Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65101) csaszi75 válasza Gubek-Einste (#65098) üzenetére


csaszi75
senior tag

De van.. lásd az előző bejegyzésem..

(#65102) luciferc válasza csaszi75 (#65100) üzenetére


luciferc
őstag

Sajnos pontatlan a leírás (a routerben is), mert ha megadom egy eszköz MAC címét, akkor egyszerűen letiltja a routerről. Így természetesen az internetet sem éri el, ahogy a szöveg írja, de a LAN-t sem sajnos.

(#65103) csaszi75 válasza luciferc (#65102) üzenetére


csaszi75
senior tag

6.7.3

(#65104) luciferc válasza csaszi75 (#65103) üzenetére


luciferc
őstag

Ugyanaz sajnos. Igazából úgy működik, ahogy a MAC szűréstől várná az ember, az adott eszköz le van tiltva a routerről kompletten.

(#65105) csaszi75 válasza luciferc (#65104) üzenetére


csaszi75
senior tag

Akkor Whitelist:
"Figyelmeztetés: Ha a tiltó listán (Blacklist) megadja a saját MAC címét, vagy az engedélyező
listán (Whitelist) nem adja meg a saját MAC címét, akkor nem lesz internet elérésére.
Továbbá a Web-es felülethez sem fog hozzáférni WiFi-n keresztül az adott MAC című
gépről, hogy a beállításokat törölje. Ekkor vagy vezetékes kapcsolaton keresztül tudja
módosítani a beállításokat, vagy a Gyári beállítások visszaállítása (Reset gomb legalább
10 másodpercig történő nyomva tartása) segíthet."

(#65106) luciferc válasza csaszi75 (#65105) üzenetére


luciferc
őstag

Az sajnos nem jó, ha bárki új akar rácsatlakozni, akkor nem opció a routerrel mókolás. Kénytelen leszek betenni egy rendes routert, ez meg marad kezelni az optikát. Köszi azért.

(#65107) lipido


lipido
senior tag

Sziasztok. Ismet a segitsegeteket szeretnem kerni. Adott egy Huawei 535-232 4g pro 3 router, amiben egy telekomos sim van (multisim, korlatlan nettel, videken). Jelenseg a kovetkezo: alapbol a sebesseg nagyjabol 50/20 mbit. Kb naponta azt csinalja, h belassul a net 5/1 mbit-re. Hiaba inditom ujra a routert, hiaba szakitom meg az aramot egy pillre, marad a lassu net. Egyetlen dolog segit, megpedig az, ha a preferalt halozatot megbolygatom. Ha only 4g-n van akkor atvaltom autora, es forditva. Probaltam mindketton hagyni, 1 nap mulva kb ugyan ez a helyzet. Utana tehetem barhova (auto/only4g) mindenhol visszaall az alap (50/20) sebesseg. A kerdesem az, h ez szolgaltato feloli okossag-e vagy a routerem rakoncatlankodik? Koszi a valaszokat.

(#65108) mezis válasza lipido (#65107) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.! A hét minden napján, illetve minden napszakban ugyanúgy viselkedik?

mezis

(#65109) lipido válasza mezis (#65108) üzenetére


lipido
senior tag

Csao. Barmikor veszem eszre es allitgatom a halozatot, megjavul

(#65110) xy.zsolt


xy.zsolt
őstag

Sziasztok....a gondom a következő:
A Kingston ssd sata kapcsolatnál is interferenciát okoz a 2.4 Ghz-es wifinél. USB3-nál is ezt eredményezett ezért gondoltam ha már van sata a mini pc-ben rákötöm arra....nem jött be :O
Szóval mit lehet tenni az 5Ghz-es wifire váltáson kívül?

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#65111) zsiga68 válasza xy.zsolt (#65110) üzenetére


zsiga68
senior tag

Ezt csak én nem értem?
Kifejthetnéd bővebben..

(#65112) lo_jo válasza zsiga68 (#65111) üzenetére


lo_jo
senior tag

Intel white paper az usb.org-on a 2,4GHz és USB 3.0 problémáról: [link]

(#65113) kpityu2 válasza xy.zsolt (#65110) üzenetére


kpityu2
őstag

Nézd meg a minipc földelését, árnyékolását. Esetleg forditsd meg a dugót a konnektorban.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#65114) zsiga68 válasza lo_jo (#65112) üzenetére


zsiga68
senior tag

Kösz. Hihetetlen hogy mik vannak.

(#65115) lo_jo válasza zsiga68 (#65114) üzenetére


lo_jo
senior tag

Főleg az hihetetlen, hogy a probléma elég régi, mégsem született univerzális megoldás rá, lutri, hogy egy adott kábel-eszköz kobóval mi lesz az eredmény. Nekem vezeték nélküli billentyűzet jele szórakozott USB 3 eszköz mellett, front csatlakozóba dugva megoldódott.

(#65116) xy.zsolt válasza kpityu2 (#65113) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Sajnos fordítva bedugva is rossz :O
Valaki azt javasolta, hogy próbáljam meg usb-s külső wifi adapterrel. :F
Persze azt vennem kéne és semmi garancia rá, hogy nem potyára veszem

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#65117) Gubek-Einste válasza xy.zsolt (#65116) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Persze azt vennem kéne és semmi garancia rá, hogy nem potyára veszem
Netes rendeléssel legalább könnyen vissza tudod küldeni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#65118) gjo


gjo
tag

Sziasztok. Van egy nagyon érdekes probléma. Van mindenféle hotspot itthon meg mindenféle eszköz. Mindenki lát mindenkit és nagyon jól működik, kivéve:

Xiaomi 11T pro aminek a hotspotára egy Lenovo laptop nem akar felcsatlakozni és nem is látja. Abban egy rtl8822ce adapter van, rákerestem, hát inkább nem mondok semmit. (Szóval itt sejteném a problémát.)

Ami érdekes: amikor frissítem a driverét, akkor és csak a következő újraindításig látja a hotspotot, néha rá is csatlakozik, néha azt írja, hogy ehhez a hálózathoz nem lehet csatlakozni. Utána tovább újra nem is látja.

És ami még érdekes volt, karbantartás miatt nem volt áram egy délelőtt a környéken. Tehát nem mentek a routerek sem, csak akinek volt akkus, de az elég kevés. Akkor nem csak látta, hanem azonnal fel is csatlakozott a Xiaomira a laptop és minden hibátlanul működött.

Kezdésnek ennyi, kinek van ötlete mi lehet itt a háttérben?

(#65119) zsiga68 válasza gjo (#65118) üzenetére


zsiga68
senior tag

Mi az hogy "Van mindenféle hotspot itthon"? Több ezköz esetén ugye nem azonos az SSID? Xiaomi 11T pro esetén ne legyen ékezetes és különleges karakter jelszóban.

[ Szerkesztve ]

(#65120) gjo válasza zsiga68 (#65119) üzenetére


gjo
tag

Van több telefon is amin be lehet kapcsolni, de csak azt akartam nyomatékosítani, hogy minden eszköz mindegyikkel működik, kivéve ez a kettő egymással.
Nincs ékezet, MACI02 szintű nevet képzelj el.

(#65121) zsiga68 válasza gjo (#65120) üzenetére


zsiga68
senior tag

Passz. Régen volt olyan hogy bizonyos hardware-k nem szerették egymást valamiért. Lehet hogy a Xiaomi 11T pro-val tényleg nem kompatibilis a PC.

(#65122) mezis válasza gjo (#65118) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!
[link] , továbbá zavarhatja a WiFi-t egy "láthatatlan" BT-os eszköz is.
A magasabb frekvencia is lehet probléma (13, 14-es csatornák).

[ Szerkesztve ]

mezis

(#65123) zsiga68 válasza mezis (#65122) üzenetére


zsiga68
senior tag

Igaz, bár én nem láttam még olyan telefont ahol a kimenő wifi csatornákat állítani lehet.

(#65124) kpityu2 válasza zsiga68 (#65123) üzenetére


kpityu2
őstag

Ha hotspotként használod akkor lehet állítani. Ha kliensként akkor meg értelemszerűen az AP csatornáján forgalmaz.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#65125) zsiga68 válasza kpityu2 (#65124) üzenetére


zsiga68
senior tag

Akkor csak az én xperia készülékeimen nincs ilyen.. :W

(#65126) kpityu2 válasza zsiga68 (#65125) üzenetére


kpityu2
őstag

Samsungon igy kell: [link] Nézd meg hátha van valami hasonló, néha nagyon eldugják, pl. Nincs gomb hanem a szövegre kell bökni az új ablakhoz, vagy mint a videón, a lista alján egy pipa nyitja meg.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#65127) Multibit válasza zsiga68 (#65125) üzenetére


Multibit
veterán

Az én Poco telefonom is unintelligens :D

(#65128) gjo válasza zsiga68 (#65121) üzenetére


gjo
tag

Igen sajnos a laptop wifi kártyára rákerestem és tele van hasonló gonddal a net, de gondoltam hátha van ötlet. Samsungon láttam hogy ki lehet választani a csatornát, Xiaomin nincs kivezetve. De nem számít, pont az a lényeg, hogy a gyors netet osztom meg, és ehhez 5 Ghz-et használom így a BT se hinném h zavarja. Valami más zavarhatja, mert amikor áramszünet volt, akkor hibátlanul működött.

(#65129) zsiga68 válasza gjo (#65128) üzenetére


zsiga68
senior tag

Használj 2.4 GHz-et a Xiaomin is.. Már ha ki lehet választani az intenet megosztásnál.

[ Szerkesztve ]

(#65130) gjo válasza zsiga68 (#65129) üzenetére


gjo
tag

Egyébként akkor is ugyanez a helyzet, kipróbáltam, de pont az a lényeg, hogy 5 GHz kell.

Sőt, mondok még egy jót :((

Van egy Redmi is, az is Qualcomm SoC-s, ha arról megosztom a mobilnetet, akkor is mindneki lát mindenkit, hibátlanul működik. Na most ha a 11T pron megosztom a netet, felcsatlakozom rá a Redmivel, és azt a netet továbbosztom (igen, tudja a telefon), akkor a Redmit se látja a laptop. Más igen, de a laptop nem..

[ Szerkesztve ]

(#65131) kpityu2 válasza gjo (#65128) üzenetére


kpityu2
őstag

5GHz-en még belejátszik a DFS csatorna probléma. Nem mindegy, hogy milyen régiókódos a telefon FW-je, mert a DFS csatornák nem mindenhol használhatóak egyformán.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#65132) gjo válasza kpityu2 (#65131) üzenetére


gjo
tag

Na ez új, de EU régiós az egész telefon, akkor gondolom ennek nem kéne problámát okozni? Meg még mindig ott van az, hogy minden eszköz fel tud rá csatlakozni kivéve ez az egy laptop.

(#65133) mezis válasza gjo (#65132) üzenetére


mezis
nagyúr

A lapos is EU régiós és nem egy régi darab?

mezis

(#65134) gjo válasza mezis (#65133) üzenetére


gjo
tag

Itthoni Lenovo Ideapad. Az honnan derül ki hogy biztosan EU régiós-e?

(#65135) kpityu2 válasza gjo (#65134) üzenetére


kpityu2
őstag

Ha tutira akarsz menni, a routeren 36-48 közötti csatornát állíts be fixen. Ha tovabbra is fennáll a probléma akkor más oka van. Amúgy a firmware-be van hegesztve az országkód ha jól tudom.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#65136) mezis válasza gjo (#65134) üzenetére


mezis
nagyúr

Csatorna (frekvencia) teszt: WiFi AP üzemmódban (Mobil internet) engedélyezi a 13, 14-es csatornákat?
Sw. vagy Hw. probléma: Próba egy Live Linux-al.

mezis

(#65137) gjo válasza kpityu2 (#65135) üzenetére


gjo
tag

Hát igen, de ugye a Xiaomi nem vezeti ki a sw-be a csatorna beállítás lehetőségét szóval az auto..

Tényleg, egy live linux hogy nem jutott eddig eszembe, majd megnézem.

(#65138) impmammuth


impmammuth
csendes tag

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni. Adott egy kb. 100m hosszú telek amin robotfűnyíró kering. A ház előtt és mögött is szeretnék wifi lefedést. Milyen eszközökre lenne szükségem, hogy ezt megvalósítsam?

(#65139) Gubek-Einste válasza impmammuth (#65138) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

1-1 kültéri AP megfelelő lehet a célra.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#65140) csaszi75 válasza gjo (#65128) üzenetére


csaszi75
senior tag

A hit az nem segít.
A Notebook-on kapcsold ki a Bluetooth-ot, ha máshogy nem eltávolítással..
Az 5GHz-es Wifi az nem való minden régi notebook részére..
A telefon feltehetően tudja a b,g,n,ac, (Esetleg ax-et is?), de a notebook meg nem tudja az előbb felsoroltakat mind..
Vegyél a notebook-ba egy USB Wifi-t.. ami tud mindent és nem lesz több problémád a notebook-kal.

[ Szerkesztve ]

(#65141) csaszi75 válasza lipido (#65107) üzenetére


csaszi75
senior tag

Mikor lassul be?
Éjjel inkább?
Az LTE manager lesz a barátod :)
Megnézed az APP-pal, hogy melyik freki az alapértelmezett frekid, majd megnézed a cellmapperen a Telekomos cellákat, hogy melyik BAND-ek vannak az állomásodon..8És átváltod egy másik BAND-ra..
Kísérletezgetned kell.. "Aggregation" mezőben látod, hogy csak egy band-et használ ép pa router, vagy kapott a rádióban egy CA másik band-et is.
https://play.google.com/store/apps/details?id=manager.lte&hl=hu&gl=US

Azt is próbáld ki, hogy csak simán elindítasz valami nagy iso file letöltést és hogy akkor változik-e a sebesség?

[ Szerkesztve ]

(#65142) gjo válasza csaszi75 (#65140) üzenetére


gjo
tag

Kikapcsoltam a BT-t, ugyanaz a helyzet, eltávolítani nem tudom mert ez egy combo kártya, akkor wifi se lesz :) 11.gen intel, 2 éves sincs, nem régi, ac-t tud, a telefon az ax-et is, de ki lehet kapcsolni rajta. Vehetnék, de pont az a lényeg, hogy ne kelljen dugdosnom semmit, csak működjön, ez reális elvárás egy majdnem új laptoptól.

(#65143) mezis válasza gjo (#65142) üzenetére


mezis
nagyúr

Próbáltad más helyeken (közelebb az AP-hez) is a lapost?

mezis

(#65144) gjo válasza mezis (#65143) üzenetére


gjo
tag

Mindenhogy próbáltam már, keresztbe, hosszába, de úgy sem.

(#65145) zsiga68 válasza gjo (#65144) üzenetére


zsiga68
senior tag

És ha kikapcsolod a titkosítást és nyiltá teszed a wifit?

(#65146) gjo válasza zsiga68 (#65145) üzenetére


gjo
tag

Ugyanúgy nem látja.

(#65147) zsiga68 válasza gjo (#65146) üzenetére


zsiga68
senior tag

Az a poén hogy ha a pc-d wifi vevője tudja ugyanazt a frekvenciát amit a /router/ telefon wifi megosztása akkor lánia kell az SSID-jét. Az már más kérdés hogy ha valami beállítási/kompatibilitási gond van akkor nem tud hozzá csatlakozni. De attól még látnia kell.. Kivéve ha rejtett az SSID!

[ Szerkesztve ]

(#65148) gjo válasza zsiga68 (#65147) üzenetére


gjo
tag

De nem rejtett és mégsem látja :N

(#65149) zsiga68 válasza gjo (#65148) üzenetére


zsiga68
senior tag

Akkor még két tipp és feladom:
1 Változtasd meg a telefon SSID-jét tök másra.
2 Ha win10/11 van a pc-n akkor használd a "hálózat alaphelyzetbe állítása" opciót

[ Szerkesztve ]

(#65150) gjo válasza zsiga68 (#65149) üzenetére


gjo
tag

Ezeken már túl vagyok :DD
Igazából, megvan ez a probléma egy ideje, most lett teljesen újratelapítva a windows, de mivel ugyanúgy fennáll, gondoltam megkérdezek másokat is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.