Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21001) #24889344


#24889344
törölt tag

üdv.
Valaki meg tudja nekem mondani, mit jelent a ,,Group Key Update Timer" és az értéke másodpercekben van megadva. Ez a wifi biztonság fül alatt található beállítás.

Rendszeresen megszünik a wifikapcsolat a telefonom és erre gyanakszom, hogy ez befolyásolja, eléggé idegesítő naponta újraindítani a routert, hogy legyen net a telefonomon egy darabig. Másik routerrel semmi gondom nincs, csak az otthonival.

(#21002) f_sanyee válasza #24889344 (#21001) üzenetére


f_sanyee
senior tag

vannak a kozelben mas wifi routerek?

(#21003) #24889344 válasza f_sanyee (#21002) üzenetére


#24889344
törölt tag

Igen, 6 halozatot latok mikor bekapcsolom a wifit a telefonon.
Ha a telefon a routerem mellett van, akkor is előfordul, hogy eldobja a hálózatot es nem tud újra csatlakozni, megneztem a routeren is a logot - authentication failed is volt benne.

[ Szerkesztve ]

(#21004) f_sanyee válasza #24889344 (#21003) üzenetére


f_sanyee
senior tag

Akkor ez lehet a problema, zavarjak egymast a wifi routerek. Nezd meg az InSSIDer nevu programmal hogy melyik csatornan vannak a routerek (1, 6 vagy 11) es az uresre allitsd at a routered. ha van ures....

(#21005) And válasza #24889344 (#21001) üzenetére


And
veterán

Nem hinném, hogy ennek bármi köze lenne a kapcsolat megszakadásához. Egyrészt ez a group key renewal nem valami gyártóspecifikus dolog, hanem a WPA része, így minden strukturált wifi-hálózatban automatikusan megtörténik, amely WPA-t használ. Másrészt a default időköze 3600 másodperc, vagyis nem napi újraindítást igényelne, hanem gyakoribbat, ha ez lenne az ok. Harmadrészt a leírások szerint a group key-nek kizárólag ahhoz az adatforgalomhoz van köze, amelyet az AP a hálózat több tagjának címez (broadcast és multicast).

(#21006) CsVitez


CsVitez
csendes tag

Sziasztok!
A mai nap vettem egy TP-Link MR3420-as wifi routert, 3g-s megosztás miatt.
Rádugom a hálózati kábelt és folyamatosan Nem azonosított hálózatot ír ki.
Win7 van a gépen.
Valaki ebben tudna nekem segíteni?
Üdv,
Vitez

(#21007) Morgal válasza kali (#20947) üzenetére


Morgal
tag

Visszavittem a WR340GD-t és kicseréltettem egy WR741ND-re. Hát össze sem lehet hasonlítani :)) Eleinte a 20/10-es nettel 10/10-et produkált, utána rájöttem hogy az rendszer optimalizáló programom maradt még a régi beállításon (10Mbit :W) és amint felvittem 50Mbit-re tökéletesn átviszi a jelet és megfelelően gyors is.

(#21008) kali válasza Morgal (#21007) üzenetére


kali
legenda

helyes döntés, jelentősen jobb routered lett így! :K

(#21009) #24889344 válasza f_sanyee (#21004) üzenetére


#24889344
törölt tag

Köszi, megnézem majd ezzel a programmal mi a helyzet, ha hazaértem és a gép elé kerülök.

And
Köszönöm a felvilágosítást.
Alapból 86400 volt beállítva, ha jól emlékszem, beállítottam 600-ra, tegnap este végül beállítottam 2 -re.
Nem tudom mi okozza a problémám, próbáljak ki másik routert is?

Zyxel NBG-416N a routerem tipusa.
Pár napig tesztelem a kapcsolatot, utána meglátom mi lesz.

(#21010) sunahunter


sunahunter
senior tag

Nem tudjátok mitől lehet az, hogy fullos jellel kapcsolódok laptoppal egy routerre, és a net mégis lassú?
Ugyanezen laptopon gyorsabb a net, ha közelítek a routerhez, de a jelerősség mindkét esetben jó.

Másik gépen feleekkora jelerősséggel is jó a net.

(#21011) mezis válasza sunahunter (#21010) üzenetére


mezis
nagyúr

InSSIDer-t arra a laposra, aztán majd meglátjuk.

mezis

(#21012) sunahunter válasza mezis (#21011) üzenetére


sunahunter
senior tag

Semmit sem látok vele.
Meg sem jelenít semmit, ez miért lehet?

(#21013) kali válasza sunahunter (#21012) üzenetére


kali
legenda

bekapcsolt wifi mellett, pedig működnie kellene!

[ Szerkesztve ]

(#21014) sunahunter válasza kali (#21013) üzenetére


sunahunter
senior tag

Nem volt net fw 3.5-öm, valszinü azért nem indult el.
Ha letöltöttem, majd megnézem megint.

(#21015) Bass


Bass
addikt

Sziasztok
A következő a kérdésem,egy ismerősöm vett egy wi-fi routert és azt nem arra szeretné használni amire a legtöbb ember hogy a netet megossza hanem antennának,tehát van a háztetőn neki egy erősítős antennája mit szeretne csatlakoztatni a router antennájának a helyére és azzal szeretne jelet fogni a számitógépe számára,lehetséges ilyen,én sem hallottam még ilyenről.

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#21016) jNk válasza Bass (#21015) üzenetére


jNk
senior tag

Amit az ismerősöd tervez az lehetséges, az egyedüli fontos követelmény hogy a routere (amit erre a célra vásárolt) tudja a Kliens vagy Bridge módot, tehát wifivel is tudjon egy másik "routerhez" / AP-hoz kapcsolódni.

[ Szerkesztve ]

(#21017) Bass válasza jNk (#21016) üzenetére


Bass
addikt

Hja értem,bement a netes menübe ugye az ip alapján de ott azt mondja hogy nem talál módot a beállítására.Én még nem próbáltam ilyet megmondom őszintén.

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#21018) jNk válasza Bass (#21017) üzenetére


jNk
senior tag

Gyártónként váltózik hogy hol van a wireless mode beállításra lehetőség (ha van). Milyen típusú rotuerrel próbálkozik az ismerős ?

(#21019) Bass válasza jNk (#21018) üzenetére


Bass
addikt

Mondta a márkáját de olyanról még nem hallottam csak megkért nézzek utána hogy általánosságban lehet e csinálni ilyet.

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#21020) Sepi18


Sepi18
csendes tag

Sziasztok!
A netet egy netgear WN2000RPT extender továbbítja részemre és az egy számomra ismeretlen routertől kapja jelet wifi-n. Az asztali gépemnél egy TP-Link TL-WN721N típusú vevő van és egy elég vastag födém választja el egymástól. Elég sűrűn előfordul, hogy belassul a netem, illetve meg is szakad. Az inSSIDer progival megnéztem, hogy nem-e más zavarja be a jelet. A kép linkelve:
http://kephost.hu/share-3B56_4F33FE4B.html
A laptopomon is belassul de sokkal ritkábban. Mi lehet a gond? Lehet javítani a dolgon?

[ Szerkesztve ]

(#21021) sunahunter válasza mezis (#21011) üzenetére


sunahunter
senior tag

Átállítottam a csatornát a routeren auto-ról fix 5-re, csak úgy találomra.
Azóta jó.
Lehet, hogy a szolgáltató ugyanazon márkájú (TPLINK) routerével össze volt akadva?

(#21022) atti1848 válasza krealon (#20999) üzenetére


atti1848
senior tag

Akkor e szerint nincs is rá mód,hogy működjön??Valamilyen driver vagy plusz program???

06-30-868-0365 Mindig Privátot írj, mert azt minden nap nézem vagy hívj telon.Számom az adataimnál.

(#21023) krealon válasza atti1848 (#21022) üzenetére


krealon
Topikgazda

Ez ugyben a Connectify keszitoit kellene megkerdezned.
Szerintem, ha nem tamogatott a hw, akkor nem fog menni.

(#21024) lujó55


lujó55
őstag

Sziasztok!
Létezik az, hogy béna vagyok? Van egy tök egyszerű ZTE ZXV10W300 egyszerű ADSL modem ami tud wifit is adni. Ha legalább az egyik LAN csatolón keresztül nincs PC-hez csatlakoztatva, akkor nem látja egyetlen laptop sem a wifi jelet. Ha csatlakoztatom a modemet LAN kábellel, akkor látható a wifi jel. Tud egyáltalán ez a modem önállóan is wifi jelet adni, vagy kell hozzá egy kábellel csatlakoztatott akármilyen gép?

(#21025) krealon válasza lujó55 (#21024) üzenetére


krealon
Topikgazda

A ZTE ZXV10 W300 egy ADSL modem/router combo (Customer-premises equipment, CPE).
Nem kell gepnek csatlakoztatva lenni a normal router uzemmodnal.
Itt van az angol nyelvu hasznalati utmutato.

(#21026) mezis válasza sunahunter (#21021) üzenetére


mezis
nagyúr

InSSIDer-el megtudod.

mezis

(#21027) #24889344 válasza #24889344 (#21009) üzenetére


#24889344
törölt tag

Nagyon jó program az inSSIDer, mikor megnéztem vele mi a helyzet, akkor a routerem olyan csatornán adott amit a többi router nem használ. Akkora (többszöri restart a routeremen) már megszünt a net eldobás probléma a telefonon. Mindenesetre beállítottam a routert automatáról fix csatorna használatára (amin a többiek nem sugároznak), azóta nincsenek gondjaim.

(#21028) lujó55 válasza krealon (#21025) üzenetére


lujó55
őstag

köszi a választ.
sajna továbbra sem működik úgy ahogy szeretném. célom: csak wifi-ről is lehessen használni, ne kelljen UTP kábelt kihúzni a szomszéd szobában lévő géphez.

(#21029) mandju


mandju
senior tag

Sziasztok!

dd-wrt firmwareben hogyan tudok beállítani egy internetkapcsolatot, ahol van felhasználónév és jelszó + statikus IP cím?

wndr3700 a router... ilyen statikus ip-s dologgal még nem futottam össze...

előre is köszönöm a segítséget!

* JVC DLA-Z1 * xyscreen soundmax 4k ultra thin frame 135" 2.35:1 AT * Trinnov Altitude 16 * FusionAmp * Apollon Audio NCMP 6350 * IMG Stageline STA800D * Lab Gruppen FP10000Q * HTPC MadVR * DIY H16-15 Bold Series 9.4.6 * VanDamme *

(#21030) Soma01 válasza mandju (#21029) üzenetére


Soma01
veterán

ide sem illik alapvetően...

(#21031) MOLLI14


MOLLI14
csendes tag

Légyszives , ha valaki tud a problémámra megoldás irjon! TL-WN722N wifim van , laptopomon használtam tegnap délig , sajons nem tudom mi történt semmit nem állitottam el semmihez nem nyúltam küldött jel van fogadott nincs , a kis ablakom lenn nem világit! Próbáltam ujra telepiteni....már kb. 13 x semmi változás , kihúztam , ujra inditottam, kapcsolatot javitottam semmi változás.
Dunawebes netem van itthon az asztali számitógépemen , eddig simán jött a net.
S.O.S!!!!!!!! :O :O :O :O

[ Szerkesztve ]

(#21032) adriano18


adriano18
tag

Segitséget szeretnék kérni, van nekem egy D-link DIR 615-ös routerem, az a baja hogy ha vezeték nélküli részét használom szakadozik ha töltök vagy interneten játszok.... Mobillal is rácsatlakoztam elinditottam letöltést és megszakad... Ha vezetékkel kötöm össze a gépet és a routert akkor minden jó.

Mi lehet a baj?

(#21033) jNk válasza MOLLI14 (#21031) üzenetére


jNk
senior tag

Másik wifi-s kliens (laptop, telefon) tudja használni a netet, vagy csak kábelen működik ?
A routert újraindítottad ? A problémás laptoppal be tudsz lépni a routerbe ?

(#21034) jNk válasza adriano18 (#21032) üzenetére


jNk
senior tag

Próbálj csatornát/frekvenciát váltani a router wifi részén, ha több hasonló router van a közelben akkor azok zavarhatják a tiédet. A távolság is instabillá teheti a kapcsolatot, milyen messze vagy a routertől ?

(#21035) adriano18 válasza jNk (#21034) üzenetére


adriano18
tag

10-15 méterre..

(#21036) urdug


urdug
aktív tag

Üdv' mindenkinek

Van egy a9t asus laptopom és a wifije nem működik az az nem tudom, hogy van e benne wifi antenna wilan. Eddig a gép vezetékesről ment kifogástalanul.

Ezt hol tudom megnézni. :F

A segítőkész válaszokat előre is köszönöm. :R

Egy napban 24 óra, egy ládában 24 sör van. Ez nem lehet véletlen!!!

(#21037) jNk válasza adriano18 (#21035) üzenetére


jNk
senior tag

Az még nem nagy távolság (ha csak nincsen 3-4 vastagabb fal is közben). Ezzel a programmal meg tudod nézni hogy milyen erősen veszi a gép a wifi jelét és másokét is, így ki tudod választani hogy melyik csatornára kell váltanod a routerben.

(#21038) firex66


firex66
csendes tag

Üdv mindenkinek!
Van egy ilyen home gateway-em[link] és szeretnék hozzá venni egy olyan eszközt amivel a wifi jelét tudom erősíteni.
A wifi jele annyira gyenge, hogy csak abban a szobában fogható amelyikben található!
Szerintetek mit kéne venni hozzá, hogy a jel lefedje az egész házat?
Acess Pointot kéne vagy Range Extendert?
Ezekben gondolkodtam:
1. [link]
2. [link]
Igaz a TP-linket nem nagyon szeretem mert már jártam meg egy routerukkal, de más alternatívát nem találtam.
Arra gondoltam, hogy a gateway-ba épített wifit kikapcsolom és egy másik, erősebb eszközzel helyettesíteném. Egy kétszintes kertes házról lenne szó, nem ártana a stabil erős wifi a házban mindenhol (a kertben nem olyan fontos).
Egy laptoppal és kettő telefonnal használnánk.
A keret kb.: 20.000Ft alatt szeretném.
Előre is köszönöm! :)

[ Szerkesztve ]

(#21039) Claude Leon válasza MOLLI14 (#21031) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Ha nem lát semmit, gyanús az antennacsatlakozás.
Teked le, és dugd vissza (az antennáját), hátha csak ennyi.

(#21040) Gubek-Einste válasza firex66 (#21038) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha a HGW wifi-je helyet szeretnéd használni a megvevendő eszközt és ezt kábellel kötnéd a HGW-re akkor egy AP kellene neked de jó lesz egy wifi router is amin kikapcsolod a DHCP-t és az egyik LAN portjába dugod a HGW-ből jövő kábelt.
A linkelt két eszköz közül inkább a 743ND-t vedd meg mivel az Lite N-es az 5110G G-s szabványával szemben + így kapsz néhány további LAN portot is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#21041) firex66 válasza Gubek-Einste (#21040) üzenetére


firex66
csendes tag

Igen, jól mondtad a HGW wifije helyett szretném használni. És egy kábel lenne összekötve.

(#21042) mezis válasza urdug (#21036) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Figyelmesen tanulmányozod a feliratokat. (Lehet, hogy az alján van.)
E közben gondosan felírod a pontos típusát, vagy lefényképezed a táblácskát.
Ezt vagy közzé teszed, vagy magad Google-zol, kiegészítve a típust egy "manual" vagy "kézikönyv" szóval.

Ha van is a "Wireless", "802.11b/g" felirat, lehet, hogy van egy ehhez tartozó kapcsoló, amivel még be kell kapcsolni.

Az op. rendszer (WinXP, Win7 ?) eszközkezelőjében is kutakodhatsz WiFi vezérlő és hozzá tartozó driver-ek után.

mezis

(#21043) urdug válasza mezis (#21042) üzenetére


urdug
aktív tag

Köszönöm válaszod, rajta leszek. :R

Egy napban 24 óra, egy ládában 24 sör van. Ez nem lehet véletlen!!!

(#21044) adriano18 válasza jNk (#21037) üzenetére


adriano18
tag

oksa köszi szépen

(#21045) urdug válasza mezis (#21042) üzenetére


urdug
aktív tag

Üdvözöllek

A notiban benne van a wifi és működik. :C Útmutatásod segített.

Mégegyszer köszönöm. :R :R :R

Egy napban 24 óra, egy ládában 24 sör van. Ez nem lehet véletlen!!!

(#21046) odrif válasza urdug (#21036) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

A windows-on belül a vezérlőpult, eszközkezelő, hálózati kártyáknál kell keresni.
Ha van benne és nincs telepítve a driver, azt a win jelezni fogja.

20 éve a Prohardveren

(#21047) urdug válasza odrif (#21046) üzenetére


urdug
aktív tag

Igen megtaláltam és minden rendben van és működik.

Köszönöm a segítségeteket.

Egy napban 24 óra, egy ládában 24 sör van. Ez nem lehet véletlen!!!

(#21048) firex66 válasza Gubek-Einste (#21040) üzenetére


firex66
csendes tag

Szia a kettőt hogyan kéne összekötni?
HGW----------------->AP
LAN2----------------->WAN
Sima utp kábellel vagy ilyen crosslink kábellel?

(#21049) hekkerman


hekkerman
tag

Csáó

Olyan kérdésem lenne, hogy notebookkal hogyan tudok netet megosztani wifin, úgy ,hogy ne látszódjon a hálózat?

Mert ugye csinálok ad hoc-t, beállítom az ip-ket, minden frankón megy, de ha más ránéz a wifi kapcsolataira, akkor ilyen kék háromszöges ikonnal megjelenik a létrehozott hálóm.

Na ezt szeretném kiküszöbölni valamilyen programmal, hogy csak az tudjon csatlakozni, aki tudja a hálózat adatait, lehetséges egyáltalán ilyen? Mondjuk egy specifikus wlan adapter driverrel? Mert most csak a windows kezeli, és úgy használom.

[ Szerkesztve ]

(#21050) nemdan válasza hekkerman (#21049) üzenetére


nemdan
senior tag

Ha valami tudja akkor az csak is a legfrissebb Connectify Pro lesz, bár az licenszes és a crackelt változatok tapasztalataim szerint elég megbízhatatlanok..bár kétlem, hogy lenne lehetőség az SSID elrejtésére, szóval szerintem az egyetlen alternítva egy router.Ott lesz lehetőséged elrejteni a hálózat nevét.

A google olyan , mint a nők... Be sem fejezted a mondatot , már találgat..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.