Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64051) Alex91 válasza Doky586 (#64049) üzenetére


Alex91
félisten

Nem lehet, hogy a szomszed netét “lopja” :F

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#64052) Alex91 válasza fraba (#64048) üzenetére


Alex91
félisten

Szerintem a legolcsobb is jo lehet…

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#64053) Soma01 válasza fraba (#64048) üzenetére


Soma01
veterán

Az aprón van most egy adag NanoStation 5 és NanoStation 5 Loco , nagyon olcsón, használtan. Azok legalább 5 gigások. Amire neked kell, arra elég a sebességük. Hátha még 2-t meg tudsz szerezni belőle. Azzal elég olcsón kijönnél. Bőven 10 alatt lenne a kettő postával.

(#64054) Suineg


Suineg
senior tag

Sziasztok,
Azt szeretném kérdezni, lehetséges lenne-e: Van egy meglévő Asus router amin wifin lógnak különböző eszközök, és egy vezetékes eszköz. A router átjáróján nem tudok belépni, mert nem ismert a felhaszn. név/jelszó páros. Ebbe a routerbe jelenleg Wlan csatlakozik a Digi modem eszköze. Vennénk egy új routert (Asus vagy TP-link) és ezt cstlakoztatnám a Digi egységére, majd innen vezetékkel a földszinti meglévő Asus routerhez valamelyik Lan portjába. DHCP-t használva az új routeren feltételezem, hogy a régi Asus router switchként tudna ekkor müködni és változások nélkül biztosítaná tovább a két wifi sávján, és az egy Lan portján a netet a készülékeknek?

[ Szerkesztve ]

(#64055) zsiga68 válasza Suineg (#64054) üzenetére


zsiga68
senior tag

Hát,nem tudom miért akarsz ennyit barkácsolni. Miért nem állítod vissza a mostani routert gyári állapotra?

(#64056) Suineg válasza zsiga68 (#64055) üzenetére


Suineg
senior tag

Azért mert létfontosságú elemek vannak rajta. Gondolom ha ugyanúgy megkapná a gyári visszaállítás után a Wifi az eddigi használt jelszót akkor ugyanúgy visszacsatlakozna minden is. DE. A Digi modem a padláson van, ahova most került két kamera, amiknek pedig vezetékelés szükséges. A modemtől jelenleg lemegy egy utp kábel a lenti routerhez, de onnan nagyon bonyolult lenne visszahúzni plusz két kábelt a két kamerának. Ezért gondoltam egy fenti plusz routeren, ami ellátná az emelet Wifijét is egyben.

[ Szerkesztve ]

(#64057) zsiga68 válasza Suineg (#64056) üzenetére


zsiga68
senior tag

Elég lenne egy utp kábel az emeletre és rá egy switch..

(#64058) Suineg válasza zsiga68 (#64057) üzenetére


Suineg
senior tag

Igen, azt is lehet. De a kérdésem most annyi, hogy egy plusz router közbe iktatásával a korábbi router lent a müködő Wifijeivel tud-e tovább müködni ha az egyik lan portba kap egy jelet? Illetve ettől még egy másik lan portja használható marad-e?

(#64059) Bazsee71


Bazsee71
őstag

Sziasztok,
Egy Dell PC-hez keresek USB-s wifi eszközt. Jelenleg egy TP-LINK TL-WN722N van használatban, de folyamatosan megszakad a kapcsolat, van hogy csak újraindítás segít. Ezen kívül azt tapasztalom, hogy időnként a vezetéknélküli Logitech egeret és billentyűzetet is zavarja.
A router Sagemcom F@st 5670 típus.

Milyen típus lenne ajánlott, kik manapság a megbízhatóbb gyártók? Előre is köszönöm a segítséget!

(#64060) Bazsee71 válasza Bazsee71 (#64059) üzenetére


Bazsee71
őstag

Pontosítom a kérdést az olvasottak alapján: melyikkel járnék jobban az alábbiak közül?
TP-Link Archer T4U Plus AC1300 - 11.500 Ft
ASUS USB-AC58 - 8.000 Ft

(#64061) Szaszati


Szaszati
tag

Sziasztok,

nem tudom jó topikban járok-e, egy fura problémával szembesülök már sokadjára. Huawei Matebook D14 notimmal (Realtek 8822CE kártya) a céges wifi-re csatlakozva a router azonnal ledobja magáról az összes csalatkozott eszközt, wifi-st és kábelest egyaránt, majd néhány másodperc múlva minden újra csatlakozik és helyreáll a rend. A gateway nem indul újra, annál rövidebb ideig tart a kiesés. Néha a kiesés többször is megismétlődik, de legtöbbször a csatlakozás utáni első ilyen az egyetlen eset. Ez most egy DIGI-től kapott ZTE ZXHN H3601 Home Gateway, viszont nemrég váltottunk szolgáltatót és az előző, Vodafone-tól kapott Compal H7465LG-LC eszközön pontosan ugyanez a jelenség volt. A notin Win10 fut, legfrissebb és egyel korábbi verziójú driverrel is ugyanez a gond.

Bármilyen jobbító ötlet jöhet :D

MobileArsenal - World domination temporarily suspended...

(#64062) mezis válasza Bazsee71 (#64059) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!
Ha az egér, bill. BT-s, akkor talán elég lehet az AP-t másik csatornára (frekvenciára ) állítani.
Előbb szkenneld az éteredet. Lehet hogy 5GHz lesz az igazi.

mezis

(#64063) xXxian


xXxian
senior tag

Menten megőrülök, segítsetek!

Miért van az, hogy egy notebook lát 5-6 hálózatot, ami mint valamelyik szomszéd hálózata, de a sajátot nem???

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#64064) MaCS_70 válasza xXxian (#64063) üzenetére


MaCS_70
félisten

A saját hálózat milyen frekvenciatartomány melyik csatornáján van? Előfordulhat, hogy az AP olyan csatornákat ismer, amelyeket a notebook wifije nem -- pl. 2,4 GHz 11 fölöttiek.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#64065) xXxian válasza MaCS_70 (#64064) üzenetére


xXxian
senior tag

Szia,

Másik 4 notebook, az összes telefon látja a hálózatot. Van thome router és egy Asus mesh páros, egyiknek a jelét sem látja az Asus N550JX. Driver-t újratelepítettem, semmi változás.

Elvileg ezeket ismeri: 802.11b,802.11g,Wi-Fi 4 (802.11n)

A hálózaton 2,4 és 5 GHz is v an

[ Szerkesztve ]

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#64066) Lali-213 válasza xXxian (#64065) üzenetére


Lali-213
senior tag

Szia,

Nekem akkor jött elő ilyen hiba (egy közel 10 éves Asus gépnél), amikor a laptop wifiadapternél nem a megfelelő csatornatartományt választottam ki.
Érdemes megnézni (feltéve, hogy Windows 10-ed van) a Device Manager / Wifi adapter / Advanced / Country Region (2.4GHz) részt. Nálam #5 van kiválasztva, ami 1 - 14 közötti tartományt jelenti.
Amúgy a régi gépem szintén csak n-es wifit tud, szóval hasonló lehet a kategória.

(#64067) xXxian válasza Lali-213 (#64066) üzenetére


xXxian
senior tag

Szia,

Nem leltem meg ezt a beállítást. Volt viszont olyan, hogy preferált frekvencia 3 opcióval (nincs, 2,4 és 5), itt kiválasztottam az 5-öt de semmi változás. Amit nem említettem: lát egy "rejtett hálózat"-ot maximális térerővel. Itt ha megadom a hálózat nevét és a jelszót nem csatlakozik

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#64068) zsiga68 válasza xXxian (#64067) üzenetére


zsiga68
senior tag

Windows 10/11 esetén használd a "hálózat alaphelyzetbe állítása" opciót. Ártani nem fog. Javasolt a routeren külön ssid-t beállítani a két frekvenciának.

[ Szerkesztve ]

(#64069) xXxian válasza zsiga68 (#64068) üzenetére


xXxian
senior tag

megpróbálom ezt is, köszönöm

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#64070) xXxian válasza zsiga68 (#64068) üzenetére


xXxian
senior tag

Nem sikerült. Rákattintottam, írta, hogy 5 perc múlva újraindul. Ez is megvolt, nem látott (épp akkor) csak 2 idegen hálózatot. Írták, hogy a wireless driver telepítése szükséges lehet. Eltávolítottam (korábban javítással próbálkoztam), újratelepítettem. Most 5 (szomszédok) hálózatot lát, az itteni kettőt nem. Megőrülök, de tényleg.

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#64071) zsiga68 válasza xXxian (#64070) üzenetére


zsiga68
senior tag

Reseteld a routert...

(#64072) xXxian válasza zsiga68 (#64071) üzenetére


xXxian
senior tag

De akkor meg a többi (10+) eszközön kell újra beállítani mindent... illetve létezik, hogy a két hálózatból egyiket sem látja..?

[ Szerkesztve ]

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#64073) zsiga68 válasza xXxian (#64072) üzenetére


zsiga68
senior tag

Mentsd le a beállításokat, utána le tudod nullázi és kipróbállni. Igény esetén állítsd vissza a mentésből a beállításokat.
Nem részletezted a router beállításait. titkosítás, milyen csatornán ad,külön ssid-k vannak vagy közös..

[ Szerkesztve ]

(#64074) Alex91 válasza xXxian (#64070) üzenetére


Alex91
félisten

Nem tul bonyolult az ssid-d?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#64075) Dr.NX válasza xXxian (#64072) üzenetére


Dr.NX
addikt

Esetleg az SSID vagy jelszóban van spéci karakter? (Ékezetes meg mittudomén?)

Elfogadom a sütiket.

(#64076) xXxian válasza Dr.NX (#64075) üzenetére


xXxian
senior tag

Két hálózat van, egy thome és egy Asus (mesh). A nevük: thome_Valamilyenutca1 illetve Xiaomi_valamilyenutca1. 4-5 mobil és 4 notebook látja mindkettőt, csatlakozik is.
Ezért gyanakszom inkább arra, hogy a notival van valami. Az "_" okozhat bizonyos wifi drivereknél gondot..?

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#64077) Alex91 válasza xXxian (#64076) üzenetére


Alex91
félisten

Egy probat meger, nem..?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#64078) xXxian válasza Alex91 (#64077) üzenetére


xXxian
senior tag

Mindenképp! Majd mesélek, mi lett.

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#64079) xXxian válasza xXxian (#64078) üzenetére


xXxian
senior tag

Nos, nem segített, hogy kivettem a különleges karaktert a hálózat nevéből. Leszedtem a friss driver-t, felraktam egy régebbit. Ekkor sem látta a saját hálózatokat, gondoltam eltávolítom a régi drivert is. Ezen a ponton, mikor kiírta, hogy a módosítás egy restart után lép életbe, lett wifi. Itt meg már attól f@stam, hogy restart után megint nem lesz semmi sem, de azóta is működik. Csókoltatom az ASUS-t...

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#64080) zsiga68 válasza xXxian (#64079) üzenetére


zsiga68
senior tag

#64073......
Mentsd le a beállításokat, rakd vissza gyári állapotra a routert és meglátod hogy tudsz-e hozzá csatlakozni. A mentésből vissza tudod állítani a mostani beállításokat. Kb 5 perc az egész.

[ Szerkesztve ]

(#64081) xXxian válasza zsiga68 (#64080) üzenetére


xXxian
senior tag

Jaj, dehogy piszkálom, örülök, hogy működik. Használja a különleges karaktert tartalmazó hálózatot is. :)

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#64082) zsiga68 válasza xXxian (#64081) üzenetére


zsiga68
senior tag

Akkor itt nem lesz megoldás..

(#64083) xXxian válasza zsiga68 (#64082) üzenetére


xXxian
senior tag

Már van, működik! Vagy sután fogalmaztam a korábbi hozzászólásomban?

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#64084) zsiga68 válasza xXxian (#64083) üzenetére


zsiga68
senior tag

Picit, mert úgy kezdted hogy nem jó.. Ezek szerint kicsit be is néztem. Örülök hogy megoldódott. :R

(#64085) xXxian válasza zsiga68 (#64084) üzenetére


xXxian
senior tag

Hát még én! Köszönök minden tippet!

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#64086) Skynet258


Skynet258
veterán

Sziasztok!

Asus AX58U mellé ajánlott az ASUS PCE-AX3000 hálózati kártya PC-be? Vagy elegendő olcsóbban egy ASUS AX200 is jó lehet?

Köszi! :R

https://geekpulse.hu

(#64087) mezis válasza Skynet258 (#64086) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!
USB-s WiFi adaptert szokás ajánlani...
Az AX3000-hez meg kellhet még antenna hosszabbító kábel.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#64088) woodworm válasza Skynet258 (#64086) üzenetére


woodworm
veterán

A két kártya gyakorlatilag megegyezik, egy intel ax200ngw lapka van rajtuk. A különbség a hozzájuk adott antennában rejlik. Általában pont a vezetékes antenna szokott a drágább lenni és mostanában inkább 20ezer vagy afölött jár az áruk. Tehát 13ezerért jó vétel az ax200.

(#64087) mezis
Ha fontos a sebesség, akkor usb-s verzióban nem tudok elterjedt ax3000-es adapterről.

(#64089) sentry0


sentry0
tag

Sziasztok!

Elég régóta kínlódom, hogy a régi szar TP-LINK TL-WN722N (v1.8)-om lecseréljem, mert már mindent létező módszert kipróbáltam, és ugyan úgy teljesen random lecsatlakozik a netről. Néha kibír egy fél napot is, néha 15 percenként fel-le csatlakozik. (Már új gépen, azon is win10 és win 11 alatt is, windows update driverrel, gyári driverrel mindennel próbáltam már mindent is, többször is)

A router lakótársamé, egy egyszerű Tenda N301. Próbáltam az előbb belépni hogy legalább csatornát tudjak váltani (Wifi analyzer is javasolja, ahol nincs akkora interferencia), de lakótársam azt mondta ő aztán nem állított be semmit, de az admin mint jelszó nem működik. Szóval ezzel nem tudtam játszani.

Van arra garancia, hogy ha veszek egy másik - nem ilyen őskövület - usb-s wifi adaptert, akkor megoldódik a gondom? Vagy teljesen orosz rulett az egész?

TP-Link Archer T4U Plus AC1300-t néztem ki. Van ajánlott eszközötök erre a problémára? Vagy mindegy mit veszek?

[ Szerkesztve ]

(#64090) Skynet258 válasza woodworm (#64088) üzenetére


Skynet258
veterán

Köszi!

Megmondom őszintén a kábelek számát inkább szeretem csökkenteni, emiatt is gondolkoztam első körben az AX3000-ben (a router és a PC egy szobában vannak, nem tudom így lenne-e számottevő előnye annak, hogy kábeles a wifi antenna). De igazából nekem is úgy tűnt, hogy maga a chip ugyanaz, így pár ezerért cserébe elviselem a kábelt (végülis most is olyan van csak nem Wifi 6-os). :R
A sebesség amúgy most sem rossz, csak érdekes módon ha bekapcsolom a PC-t akkor a router újraindul (kb egy hete tűnt fel). És gyanakszom a wifi adapterre, ha meg már veszek akkor Wifi 6-ost kéne. Ez a mostani Asus AC58 PCI-E adapterrel mért sebesség, elég ez mindenre is igazából.

mezis: miért az USB-s adapter az ajánlott? Nekem azok pont, hogy olyan kis gagyinak tűnnek. Egy USB adapternek erősebb lenne a jelbefogása mint egy (akár) fix antennás AX3000-nek?

https://geekpulse.hu

(#64091) Gubek-Einste válasza sentry0 (#64089) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Van arra garancia, hogy ha veszek egy másik - nem ilyen őskövület - usb-s wifi adaptert, akkor megoldódik a gondom? Vagy teljesen orosz rulett az egész?
Garancia nincsen de egy új eszköz a régi, elöregedett helyet jelenthet megoldást.

TP-Link Archer T4U Plus AC1300-t néztem ki. Van ajánlott eszközötök erre a problémára? Vagy mindegy mit veszek?
A Tenda N301 mellé teljesen mindegy mit veszel, úgy is a router lesz a szűk keresztmetszet. Nem ártana azt is lecserélni egy modernebb típusra.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#64092) Gubek-Einste válasza Skynet258 (#64090) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az USB-s előnye, hogy könnyen elmozdítható így mindig optimális helyre lehet rakni, laptopban is használható, igény szerint csatlakoztatható le-fel. Hátránya, hogy beépített vagy kicsi külső antennával rendelkezik általában.
A PCI-E-s előnye, hogy általában nagyobb antennával rendelkezik. Hátránya, hogy a gépház erősen árnyékolni tudja a jelet, már rendszer indításkor eldől, hogy lehet-e használni, csak asztali gépben használható. A gépház árnyékolást kivezetett antennával lehet megszüntetni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#64093) mezis válasza Skynet258 (#64090) üzenetére


mezis
nagyúr

USB-sekből is vannak tisztességes antennával szereltek nem csak nano picurkák.

USB: Elég egy hosszabbító kábel, "szerelése" egyszerűbb, nem csak asztali PC-vel használható.

mezis

(#64094) kovacsroli


kovacsroli
senior tag

Sziasztok,

egyik napról a másikra az asztali gépem (Win10 Pro) nem hajlandó csatlakozni az itthoni 5ghz-es hálózatra. A csatlakozási kísérletkor csak annyit ír, hogy nem lehet csatlakozni a hálózathoz, ill alá, hogy "Az útválasztón található gomb megnyomásával is csatlakozhat" . A 2,4 ghz-esre továbbra is gond nélkül felmegy, de ez jóval lassabb sajnos.

A jelet egy Xiaomi AX3600 router küldi és egy TP-Link Archer T6e fogadja. Az PC az egyetlen eszköz, ahol gond van, tehát a telefonok, tévék stb. minden továbbra is az 5ghz-esen megy.
Újraindítottam a routert, frissítettem a TP-Link driverét, de semmi.

Hardveres változás történt a hiba jelentkezése előtt 2 nappal, a videokártyát cseréltem 1060-ról 1070ti-ra. Nem tudom hogy lehet e összefüggés.

Megköszönném ha tudnátok tanácsot adni, hogy merre tovább :R

Ha hülye vagy az olyan mintha meghalnál. Te nem érzed, csak másoknak fáj.

(#64095) Gubek-Einste válasza kovacsroli (#64094) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Csatornát átállítottad?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#64096) kovacsroli válasza Gubek-Einste (#64095) üzenetére


kovacsroli
senior tag

Igen, ugyanaz.

Ha hülye vagy az olyan mintha meghalnál. Te nem érzed, csak másoknak fáj.

(#64097) mezis válasza kovacsroli (#64096) üzenetére


mezis
nagyúr

Win: "Hálózat alaphelyzetbe állítása"?

[ Szerkesztve ]

mezis

(#64098) kovacsroli válasza mezis (#64097) üzenetére


kovacsroli
senior tag

Ez részben segített, mert most legalább csatlakozni tudtam, viszont olyan 10 mbps körül teljesít, a korábbi 150-200 helyett :F :F

sőt...

Protokoll: Wi-Fi 4 (802.11n)
Biztonság típusa: WPA2-Personal
Hálózati sáv: 5 GHz
Hálózati csatorna: 48
Kapcsolat sebessége (fogadás/küldés): 866/526 (Mbps)
Kapcsolatszintű IPv6-cím: fe80::9bb1:68b7:5b57:3b85%26
IPv4-cím: 192.168.31.6
IPv4-es DNS-kiszolgálók: 192.168.31.1
Gyártó: TP-Link
Leírás: TP-Link 802.11ac Network Adapter
Illesztőprogram verziója: 6.30.223.228
Fizikai (MAC-) cím: D0-37-45-26-89-90

[ Szerkesztve ]

Ha hülye vagy az olyan mintha meghalnál. Te nem érzed, csak másoknak fáj.

(#64099) mezis válasza kovacsroli (#64098) üzenetére


mezis
nagyúr

Win: driver eltávolítása, újra installálása?
IPv6 letiltása?

mezis

(#64100) Skynet258 válasza Gubek-Einste (#64092) üzenetére


Skynet258
veterán

Okés, köszi, azt hittem valami komolyabb dolog húzódik a háttérben, ezek persze, magától értetődő dolgok. :R
Nálam nincs laptop, (de ha lesz úgyis lesz benne wifi), gépház árnyékolás sem merül fel esetemben (elöl oldalt is üveg, csak a vékony hátsó panel fém, de légvonalban sincs nagy táv a routerhez). Jó lesz az ax200 ha már úgyis ilyen olcsó. :K

https://geekpulse.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.