Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65651) csaszi75 válasza Multibit (#65649) üzenetére


csaszi75
senior tag

Árérzékeny kérdés volt.. és a saját választásával egy kategória..

(#65652) MaCS_70 válasza csaszi75 (#65647) üzenetére


MaCS_70
félisten

Vajon milyen lesz ennek a szoftvertámogatottsága?

Én látom ezeknek a nagyon alapszolgáltatású eszközöknek a létjogosultságát (pláne, ha márkásak), de kérdés, hogy a biztonságot hogyan tartják fenn.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#65653) Multibit válasza esbii22 (#65650) üzenetére


Multibit
veterán

Némileg gondolva a jövőre is: [link]

(#65654) esbii22 válasza Multibit (#65653) üzenetére


esbii22
őstag

Köszi neked is az ajánlást. :R

Ez még bőven belefér :)

[ Szerkesztve ]

iPhone 11 128 GB White, Apple Watch SE 44mm, Hyundai i30 II. gen.

(#65655) YellowFlash


YellowFlash
aktív tag

Halló!

Árulnak itthon 2.4GHz-es, vagy 2,4-5GHz dualos, SMA vezetékes yagi vagy parabolás wifi antennát valahol értelmes áron? Teszem azt... 5E Ft körül? :F

They don't know... PepeLaugh

(#65656) kpityu2 válasza YellowFlash (#65655) üzenetére


kpityu2
őstag

Parabolásat nem hiszem ennyiért, de biquad-ot esetleg. [link] [link] [link] Nekem sokáig egy biquad hozta a netet, valami magyar cég árulta ofszetparabolába helyezve.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#65657) zsiga68


zsiga68
senior tag

Esbii22@
Nekem ez van: [link]

[ Szerkesztve ]

(#65658) Stehe


Stehe
aktív tag

Sziasztok! Lenti javaslatra beszereztem edesanyamnak egy Tp-Link AX3000-es wifi kartyat, telepites soran vettem eszre, hogy sem a honlapon, sem a hozza adott cdn nincs hozza Windows 7es driver, csak Windows 10-hez… Erre van megoldas? Windows upgrade + ujratelepites most nem opcio… :-(

(#65659) zsiga68 válasza Stehe (#65658) üzenetére


zsiga68
senior tag

Próbáld kézzel frissíteni... Illetve a chip alapján is kereshetsz drivert

[ Szerkesztve ]

(#65660) Borisz76 válasza Stehe (#65658) üzenetére


Borisz76
veterán

Pedig érdemes lenne cserélni az elavult oprendszert....

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#65661) kpityu2 válasza Stehe (#65658) üzenetére


kpityu2
őstag

Már lassan a Win10 is kifut. Szerintem a hardveraprón tudsz jutányos áron retail licenszet venni. De ha csak böngészésre, facebookra kell, oda egy linux is megteszi. Akár úgy, hogy eleinte másik rendszerként a win mellé.
A gugli szerint egy Intel AX210 M.2 kártya van benne adapterrel, elképzelhető, hogy bármelyik ehhez jó driver megteszi. Az AX200 és AX201 kártyákhoz van Win7 driver: [link] Az Intel oldalán van egy Win7 driver ehhez a családhoz, nem tudom az AX210-et viszi-e: [link] A Win7-hez gyakorlatilag már semmi támogatás nincs, ez a kártya meg elég új.
Esetleg ha neten rendelted, becserélheted egy olyanra amihez még van driver.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#65662) Stehe válasza kpityu2 (#65661) üzenetére


Stehe
aktív tag

Köszi szépen! Nem a licence a probléma, csak rövid ideig vagyok otthon és legközelebb hónapok múlva jövök haza. Próbáltam a lenti linkeket, illetve meghackelni, de úgy tűnik ezen chipsethez már nincs driver egyáltalán Win7-re. Sajnos már beszereltem, mire rájöttem igy nem tudom visszavinni... De legközelebbre már készülök egy Win11 telepitéssel, meg egy kis memória bővitéssel is! :-)

(#65663) zsiga68 válasza Stehe (#65662) üzenetére


zsiga68
senior tag

Vista driver?
Ez se jó? [link]

[ Szerkesztve ]

(#65664) tomee987


tomee987
tag

Sziasztok!

Adott egy TP-Link TL-WR844N (2.4 GHz-es) router és egy TP-Link TL-WA855RE (2.4 GHz-es) range extender. A routerre 1 PC csatlakozik vezetékesen, a többi eszköz WiFi-n működik.
A probléma a következő:

Ha a jelerősítő csatlakoztatva van, akkor a routerre csatlakoztatott eszközök közül véletlenszerűen mindig van olyan eszköz amin nincs internet. Teljesen mindegy, hogy ez vezetékesen csatlakoztatott vagy WiFi-n. Fizikailag kapcsolódik a routerhez az eszköz, de kiírja "nincs internet".

Ha ilyenkor kihúzom a konnektorból a jelerősítőt, akkor rögtön van net az éppen problémás eszközön.
Mi okozhatja ezt? Router hiba? Vagy IP cím ütközés? (A router DHCP beállításaiban beállítottam, hogy 192.168.100.101-től 192.168.100.149-ig használjon IP címeket, a jelerősítőnél meg beállítottam, hogy 192.168.100.150-től 192.168.100.199-ig. A probléma így is jelentkezik.) Csak a routerre csatlakoztatott eszközöknél van ilyen. Ha a WiFi extenderre csatlakozok, nincs ilyen gond.

(#65665) mezis válasza tomee987 (#65664) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Hogy néz ki az étered? [link] vagy NetSpot

mezis

(#65666) Patice válasza tomee987 (#65664) üzenetére


Patice
nagyúr

Szerintem nem kellene mindkét eszköznek IP-t osztania.
Meg megnézném, hogy milyen csatornán működik a két eszköz, lehet interferencia is.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#65667) tomee987


tomee987
tag

Most épp nem tartózkodom a helyen. De családi ház, mikor néztem WiFi Monitorral, az egész házban csak ez az 1 WiFi volt elérhető. Szomszéd WiFi-k nem szűrődtek be sehol sem (vastag kőfalu régi építésű házak).
A jelerősítőn nem tudok csatornát állítani. Ugyanazt a csatornát használja mint amit a router. Jelen pillanatban a 2-es csatornát (20MHz sávszélességen). Az SSID eltérő a két eszköz esetében, amit az erősítő ad WiFi-t az SSID végén van egy "_REP" megjelölés.
Nekem az a furcsa, hogy van amikor a vezetékkel csatlakozó PC-n nincs internet. Ha kihúzom a jelerősítőt, akkor pedig 10mp múlva van a PC-n is net vezetékkel.

(#65668) Borisz76 válasza tomee987 (#65667) üzenetére


Borisz76
veterán

Ha van elfekvőben otthon egy régebbi routered, akkor azt - kábellel csatlakoztatva - beállíthatod AP módban.
Beállítani pedig így lehet....

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#65669) Dani82


Dani82
senior tag

Sziasztok, van egy telekomos 1000mbit-es elofizum itthon, a foldszinten jon be a net, becsatlakozik a telekomos routerbe es vezetek nelkuli neten csinal 5-600 mbps-t.
az emeleten van egy tp-link ac1200 router, amihez vezeteken kozvetlenul csatlakozik a telekom router. Viszont a tp-link wifijen a letoltes nagyon lassu. Max 10-12mb/secel tudok letolteni. Mi lehet a baj? (Lent es fent is kell a wifi, a tvk es tobbi eszkoz miatt.

(#65670) Patice válasza Dani82 (#65669) üzenetére


Patice
nagyúr

Olyan, mintha a TP-link csak 100 Mbites kapcsolaton lenne.
Ellenőrizd!

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#65671) Borisz76 válasza Dani82 (#65669) üzenetére


Borisz76
veterán

Nagy eséllyel hibás a kábel....8-ból csak 1 szál nem érintkezik rendesen , akkor Gigabitről visszadobja magát Fast Ethernet-re....ami elviekben tud 12.5 MB/s-t.
Gyakorlatban pedig 10-11 MB/s.

Remélem az AC 1200-s routered AP módban megy.....

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#65672) Dani82 válasza Borisz76 (#65671) üzenetére


Dani82
senior tag

hogy tudok belepni a TP linkbe? A gepem a tp link wifire csatlakozik, de a http://192.168.1.1/ a telekom routerbe lép :F

(#65673) csaszi75 válasza Dani82 (#65672) üzenetére


csaszi75
senior tag

tplinkmodem.net
De a modemem rajta kell lennie az IP-nek..
192.168.0.1.. vagy hasonlók..

(#65674) Dani82 válasza csaszi75 (#65673) üzenetére


Dani82
senior tag

koszonom, megvan. Sajnos igen AP modeban van, szoval nem tudom mi lehet a baj, mert a speedtest 400mbps-t mutat, azzal azert egy 40 Mbyte/s -el kene tudnom letolteni,nem?

(#65675) dudika10 válasza Dani82 (#65674) üzenetére


dudika10
veterán

Annyival tudsz letolteni, amennyi a teljes halozat legszukebb reszen atmegy.
Ha a speedtest 400Mbps-t mutat, akkor amikor a speedtest altal hasznalt szerverre csatlakozol, atmegy 400Mb masodpercenkent a halozaton (igen, ez jo kozelitessel ~40MBps).
Ha mas szerverrol csak 12MBps koruli sebesseggel jon az adat, akkor ott mas a helyzet. Lehet csak ennyit tud/enged neked peldaul.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#65676) mezis válasza Dani82 (#65672) üzenetére


mezis
nagyúr

Ha csak a Telekom az egyetlen router a lokális hálózatodon, akkor a TP-Link bizonyára kapja az IP címet, így az IP címe 192.168.1.x lesz. Egy IP scanner talán segít, bár a routerben is meg van a kiosztott IP cím.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#65677) Stehe


Stehe
aktív tag

Sziasztok!
Lenne egy teljesitmenybeli problemam az alabbi kapcsan: Itthon Digi a szolgaltato, gigabites csomagom van. A problemam az, hogy vezeteken sem gyorsabb a net maximalis sebessege 100-120mbitnel, vagyis kb. 10-12mbyte/s a maximum. Digi optikai kabelen jon be egy Digis modembe, ami ra van kotve egy gigabites RT-AC66U Asus routerre. A routerre pedig ra van dugva egy Asustor Nas, ami szinten tudna a gigabitet, de 12mbyte/sec sebessegnel meg nem toltott gyorsabban. Mindenhol Cat6e kabel van, a leghosszabb is 5-10 meter max. Szerintetek hol lehet a bottleneck / hogy lehetne megtalalni? Az itthoni gepemen nincs lan csatlakozo, igy nem tudom lemerni kulon a Digi modemet vagy az Asus routert, hogy kozvetlen rakotve mekkora letoltest bir… 5ghz-s Wifin 150mbitet merek a speedtesttel…

(#65678) Borisz76 válasza Stehe (#65677) üzenetére


Borisz76
veterán

2 hibalehetőség is van :

1.
A Digi olyan eszközt adott , amin NEM MINDEN LAN csatlakozó Gigabites.....van rajta a lassabb Fast Ethernet is....és abba dugtad a kábelt.
Megoldás : Keresd meg a Gigabites LAN csatlakozót és dugd oda a kábelt.

2. A Gigabites sebességhez mind a 8 db vezeték kell a kábelben.
Ha 1 db is megszakad vagy érintkezési hibás, akkor visszavált a lassabb 4 vezetéket használó Fast Ethernet sebességre.
Megoldás : Kábel cseréje vagy a csatlakozó újra krimpelése.

Gigabit Ethernet :
10/100/1000
Elviekben 125 MB/s sebesség
Gyakorlatban : 100-110 MB/s
Cat5e , Cat6 kábel kell hozzá vagy jobb.

Fast Ethernet
10/100
Elviekben 12.5 MB/s sebesség
Gyakorlatban : 10-11 MB/s
Cat5 kábel vagy jobb kell.

[Digi ONT , ROUTER , AP lehetőségek.]

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#65679) Gézengúz válasza Stehe (#65677) üzenetére


Gézengúz
addikt

Mivel telón kiméred a 100Mbit feletti értéket ezért a routerig megvan a gigabited. Amennyiben a routerre csatlakozva méred ezt.
A NAS és a router közti kábellel van probléma. Azt cseréld le/ krimpeld újra.

(#65680) Stehe válasza Borisz76 (#65678) üzenetére


Stehe
aktív tag

Koszonom a valaszokat!
Eszembe jutott, hogy egy regebbi gepemen van UTP csati, igy eszkozonoent kimertem:
- Huawei modem: 900 megabit
- NAS elotti kabelre dugva (routerbol indulo kb. 10 meteres kabel a falban): 450 megabit

Ket furcsa dolog is can:
- Miota leteszteltem a sebessebet eszkozonkent, mar a NAS is tolt 50megabyte/s sebesseggel, ezzel mar ki vagyok bekulve. Hogy eddig miert nem ment igy, mar X akta… :-) Viszomt szerencsere igy sem hardveres, sem pedig szoftveres problema nem all fenn.
- Rejtely, hogy a 900 megabit miert csokken le 450re. Ez a kabel nem cserelheto, falon keresztul megy egy gegecsoben. Viszont a kabel vege egy fali aljzat, es ezen aljzatba van dugva egy kulon kabel, ami a Nashoz megy. Lehet hogy a plusz csatlakozo a veszteseg oka?

(#65681) dudika10 válasza Stehe (#65680) üzenetére


dudika10
veterán

Nem azert, mert plusz csatlakozo, de lehet rossz minosegu.
Vegyel egy rendes CAT6-os fali aljzatot es csereld ki.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#65682) Harkovz


Harkovz
aktív tag

Sziasztok.Adott egy MSI CX650 laptop.A wifi gyorsítása miatt egy tplink t2ub usb wifi adapterrel használtam 5gGhZ hálózaton.Win7 volt rajta,de már igen lassú volt a gép, nem a wifi vagy a net, csak maga a gép.Újra telepítettem,win10 ment rá.Azóta az 5 GHz hálózaton nagyon lassú a net, használhatatlan.Többször újra telepítettem a drivert de ugyanez van.Ami érdekes, hogy van egy Cudy usb wifi adapterem is, azzal ugyanez a jelenség.A 2,4 GHz működik 40 MB/S a sebesség,de 5 GHz hálózaton szinte semmi.A hálózatot teszteltem telefonnal az 300 MB/S sebességet tud 5 GHz-en.Újra telepítés előtt jól működött, és villogott a led a sticken ha csatlakozott a hálózatra,most világít folyamatosan.Mi lehet a gond?

(#65683) Borisz76 válasza Harkovz (#65682) üzenetére


Borisz76
veterán

Eszközkezelőben van esetleg sárga felkiáltó jel az eszköznél ?

Mert , akkor nem jó a driver hozzá.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#65684) Redfox31


Redfox31
lelkes újonc

Sziasztok kis segítség kellene, van két laptopunk,ps4,okos tv, két mobil telefon. A probléma egyszerű minden eszköz jól működik a wifivel kivéve a két mobil telefont. A telefonok azt írják, hogy a wifi maximumon van de a gyakorlatban az a helyzet, hogy kábé semmit nem tölt be egyik telefon sem se egy facebookot normálisan se egy weboldalt minden más eszküzönk tök normálisan működik, hol lehet a gond?

[ Szerkesztve ]

(#65685) csaszi75 válasza Redfox31 (#65684) üzenetére


csaszi75
senior tag

Jó, de nem írtad le milyen WIFI-re csatlakoznak? Milyen router? Milyen egyéb eszközök vannak még a netezéshez?

(#65686) csaszi75 válasza Harkovz (#65682) üzenetére


csaszi75
senior tag

Próbáld meg a Wifi csatornát másikra állítani. Vagy ne automata legyen.
(Ehhez nem ért mobilra egy APP, amivel megnézed milyen WIFI csatornák vannak használatban a környékeden.. lehetőség szerint egy kevésbé használt csatornára állítsd.
Pl ez a Wifi Analyser: https://play.google.com/store/apps/details?id=abdelrahman.wifianalyzerpro&hl=en_US )
Illetve az 5GHz-es wifi-nél a routerben a sávszélességet fix-re állítani.. Pl: 20 MHz.

(#65687) Redfox31 válasza csaszi75 (#65685) üzenetére


Redfox31
lelkes újonc

PS4 wifiről megy, két laptop is wifiről megy jel maximumon és gyorsak is, okos tv wifiről megy és gyorsan betölt minden oldalt, a két mobil telefonnal meg ugyan úgy jel maximumon és kábé semmit nem tölt be, lassú. A ruter amire csatlakoznak az összes eszköz egy tp-link archer c6 a szolgáltató meg digi, én ennél többet nem tudok mert nem értek hozzá.
Csak fura az egész, hogy itt vagyok 3 métere a rutertől és a két telefonnal alig tölt be valamit, minden más eszközzel meg tök gyors.

(#65688) dudika10 válasza Redfox31 (#65687) üzenetére


dudika10
veterán

Mi a ket telefon?
Korabban mukodtek?
Elofordulnak keszulekek, ahol a bluetooth bekapcsolasa legyilkolja a wifit rendesen. Be van kapcsolva a bluetooth? Probald kikapcsolni.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#65689) doddencs


doddencs
senior tag

Sziasztok! Nemrég költöztünk egy két szintes házba, ahova napokon belül bekötik a telekom-ot. Földszinten a nappaliba, emeleten mindhárom szobába be van húzva a net kábel. 1000-es netet kértem, ajánlat szerint wifi 6 modemet adnak hozzá.

A ház minden sarkából szeretném a wifit élvezni, feltételezhetően ez az egy modem ehhez kevés lesz. Amiben segítséget kérnék, hogy milyen eszközökkel érdemes lefednem a házat úgy, hogy egy hálózaton legyek mindenhol? A telekom is nyújt valamilyen okos wifi megoldást, de valószínűleg, ha magam rakom össze, jobban járok.

Előre is köszi minden segítséget.

(#65690) Redfox31 válasza dudika10 (#65688) üzenetére


Redfox31
lelkes újonc

Szia, Galaxy A32 5G mindkét telefon, bluetooth nincs bekapcsolva, most próbáltam a régi telefonommal is ami egy Huawei P20 azzal is azt csinálja, wifi jel maxon de kábé egy oldalt nem tölt be normálisan. Fél éve van ez a jelenség, de az utóbbi 2 hétben nagyon eldurvult a helyzet.

(#65691) zsiga68 válasza Redfox31 (#65690) üzenetére


zsiga68
senior tag

Kapcsolj le minden klienst a routerröl és úgy próbáld a telefonokkal. Más routeren mit produkállnak a relefonok?
A mostani routeren ne legyen ugyanaz az SSID-je a két frekvenciának.
A teló is lehet túlterhet ha sok app fut a háttérben. 4g-n is lassú?
Csinálj egy virusírtást a telón.

[ Szerkesztve ]

(#65692) Redfox31 válasza zsiga68 (#65691) üzenetére


Redfox31
lelkes újonc

Sajnos sikertelen. Full Reset lett a vége és újra telepítettem a rutert, most szuperül működik a két telefonnal is már, de ha bármi van írok.
Köszi mindenkinek. :C

[ Szerkesztve ]

(#65693) Redfox31


Redfox31
lelkes újonc

Most másban szeretnék segítséget kérni, a fő ruterem a tp-link archer c6 ő egy digi zte modemről kapja az internetet, és a ház másik végében már alig van internet de szereztem egy régebbi tp link TL-wr940n rutert és hogyan lehetne azt megoldani, hogy ahol ez a wr940n van ott is legyen internet? A wr940n től jön internet kábel közvetlen az arcer c6-hoz és a digi zte modemhez azzal nincs gond. Hogyan kéne össze dugnom, hogy a wr940nről is menjen az internet és miylen beállítás kell?

[ Szerkesztve ]

(#65694) mezis válasza Redfox31 (#65693) üzenetére


mezis
nagyúr

Így.

mezis

(#65695) jézusom


jézusom
addikt

Sziasztok!
Olyan problémám van, hogy kaptam egy cisco ap-t, és szeretném beüzemelni. Lehet, hogy kell még hozzá valami eszköz, keresésimből valami kontrollert emlegetnek, nem vágom ezt az ökoszisztémát. Egy 3800 szériás AP-ről van szó, aminek lehet 48V-t adni, én POÉval oldottam meg, lanon látszik az ip cÍme, de nem tudok csatlakozni. Nem tudom egyáltalán ade web felületet. De AP-t minden esetre nem látok! Csak LANon! Kell ehhez valami hardver, vagy szoftver, hogy beüzemeljem?

Köszi!

(#65696) zsiga68 válasza jézusom (#65695) üzenetére


zsiga68
senior tag

Pl egy manual..

(#65697) Gubek-Einste válasza doddencs (#65689) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szintek, szomszédok) lenne használva?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi pénzt szánsz a beszerzésre?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#65698) mezis válasza jézusom (#65695) üzenetére


mezis
nagyúr

- [link]
- Én egy Cisco AP1240-at üzemeltem be. Azt csak soros porton lehetett beállítani, bár van rajta két UTP port is.

mezis

(#65699) jézusom válasza mezis (#65698) üzenetére


jézusom
addikt

Úgy érted ssh-n puttyval?

(#65700) mezis válasza jézusom (#65699) üzenetére


mezis
nagyúr

Régen volt (legalábbis a memóriámhoz képest), de valami hasonló rémlik. A Cisco leírása alapján csináltam.

mezis

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.