Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44001) Achilles209


Achilles209
tag

Üdv!

Az lenne a kérdésem, hogy a következő routerek közül melyik hány eszközt tud kiszolgálni egy időben, de nem feltétlenül egyszerre? Magyarul fizikailag hány eszköz tud stabilan csatlakozni hozzá?

TP-Link Archer C9
TP-Link Archer AC2600
TP-Link Archer C3200

Köszönet!

°°\@_

(#44002) Gubek-Einste válasza fcbarca (#44000) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nincsen olyan, hogy "nagyon erős", törvényben van szabályozva a teljesítmény.

Repeater-ből inkább egy normál méretű külső antennás típus lenne ajánlott. Az ilyen konnektorban dugós típusokkal főleg az a baj, hogy a konnektor a padló közelében és/vagy rejtett helyen van ami jelentős árnyékoló tényező. A másik jelentős hátrányuk, hogy beépített kicsi antennákkal rendelkeznek azáltal gyengén veszik az elődleges eszköz által üzemeltet wifi hálózatot és gyengén is tudják csak továbbítani azt, valamint a lefedett terület sem lesz olyan nagyságú mint a normál méretű külső antennás eszközöknél. Repeater-nek a legjobb egy normál wifi router-t használni, van amelyik gyári firmware-rel is képes rá (Asus N12 D1, TP-Link 743ND) de a legtöbb csak CFW telepítésével tehető rá alkalmassá. Kaphatóak multifunkciós AP-k is amelyek szintén tudják gyári firmware-rel a repeater módot is de az áruk ugyan annyi vagy több mint a sima wifi router-eké így nem éri meg a megvásárlásuk, a wifi router-ek előnye, hogy később még router-ként is lehet őket használni.

#44001 Achilles209
Terheléstől is függ, hogy mennyit bír el egy router így egyértelmű választ nem lehet erre a kérdésre adni.
Mennyi és milyen eszközhöz kellene a router?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#44003) Beggar


Beggar
csendes tag

Sziasztok!

Ha a routerem 802.11b/g/n-t tud és egy laptopban 802.11ac-hálókártya van, akkor működni fog vele?

(#44004) Gubek-Einste válasza Beggar (#44003) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Igen, mivel az AC visszafelé kompatibilis.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#44006) mate543


mate543
tag

Korábban írtam már: emeleten modem, lent a földszinten router. Az megoldható-e hogy:

1. felviszem a routert
2. ami fentről a modemből ment a routerbe, az bemegy a modembe
3. veszek egy kicsi utp kábelt és összekötöm a routert a modemmel.

Ez megoldható?

(#44007) mezis válasza mate543 (#44006) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Igen.
Modemhez, routerhez szoktak mellékelni összekötő UTP kábelt.
(Az a amodem véletlenül nem modem+WiFi-s router ?)

[ Szerkesztve ]

mezis

(#44008) DenesBa


DenesBa
csendes tag

Sziasztok.

Olyan problémám van, hogy vettem egy TP-Link CPE 210-est, és nem tudom konfigurálni.
Kliens módban szeretném használni.
A jelenség az, hogy összedugom a ketyerét, a hozzá adott kis adapterrel, majd az adaptert a gépre kötöm, és semmi.
hiába írom be a 192.168.0.254-et semmi nem történik. Megcsináltam már a reset-et is mind a CPE-n, mind az adapteren, de így sincs semmi.
Ahogy elnéztem a hálózati beállításoknál, még alapértelmezett ipv4 átjárócímet se oszt ki neki a gép.
Mi lehet a hiba?
Előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#44009) mezis válasza DenesBa (#44008) üzenetére


mezis
nagyúr

Bizonyára nem adtál fix IP címet a PC-d-nek. (Manual 8. oldal....)

mezis

(#44010) DenesBa válasza mezis (#44009) üzenetére


DenesBa
csendes tag

És tênyleg! Köszönöm!! :R

(#44011) Anubis_9


Anubis_9
őstag

Sziasztok! Van gyakorlati haszna egy ilyen wifi lefedettségnövelőnek, vagy ez csak marketing? Emeleti szobámban van az 1043-as TP Link router, ennek a hatótávját növelném, hogy az udvaron is wifizhessek, légvonalban kb. 30 m-re a wifitől. Köszi!

[ Szerkesztve ]

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#44012) Gubek-Einste válasza Anubis_9 (#44011) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Van értelme a használatának de alapból felezi az elérhető link sebességet, olyan helyre kell telepíteni ahol az eredeti jel még jól vehető.

Repeater-ből inkább egy normál méretű külső antennás típus lenne ajánlott. Az ilyen konnektorban dugós típusokkal főleg az a baj, hogy a konnektor a padló közelében és/vagy rejtett helyen van ami jelentős árnyékoló tényező. A másik jelentős hátrányuk, hogy beépített kicsi antennákkal rendelkeznek azáltal gyengén veszik az elődleges eszköz által üzemeltet wifi hálózatot és gyengén is tudják csak továbbítani azt, valamint a lefedett terület sem lesz olyan nagyságú mint a normál méretű külső antennás eszközöknél. Repeater-nek a legjobb egy normál wifi router-t használni, van amelyik gyári firmware-rel is képes rá (Asus N12 D1, TP-Link 743ND) de a legtöbb csak CFW telepítésével tehető rá alkalmassá. Kaphatóak multifunkciós AP-k is amelyek szintén tudják gyári firmware-rel a repeater módot is de az áruk ugyan annyi vagy több mint a sima wifi router-eké így nem éri meg a megvásárlásuk, a wifi router-ek előnye, hogy később még router-ként is lehet őket használni.

A wifi kommunikáció nem csak a router-en múlik, "vissza is kell kiabálni" elv miatt, hanem a környezeti tényezők (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok), beállítások, használt kliens eszközök/adapterek, egyéb zavaró/befolyásoló tényezők (vezeték nélküli billentyűzet/egér/telefon, fém tárgyak, nagyobb bútorok, stb) függvénye is. Emiatt semmit sem lehet garantálni, csak helyszíni teszt során fog kiderülni, hogy mi is lesz a helyzet mivel minden környezet más és más.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#44013) Anubis_9 válasza Gubek-Einste (#44012) üzenetére


Anubis_9
őstag

Köszi a kimerítő választ! :R

"Bocs, hogy késtem, nem volt kedvem jönni!"

(#44014) Petyás


Petyás
tag

Sziasztok!

Beüzemeltem az Asus N12 D1-et wifi repeaterként.
Laptoppal működik jól.
Ellenben telefon, tablet nem kap IP-t.
Mi lehet a probléma?
Köszönöm!

(#44015) domnorbi


domnorbi
csendes tag

Sziasztok!

Nem tudom, hogy jó helyen járok-e. Van faternak egy hp laptopja, egyszer csak gondolt egyet, és nem tud csatlakozni a wifi-nkre, tehát egyszer csak azt írja ki ott jobb alul, hogy nincs csatlakozás, meg hogy nem található hálózatok.
Próbáltam a driver-t letörölni, újból feltenni semmi. Pc-s boltban se tudta megcsinálni a csávo, azt mondta húzzam újra és próbáljam meg utána. Megcsináltam, de ugyanaz a helyzet?
Valakinek esetleg valami ötlete a probléma megoldására?
Köszi előre is!

(#44016) mezis válasza domnorbi (#44015) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Próbáld ki egy Live Linux-al. Ha azzal működik, akkor op. rendszer probléma.

mezis

(#44017) mouzrr


mouzrr
őstag

Megvettem az Asus n13 usb-s wifi adaptert. Windows 10-en hiába teszem fel a drivert lemezről vagy az oldalukról letöltve, nem jelenik meg az Asus szoftvere a gépen amivel tudnám állítgatni a dolgokat. Valakinek van ötlete?

(#44018) Gubek-Einste válasza Petyás (#44014) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az eredeti router-re gond nélkül csatlakozik a telefon/tablet?
Milyen típusú az eredeti router?
Az SSID/jelszó csak angol abc betűi és/vagy számok?
A használt wifi csatorna 1 és 11 közötti?

#44017 mouzrr
Sima driver-rel működik az adapter?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#44019) mouzrr válasza Gubek-Einste (#44018) üzenetére


mouzrr
őstag

Letöröltem amit feltettem a lemezzel, újraindítottam a laptopot majd bedugtam úgy hogy nem volt net és most működik. Akkor ne is foglalkozzak a driverével hanem csak használjam így?

(#44020) Gubek-Einste válasza mouzrr (#44019) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Inkább a gyártói/chipset driver-rel használd, a utility-t ne tedd fel.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#44021) Petyás válasza Gubek-Einste (#44018) üzenetére


Petyás
tag

Az eredetire simán felmennek.
Eredeti router: ZTE ZXV10 H201L (T-home gateway)
SSID angol ABC és szám.
Csatorna automatára van állítva, de éppen 1.
Köszönöm!

(#44022) mouzrr válasza Gubek-Einste (#44020) üzenetére


mouzrr
őstag

Rendben, köszönöm! :R

(#44023) Gubek-Einste válasza Petyás (#44021) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Legyen a csatorna lefix-álva a helyi viszonyoknak megfelelően.
Milyen típus a telefon/tablet?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#44024) koskoci


koskoci
csendes tag

Sziasztok!

Tudtok ajnlani jo ar/ertek aranyu ac-s routert? TP-Link Archer C5 v1-et neztem ki, de mar nincs csak v2, ami meg nem jo allitolag. Vegyek C7-et? Kicsit dragallom... Apple keszulekeket kellene kiszolgalnia meg egy Chromecastot.

Koszonom a segitseget elore is!

(#44025) Gubek-Einste válasza koskoci (#44024) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Router ajánlás ITT, olvasd el az összefoglalót.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#44026) koskoci válasza Gubek-Einste (#44025) üzenetére


koskoci
csendes tag

Koszonom, elolvastam az osszefoglalot es vegigbongesztem az ajanlott ac-s routereket. A C5 v1 kaphato meg valahol? E mellett csak az ASUS RT-AC55U es az ASUS RT-AC1200G+ van 30eHUF alatt.

A kovetkezoket kellene kiszolgalnia:
2 iPhone
1 Mac
1 Chromecast Netflixhez
kesobb szeretnek egy NASt venni (gondolom az USB 3.0 fontos lenne ehhez?)

Meg egy dolog: Telekomos CISCO EPC3925-os moden/routerem van most, ezt kell majd modemnek hasznalnom es az uj routert hozzakotni.

Koszonom a segitseget elore is!

(#44027) choco01


choco01
addikt

Hali.

Adott egy kisebb vezeték nélküli hálózat, 5-6 géppel, és kb. ugyan annyi telefonnal terhelve.

Az egyik laptop naponta többször eldobálja a netet, vagy csak nincs internet kapcsolat.
A wifi driver újratelepítése után sem oldódott meg a probléma, a többi gép rendben van.

Szerintetek mi lehet a probléma? :F :F :F

:R :R

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#44028) CHIPman


CHIPman
nagyúr

Üdv. Van kábel, kiépítve, de valószínűleg túl hosszú neki a 25m (mert csak így lehetett elvezetni), és csak akkor nem szakad meg a net 5 percenként, ha a végére is kötök egy routert, és csak arra a gépet (ebben a konifgban pedig mindig összeakad a két router, akármit állítgatok rajta). Néztem wifi vevőt, 2 szobával arrébb van a router, pár fal köztük. WN822N vagy 722N az antenna miatt? Többet nem nagyon akarok rákölteni.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#44029) Gubek-Einste válasza choco01 (#44027) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen típusú a router és a problémás laptop?
Az SSID/jelszó csak angol abc betűi és/vagy számok?
A használt wifi csatorna 1 és 11 közötti?

#44028 CHIPman
Milyen típusú a router?
Inkább a 822N legyen.
Az ilyen kábelt ki kell dobni mert 100 méterig normál esetben nem kellene, hogy gond legyen.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#44030) choco01 válasza Gubek-Einste (#44029) üzenetére


choco01
addikt

Haveroméké, holnap megyek hozzá majd megnézem, viszont ma kihúzták a routert és vissza, és azóta mindegyik gépet hajlamos x óránként dobálni.. :DDD

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#44031) csabyka666


csabyka666
addikt

Üdv mindenki!

Furcsa anomáliába futottunk ma, légyszi segítsetek, én teljesen kifogytam az ötletekből.

Adott egy TP-Link router, mint FŐ router (WAN portjába megy a net) ez osztja az internetet, és ez oszt IP-t mindenkinek az alhálózatban. A router IP címe 192.168.2.1, a tartomány, amiben a DHCP működik: 2.2 - 2.200. Eddig minden ok. Erre a routerre vezetékkel csatlakozik AP módban egy AirLive készülék. Ennek a (WiFi) jelét client módban veszi egy TP-Link TL-WA501G eszköz. Ennek a címe 192.168.2.202 (tartományon kívülre, statikusra beállítva, DHCP kikapcsolva). A kliens veszi a jelet, teljes sávszélességgel jön a net, minden ok.
A gond ott van, hogy erre a TP-Link TL-WA501G-re kötöttünk egy Edimax routert, IP-t 192.168.2.211-re állítottuk, DHCP-t ezen is kikapcsoltuk, a bejövő vonalat a LAN1-be dugtuk, és ebből az Edimax routerből kábelen ugyan szépen jön a net, WiFi-n csak laptoppal tudunk rácsatlakozni, telefonnal nem. Samsung S6 Edge és Nokia Lumia820 se tud felmenni rá. A Nokia kis idő múlva csak annyit mond, nem tud kapcsolódni, a Samsung "IP cím lekérése sikertelen" szöveggel köszön el, de gondolom mindkettőn ez a baj.
Ahogy írtam is, laptoppal fel tudunk kapcsolódni az Edimax-ra, és szépen megy minden.

Gondoltunk arra is, hátha elfogytak az IP-k, ezért felcsatlakoztunk rá egyetlen notival, majd miután a telefonok nem mentek fel, egy másik notival is rámásztunk, de felengedte gond nélkül.

Próbaképp elvittük a FŐ routerhez az Edimax-ot, ugye elvileg mindegy, hogy a FŐ alá hova tesszük, mert ez az AP-Client kapcsolat a hálózat szempontjából egy "vezeték", csak levegőben...na szóval odavittük, és ott fel tudtunk csatlakozni a telefonokkal is rá. Ez most mi a fene?! Ilyennel találkoztatok már?

A router biztosan jó, de azért megpróbáltuk egy Netgear eszközzel is, ugyanaz - kábelen és notin (WiFi-vel) van net, telefon nem tud kapcsolódni rá. Ha a titkosítást levesszük, akkor sem jó, másik csatornára is tettük, nincs siker. Az AirLive eszköz jelére természetesen fel tudunk kapcsolódni telefonnal.

Remélem, sikerült érthetően leírnom, de ha mégse, kérdezzetek nyugodtan. A dolog lényege: miért van az, hogy ugyanarra az eszközre ha a TP-Link TL-WA501G után van kötve, telefonnal nem, notival viszont fel lehet kapcsolódni, viszont ha ugyanaz az eszköz a FŐ routerre van kötve, akkor minden rendben?! Nekem ez szakmai csőd, én még ilyet nem láttam. Valami protokollbeli galiba lehet, amit a telefonok nem tudnak lekezelni?

Ötletek? Köszi a segítséget előre is!

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#44032) Gubek-Einste válasza csabyka666 (#44031) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ki kellene próbálni egy másik kliens módú eszközzel is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#44033) csabyka666 válasza Gubek-Einste (#44032) üzenetére


csabyka666
addikt

Mármint a TP-Link helyett? Nekem is az volt az első ötletem, beteszünk helyette egy AirLive-ot, de azért fura, mert miben más egy telefon WiFi és egy noti WiFi? Úgyértem a FŐ router szempontjából az is egy ugyanolyan eszköz a tartományból, mint egy asztali PC, vagy bármi...nem?

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#44034) krealon válasza csabyka666 (#44031) üzenetére


krealon
Topikgazda

"A gond ott van, hogy erre a TP-Link TL-WA501G-re kötöttünk egy Edimax routert, IP-t 192.168.2.211-re állítottuk, DHCP-t ezen is kikapcsoltuk, a bejövő vonalat a LAN1-be dugtuk, és ebből az Edimax routerből kábelen ugyan szépen jön a net, WiFi-n csak laptoppal tudunk rácsatlakozni, telefonnal nem."

A Wifi security WPA2 / AES az Edimax routeren?
Az Edimax Syslog-ja nem ir hibakat?

Egy TP-link TL-SG108E -t kozbeiktatva az Edimax ele (es a Port mirroring-ot bekapcsolva), leheseges lenne sniff-elni a forgalmat (pl WireShark) az Edimax "kulso" oldalan, hogy a DHCP keresek kijutnak-e a DHCP szerver fele.

(#44035) Gubek-Einste válasza csabyka666 (#44033) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Igen, a TP-Link helyett.
Elvileg minden kliens eszköz ugyan úgy kellene kezelni de sajnos gyakorlatban nem mindig van így.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#44036) 4ron


4ron
senior tag

Üdv.
Asztali gépbe melyik típusú wifis hálózati kártyát tudnátok ajánlani? Vagy valamilyen USB-s megoldás jobb lenne? A router elég közel van a géphez egyébként.

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#44037) Gubek-Einste válasza 4ron (#44036) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Milyen router mellé kellene az eszköz?
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Mennyi lenne a beszerzésre?

Az USB-s előnye, hogy könnyen elmozdítható így mindig optimális helyre lehet rakni, laptopban is használható, igény szerint csatlakoztatható le-fel. Hátránya, hogy beépített vagy kicsi külső antennával rendelkezik általában.
A PCI-E-s előnye, hogy általában nagyobb antennával rendelkezik. Hátránya, hogy a gépház erősen árnyékolni tudja a jelet, már rendszer indításkor eldől, hogy lehet-e használni, csak asztali gépben használható. A gépház árnyékolást kivezetett antennával lehet megszüntetni.

Ajánlottak:
USB-sből TP-Link 822N/8200ND, Asus USB-N13/N14.
PCI-E csatlakozóval pedig TP-Link TL-WN881ND, Asus PCE-N15
Ezek mind csak 2,4 GHz képesek így lehet is rajtuk antennát szabadon cserélni (már amelyik cserélhető antennás), antennából a TP-Link TL-ANT2405C vagy TL-ANT2408C lenne az ajánlott.

Dual band képességgel:
USB-sekből Asus USB-N53/N66/AC53/AC54/AC55/AC56/AC68, TP-Link TL-WDN3200/4200/Archer T4U/T4UH/T9UH
PCI-E csatlakozóval pedig Asus PCE-N53/AC55BT/AC56U/AC66/AC68/AC88, TP-Link TL-WDN3800/4800/Archer T6E/T8E/T9E
A dual band adapterekhez sajnos nem tudsz olyan könnyen hosszabitó kábelt kapni így meg kell barátkozni a gyári kiszereléssel.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#44038) csabyka666 válasza krealon (#44034) üzenetére


csabyka666
addikt

Syslogot nem néztem, viszont titkosítás nélkül se működött. Megnéztük másik routerrel, azzal sem volt jó, ha a TP-Link AP után kötjük. A routereken nem változtattunk, és bekötöttük a FŐ router mögé, akkor már működött telefonnal is a WiFi.

TP-link TL-SG108E-m nincs, bármilyen másik switch is jó lenne?

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#44039) csabyka666 válasza Gubek-Einste (#44035) üzenetére


csabyka666
addikt

Igen, ezért gondolom, hogy valami anomália lesz.

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#44040) csabyka666


csabyka666
addikt

Közben annyi infó jött még, hogy csatlakozik egy router is a 192.168.2.1-es hálózatra (AirLive AP <-> AirLive kliens <-> D-Link router), na most azt nem tudom, hogy az csinál-e alhálót, vagy sem, de emlékeim szerint csinál, ráadásul lehet, hogy szerencsétlen helyzet alakult ki, mert ugyanúgy 192.168.2.1-ben dolgozik... :W

Ezt értem és tudom, hogy nem jó, de akkor is, miért van, hogy notikat felenged a kérdéses router, telefonokat nem, és a FŐ router után kötve meg hirtelen minden jó?!

[ Szerkesztve ]

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#44041) CHIPman


CHIPman
nagyúr

Megvettem a 822N-t, és a TP-Link WR1043ND v2.1-ről (OpenWrt) kapja a jelet. Tegnap elmentem CS:GO-zni, és rettenetesen lagoltam, illetve kétszer disconnectelt a játék fél perces timeout miatt.
Most csináltam cmd-ből egy 100-as pinget a magyar VPS-emre, és ezt produkálta:

A notebookomról (1m-re volt a 822N-től) eközben tökéletesen ment ugyanazon a CS:GO szerveren a játék, ugyanarra a routerre csatlakozva. Kipróbáltam egy másik itthoni net-előfizetésről, másik routerrel ugyanezt, és hasonló eredményeket kaptam, tehát ezek alapján én azt gondolom, hogy a 822N-nel van valami gebasz.
Win10 x64 oprendszerem van, de nem hiszem, hogy ez bármit befolyásolhat.
Köszi a segítséget. :R

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#44042) Peetey91


Peetey91
senior tag

Sziasztok! Van itthon egy ADSL előfizetés, egy D-link routerrel szórja a wifit, viszont a ház másik végében már nagyon gyenge, vagy éppen nincs rendes internet, nem ér el odáig. Milyen lehetőségeim lennének a hatótávolság növelésére, hogy elfogadható sebességet kapjak? Kb. +10 méterről lenne szó, pár fallal közbeiktatva.

(#44043) mezis válasza Peetey91 (#44042) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.! UTP kábelezés egy újabb WiFi AP-hez (falakon túl) megoldható ?

[ Szerkesztve ]

mezis

(#44044) Peetey91 válasza mezis (#44043) üzenetére


Peetey91
senior tag

Szerintem az elég macerás lenne, nehéz lenne elvezetni meg fúrni. Valami olyasmire gondoltam igazából, hogy mondjuk az 5. méterre ahol még jó a wifi erőssége letenni valami "erősítőt" amivel ki lehet tolni plusz pár métert. Nem tudom ilyen eszköz ami működik is létezik-e?

(#44045) mezis válasza Peetey91 (#44044) üzenetére


mezis
nagyúr

Ha a mennyezetre gondolsz, egyetértek. Egyébként: [link]

mezis

(#44046) Gubek-Einste válasza CHIPman (#44041) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Gyártói/chipset driver-t használsz vagy az OS sajátját?

#44044 Peetey91
Repeater-ből inkább egy normál méretű külső antennás típus lenne ajánlott. Az ilyen konnektorban dugós típusokkal főleg az a baj, hogy a konnektor a padló közelében és/vagy rejtett helyen van ami jelentős árnyékoló tényező. A másik jelentős hátrányuk, hogy beépített kicsi antennákkal rendelkeznek azáltal gyengén veszik az elődleges eszköz által üzemeltet wifi hálózatot és gyengén is tudják csak továbbítani azt, valamint a lefedett terület sem lesz olyan nagyságú mint a normál méretű külső antennás eszközöknél. Repeater-nek a legjobb egy normál wifi router-t használni, van amelyik gyári firmware-rel is képes rá (Asus N12 D1, TP-Link 743ND) de a legtöbb csak CFW telepítésével tehető rá alkalmassá. Kaphatóak multifunkciós AP-k is amelyek szintén tudják gyári firmware-rel a repeater módot is de az áruk ugyan annyi vagy több mint a sima wifi router-eké így nem éri meg a megvásárlásuk, a wifi router-ek előnye, hogy később még router-ként is lehet őket használni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#44047) Peetey91 válasza Gubek-Einste (#44046) üzenetére


Peetey91
senior tag

Tehát ha jól értem, vennék egy Asus N12 D1-t pl és a jelenlegi rendszeremet hagyom úgy ahogy van, az új Asus routert pedig elhelyezem egy távolabbi szobában, rádugom a konnektorra majd valahol a beállításaiban találok egy "repeater" funkciót és ezt követően magában elvan? Nem szükséges, hogy ethernet kábel be legyen dugva stb?

(#44048) mouzrr


mouzrr
őstag

Az mitől lehet hogy időnként a laptop wifije fogja magát és lekorlátozódik 5.5 mbps-re? Utána nem is hajlandó visszamenni még akkor se ha a router mellé teszem. Csak a wifi ki- és bekapcsolása orvosolja a problémát. Ötletek?

(#44049) CHIPman válasza Gubek-Einste (#44046) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Addig az OS sajátját használtam, utána feltettem a gyártóit, és nagyon minimális javulás jött csak, a percenkénti már ms-ig 400 feletti ping még mindig jelentkezik. Viszont V3 verzióm van, és ahhoz csak win8.1 x64-ig van driver, bár gondolom ez nem kéne hátrányt okozzon.

[ Szerkesztve ]

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#44050) Gubek-Einste válasza Peetey91 (#44047) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Lényegében igen de természetesen a kábeles kapcsolat és AP mód jobb lenne mert repater üzemmód velejárója, hogy az elérhető link sebesség felezve lesz alapból.

#44048 mouzrr
Milyen wifi adapter van a laptopban?
Gyártói/chipset driver-t használsz vagy az OS sajátját?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.