Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64951) hobizoli válasza lappy (#64949) üzenetére


hobizoli
nagyúr

annyit egy jobb router siman tud a haz korul

4 emeletes haz elott megallok es a panel falakon keresztul felcsatizik a telo a Wifi-re
pedig a router nem az ablaknal van

egy range extender az egy ablak melle rakva is eleg lehet a meglevo router melle


nezd meg mobilon Wifi analyzator-l, hogy mikor veszti el a Wifi jelet a haz korul a telefon

[ Szerkesztve ]

több drón kell ;P

(#64952) sonar válasza lappy (#64949) üzenetére


sonar
addikt

Létezik még egy megoldás: PowerLine Adapter.
Régi technológia, az utóbbi két-három évben sokat fejlődött.

Itt nem nagyon szokták ajánlgatni, mert meg van a korlátja, de adott esetben kényelmes lehet.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#64953) lappy válasza sonar (#64952) üzenetére


lappy
őstag

köszönöm a válaszokat megnézem majd ezeket

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#64954) Ewun


Ewun
csendes tag

Hali!

Tesómék T-Home routerhez keresnének valami kütyüt, amivel a WIFI-t ki tudnák terjeszteni, hogy a kert részben is tudják használni. Ezt nézték: TP-Link EAP115. Ez jó? Vagy tudtok valami más/jobb eszközt ajánlani?

Előre is köszönöm!

(#64955) lappy válasza Ewun (#64954) üzenetére


lappy
őstag

kültérre lesz? mert akkor nem lesz jó

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#64956) Heimdallr75 válasza mezis (#64940) üzenetére


Heimdallr75
őstag

Szia,

megtörtént, pár napig teszteltem (mivel az említett hibát random produkálja, vagy van hogy pont nem használt időben ezért nem látom)
Elsőre úgy tűnt megoldotta a problémát, viszont tegnap és ma megint előjött.

Mit javasolsz , merre tovább? :R

الغريبة في هذا الكوكب

(#64957) Csabi1984


Csabi1984
addikt

Sziasztok :) Egy ideje elkezdett foglalkoztatni a Mesh Wifi. Annyit értettem, hogy ez is egyfajta jeltovábbítás csak annyi különbséggel, hogy a sávszélesség nem feleződik meg.
Azt is tudom, hogy ezekhez Mesh wifit támogató Router kell.
Amit kinéztem router: Tplink Archer AX53 AX3000

Amit nem tudok, hogy a 2. router az kizárólag wifin kommunikál azaz LAN részére hiába is csatlkozik eszköz nem kap netet?

(#64958) Borisz76 válasza Csabi1984 (#64957) üzenetére


Borisz76
veterán

Minimum 2 db eszköz kell a MESH-hez.
Lehetőleg egy tipus / család.

Az eszküözök közötti kapcsolat kettő módon történhet :

- Ethernet Backhaul ( Vezetékes kapcsolat )

- Wifi Backhaul ( Vezeték nélküli DEDIKÁLT kapcsolat )

Akármelyik módon is kapcsolódnak össze....lesz net a LAN-on is !

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#64959) Csabi1984 válasza Borisz76 (#64958) üzenetére


Csabi1984
addikt

Köszi :)
Olyat is olvastam, hogy az alkalmazás megmutatja azt a pontot ahol nincs még veszteség és oda érdemes tenni a másik routert. Ez a Tplinknek saját alkalmazása?

(#64960) kpityu2 válasza Csabi1984 (#64957) üzenetére


kpityu2
őstag

Megfeleződik mert ugyanazt a wifi csatornát használja mint a kiszolgált eszközök. A mesh lényege, hogy az eszközök automatikusan váltanak a csomópontok között. Mint a mobiltelefonnál. Akkor nem feleződik meg, ha 3 sávos csomópontok vannak és így van dedikált backhaul wifi csatorna (drága mulatság) vagy ethernet kábel. Házi mesh-nek az Asus jó, mert az ő AiMesh rendszerük ethernet kábellel is működik, illetve bármelyik mesh képes eszközükkel bővítheted a hálózatot, tehát egy routert is használhatsz bővítő csomópontként. Pl így:

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#64961) Csabi1984 válasza kpityu2 (#64960) üzenetére


Csabi1984
addikt

Köszi :)
Nagyon szimpatikusak az Asus routerek egy munkatársamnak is ilyen márkájú készüléke van. Nekem csak az a gondom, hogy nincs rajtuk elvileg falra szerelhetőség (luk)

[ Szerkesztve ]

(#64962) Alex91 válasza Csabi1984 (#64961) üzenetére


Alex91
félisten

[link] , ez falra teheto… [link]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#64963) Csabi1984 válasza Alex91 (#64962) üzenetére


Csabi1984
addikt

Köszi :)

(#64964) Ewun válasza lappy (#64955) üzenetére


Ewun
csendes tag

Nem. Bentre menne. Annyira nem nagy a kert rész.

(#64965) lappy válasza Ewun (#64964) üzenetére


lappy
őstag

Akkor jo lesz

Bámulatos hol tart már a tudomány!

(#64966) Ewun válasza lappy (#64965) üzenetére


Ewun
csendes tag

Kösz szépen!

Szép napot!

(#64967) Csabi1984


Csabi1984
addikt

Sziasztok :) Az lenne a kérdésem, hogy a router antennáinak pozícióinak van jelentősége? Úgy jó ha mindegyik felfelé áll vagy egyik jobbra,másik felfelé,harmadik balra (3 antennás esetén) ?

(#64968) Patice válasza Csabi1984 (#64967) üzenetére


Patice
nagyúr

Van és érdemes is kicsit játszani vele.
Semmiképp ne legyenek az antennák párhuzamosan.
Középsőt hagynám függőlegesen, két oldalsót pedig kifelé döntve akár hátrafelé is hajlítva kicsit.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#64969) gyulank


gyulank
addikt

Már sikerül elérnem, de nem tudom jól beállítani. Pl. alapból bridge módban van, és így csatlakozik rá a mobil, és net is van rajta. De én nem ezen a routeren akarom használni, hanem egyel utánalévőre akarom rádugni. Ha rádugom, nem csatlakozik rá a mobil, sőt, a másik routert se lehet elérni, bár net van a wifijén. Reseteltem. Amúgy ez sem egyszerű, mert letört a gomb. És átváltottam router módba, meg AP módba, de nem csatlakozik rá a mobil. Hogy kéne beállítani, hogy routerként működjön?

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#64970) zsiga68 válasza gyulank (#64969) üzenetére


zsiga68
senior tag

[kép]
Azért leíthatnád pontosan mit szeretnél összekötni és mivel. Régebbi posztjaidban se volt ez érthető.

(#64971) gyulank válasza zsiga68 (#64970) üzenetére


gyulank
addikt

Kifelejtettem. Airgrid M2.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#64972) gyulank válasza zsiga68 (#64970) üzenetére


gyulank
addikt

Sehogy se jó, a telefon nem kap IP-t. Kép1 Kép2 Kép3
Most beállításnál a szolgáltatói routeren van, de ha beállítottam, mejd egy TP-Link-re lenne rádugva, ami a szolgáltatóira van rádugva.

[ Szerkesztve ]

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#64973) gyulank válasza gyulank (#64972) üzenetére


gyulank
addikt

De az elsődleges probléma, hogy most pl. ha rádugtam a másik routerre, nincs IP-je az M2-nek. Már a szolgáltatóin sincs. Reseteltem, úgy dugtam a másik routerre, nem is világít a port. Egyik se, nem a portok rosszak. És a szolgáltatóén se villog, hiába reteselem.

[ Szerkesztve ]

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#64974) zsiga68 válasza gyulank (#64973) üzenetére


zsiga68
senior tag

Kap áramot a kültéri egység?

(#64975) Csabi1984 válasza Patice (#64968) üzenetére


Csabi1984
addikt

Köszi :)

(#64976) gyulank válasza zsiga68 (#64974) üzenetére


gyulank
addikt

Kap, hisz reseteltem a LED alapján. De ezt csinálta ezelőtt is mikor rádugtam a másikra. Egyszer valamitől magától jó lett, mondjuk pár nappal később, aztán beállítottam, mint írtam, csak bridge módban kapott IP-t a mobil így is, de működött, bedugtam a másikba, akkor már nem tudott csatlakozni a mobil, meg nem is világított a port, meg azóta a másik routeren se világít, és nincs IP-je.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#64977) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

döglődik a laptopom és valószínűleg helyette mini pc lenne monitorra rákötve. gép még nincs eldöntve. viszont az asztal közelébe nem nagyon tudok kábelt húzni. A gép és a router egy légtérben lesz.

milyen usb-s wifi vevőt tudnátok ajánlani, ami:
- működik linux (mint cinnamon 20.3 vagy 21) alatt. amit kinéztem, az hivatalosan nem támogatja [link] és egyik oldalon valaki írta is ezt tapasztalatként.
- ha megoldható, ne mini/nano kivitel legyen, hanem antennás. monitor mögé lenne vesa keretre szerelve.
- legalább ac1200-es legyen
- 15k körül szánnék rá.

(#64978) kpityu2 válasza Sanyi.mTs (#64977) üzenetére


kpityu2
őstag

Most akciós az alsánál az Asrock J4125 passzív mITX. [link] Ha csak netezésre kell, szerintem nem rossz vétel, Win11 zokszó nélkül felment rá, de a linux is korrektül megy. Az alaplapon van dedikált Wifi/BT M.2 foglalat abba belemehet egy Intel WiFi 6 AX201 M.2 2230. Vagy veszel mellé külön antennát vagy az Aliexpressen van antennával is: [link] Vagy egy PCI-E AX200 [link] csak ez ugye elhasználja a PCI foglalatot miközben az M.2 üres.

Linux alatt nekem jól megy (külön kell githubról rendes drivert telepíteni) a rtl8812bu alapú DWA-181 nano de eléggé melegszik, talán egy nagyobb tokozással jobban jársz. [link]

[ Szerkesztve ]

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#64979) Sanyi.mTs válasza kpityu2 (#64978) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

az alaplap áráért (vagy még olcsóbban) szeretnék brand tiny/desktop-mini gépet venni ;)

(#64980) kpityu2 válasza Sanyi.mTs (#64979) üzenetére


kpityu2
őstag

Ok. Amit kinéztél Archer T3U plus szerintem jó lesz, ugyanúgy rtl8812bu alapú. Sajnos a Realtek nem támogatja alapból a linuxot, de itt van hozzá jó driver, könnyen fel is lehet telepíteni, szépen megcsinálták az installer scriptet: [link]

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#64981) vt500mike


vt500mike
csendes tag

T. Hozzáértők!
Szeretném megkérdezni (nem értek a MESH-hez), hogy ez a szet alkalmas lehet a mellékelt terület wifi ellátására (főleg a piros szoba a kérdéses). Az egy tinilány szobája, ahol a meglévő Tcom-os routerrel már gyenge a jel pl. a Youtube használathoz. Jól értelmezem, hogy egy kábeles összekötéssel lehet csatlakozni a meglévő routerhez az egyik dobozzal, a másik pedig a "piros" szobába kerül, így boldogság van?

(#64982) krealon válasza vt500mike (#64981) üzenetére


krealon
Topikgazda

Ha sikerül megfelekően elhelyezni az eszközöket (lehetőleg nyílt téren) és a falak, illetve nyílászárók nem árnyékolnak túlságosan, akkor sikeres lehet az elképzelés megvalósítása.

Előre nehéz konkrétumot mondani, de a webes vásárlás biztosította 14 napos elállási lehetőség ad elég időt, hogy kiderüljön a hálózat használhatósága.

(#64983) Gubek-Einste válasza vt500mike (#64981) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Miért pont ezt az eszköz párost nézted ki?

Jól értelmezem, hogy egy kábeles összekötéssel lehet csatlakozni a meglévő routerhez az egyik dobozzal, a másik pedig a "piros" szobába kerül, így boldogság van?
Nem, a második egységet kb fél útra ajánlott rakni különben nem várható előrelépés a jelenlegi helyzethez képest de a legjobb az volna ha kábelen lenne elvezetve minden egység (a kinézett eszköznél nem biztos, hogy támogatott ez).

Két darab Asus AX1800U-val jobban járnál, garantált a kábel felfűzés lehetősége, külső antennákkal rendelkezik és rugalmasabban szervezhető a hálózat kialakítása veük.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#64984) Wovbagger


Wovbagger
tag

Sziasztok,
a következő probléma kapcsán szeretném a segítségeteket/ötleteiteket kérni.
Egy családi házas ismerősünknél kellett AP-t cserélni. A régivel (ameddig működött) tökéletesen meg voltak elégedve, gond nélkül tette a dolgát. Sajnos ők nem értenek a számítástechnikához, így én intéztem nekik új AP-t, én konfiguráltam, ők meg eljöttek érte (viszonylag távol laknak tőlem), elvitték és beüzemelték (bedugták bele a patch kábelt és az áramellátást).
Az imént hívtak, hogy köszönik, minden működik, minden csatlakozik, kivéve egy gépet, amely USB-s wifi csatlakozóval szeretne csatlakozni az AP-hoz. Ez a gép lát számos SSID-t (gondolom a szomszédokét), de az AP SSID-je nem jelenik meg a kiválaszthatók között. Ugyanabban a szobában a mobil eszközeik (telefonok, tablet) látják az AP SSID-ját, csatlakozni is tudnak hozzá, és a net sebesség is rendben van.
Az AP IEEE 802.11ax/ac/n/g/b/a szabványt tud, és 2.4 GHz-en és 5 GHz-en is ad (egyszerre), az USB-s eszköz 802.11n/g/b-t tud és 2,4 GHz-en kapcsolódna.
Ha nem lenne jó az USB-s eszköz, akkor nem látná a többi AP-t a környékről. Ha nem lenne elég erős az AP jele abban a szobában, akkor a többi eszköz sem tudna csatlakozni az AP-hoz.
Mi lehet a probléma szerintetek?

(#64985) Gubek-Einste válasza Wovbagger (#64984) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az USB adapter valószínűleg nem támogatja a 12-13-as csatornát de az AP pont azon működik.
Egy helyszíni hiba elhárítás volna a legjobb mert így teljesen látatlanban nem valószínű, hogy meg lehet oldani.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#64986) Wovbagger válasza Gubek-Einste (#64985) üzenetére


Wovbagger
tag

Annyira nem mélyedtem el az AP felügyeleti szoftverében, de gondolom be lehet rajta állítani, hogy olyan csatornán működjön, amin az USB-s kártya is tud kommunikálni.
De ehhez sajnos valóban a helyszínen kell lenni.

(#64987) Alex91 válasza Wovbagger (#64986) üzenetére


Alex91
félisten

Ha automatan van a csatorna, akkor probaljak ujra inditani az AP-t…

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#64988) Wovbagger válasza Alex91 (#64987) üzenetére


Wovbagger
tag

Gondolom automatán volt, én meg nem állítottam be mást.
Köszönöm a választ Neked is és Gubek-Einste-nek is!

(#64989) vt500mike válasza Gubek-Einste (#64983) üzenetére


vt500mike
csendes tag

Abból, amit a Mesh-ről olvastam azt következtettem, hogy ez ideális (jelen esetben kábelmentes) megoldás lehetne. Van kéz alól bontatlan 26e Ft-ért, ami a fájdalomküszöb alatt van egy vonással. Ha jól látom az ajánlott Asus 22-25e/db. Nos ez felette van már. Ha már kábelezés, nem lehetne egy AP-t egy kábellel a "piros" szobába tenni költséghatékonyabban?
Amúgy ilyen csatlakozás van a kütyükön.

krealon : sajnos, a 14 napos lehetőséggel a fentiek alapján nem élhetek.

Köszi a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

(#64990) kpityu2 válasza vt500mike (#64989) üzenetére


kpityu2
őstag

Ha nincs igény a roamingra, akkor jó a sima AP is kábellel. Nekem egy jó darabig egy villámkárosult TP-Link C5 volt beállítva AP ként, azután meg egy elfekvő tenda router extenderként. Szóval mindkettő járható út. Annyi csak, hogy a vezetékre kötött AP másik SSID-re/csatornára van beállítva és aki azt használja az arra a wifire csatlakozik.

A mesh előnye annyiban mutatkozik meg, hogy nem kell foglalkozni vele, hogy melyik wifire vagy csatlakozva. Elméletileg, mert saját tapasztalatom szerint nem problémamentes a dolog, gyakran van, hogy a gyengébb AP-n ragad valamelyik eszköz.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#64991) Szabi®


Szabi®
addikt

Sziasztok, usb wifi stick után érdeklődnék hogy mennyire tudja kiváltani az utp kábelt ? Sajnos vezetékezés nem megoldható így egy usb stick-re gondoltam ami veszi a wifi jelet.

(#64992) mezis válasza Szabi® (#64991) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv., Teljes mértékben. Sebesség, kapcsolat megbízhatósága környezettől, szomszédok WiFi-jeitől, BT-itől függ és biztos nem lesz 1000Mbps.

mezis

(#64993) Borisz76 válasza Szabi® (#64991) üzenetére


Borisz76
veterán

Ahhoz,hogy gigabites sebességet átvigyél wifi-n kell egy AC-s vagy inkább AX képes router valamint egy olyan usb-s stick is ami képes ekkora sebességre.
Mivel 5 GHz-s tartományban dolgozik ezért a falak , födém nagyobb akadályt jelent....nem beszélve a környező zavaró rádió jelekről. Mondjuk bérházban nagyon sok lehet belőle....de családi házas övezetben már a távolság miatt ez kevésbé zavaró.

Viszont pár méter cat5e vagy cat6 kábel olcsóbb és stabilabb kapcsolatot ad!

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#64994) Wovbagger válasza Alex91 (#64987) üzenetére


Wovbagger
tag

Azóta visszakerült hozzám pár órára mind az AP mind az USB eszköz. Az AP-t egyszerűen csatlakoztattam a routeremhez (semmit nem állítgattam rajta), az USB eszközt pedig bedugtam egy asztali gépbe ami nem volt hálózatra kötve. A gép felismerte, és Plug&Play módon telepítette. Ezután a jobb alsó sarokban felnyitottam az elérhető Wi-fi hálózatok menüjét, erre megjelent egy rakás SSID, előkelő helyen az AP SSID-jével. Csatlakoztam rá jelszó segítségével, hasított is rajta a net rendesen.
Ezek alapján az AP jól van konfigurálva (a felhasználás szempontjából), az USB eszköz működik, és alap driverrel is simán csatlakozik az AP-hoz.
Mivel ezzel megvalósítottam az AP újraindítását is ezért bátran a kezükbe nyomtam az eszközöket, hogy vigyék vissza őket, dugdossák be a kábeleket ahova kell, és mennie kell a dolognak. Elvitték, bedugdossák, a helyzet továbbra is az, amit a 64984-ben leírtam.
Beszéltem pár nálam hozzáértőbb emberrel, de egyikőjüknek sem volt ötlete, hogy mi lehet a gond. Így marad a javasolt helyszíni hibaelhárítás, beszámolok majd az eredményéről.

(#64995) mezis válasza Wovbagger (#64994) üzenetére


mezis
nagyúr

Csatorna maradt automatán? :F

mezis

(#64996) Wovbagger válasza mezis (#64995) üzenetére


Wovbagger
tag

Igen, hiszen itt működött minden gond nélkül.
Nálam nagyjából 6-8-szor annyi SSID-t talált az USB eszköz, mint amennyit náluk, gondoltam, hogy ha ebben a "rádiózajos" környezetben nincs probléma, akkor náluk sem lesz.

(#64997) mezis válasza Wovbagger (#64996) üzenetére


mezis
nagyúr

Ahogy már tanácsolták, tedd FIX-re.
Honnan tudod mit dönt az AI egy másik környezetben?

mezis

(#64998) Szabi®


Szabi®
addikt

Köszönöm a válaszokat, semmi extra sebesség nem kell, csak szüleimnek egyik helységből a másikba hogy átmenjen olyan 200mbit/s es sebesség.
Erre esett a választás TP-Link Archer T3U , ráadásul telepítve úgy lenne, hogy telefonon keresztül instruálnám faterom mit/hogy. Sajnos cd olvasó nincs a gépbe úgyhogy arra gondoltam pendriveon leszedem hozzá a drivert és elküldöm nekik. Elég konfúziós lesz, mert abszolút laikusok, viszont én meg nem vagyok a közelben. Embert sem tudunk aki megcsinálná neki. :N

(#64999) Wovbagger válasza mezis (#64997) üzenetére


Wovbagger
tag

Újraolvastam a nekem írt válaszokat, de senki nem javasolta, hogy állítsam fix-re a csatornát, csak azt, hogy ha automatán van akkor indíttassam velük újra az AP-t.
Természetesen nem tudom mit dönt az AI egy másik környezetben. viszont úgy okoskodtam, hogy ha fix-re állítom az AP-t egy olyan csatornára, ami az ő telepítési helyükön nagyon foglalt akkor azzal is bajt csinálok. :U

(#65000) kpityu2 válasza Wovbagger (#64999) üzenetére


kpityu2
őstag

Talán az lehet, hogy az AP ami ugye korszerűbb, olyan üzemmódba kapcsolja magát amit az a bizonyos eszköz nem lát. Nálad viszont nem tette ezt, talán mert az egyetlen eszköz ami kapcsolódott hozzá az az USB eszköz és "lement" az ő szinjére. A másik helyen meg talán modernebb eszközök kapcsolódnak hozzá először és ezzel "eltüntetik" a régebbi eszköz elől az AP-t. Fixáld le az üzemmódot arra amit az USB eszköz is ismer (b/g/n). Pl. az Asus wifi beállításoknál figyelmeztet is az ax/80Mhz csatornaszélességre, hogy csatlakozási hibát okozhat régebbi eszközöknél.
De ez csak tipp, mert annyira nem jártam utána, hogy mennyire kompatibilsek visszafelé ezek a protokollok.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.