Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64201) PalZso


PalZso
csendes tag

Sziasztok!
Kaptam egy ASUS RP-AC66 AC típusú repeatered, de sajna nem tudom beüzemelni.
Tudnátok nekem ebben segíteni? WPS-re nem képes a modemem. Bedugom a konnektorba, amíg bootol villog-világít a 3 led, de utána csak a bekapcsolási zöld led világít, WI-FI jelét nem látja a telefon. Már többször kireseteltem (5sec-ig nyomtam a reset gombot), de semmi változás.
Nem tudom mi lehet gondja? :W
Eset Smart sem látja, hogy felcsatlakozna..
Előre is köszi! :R

(#64202) mezis válasza PalZso (#64201) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Kezelési utasítás alapján próbáltad? [link]

[ Szerkesztve ]

mezis

(#64203) PalZso válasza mezis (#64202) üzenetére


PalZso
csendes tag

Üdv!

Már itt elakadni:
A” opció: Csatlakozás grafikus felhasználói felületen
keresztül
1. Wi-Fi-képes eszközt, például asztali PC-t/notebookot/
táblagépet használjon az ASUS_RPAC66 /ASUS_RPAC66_5G vezeték nélküli hálózat megkereséséhez és csatlakoztatásához.

Nem látom a 2db SSID-t

(#64204) Borisz76 válasza PalZso (#64203) üzenetére


Borisz76
veterán

Ezt nézed ?

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#64205) mezis válasza PalZso (#64203) üzenetére


mezis
nagyúr

Milyen WiFi AP-ket látsz? [link]

mezis

(#64206) PalZso válasza Borisz76 (#64204) üzenetére


PalZso
csendes tag

Mind végignéztem, s OK.

Ha a WPS gombot megnyomom, akkor elkezd mind3 led villogni, de sajna a modem nem tudja ezt.

(#64207) PalZso válasza mezis (#64205) üzenetére


PalZso
csendes tag

Látom a modem, a napelemes inverter-t, s egy Telekom-ost (biztos szomszéd)

(#64208) Lali-213


Lali-213
senior tag

Tudtok olyan iOS alkalmazást ajánlani, amivel meg tudnám nézni a lakás mely területein van wifi és hol nincs?

(#64209) lo_jo válasza Lali-213 (#64208) üzenetére


lo_jo
senior tag

Airport Utility, Apple fejlesztés. A Settings appban bekapcsolod a wifi scannert és utána az appban látsz minden hálózatot, amit a telefon.

(#64210) Lali-213 válasza lo_jo (#64209) üzenetére


Lali-213
senior tag

Köszi, működik. :R Ugye a minél alacsonyabb a dB csillapítás, annál jobb?

(#64211) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Sziasztok!

Jól értem azt, hogy ha ezt a D-Link mesht a szolgáltatói modemhez csatlakoztatom a LAN portján keresztül, akkor gyakorlatilag kapok egy majdnem gigabites wifi routert?

Köszönöm szépen!

[ Szerkesztve ]

Aquila non captat muscas.

(#64212) Lali-213 válasza Hegyirabló (#64211) üzenetére


Lali-213
senior tag

Szia,

Nekem van kétségem, hogy ez működő képes önmagában. Mivel most a szolgáltatói eszköz router módban van, ha saját eszközt akarnál használni, akkor bridge módba kell átállítani és ez az extender nem tud PPPoE kapcsolatot létesíteni rendes router nélkül.

De biztosan kapsz választ hálózatokhoz nagyon értő kollégától is.

(#64213) Hegyirabló válasza Lali-213 (#64212) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Szia!

De a bridge mód nem olyan routerhez kell, ami LAN portokkal is el van látva, és akkor a szolgáltatói modem csak gatewayként működik? Nekem csak wifi kellene, mert a szolgáltató modemem wifije bekrepált, viszont nem hajlandók cserélni, mondván hogy a wifi az csak kényelmi funkció. Nem is kell nekem PPPoE, wifit adjon, és kész, aminek meg kell PPPoE, az megkapja a szolgáltatói modemtől. Vagy ez hibás gondolat? Ennyire sajnos nem értek hozzá.

[ Szerkesztve ]

Aquila non captat muscas.

(#64214) Lali-213 válasza Hegyirabló (#64213) üzenetére


Lali-213
senior tag

Milyen eszközt kaptál a szolgáltatótól? Hány lan porton használható? Nekem úgy rémlik, hogy a digi Huawei eszközén csak az 1-es lan működik. De én egy teljes értékű routert és egy hasonló TP-Link RE450 access pointot használok vezeték nélküli hálózathoz.

(#64215) Hegyirabló válasza Lali-213 (#64214) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Ez Telekom, Technicolor nevű borzalom, 1x2.5Gbit, 3x1Gbit. Mivel a csomag 1000/1000, ezért gondoltam azt, hogy ez a D-Link bigyó megkapná az egyik 1Gbit portot, a Wifi5-ön amit tud, 867Mbit elméleti maximummal, és jónapot. Asztali gép meg IPTV-k meg a maradék három porton osztoznak.

Aquila non captat muscas.

(#64216) Lali-213 válasza Hegyirabló (#64215) üzenetére


Lali-213
senior tag

Egy rendes routerrel biztosan jobb vezetéknélküli hálózatod lenne, amit rendesen be tudsz konfigurálni, lenne WPA3-as titkosításod és értelmes vezérlőfelületed.
Ráadásul 30 ezer forintért (főleg használtan) egész komolyat lehetne venni.

(#64217) Hegyirabló válasza Lali-213 (#64216) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Persze igazad van, de minek az nekem? Egymagam vagyok, amihez vezetékes net illik (pl. torrent, játék), az asztali gépről megy LAN kapcsolattal, a telefon meg a laptop/tablet az meg csak hobbihasználat. Ha a D-Link cucc kábé annyit tud, mint a szolgáltatói eszköz tud(ott amikor még működött), akkor nekem az már elég. Minden, ami meg afölött van, ajándék.

Aquila non captat muscas.

(#64218) Lali-213 válasza Hegyirabló (#64217) üzenetére


Lali-213
senior tag

Ilyen eszközről van szó? Sem a 2.4 GHz sem az 5 GHz-es része nem működik?

(#64219) Hegyirabló válasza Lali-213 (#64218) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Igen, ez az. Állandóan ledob, letiltja az eszközöket, reseteli a beállításokat, de csak a wifivel, a többi funkciója működik.

Aquila non captat muscas.

(#64220) dudika10 válasza Hegyirabló (#64217) üzenetére


dudika10
veterán

Ha van a fiokban egy ilyen, akkor teljesen jarhato ut. Amennyiben lehet access pointkent konfiguralni (amivel talalkoztam extender, az mind tudott AP modot, de el tudom kepzelni, hogy ccsak wifi-wifit tudjon valami).

De tizenezreket biztos nem adnek egy ilyen AC-s eszkozert.

[ Szerkesztve ]

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#64221) Hegyirabló válasza dudika10 (#64220) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Nincs a fiókban, de a másik lehetőség, hogy lemondok a wifiről. Amit nem érzek járható útnak. Viszont rendes routernek már helyet sem tudok szorítani, ráadásul őszintén feleslegesnek érzem, hiszen alapvetően "csak" wifim nincs, a vezetékes igényeket a szolgáltatói ONT kiszolgálja.

Vagy akkor mit helyette? LAN portok nem kellenek. Kompakt, kis fogyasztású, gyorsan telepíthető dolog kellene.

[ Szerkesztve ]

Aquila non captat muscas.

(#64222) Lali-213 válasza Hegyirabló (#64219) üzenetére


Lali-213
senior tag

Gyári állapotba visszaállításon már túl vagy, ha jól gondolom és kizártad azt a lehetőséget, hogy csak szoftveres dolog lenne.

(#64223) Hegyirabló válasza Lali-213 (#64222) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Igen, meg a központ indítgatja újra nekem rendszeresen, mert elterjedt a szolgáltatók körében az a tévhit, hogy ez megold minden problémát. Az egész ott kezdődött, hogy a két éven keresztül hibátlanul működő másik modemet lecserélték mert szerintük hibás volt. Aztán kiderült, hogy nem volt az. Viszont én nem szeretném, hogy újraindítgassák "- Most már biztosan jó lesz!" felkiáltással, mert meguntam. Zöldágra nem tudok vergődni velük, mert másikat nem hajlandók adni, és vitatkozni sem szeretnék, a legtöbb ügyintéző hallhatóan nem is érti, hogy mi a gond.

[ Szerkesztve ]

Aquila non captat muscas.

(#64224) Lali-213 válasza Hegyirabló (#64223) üzenetére


Lali-213
senior tag

Ha mindenképp egy konnektoros access pointot szeretnél, akkor vennék használtan (mondjuk Hardveraprón) egyet, hogy tudja-e azt, amit elvársz tőle. Ha nem jön be, akkor eladod és veszel egy normális routert. Egy TP-Link AX20-as vagy Asus RT-AX55 már emészthető összegért. Az AC-s eszközök pedig még ennél is olcsóbbak.

(#64225) Hegyirabló válasza Lali-213 (#64224) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Vagy visszaviszem harminc napos elállásban (a kiválasztott kereskedőnél ennyi van). De nem szeretnék konnektorost, csak kompakt méretben nem látok más alternatívát. Nagyon fontos szempont hogy nincs hely másnak, meg amúgy sem akarok nézegetni még egy ötödik szart a modem, a mérődoboz meg a két set top box mellet.

Aquila non captat muscas.

(#64226) Lali-213 válasza Hegyirabló (#64225) üzenetére


Lali-213
senior tag

Esetleg egy ilyen kompakt egység?

Asus

(#64227) Hegyirabló válasza Lali-213 (#64226) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Ez jól néz ki. Mondjuk árban kétszer annyi.

Aquila non captat muscas.

(#64228) Lali-213 válasza Hegyirabló (#64227) üzenetére


Lali-213
senior tag

Van ennél olcsóbb is, pl. a Tp-Link Deco sorozat, de az csak 100 Mbites WAN porttal rendelkezik.

(#64229) Hegyirabló válasza Lali-213 (#64228) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Az nem jó. Mi a baj ezekkel a bedugós repeaterekkel? Bár ahogy nézem ez nem klasszikus repeater, pont azért, mert LAN bemenete is van.

Aquila non captat muscas.

(#64230) Lali-213 válasza Hegyirabló (#64229) üzenetére


Lali-213
senior tag

A fent említett eszközök routerek, kicsit pofásabb külcsínnel. Mesh képességük révén bővíthető, ha nagyobb területet kell lefedni velük.

(#64231) Gubek-Einste válasza Hegyirabló (#64229) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mi a baj ezekkel a bedugós repeaterekkel?
Az ilyen konnektorban dugós típusokkal főleg az a baj, hogy a konnektor a padló közelében és/vagy rejtett helyen van ami jelentős árnyékoló tényező. A másik jelentős hátrányuk, hogy beépített kicsi antennákkal rendelkeznek azáltal a lefedett terület sem lesz olyan nagyságú mint a normál méretű külső antennás eszközöknél.

Hasonló árban, mint amennyibe ez a D-Link kerül, kaphatsz egy Asus AX1800U router-t amit később router-ként is tudsz használni, illetve szükség esetén mesh hálózat is kialakítható a segítségével.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#64232) Hegyirabló válasza Gubek-Einste (#64231) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Szia!

Nem normál méretű, külső antennás eszközt akarok helyettesíteni vele, hanem egy külső antenna nélküli szolgáltatói modemet, wifi tekintetében.

Aquila non captat muscas.

(#64233) dudika10 válasza Hegyirabló (#64232) üzenetére


dudika10
veterán

Kimondom en: nem letezik optimalis megoldas arra, amit keresel.

- A repeater-eket wifire tervezik, ezert nagy reszukon csak 100-as csatlakozo van.
Amin 1000-es van, az olyan arban van, mint egy teljes erteku router.
- Nem is annyira nepszeru termekek, mint a routere-ek, ezert tobb ev lemaradasban vannak es meg mindig AC-sek, ami mar AX-es, az meg marhadraga.
- A designbarat eszkozokert pedig tobb penzt tudnak elkerni, es ezt meg is teszik.
- A kifejezetten access point eszkozok meg dragabbak, mert rendszerint professzionalisabb felhasznalasra szanjak oket.
Mindenkinek masok a szempontok es azok sulya egy ilyen dontesnel.
Te csak egy access pointot akarsz, kis meretut, olcson.
Erre lehet, hogy szamodra az a repeater a legjobb megoldas akkor is, ha masok mashogy dontenenek.

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#64234) Hegyirabló válasza dudika10 (#64233) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Ezen a D-Linken a LAN az 10/100/1000. Nem tudom. Még az is lehet, hogy zöldágra tudok vergődni a szolgáltatóval, kapok új modemet, és akkor okafogyott az egész.

Aquila non captat muscas.

(#64235) Lali-213 válasza Hegyirabló (#64234) üzenetére


Lali-213
senior tag

Ez lenne a legjobb megoldás, ha lenne másik (legalább) AC-s ONT.

(#64236) Hegyirabló válasza Lali-213 (#64235) üzenetére


Hegyirabló
veterán

De nem akarják! Találtam olyan fórumtársat, akinek ugyanezzel az ONT-vel ugyanilyen hibája van, mint nekem, három hónapja nem hajlandó kicserélni a szolgáltató. Na, Ő vett routert. Egyébként nem hibáztatom őket. Szerződést szerint a wifiért nem kell felelniük. Mondjuk jófejségből adhatnának másikat, főleg úgy, hogy tök feleslegesen szedték le a két éven át hibátlanul működő Sagemet.

Aquila non captat muscas.

(#64237) Lali-213 válasza Hegyirabló (#64236) üzenetére


Lali-213
senior tag

Ha semmiképp nem akarsz routert venni és a szolgáltató is lepattint, akkor nézz körül Hardveraprón van-e olyan konnektoros access point, ami tud gigabitet és emészthető összegbe kerül.

(#64238) MikeWazowski


MikeWazowski
addikt

Üdv, ki milyen wifi 6os routert ajánlana max 40k-ig?

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#64239) Lali-213 válasza MikeWazowski (#64238) üzenetére


Lali-213
senior tag

Szia,

Úgy vélem, a Milyen routert? topicban, főleg annak összefoglalójában meg fogod kapni, találni a választ. ;)

(#64240) MikeWazowski válasza Lali-213 (#64239) üzenetére


MikeWazowski
addikt

Köszönöm!

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#64241) dareee


dareee
tag

sziasztok!
van egy tp link ac1300 archer t4u plus eszköz amivel egy TP-Link Archer C6 AC1200 routerre csatlakozok, windows szerint 780-866,7 Mbps-el, speedtest viszon 300 mbit felé nem megy, és 30 mb/secnél gyorsabban nem tölt le. (utp-n ugye jön az 1 gbit) Huawei hg8147x6 az alap router, de azzal se tudok 300 felé menni, tablet/mobil/notebook-al se. (közvetlenül ha a router mellett állok akkor se)
valamit állítani kell a routeren?

[ Szerkesztve ]

Intel Core i5-10400F, Kingston 16GB (2x8GB) DDR4 3200MHz, GeForce GTX 1650 Super, Samsung 860 EVO

(#64242) Dr.NX válasza dareee (#64241) üzenetére


Dr.NX
addikt

Ne böngészőből mérj, hanem Speedtest appból vagy parancssorossal.
Nézted a Giganet, Microsystem-Kecskemét és Datatrans szervereken is?
Azokon mennyi?

Elfogadom a sütiket.

(#64243) dareee válasza Dr.NX (#64242) üzenetére


dareee
tag

utp speedtest: [link]
wifi speedtest: [link]
valami wifis progi adatai1: [link]
valami wifis progi adatai1: [link]

érdekes, mert délután 2-kor még 300/300-at mértem pl wifin...pedig mindent visszaállítottam a routeren amit kapcsolgattam (csatorna, airtime fairness, MIMO, csatorna szélesség), és újra is indítottam

[ Szerkesztve ]

Intel Core i5-10400F, Kingston 16GB (2x8GB) DDR4 3200MHz, GeForce GTX 1650 Super, Samsung 860 EVO

(#64244) dareee válasza dareee (#64243) üzenetére


dareee
tag

Közben nejem megérkezett és az ő vacsi új laptopján 400-500mbitel hasít a net ugyan azon a szpoton, tehát ez a tp link adapter or personal computer a bűnös, sry

[ Szerkesztve ]

Intel Core i5-10400F, Kingston 16GB (2x8GB) DDR4 3200MHz, GeForce GTX 1650 Super, Samsung 860 EVO

(#64245) old-dog


old-dog
aktív tag

Sziasztok!
Kicsit lama kérdésem lenne. Milyen Wifi jelerősítő repeatert érdemes választani?
Egy szobába kellene ahol már gyenge a jel. 10 ezer körül. Tudom routert érdemes választani, de nem akarok vezetéket alkalmazni.

(#64246) Angie™ válasza old-dog (#64245) üzenetére


Angie™
addikt

Ezek nagyon vacak termékek, mivel folyamatosan oda-vissza kommunikál a routerrel, meg lesz osztva a sávszél, sokat nem fogsz vele nyerni

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#64247) Lali-213 válasza old-dog (#64245) üzenetére


Lali-213
senior tag

Szia,
Nekem egy TP-Link RE450-esem van, amit utp kábellel kötöttem össze a routerrel.
Próbálkoztam vezetéknélküli módban is, de úgy kb. semmit nem ért.

(#64248) Multibit válasza old-dog (#64245) üzenetére


Multibit
veterán

ahol már gyenge a jel
A repeatert mindig olyan helyre kell tenni, ahol még elegendő a jelerősség.

(#64249) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Hello!

Asus RT-AC55U router-em van és az utóbbi pár hónapban kezdek előjönni bizonyos Wi-Fi-vel kapcsolatos problémák.
A jelenlegi legfontosabb: egy mobil teló az 5GHz-es csatornán sokszor eltűnik fél-1-2-3 percre is a Router eszközlistájáról, persze aztán "visszajön", de aztán egy bizonyos idő múlva megint '"eltűnik". Ahogy figyelgettem egy pár percig a listát, volt olyan is, hogy az összes eszköz eltűnt egyszerre pár pillanatra (beleértve a vezetékesek is). Ez már lehet a router problémája is (többször újraindítottam már és a legfrissebb FW van fent), de eddig ezt gyakorlatban nem vettem észre hogy bármi gondot okozott volna (ha volt eddig ilyen) a többi eszközön (a vezetékeseken biztos nem), de a telón pl. a Viber bejövő hívások, van hogy csak 1 perc múlva kezdenek el "csörögni".

De most lehet tényleg valami bekavar a környezetben a Wi-Fi-be, pl. lehet a szomszéd(ok) Router-je(i), így most puhatolózom milyen megoldások létezne ennek a kiszűrésére és hogy utána mi a teendő?
Ok, ami eddig megvan: valami Wi-Fi analyzer a mobilra és utána esetleg csatornát váltani a Router-ben a Wi-Fi-re. Tehát kérdezném, hogy mégis melyik ilyen Wi-Fi analyzer app-pot használjam (Android)? Még valami teendő, amit érdemes elvégezni?

THX!

[ Szerkesztve ]

(#64250) mezis válasza SunMount3r (#64249) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Androidra én a WiFi Analyzer (open-sorce) VREM Soft-ot tudom ajánlani.

mezis

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.