Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65251) Vegha


Vegha
senior tag

Vettem egy Asus RT-AC65P routert a meglevo ugyanilyen melle, mert tudja az AIMesh-t. A specifikacio szerint legalabbis: a menuben nyomat sem talalom, pedig a legujabb firmware van rajta mindketton. Ha a masodikat siman AP-modba rakom ott nem tortenik semmi, ugyanis az AIMesh nelkuli wizardban nem latjak egymast. Valojaban nincs is benne ilyen lepes egyaltalan.Tudna valaki segiteni ? Ez a howto alapjan csinalnam, de mar a masodik fejezet 3. lepesenel elakadok, mert nekem nincs AImesh egyaltalan.

(szerk)
Egyetlen lepest kihagytam: a kabellel csatlakozast. Ez lehet a hiba ?

[ Szerkesztve ]

(#65252) woodworm válasza Vegha (#65251) üzenetére


woodworm
veterán

Hol nézted azt a specifikációt? Volt nálam ac65p, nem tudott mesht.

(#65253) Vegha válasza woodworm (#65252) üzenetére


Vegha
senior tag

link

[ Szerkesztve ]

(#65254) Vegha válasza woodworm (#65252) üzenetére


Vegha
senior tag

Na mindegy is...
AImesh nelkul Hogy lehet ezeket wifin osszehergelni ? Lehet egyaltalan ? Ugye lehet ?

(#65255) kpityu2 válasza Vegha (#65253) üzenetére


kpityu2
őstag

Én ezen sehol se látok mesht. Mesh nélkül max. extenderként vagy vezetékes AP-ként tudod használni.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#65256) Vegha válasza kpityu2 (#65255) üzenetére


Vegha
senior tag

(#65257) dudika10 válasza Vegha (#65256) üzenetére


dudika10
veterán

Az AC65 eseteb az AiMesh ures, azaz nincs, mig az AC65U B1-nel van AiMesh.
Nezd meg felette a sulyt.
Nem mondom, hogy nem lehetne jobb az UI, de azert szerintem ertheto. :B

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#65258) Vegha válasza kpityu2 (#65255) üzenetére


Vegha
senior tag

En a jelenlegi wireless lefedettseg szelere szeretnem letenni a masikat extenderkent anelkul, hogy ethernettel ossze legyenek kotve. Ezt hogyan tudom megcsinalni ?
@dudika10, igen ezt valoban beneztem. De a fentieket AIMesh nelkul is meg lehet csinalni sima AP/WDS kapcsolattal, nem ?

[ Szerkesztve ]

(#65259) woodworm válasza dudika10 (#65257) üzenetére


woodworm
veterán

De az üresen hagyott részek sem fedik a valóságot.

(#65260) kpityu2 válasza Vegha (#65258) üzenetére


kpityu2
őstag

Sehogy. Az extendernek bőven benne kell lennie a zónában, különben ő se tud kommunikálni a routerrel. A mesh csak annyi pluszt ad, hogy van roaming, de az se működik a zóna határán ha nincs vezetékes kapcsolat. Ezért szoktuk a mesh-hez is a vezetékes backhault javasolni. Enélkül az extendert vagy a mesh node-ot olyan közel kell tenned, hogy még közepes/erős jelet fogjon.
Ha a routered tud extender üzemmódot akkor használhatod extenderként, de a mobil eszközeid nem fognak automatikusan átváltani egyik eszközről a másikra a térerő függvényében, hacsak nem véletlenül nem olyan mobileszközöd van ami tudja ezt a képességet.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#65261) Vegha válasza kpityu2 (#65260) üzenetére


Vegha
senior tag

Akkor a jelenlegi RT-AC65P helyett ket masik vadonatuj AIMesh-t tudo routert is felesleges lenne vennem, ugye ? Nyilvan nem olyan sima halozatvaltast varnek el, mint mondjuk mobilhalozaton, de egy meshtol azt felteteleznem hogy legalabb a vakfoltok megszunnek.

(#65262) kpityu2 válasza Vegha (#65261) üzenetére


kpityu2
őstag

Megszűnnek ha összekötöd öket ethernettel. Csodák nincsenek, wifi backhaul esetén a mesh eszközöknek is benne kell legyenek egymás zónájában rendesen, hogy megfelelő legyen közöttük az átvitel. Tehát két eszközzel nem megkétszerezed meg a területet, hanem csak másfélszerezed. De egy 3-as pack Deco már elég lehet. Vagy más. A "Milyen routert" topikban visszakeresel, számos tapasztalatot olvashatsz.

[ Szerkesztve ]

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#65263) s.roland93


s.roland93
csendes tag

Sziasztok!

Egy EAP120 tplink wifiből van 3 darab nekem és ezeket szeretném Master-Slave-ben használni, hogy egy SSID és jelszóval lehessen használni mindet.

Sokat barangoltam a neten de sajnos nem találtam semmi hasonlót.

Tudna valaki segíteni?

Előre is köszönöm!

(#65264) Borisz76 válasza s.roland93 (#65263) üzenetére


Borisz76
veterán

Úgy tudom, hogy kell egy vezérlő szoftver ( Omada ) ami felügyeli az AP-kat.

Viszont nem minden modell alkalmas erre.
Ezek biztosan kompatibilisek : Plafonra szerelhető AP-k.

Nálam csak 1 db AP van jelenleg : EAP660-HD
Ha veszek egy másik modellt is, akkor az Omada-t nagy eséllyel a NAS-on fogom futtatni.

De ha tévedek, akkor majd más kijavít !

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#65265) s.roland93


s.roland93
csendes tag

Sziasztok!

Helyzet a következő:
-Cluster\Ip setting menüpont alatt statikus ip adok hozzá -ezután wireless setting menüben változtatom a wifi beállítást és a portot engedélyezem.Ezután a telefonom azt jelzi csatlakozva a wifire hogy nem tud ip címet lekérni, a laptopom pedig azt hogy nincs internet.
Amit még szeretnék beállítani az egy meglévő dns szerver ip címe de azt a beállítást sajnos nem találom.
Mit rontottam el hogy nem működik?

(#65266) Multibit válasza s.roland93 (#65265) üzenetére


Multibit
veterán

Nem felejtettél el valamit? Eszköz? Márka? Típus?

(#65267) kpityu2 válasza s.roland93 (#65265) üzenetére


kpityu2
őstag

Ha statikus ip-t állítasz be akkor a kliens eszközödön be kell állítanod azt az ip-t ami a routeren beállított tartományba esik. Csak DHCP alatt működik az ip lekérés. Ha nincs speciális okod a fix ip-re akkor inkább DHCP-t használj, ha mindig ugyanazt az ip-t szeretnéd akkor meg a DHCP beállításainál add meg, hogy az adott MAC-hez mindig ugyanazt az ip-t ossza ki.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#65268) zsiga68 válasza s.roland93 (#65265) üzenetére


zsiga68
senior tag

Ha ez router akkor inkább állítsd vissza gyári beállításra. Tulajdonképpen mit akarsz ezekkel elérni/beállítani?

(#65269) Dudly01


Dudly01
csendes tag

Sziasztok!

A WIFI hálózatnak, amihez a számítógépemmel csatlakozni szeretnék, gyenge a jele. Ennek az erősítésére (másik router, range extender, kábel) nincs lehetőségem. Csak a gépembe kötött eszközön tudok változtatni. (Két külön szituációban is fennál ez a helyzet. Azonos épületen belül valamint különböző épületek között.)

Van valami eszköz (mondjuk 20k-ig) amivel érdemes lenne próbálkoznom, hogy jobb legyen a vételem? Jelenleg egy B550 alaplap wifi-jét használom.

Köszi előre is.

(#65270) csaszi75 válasza Dudly01 (#65269) üzenetére


csaszi75
senior tag

A laptopon állítsd be, hogy a Wifi6 képes eszköz csakis a 2,4 GHz-es AP-t használja. (Tehát az 5GHz-eset ne.)

(#65271) Dudly01 válasza csaszi75 (#65270) üzenetére


Dudly01
csendes tag

Elfelejtettem megírni, de ezt már megléptem.

(#65272) mezis válasza Dudly01 (#65269) üzenetére


mezis
nagyúr

Az antennákat H--155-ös hosszabbító kábelekkel (max 3m) hozd ki a "sötétségből". Keress nekik alkalmasabb helyet.

mezis

(#65273) Petyás


Petyás
tag

Sziasztok!

Van egy Asus USB-AC58 wifi eszközöm.
Amikor bekapcsolom a gépet, alig akar kapcsolódni, sokszor eldobja a hálózatot. Percek telnek el mire stabil lesz a kapcsolat.
Más wifi eszköz (laptop, telefon) esetén nincs ilyen jelenség.
Hogyan tudnám kideríteni, hogy mi lehet a gond?
Köszönöm!

(#65274) kpityu2 válasza Petyás (#65273) üzenetére


kpityu2
őstag

USB3 csatlakozója van, talán összeakad a 2.4G wifivel. Ismert probléma ennek a kettőnek az ütközése.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#65275) mezis válasza Petyás (#65273) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

[link]

mezis

(#65276) Petyás válasza kpityu2 (#65274) üzenetére


Petyás
tag

Köszönöm, máris jobb lett, de még csak egyszer tudtam próbálni.

(#65277) Petyás válasza mezis (#65275) üzenetére


Petyás
tag

Ő, minden más eszköz jól működik wifin, mire tudom még használni a jelzett programokat? (Én eddig wifi sávok keresésére használtam.)
Kösz!

(#65278) mezis válasza Petyás (#65277) üzenetére


mezis
nagyúr

Egy dolog a frekvencia (csatorna), más dolog a rádió hullámok nagysága.
Nyáron derült égből süt a nap, télen vastag felhőtakaró alatt "napozni" sem ugyanaz.
Aztán ha meg van a saját WiFi AP-d térereje, zárt térben még sokat zavarhat a rádióhullámok interferenciája.
És ha minden rendben, még mindig zavarhatnak azonos vagy közeli csatornákon nyomuló szomszédok, vagy műholdról, repülőről éppen radaroznak. Az 5GHz-es sávban meteorológiai radarok,....

[ Szerkesztve ]

mezis

(#65279) mzso


mzso
veterán

Helló!

Van egy Digis ZTE F668 router/ONT, meg egy Asus RT-AC1300G PLUS. A kettő vezetékkel van összekötve.

Be lehet állítani úgy, hogy ugyanazon Wifi hálózatként működjenek? Eddig az a tapasztalat, hogy amíg az egyik közelében vagyok jó, de ha átsétálok a telefonnal másik helyiségbe ahol vegyes vagy a másik erősebb akkor már nem töltődik be semmi a telefonon, kölönböző Wifi csatornák lettek állítva, de nem ugyanez maradt a helyzet?

Jobb ha két hálózatnevet adok routerenként?

(#65280) Dr.NX válasza mzso (#65279) üzenetére


Dr.NX
addikt

Nem, de erre való a mesh.
Ha veszel még egy AiMesh képes Asus routert, akkor egy közös hálózatot fognak képezni.
Legyenek kábellel összekötve, a ZTE meg mehet modem üzemmódba.
AiMesh Supported - Connect to other compatible ASUS routers to create a powerful and flexible whole-home Wi-Fi network

Elfogadom a sütiket.

(#65281) mzso válasza Dr.NX (#65280) üzenetére


mzso
veterán

Kösz, de én most költeni nem akarok, csak konfigurálni.

Nem, de erre való a mesh.

Gondolom ez az első kérdésre vonatkozik?

Ha két külön hálózatnevet adok meg akkor megszűnik ez az összeakadás? Ahhoz csatlakozna amelyik erősebb, és kész?

(#65282) kpityu2 válasza mzso (#65281) üzenetére


kpityu2
őstag

Általában nem. Vannak mobiltelefonok amelyek tudják, hogy automatikusan váltsanak AP-között, ha meg van nekik magyarázva, hogy azok egy hálózathoz tartoznak. Meg vannak ilyen appok is amelyek ezt tudják. De ilyenkor a kliens kezeli, hogy mikor melyikhez kapcsolódik.
Mesh esetén a router kezeli, hogy melyik nodehoz csatlakoztatja az eszközt és biztosítja a roaming lehetőségét, de ez csak gyártón belül működik. Tehát két AiMesh képes eszköz kell és a ZTE nem az.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#65283) s.roland93


s.roland93
csendes tag

A fentire gondoltam folytatásként 2vel de akkor én hibáztam legközelebb pontosabb leszek.
Egyébként köszönöm mindenkinek de megoldottam úgy hogy tettem elé egy routert ami dhcps és így már működik.

Köszönöm mégegyszer! :R

(#65284) Marcsello31


Marcsello31
őstag

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni, van egy redmi note 11 telefonom és egy android tabletem. Mind a kettő tudja wifit, de miért van az, hogy csak pár megáig talán 10 megáig megy fel a letöltési sebesség? Ugyan akkora távolságban van mind kettő a routertől, direkt mellé tettem őket. Furcsa mód a windowsos laptopomon ugyan akkora távolságban maximálisan hozza az 50/100 megás net sebességét, mind wifi 2,4en és 5ghzen is.
Gyanakszom hogy a csatorna beállítás lehet a gond? Melyik csatornát érdemes beállítani egy 100 megás internetnél? Az még hagyján hogy a két kütyünél lassú a net, de még akad is, minta le lenne fojtva a net rajtuk, de csak rajtuk. Laptopon valamiért nem problémázik.
Melyik csatornára volna érdemes állítani a routert? Esetemben egy B525 5g képes routerről van szó, a választ előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#65285) mezis válasza Marcsello31 (#65284) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.! [link]

mezis

(#65286) Marcsello31 válasza mezis (#65285) üzenetére


Marcsello31
őstag

Szia! Köszönöm! :)

(#65287) TomMusic


TomMusic
őstag

Sziasztok!
Vettem egy új [TP-Link Archer AX12] WiFi routert, és azt vettem észre, hogy a mobilom 5-6 percenként újracsatlakozik, ha nincs épp adatforgalom.
Ha megnyitok egy youtube videót, akkor folyamatosan fent van a hálózaton, nincs ez a jelenség.
Más routereken nem tapasztaltam ilyet sosem.
Találkozott már valaki ilyen jelenséggel?

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#65288) Patice válasza TomMusic (#65287) üzenetére


Patice
nagyúr

Én a mobil energiatakarékossági funkciójára tippelek, hogy az kapcsolgatja.
Nézz szét esetleg a mobil wifi beállításainál, hátha lehet állítani.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#65289) TomMusic válasza Patice (#65288) üzenetére


TomMusic
őstag

Köszi, de sajnos nem találtam ilyesmit.
Holnap kipróbálom egy másik 5GHz-es wifi routerrel.

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#65290) zsiga68 válasza TomMusic (#65287) üzenetére


zsiga68
senior tag

Nem ugyanaz a 2.4 GHz és 5GHz SSID-je?

(#65291) TomMusic válasza zsiga68 (#65290) üzenetére


TomMusic
őstag

Nem, a 2.4GHz-es WiFi-t ki is kapcsoltam a routerben.

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#65292) petyus_


petyus_
senior tag

Sziasztok!

Van egy fura problémám az itthoni wifivel. Digi gigabit netem van, ASUS RT-AC65P router. Használom a Mi Home appot, és wifiről egyáltalán nem működik. Megjelennek az itthoni eszközök, de bármire kattintok, nem tölti be őket. Ha mobilnetről nézem, teljesen jól működik.
Speedtesttel megnéztem, 2,4Ghz-en 60-70Mbit sebesség, 5Ghz-en ~500Mbit, és nem tapasztalok hibát semmi mással kapcsolatban.

Nem tudom az appnak van-e valami hibája, vagy esetleg valami hálózati probléma. Családban másik telefonról nézve ugyanez.

(#65293) zsiga68


zsiga68
senior tag

Gondolom az eszközök a router wifijére catlakoznak minden esetben.
Esetleg reseteld az eszközöket és csatlakoztasd újra a routerhez..

[ Szerkesztve ]

(#65294) petyus_ válasza zsiga68 (#65293) üzenetére


petyus_
senior tag

Igen.

(#65295) zsiga68 válasza petyus_ (#65294) üzenetére


zsiga68
senior tag

Lehet hogy a dns-t kellene váltani a routerben..

(#65296) petyus_ válasza zsiga68 (#65295) üzenetére


petyus_
senior tag

Úgy tűnik ez segít. Eddig amúgy cloudflare (1.1.1.1) és google (8.8.4.4) volt beállítva, most random választottam a listából amit a router felajánlott, mi lenne a preferált ha az előző kettővel nem ment?

(#65297) M3cK


M3cK
tag

Üdv!
Olyan kérdésem lenne, hogy tudtok-e olyan kültéri wifi jel erősítőt, ami 10e Ft alatt van? Én egyedül a TP-LINK CPE210-et találtam (már ha ez egyáltalán alkalmas sima wifi jel erősítésre), de ez 18e körül van. Udvaron lévő kameráknak kellene a wifi, mert a ház sarkain vannak és ott hol van wifi, hol nincs. Ahova a erősítőt raknám, ott természetesen maxos a jel.

(#65298) mezis válasza M3cK (#65297) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Szektorsugárzó. Elég lesz a 65 Fok?

"Antenna típusaBeépített 9dBi-s 2x2 dual-polarizált irányított antenna
Irány: 65° (H-Plane) / 35° (E-Plane)"

mezis

(#65299) M3cK válasza mezis (#65298) üzenetére


M3cK
tag

A 65 fokkal még nem is lenne baj, inkább azzal, hogy a kamerák közé lenne rakva, de nem nézne egyik fele sem az erősítő, így belegondolva.
Azt nem is néztem, hogy ez irányított.

Valami ötlet esetleg?
Sima konnektorba dugható repeater mennyire bírná a kinti körülményeket annak ellenére, hogy szinte mindegyikre 0-40 °C meg 10-90% páratartalom van írva használati körülményekre? Gondolom sehogy.
Teraszon lenne, szóval fedett helyen, igazából esőnél a páratartalom, télen meg a - fok lenne "csak" a baja :U

(#65300) mezis válasza M3cK (#65299) üzenetére


mezis
nagyúr

A párát fogja bírni, kánikulában egy kis ventilátor árnyékban elegendő hűtést biztosít.
A nagy fagyokat nem tudom. Télre kaphatna esetleg egy kis "inkubátort".

Én egy ilyet működtetek teraszon, eddig bírta.

Másik megoldás: beltérben van és csak az antennákat viszed ki a teraszra, max 3m, H155-ös hosszabbító koax kábelekkel.

[ Szerkesztve ]

mezis

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.