Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64101) dudika10 válasza kovacsroli (#64098) üzenetére


dudika10
veterán

Nekem hasonloan doglott meg egy TPLink T9UH, bar az USB-s volt. :(
Probalj szerezni egy masik wifi kartyat es azzal probald ki.

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#64102) sentry0 válasza Gubek-Einste (#64091) üzenetére


sentry0
tag

Köszönöm a választ!

Mivel lakótársamé a router, nem akartam mindenáron kibaszni vele, hogy veszek egy másikat. Úgyis remélhetőleg 1 éven belül elköltözöm, és akkor már saját routert veszek. Úgyhogy még szerintem jelentkezem majd, hogy mit ajánlatotok (addig úgyse tudom, hogy mik a körülmények/igények).

(#64103) csƵ


csƵ
őstag

Üdv!

1Gbit-es internetem van. A S@gemcom 5670 ONT bent van egy kis kamrában, hogy ne legyen szem előtt a kábellel együtt.
Így a szobában kb. 60Mbit a sebesség. Ezen szeretnék növelni, mert hát minek fizetem a gigabitet, ha tizedét tudom csak fogni.

AP-ra van nekem szükségem, amit a ház közepére rögzítek? Mit ajánlatok?

(#64104) Lali-213 válasza csƵ (#64103) üzenetére


Lali-213
senior tag

Szia,

Szerintem vegyél egy jó AX-es routert és az ONT-t tetesd át bridge módba.

(#64105) Alex91 válasza csƵ (#64103) üzenetére


Alex91
félisten

Mekkora az a haz...?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#64106) csƵ válasza Alex91 (#64105) üzenetére


csƵ
őstag

80m2, de vályog. Szóval van árnyékolás rendesen.
Routert nem szeretnék, csak egy falra szerelhető AP kellene, hogy a fallal körülvett zugból a nappaliba kivezethessem a wifi jelet.

(#64107) Lali-213 válasza csƵ (#64106) üzenetére


Lali-213
senior tag

Nekem egy TP-Link RE450 v2-m van (csak AC-t tud, de tud 5-600 Mbit körüli letöltést), ami egy konnektorba dugható eszköz, ami elég kompakt. Valami hasonló neked is jó lehet, ha mindenképp ilyet keresel.

(#64108) csƵ válasza Lali-213 (#64107) üzenetére


csƵ
őstag

Ez is jónak tűnik, ez hogyan működik?

(#64109) Alex91 válasza csƵ (#64106) üzenetére


Alex91
félisten

[link] , lehet valogatni...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#64110) Lali-213 válasza csƵ (#64108) üzenetére


Lali-213
senior tag

Utp kábellel össze van kötve a routeremmel (ONT bridge módban van) és külön fel kellett konfigurálnom (külön SSID, hogy ne akadjon össze a fő routerrel, mert nem mesh képesek sajnos). Egy külön egységként működik.

(#64111) csƵ válasza Lali-213 (#64110) üzenetére


csƵ
őstag

Ez nekem nem lesz jó. Marad az AP.

(#64112) Alex91 válasza csƵ (#64111) üzenetére


Alex91
félisten

Most mit is akarsz pontosan :F Wifi-t tovabbitani jelismetlovel, vagy vezetekes AP-t?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#64113) csƵ válasza Alex91 (#64112) üzenetére


csƵ
őstag

Nem akarok gyenge jelet továbbítani, szerintem nekem AP a jó.

(#64114) zsiga68 válasza csƵ (#64113) üzenetére


zsiga68
senior tag

Első lépésként keress egy jobb helyet a mostani routernek.

(#64115) csƵ válasza zsiga68 (#64114) üzenetére


csƵ
őstag

Nem keresek. Az direkt van azon a helyen.

(#64116) Lali-213 válasza csƵ (#64115) üzenetére


Lali-213
senior tag

Tervezed, hogy az AP-t kábellel kötöd össze az ONT-vel? Ha nem, akkor vannak kétségek a siker felől.

(#64117) csƵ válasza Lali-213 (#64116) üzenetére


csƵ
őstag

Persze. Ez a cél. Másképp nem tudom, hogyan működne.

(#64118) Lali-213 válasza csƵ (#64117) üzenetére


Lali-213
senior tag

Repeaterrel valószínű semmivel sem lennél beljebb. A korábban említett RE450-es képes repeater és access point módra is. Próbáltam mindkettőt, de muszáj volt kábelt húzni a router és az AP közé. Így rendben van.

(#64119) Frontiner


Frontiner
aktív tag

Sziasztok!

Remélem jó helyen kérdezem :F
Van egy Telekomtól vásárolt Strong Mesh hálózatom otthon. (2 készülék) Elhelyezése miatt a hátsó kertben már nincs wifi (nem tudom máshogy elhelyezni!). Egy sima jelerősítővel (pl. TP-link WA854RE) megoldható, fog csatlakozni a mesh-hez?
Köszi

 IPhone 15, AppleWatch SE, Airpods 2, MBA 13" 2015 

(#64120) rihi1


rihi1
tag

Üdv.
Van egy Tp-link wr841n routerem ami wifin kapja a netet és vezetékesre osztja a garázsba.
Jó lenne ott is wifi hálózat, de valamiért nem tudok csatlakozni, mindig visszadobja a jelszó kérést. kapcsolót írja, azt látom, de nem reagál rá. Nem tudna egyszerre osztani is meg venni is a wifi jelet.? köszönöm

(#64121) Dr.NX válasza Frontiner (#64119) üzenetére


Dr.NX
addikt

Vegyél egy ugyanolyan Strong mesh egységet, egy TP-Linkkel pont a mesh lényegét vennéd el.

Elfogadom a sütiket.

(#64122) Frontiner válasza Dr.NX (#64121) üzenetére


Frontiner
aktív tag

Vennék, ha lehetne még kapni....

 IPhone 15, AppleWatch SE, Airpods 2, MBA 13" 2015 

(#64123) rihi1 válasza rihi1 (#64120) üzenetére


rihi1
tag

kép lemaradt

(#64124) Dr.NX válasza Frontiner (#64122) üzenetére


Dr.NX
addikt

Valószínűleg másik modellel is működhet, pl. ezzel.
Online vedd, hogy vissza tudd vinni, ha mégsem jó.

Elfogadom a sütiket.

(#64125) Frontiner válasza Dr.NX (#64124) üzenetére


Frontiner
aktív tag

Köszi,megpróbálom akkor így.

 IPhone 15, AppleWatch SE, Airpods 2, MBA 13" 2015 

(#64126) Frontiner válasza Dr.NX (#64124) üzenetére


Frontiner
aktív tag

Lejárt a szerk.idő,bocs.
Most találtam a gyártó honlapján.... :(

A Mesh 1200 és a Mesh 1610 modellek nem kompatibilisek egymással

 IPhone 15, AppleWatch SE, Airpods 2, MBA 13" 2015 

(#64127) Soma01 válasza Frontiner (#64119) üzenetére


Soma01
veterán

Fog, jó lesz, csak nem lesz Mesh azon a jelismétlőn. Hálózat, net lesz, de külön rá kell majd csatlakozni a klinsekkel.

(#64128) daninet


daninet
veterán

Sziasztok! Elméleti kérdés:
Mi lehet a max sebesség egy mikrós szolgáltatónál? Tekintve, hogy a 60ghz sáv egy falevélre is érzékeny nem telepítik sehova, lényegében az 5ghz sávon ragadnak. Manapság egy mikrós szolgáltató max 50Mbps sebességet ad, speciális esetekben drágán 8x8 antennákkal 100Mbps.
Mi erre a várható út? Lehet még bármi fejlődés ezeken a használható alacsonyabb frekvenciákon vagy ez egy olyan dolog amin nem nagyon lehet túllépni?

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#64129) Doky586 válasza daninet (#64128) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"Mi lehet a max sebesség"
Ez elég egyértelmű
802.11 N, 40MHz vagy
802.11 AX, 80 MHz
azért jelentősen különbözni fog sebességben :D

(#64130) daninet válasza Doky586 (#64129) üzenetére


daninet
veterán

egy mikrós szolgáltatónál realisztikusak a 80mhz sávok lakott területen? vannak kétségeim

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#64131) Doky586 válasza daninet (#64130) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nalátod, akkor még annyi se. Ez wifi (pont-multipont) a sebesség az összes cellában levő előfizetőre oszlik szét. Ha ők nem használnák neked több jutna. :)

(#64132) daninet válasza Doky586 (#64131) üzenetére


daninet
veterán

gondolom ezért vannak a sebesség limitek és a garantált sebesség.
Szóval az eredeti kérdésre visszatérve: figyelembe véve minden technológiai fejlesztést és elérhető modern eszközt, mi lehet a max sebesség amit egy ilyen szolgáltató nyújthat mondjuk a jelenlegi 100mbps felett.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#64133) Doky586 válasza daninet (#64132) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

De a garantált sebesség ≠ max sebesség el.

(#64134) daninet válasza Doky586 (#64133) üzenetére


daninet
veterán

elbeszélünk egymás mellett :)értem, hogy nem egyenlő, minden internet szolgáltatónál van max és garantált. De a kettő jellemzően összefügg (egymáshoz arányos kivéve mobilnetnél ahol 0), és a max sebesség alapján adják el a csomagot és jellemzően próbálják is tartani magukat hozzá, hogy az ügyfélszolgálat ne őrüljön meg a bejelentésektől. Ha 100Mbps netért fizetsz, tudod, hogy a garantált mondjuk 25, de mérges vagy ha fixen 25-öt kapsz. GVH-nál sem biztos állná meg a helyét így eladni a szolgáltatásod :D
Ezért gondolom a max sebesség egy .. oké mérőszám ilyen esetben.

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#64135) Doky586 válasza daninet (#64134) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Akkor a wikipedia alapján kiegészítem a táblázatot, hogy mit tud a wifi:
802.11 N, 40MHz 600Mbps
802.11 AX, 80 MHz 4804Mbps
Nyilván ha a szolgáltató nem akar 8db antennát feltenni egy cellához és az előfizető se örülne 8db külön antennának a tetőn akkor ezen sebességek szépen feleződgetnek... Meg ez ugye a max linksebesség, a valós mondjuk jóval kevesebb. De biztos lesz aki 1Gbps-t fog hirdetni.

A garantált meg az ahol jogod van felmondani a szerződést. Ez nemigazán technikai paraméter hanem üzletpolitika, mondjuk legyen a max 2% -a? :DDD

(#64136) Geby


Geby
tag

Sziasztok!

D-Link Covr-1102-t lehet bővíteni valahogyan az alap két eszközön túl ?
Nem nagyon sikerül hozzáadjak plusz eszközöket....
Ezek nem olyanok, mint a Tp-Link Deco sorozat, hogy akár 100 eszközt is egymás után rakhatsz?

(#64137) Doky586 válasza Geby (#64136) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ha 100 kis wifis mesht libasorban felfűzöl akkor el tudom képzelni mennyi lesz a végén a sebesség... :DD

(#64138) Soma01 válasza Geby (#64136) üzenetére


Soma01
veterán

Milyet akartál hozzáadni?

(#64139) Geby válasza Soma01 (#64138) üzenetére


Geby
tag

Még két Covr-1102-t. Összesen 4 kellene.

(#64140) Soma01 válasza Geby (#64139) üzenetére


Soma01
veterán

Annak menni kellene. Firmware ugyanaz mindegyiken?

(#64141) Geby válasza Doky586 (#64137) üzenetére


Geby
tag

Én alapvetően csak ethernet backhaul-lal használom ezeket az eszközöket és úgy kiválóan működnek.

A Covr-1102 dokumentációban megtaláltam, hogy összesen 4 eszközt lehet összerakni hálózatba. Nagy küzdés árán 3 már működik egy hálózatban. A negyedik majd ma lesz hozzátanítva, de kb fél óra-1 óra egy ilyet megvalósítani, amíg így villog, úgy villog, nem akarja, látszik, de mégsem fehéren világít, stb. Nagyon küzdős. Ezt átlag Jóska nem biztos, hogy összehozza. Munkadíjban annyi rámegy mintha Deco-t vettem volna és az pik-pakk menne.
És ezek az eszközök valamiért nem akarnak automatán frissülni a legutolsó fw-re. Kézzel tolom rá mindre a legújabbat. Van egy másik ugyanilyen hw verziójú eszköz a látókörömben. Azok szépen felajánlják a frissítést.

[ Szerkesztve ]

(#64142) rendzso


rendzso
tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni. Van egy tplink archer ax3000e wifi+bt kártyám. Az eddigi gépemben mindig tökéleten működött, ez egy Asrock b75m r2.0 alaplapot takar. Azonban a gép fejlesztve lett, így az alaplap is megváltozott egy Gigabyte b450 aorus elite rev1.x-re. Ebben az alaplapban azonban nagyon gyakran problémákba ütközök.

A hibajelenség: (win 11 jelenleg) Számítógép bekapcsolásakor egyszerűen eltűnik a kártya. Ilyenkor ha felnyitom lent az internetes szekciót, egy pillanatra látom felvillanni a wifi és bluetooth csempét, de rögtön el is tűnik. Eszközkezelőben is csak az inaktív szekcióban találom meg, illetve a leírásában az Error code: 45 -öt írja, és tanácsolja hogy csatlakoztassam újra az eszközt.
Ezt kizárólag bekapcsolásnál csinálja, ha olyan kedve van és úgy indul el hogy rendben bekapcsolt, akkor az úgy is marad, és stabilan gond nélkül üzemel, ahogyan a régi lapban is mindig.

Amiket eddig láttam javaslatokat és próbáltam:

- driver frissítés a tplink illetve az intel oldaláról a chiphez való legfrissebbel is.
- alaplap bios frissítés, jelenleg már a legújabb van azon is
- bios-ban a pci valami féle generáció meghatározó állítása, ehhez egyáltalán nem értek, de GEN1, GEN2, GEN3 illetve Auto lehetőségek voltak elérhetőek. Mindet végignéztem.
- bios-ban energiagazdálkodási lehetőségek között is volt 3 opció a pci eszközökre, talán L0, L1 és auto lehetőségekkel, ezeket is végig próbáltam.

Általában bios-ba lépés után mindig rendben működött a kártya. (Jobban mondva nem emlékszem olyan esetre, hogy ne lett volna így) Ezért mindig azt hittem, hogy megvan a neki tetsző beállítás, de mindig kiderült, hogy sajnos nem így van.

Valaki találkozott már ilyen, ehhez hasonló esettel? Esetleg van javaslatotok, mit lehet még tenni?

Nagyon szépen köszönöm előre is a segítséget!

(#64143) mezis válasza rendzso (#64142) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Másik slot-ban próbáltad?

VGA kártyát másik slot-ba?

mezis

(#64144) rendzso válasza mezis (#64143) üzenetére


rendzso
tag

Ja igen, ezt kifelejtettem. Próbáltam másik slotban is, az alsó kettő között váltogatva. A VGA-t egyelőre nem pakoltam máshová, az a felső, talán gyorsabb, vagy megerősített slotban van. VGA-nak lehet köze hozzá?

(#64145) Doky586 válasza rendzso (#64142) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"Ezt kizárólag bekapcsolásnál csinálja"
Kapcsold ki a gyorsindítást. [kép]

(#64146) rendzso válasza Doky586 (#64145) üzenetére


rendzso
tag

Ezt még szerintem nem próbáltam. Munka után szerintem meg is nézem. Talán bios-ban is volt fast boot-ra valami lehetőség, ott szintén kikapcsolom majd.

Köszi az eddigi tippeket! :R

(#64147) dediferi


dediferi
friss újonc

Most vettem egy új HP 250 G8 Notebook PC-t. Lassúnak találom az internet elérését.
Megnéztem a WiFi adapter paramétereit: egy
Realtek RTL8822CE 802.11ac PCIe Adapter
van benne, amelynek a kapcsolati sebessége 144/144 (Mbps).

A speedtest szerint a tényleges internetelérésem jelenleg 70/40 Mbps.
Lehet-e ezt gyorsítani, vagy esetleg lecserélni a WiFi adaptert, hogy az 1Gigás internet előfizetésemet jobban ki tudjam használni a gépen?

(#64148) Borisz76 válasza dediferi (#64147) üzenetére


Borisz76
veterán

Van rajta gigás lan port?
Ha igen....használd azt.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#64149) Dr.NX válasza dediferi (#64147) üzenetére


Dr.NX
addikt

Milyen routered van?
Elméletileg a wifi adapter ax-re cserélésével és ax routerrel ki lehet maxolni a sebességet, ha a környezeti tényezők ezt lehetővé teszik.
A speedtestet appból nézd, ne böngészőből és több szervert próbálj ki.

Elfogadom a sütiket.

(#64150) mezis válasza Dr.NX (#64149) üzenetére


mezis
nagyúr

"...Lehet-e ezt gyorsítani..."
Talán.

mezis

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.