Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#66001) madle válasza csaszi75 (#66000) üzenetére


madle
őstag

Ooo.. igen epp ezeket is meg akartam kerdezni, hogy mit hova kell allitanom es hogyan, hogy flottul menyjen minden, ne csak az “automata” beallitason legyen a routerem.

(#66002) Forza_JUVE


Forza_JUVE
aktív tag

Sziasztok,

Telekom 1G/1G internet esetén jól gondolom, hogy felesleges olyan routert venni a T-s cucc után, ami 5 Ghz-en tudja a 2402 Mbps-t??
Eleve nem is értem, ha a router WAN portja 1 Gbit-es, akkor hogyan lehetséges, hogy ekkora (2,4x) adatátvitelt tud WiFi-n? Bár lehet h ostoba a kérdés. :D

Egy régi fos TL-WR1043ND routerem van, a maga 2.4 GHz-s frekvencián elérhető max. 450 Mbps-el. Ezt cserélném le egy WiFi 6-os routerre.
Köszi. :R

(#66003) csaszi75 válasza Forza_JUVE (#66002) üzenetére


csaszi75
senior tag

Lokális hálózatban mehet a nagyobb sebesség, pl ha két eszköz között lokálisan másolgatsz valamit..

(#66004) Forza_JUVE válasza csaszi75 (#66003) üzenetére


Forza_JUVE
aktív tag

Aha, hogy én erre nem is gondoltam?! :B Akkor csak az internet le/feltöltés nem fogja meghaladni az 1 G-t.

És még 1 gyors kérdés: ha mindezt megtámogatnám kicsit messzebb a házban egy AP-val, ami PoE-s ... viszont a switch amibe kötném nem tud PoE-t ... akkor az úgy gáz, ugye? Vagy attól még kaphat áramot az AP az utp-n keresztül?

[ Szerkesztve ]

(#66005) Doky586 válasza Forza_JUVE (#66002) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ugye még nem mértél sose a TL-WR1043ND routered wifijén 450Mbps sebességet?
Na ugyanígy nem fogsz az újon se 2402-t mérni.

(#66006) csaszi75 válasza Forza_JUVE (#66004) üzenetére


csaszi75
senior tag

Erre valók a sima POE feladók.. Egyszerűen bemegy a normál LAN kábel, majd onnan megy a POE kábel kifelé..

(#66007) Forza_JUVE válasza Doky586 (#66005) üzenetére


Forza_JUVE
aktív tag

Persze h nem, most is kb. 40-et mértem fel/le Samu A71 telóval. (ez tudná az 5 GHz-t meg AC szabványt, csak a router nem)
De akkor mi ez a szám? Csak parasztvakítás? :)

(#66008) Forza_JUVE válasza csaszi75 (#66006) üzenetére


Forza_JUVE
aktív tag

Na ez megnyugtató, mert míg a szóbanforgó TP-Link switch PoE nélkül kb. 56k, ugyanaz PoE-val 100k felett van!
Az AP-nak meg nem húztam be a falba csak egy UTP-t, és már nem fúrnék/vésnék ... kész a ház. :D
Ha nem nagy kérés, tudnál linkelni 1 ilyen PoE cuccot? :R

Szerk: na most már látom, rágugliztam, fingom nem volt h léteznek ilyenek! :B
De itt van 1000-ért is meg 20.000 felett. Nekem csak ez az egy AP lenne rajta, és a távolság kb. 6 méter.

[ Szerkesztve ]

(#66009) csaszi75 válasza Forza_JUVE (#66008) üzenetére


csaszi75
senior tag

Biztosan valami ismert márkát választanék.. és a feszültségszint is fontos..
Tudnod kellene, hogy az AP-d milyen feszültségeket támogat..

https://www.alza.hu/olcso-poe-tapegysegek/18845120.htm
https://www.tp-link.com/hu/business-networking/accessory/tl-poe10r/#overview

[ Szerkesztve ]

(#66010) Gubek-Einste válasza Forza_JUVE (#66007) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

De akkor mi ez a szám? Csak parasztvakítás?
A WiFi szabványokban feltüntetett sebesség értékek (pl.: 300 Mbps, 866 Mbps) úgynevezett maximális link sebességek, amiknek létrejötte nem minden körülmények közt garantált, mert rengeteg környezeti tényező és a kliens is nagyban befolyásolja. Ezen kívül elég nagy hányadban olyan adatok is átvitelre kerülnek, amik a felhasználó számára nem hasznos adatok, csupán a kapcsolat fenntartásához szükségesek, vagyis egy, az operációs rendszer által kiírt 433 Mbps kapcsolaton senki ne várja, hogy 433 Mbps-t tud majd mérni a speedtest-en! Mindez zajmentes környezetben, 100%-os jelszint mellett, az adott szabványt mind a két oldalnak támogatnia kell.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#66011) Haart


Haart
addikt

Hi tud valaki segíteni?
Keresem az alábbi képen középen lévő wifi antennát M.2 kártyához hogy kivezessem.
Wifi kártyám van illetve antennám is, csak ez a gépen belüli antenna kéne. Lehet ilyet bárhol venni MO-n?
Az se baj ha antennával együtt van, csak legyen valahol :D

[ Szerkesztve ]

(#66012) mezis válasza Haart (#66011) üzenetére


mezis
nagyúr

"Jelszó": Pigtail

mezis

(#66013) kpityu2 válasza Haart (#66011) üzenetére


kpityu2
őstag

Ilyesmi? Emag

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#66014) firephoenix


firephoenix
kezdő

Sziasztok! Nem rég váltottunk a Telekomnál optikai netre. Ehhez muszáj volt lecserélni a tévé szolgáltatást is, így már antenna helyett interneten keresztül érkezik a jel.

A 3 tévé közül kettő közvetlenül kábellel csatlakozik a hálózathoz, míg a ház másik végében lévő a Telekom okoswifijével. A számítógép a modem mellett van, így az is kábelesen.

Általában teljesen jól működik a rendszer, nem szoktak különösebb fennakadások lenni. Viszont amint elkezdek játszani a PC-n, a wifis tévén elkezd akadozni az adás, majd megáll, és egy idő után kiírja, hogy nincs kapcsolat. És ezt úgy, hogy nem online, multiplayer játékról van szó.

Ha a gépen lecsatlakozok a hálózatról, vagy akár kihúzom az UTP kábelt, a probléma ugyanaz. Van ötletetek? Mert nekem halvány lila gőzöm sincs, mi lehet az összefüggés a két dolog között.

(#66015) Patice válasza firephoenix (#66014) üzenetére


Patice
nagyúr

Ezekből a tünetekből én arra tudok gondolni, hogy játék közben a géped több áramot vesz fel és elkezd valamilyen frekvencián elektromágneses sugárzást szórni.
Nincs véletlen BT adapter a gépben?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#66016) firephoenix


firephoenix
kezdő

A nagyobb áramfelvételre én is gondoltam, főleg, hogy eredetileg egy elosztón osztoztak. De azóta már másik konnektorból kapja a gép az áramot.

Az elektromágneses sugárzás ilyen erős lehet? Tudtommal egyébként nincs BT a gépben.

(#66017) Patice válasza firephoenix (#66016) üzenetére


Patice
nagyúr

Interferencia esetén nem kell, hogy erős legyen a sugárzás.
Ezt maga a gép szórja, vagy a tápegysége talán.
De csak tippelek.
Másik helyiségben próbáld ki a gépet.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#66018) firephoenix válasza Patice (#66017) üzenetére


firephoenix
kezdő

Sajnos nehéz lenne hirtelen csak úgy átköltöztetni az egészet.

(#66019) SPeti1984


SPeti1984
senior tag

Sziasztok!

Adott egy HP Pavilion Power 580-106nn asztali gép, amiben a lenti képen látható HP 915620-001 M.2-es Wlan adapter van. Nincsen rádugva semmilyen vezeték, antenna, így látja a router jelét de nagyon gyenge, pedig kb 3m-re van tőle. Milyen vezetéket illetve antennát kellene vennem hozzá, hogy normálisan lehessen használni (úgy látom 1 antenna csatlakozási lehetőség van rajta)?

[kép]
Köszönöm

(#66020) Patice válasza firephoenix (#66018) üzenetére


Patice
nagyúr

Csak kipróbálni, tesztelni nem örökre....

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#66021) Haart válasza mezis (#66012) üzenetére


Haart
addikt

Köszi, és vajon ilyen külső hosszabbítós antennát lehet valahol kapni külön?

(#66022) AMDPista


AMDPista
tag

Sziasztok!

Van egy Mesh hálózatom 4db Deco-val
. Az emeletes családi ház felső szintjén van a fő deco, az alsó szinten is van 1.
A garázsba is tettem egyet ami kb 25 méterre van a háztól. Mivel itt gyenge a jel, gondoltam, hogy az udvar közepére teszek egy outdoor deco-t. Így a fő deco és a garázs között van egy, remélve, hogy jobb lesz a jel.

A problémám a következő:
A képen lehet látni, hogy a fő deco-hoz csatlakozik mindegyik.
Azt valahogy be lehet állítani, hogy a garázsban lévő ne a fő decohoz csatlakozzon, hanem az udvar közepén lévő decohoz?

(#66023) Haart


Haart
addikt

Ahogy nézem ez csak 2.4 ghz nekem 6ghz-s kéne :D

(#66024) kpityu2 válasza firephoenix (#66018) üzenetére


kpityu2
őstag

Próbaképpen fordítsd meg a PC 230V dugót a konnektorban. Elvileg a PC tápokat földelt konnektorba kellene dugni, az inverter elég sok zavart termel. Főleg ha olcsó táp. Azonkívül az USB3 össze tud akadni a 2.4 GHz wifivel, az is bezavarhat.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#66025) firephoenix válasza kpityu2 (#66024) üzenetére


firephoenix
kezdő

Ha hazaértem, kipróbálom, köszi. Megkérdezhetem, ez miért segíthet esetleg?

Egyébként 23-24 ezer Ft volt a táp 6 éve. Nem tudom, hogy ez milyennek minősül.

Az USB3-at hogy érted? Ha vezetéknélküli eszköz van bele csatlakoztatva?

(#66026) mezis válasza kpityu2 (#66024) üzenetére


mezis
nagyúr

"... Elvileg a PC tápokat földelt konnektorba kellene dugni..."
Nem csak ELVILEG, GYAKORLATILAG is! Ha nincs védőföldelés, a ház fém részei "csipkedhetnek", mivel elvileg 115V, gyakorlatilag 70 - 100V körüli feszültséggel rendelkeznek. Fázisceruza világít.
[link] : "... közös pontjuk a földre, azaz a tápegység házára van kötve."
Vagyis a C1, C2 kondenzátorok által a konnetorban lévő feszültség fele a tápegység házán van. Szerencsére ennek az áramforrásnak igen nagy a belső ellenállása, így csak kicsi áram fog folyni. Kivéve azt a pillanatot, amikor éppen átüt egy pillanatra. [link]

mezis

(#66027) kpityu2 válasza firephoenix (#66025) üzenetére


kpityu2
őstag

Igen. Az USB3 adatfrekvenciája pont a 2.4 GHz tartományba esik. Ha nem jó minőségű kábel vagy eszköz van rádugva, az antennaként szórja.
De amúgy simán lehet, hogy valami progi a háttérben garázdálodik. Tiltsd le a hálókártyákat, a wifist is ha van és nézd meg, hogy akkor is kiüti-e a tévét. Lehet, hogy egyszerűen annyit bactassa valami a routert, hogy annak nem marad kapacitása a streamre.

[ Szerkesztve ]

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#66028) firephoenix


firephoenix
kezdő

Az utóbbit nem gondolnám. Ha egyáltalán nem csatlakozik a gép a hálózatra, akkor is ugyanaz a probléma. Elég idegesítő. Nagyon ritkán van időm játszani, és így most még akkor sem tudok, mert fateromtól elmegy a tévé.

(#66029) Gubek-Einste válasza SPeti1984 (#66019) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A #66011-66012 hozzászólásban pont erről van szó.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#66030) Viperator


Viperator
őstag

Szép napot. Urak!

Tetőtéri, beépített szobák vannak, gipszkartonos falakkal. Mennyire folyásolja be a WiFi jeleket?

Előre is köszönöm a választ! :R

"Minél inkább eltávolodik egy társadalom az igazságtól, annál inkább utálni fogja azokat, akik kimondják azt." - George Orwell

(#66031) mezis válasza Viperator (#66030) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!
Valamennyire.
Aki ennél pontosabbat mond, az beszedett valamit. ;]
Egyébként egy AP és NetSpot vagy [link]

mezis

(#66032) mezis válasza firephoenix (#66028) üzenetére


mezis
nagyúr

- A PC védőföldelése rendben?
- Milyen a térerő a TV WiFi antennájának közelében? [link] vagy NetSpot.

mezis

(#66033) Haart


Haart
addikt

Wifi kártyámról ha leveszem a chipet (ax210) akkor az alaplap m.2-re dugva lesz automatikusan BT-m?
Mert ugye a pcie kártyán alaplapra kiköthető usb BT van. De gondolom akkor az alaplapi m.2 slot jóvoltából ez megtörténik külön madzag nélkül ugye?

(#66034) firephoenix válasza mezis (#66032) üzenetére


firephoenix
kezdő

Honnan tudhatom, hogy rendben van? Mit kell néznem? Gondolom nagyon amatőr kérdés, ne haragudj, de nem értek a témához.

Nem tudom, hogy számít-e a térerő, mert a telefont is dobta le játék közben a hálózatról, hiába van itt mellette a router.

(#66035) kpityu2 válasza Haart (#66033) üzenetére


kpityu2
őstag

Attól függ. Az M.2 key A/B/E lábain van USB pin, a key M-en csak SATA van. Ha az alaplapon csak M van, akkor nem tudod áttenni. [link] [link]

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#66036) Dißnäëß


Dißnäëß
veterán

Sziasztok,

WLAN átvitelben lenne egy kérdésem a Nagyérdeműhöz:
szüleim mellé költöztem egy lakópark 1. emeleti lakásába. Rálátok vizuálisan a teraszukra és a vendégszoba ablakára. Saccra 20 méter.

A lakóparkban nincs még normális szolgáltató, Telekom vakarózik, az egyetlen meglévőt pedig nem szeretnénk (ezt nem is szeretném feszegetni).

Szüleim wifije a szolgáltatói (T) router-ből még 1-2 pálcikával látszik nálam, kétantennás TP-Link USB3-as kütyüvel, de azért nagyon lassú már, akkor is, ha kihelyezem az ablakba. (50-150Mbit között ugrál, nagyokat gondolkodik, stb).

Segítene ezen, ha ezek közül választanék egy 5G-s irányított antennát és rájuk fordítanám ? Tehát a túlvégen nincs ilyen.. annyit tudok tenni, hogy a saját ASUS routerem elhelyezem az ablakba náluk (mivel odáig ki van kábelezve a Gigabit a falban) és arra ránézek egy kis parabolával.

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#66037) mezis válasza firephoenix (#66034) üzenetére


mezis
nagyúr

- Fázis ceruzával érinted a PC fém (nem festett) részét.

- Térerő: Lássuk a katyvaszt!

mezis

(#66038) dudika10 válasza Dißnäëß (#66036) üzenetére


dudika10
veterán

Az altalanos szerzodesi feltetelek ezt minden szolgaltatonak tiltjak.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#66039) Dißnäëß válasza dudika10 (#66038) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Értem.

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#66040) mezis válasza Dißnäëß (#66036) üzenetére


mezis
nagyúr

20m ? Lehet hogy elég lesz az ASUS WiFi routered az ősök ablakában.
Pálcikák helyett inkább [link] vagy NetSpot. A csatorna (frekvencia) beállításához is jól jöhet.
Ha kevés lenne az ASUS, akkor inkább az ősökhöz a nagyobb teljesítményű "antennát".
És ha még mindig kevés lenne, akkor magadhoz is a párját.

mezis

(#66041) Dißnäëß válasza mezis (#66040) üzenetére


Dißnäëß
veterán

Hálás köszönet, körbejárom.
Amúgy vicc, mert a WiFi-s "okos" bojlerem 2.4G-n a fürdőszobában eldugva meg látja őket és rácsatlakozik, úgy, hogy tök standard helyen van a Telekom routerük, nem az ablakba kitéve.. olyanok a visszaverődések, gondolom. Meg lát még egy tucat szomszédot is nyilván..

[ Szerkesztve ]

Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

(#66042) firephoenix válasza mezis (#66037) üzenetére


firephoenix
kezdő

Megnéztem fázisceruzával, elvileg rendben van.

A wifi mellett mobilon meg ezt láttam NetSpottal. Erre lettél volna kíváncsi?

(#66043) mezis válasza firephoenix (#66042) üzenetére


mezis
nagyúr

- TV 2,4GHz-en csatlakozik? Mert az elég halvány...
- Az egyes AP-knek legyen saját nevük. Az aznonos sávban működőknek is. Próbáld ki!

mezis

(#66044) firephoenix


firephoenix
kezdő

A TV kábellel csatlakozik a TV Boxra, az szintúgy kábellel az ottani wifi mesh eszközre. Az meg szerintem 5G-n kapja a jelet a router melletti mesh eszköztől.

És ha nehezen is fogná ott a netet, fura, hogy a számítógép bármilyen hatással van rá.

(#66045) mezis válasza firephoenix (#66044) üzenetére


mezis
nagyúr

A TV Box-ig végig meg van az IGMP?

mezis

(#66046) firephoenix


firephoenix
kezdő

Igen, meg

(#66047) mezis válasza firephoenix (#66046) üzenetére


mezis
nagyúr

Játék közben van intenzív BT-s kapcsolat (hangszóró, egér,....,) ?

mezis

(#66048) Haart válasza kpityu2 (#66035) üzenetére


Haart
addikt

Akkor jókvagyunk az alaplapon:
1 x M.2 Socket (Key E), supports type 2230 WiFi/BT PCIe WiFi module :C

(#66049) leikomessi


leikomessi
aktív tag

Sziasztok!

A lakás legtávolabbi szobájában elég gyenge a wifi. Ide lenne szükségem egy viszonylag olcsó access pointra. (10-20 k) Olyan megoldás létezik, ami közvetlen konnektorba csatlakozik? A konnektor mellett van az RJ45 aljzat is, így minimális kábelezéssel szeretném megoldani.

(#66050) Czmorek


Czmorek
aktív tag

Sziasztok!
Hasonló a problémám mint az előtte íróé.
A lakás túlvégében már szinte semmi wifi nincs.
Lan kábel viszont van.
Van olyan switch szerűség ami wifi-s is? Ugyanaz maradna a hálózat neve, jelszó stb...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.