Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65551) beach head válasza Patice (#65550) üzenetére


beach head
senior tag

Ez eredetileg digi net. fene tudja hogy most a voda m3nnyire barmolta ezt szet... a szamla is digis nem vodas

(#65552) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok!

Külföldön tartózkodom egy szálláson. Itt van egy Huawei router amihez kaptunk wifi jelszót.

Össze tudok szedni a laptoppal valamit a wifiről? Kicsit furának hathat a kérdés, de még sosem gondolkodtam ezen.
Kaspersky van a gépemen.

(#65553) Borisz76 válasza smallmer (#65552) üzenetére


Borisz76
veterán

A wifi-ről max rádió hullámokat szedhetsz össze.

Ellenben a netről lehet mindenféle vírust , trójait stb összeszedni.
Ha rendszeresen karbantartott
( értsd : win 10/11 frissítések telepítve vannak ) , használsz víruskeresőt , akkor az első lépést megtetted a biztonság felé.

Biztosan állítható, hogy a FELHASZNÁLÓ az eggyik legnagyobb kockázat....mert ész nélkül , olvasás nélkül kattintgat minden felugró sz@rra , minden email-ben kapott linkre és ismeretlen weboldalakon mosolyogva adja meg a kártyaadatait is.

Tehát ha a gép rendben, akkor már csak a fejedben kell rendet rakni és nem lehet gond !

U.i: Ne vedd személyeskedésnek !

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#65554) smallmer válasza Borisz76 (#65553) üzenetére


smallmer
őstag

Köszi!
A gép része meg van :) és én is azt hiszem :)

(#65555) Multibit válasza smallmer (#65552) üzenetére


Multibit
veterán

Paranoia kérdése ;)
Esetleg, hasznos lehet külső biztonsági szolgáltatás igénybevétele. Pl. Cloudflare Tunnel, NextDNS VPN, stb

(#65556) kpityu2 válasza Borisz76 (#65553) üzenetére


kpityu2
őstag

Mindig a felhasználó a legnagyobb kockázat. A repülőgépbaleseteknél is.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#65557) mezis válasza Multibit (#65555) üzenetére


mezis
nagyúr

Jól emlékszem, volt hajdanában egy "újrabootolós" vírus, ami a vele egy LAN-on lévő PC-kre is át tudta csempészni magát? :F
Akik ugyanarra a WiFi-re csatlakoznak, azok egyszerűbb esetekben azonos alhálóban vannak....

mezis

(#65558) Multibit válasza mezis (#65557) üzenetére


Multibit
veterán

Lehet, nem dereng a múltból. De ez nem jelent semmit. Katasztrofális a memóriám :B

(#65559) dudika10 válasza smallmer (#65554) üzenetére


dudika10
veterán

Egy publikus halozaton sem vagy teljes biztonsagban.
Az a minimum, hogy csak olyan oldalakat latogatsz, ahol HTTPS van.
De a DNS requestek ekkor sem titkosak, szoval lathatjak milyen weboldalakat latogatsz, es akar el is teritheti egy tamado a keresedet egy fake weboldalra nagyon hasonlo url-el, amit nem fogsz eszrevenni.

Ha nem bizol teljesen a halozatban, erdemes VPN-t hasznalni.
Meg a tobb faktoros autentikaciot is be kell kapcsolni ahol lehet.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#65560) fireproof


fireproof
őstag

Sziasztok.
Van itthon egy csodàs DIGI-s FiberHome HG6544C típusú routerünk. Panel lakàs ìgy a hàlòzat elèggè instabil a tàvolabbi szobàkban gyenge is a jel. Ez normális mert ez egy gagyi router ès be kell ruhàzni egy normàlisra vagy valami beàllìtàssal lehet a probléma? Ha érdemes lenne másik routerre beruházni akkor tudnátok esetleg ajánlani?
Előre is köszönöm.

(#65561) woodworm válasza dudika10 (#65559) üzenetére


woodworm
veterán

Szerintem ma már alapértelmezetten be van kapcsolva a dns titkosítás oprendszer szinten és a böngészőkben is. Lehet veszélyesen élni és tizenéves win7-et használni olyan böngészővel amit még támogat, de szerencsére ebből egyre kevesebb van.

(#65562) Borisz76 válasza fireproof (#65560) üzenetére


Borisz76
veterán

[link]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#65563) The.Bali


The.Bali
aktív tag

Sziasztok!

Szeretnék két ASUS routert (gyári FW-el) összekötni, az egyiket pedig VPN-re csatlakoztatni (kliensként). Van erre lehetőség?

[Internet modem, bridge mode on] ======= [ASUS router 1, DHCP enabled, WiFi enabled] ======= [ASUS router 2, DHCP disabled, VPN client mode, WiFi enabled]

Ez az elgondolás működne? Az router 2 tudna kapcsolódni VPN-re?

Köszönöm a segítséget előre is!

(#65564) mezis válasza fireproof (#65560) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!
[link]

mezis

(#65565) MaCS_70 válasza Multibit (#65555) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ehhez szerintem nem kell paranoia. Nem saját hálózathoz csatlakozni csakis VPN-en keresztül!

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#65566) Multibit válasza MaCS_70 (#65565) üzenetére


Multibit
veterán

Tudom :) Ha elhagyom a wifi-m hatókörét, mobilnetet csak az otthoni VPN szerveremen keresztül használok. Pedig nem vagyok paranoiás... engem tényleg üldöznek :D

(#65567) MaCS_70 válasza Multibit (#65566) üzenetére


MaCS_70
félisten

És a paranoia nem véd a tényleges veszélyektől...

Én is maradok a saját szervernél, miután a megvett CyberGhost előfizetés finoman szólva családást okozott.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#65568) Chris.G


Chris.G
tag

Sziasztok!
Van egy Dell laptopom és egy Zte mf269 routerem. Egyik napról a másikra nem akar a laptop az 5ghz-re csatlakozni, csak a 2,4-re. Ha manuálisan próbálom, akkor csatlakozik, és azt írja ki, hogy nincs internet. A telefonok is 5ghz-re vannak csatlakozva, azokon van net.
Mi lehet a probléma ilyenkor? Már reseteltem a routert, de nem oldódott meg a probléma.

(#65569) Patice válasza Chris.G (#65568) üzenetére


Patice
nagyúr

Hány éves a router tápja?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#65570) mezis válasza Chris.G (#65568) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!
Próba egy Live Linux-al.

mezis

(#65571) Chris.G válasza Patice (#65569) üzenetére


Chris.G
tag

2

(#65572) terencehIII


terencehIII
tag

Sziasztok! Az alábbi problémám adódott.
3-4 napig ki volt kapcsolva a wifi, majd most bekapcsoltam. A TV és a telefon látja a wifi-t, kapcsolódni is tudok, de a laptop wifi listája nem dobja fel. (A közelben lévő, szomszédok wifi-jeit látszanak a listában, csak az enyém nem.)
Próbáltam a wifi illesztőprogram törlését majd újra telepítését, de utána is fennáll a probléma. (A router DIGI-s Huawei, laptopon win7 van)
Valakinek ötlet? :F

(#65573) mezis válasza terencehIII (#65572) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.! Próbálkozz alacsonyabb frekvenciával (csatornával). [link]

mezis

(#65574) Patice válasza Chris.G (#65571) üzenetére


Patice
nagyúr

Ha van kéznél hasonló feszültséget, áramerősséget tudó, akkor kipróbálnám azzal. Hátha.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#65575) csaszi75 válasza terencehIII (#65572) üzenetére


csaszi75
senior tag

A laptop tudja a 2,4 GHz-et és az 5 GHz-et is?
A routeren állítsd át a sávszélességet a kisebbre, ami vagy 10/10 vagy 20/20 vagy 40/40 lehet.. fixre és ne automatikusra egy próba erejéig.

(#65576) PiroGrim


PiroGrim
csendes tag

Sziasztok!

Van bármelyikőtöknek ekahau sidekick eszköze? Megválna tőle esetleg? :)
Egyéb usb spektrum analizátor is érdekelne, ha valaki ismer megbízható és megfizethetőt. :)
Köszi!

szíszíenpí vájörlesz /én

(#65577) Wareron


Wareron
újonc

Sziasztok! Vettem egy TP-Link Archer T3U Plus usb wifi adaptert a PC-mhez, de letöltés közben mikor a sávszélesség tetejét eléri elmegy a net. Nem dob le, csak nincs internet elérés. Ha lecsatlakozom és visszacsatlakozom a hálozatra, egyből visszajön minden. Esetleg valami ötlet mi okozhatja/mivel lehetne megoldani a helyzetet? Esetleg hibás az eszköz? Így sajnos eléggé használhatatlan. Tarr szolgáltató és mesh rendszer van kiépítve TP-Link Deco M4-esekkel, semmilyen más eszköznél nincs probléma, driverekkel már probálkoztam. Előre is köszi!

(#65578) Borisz76 válasza Wareron (#65577) üzenetére


Borisz76
veterán

Próbáld ki vezetékes kapcsolattal.
Ha úgy is szakad, megáll, akkor nem az usb-s kütyü a hibás.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#65579) Chalez


Chalez
őstag

Sziasztok!

Úgy néz ki, hogy költözünk, és olyan helyre, ahol nem megengedett kábeles internet bevezetése a lakóingatlanba. Yettel OtthonNetünk lesz... Szeretném online játékra is használni ezt a netet, milyen wifi hálózati kártyát érdemes vennem az asztali gamer gépembe? Csodát nem várok a vezetékmentes nettől, de azért mégis szeretnék tanácsot kérni ezügyben...
Egy ASUS ROG STRIX B550-F a lapom. :R

(#65580) Gubek-Einste válasza Chalez (#65579) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az USB-s előnye, hogy könnyen elmozdítható így mindig optimális helyre lehet rakni, laptopban is használható, igény szerint csatlakoztatható le-fel. Hátránya, hogy beépített vagy kicsi külső antennával rendelkezik általában.
A PCI-E-s előnye, hogy általában nagyobb antennával rendelkezik. Hátránya, hogy a gépház erősen árnyékolni tudja a jelet, már rendszer indításkor eldől, hogy lehet-e használni, csak asztali gépben használható. A gépház árnyékolást kivezetett antennával lehet megszüntetni.

Ajánlottak:
USB-sekből Asus USB-AC53/AC54/AC55/AC56/AC68/AX56, TP-Link Archer T4U/T4UH/T4UHP/T9UH
PCI-E csatlakozóval pedig Asus PCE-AC55BT/AC56U/AC58BT/AC66/AC68/AC88/AX58BT/AX1800/AX3000/AXE58BT, TP-Link Archer T6E/T8E/T9E/TX50E/TX55E/TX3000E/TXE72E/TXE75E
A dual band adapterekhez sajnos nem tudsz olyan könnyen hosszabbító kábelt kapni így meg kell barátkozni a gyári kiszereléssel.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#65581) Chalez válasza Gubek-Einste (#65580) üzenetére


Chalez
őstag

Köszi szépen a tippeket! Te melyiket vennéd? A lényeg, hogy minél jobb legyen a lehetőség a maximális sávszélességre, jobb legyen a ping, kevesebb legyen az interferencia lehetősége... stb. Gyanús, hogy egy PCI-E, antennás verzió...

(#65582) c0dered


c0dered
csendes tag

Sziasztok!
PCIe wifi kártyát keresek, amelynek egy Asus RT-AX58U routerrel kéne együttműködnie.
A pc kb 4 méterre van a routertől, több téglafal takarásában, de a házban ugyanazon a szinten.
Elsősorban megbízható adaptert keresek, másodsorban pl később szempont lehet, hogy Linux driver is legyen hozzá (nem tudom, ez manapság mennyire általános). Ja, és ha lehet, maradnék az Asusnál, ezekkel még soha nem volt gondom.

Előre is köszönöm a válaszokat!

(#65583) mezis válasza c0dered (#65582) üzenetére


mezis
nagyúr

[link]

mezis

(#65584) kpityu2 válasza c0dered (#65582) üzenetére


kpityu2
őstag

Nekem egy ASUS PCE-AX1800 gond nélkül dolgozik Win11 és Lubuntu alatt is.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#65585) woodworm válasza c0dered (#65582) üzenetére


woodworm
veterán

Ezek a kártyák gyakorlatilag m2-pci-e adapterek, amibe megy egy intel vagy mediatek m2-es wifi modul. Tehát a truváj nem a gyártó oldalán van, hanem a beszállítóén.

[ Szerkesztve ]

(#65586) c0dered válasza mezis (#65583) üzenetére


c0dered
csendes tag

Köszi a válaszokat, láttam én is a lenti listát, de azon is van 3-4 AX-es Asus PCIe adapter.
Személyes tapasztalat melyikkel van? (kpityu2, látom az AX1800-at, köszi)

(#65587) Cufter


Cufter
tag

Sziasztok
Asrock z790 Lightning laphoz keresek m.2es wifi es bt modult kabellel es antennaval. Tudtok kerlek ajanlani?
pl ez jo lehet?
https://www.fruugo.hu/wi-fi-6-ax201-m2-key-e-cnvio-2-wifi-kartya-dual-band-3000mbps-vezetek-nelkuli-bluetooth-50-ax201ngwwi/p-159797540-339115201?language=hu&ac=KelkooCSS&asc=pmax&gad_source=1

[ Szerkesztve ]

(#65588) Stehe


Stehe
aktív tag

Sziasztok! Asztali géphez keresnék Wifi modult, hogy tudjon csatlakozni a lakásban a wifihez (Telekom). Jelenleg egy [TP-Link TL-WN727N] eszközt használok, de nagyon gyakran eldobja a jelet, van hogy a gépet többször is újra kell inditani. Mit ajánlanátok? A net maga 20mbites, szóval nem a leggyorsabb esztközre van szükség, de stabil legyen... PCI-os csatisok stabilakkak az USB-nél?

[ Szerkesztve ]

(#65589) lo_jo válasza Stehe (#65588) üzenetére


lo_jo
senior tag

Félig egy korábbi kérdezőnek is válasz.
Egy TP-Link Archer TX3000E-t használok napi szinten már több, mint egy éve egy Archer AX55 társaságában. A topológia és az éter is messze az optimálistól (szerencsére a 2,4GHz a nagyon telített, 5-ön “volt még hely”) és a router “túloldalán” is vannak néha gondok a Digivel, de a belső hálózat stabil, mint a beton. Persze ez csak az én helyzetem, lehetne ennél rosszabb és jobb is, de maga a TX3000E teszi a dolgát akár wifi, akár bluetooth kell.

(#65590) mezis válasza Stehe (#65588) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.! Kezd az étered szkennelésével.

mezis

(#65591) miningboy


miningboy
csendes tag

Sziasztok,

ezt a szkennelést hogy kell elképzelni?
2 új routert szeretnék házon belül tesztelni, hogy melyik ad jobb kapcsolatot, lefedettséget, jelerősséget.
Ezek közül letöltök egyet a laptopra, és végig megyek a házon, különböző pontokon, és megnézem, hogy hol milyen erős a wifi?
Vagy mindegyiket le kell tölteni, és mindegyikkel külön-külön megnézni?
Van androidra/iphone-ra is?
Mivel érdemesebb nézni, laptoppal, vagy mobillal?
Elég a "dBm" értéket figyelni, vagy fontos más is?

(#65592) fireproof


fireproof
őstag

Jelerősítésre melyik a jobbszerintetek, egy ranger extender vagy egy AiMesh rendszer? Nemrég a gyári Digi-s router mellé be lett téve egy Ausus RT-AX53U Router AP mòdba. Azóta sokkal jobb a helyzet de még mindig nem tökéletes. Panelban egy-egy eldugottabb sarokban eléggé egyenge a jel ( -70 / -75dBm) és ha jelerősség úgy ahogy van is, az internet akkor sem igazán hasznàlhatò. Ahogy néztem a WiFi 6-os range extenderek sem olcsòbbak mint egy àtlagos router akkor màr jobban megèri egy AiMesh rendszer? Fontos lenne hogy megmaradjon a dual band mert szükség lenne a 2.4 ès az 5 Ghz-ra is. Viszont azt nem tudom, hogy ha a "fő" router Ap mòdban van akkor is támogatja az AiMesh-t?
Előre is köszönöm. :R

(#65593) MaCS_70 válasza fireproof (#65592) üzenetére


MaCS_70
félisten

A range extendereknél minden jobb, az a végső menedék.

Wifis backhaullal egyébként is mesh is felezi a sávszélességet (ha nincs dedikált csatornája rá), de mégis egy sokkal jobban menedzselt megoldás.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#65594) mezis válasza miningboy (#65591) üzenetére


mezis
nagyúr

Elég egy "járóképes" készülékre egy "szkenner". Azzal be lehet járni a lakást.
IPhone: NetSpot.
Csatornák (frekvenciák) is fontosak. Nem csak a saját, a közeliek is. Azok ugyanis csak zavarhatják a saját forgalmat.
A legjobb grafikusan nézni.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#65595) PiroGrim válasza miningboy (#65591) üzenetére


PiroGrim
csendes tag

Vannak erre mindenféle gagyi és profi megoldások is.
SOHO környezetben érdemes azzal mérni amivel használni is szeretnéd. :)
Természetesen az SSR a legfontosabb információ, de önmagában a dBm kevés. Ökölszabály, hogy stabil audio/video kommunikációhoz az ajánlott minimum -67, míg egyszerű böngészéshez elég a minimum -75-70 dBm. Ennél magasabb (0-hoz közelebbi) érték csak jobb. (Felső határ nagyjából a -40, -30, annál jobbat fejreállva se fogsz mérni.) Viszont fontos, hogy ehhez jó SNR (signal-to-noise ratio) is társuljon. Értsd, hajadra kenheted a tökéletes erősségű jelet, ha a zaj megközelíti. SNR-nél 20-nál kezdődik a jó, 30-40 meg már tökéletes. Sajnos otthon a zajjal nem tudsz túl sok mindent kezdeni hisz a szomszédokra nincs ráhatásod. Érdemes kisebb csatornát használni (20MHz) és kerülni a zsúfolt, használt csatornákat. 2.4GHz-ről pedig tudni kell, hogy ezt használja a mikró, a bluetooth, a legtöbb IoT és sok mozgásérzékelő eszköz is. Ezek mind mind csúnyán bele tudnak rondítani az RF környezetedbe. (5G-n is van pár ilyen, de ott inkább magasabb csatornák a problémásak, ott működnek a radarok és egyéb repülésnél, időjósláshoz használt eszközök, amik védve is vannak, tehát tudod magad így szopatni mondjuk ferihegy környékén :D )
Működnek erre a telefonos appok is, de ha egy "komolyabb" mérést csinálnál, akkor érdemes lekalózkodni valahonnan az Ekahau / VisiWave / AirMagnet szoftverek valamelyikét. (A legszínesebb legszagosabb ezekből az ekahau, én azt használom felméréshez és tervezéshez is a wifis projektjeinkhez.)

szíszíenpí vájörlesz /én

(#65596) sunavlys válasza PiroGrim (#65595) üzenetére


sunavlys
senior tag

Kicsit OFF

Látom otthon vagy a témában.

Van egy tv-boxom, amit wifin (asszem TCP/IP) keresztül vezérlek. Ha be van kapcsolva a mobiladatszolgáltatás a mobilon akkor nincs kapcsolat, a vezérlés logikusan nem működik. Ha nincs bekapcsolva a mobiladatszolgáltatás, akkor a kapcsolódás tökéletes. A régi mobilon ilyen gond nem volt.

Mi a tököm tud "összeakadni", ha a régin nem volt ilyen gond?

Régi mobil: Huawei P9 Lite 2017
Új mobil: Redmi 11 Note Pro

ZTE v967s, Redmi 4A, Huawei_p9_lite_2017, Redmi Note 11 Pro

(#65597) PiroGrim válasza sunavlys (#65596) üzenetére


PiroGrim
csendes tag

Hali!

Ha be van kapcsolva a mobiladat akkor elérsz bármi egyebet a saját otthoni hálón?
Valószínűleg nem rádiós kérdés a dolog, hanem a telefonod gondolja úgy, hogy minden forgalmat a szolgáltató felé küldd.

szíszíenpí vájörlesz /én

(#65598) mezis válasza sunavlys (#65596) üzenetére


mezis
nagyúr

Az app. ugyanattól a készítőtől van?

mezis

(#65599) zsiga68 válasza sunavlys (#65596) üzenetére


zsiga68
senior tag

Belső hálón persze hogy eléred. Már csak az a kérsés milyen appal érted el kívülről és annak feltétele a külső ip ismerete,esetleg a portforward.

[ Szerkesztve ]

(#65600) sunavlys válasza PiroGrim (#65597) üzenetére


sunavlys
senior tag

Ha be van kapcsolva a mobiladat akkor elérsz bármi egyebet a saját otthoni hálón?

Internetre gondolsz? igen, de ez amúgy nem otthon van, (bocs) hanem "idegenben ", egy routerre van akasztva a box

ZTE v967s, Redmi 4A, Huawei_p9_lite_2017, Redmi Note 11 Pro

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.