Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54001) mezis válasza Johnny0004 (#54000) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv,! ? Régi a switch és keresztkötésű kábel kellene hozzá ? :F

mezis

(#54002) Gubek-Einste válasza Johnny0004 (#54000) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen típusú a switch?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#54003) Johnny0004 válasza Gubek-Einste (#54002) üzenetére


Johnny0004
tag

TP-Link.

(#54004) Gubek-Einste válasza Johnny0004 (#54003) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Azon belül?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#54005) Johnny0004 válasza Gubek-Einste (#54004) üzenetére


Johnny0004
tag

TP-Link TL-WA801ND: [link].

[ Szerkesztve ]

(#54006) Obyboy válasza Gubek-Einste (#53912) üzenetére


Obyboy
addikt

Beüzemeltem az AC66U_B1-et, nagyon meg vagyok vele elégedve. Az N18U helyére tettem (és az ONT környékére költözött az N18U). Eddigi tapasztalatok és mérések (wifianalizer, speedtest) alapján az AC66U_B1 jobb lefedettséget ad mint az N18U adott.
Próbáltam utána olvasni (lehet én voltam a béna) de nem találtam meg sehol, hogy hány decibeles antennák vannak bennük.

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#54007) Gubek-Einste válasza Johnny0004 (#54005) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ez egy AP, a switch milyen típusú?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#54008) Johnny0004 válasza Gubek-Einste (#54007) üzenetére


Johnny0004
tag

TP Link gigabites.

(#54009) mezis válasza Johnny0004 (#54008) üzenetére


mezis
nagyúr

Erről a válaszodról az állatorvos esete jut eszembe. Megbetegedett, elment a családorvosától, aki kérdezi: Mi a panasz ?
Mire az állatorvosunk: Ja, így könnyű!
.... ;] :D

mezis

(#54010) Johnny0004 válasza mezis (#54009) üzenetére


Johnny0004
tag

Most ez nem nagyon esett le.

(#54011) mezis válasza Johnny0004 (#54010) üzenetére


mezis
nagyúr

[link]

mezis

(#54012) Johnny0004 válasza mezis (#54011) üzenetére


Johnny0004
tag

Ja értem, bocs. Ő az: [link].

(#54013) mezis válasza Johnny0004 (#54012) üzenetére


mezis
nagyúr

Ha a WA-801ND-t az alanti képeken látható módon állítottad be, a beállításokat elmentetted, újra indítottad és vártál 5 percet, akkor vagy működik rendben vagy hibás. Vagy az UTP kábel a hibás.

(A régió kódot válaszd Hungary-ra. Az emulátor ezt nem engedte.)

[ Szerkesztve ]

mezis

(#54014) Johnny0004 válasza mezis (#54013) üzenetére


Johnny0004
tag

Köszi, megnézem.

(#54015) n00n


n00n
őstag

Sziasztok! Szeretnénk az irodánkba kiépíteni egy komolyabb vezeték nélküli hálózatot, sajna a jelenlegi TP-Link és egyéb SoHo dolgok nem túl megbízhatóak. Ti milyen eszközöket vennétek hozzá?
Két emeletes az iroda, a földszint 300 nm, az első emelet egy kicsit kisebb, de elenyésző a különbség. Minden szinten 2 nagyobb irodatér van, openoffice jelleggel. Szóval sok fallal nem kell számolni. Emeletenként kb 30 ember dolgozik, ami olyan 60 eszközt jelent kb szintenként. Én arra gondoltam, hogy emeletenként tennék kettő-kettő ilyet: http://www.wireless-bolt.hu/45881-accesspoint/647307-uap-ac-lr-unifi-access-point-ac-long-range
Van valakinek tapasztalata ezzel? Mennyire megbízható? Mekkora területet tud lefedni? Stb.

Ja és egy Mikrotik RB4011 a router, ha ez számít is bármit.

[ Szerkesztve ]

(#54016) krealon válasza n00n (#54015) üzenetére


krealon
Topikgazda

Az Uinifi cuccok profik.
Van topik a tapasztalatokrol.

(#54017) Daffit


Daffit
tag

Sziasztok, megint segítség kellene!

Sikerült odáig eljutnom, hogy az AP ki lett építve két pont között, jel is jó, de nincs net a második ponton.
Így néz ki a hálózat internet->router1->AP1->AP2->router2
AP1 szórja a jelet, az udvaron van jel és net is, de a házban már nincs. Rákötöm AP2-őt és az már nem szórja a netet. router2-re rakva a laptopot, AP1-et és 2-őt is tudom konfigurálni, de nem tudom elérni, hogy net is legyen, amit router2 szór szét. Direktbe csatlakoztam AP1-re és úgy is végigjátszottam a beállításokat, így sem volt net.

Mit rontok el?

TP-Link CPE210-es AP, a következő beállításokat próbáltam:
AP-AP
AP-Client
AP-AP Client Router
AP Router - Client
AP Router - AP Client Router

Tutoriálok szerint elég lenne egy stabil AP-Client mód, de net nincs.

Valakinek ötlete mit kellene megnéznem, letesztelnem, bármi? Köszi előre is.

Helikopter zuhant a helyi temetőre. A mentőalakulatok eddig 1300 holttestet ástak ki a törmelékek alól...

(#54018) szokolof


szokolof
csendes tag

A házban ahol lakom, a wifi router mögött van még 2 db wifi acces point. Minden eszköz sugároz a 2,4 és az 5 Ghz-es tartományban is.
A kérdéseim:
1) Adhatok-e a 3 eszköznek ugyanolyan SSID nevet, illetve ha azonos nevet adok, mi ennek a hátránya? (Pl: a 2,4 Ghz-en működő mindhárom wifi SSID-je, "szobak" lehet-e?)
2) Maradva a 2,4 Ghz-es frekvenciánál; beállíthatom-e mindhárom eszközt úgy, hogy azonos csatornát használjon, pl.: a 3-ast? Ha azonos csatornákat állítok be, mi annak a hátránya?

(#54019) mezis válasza Daffit (#54017) üzenetére


mezis
nagyúr

AP2: Client mód, AP1: AP mód, a beállítások (router1, AP1, AP2, router2) pedig ennek szellemében.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#54020) Daffit válasza mezis (#54019) üzenetére


Daffit
tag

Köszi, megpróbálom.

Helikopter zuhant a helyi temetőre. A mentőalakulatok eddig 1300 holttestet ástak ki a törmelékek alól...

(#54021) Marcsello31


Marcsello31
őstag

Sziasztok! A parabola antenna feje, ami 2.4ghz körül van, használható lenne wifi vevő kènt?! Mert szètszedtem egy ilyen fejet. Ès nagyon hasonlít egy konzervdobozos pöckös wifi vevőhöz.szerintetek?! Ès mèg feltűnő sem lenne.. bocs hogy itt kèrdezem meg, nem Tom hol kène.

[ Szerkesztve ]

(#54022) And válasza Marcsello31 (#54021) üzenetére


And
veterán

Mit szeretnél és mivel is rendelkezel pontosan? Ha leltél egy olyan antennafejet, ami korábban egy 2,4 GHz-es paraboloidhoz tartozott, akkor azt elvben lehet antennaként használni - természetesen nem önmagában vevőként, hanem bármilyen 2,4 GHz-es eszközhöz, a lényeg, hogy kell mögé egy aktív szerkezet, legyen az vezeték nélküli AP vagy kliens.
Értelme azért nem sok lenne, mivel egy ilyen 'antennafej' (sugárzó) önállóan, vagyis a tükör nélkül nem igazán ér sokat, minimális nyereséggel rendelkezik, kábé mint egy router saját antennája.

(#54023) Marcsello31 válasza And (#54022) üzenetére


Marcsello31
őstag

Hali! értem, én egy parabola antenna elé tenném, mint a normál használatnál "műholdas jel adás vétele kor,"
Van egy antennás leszerelhető adapterm, "tplink"és azt nem koax kábellel kötném össze a parabola antenna fejével, hanem a másik fajta kábellel azt hiszem rsma átalakítós Kábelen keresztűl, Csak mint érdekesség próbálnám ki, hogy mennyire lenne használható, kíváncsiság miatt. mert igen, nem egy fejem van amire a 2,4 ghz sáv van rá írva, Van rendes wifi antennám is, csak mint ötlet nézném meg, VAgy tplink adapterrel, vagy routerrel, ami képes a wifi csatlakozásra. :R

(#54024) mezis válasza Marcsello31 (#54023) üzenetére


mezis
nagyúr

"....nem koax kábellel kötném össze a parabola antenna fejével, hanem a másik fajta kábellel...."

Annak is koax kábelnek kell lennie. A WiFi routerek levehető antennái általában RPSMA csatlakozójúak.

Vannak adapterek a sok fajta koax kábel csatlakozókhoz.

mezis

(#54025) mezis válasza szokolof (#54018) üzenetére


mezis
nagyúr

1) Azonos SSID: adható, (a szoftverek a BSSID alapján azonosítanak), de ettől nem lesz "barangolás", és csak kutakodás után fogod tudni, hogy melyik AP-hez csatlakoztál. Nagyon nem ajánlott az azonos SSID !

2) Igen állíthatod azonos csatornára valamennyi AP-t, de így fogják a legjobban ZAVARNI egymást ! :Y
Ha az éter tiszta, akkor az 1, 5, 9 csatornákat ajánlom.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#54026) #42556672 válasza mezis (#54025) üzenetére


#42556672
törölt tag

A nem átlapolódó csatornák az 1,6,11 !

(#54027) szokolof válasza mezis (#54025) üzenetére


szokolof
csendes tag

Köszönöm a választ. Erre tippeltem én is, de jobb a bizonyosság :R

(#54028) Marcsello31 válasza mezis (#54024) üzenetére


Marcsello31
őstag

Hali! Értem! Akkor nem lehet gond, hogy koaxxal lesz összekötve, nem lesz gyengébb a wifi jel, ha lát majd1általán valamit. Van egy szabad parabola antennám, csak fejet kel rá tennem, tényleg csakmint érdekesség csinálnám meg, felvenném vidire, mint tapasztalat szerzés, elvben parabolával rengeteg jelet kellene látnia, netstumblerrel meg a távolságot is be tudnám lőni hogy mennyire messze van.
na mindegy majd írok, fogok szerezni egy biquad antennát pár ezer forintért,
s majd azt teszem a parabola elé.

(#54029) And válasza Marcsello31 (#54028) üzenetére


And
veterán

A koax mindenképp csillapít, de ott vélhetően nem lesznek óriási távolságok a wifi eszköz és az antenna(fej) között. Tapasztalatszerzésre esetleg jó, de egy nagyobb méretű tükörrel nem egyszerű dolgozni, és a sugárzót is elég pontosan kell a tükör fókuszába tenni.
"[..] elvben parabolával rengeteg jelet kellene látnia, netstumblerrel meg a távolságot is be tudnám lőni hogy mennyire messze van."
Ezekkel nem értek egyet: egy bazi nagy nyereségű antenna csak igen kis térszögben 'lát', vagyis - ha csak nem egy wifi-vel zsúfolt tömbházat vizsgálsz fél kilométerről - éppen az lenne a lényege, hogy kevés hálózatot találsz vele, viszont azokat a lehető legjobb jelszinttel. A szoftver mutatta térerősség 'mérésen' alapuló távolságbecslés pedig legfeljebb nagyságrendi becslésekre alkalmas, ha egyáltalán, főleg ha egy beltérre telepített eszközt találsz vele.

(#54030) Johnny0004 válasza mezis (#54013) üzenetére


Johnny0004
tag

Így sem működik. Irodában hasonló hálózat T modem, switch működik.

(#54031) mezis válasza Johnny0004 (#54030) üzenetére


mezis
nagyúr

Képeket tudnál kitenni a a T-modem-router LAN, DHCP beállításáról valamint a TP-Link WA-801ND LAN IP cím, DHCP beállításáról ?

[ Szerkesztve ]

mezis

(#54032) Marcsello31 válasza CWorm (#24) üzenetére


Marcsello31
őstag

Hali! Igen ha, a routered kèpes a wifi csatlakozásra, majd a tovább osztásra, kábelen keresztül, nekem is így van megoldva, működik a dolog, de legalább 60%os jelnek kell lennie. Èn erre egy net is WLAN routert használok. Üdv!

(#54033) kali válasza Marcsello31 (#54032) üzenetére


kali
legenda

Szia,

Lehet, hogy megoldódott már a problémája 2006 óta. :)

(#54034) palfitom válasza kali (#54033) üzenetére


palfitom
félisten

:)

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#54035) Obyboy válasza kali (#54033) üzenetére


Obyboy
addikt

Vagy ha nem akkor gyanús, hogy már nem aktuális. :D

"Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye."

(#54036) n00n


n00n
őstag

Sziasztok!

Van olyan WiFi router ami legalább megközelítőleg tudja WiFin a Digi 1000 MB-s netjét szórni? A lakás egy pontján lenne lényeges a minél gyorsabb net, a többin teljesen jó bármilyen. Ez kb 3-4 méterre van a routertől és egy vékony fal választja el. Fúrni nem szeretnénk, mert elég macerás lenne. Plusz milyen vezeték nélküli hálókártyát vegyek a gépembe hozzá. Vélemény?

(#54037) kali válasza n00n (#54036) üzenetére


kali
legenda

Szia,

Van, elég sok típus tudja akár a DIGINET 1000 csomag maximumát is, a kérdés inkább a megfelelő ellenoldal lesz, azt nehezebb beszerezni.
A routeres topikban találsz gyakorlati tapasztalatot, hogy valaki például Linksys WRT3200ACM + Intel Wireless-AC 9260 párossal maximálisan átnyomta a bő 900 Mbps sebességet.
Más lehetőségek és kombinációk is vannak persze, de ha nem 160 MHz-es valamelyik eszköz, akkor jobb MIMO, esetleg MU-MIMO kell(het) hozzá - említem ezt azért, mert a fenti típusú wifi modul csak 2*2:2 MIMO, de 160 MHz, ha utóbbi nem adott, akkor nagyobb értékű MIMO szükséges, ideális esetben MU-MIMO.
Mennyit szánsz a megvalósításra?

[ Szerkesztve ]

(#54038) mezis válasza n00n (#54036) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Ha a PC háza árnyékolná a WiFi kártya antennáit, akkor inkább USB WiFi adapter.

mezis

(#54039) Johnny0004 válasza mezis (#54031) üzenetére


Johnny0004
tag

Na ma végre elindult, újra reseteltem a wifi AP-t, beállítottam statikus IP-t (192.168.1.1, T-s modem 192.168.1.254), kikapcsoltam DHCP szervert. Már annyit nyagattam nem tudom már próbáltam e így, de most megy végre. Köszönöm a segítséget mindenkinek.

(#54040) Marcsello31 válasza kali (#54033) üzenetére


Marcsello31
őstag

Hehehe. :DDD. Tènyleg. Nem nèztem a dátumot. LOL.:).

(#54041) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Hány Wattot fogyaszthat a valóságban egy USB-s wifi ill. LTE stick:F?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#54042) mezis válasza t72killer (#54041) üzenetére


mezis
nagyúr

[link]

Ha 2.0, akkor max 0,4A * 5V =

Általában elég sok áramot igényelnek az ilyen fajta USB-s eszközök.

mezis

(#54043) t72killer válasza mezis (#54042) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Hmm, 2W elég sok lesz, másfélszerezni fogja a Raspberry-m fogyasztását:(((.

Most hogy mondod, van egy ilyen kütyüm vmelyik fiók mélyén.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#54044) n00n válasza kali (#54037) üzenetére


n00n
őstag

Helló.

Annyit szánok rá, amennyi egy valóban működő konfighoz kellene. :)

(#54045) regenyid


regenyid
tag

Sziasztok!

Olyan Extendert keresek, ami LAN-on kapná meg az otthoni hálózatot, és úgy szórná wifin. Tudtok ilyet ajánlani? Lehetőleg TP-Link termék legyen.

Ez esetleg tudná? TP-LINK WA850RE

Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

www.rdelectronic.hu

(#54046) mezis válasza regenyid (#54045) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Igen (hw:V4) , de ha van helyed, akkor inkább külső antennás típust.

mezis

(#54047) Gubek-Einste válasza regenyid (#54045) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Neked akkor nem is repeater kell, hanem egy sima AP.
Miért pont repeater-t akarsz venni?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#54048) regenyid válasza Gubek-Einste (#54047) üzenetére


regenyid
tag

Csak azért kérdeztem rá erre a repeater-re mert ez van itton. Jelenleg vezeték nélküli módban terjeszti ki a meglévő Wifi hálózatot, és az Ethernet portjáról tovább vihető LAN-on. Én ugye fordítva szerettem volna, de közbe találtam egy AP-t erre a célra. Erről vélemény? [link]

www.rdelectronic.hu

(#54049) Gubek-Einste válasza regenyid (#54048) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Megfelelő lesz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#54050)



addikt

Sziasztok!

Két kérdésem lenne, remélem jó helyen és tudtok is segíteni. :)

1. A routeremtől kb 5 méterre van egy ablak és az ablaktól kb 15 méterre parkol az autóm, amúgy első emeleten lakom. Kéne valami célszerszám, amivel alkalomszerűen az autora tudom "lőni" a wifit. Mondjuk néhány hetente. Erre van valami okos megoldás?

2. Hálószobában kicsit gyenge a wifi jel, néha el-eldobja a telefon. Ezt szeretném felerősíteni valamivel. Többnyire azért megy a wifi, épp csak enyhén zavaró, szóval max 1-2 ezer forintot ér meg nekem, ha valami kínai eBayes vacak tud ilyesmit.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.