Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65701) doddencs válasza Gubek-Einste (#65697) üzenetére


doddencs
senior tag

Tegla haz, fsz + emelet, egyutt 110 nm.
Ami aktivan hasznalna: harom laptop, 2 mobil, 1 tablet, 2 tv, playstation, robotporszivo. Aztan a mosogep, suto is tud wifit, de talan azok szamitanak legkevesbe.
Arat nem tudnam beloni, a telekom okos wifije 2 extra eszkozzel 70 korul allna meg korulbelul. Az szerintem lefedne a hazat.

(#65702) Harkovz válasza Borisz76 (#65683) üzenetére


Harkovz
aktív tag

Nincs,a Tp link oldaláról töltöttem le,és frissítettem is,aztán újra feltettem de semmi.

(#65703) Harkovz válasza csaszi75 (#65686) üzenetére


Harkovz
aktív tag

Sajnos ez sem segít.Valami a géppel lehet.Valami beállítás lehet vagy nem tudom.

(#65704) Multibit válasza Harkovz (#65703) üzenetére


Multibit
veterán

Live linuxot neki!
Amúgy az a nano izé, amit vettél, kb. semmire sem jó :(

(#65705) Harkovz válasza Multibit (#65704) üzenetére


Harkovz
aktív tag

De elég jó.Úgy néz ki megoldódott,az USB 3.0 driverét a laptop gyári CD-ről vissza telepítettem és most jó.Tényleg vigyázni kell a driver boosterrel,sokszor rosszabb amit telepít.Bár érdekes,hogy hiába raktam sima USB-be akkor sem volt jó.Nem értem,de a lényeg,hogy jó most.

(#65706) Multibit válasza Harkovz (#65705) üzenetére


Multibit
veterán

A helyedben inkább kicseréltem volna a belső wlan kártyát egy modernebbre. Mondjuk, innen.

(#65707) Harkovz válasza Multibit (#65706) üzenetére


Harkovz
aktív tag

Ez jó ötlet,csak nem igazán értek hozzá.Honnan tudom meg,hogy melyik jó a géphez?Főleg BT-s dual band-es kártyát vennék hozzá,ha biztosan jó.

(#65708) Multibit válasza Harkovz (#65707) üzenetére


Multibit
veterán

A legegyszerűbben úgy, hogy szétszeded a laptopot :)

(#65709) Harkovz válasza Multibit (#65708) üzenetére


Harkovz
aktív tag

Na elvileg rájöttem, PCI-E 2.0 amit támogat a gép.Ha nem kell csak a hátulját levenni,mint a RAM cseréhez akkor lehet megpróbálom.Egy PCI-E kártyahely van is szabadon az AIDA64 szerint.

(#65710) Redfox31


Redfox31
lelkes újonc

Sziasztok, köszi az edigi segítségeket.

Újabb kérdés, a tp-link re200 hatótáv nővelő használható ruternek is? van rajta egy utp csatlakozó ha én abba be dugom a kábelt másik felét a ruterbe ami jó messze van tőle akor elvileg ez a re200 ruterként is üzemelne? vagy melyik tp link hatótáv nővelő tudja ezt a funkciót ha ő például nem tudja?

(#65711) mezis válasza Redfox31 (#65710) üzenetére


mezis
nagyúr

- [link]
- UTP kábellel csatlakoztatva bármelyik WiFi router alkalmas.

Az SSID-k jobb ha nem azonosak, bár lehet kísérletezni.

mezis

(#65712) Gubek-Einste válasza doddencs (#65701) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Két darab Asus AX55/AX58Uv2/TUF-AX3000v2 ami megfelelő lehet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#65713) Landsmann


Landsmann
addikt

Üdv mindenkinek!
Win10-ben a mentett wifi hálózatok priorizálását hogy lehet beállítani? Win7-en ez egyszerű volt, de 10-en egyszerűen nem találom. Preferencia, név vagy forrás alapján lehet a sorrendet felállítani, de azt nem, hogy több elérhető hálózat esetén melyikre csatlakozzon automatikusan.

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#65714) kpityu2 válasza Landsmann (#65713) üzenetére


kpityu2
őstag

https://www.tenforums.com/tutorials/92180-change-network-adapter-connection-priorities-windows-10-a.html

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#65715) Landsmann válasza kpityu2 (#65714) üzenetére


Landsmann
addikt

Kö9szi, de szerintem ez nem az ami nekem kell. Példa. egyszerre van több elérhető wifi hálózat. Ezek legyenek 1, 2, 3 néven. A gép automatikusan csatlakozik a 2 nevűhöz, de én azt szeretnélm, ha a jobb térerejű 3-ashoz csatlakozzon automatikusan.

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#65716) Multibit válasza Landsmann (#65715) üzenetére


Multibit
veterán

a jobb térerejű...
Akkor neked nem több random hálózatra van szükséged, hanem mesh-re, vagy vezérelt AP-k hálózatára.

(#65717) Landsmann válasza Multibit (#65716) üzenetére


Landsmann
addikt

Akkor várjunk egy kicsit. Még most kezdtem el használni 10-et, korábban 7 volt. A 7-esen úgy volt, hogy az engedélyezett hálózatok szerepeltek egy listában, ugyanúgy mint a 10-en. Viszont ott a csatlakozási sorrend a lista elejéről indult. Tehát a listában előrébb állóra csatlakozott akkor is, ha annak a térereje kisebb volt mint a 2-esnek. Akkor itt a Win10-en már úgy van, hogy mindig a nagyobb térerővel rendelkező wifi hálózatra fog csatlakozni?
Azért van több hálózat, mert egy routerrel nem lehet lefedni az egész házat megfelelő jelszinttel.

[ Szerkesztve ]

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#65718) Multibit válasza Landsmann (#65717) üzenetére


Multibit
veterán

Azért van több hálózat, mert egy routerrel nem lehet lefedni az egész házat megfelelő jelszinttel.
Szinte mindenki ezért tart több routert/AP-t :)
Ezt írtad: "azt szeretnélm, ha a jobb térerejű 3-ashoz csatlakozzon automatikusan". Ezt egy statikus listával nem lehet megoldani. Tök mindegy hányas Windowsról van szó. Ha egy telefonnal a kezedben mozogsz a házban, mindig más lesz a "legerősebb" AP :K

(#65719) MaCS_70 válasza Landsmann (#65717) üzenetére


MaCS_70
félisten

Kicsit félreérthető volt számomra, amit írtál.

Igaz, hogy a boltban router néven vett eszközökről van szó, de ezek nem routerek a hálózatodban. Azt írtad, hogy több router van és több hálózat -- ez így azt jelenti, hogy több önálló hálózatod van.

Nálad a jelek szerint egy hálózat van (egy routerrel, amelyben AP is működik -- mont általában), és ebben a hálózatban több, AP-ként üzemelő kombi routered van, amelyek önálló, saját SSID-t hirdető wifi doméneket hoznak létre maguk körül.
Ezek IP-szempontból nem külön hálózatok, mivel a címkiosztásuk nem önálló, a központi router felelős az IP-címekért. Egy hálózatban egy routert (DHCP-szervert) használunk.

Ha a Windows-eszközöd mobil, tehát vándorol az AP-ok között, akkor szükség lehet a köztük történő váltásra. Amint Multibit írta, ehhez hálózati segítség kell, otthoni viszonyok között mesh. A kliensek ugyan szeretnek a legerősebb AP-hoz kapcsolódni, viszont azt maguktól mindaddig nem engedik el, amíg kapcsolódni tudnak -- még akkor sem, ha az a kapcsolat már használhatatlan és van sokkal jobb.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#65720) Landsmann válasza MaCS_70 (#65719) üzenetére


Landsmann
addikt

Igen, nem fogalmaztam pontosan. Tehát van egy internet kapcsolatom, ami bemegy egy routerbe. Abból kábelen csatlakozik másik két router. (nevezzük így) Mindhárom klülön SSID-vel rendelkezik. Az Ismert hálózatok kezelése felületen a laptop számára minden engedélyezett wifi kapcsolat ott van. (6 db) Ebből a 6-ból 3 itthoni kapcsolat. A rendezés módja mindegy hogy mi, elsődlegesen mindig a Preferencia szerinti rendezés listában első helyen álló wifi kapcsolatra áll rá, noha nem is annak a legnagyobb a térereje. Ha a rendezést átállítom Forrásra vagy név szerintire, a sorrend változik, de elsődlegesen akkor is ugyanahhoz a wifi kapcsolathoz ragaszkodik. Csak kézzel tudom áttenni a nagyobb térerejű 5 GHz-es frekvenciájú kapcsolatra. Gopndolom, ha a listában ez lenne az első helyen, akkor ehhez csatlakozna. De nem tudom a sorrendet megváltoztatni. Windows 7-ben simán lehetett fel-le mozgatni a kapcsolatokat a listában és a lista elejétől fogva az első elérhető wifi kapcsolatra csatlakozott. Nekem ez hiányzik kissé.

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#65721) MaCS_70 válasza Landsmann (#65720) üzenetére


MaCS_70
félisten

A Microsoftnak valamiért nem tetszik, hogy a felhasználó sorrendeket állít be. Ez már a harmadik olyan lista, amelyben nem én döntöm el, hogy mi történjen. És kettőben ezek szerint a már meglévő lehetőséget vették el, hogy rohadnának meg...

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#65722) Landsmann válasza MaCS_70 (#65721) üzenetére


Landsmann
addikt

Most csinálam egy próbát. Kézzel áttettem másik wifi kapcsolatra. A listában is az ugrott első helyre. Wifit kikapcsoltam, majd vissza. Az utoljára haszált kapcsolata állt rá. Szóval akkor ez így működik.

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#65723) MaCS_70 válasza Landsmann (#65722) üzenetére


MaCS_70
félisten

Tehát vacak, de legalább kiismerhető. :)

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#65724) eL Geri


eL Geri
őstag

Sziasztok!

Sose merültem el a vezeték nélküli hálózatok világában, "csak bekapcsoltam a telót és használtam a Telekom-os router-ről a WiFi-t". Leegyszerüsítettem, de kb. ennyi.

Viszont most költőzés miatt előkerült egy ötlet, hogy nem húzom át a teljes házat egy hálókábellel... pedig abban bíznék, hanem csak bepattintanék a PC-m hátuljába egy Wifi kártyát.

Ilyen 5-25e Ft (ideálisan 12.5e) között miket érdemes nézni?
Cél az lenne, ha pl. letöltök, akkor megközelítsük a szolgáltató által nyújtott maximumot (persze nem minden áron), ami elvileg 1000-as Telekom, de még csak most fogják telepíteni a lakásba. Meg ne szakadjon le állandóan. Multiplay-erezni nem fogok rajta :) A PC-n most egy Win10 van, de egyszer biztos lesz rajta Win11. Szóval ezekkel kellene futnia.

Előre is köszönök minden konkrét tippet.

(#65725) mezis válasza eL Geri (#65724) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Én kábeleznék. :K

Hol lesz a WiFi router (AP), hol lesz a PC?

Ha nem találsz USB-s WiFi-t (+hosszabbító kábel), akkor antenna hosszabbító kábeles WiFi-s kártya.

mezis

(#65726) Sprq


Sprq
aktív tag

Sziasztok!

Lehet, hogy tipikus problémával fordulok felétek segítségért.. :)

DIGI 1000-es nethez van egy HUAWEI HG8121H ONT-m, amihez vettem egy Mercusys AC12G 3.0 routert, mert egyszerűen szerettem volna az 1Gb-et elosztani az eszközeim közt AP módban.

A router WAN portját és az ONT gigabites portját köti össze CAT5e, a routerbe megy egy laptop kábellel és 5 Ghz-en csatlakozik egy Xbox és egy android telefon, az ONT 2.4-es wifijére pedig egy SMART TV. A routeren csak 5 Ghz wifit kapcsoltam be, az ONT másik portja üres. Minden egy légtérben van.

A problémám az, hogy az 5Ghz wifin minden eszközön csak max ~200 Mbps letöltés megy, amit karcsúnak találok, az egésznek az volt a célja, hogy az Xbox wifin is gyorsabb hálózathoz tudjon kapcsolódni. Kábelen megvan az elvárt sebesség.

Most én nézek be valamit/csinálok rosszul, vagy olyat várok el, ami nem valós?

Köszi előre is!

Do you hear the voices, too?

(#65727) Borisz76 válasza Sprq (#65726) üzenetére


Borisz76
veterán

Adatlapja szerint :
WiFi Speeds
- 400 Mbps at 2.4GHz
- 867 Mbps at 5 GHz
Ezek ugye erősen elméleti sebességek.
Lehet a felét tudják....
vagy picivel felette de ez erősen kliens és környezet függő is !

Viszont a kliensed....amivel mértél.....az nem ismert.
Nagy az esélye annak, hogy az a gyenge láncszem.

Hasznos lehet.

Amelyik eszközön van fizikai LAN csatlakozó, akkor érdemes azt használni.
A wifi mint olyan .....kényes állat....minden is képes zavarni.

Wifi-re a telefont , tabletet és a LAN csati nélküli laptopot érdemes akasztani.

A TV talán kivétel mert a TV-n ugyan van LAN csati de csak Fast Ethernet....azaz 10/100-s és nem Gigabit Ethernet ( 10/100/1000 ).
Ha van a TV-ben AC-s wifi, akkor arra állítsd és ne a 2.4 Ghz-t használd. Mert gyorsabb az 5 GHz-s sáv...és írtad is, hogy egy helyiségben van a router és a TV így nincs terpakadály...falak, födém ami árnyékolna.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#65728) Sprq válasza Borisz76 (#65727) üzenetére


Sprq
aktív tag

Igen, az általad linkelt hsz miatt jutottam erre a megoldásra, mert olyan extra router funkciók nekem nem igazán kellenek, de az ONT wifi csak 2.4 GHz.

Igazából a Digi sebesség mérővel, speedtesttel és egy random Xbox letöltéssel próbálkoztam és gyanúsan mind Xboxon, mind a telefonon ez a 200 Mbps körüli érték jelent meg le és fel is, ezért is kezdtem el gyanakodni arra, hogy itt van valami.

A TV csak 2.4 Ghz-t tud, azért is hagytam az ONT wifijén. A szoba kialakítása miatt nehézkes és csúnya lenne átvinni egy kábelt az Xboxhoz, de nyilván azért a 800 Mbps körüli értéket várnám el a routertől, főleg egy helyiségben.

Azt nem próbáltam, hogy a wifit csak a router adja 2.4 és 5 Ghz-en is, bár nem gondolnám, hogy ez bármit befolyásolna.

Do you hear the voices, too?

(#65729) Bornie127


Bornie127
senior tag

Sziasztok!

Remélem jó fórumot választottam.

Adott egy qhora 301w router AP módban. Ennek a wifi hatótávját kellene kitoldani egy asus rtac 66u B1-gyel. Ahogy beállítom az Asust repeaternek, megáll a teljes hálózat. Ha kikapcsolom helyreáll.
(nem lehetséges lant odavinnem és az asust is ap-nak beállítanom)
Tapasztalt valaki ilyet? Van erre valami megoldás?

(#65730) PiroGrim válasza Sprq (#65728) üzenetére


PiroGrim
csendes tag

Hali, no hadd szóljak közbe, tegyük végre tisztába a mennyit tud a wifi és hogyan kérdéseket. :)
Itt a 802.11AC MCS tábla:
https://community.cisco.com/t5/wireless-mobility-knowledge-base/802-11ac-mcs-rates/ta-p/3155920

Értsd:
A routeren 4 antenna van, tehát 2 spatial stream-ig tud felmenni.
Így a 2 spatial stream-es csoport alsó sorában a 80MHz / 400ns GI alatt megtalálhatjuk a Mercusys által említett 867 Mbps elméleti maximum-ot. (160 MHz-s bondingot ezek szerint nem tud a ketyere) De! Ehhez, 80MHz-s channel bonding-ot kell beállítani (társasházban könyörgöm ne) és short guard interval-t. (Ami vagy okoz majd gondot vagy nem, de inkább igen.) Emellett pedig minden csillagnak úgy kell állnia, hogy tökéletes legyen a jelerősség és tökéletes legyen a jel-zaj viszony is (társasházban nem lesz) és csak egy kliens akarjon kommunikálni adott időben az adott csatornákon. (Minél nagyobb csatornaösszefogásról beszélünk annál inkább mission impossible, hiszen itt nem a te wifi hálózatodról beszélünk, hanem az összes közeledben lévő hallható wifi hálózatról ami az adott csatorná(ka)t használja.)

Így már remélem kezd körvonalazódni mennyire is körülményes kihozni ezt.
De még itt nincs is vége.

Ha megnézzük az xbox one szériák datasheet-jeit:
https://news.xbox.com/en-us/wp-content/uploads/sites/2/Xbox_One_Spec_Sheet.pdf
Azt is láthatjuk, hogy csak a one X és one S modellek vannak felvértezve olyan chip-el, ami képes 2x2 (2 spatial stream) kommunikációra, tehát egy első szériás xbox one, (vagy bármi hasonló korú kliens) már visszaesik az 1 spatial stream csoportba, ahol az előző helyen álló elméleti plafon a 433 Mbps. És ismétlem, ehhez a leg-"légszennyezőbb" és egy kliens adatátvitelének optimalizálására kihegyezett beállítások ÉS az összes környezeti tényező tökéletességének együttállására van szükség.

Egyszóval az, hogy egy routerre ráírják, hogy akár 867 Mbps sebesség !!!4!négy!felkiátójel! az sajnos nem más mint egyszerű parasztvakítás. Ez a technológia elméleti plafonja? Igen. De ehhez laborkörülmények kellenek.
Sajnos lakossági környezetben wifi-n 200-300 Mbps-nél jobbat nem nagyon láthat az ember.
(+1 extra, hogy a szolgáltató által adott 1000mbps is egy kumulatív összeg, tehát az összes a hálózatodon csücsülő eszköz osztozkodik rajta. Nem mellesleg ez is inkább elméleti plafon, a garantált sebesség itt is általában a töredéke a max-nak.)

Tudom hogy megoldást nem adtam, de remélem segít megérteni, hogy probléma nincs, sajnos ennyi az annyi,
Üdv.,

szíszíenpí vájörlesz /én

(#65731) Sprq válasza PiroGrim (#65730) üzenetére


Sprq
aktív tag

Köszönöm a kimerítő információkat, lényegében sikerült megválaszolni a kérdést, miszerint én várok el túl sokat, illetve lettem valamelyest átba*va (magam által). :DDD :R

Egyébkent egy Series S-ről van szó, végülis nem a világ vége. Lehet, hogy valahogy mégis megpróbálok egy kábelt oda juttatni, ha egyszer nagyon zavarna a letöltés sebessége.

Köszi mégegyszer!

Do you hear the voices, too?

(#65732) jézusom válasza Sprq (#65726) üzenetére


jézusom
addikt

Tökmindegy a sebesség wifin a latency is szar lesz.

(#65733) MaCS_70 válasza PiroGrim (#65730) üzenetére


MaCS_70
félisten

Köszi, ez nagyon korrekt leírás volt!

Egy nünasznyit még had tegyek hozzá!
Laborkörülmények között sem jöhet össze az elméleti érték! Az ugyanis az az adatátviteli sebességet jelöli, ami kimegy az antennára. Ha az antenna egy kábellel csatlakozna a másik félhez ( a csillapítási problémákat host hanyagoljuk el), akkor állnának a számok, de az antenna sajátságos módon egy antenna. Tehát akár laborkörülmények között sem jöhetnek össze a névleges értékek, mivel tökéletes rádiós átvitel nem létezik.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#65734) woodworm válasza MaCS_70 (#65733) üzenetére


woodworm
veterán

Szerintem rossz megközelítés ez az elméleti sebesség meg a laborkörülmények emlegetése. Ha a linksebesség annyi, akkor az annyi és nem kell laborkörülmény, hogy létrejöjjön a 867Mbps kapcsolat. A körülmények függvényében viszont változik az overhead. Tehát a hasznos átvitel az "elméleti ideális" körülmények esetén is messze van a névlegestől.

Itt egy kis gyors pesszimista számolás

[ Szerkesztve ]

(#65735) MaCS_70 válasza woodworm (#65734) üzenetére


MaCS_70
félisten

A linksebesség egy elméleti, sosem elérhető érték. Viszont éppen ezért ez tud valós kiindulási/összehasonlítási alapot adni.

A felhasználók 99%-a az overhead létezéséről sem tud, ha pedig hall róla, felháborodik.

Mint ahogy arról sem tud szinte senki, hogy mondjuk a telefonja milyen wifiskapcsolatot tud, csak a router dobozán látható számokat kéri számon.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#65736) woodworm válasza MaCS_70 (#65735) üzenetére


woodworm
veterán

Éppen ezért megtévesztő emlegetni, hogy az csak laborkörülmények között érhető el. Elérhető az laborban és otthon is, és igen, laborban és otthon is a throughput el fog maradni a névlegestől.

(#65737) MaCS_70 válasza woodworm (#65736) üzenetére


MaCS_70
félisten

Szerintem elméleti és ezért laborkörülmények között sem érhető el. Szerintem azt jelenti, hogy ennyit tudNA a rendszer, ha nem lenne benne rádiós kapcsolat.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#65738) Cufter


Cufter
tag

Sziasztok!
Asztali gepembe cserelnem le a jelenlegi usbs wifi adaptert.
Egyreszt nincs benne BT, masreszt bosszanto hogy inditaskor vagy 5 perc mire csatlakozik (usb driver issue).
Mivel viszonylag uj a gep ezert van M.2 slot is a wifi adapternek.
Ehhez az Intel AX210 kartyajat talaltam, allitolag az egyik legjobb(?).
Viszont itt megakadtam.
Kellene meg ugye ket kabel az antennaig. Ezek kozott talan nincs nagy kulonbseg(?).
Viszont milyen antennat/antennakat erdemes tenni a gep hatuljara?
2x2es a kartya igy gondolom 2db kell. Mire erdemes figyelni? dbi?

Masik oldalon egy Telekom Fast 5670 (ax-s) router van perpill, de cel egy jovoallo megoldas.
Elore is koszi!

[ Szerkesztve ]

(#65739) mezis válasza Cufter (#65738) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!
Olyan antennákat, amelyiknek van hosszabbító kábele.
A fém gépház és a benne lévő réz, arany,..., nagyon tudnak árnyékolni.

mezis

(#65740) MaCS_70 válasza mezis (#65739) üzenetére


MaCS_70
félisten

Csak ugye az antennakábel csillapításával is számolni kell.

Én ninkább valami jobb USB-s egységet keresnék.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#65741) kpityu2 válasza Cufter (#65738) üzenetére


kpityu2
őstag

Antennával kell venni: [link]

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#65742) mezis válasza MaCS_70 (#65740) üzenetére


mezis
nagyúr

Azt írják a szakik, hogy a jobb hely miatt kb 3m-ig javíthat a kapcsolaton. (Ennyit nem érdemes hosszabbítani, akkor már inkább UTP kábel.) [link] ("Vigyázó szemedet a csillapításra vessed" :D )

[ Szerkesztve ]

mezis

(#65743) Cufter válasza kpityu2 (#65741) üzenetére


Cufter
tag

A Fruugo oldalrol elkepeszto mennyisegu rosszat irnak. Utanvetel meg nincs.

(#65744) kpityu2 válasza Cufter (#65743) üzenetére


kpityu2
őstag

Nem mondtam, hogy onnan vedd, csak azt dobta fel elsőnek. Ha nem találsz magyar forrást, aliexpressest biztosan találsz. Meg külön is lehet kapni olyan hátlapi antennát ami a fotón van. Vagy vehetsz egy ASUS PCE-AX3000-et, abban is ugyanez az M.2 kártya van, PCE adapterre rakva.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#65745) woodworm válasza kpityu2 (#65744) üzenetére


woodworm
veterán

Szerintem mezis erre utalt, hogy ne ilyet. Vannak talpas antennák, amit a gépház tetejére lehet tenni, jobb eredmény érhető el vele.

(#65746) mezis válasza woodworm (#65745) üzenetére


mezis
nagyúr

Igen, ilyet ne! :D ;]
Nem nyújtanék szép látványt a gépház tetején ücsörögve!

[ Szerkesztve ]

mezis

(#65747) woodworm válasza mezis (#65746) üzenetére


woodworm
veterán

Pontosan mi a félreérthető a megfogalmazásban?
Félreértés ne essék, tudok nevetni a poénon, csak szerintem most nem ült, mert egyértelműen az antennákra utaltam.

(#65748) kpityu2 válasza woodworm (#65747) üzenetére


kpityu2
őstag

A linkbe nem a hozzászólást illesztetted, hanem mezis adatlapját. :D

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#65749) woodworm válasza kpityu2 (#65748) üzenetére


woodworm
veterán

Persze, mivel ő írta. Az új szerkesztőben a link automatikus, legközelebb az avatar alól húzom, hogy ne zavarjon senkit.

(#65750) Cufter válasza kpityu2 (#65744) üzenetére


Cufter
tag

Neztem ezt is de fura volt hogy ebben csak bt 5.0 van vs az ax 210 5.2

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.