Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64301) mezis válasza Doky586 (#64300) üzenetére


mezis
nagyúr

"A képen látható 5db 80-as csatornát tudnia kéne."

Nem kell tudnia: Manual 106. oldal. :Y

Jobb oldali nyíl: 5250MHz. Addig meg egyetlen 80MHz-es csatorna van. ("Egy sorral" följebb.)

[ Szerkesztve ]

mezis

(#64302) Doky586 válasza mezis (#64301) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

106. oldal: 5150 - 5250MHz között csak beltérben használható. OK. naés..??? Ez egy kötelező figyelmeztetés.

[ Szerkesztve ]

(#64303) mezis válasza Doky586 (#64302) üzenetére


mezis
nagyúr

Miután ez egy beltéri készülék, lehet hogy ezt bele is "égették".

mezis

(#64304) Doky586 válasza mezis (#64303) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Hogy "égetik" bele hogy ne lehessen kivinni a szobából az udvarra..? :F

(#64305) MaCS_70 válasza dik (#64298) üzenetére


MaCS_70
félisten

A wifis acces pointok (mint a házi routerek) antennáinak egy helyen kell lenniük, a toldásuk pedig nagyon nem ajánlott a kábel csillapítása miatt. Az antennacseréhez pedig jól illeszthető, a dokumentációjának megfelelő, minőségi antenna, ehhez szakértelem és némi szerencse kell.

Ezért aztán az antennákat nagyon ajánlott a helyükön hagyni és eredeti felállásban használni. Külön választani őket meg semmiképpen sem...

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#64306) dik válasza MaCS_70 (#64305) üzenetére


dik
őstag

Ok értem.
Akkor a vájog miatt beszéltem a tulajékkal és szóba jöhet a kábel téma van is nekik annyi otthon. Így a repeater AP legyen vezetéken és jó? Így nem kell kinlódni nem megy át jól a jel a falon...
RE 220 vagy RE 200 akkor megfelelő is lesz véleményed szerint?

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#64307) MaCS_70 válasza dik (#64306) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ha már vezetéken lóg, akkor nem repeater, hanem access point -- ergo nem kell sebességfeleződéssel sem számolni.

Milyen is a router? Csak mert akár meshben is lehet gondolkozni.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#64308) dik válasza MaCS_70 (#64307) üzenetére


dik
őstag

Ok rendeben Ap a lényeg. TP-LINK 840N.

"A hülyékkel nem lehet mit kezdeni!"

(#64309) dav<3


dav<3
tag

Sziasztok!

Tudnátok segíteni megoldani a következő problémát?

Egy társasházban élek, a 2. emeleten, viszont a -1 szinten van egy zárt garázsom, aminek a hátuljában egy kis edzőtermet csináltam futópaddal, valamint kis HIIT-es köredzésekhez. A probléma az, hogy az én Wi-Fi-m a másodikról esélytelen, hogy elérjen, persze nem is ér. Elkértem a garázsom fölött lévő lakótól a Wi-Fijét, de még az övét sem tudom fogni a garázsban… Gondolom annyira vastag tömör beton a garázs födém szerkezete, hogy esélye sincs a Wi-Finek, hiába gyakorlatilag felettem van. Próbáltam telefonnal, tablettel, de még a Razer Blade 14-es csúcs laptopommal is, amiben elvileg valami nagyon komoly Wi-Fi van.

Van esetleg valakinek valami ötlete? Nyilván a Wi-Fi küldő részével nem tudok babrálni, máshova rakni, erősebb routert rakni stb. mert már ígyis elég kedvesség volt a lakó részéről, hogy megadta a hozzáférést, nyilván nem kérhetem meg bármire, csak azért, hogy tudjam használni az Ő Wi-Fijét a garázsomba…

Szóval küldő részről semmit nem tudok csinálni. Fogadó részről, valami erős Wi-Fi jelerősítővel lehet esélyem? Fel tudná fogni azt a Wi-Fi, amit a többi eszközöm nem tud és tovább tudná adni? Vagy ahogy se a telefonom, se semmi, az se érzékelné, így nem is tudna mit tovább osztani?

Valakinek valami ötlet? Hasonló helyzet amit megoldott?

Előre is köszi! :R

Üdv.
Dávid

10+ éves Prémium! tagság, 1400+ pozitív és 0 negatív értékelés. Megbízható, rugalmas, precíz, gyors, aktív és csalódásmentes üzletfél! ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

(#64310) hobizoli válasza dav<3 (#64309) üzenetére


hobizoli
nagyúr

ha van a garzsban aram, akkor az vhogy odakerul a hazbol
ott levezetve egy UTP kabelt toled egy Access Point-l az tudna tolni az ipart

több drón kell ;P

(#64311) Borisz76 válasza dav<3 (#64309) üzenetére


Borisz76
veterán

Mobilról megosztással....
Szerintem nem lesz más megoldás.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#64312) Soma01 válasza dav<3 (#64309) üzenetére


Soma01
veterán

Kint, a garázs előtt vagy a garázs bejáratánál bent, lehet fogni valamelyik WiFi jelet?
A te lakásod egyik ablakából vagy erkélyedről rá tudsz nézni a garázsod ajtajára?

[ Szerkesztve ]

(#64313) frici2014


frici2014
csendes tag

Üdv. mindenkinek! Kb. 2 hete kezdtem tapasztalni, hogy online TV használat során rövid időtartamú fagyások jelentkeznek. Sávszél rendben van stb. Az inSSDer 5.5.0.0 érdekes dolgokat mutatott. Három olyan routerrel találkoztam, amely rövid idejű "tüske" szerű igen magas - 10 dBm értékűre növekszik - legalábbis a szoftver szerint -, majd normális értékűre csökken. A csatolt képek szerinti módon viselkednek. Eközben a PingPlotter a 192.168.0.1 IP pingelés közben 400-1700 ms Latency-t mutat. Látott már valaki ilyet ? Valós lehet amit mérek?

(#64314) SunMount3r válasza Doky586 (#64304) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ha egyszer nincs a beállítások között 100-astól kezdődő csatorna választási lehetőség, akkor mégis mi más lehetne?

(#64315) mezis válasza frici2014 (#64313) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!
Csatornákról (grafikonok) egy képet, amit láthatunk is!

Azok a rövid "tüskék" aligha zavarnak. Inkább azok az AP-k, amik közeli frekvenciákon (csatornákon) hasonló térerővel szennyezik az éteredet.

mezis

(#64316) SunMount3r válasza SunMount3r (#64314) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Helyesbítek: már ugye 52-től sincsen.

(#64317) sammet


sammet
csendes tag

Hi all!
Wifi segítség kellene.A tp-link router kapcsolodik a szolgaltato routerehez.A tp-link router ahhozkell hogy legyen wifi az emeleten es az ott leve gep kapjon vezetekes netet. Amikor frissen beallitom minden jó, van net, wifi is( telón is ).Majd kicsivel később a gepen van net de a telon azt irja hogy csatlakozva a wifihez de nincs internetkapcsolat. Többször is megtörtént de nem tudom miért lehet. Remélem tudtok segíteni. KÖSZÖNÖM!

(#64318) Borisz76 válasza sammet (#64317) üzenetére


Borisz76
veterán

Remélem vezetékes a kapcsolat....

A saját TP-Link routeredet állítsd be a menüjében Acces Point ( AP ) módba....

Ha nincs gyárilag ilyen opció, akkor így kell.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#64319) totoka2


totoka2
tag

Sziasztok!

Nem tudom, hogy jó helyen kérdezek-e, de majd úgyis megmondjátok hová menjek, ha nem.
Játékra kellene nekem wifi kártya PCIe, vagy lehet M.2 is (ASUS ROG B450F Gaming II alaplap), csak akkor kell kivezetés/hátlap + antenna. Kábel sajnos nem opció. Akár használtan is (ha valamit ajánlotok az aprón hirdetettek közül.)
Router a földszinten van (Telekomos, fehér, álló AC-s + TP-Link 1043ND), a PC pedig pont a felette (vasbeton födém) lévő szobában.
Az egyszerű/olcsó TP-Link USB-s pöcök mennyire lehet jó ? ... vagy komolyabb valami kell?
Köszi

(#64320) mezis válasza totoka2 (#64319) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!
USB: hosszabbító kábellel könnyebb jobb "vételi" helyet találni. ("Adáskor" meg a WiFi router helye fontos.)
Az antennáknál a MÉRET a lényeg. Pici vacak "nano"-kat hagyd meg a laikusoknak.

mezis

(#64321) Kicsirics77


Kicsirics77
veterán

Na nem elég hogy eddig csak a spektrum hd hangja dadogott meg hagyott ki mostmár a discovery hd is csinálja.
De nembánom hogy lejár a szerződésem 4,5 hónap múlva.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#64322) kicsipal


kicsipal
csendes tag

Sziasztok, ledobtam az ékszíjat kis segítség kellene 😅

A hiba röviden a következő: nem tudok csatlakozni a wifihez, hiába jó a jelszó, azt írja higy hibás.

Kicsit bővebben :

Vodafone vezetékes net van. A Vodafone modem router üzemmódban az emeleten. Ez LAN-al összekötve a földszinten egy TP-link Archer routerrel. Tplinken openwrt van, elvileg bridge üzemmódban, vodafone wifi jelét továbbítva. (van még pár hálózati eszköz de az talán most nem releváns).

Ebben a felállásban használtam kb egy évig. Szépen működött, megfelelő jelerő, sebesség, ha felmentem az emeletre váltott a teló autón a két router közt, minden eszköz minden másikat is látott, kezelt és így tovább.

Szokásos vodafoneos hálózati megbízhatatlanságok miatt elkezdődött egy pár hónapos technikus kijön elmegy macska egér harc.

Kb két hete kinn volt ismét a technikus mert állandóan eldobta az internetet az eszköz, wifi akadozott, vagy simán gyenge volt. Elvileg nem csinált semmit csak megnézte a jelszintet, megállapította, hogy gyengd, majd megy más és javít az oszlopon. (fun fact ugyanez az ember ma is kinn volt és szerinte az elmúlt egy hónapban végig tökéletes volt a jelszint...)

Közvetlen miután elment, elszállt minden. Nem értettem, kiderült, hogy direkt vagy véletlen de visszadobott mindent a gyári beállításokra... Újra beállítottam mindent úgy ahogy addig volt, SSID-k, jelszavak, vendég wifi stb.

Minden jónak is tűnt amíg este fel nem mentünk az emeletre és kiderült, hogy "hibás" a jelszó és nem csatlakozik. Megnéztem mindent, jó volt, újra beírtam routeren is, semmi.

Ami fura, hogy az említett tplinken ugyanazin SSIDhoz a megfelelő azonos jelszóval tudok csatlakozni, és ha ott él a kapcsolat, felmenve az emeletre a voda router is átveszi és működik tovább. Kikapcsolom a telefonomon majd vissza és ismét hiba.

Voda nem tudott mit kezdeni vele, megcsináltam a szokásost, voda router gyári visszaállítás, tp-link beállítások újra rakása, ugyanaz. Próbáltam a tp link kikapcsolásával is, hátha ott van valamj rossz beállítás, ugyanúgy nem tudtam csatlakozni. Illetve ugye egy éven át működött, annyira csak nem rossz.
Ma kijött a technikus ugye ismét, se nem értette se nem akart vele foglalkozni, hát kicserélte a modemet.

Ismét beállítottam rajta mindent, egyszer működött azóta ugyanaz a hiba...

Nem látom semmi értelmét a hibának, nem csak egy eszközön fordul elő, mindegyiken, eddig a routerre gyanakodtam, de az is ki lett cserélve.

Bocsi a kisregényért, de nem tudom hol lehet a hiba és melyik részlet lesz releváns.

Van ötletetek mi okozhatja, mi lesz a megoldás?

(#64323) Borisz76 válasza kicsipal (#64322) üzenetére


Borisz76
veterán

" Vodafone vezetékes net van. A Vodafone modem router üzemmódban az emeleten. "

- Ez eddig rendben....szolgáltatói eszköz ROUTER módban.

"Az LAN-al összekötve a földszinten egy TP-link Archer routerrel. Tplinken openwrt van, elvileg bridge üzemmódban, vodafone wifi jelét továbbítva."

- Elvi BRIGDE mód nem jó neki....gyakorlatilag sem lenne jó...
Ha van gyárilag Acces Point ( AP ) mód...abba kell rakni !
Ha nincs benne AP mód akkor kézzel kell : így.

( Egy hálózatban ha lehet 1 db router üzemű készülék legyen...)

A szolgáltatói eszköz által sugárzott és a saját router által sugárzott WIFI jel SSID-t és JELSZAVÁT ERŐSEN AJÁNLOTT KÜLÖNBÖZŐRE állítani !

A két eszköz tuti nem MESH , roaming stb kompatibilis....
Hiába azonos az SSID és a jelszó , attól az még 2 db különböző wifi.
Tehát inkább gond mint előny az azonos SSID és jelszó.

Ennyi észrevételem van.
Valamint annyi, hogy a Voda router reset után visszaáll alaphelyzetbe az SSID és a jelszó is.
Ezek az infók készülék fenekén szoktak lenni...
Tehát azt használva tudsz a wifi-re kapcsolódni.

Előfordulhat még, hogy gyárilag hibás a készülék amit kaptál.
Nálam - Digi optika - a 4. darab szolgáltatói eszköz ( ONT ) lett jó !
1. ONT szakadozott a kapcsolat , 3-4 percenként.
2. ONT szakadozott a kapcsolat 15-20 percenként.
3. ONT gyári hibás a szerelő kezei között "halt" meg telepítés közben.
4. készülék lett jó....ami amúgy egy ezer éves kiszuperált darab :)

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#64324) woodworm válasza Borisz76 (#64323) üzenetére


woodworm
veterán

Szerintem az ap módra gondol a bridge mód kapcsán. Egyébként tudtommal az openwrt lekapcsolja a dhcp szervert, ha LAN-LAN kapcsolat van és érzékel egy másik dhcp szervert a hálózaton.

(#64325) kicsipal válasza Borisz76 (#64323) üzenetére


kicsipal
csendes tag

Lehet rosszul mondtam és nem bridge, meglesem.

Értelemszerűen nem a gyári ssid jelszó kombó miatt nem tudok kapcsolódni, azt mindig visszaállítottam a saját évek óta használt verziókra (hogy az eszközökön ne kelljen variálni)

Az azonos SSID szükségszerű, egy NAS központú rendszert építettem ki, aminek lényege lenne a wifin vezérelt lanos/wifis streamek.

DHCP elvileg csak a szolgáltató routerén van. Viszont mint írtam, 1 semmi gond nem volt eddig, 2 a tp link nélkül is ugyanaz a hiba.
Valamint egy plusz infó a vendég SSID minden probléma nélkül megy, de értelemszerűen nem azt akarom használni.

(#64326) paolinho


paolinho
őstag

Nagy elégedettséggel használok a házban egy Mercusys MP510 Powerline Extendert. A kérdésem az lenne, hogy lehet ehhez kapni csak olyan újabb tagot (kvázi bővítésül), amellyel még tudnám szélesíteni a házban a Wi-Fi szórás lehetőségét? Mert én egyelőre nem találtam ilyet, de hátha ez nem megoldhatatlan dolog.

(#64327) mezis válasza paolinho (#64326) üzenetére


mezis
nagyúr

Csere egy ilyenre?

mezis

(#64328) seolwon


seolwon
tag

Sziasztok,
Elektromos kapunyitóhoz milyen kültéri AP ajánlott? A kábelt kivezettük a kapuhoz, mire kiderült hogy a kapunyitó majd WIFI-s lesz, nincs rajta kábeles csatlakozási lehetőség... Egy műanyag dobozban kap majd helyet a WIFI a kábel végén, így eső, pára nem éri, viszont kültéri hőmérsékleten lesz. Gondolom nem célszerű ide beltéri cuccot tenni.

Ezt néztem ki [link], viszont az egyik értékelés elbizonytalanított:
"A webes interfeszebol itelve eleg korrekt eszkoz, de sajnos nem hasznaltam sokat, mert gyorsan kiderult, hogy ez nem access point, hanem router, es nem is tud mas lenni. A kulonbseg az, hogy ez igy ket kulon halozati szegmenskent kezeli a vezetekes es a vezetek nelkuli halozatot. A wifin csatlakozott eszkozk szamara barmi elerheto a vezetekes halozaton, forditva viszont nem, csak port forwardolas utjan."

Működhet ez a kapunyitóval?
Köszönöm.

(#64329) mezis válasza seolwon (#64328) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!
Jó lesz az!

Az a szakértő hozzászóló meg nem tudta mit ír.
"EAP110-Outdoor300 Mb/s Vezeték nélküli N-es Kültéri Access Point"
[link]
Már a nevében is ott van: Access Point.
A szimulátor alapján nincs is router üzemmódja.

mezis

(#64330) seolwon válasza mezis (#64329) üzenetére


seolwon
tag

Köszönöm :R

(#64331) paolinho válasza mezis (#64327) üzenetére


paolinho
őstag

Köszi, egyelőre még próbálkozom plusz tagot találni ehhez. Egy AP-ot szeretnék leváltani vele, mert nagyon szimpin teszi a dolgát, és felszabadítana egy routert az összes kábelzetével, és tápjával.

(#64332) kicsipal válasza woodworm (#64324) üzenetére


kicsipal
csendes tag

A LAN rész van bridge-ben, LAN-al össze van kötve ugye a vodafone routerrel. Nem tudom ez esetleg rossz-e, korábban nem volt vele gond.


Illetve a Wifik Acces Point módban vannak


Viszont szerintem nem ez okozza a gondot, mert egyrészt itt tudok is csatlakozni a hálózathoz, másrészt meg, ha kikpcsoltam az egész TP-Link routert akkor se tudok felcsatlakozni a vodafone routerre. Továbbra is hibás jelszót ír ki.

Ami esetleg eszembe jutott, lehet először a TP-Linkre csatlakoztam miután beállítottam a dolgokat, és emiatt beállt valami gebasz? nem igazán tudom mihez kötni a hibát. Vodafone routerben olyan sok beállítási opció nincsen.

[ Szerkesztve ]

(#64333) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Sziasztok!

Lenne egy pici anomália WiFi részen a szomszédomban.

Voda hálózaton ARRIS eszköz mellé jelerősítőnek lett beüzemelve egy Archer C5 V4 AC1200 router, ami a 2.4GHz-ez vezeték nélküli jelet hivatott erősíteni.
Nincsenek összekábelezve (fizikai elhelyezés miatt nem is lesznek), így 2.4GHz-es frekvencián kapcsolódik az Archer az Arris modemhez -> Archer Operation Mode beállításában a harmadik, vezeték nélküli (nem router, nem AP mód) csatlakozás van kiválasztva és a 2.4GHz-es WiFi beállításnál a Csatlakozás hálózathoz részen megkerestetve és rendben beállítva az Arris által sugárzott 2.4GHz-es hálózat.
Anno ajánlás alapján az Arris eszköz 9-es csatornára lett fixálva, amivel tökéletesen működött is a hálózat, a jelerősítés.
Viszont a Voda FW-t frissített az Arris eszközökön és az új szoftverben nem módosítható a vezeték nélküli hálózat csatornája, AUTO módban üzemel.
Innentől kezdve az Archer 90%-ban nem tud csatlakozni az ARRIS-hoz, bár lehet a FW frissítés óta fennálló probléma nem is a fixált csatorna hiánya okozza, hanem egyéb dolog, amit elbaszarintott a Voda a FW-ben :B

Ami anomáliát észrevettem:
- véletlenszerű, hogy az Archer dob-e tovább internetet vagy sem
- hiába fixáltam le több MAC Address-hez is az Archerhez fix IP címet Arris felületén, következetesen sosem azt az IP-t kapja az Archer :F (mondjuk már azt sem igazán értettem, hogy miért változgat az Arris felületén látható csatlakozott eszközök között megjelent Archer MAC címe)
- előbbiből adódóan, ha be szeretnék lépni az Archer beállítási felületére előbb ARRIS-ban meg kell nézzem milyen IP címet kapott (pedig mint írtam előzőleg már adtam neki statikus DHCP IP kiosztást Arris-ben)
- Ha megvan az IP cím, akkor gond nélkül elérhető az Archer beállítási felülete és ott a hálózati térkép részen van mikor azt mutatja, hogy Van internet elérés (és valóban működik), de ennek ellenére az ehhez tartozó kis led nem világít az elején (pici földgömb ikon), van mikor viszont világít és ez utóbbi esetben BIZTOSAN van rajta keresztül internet elérés.

Kicsit visszakeresve a topikban találkoztam ezzel a hozzászólással [link] amiben javasolva van eltérő WiFi hálózati név szórása a jelerősítő eszközön.

Lehet itt is ez lenne a probléma oka, hogy nem képes ugyanazon név/jelszó párossal az Archer csatlakozni az Arris-hoz és ezt a WiFi hálózatot ugyanezen paraméterekkel tovább szórni? Pedig a felületén gyári megoldás szerint "három kattintással" ezt lehet beállítani, ami "hol-volt hol nem volt" alapon meseszerűen működik :F

Ami nagy anomália, hogy néha jól működik, néha meg a beállítási felületén is jelzi, hogy nincs internet elérés

read-only mode on the forum

(#64334) Borisz76 válasza AtHoS (#64333) üzenetére


Borisz76
veterán

Javasolt lenne pedig kábelt húzni és a Archer C5 V4 AC1200 eszközt
AP módba állítani.

Az SSID és jelszó pedig NE legyegyen azonos a két eszköz wifi-jénél.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#64335) AtHoS válasza Borisz76 (#64334) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Jó, hogy javasolt, de nem fogják szanaszéjjel furkálni a lakást ehhez, így maradna ez a megoldás, ami kb. 1,5 éven keresztül jól működött. De ugye ez senkit nem boldogít, ha most pedig már valamiért nem...és itt az Arris modem FW-je ami változott, tehát egytényezős a változások listája.

A különböző SSID-t megpróbálom, hátha ennyi rendbe is teszi :B ARRIS-on anno szétszedtem a 2.4 és 5 GHz sávokat, mert az is erőlteti a "közös" SSID használatát

read-only mode on the forum

(#64336) MaCS_70 válasza kicsipal (#64325) üzenetére


MaCS_70
félisten

"Az azonos SSID szükségszerű, egy NAS központú rendszert építettem ki, aminek lényege lenne a wifin vezérelt lanos/wifis streamek."

Ezt én nem értem. Írnál pár szót erről a rendszerről?

A párhuzamosan futó azonos SSID-k alattomos hibákat tudnak okozni -- bár a jelszó elfelejtése tán nem tartozik ezek közé.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#64337) sir0cco


sir0cco
tag

Sziasztok. Z790 alaplaphoz keresek kivezetett antennát mivel a gépház erősen árnyékol. Van valami ajánlott ?

(#64338) Frontiner


Frontiner
aktív tag

Sziasztok!

Telekom topikban már kérdeztem, de nem tudtak segíteni. Remélem itt maradhat :F
Van egy Telekomtól vásárolt, Strong Mesh 1610 2db-os kit-em,amit szeretnék még 1 db-al bővíteni, viszont az egy Strong Mesh 1600-as lenne!
Valakinél van esetleg ilyan kombóban? Nem találok semmilyen infót,hogy működne e.
Köszi

 IPhone 15, AppleWatch SE, Airpods 2, MBA 13" 2015 

(#64339) hcs57 válasza Frontiner (#64338) üzenetére


hcs57
őstag

Rendeld az interneten, s ha nem megy együtt, akkor visszaküldöd 14 napon belül.
Szerintem működni fog együtt.

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#64340) Livius


Livius
őstag

Sziasztok,

A Wifi témákban annyira nem voltam sose képben a piaci trendekről, de egy beágyazott Linux-os projektben el kéne döntenünk, hogy a leendő boardunk natív PCIe Gen2 x4-es kivezetéséhez milyen csatlakozót használjunk. Ahogy látom lehetne a mini-PCIe, de lehetne M.2 is.

Manapság mi a jellemző milyen csatlakozásúak szoktak lenni a pici PCIe-es Wifi modulok amik kaphatók, melyiknek van több értelme hosszútávon? Nekem az M.2 néz ki szimpatikusabbnak, mert arra akár opcionálisan SSD-t is belehetne dugni nem csak Wifi modult.

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#64341) Multibit válasza Livius (#64340) üzenetére


Multibit
veterán

mert arra akár opcionálisan SSD-t is belehetne dugni nem csak Wifi modult
Ez nem feltétlenül igaz. Figyelni kell!
Az M.2 WiFi kártyák „E-key” M.2 eszközök, míg az M.2 NVMe SSD-k „M-key”, a SATA SSD-k pedig „B+M-key” M.2.

(#64342) viperabácsi


viperabácsi
addikt

Üdv srácok.
Kérdésem lenne , adott egy Asus RT-AC55U router ami ugye AC 1200 -as.
Iphon 12 vel 200 mbps körül tudok rajta mérni , Az is kevés szerintem. Vettem egy asrock desk minit tettem bele egy Intel AX210 es wifi / BT kártyát. Egyenlőre egy laptopból kiszerelt antenna kábeleit kötöttem rá ,és sehogy nem tudok 80-100 mbps -nél többet mérni vele. A routertól kb 3 méterre vagyok egy födém van közte.Mi lehet a gond ?
Mondjuk annyit észre vettem , hogy a routeren nem lágít csak 1 led a többi mintha nem működne.

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#64343) Livius válasza Multibit (#64341) üzenetére


Livius
őstag

Erről tudsz valami linket ami bővebben megmutatja a különbségeket? A key különbségek a fizikai csatlakozó formájának különbségét mutatja, vagy van egymásban kompatibilitás, és a használt lane-eket jelöli a szabvány M.2 pinekből?

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#64344) mezis válasza viperabácsi (#64342) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

- [link]
- Router WiFi Transmit Power = Max ?

mezis

(#64345) viperabácsi válasza mezis (#64344) üzenetére


viperabácsi
addikt

Szia ezt a - Router WiFi Transmit Power = Max ?
Hol találom ?

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#64346) Dr.NX válasza viperabácsi (#64342) üzenetére


Dr.NX
addikt

Miből van az a födém?
Mennyit mérsz a router közelében és mit ír ki kapcsolati sebességnek?

Elfogadom a sütiket.

(#64347) viperabácsi válasza Dr.NX (#64346) üzenetére


viperabácsi
addikt

A tető térben van a router asus access point módban !
Födém családi ház beton kefni+ gerenda vékony vasalt beton , 5 cm nikecell 7 cm beton , rajta laminált padló
A kapcsolati sebességet hol tudom megnézni ?
A router mellett 1 méterre a telefon ( iphone 12) 571 mbps-t mér ping 18 felfelé 27 mbps

[ Szerkesztve ]

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#64348) mezis válasza viperabácsi (#64345) üzenetére


mezis
nagyúr


[link]

mezis

(#64349) viperabácsi válasza mezis (#64348) üzenetére


viperabácsi
addikt

Ha erről csinálok egy képet az neked mond valamit ?

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#64350) Multibit válasza Livius (#64343) üzenetére


Multibit
veterán
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.