Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64351) mezis válasza viperabácsi (#64349) üzenetére


mezis
nagyúr

Meglátom, ha már látom a képet.

mezis

(#64352) viperabácsi válasza mezis (#64351) üzenetére


viperabácsi
addikt

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#64353) Livius válasza Multibit (#64350) üzenetére


Livius
őstag

Én is keresgéltem egy kicsit és találtam egy komplett pinout táblát minden key típushoz. Kösz a linket. Nekünk az SSD a prioritás, úgy hogy én ebből azt látom hogy az "M-key" lenne a jó, az elképzelhető, hogy az "M-key" slotba fizikailag berakható gond nélkül a „B+M-key” modul is?

Az SoC egy Zynq Ultrascale+ lesz amint ezt majd használni kéne. Ebben a SATA, USB és PCIe Gen2 HW block ugyan azon pineken osztozik, és van lehetőség arra, hogy más-más boot-imagevel az M.2 slot felé menő lanek átkonfigurálhatók SATA, USB, PCIe-re. Ha szerencsénk van és pont kiadja, akkor ugyan az az M.2 slot SW-esen átállítható majd "M-key" vagy „B+M-key”-re, sőt arra is látok esélyt, hogy egy utólagos saját tervezésű "M-key" to „A+E-key” adapterrel egy Intel AX210 Wifi modul is akár menjen.

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#64354) mezis válasza viperabácsi (#64352) üzenetére


mezis
nagyúr

Bocs, az egysávos (semmi AC1200) Asus RT-AC55U dokumentációját néztem.
Az AC1200-as dokumentációjában már semmi nyomát nem találtam "Tx power adjustment"-nek. Gondolom 2,4GHz-en is hasonló lehet.
Automatikus lenne a kimenő teljesítmény szabályozása? :F

Az 5GHz-et sokkal jobban "szeretik" a falak, födémek.

mezis

(#64355) viperabácsi válasza mezis (#64354) üzenetére


viperabácsi
addikt

Ugyan így néz ki a 2,4 ghz beállítása is igen.
Akor most hogy érted , hogy " szeretik " a falak födémek ? Jobban nyelik el mint a 2,4 ghz-t vagy kevésbé ?

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#64356) Borisz76 válasza viperabácsi (#64355) üzenetére


Borisz76
veterán

2.4 GHz Nagyobb hatótáv , lassabb adatátvitel.
5 GHz Kisebb hatótáv , gyorsabb adatátvitel.

Azaz az 5 GHz-s sávot jobban megfogja a fal a födém stb terepakadályok.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#64357) SPeti1984


SPeti1984
senior tag

Sziasztok!

Szeretném megkérdezni, hogy a Mesh csak azonos típusú routerek között működik? Pl egy Xiaomi AX3200 és Xiaomi AX1800 tud mesh-ben működni egymással?

(#64358) hcs57 válasza SPeti1984 (#64357) üzenetére


hcs57
őstag

Ha mindkettő tudja a mesh-t, akkor igen.

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#64359) Frontiner válasza hcs57 (#64339) üzenetére


Frontiner
aktív tag

Használtan venném, mivel nem kapható újonnan...

 IPhone 15, AppleWatch SE, Airpods 2, MBA 13" 2015 

(#64360) kicsipal válasza MaCS_70 (#64336) üzenetére


kicsipal
csendes tag

Helló, kicsit parkoló pályán volt a téma betegség miatt.

tl;dr két szinten vannak eszközök, amik különböző GHz-et kezelnek és kellene kommunikálniuk egymással, és nem akarok 3-4 hálózat közt váltogatni.

Egy NAS-on van nálam minden, innen nézünk filmet, tárolom a képeket, innen szól a zene és a többi szokásos. Van egy laptopom és TV-m ami csak 2,4 Ghz-et ismer. TV-n filmeket LAN összeköttetésen nézek, de ha pl youtubeozni szeretnék akkor az telóról hogy kiküldjem azonos hálózaton kell lenniük. Van egy Chromecast az emeleten, amin Wifin játsza le ugye a filmeket, oda elkél az 5ghz. De pl a termosztát is csak 24-et ismer az alsó szinten. Így pl ha fenn chromecastet használom 5ghz-en ami a fenti routerrel van, akkor nem látnám a lenti termosztátot, hogy kikapcsoljam a kazánt és így tovább.

ezért volt (van) úgy beállítva, hogy a vodafone Router lanját és egy vegyes wifit szór tovább a lenti TP-link. Eddig majd egy éven át amúgy patentűl működött is, nem akadt össze semmi, mindenki látott mindenkit, tette a dolgát.

Igazából ez a része még most is menne, ha a Vodafone Router nem mondaná azt, hogy "nyenyenye nem tudod a jelszót" (jurassic park után szabadon). Jobb ötletem egyelőre nincs kipróbálom ma, hogy más jelszót állítok be, hátha azzal van valami baja, bár ezt is több éve használom rendületlen.

Szóval ja, még mindig totál értelmetlen az egész, de mégis megtörténik.

(#64361) z123456z válasza z123456z (#63759) üzenetére


z123456z
senior tag

Sziasztok. Kis segítséget kérnék. Megjött a másik Xiaomi AX1800 ( egy ugyanilyen dolgozik most is ). Ami most a gyerek gépébe megy lan kábel, azt az új routerbe csatlakoztatom, és onnan a gyerek pc-jébe? Ő akkor továbbra is kábelen fogja kapni a netet? Az, hogy átmegy még egy routeren, nem fog rontani rajta, ping ilyesmi?
Valamint a mesh beállításához kell valamit bűvészkedni, vagy csak az alkalmazásban bekapcsolom a mesh-t, és a többit elvégzi? Vagy itt is meg kell adni a ppoe meg miegymást?
Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#64362) rvn_10


rvn_10
senior tag

Üdv.

Egy kérdésem lenne: Ez a [link] kártyát be lehet tenni ebbe [link] a lapba? És ha igen akkor nem kell hozzá semmi antenna meg semmi?

Gigabyte B760M Gaming X, I5 13400, 2x16 DDR4 Corsair Vengeance 3600Mhz, NZTX Kraken X61, Sapphire Pulse RX 5600XT, EVGA Supernova G2 750W, Samsung 850 Evo 128Gb, WD Blue 1TB, Phanteks Enthoo Pro M Acrylic

(#64363) mezis válasza rvn_10 (#64362) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Antenna kell hozzá. Ha csak egy lesz, akkor azt a MAIN felíratúhoz.
Az antennát a fém ház általában árnyékolja, szerencsésebb vételi helyhez ki kell vezetni.

Nem tűnik úgy, hogy lenne foglalat, csavarrögzítés az alaplapon.

Általában az USB-s WiFi adapter előnyösebb.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#64364) rvn_10 válasza mezis (#64363) üzenetére


rvn_10
senior tag

Üveg a ház oldala és kb 3 méterre van a router. Ezzel nem lenne gond, van usb wifim, csak nem képes a teljes sávszél átvitelére. (1000 helyett max 500 at tud.) Mit ajánlanál akkor helyette?

Gigabyte B760M Gaming X, I5 13400, 2x16 DDR4 Corsair Vengeance 3600Mhz, NZTX Kraken X61, Sapphire Pulse RX 5600XT, EVGA Supernova G2 750W, Samsung 850 Evo 128Gb, WD Blue 1TB, Phanteks Enthoo Pro M Acrylic

(#64365) Borisz76 válasza rvn_10 (#64364) üzenetére


Borisz76
veterán

3 méterre a router....akkor kábelt ajánlok !

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#64366) mezis válasza rvn_10 (#64364) üzenetére


mezis
nagyúr

+1 a kábelre.

mezis

(#64367) Multibit válasza mezis (#64366) üzenetére


Multibit
veterán

Nemár! ;]
Itt és a többi routeres topikban a KFT tagok vannak többségben ;) Én, mint kábelfetisiszta meg sem merek szólalni :P

(#64368) rvn_10 válasza mezis (#64366) üzenetére


rvn_10
senior tag

Pont telibe kellene vinni a szobán a kábelt...

Gigabyte B760M Gaming X, I5 13400, 2x16 DDR4 Corsair Vengeance 3600Mhz, NZTX Kraken X61, Sapphire Pulse RX 5600XT, EVGA Supernova G2 750W, Samsung 850 Evo 128Gb, WD Blue 1TB, Phanteks Enthoo Pro M Acrylic

(#64369) Borisz76 válasza rvn_10 (#64368) üzenetére


Borisz76
veterán

És ?

Nálam a router a gépemtől 20 m-re van......
Sőt....3 gép a ház 3 sarkában...a router a 4. sarokban !

Szépen el lehet rejteni, vezetni a kábeleket.
Én szerencsére "előre" gondolkodtam és lakásfelújítás alkalmával becsöveztük a házat és több mint 300 m Cat6 kábelt húztunk be.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#64370) Multibit válasza rvn_10 (#64368) üzenetére


Multibit
veterán

Hova vezetne ez? ;]
(Mabel)

(#64371) mezis válasza Multibit (#64370) üzenetére


mezis
nagyúr

Oda, hogy nem jöhetne majd újabb problémával: fele sincs meg az 1200Mbps-nek...

[ Szerkesztve ]

mezis

(#64372) rvn_10 válasza Borisz76 (#64369) üzenetére


rvn_10
senior tag

Jól van meggyőztetek. Kábelem is van a laminált szegély is kábelvezetős, de lusta vagyok nah :)Egyszerübb lett volna bepattintani egy kis eszközt az alaplapba :)

Gigabyte B760M Gaming X, I5 13400, 2x16 DDR4 Corsair Vengeance 3600Mhz, NZTX Kraken X61, Sapphire Pulse RX 5600XT, EVGA Supernova G2 750W, Samsung 850 Evo 128Gb, WD Blue 1TB, Phanteks Enthoo Pro M Acrylic

(#64373) MaCS_70 válasza kicsipal (#64360) üzenetére


MaCS_70
félisten

Oké, de miért kell ehhez az azonos SSID?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#64374) kicsipal válasza MaCS_70 (#64373) üzenetére


kicsipal
csendes tag

Mert anélkül nekem nem ismerték fel egymást az eszközök. Biztos van más megoldás is, de nekem bevált ez. Illetve miért baj, ha azonos SSID van? Épp ez lenne az AP-s rendszerek lényege.

Egyébként full értelmetlen az egész, sokadig újrakonfiguráció után fogtam és lecseréltem a jelszavam. Azóta működik minden ismét....

Szerintem Vodánál állíthattak valamit a firmwaren, vagy valami hasonló, mert a jelszó adott volt, egy éven át, jelenleg is azt mutatta, hogy "megfelelő" (egyébiránt 8 betű ebből egy nagy plusz kettő szám), mégse működöt. Míg az új hasonló jelszóval simán hibamentesen megy minden egyből. (persze miután átírtam egy laza két na alatt mindenhol is :D :D

(#64375) MaCS_70 válasza kicsipal (#64374) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nagyon nem így van!

Az eszközök NEM az SSID, hanem a BSSID (aka MAC) alapján azonosítják egymást. Ennél fogva nincs olyan szolgáltatás, amelyik azonos SSID-től függene. A roamingot biztosító rendszerekben az egységes hálózatnak nem oka, hanem következménye az egységes SSID.

Viszont több baj is van az azonos SSID-vel.

A legtriviálisabb, hogy az ember az SSID-t látja, így maga a felhasználó nem fogja látni, hogy az eszközei hová csatlakoznak.

A rendszer szempontjából már sokkal sztochasztikusabb problémák tudnak jelentkezni, és a hatásmechanizmusuk is vita tárgyát képezi (lásd fent: SSID-BSSID).

Az azonos SSID használata ugyanis alattomos instabilitást tud okozni a hálózatban. Nem mindig, nem mindenhol, számtalan körülmánytől függhet. Van, aki nem tapasztalja, én viszont csaka saját ismerősi körömben túl sokszor tapasztaltam ahhoz, hogy azt mondhassam, hogy nem ritka az ilyesmi. Jelesül hálózati kieséseket, balassulásokat, csatlakozási makacskodásokat tud okozni az azonos SSID.

Nem véletlen, hogy itt a fórumon is azok, akik kicsit komolyabban foglalkoznak wifis hálózatokkal, nagyon határozottan mondják, hogy NE HASZNÁLJUNK AZONOS SSID-T!

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#64376) Leki78


Leki78
tag

Sziasztok!
Van egy ilyen routerem: "TP-Link Archer C6 Wireless router, AC1200, Gigabit". Szeretném a hatótávját kibővíteni egy kicsit hátul a kertben.
Kinéztem egy ilyen jelerősítőt: "TP-Link RE315 AC1200"
Érdemes beruházni egy ilyen eszközre?

Le szoktál maradni a kedvenc műsorodról a Tv-ben? Ennek ezennel vége! Itt a megoldás: http://tvben.hu/zzepg/zzepg/ajanlas.php?ki=24

(#64377) MaCS_70 válasza Leki78 (#64376) üzenetére


MaCS_70
félisten

Attól függ, hogy mik az elvárásaid, de én nem a buherálós vonalon indulnék el.

Egy EAP110 Outdoor (14e Ft) vagy egy CPE210 (16e Ft) sokkal jobb választás lehet, a körülmények és az igények függvényében.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#64378) Borisz76 válasza Leki78 (#64376) üzenetére


Borisz76
veterán

Az ilyen "jelerősítők"-et olyan helyre kell tenni AHOL MÉG JÓ az EREDETI
WIFI erőssége. Majd szépen csatlakozik rá és saját wifi-t szór.
( SSID nevet és jelszót ERŐSEN AJÁNLOTT eltérőt adni ! )

Tehát külön hálózat lesz és fele olyan sebesség érhető el.
Azért fele....mert először veszi a jelet...aztán sugározza...majd veszi....sugározza. Tehár akármit is csinálunk a rendes wifi-n elérhető sebesség felét tudja.

Használható ha nincs más megoldás.

Ami egy fokkal jobb lenne ...pláne ha van elfekvőben egy saját routered :

A kívánt helyre utp kábelt húzni és a végére akasztani egy saját routert Acces Point módban ( AP ) ....vagy egy dedikált AP-t.
Így ott lenne 4 LAN csatlakozó és wifi is.
Nem lenne felezve a sebesség....sőt ha AC-s a wifi....akkor még gyors is lenne.
És igen itt is :
SSID nevet és jelszót ERŐSEN AJÁNLOTT eltérőt adni !

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#64379) Leki78


Leki78
tag

Köszönöm szépen a segítséget.

Le szoktál maradni a kedvenc műsorodról a Tv-ben? Ennek ezennel vége! Itt a megoldás: http://tvben.hu/zzepg/zzepg/ajanlas.php?ki=24

(#64380) mezis válasza Borisz76 (#64378) üzenetére


mezis
nagyúr

Miért jobb minden AP-nek más-más jelszót adni? :F

mezis

(#64381) Borisz76 válasza mezis (#64380) üzenetére


Borisz76
veterán

Igaz..az lehet ugyanaz de az ssid az legyen eltérő.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#64382) joczo1337


joczo1337
tag

Sziasztok!
2.4GHz-en egyertelmu a telitettseg miatt,de 5GHz-en lennek kivancsi a velemenyetekre.
Otthoni korulmenyek kozott(nem Budapest,nincsenek agyontelitve a savok) adott 3 AP a hazban,hogy mindenhol jo jelerosseg legyen.
Az a kerdesem,hogy mennyire befolyasolo tenyezo,ha a routerek szet vannak szorva kulon csatornakra,vagy az alap 36(42)-n van mind3 80MHz-es savszelen?Jelenleg csak a szolgaltatoit tudom feljebb rakni DFS csatornakra,a masik ketto olcsobb gigabites kategoria,ami nem tud DFS-t csak 5170-5250 kozott az 1db 80MHz-es csatit.
Szomszedot mar felraktam 134(136)-ra 40MHz-re,mert egyreszt en kezelem az ovet is,masreszt nem hasznalja ki,nekem meg a buszmegalloig kier :DD
Szoval erdemes kulon 80MHz-es csatornakra rakni a routereket,akar beruhazni olyanokra amiket szet lehet szedni egesz 128-as csatornaig,vagy ennyire nem lenyeges es maradhatnak DFS nelkuli 1db csatornan is?
(Kicsit szakmaibb,bonyolultabb a kerdes,de radioamatorkent erdekel :DD )

(#64383) MaCS_70 válasza joczo1337 (#64382) üzenetére


MaCS_70
félisten

Mindig érdemes nem ütköző csatornákat használni. Legyenek lehetőleg elszigetelve, esetleg teljes átfedésben, de ne félig átfedve.

De mi akadályoz meg abban, hogy kipróbáld?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#64384) mezis válasza joczo1337 (#64382) üzenetére


mezis
nagyúr

Ha a szomszéd úgysem használja, vedd vissza 20MHz-re a sávszélességét, meg tedd át a 136 környékére. [link]
2,4GHz-es sáv telített? (Falakon több jut belőle a túloldalra.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#64385) joczo1337 válasza mezis (#64384) üzenetére


joczo1337
tag

Azert tettem at,ha veletlen megy hozza valaki,akkor 40MHz-en ott van fent,de o csak egy osregi Core 2-es laptoppal hasznalja 2.4-en.
Nalam direkt azert van 2 ap,hogy ha mar gigabit jon be optikan,akkor ne 60-70mbit legyen a wifis cuccoknak..szoglaltatoi peldaul nem is enged 40MHz-et 2.4-en,mert tul sok szomszedos ap-t lat.
Egyebkent erdekes,a szomszed uj szolgaltatoi routerenek nagyobb lehet a kimenoje a fenti csatornakon,mert atrakba jobban kier,mint akar a 2.4.
Nalam akkor probalom szetszedni 5GHz-en amennyire tudom es engedik az ap-im,aztan ha lesz harmadik az emeletre,probalok olyat venni nem horror aron,amit egy harmadik 80MHz-es blokkra meg be tudok faragni.

(#64386) mezis válasza joczo1337 (#64385) üzenetére


mezis
nagyúr

Egy szolgáltatói WiFi router nem hiszem hogy a maximum felett sugározna.
Nagyobb nyereségű antennákkal el lehet érni valamivel nagyobb térerőt, a térnek egy szűkebb irányában.
Az elektromágnese hullámok terjedése, visszaverődése, elnyelődése tud produkálni érdekes jelenségeket. (Pl, spanyol TV adó megjelenése hazai "frekvenciavadász" TV-jén. Pár percig.)

mezis

(#64387) Doky586 válasza joczo1337 (#64385) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nyilván nem mindegy hogy egy adott mennyiségű teljesítmény 20 vagy 40 MHz en terül szét.
Olyan ez mint egy bögre víz ami a bögrében 5cm magasságú, de ha a bögréből átöntöd egy száraz medencébe ott az 1mm vízszintet se éri el.

(#64388) Alien4


Alien4
tag

Sziasztok, felig off temaval jovok... De ha levezetem, erteni fogjatok.
Panel, nekem archer ax73, szomszedoknak sokmindne mas.
Router oldalon nincs gond viszont ugye telepitett pc, vezetek nelkuli bill es eger (lenne...)
2 eve elkezdett random szaggatni a jel, elso sorban a bill "betui vesznek el"
Logitech k330 szett. Vettem masikat, ugyan az a gond. Masik gephaz. Most asszem logitech k8400 van, detto szaggat, asszony laptopjaban is 20 centire a receivertol. PC is mar uj lap, proci, memoria, oprendszer...szaggat.
Mar csak a 2.4ghz halozatok kiterheltseget tudom tippelni amik bezavarnak a kommunikacioba. Megoldas/otlet/alternativa barmi otletert konyorgom, mert kifogytam (30+ khufos BT bill-eger kombokat kihagynam :/)
Koszonom! :R :R :R :R

(#64389) mezis válasza Alien4 (#64388) üzenetére


mezis
nagyúr

A vezeték nélküli eszközöknek van saját, USB-s adaptere (BT)?

WiFi: [link]

Amit lehet vezetékkel csatlakoztatni, azt vezetékkel kell csatlakoztatni! :K

[ Szerkesztve ]

mezis

(#64390) Alien4 válasza mezis (#64389) üzenetére


Alien4
tag

Nem BT, hanem sima stickes. Tehat pont a 2.4ghz a bajom.
A vegen irtam hogy NEM akarok sok K hufot elkolteni BTs bill-eger kombora.
Figy, jelenleg a kanape melle van telepitve a PC. Vegig huztam neki a cat5e kabelt, meg hdmi kabel megy vissza a TVhez. De ugyan, had ne kelljen mar a elovennem X meter kabelt, hogy irhassak/egerezzek.
Atkozott panel, kompromisszum. Ha arra kerek segitseget, hogy oldjam meg...erre beirjak, hogy vezetek... Valsz, nem a sarokba telepitett PCmet es az ultrawide-ivelt monitoromat akarom vezetek nelkul hasznalni mert annyi influenszer fotot lattam mar :D
Problema adott, ti vagytok a "savok es vezetek nelkuli kommunikacio" hozzaertoi, ertelem szeruen ezt a szitut kellene megoldanom... :(

(#64391) mezis válasza Alien4 (#64390) üzenetére


mezis
nagyúr

Az a stick nincs eldugva, leárnyékolva vagy egyéb elektroszmoggal beborítva?
Akár egy dugasztáp is tud a közelében nagy zavart sugározni.
Ha USB-s, akkor hosszabbító kábellel tedd "látható" helyre.

Van információ a vezeték nélküli eszközeid által használt frekvenciáról?

[ Szerkesztve ]

mezis

(#64392) dudika10 válasza Alien4 (#64390) üzenetére


dudika10
veterán

Nalam sem tudnak tobbet a vezetek nelkuli eszkozok 2m-nel, tiszta ralatassal a vevore. Se az olcsok, se a dragak, hiaba igernek 10m-t a gyartok. :(
Nem hiszem, hogy van megoldas, de ha talaltal, szolj nekem is

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#64393) Borisz76 válasza Alien4 (#64390) üzenetére


Borisz76
veterán

Hidd el , hogy érdemes MINDENT amit lehet kábelezni.....
Pláne panel lakásban a bérházi körülmények miatt.
Rengeteg a zavaró rádiós tényező és ezt nem lehet normálisan más megoldással kezelni.

Esetleg : Létezik olyan fémhálós, vékony kialakítású tapéta, amit a falra ragasztva egy " Faraday kalitka " kialakítását teszi lehetővé....azaz a külső rádiós sugárzást csökkenti / megszünteti.
[EMI EMF Reducing Wallpaper-Faraday Copper Fabric Tape for Radiation Singal WiFi GPS Shielding (10 Meters Long)]
Ha ilyet teszel a falra, akkor a belső eszközöket nem zavarja külső tényező. Bár lehet, hogy a mobilod sem lesz elérhető miatta :D

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#64394) MaCS_70 válasza Alien4 (#64390) üzenetére


MaCS_70
félisten

"Problema adott, ti vagytok a "savok es vezetek nelkuli kommunikacio" hozzaertoi, ertelem szeruen ezt a szitut kellene megoldanom... :("

Borisz jól szólt.

A rádiós technika korlátait senki sem fogja tudni átlépni. A legjobb bicikliszerelő sem fogja tudni úgy feltuningolni a bringádat, hogy azzal egy óra alatt a családdal leérj Budapestről Siófokra.

Sok helyre, igényszintre jó a wifi, és egyre jobb lesz. De a fizikát nem lehet megerőszakolni.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#64395) kpityu2 válasza Alien4 (#64388) üzenetére


kpityu2
őstag

USB3 be tud zavarni a 2.4 Ghz-nek.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#64396) Alien4


Alien4
tag

@Mezis:
Stick elol-hatul-alul-felul is volt mar. Jelenleg hosszabbiton van, hogy magasabban legyen. Jelenleg kb parkany magassagban van.
Gep folott egy villam vedos eloszto-tolto aljzat van, de az mar a problema elott is ott volt. Kizarnam.

Router dinamikuson van, monitorozva kell is, mert ugye a sok router itt "vezekszik"...
Van egy yeelight mennyezeti lampa 2.4en, az BT gateway is.
Ez a nappaliban van, egy szobaban a geppel.
Arra van 3 temp-humidity sensor felcsapva BTn.
Kamera 2.4, xiaomi a gyerekszobaban lakas tulso vege.
Asszony telefonja 2.4, enyem 5on. Laptop ha megy 2.4
Max a lampat mondanam, de szkeptikus vagyok.
Melyik-milyen csatit hasznal, sajnos nem tudom hogy lehetne monitorozni, de netto barmire hajlando vagyok csak ez legyen megoldva...

@dudika10:
Oksi, menni fog majd PM

@Borisz76:
Koszi, de akkor mar inkabb tornem fel a tobbiek wifijet h lecsendesitsem oket xD

@MaCS_70:
Ja, csak hogy ez is 2.4et hasznal, meg minden... Lehetne legalabb ebben is savot managelni v nemtom. Nyamvadt wireless eger-vill kombo es 2 meteren delay/lagg/loss van... Ugy, hogy latszik a receiver

@kpityu2:
Sima aljzatban van PCn, mas aljzat nincs is hasznalatban. Azokat is teszteltem mar :(

Annyi jutott meg eszembe, hogy ha loss van, akkor a billentyuzet bal felet (jobbra van a pc) van, hogy "meg jon a jel" es lehet gepelni. Emiatt lett kiemelve a receiver a parkany magassagara, de most hosszabbitozzam fel a mennyezetig?! :(( :DD

(#64397) mezis válasza Alien4 (#64396) üzenetére


mezis
nagyúr

- A BT-ok ugyan kisebb térerővel, de beteríthetik a 2,4GHz-es sávot. Szomszédét is és Téged is a szomszédoké. Ezek a "zajok" nem jelennek meg a szokásos WiFi szkenneléseken.
- A kliensek (PC, Lapos, okos,...) kevesebbet szokta "adni", annál többet "venni". Vagyis ritkábban zavarnak.
Amit lehet tegyél át 5GHz-re.
- Egy lámpa kicsavarása nem lehet nagyon bonyolult, viszont információt adhat.
- Próbálj ki egy elektroszmog mérőt. [link]

[ Szerkesztve ]

mezis

(#64398) Alien4 válasza mezis (#64397) üzenetére


Alien4
tag

Kezdo vagyok a temaban, a szmog merovel miket lehet tesztelni/merni? Par soros leirast kerhetek esetleg? Koezonom :R

(#64399) mezis válasza Alien4 (#64398) üzenetére


mezis
nagyúr

EMF meter (elektroszmog mérő): Mindent mér. :D
- Elektromágneses hullámok: 50MHz-5GHz: 0-99.999μw / cm². A vezeték nélküli kapcsolatot ez zavarhatja. Leginkább a "vétel" helyén (USB-s stick).
- Elektrosztatikus térerő: 0-999,99 V / m
- Mágneses térerő: 0-99.999μT

"Spezifikation:

Material: ABS
Artikelgröße: 105 x 70 x 30 mm
Testbereich:
Leistungsdichte: 0-99.999μw / cm²
Elektrische Feldstärke: 0-999,99 V / m
Magnetfeldstärke: 0-99.999μT
Testgenauigkeit:
Leistungsdichte: 0,001 μw / cm²
Elektrische Feldstärke: 0,01 V / m
Magnetfeldstärke: 0,001 μT
Frequenzbereich:
Leistungsdichte: 50MHz-5GHz
Elektrische Feldstärke: 20Hz-100MHz
Magnetfeldstärke: 20Hz-1MHz
Stromversorgung: 3 x 1,5 V AA-Batterie (nicht im Lieferumfang enthalten)"

Én ilyeneket mértem:

[ Szerkesztve ]

mezis

(#64400) Kicsirics77


Kicsirics77
veterán

Sziasztok.
Olyan wifi eszközt keresek usb kivitelben ami tudja a monitoring funkciót.
Válaszokat előre is köszi.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.