Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25001) blg válasza blg (#24992) üzenetére


blg
senior tag

erre tudnátok valamit ajánlani nekem?

(#25002) mezis válasza blg (#25001) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Levehető antennás USB-et. Könnyebb, olcsóbb az ilyennel megkeresni az antennának a legjobb helyet.

Mekkora a sebesség igényed ?

mezis

(#25003) blg válasza mezis (#25002) üzenetére


blg
senior tag

semmi extra, egy sima g-s D-link router van

az antenna és a stick közé adnak kábelt is? Azt hittem, a vételi problémákat USB hosszabbító kábellel kell kiküszöbölni.

(#25004) kali válasza blg (#25003) üzenetére


kali
legenda

nem, nem szoksás adni, a levehető antenna azért lehet szempont, hogy esetlegesen nagyobbra cserélhető legyen rajta az antenna.
sokszor az usb kábeles hosszabbbítás is segít, ha sikerül olyan helyet találni a stick számára, ahol jobb/elég jó a vétel.
usb hosszabbítót sem minden stick mellé adnak, típusa válogatja.

[ Szerkesztve ]

(#25005) blg válasza mezis (#25002) üzenetére


blg
senior tag

nézegettem az ipon kínálatát

TP-LINK TL-WN722NC vagy TL-WN7200ND jó lenne? Melyik a kettő közül?

köszi

[ Szerkesztve ]

(#25006) mezis válasza blg (#25005) üzenetére


mezis
nagyúr

Nekem a 722-esnek egy korábbi változata van, rendben működik. Járt hozzá USB kábel is.
A 7200-asat nem ismerem.

mezis

(#25007) czgabi76


czgabi76
tag

sziasztok!
szerintetek melyik jobb hatótávolság növelésében?
wa5110g vagy wa901nd?

A felhasználó nevem csak kitaláció!

(#25008) Morcsoska


Morcsoska
csendes tag

Sziasztok!
Nem tudom jó helyre írok e, de lenne egy kérdésem.
Van egy TP-link TL-WR841ND amit most állítottam szolgálatba. Kábel neten kersztül jön a net ami 24MB/s sebességű. Router-t beállítottam rendesen ahogy egyik oldalon leírták így azzal nincs gond. Csak a notebook wifi kártyája a feleldatkezelőbe csak 150MB/s-t ismer fel. A wifi egy Atheros AR9285-s N szabványt kezelő kártya. A OP egy Windows 7 HP x64 jógtiszta.
A kérdésem az, hogy tudom elérni azt, hogy teljesen kitudjam használni a 300MB/s-t ami meg is jelenjen a feleadatkezelőbe is.
Illetve mit kell állítani a Windows-ba hogy minden jól mennyen.
A segítséget előre is köszönöm.
Ha nem jó helyen kérdezem akkor elnézést és ha tudtok link-et hol tegyem fel megköszönöm.

Bármit meglehet oldani csak akarni kell.

(#25009) jNk válasza Morcsoska (#25008) üzenetére


jNk
senior tag

Egy 300mbit/s sebességű usb wifi kártyát kell vegyél a notebook-hoz, mert a leírása szerint az az Atheros csak 150mbit/s sebességre képes.
A routerben a Wireless/Wireless Settings-nél a Max TX Rate-et állítva tudod 300-ra kapcsolni a wifi részét (ha Automatic-on vagy 40MHz-n van a Channel Width) de azt hiszem az már gyárilag azon van.

[ Szerkesztve ]

(#25010) kali válasza Morcsoska (#25008) üzenetére


kali
legenda

adott notis wifi modul csak 150 megabit/sec képes!
késtem, mobilról lassú vagyok... :)

[ Szerkesztve ]

(#25011) Gubek-Einste válasza czgabi76 (#25007) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Tekintve, hogy wa5110g csak G-s szabványt ismer a wa901nd 300-as N-es 3 külső antennás kivételével szemben így egyértelmű, hogy wa901nd lesz a jobb.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#25012) czgabi76 válasza Gubek-Einste (#25011) üzenetére


czgabi76
tag

ja,és adóteljesítményben?
mert én kültéri grid antennával használnám,kilométerre!

A felhasználó nevem csak kitaláció!

(#25013) Gubek-Einste válasza czgabi76 (#25012) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Akkor a wa901nd nem lesz jó megoldás mivel mind a három antennát le kellene cserélni, hogy teljesen ki lehessen használni a tudását.
Inkább ne vegyél már 2012-ben G-es eszközt, helyette vegyél egyet az alábbiakból: 743ND, WA701ND, WA730RE. Ezek mind Lite N-es eszközök és maximálisan ki tudod majd használni a tudásukat. Én személy szerint a 743ND-t ajánlanám mivel ez egy AP Client Router így a jövőben több dologra tudod majd használni.
Az adóteljesítmény törvényben szabályozott így legálisan kaphatóak között nincs lényegi különbség.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#25014) Morcsoska


Morcsoska
csendes tag

Köszönöm szépen a segítséget. Ezt nem gondoltam volna. Legalább oda írhata volna a gyártó a notebook oldalán ezt nem csak azt hogy N-t támodatja.
Mindig tanul az ember valamit. :R
Látam már pár gépet meg gyártó gépeket, de ezt nem gondoltam volna hogy ennyire férevezeik a vásárlot. Igaz ezt megszokhattam volna, de ezt azért nem gondoltam volna.
Majd lesz kedvem akkor veszek egyet,de maradok egyelőra a gyári wifi-nél.
Mégegyszer köszönöm az utána járást.

Bármit meglehet oldani csak akarni kell.

(#25015) Rokko77


Rokko77
csendes tag

Sziasztok !

Egy TP-LINK WRT54G routert használok már elég régóta. Egy gép vezetéken, másik gép, notebook, tablet, teló wirelessen lóg rajta. Eddig nem, tűnt fel semmi, a 8-12 MBit-es internetet frankón szétosztotta. Most viszont megemelték a sávszélességet 24 MBit-re amit a wireless eszközök már nem kapnak meg, max 12-13 MBit-et. Ha gépek között akarok másolni akkor is ez a maximum. Térerő nem lehet gond, a notebook kb. 3 méterre van a routertől.... Minden gépen W7 64 bites rendszer van. Valami ötlet mit csinálok rosszul ? Előre is köszi !

Korán keltem, hol az arany?

(#25016) kali válasza Rokko77 (#25015) üzenetére


kali
legenda

próbáld ki más/minden csatornán a wifi szórást, hátha találsz a jelenleginél kobbat!?!?
a 24 megabit/sec nem biztos, hogy teljesen átmegy, az 54-es hálózat jellemző valós sebessége 20 - 22 megabit/sec, attól többhöz már szélsőséges eset kell!

Morcsoska; nem félrevezetés, a hivatalos n szabvány előtt is voltak már ilyen jelölések, és ma is elfogadott dolog, érdemes mindig jobban megnézni, hogy pontosan mit vesz az ember!

[ Szerkesztve ]

(#25017) czgabi76


czgabi76
tag

Sziasztok!
Egy Wa5210g access pointtal tényleg el lehet érni kilométeres távokat?
vagy csak pont-pont kapcsolatnál?

[ Szerkesztve ]

A felhasználó nevem csak kitaláció!

(#25018) czgabi76 válasza Gubek-Einste (#25013) üzenetére


czgabi76
tag

köszi.

A felhasználó nevem csak kitaláció!

(#25019) cochy


cochy
tag

Sziasztok,
van egy asus (WL-500g) routerem, aminek 54Mbit-es WLAN sebessége van.
Nagyon meg vagyok vele elégedve, viszont a Wifi lehetne gyorsabb rajta. Arra gondoltam, hogy vennék egy nagyobb sebességű AP-t (108, 150 Mbit már elég lenne sztem), amit rákötnék a router Ethernet portjára (ami 100Mbit-es) ezáltal gyorsabb lenne a Wifi, vele együtt a belső hálózatom.
Szerintetek megvalósítható, van értelme? Tudtok ajánlani valami jó kügyüt? Néztem hardveraprón, de nem nagyon találtam semmi jót.
Köszönöm előre is.

[ Szerkesztve ]

(#25020) jNk válasza cochy (#25019) üzenetére


jNk
senior tag

Az ötleted megvalósítható és van is értelme akkor ha a kliensek is tudják a 150 vagy 300 mbit/s sebességet.
A sebességet és árat tekintve egy 2. routerrel jobban jársz mint egy ap-val, mert egy 150 mbit/s sebességű tp-link router kb 1-2e Ft-al olcsóbb egy ugyanilyen ap-nél, ami csak pár száz Ft-al olcsóbb egy 300-as tp-link routertől.

(#25021) kali válasza cochy (#25019) üzenetére


kali
legenda

az 54 és 150 közötti (108, 125...stb) jelöléssel ellátott eszközök felejtősek, azok még a g szabványra épülnek, csak kaptak valamilyen kiterjesztést (super-g és társai), ami által alig tudnak többet mint a normáls 54-es g szabvány, ellenben azt is csak akkor, ha az ellenoldal is tudja adott (super-g...stb) kiterjesztést!
csak egy gyakorlati példa; 54 megabit/sec jelölésű g szabványos átvitel valósan mérve 22 megabit/sec, két 125 megabit/sec jelölésű super-g képes eszköz között adott érték 28 megabit/sec, két 150 megabit/sec jelölésű lite-n eszköz között 60 megabit/sec, két 300 megabit/sec jelölésű n szabványos és mimo képes eszköz között pedig 80 megabit/sec!
a mért értékek változhatnak némileg, ezt a használt eszközök típusa és beállítása, továbbá a környezeti tényezők is befolyásol(hat)ják, de az arányok értéke mérvadó lehet!
arra figyelj - amit jNk is írt -, hogy g szabványos ellenoldalak mellé hiába veszel n szabványos router/ap eszközt, az ellenoldal nem tudja majd kihasználni a router/ap többletét, tehát minden marad a régiben, ha a sebességet nézzük!

(#25022) cochy válasza jNk (#25020) üzenetére


cochy
tag

jNk, kali : Köszi. Kinézek valami tp-linket és jó lesz. :DDD

(#25023) AXisBOLD


AXisBOLD
addikt

sziasztok.

adott egy notbook, amit kivittek külföldre és ott wifi-n lógva használtak. most az itthoni wifire nem lehet vele csatlakozni.

tudnátok segíteni a beállításban? mit hol kell, hogy itthon is használható legyen újra?

köszi

Aurea mediocritas

(#25024) kali válasza AXisBOLD (#25023) üzenetére


kali
legenda

a wifi beállításokat kellene ellenőrizni, esetleg átállították, hogy csak a kinti hálózatra kapcsolódjon automatikusan!?!?
látja a jelenlegi elérhető hálózatot?
milyen oprendszer?

(#25025) AXisBOLD válasza kali (#25024) üzenetére


AXisBOLD
addikt

igen látja. sőt, kapcsolódik is rá. de net nincs.

op.: win7 32.

nem állítottak rajta semmit.

ip címmel lehet valami???

Aurea mediocritas

(#25026) jNk válasza AXisBOLD (#25025) üzenetére


jNk
senior tag

Vagy nem kap ip címet a routertől, vagy már van egy beállítva ami valószínűleg nem jó a mostani hálózathoz.

(#25027) gban


gban
Közösségépítő

Az lenne a kérdésem, hogy használható-e egy wifi router wifi kártyaként?
Konkrétabban, ha egy laptop wifijével gyenge a jel, de van egy routerem, ami ugye antennás, akkor hogy tudom megoldani, hogy a router kapcsolódjon a wifi jelre, a routerből pedig sima lanon kapja a netet a noti?

Postázást nem vállalok.

(#25028) Gubek-Einste válasza gban (#25027) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ezt AP Client módnak hívják, az összes moddolható router-rel megoldható, gyárilag a TP-Link 743ND.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#25029) gban válasza Gubek-Einste (#25028) üzenetére


gban
Közösségépítő

Na ez nem pont az....
SMC WBR14-G ami van itthon elfekvőben, vele gondoltam megoldani.

Postázást nem vállalok.

(#25030) Gubek-Einste válasza gban (#25029) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Azzal nem fog menni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#25031) gban válasza Gubek-Einste (#25030) üzenetére


gban
Közösségépítő

Akkor túrok tovább, van itthon 2 Linksys AP is, ha minden igaz, csak nem találom őket.
Jelentkezem ha rájuk akadok.

Postázást nem vállalok.

(#25032) gban


gban
Közösségépítő

Meg is vannak, van egy WAP54G meg egy WAP54G ver. 3.
Ezek alkalmasak a célra?

Postázást nem vállalok.

(#25033) And válasza gban (#25032) üzenetére


And
veterán

A DD-WRT telepíthető rá (az összes hardver-verziójára), tehát megoldható.

(#25034) gban válasza And (#25033) üzenetére


gban
Közösségépítő

Vagyis ilyen firmware-t keressek, és akkor fogok találni benne olyan opciót / beállítást, hogy AP Client, és onnan már egyértelmű, kábel bedug, és a noti kapja a netet ha a wifire ráálltam vele?
1 db LAN csati van rajta, így az nem kérdéses hogy mit hova kell dugni. :B

Postázást nem vállalok.

(#25035) And válasza gban (#25034) üzenetére


And
veterán

Az 'AP Client' kicsit zavaró (mert most akkor AP vagy kliens?), de valóban így hívják egyes gyártók, egyébként a DD-WRT-nél ez a jobban érthető kliens-mód. Ebből mindjárt kétféle van: kliens és kliens-híd, előbbinél címfordítás van (tehát az eszköz routerként működik a WLAN-LAN között), utóbbinál nincs, vagyis WLAN-LAN oldalon mindenki ugyanabban a címtartományban marad. Ha már van egy megosztó router a hálózatban, és cél, hogy minden állomás könnyedén - port forward nélkül - elérje egymást, akkor a kliens-híd mód a nyerő.
"kábel bedug, és a noti kapja a netet ha a wifire ráálltam vele?"
Igen, de természetesen a wifi-eléréshez tartozó adatokat be kell állítanod: hálózatnév (SSID), titkosítási algoritmus, megosztott kulcs. Ha nyílt a wifi, akkor elegendő csak a hálózatnév megadása, vagy pedig a 'site survey' szolgáltatás (hálózatok keresése) képen megnyomni a csatlakozás / Join gombot, és menni fog.

[ Szerkesztve ]

(#25036) czgabi76


czgabi76
tag

helló!
Ha a Tp-link wa5210g-re külső antennát csatlakoztatok akkor a beépített antenna vele együtt működni fog?

[ Szerkesztve ]

A felhasználó nevem csak kitaláció!

(#25037) gban válasza And (#25035) üzenetére


gban
Közösségépítő

Nincs semmi, van egy ingyen wifi, arra bárki csatlakozhat, csak ha messzebb van a noti akkor gyenge a wlan-ja, ezért akarom így megoldani.
Akkor melyiket válasszam?
Illetve az is elképzelhető, hogy néha 2 noti menne így, wifi AP, switch, onnan meg a 2 noti.
Ez esetben hogy járjak el, az AP esetében kell csak állítgatni ha jól gondolom, a switchbe csak be kell dugni, megoldja magától? Uplinkbe az AP, a többibe meg a notik?
Mindkét variáció érdekelne, vagyis mit válasszak ha tuti csak 1 noti lesz, illetve ha tuti előfordul hogy 2-nek kell egyszerre net, úgy, hogy a választásnak megfelelően kialakítva, beállítva utána ne kelljen már állítgatni? Egymás elérése nem fontos, csak az internet elérés.
Köszönöm a fáradozást előre is, tudom, nem rövid a válasz. :B

[ Szerkesztve ]

Postázást nem vállalok.

(#25038) And válasza gban (#25037) üzenetére


And
veterán

Mivel egy szokásos beépített kliens-eszköznél (wifi-adapternél) nincs értelme a címfordításnak, hisz csak egy gépet lát el, válaszd a kliens-híd módot! A címfordítós sima kliens akkor jöhet jól, ha pl. wireless internetszolgáltatóhoz (WISP-hez) csatlakozol, és az csak egyetlen kapcsolatot enged, amit te - egy hagyományos vezetékes routerhez hasonlóan - szeretnél megosztani több vezetékes kliensgép között. Címfordításra nem lesz szükséged akkor sem, ha több gépet teszel mögé switch segítségével, hiszen egy nyílt hálózatra csatlakozol. A switch bekötése mindegy, az egyszerűbb példányokon amúgy sincs uplink port. A switch önmagában nem választhat el címtartományokat ,nem tud NAT-olni, vagyis minden gép látni fogja a többit. A kliens-híd egy olyan router lenne, amelynek a vezetéknélküli (WLAN) csatlakozása végzi azt a funkciót, amelyet vezetékes routernél a WAN-port. Erre pedig nincs szükséged.

#25036: Nem! Egyébként értelme sem volna, ez egy b/g-szabványú eszköz, egyetlen beépített antennával. Mivel a manual szerint nincs lehetőség az antennák fizikai átkapcsolására vagy kiválasztására (kapcsolóval vagy webfelületen sem), ezért minden valószínűség szerint úgy működik, mint egy kétantennás b/g-router, de erről a második antenna hiányzik, csak a csatlakozása van meg. Azaz antenna-diversity módban megy, addig használja az egyiket (vagyis a beépítettet), amíg arról normális jelet kap. Ha az aljzatra antennát kötsz, és a saját antennájáról demodulált jel már túl nagy bit-hibaarányú lesz, akkor lekapcsolja a belső antennát és aktiválja az aljzatra kötött 'külső' antennát. Így végső soron csakis a belső 12 dBi-s antennánál nagyobb nyereségű antennát van értelme rákötni, azt is a nagyobb hatótáv érdekében, és ilyenkor a beépített antenna automatikusan lekapcsolásra kerül.

(#25039) VGYke


VGYke
addikt

Csak egy kis érdekesség itt: Támadás otthoni routerek ellen

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#25040) gban válasza And (#25038) üzenetére


gban
Közösségépítő

Köszönöm, nagyjából megértettem.
Ezek alapján első lépésben kiválasztom a moddolt firmwaret, aztán itthon kipróbálom hogy működik-e a gyakorlatban a rendszer.
Ha gubanc lesz, maximum kérdezek még, de úgy tűnik simán menni fog.
Köszönöm még egyszer.

Postázást nem vállalok.

(#25041) AXisBOLD válasza jNk (#25026) üzenetére


AXisBOLD
addikt

ok. es a megoldás? :)

Aurea mediocritas

(#25042) VGYke


VGYke
addikt

jNk, And, nagyon köszönöm válaszaitokat! Van még mit tanulnom... Tovább kisérletezem.
2 hete üzemeltem be az új routeremet, most állítgatom, kísérletezem vele. A lassulás miértje azért merült fel bennem, mert a routeremre van kötve egy usb-s HDD és a router mindenkivel csak WiFin kommunikál (nincs drót).
Kezdetben a router (HDD olvasás)-PC írás között ilyen volt 2,4 WiFin a másolási sebesség:

Tehát 70MBps körüli. Mostanában ugyan azon fájlt, ugyan olyan körülmények között másolva, 8400kb/s, azaz kb. 66MBps mérek. Máshol meg azt olvasgatom, hogy ennek az értéknek meg kellene lennie a 13Mb/s, azaz 100MBps felettinek. Ok tudom, ez frimware és hardver függő is, viszont a hardver erős. QoS kikapcsolva.
WiFi beállításaim:



Szerintetek jó így, vagy érdemes kísérletezni valamivel?

kutya az ember legjobb barátja... lenne, ha tudna kölcsönadni

(#25043) meszi3


meszi3
tag

Szerintetek ez mennyire kamu?
[link]

Szóval... 98dbi-s antenna :Y kicsit soknak tűnik, meg egyáltalán letud adni az usb port majdnem 7 wattot?

(#25044) czgabi76


czgabi76
tag

valaki segítene?
[link]

A felhasználó nevem csak kitaláció!

(#25045) czgabi76 válasza meszi3 (#25043) üzenetére


czgabi76
tag

igen kamu.
7 wattot egy usb port nem ad le,max 2 wattot szerintem.
98dbi-s wifi antenna meg nem is létezik.

A felhasználó nevem csak kitaláció!

(#25046) 4ron


4ron
senior tag

Üdv.

Van egy TP-LINK márkájú WLAN kártyám, amit már nem használok. Vettem egy laptopot és jelenleg nincs pénzem routerre. Arra gondoltam, hogy létrehozok valamilyen módon hídkapcsolatot az internet (LAN kártyán érkezik) és a WLAN kártya között úgy, hogy a WLAN kártya WiFi-ként működjön. Mini antennám van a WLAN kártyához, már csak a megvalósítás nem nagyon akar menni. A gép, amin meg kéne csinálni, WInXP SP3 fut.

Ezen kívül: hogyan lehet a régi, WinXP gép és a Win7 gép között olyan hálózatot létrehozni, mint XP/XP között az "Otthoni vagy kisebb munkahelyi hálózat létrehozása" funkció segítségével? Totál új vagyok Win7-hez és nem tudom összehangolni a dolgokat. Régen csak elindítottam mindkét gépen a varázslót és beállította, most viszont nem találok semmit a 7-esen.

A segítségeket előre is köszönöm.

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#25047) krealon válasza 4ron (#25046) üzenetére


krealon
Topikgazda

Szegeny ember szoftwer wifi routere a Connectify

(#25048) nemdan válasza meszi3 (#25043) üzenetére


nemdan
senior tag

mekkora kamu úristen :Y :C

A google olyan , mint a nők... Be sem fejezted a mondatot , már találgat..

(#25049) jNk válasza czgabi76 (#25045) üzenetére


jNk
senior tag

And már válaszolt rá neked 2 hozzászólással később.

(#25050) czgabi76 válasza jNk (#25049) üzenetére


czgabi76
tag

ja.nem láttam,köszi hogy szóltál.

A felhasználó nevem csak kitaláció!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.