Köszi előre is.

(#64430) mezis válasza classic B (#64429) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

- Internet kapcsolat monitorozása pl. Power Shell: ping 8.8.8.8 -t

- A WiFi csatorna választás meg a környezet függvényében.

mezis

(#64431) classic B válasza mezis (#64430) üzenetére


classic B
aktív tag

Mondjuk azt elfelejtettem megemlíteni az eredeti hozzászólásban, hogy van működő internetkapcsolat, csak a chromium alapú böngésző szerint (?) nincs.
Mindenesetre most átmentem 2.4 GHz-re, tesztelem így, aztán ha újra előjön, akkor futtatom ezt a PS parancsot, amiből mit is fogok megtudni..? :D Bocs, totál hülye vagyok hozzá. :B
A Wifi csatorna választást még értem. :)

(#64432) mezis válasza classic B (#64431) üzenetére


mezis
nagyúr

Pl azt, hogy a Chromium alapú nem az igazi: teszt más böngészőkkel. Van választék!

mezis

(#64433) Alien4 válasza mezis (#64399) üzenetére


Alien4
tag

Kilottem egy xiaomi ho es para merot, valsz megoldodik a problema... Vicces (janem) koszonom a tippeket!

(#64434) interstate76 válasza Dr.NX (#64428) üzenetére


interstate76
addikt

Köszi a tippet!

Amúgy UPC-s (illetve most már vodafone-os) szolgáltatói eszközt használok (ConnectBox). Az esetek 99%-ában elég, bár néha hajlok a cseréjére (a múltkor pl. nem töltődött be egy oldal a mobilomon, csak amikor leállítottam az egyik lányom által streamelt tartalmat - biztos, hogy nem a sávszéllel vagy az otthoni hálózattal volt probléma, gondolom, a router nem bírta a gyűrődést, de ilyesmi ritkán fordul elő). Ja, meg van itthon egy Tenda típusú repeater, de azt csak jó időben használjuk, ha a kertben is kell a net, mert kinti meccsnézés vagy hasonló van.

Másnak sem működik az előző hsz-emben lévő link?

[ Szerkesztve ]

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#64435) Dr.NX válasza interstate76 (#64434) üzenetére


Dr.NX
addikt

Jó a linked, nálam volt zavar, mobilról meg tudtam nézni.

Elfogadom a sütiket.

(#64436) classic B válasza mezis (#64432) üzenetére


classic B
aktív tag

A választék: chromium alapú vagy firefox. :)

(#64437) MaCS_70 válasza interstate76 (#64427) üzenetére


MaCS_70
félisten

A gond a wifivel pontosan a késleltetés szokott lenni.

Ha nagyon nem megy az Ethernet, akkor wifi-adapter esetén olyat válassz, amelynek az USB-kábele hosszú!

A lnyeg az, hogy legyen szabadságod az antenna elhelyezésében ÉS ne az antennakábel legyen hosszú (csillapítés), hanem az adatkábel (USB), ahol nem számít a hossz.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#64438) woodworm válasza classic B (#64429) üzenetére


woodworm
veterán

Ez az üzenet böngészőfüggetlen, a routered dobja fel, mivel nem talál működő internetkapcsolatot.

(#64439) Kenderice


Kenderice
senior tag

Sziasztok.
Tanács kellene.
300 méteres távot kéne áthidalnom wifi-vel.
Ritkás fás a környék.
Mindkét oldalon ugyanolyan eszköz lenne.
Két tplink cpe210, vagy két ubiquiti airgridM2 lenne párban.
Az igény nem nagy, 5-6 megabit már elég lenne.

Szerintetek van esély erre?

Köszönöm.

(#64440) Doky586 válasza Kenderice (#64439) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Persze. Ha a fáknál magasabb oszlopra teszed őket.

(#64441) Kenderice válasza Doky586 (#64440) üzenetére


Kenderice
senior tag

Ha ezt meg tudnám tenni, nem kérdeztem volna meg...

(#64442) Doky586 válasza Kenderice (#64441) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Akkor egy jó láncfűrész.. :U

(#64443) Kenderice válasza Doky586 (#64442) üzenetére


Kenderice
senior tag

Akkor láncfűrészes csoportba tettem volna a kérdést.
Nincs jobb dolgod mint humorizálni?

(#64444) Doky586 válasza Kenderice (#64443) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Én a lehetőségeket soroltam. Ha nem tetszik válaszd a többiek által megírt alternatívákat.

(#64445) Kenderice válasza Doky586 (#64444) üzenetére


Kenderice
senior tag

Igen, azokra a válaszokra várok.
A kérdés az volt, hogy ekkora távon, ilyen körülmények között el lehet-e érni ilyen eszközökkel 5-6 megabitet.
Nem pedig az, hogy milyenn magasra tegyem az antennát vagy hogy mivel vágjam ki a fákat.

(#64446) Dr.NX válasza Kenderice (#64445) üzenetére


Dr.NX
addikt

Ezt nem nagyon lehet megmondani az általad adott infókból.
Nem tudjuk mi a "ritkás fás környék". Pont ezért írta Doky586, hogy ha van közvetlen rálátás, tehát nem lóg bele fa, akkor esetleg.
Ki kell próbálni.

Elfogadom a sütiket.

(#64447) dudika10 válasza Kenderice (#64445) üzenetére


dudika10
veterán

Meg ha ra is lat egyik eszkoz a masikra, akkor is figyelni kell meg a Fresnel zonara is:
[link]
Es ha most mukodik is, nem biztos, hogy a falevelek megjelenesevel ez nem fog valtozni.

Itt egyedul a proba jatszik.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#64448) MaCS_70 válasza dudika10 (#64447) üzenetére


MaCS_70
félisten

És sajnos elég rosszak a kilátások.

Ha tényleg elég az 5 Mbps, akkor rálátás esetén talán a lombok alatt elsurranva...

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#64449) Doky586


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Na én is belefutottam egy bosszantó hibába.
A Samsung Galaxy A23 5G telefonom képtelen a 13-as és a 130-as feletti csatornákat kezelni. Kénytelen voltam csatornát váltani. De amúgy is lassú a wifi érzékelése a wifianalyzer(opens) szerint.

(#64450) bigrock válasza Kenderice (#64439) üzenetére


bigrock
addikt

Nyáron lesz gond, amikor kizöldülnek a lombok, pláne ha még meg is áznak egy kiadós eső után
<Szerintem> egy kis nyilásszögű irányított antenna párossal hozható az 5 megabit.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.