Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65051) The.Bali válasza Gubek-Einste (#65050) üzenetére


The.Bali
aktív tag

Kültéri modemet nem találtam de ez a kombó működhetne?
ASUS 4G-N16 N300 LTE Modem Router - 32k
ASUS ZenWiFi Mini CD6 AC1500 Mbps Tri-band gigabit AiMesh mesh 2 db - 38k

A modem és az egyik ZenWiFi CD6 egység kábelen lenne összekötve. Át tudnak vinni ezek a ZenWiFi CD6 eszközök 15 métert úgy hogy 1-1 tégla fal van köztük? Két különböző épületben lennènek.

Vagy a ZenWiFi CD6 eszközök helyett 2db ilyen? ASUS RT-AX1800U AX1800 Dual Band WiFi 6 Router - 22k/db. Jó nagy anennàk, feltehetőleg jobb lenne az egymás közti jelentőség?

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#65052) Gubek-Einste válasza The.Bali (#65051) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Kültéri modemet nem találtam
Mikrotik eszközei között nézelődjél.

ez a kombó működhetne?
ASUS 4G-N16 N300 LTE Modem Router - 32k
ASUS ZenWiFi Mini CD6 AC1500 Mbps Tri-band gigabit AiMesh mesh 2 db - 38k

Lehetséges

Át tudnak vinni ezek a ZenWiFi CD6 eszközök 15 métert úgy hogy 1-1 tégla fal van köztük? Két különböző épületben lennènek.
Csak helyszíni teszt során fog kiderülni.

Vagy a ZenWiFi CD6 eszközök helyett 2db ilyen? ASUS RT-AX1800U AX1800 Dual Band WiFi 6 Router - 22k/db. Jó nagy anennàk, feltehetőleg jobb lenne az egymás közti jelentőség?
Inkább az AC1800U legyen.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#65053) The.Bali válasza Gubek-Einste (#65052) üzenetére


The.Bali
aktív tag

Köszönöm szépen!

(#65054) The.Bali válasza Gubek-Einste (#65052) üzenetére


The.Bali
aktív tag

Mármint AX1800U-ra gondolsz, hogy inkább az? Most nézem ha minden igaz USB dongle-t is bele lehet tenni, tehát még 4G modem (ASUS 4G-N16 N300 LTE Modem Router) sem kellene?! A 4G sebességét valószínűleg átvinné az USB is.

(#65055) Gubek-Einste válasza The.Bali (#65054) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

USB-s modem esetén figyelni kell a kompatibilitásra és a sebesség is alacsony tud lenni, ezért is ajánlott inkább a SIM kártyás típus használata.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#65056) Sn00k


Sn00k
veterán

Ezeket van értelme bekapcsolni ? OFDMA és TWT [kép]

3njoy the Lif3

(#65057) krealon válasza Sn00k (#65056) üzenetére


krealon
Topikgazda

Ezek a Wifi6-tal (AX szabvány) érkező újdonságok.
OFDMA, Target Wake Time (IoT eszközök energiatakarékos módját segíti)
Azt, hogy mennyire lesz a kliens eszközeiddel kompatibilis, csak nálad fog kiderülni.

(#65058) Sn00k válasza krealon (#65057) üzenetére


Sn00k
veterán

Oke, de van értelme bekapcsolni?

3njoy the Lif3

(#65059) forumpista


forumpista
tag

Sziasztok,

Szeretnék wifit csiholni egy tőlem 150 méterre lévő házban (a másik ház nem lakott, de lenne pár ip kamera felszerelve és azok képére szeretnék ránézni néha).
Arra gondoltam hogy veszek két irányított antennát (pl. TP-Link CPE605), ezeket felszerelem 1-1 olyan pontra hogy direkt lássák egymást.
Majd az itthoni fő routerből utp kábellel elviszem a jelet az itteni kültéri antennához
a másik háznál pedig rákötök szinten utp kábellel egy sima wifi routert az ottani kültéri antennára.
És akkor onnantól az ott lévő wifis kamerák már pont ugy tudnak müködni ahogy kell.
Mivel még sosem csináltam ilyet, tapasztaltabb kollégától kérdezném hogy:
a, van-e ezzel a koncepcióval bármi probléma amire nem gondoltam
b, van-e ajánlott kültéri irányított antenna (a fenti tplink csak kb. az első volt amit kidobott a kereső)
c, az ilyen irányított antennákat hogy lehet "összelőni" jól? Mindkettőre rákötök egy laptopot és addig forgatom amig a jelerősség a legnagyobb lesz? Vagy van erre valami jól bejáratott módszer (gondolom itt elég pontosan egymásra kell néznie az antennáknak)
Köszi

(#65060) mezis válasza forumpista (#65059) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!
A koncepció tökéletes.
A két irányított "antenna" WiFi AP lesz a fő routerhez kötött, WiFi Client a másik.
Az üzemmódok a menüben választhatók. Az is, hogy ugyanabba a LAN-ba tartozzanak (AP: Dynamic IP ).

150m-re, a kameraképek (videok) továbbítására a legolcsóbb pár is megteszi. [link]

mezis

(#65061) forumpista válasza mezis (#65060) üzenetére


forumpista
tag

Köszi!
És hogyan forgatom őket egymás felé? Vagy csak úgy szemre?

(#65062) zsiga68 válasza forumpista (#65061) üzenetére


zsiga68
senior tag

Szemre. :) [link]

(#65063) forumpista válasza zsiga68 (#65062) üzenetére


forumpista
tag

köszi, hasznos video.
utsó kérdés: 150 méterre kell-e parabola (TP-Link CPE605) vagy elég egy ilyen is:
TP-Link CPE210 (ezt könnyebbnek tünik beüzemelni).

(#65064) mezis válasza forumpista (#65063) üzenetére


mezis
nagyúr

A 9dBi antenna nyereség bőven elég lesz. Parabóla szűkebb térrészben sugároz, nehezebb irányba állítani. 7. old., 10.old.

mezis

(#65065) Marchello19


Marchello19
tag

Sziasztok!

Egy épületben Mac cím whitelistet kellene létrehozni a hálózaton (Omada rendszer).

A kérdésem az lenne, hogy a laptopoknál, telefonoknál elég eszközönként 1 mac címet hozzáadni?

Azért nem vagyok benne biztos, mert a laptopnál az ipconfig kiírja a Wi-Fi fizikai címet, de van ezen kívül még 2db wireless kapcsolat, aminek más a fizikai címe. Telefonnál ugyan így, 2.4GHz-nél és 5GHz-s hálózatnál változik a mac cím.

(#65066) Rival válasza Marchello19 (#65065) üzenetére


Rival
aktív tag

Arra is ügyelni kell ilyenkor, hogy sok telefon minden kapcsolódásnál más MAC címet használ. Be kell állítani a telefonon, hogy az adott wifi kapcsolatnál mindig a hardver saját MAC címét használja.

(#65067) Marchello19 válasza Rival (#65066) üzenetére


Marchello19
tag

Értem, ezt a folyamatot milyen sorrendben tudnám elvégezni? Ha előre létrehozom a whitelistet a telefonok MAC címeivel, akkor rá fog tudni kapcsolódni legalább egyszer a hálózatra, hogy utána kikapcsolja a privát MAC cím használatot? Vagy először fel kell csatlakozniuk, módosítaniuk a beállítást, és utána tudom csak whitelistelni őket?

Illetve, akkor ugyan ez vonatkozik a laptopokra is, ezért láttam több MAC címet?

[ Szerkesztve ]

(#65068) nepszter1


nepszter1
addikt

Sziasztok!
Keresnék olyan Powerline adaptert. Amibe nem csak az utp kábelt lehet bele dugni . Hanem a WiFi jelet is erősíti

(#65069) Patice válasza Marchello19 (#65065) üzenetére


Patice
nagyúr

Figyelembe venném, hogy pl. laptopok milyen kapcsolatot fognak használni. Wifi only, vagy lesz amikor kábelt használnak?
Utóbbi esetben a vezetékes hálókártya MAC címe is kell a Whitelistre.
Azért látsz több MAC címet az ipconfig-ban, mert minden hálózati eszköznek lesz, beleértve a BT-t is és bármilyen virtuális adaptert, amit programok hoznak létre maguknak.
Először ellenőrizném minden eszközön, hogy melyik adaptert használják, aztán kezdeném összeállítani a listát.

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#65070) Marchello19 válasza Patice (#65069) üzenetére


Marchello19
tag

Elvileg pár helyen lesz vezetékes használat is (az is MAC cím whitelistelve), viszont azzal nincs gond. Bár van olyan felhasználó, aki Type-C - RJ45 adapterrel használja a vezetékes netet, ilyenkor gondolom csak csatlakoztatás után kapok MAC címet, amit fel tudok használni.

Igen, láttam, hogy van külön a BT-nek, Wi-Fi-nek MAC címe az ipconfigban, illetve ezeken kívül még vannak Virtuális WLAN adapterek, ezekkel akkor ne foglalkozzak? Ahogy elnézem, a saját Wi-Fi-re a laptop a saját címével csatlakozik (egyébként ez egy frissen telepített gép, más hálózaton nem volt még).

[ Szerkesztve ]

(#65071) KovyZoly


KovyZoly
tag

Sziasztok
Segítséget kérnék. Telekomos internetem van, 1000Mbit/s. Kétszintes a lakásunk, az alsó szint nagy részén jó még a Wi-fi jel is, Wifi6-ot ír a telefonom is, simán lejön róla 900Mbit.
Az emeletre viszont kell erősítés, ott egy TP-Link TL-WA850RE hatótávnövelő van.
Amíg Digi volt, nem is volt vele probléma, simán sugározta úgy a jelet, hogy nem csinált másik hozzáférési pontot, mintha a Digi routerére kapcsolódnak a készülékek.
Amióta a Telekom van, a hatótávnövelőre külön hálózatként kell kapcsolódni és ilyen 30-50Mbitet tudok kisajtolni. Már letöltöttem egy Tether nevű appot is, ott is pont jónak írja, áthelyeztem oda, ahol hibátlan a vétel. Ráadásul random időközönként ledobálja a készülékeket és nem is mindig oda megy vissza, hanem a gyengébb jelű Wifi6 hálózatra.
Mit tudok csinálni vele, hogy sugározza a gyári 300-as értékeket?

(#65072) mezis válasza KovyZoly (#65071) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!
Jelismétlő megfelelő helyen van? [link] , [link]

[ Szerkesztve ]

mezis

(#65073) KovyZoly válasza mezis (#65072) üzenetére


KovyZoly
tag

A saját kijelzőjén Good tartományban van, app Pont jót ír.

(#65074) mezis válasza KovyZoly (#65073) üzenetére


mezis
nagyúr

- Kapcsolj le minden BT-s eszközt.
- A WiFi AP-t (Telekom eszköze?) tedd odébb 5 - 10 cm-el.
- Próbálkozz más frekvenciákon.

mezis

(#65075) KovyZoly válasza mezis (#65074) üzenetére


KovyZoly
tag

Kizárólag a telefonom van az órámmal BT-n összekötve
Milyen frekvenciára gondolsz? És hol tudok állítani?

(#65076) mezis válasza KovyZoly (#65075) üzenetére


mezis
nagyúr

[link]

mezis

(#65077) PiszokAlfréd


PiszokAlfréd
tag

Sziasztok!
Elköltöztünk és kénytelen vagyok wifi adaptert használni a pc-hez. Sokáig a fiókban hevert, de régebben már használtuk, akkor nem volt gond vele.
Most viszont a jelszó beírása után még úgy tűnik minden rendben, de a nethez már nem tud kapcsolódni. Nem tudom mi a baja, ehhez szeretnék segítséget kérni!

(#65078) PiszokAlfréd válasza PiszokAlfréd (#65077) üzenetére


PiszokAlfréd
tag

Ok, azt hiszem megoldódott, legalábbis a kapcsolódás része. Viszont bitang lassú.. A gigás netből ezen a helyen, ahol a gép van, valóban nem sok marad, kb. 150 Mbps. A telefonnal ennyit mérek, de az adapterrel sajnos kemény 10 (!) Mbps marad, ami röhejesen kevés.
Mit tehetek ilyen esetben? Lehet ez bármilyen beállítás kérdése?

(#65079) zsiga68 válasza PiszokAlfréd (#65078) üzenetére


zsiga68
senior tag

Ha asztali a géped akkor tedd hosszabbítóra az adatpert és legyen minnél magasabban. Gigás nethez már gigás kábelek, router és kliensek kellenek. 5GHz...

(#65080) PiszokAlfréd válasza zsiga68 (#65079) üzenetére


PiszokAlfréd
tag

Az adapter usb-s. A net optikai kábelen jön, de mezei ethernet kábelen is mérek 700 Mbps körül. A router kicsit messze van, illetve vastagok a falak.
A legjobb az lenne, ha ide tudnám hozni valahogy a kábelt, az nem hazudik. :)

Ami még érdekes, hogy a letöltés jelenleg 25, a feltöltés 125. Ez mitől lehet? Szívesen megfordítanám! :D

[ Szerkesztve ]

(#65081) kpityu2 válasza PiszokAlfréd (#65080) üzenetére


kpityu2
őstag

Ha windóz akkor az adapterbeállításoknál a teljesítményt tedd maxra. Egy ilyen lenyíló fül ahol az adapter mindenféle adatai, paraméterei vannak. De ha van hozzás gyártói segédprogi azzal még jobb.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#65082) mezis válasza PiszokAlfréd (#65080) üzenetére


mezis
nagyúr

[link] , [link] , [link]

mezis

(#65083) PiszokAlfréd válasza mezis (#65082) üzenetére


PiszokAlfréd
tag

Köszi mindkettőtöknek, nem tudom mi zavarhat be, kpityu2 beállítási opcióit pedig nem találom. Nagyon sok mindent lehet ott állítani, de teljesítményt nem találtam. Simán lehet hogy ilyen gyenge ez a kis adapter.
Fogok venni kábelt, és idehúzom közvetlen a routerből, az lesz talán a legjobb megoldás.
Úgy általánosságban pedig a wifi jel erősségének a javítására, egyszerűen át fogom helyezni a routert. :K

(#65084) PiszokAlfréd válasza PiszokAlfréd (#65083) üzenetére


PiszokAlfréd
tag

Rákerestem, kemény 1940 Ft 15 m CAT6-os kábel.

Lehet kicsit off, de abból vehetek akár 20 m-t is a biztonság kedvéért, nem fogja lekorlátozni a sebességet? Azt olvastam, hogy a CAT5-nél előfordulhat hogy 100 Mbit lesz a max.

(#65085) hobizoli válasza PiszokAlfréd (#65084) üzenetére


hobizoli
nagyúr

nem fogja
jol neznenk ki, ha csak a switch par meteres kozeleben lenne meg a nevleges sebesseg, aztan 15m-kent kene egy ujabb egyseg abbol....

ennyire meg a Wifi sem butul el

több drón kell ;P

(#65086) Borisz76 válasza PiszokAlfréd (#65084) üzenetére


Borisz76
veterán

100 méteres távolságig mehetnek ezek a kábelek.
Aztán egy aktív eszköz ( Router , switch ) beiktatásával megint mehet 100 métert....

De egy átlagos házban ez is sok.....nem kell ennyi :)

A Cat6 kábel pedig - elviekben - 55 méteres hosszban a 10GBit-es sebességet is tudja , wikipédia szerint.

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#65087) PiszokAlfréd válasza Borisz76 (#65086) üzenetére


PiszokAlfréd
tag

Valahol ezt reméltem. :DDD Akkor kitalálom hogy pontosan mit, merre, hova és kábelezés jön.

hobizoli: Teljesen igazad van. :R

(#65088) -harry-


-harry-
csendes tag

Sziasztok! Range extender vásárlás előtt állok, 3 félét néztem ki, ti melyiket vennétek?
TP-link TL-WA1201 AP
Archer C54 Router
RE450 extender
A sebesség annyire nem lényeges, csak FLIP-es net van, ami fontos az extender mód.

(#65089) Gubek-Einste válasza -harry- (#65088) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ezek közül egyértelműen a WA1201 a legjobb választás.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#65090) -harry- válasza Gubek-Einste (#65089) üzenetére


-harry-
csendes tag

Köszi, erősebb vagy miért ez?

(#65091) Gubek-Einste válasza -harry- (#65090) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Gigabites porttal rendelkezik és normál méretű külső antennás eszköz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#65092) luciferc


luciferc
őstag

Sziasztok! Egy Huawei HG8245H routernél tudok egyes eszközöket a belső hálózatra korlátozni?

(#65093) blck2


blck2
újonc

Sziasztok!

Melyik jelenleg az ajánlott 4G modem, ami elég erős beltéren is? Ésszerű kereteken belül. Mesh rendszerre lesz csatlakoztatva tehát csak az mérvadó, hogy kábelen mit tud.
Ésszerű keretek = 100e Ft-s 4g modem teljesen felesleges, mert akkor inkább kiépítteted magadnak a bérlet vonalat és cégre kérsz

Sajnos biztosan sokszor előforduló kérdés, mégsincs rá normális válasz ami mérvadó lenne. Van aki valamelyikkel elégedett?
A vodafone havi 5ért ad korlátlan netet simkártyával (valóban korlátlan, utána kérdeztem)
viszont ehhez kell egy 4G modem ami normálisan veszi a jelet és erős.

Sajnos egyes ingatlanoknál csak ez az egyetlen megoldás az internet biztosítására (sajnos csak 100Mbitet tudnak jelenleg és csak 4G-t ebben a csomagban.. pedig az érintett városban már van 5G is)

köszi!

előző fiókom blck1 - régi email törölve lett - https://hardverapro.hu/tag/blck1.html

(#65094) lipido


lipido
senior tag

Sziasztok. Segitsegeteket szeretnem kerni.
Adott egy TL-WPA4220 kit. A gondom vele az, h sehogy nem tudok kisajtolni belole 10-13mb-tol nagyobb sebesseget letoltesnel. Feltoltesbol tud annyit mint a router, de lefele vmiert ez a maximuma akkor is, ha kozvetlen van agymas utan kotve. (Ezt ugy ertem, h 2 fali dugaljat kotok ossze egy kabelen es ezekbe dugom a 2 eszkozt.) Lehet h vmi beallitas nem klappol. Esetleg vmi otletetek? Elore is koszi :R

(#65095) mezis válasza lipido (#65094) üzenetére


mezis
nagyúr

üdv.! A 230V-os hálózatod karbantartása: csatlakozások ellenőrzése, csavarok meghúzása. Az összes, a főelosztótól indulva!

mezis

(#65096) lipido válasza mezis (#65095) üzenetére


lipido
senior tag

Koszi. Masikban irtam :R :R

(#65097) csaszi75 válasza blck2 (#65093) üzenetére


csaszi75
senior tag

Ha mesh akkor feltételezm, hogy az már WiFI6 képes mesh..
Akkor ezen nem spórolhatsz a Mobil LTE/4G/5G eszközön..
Mert ez már pont olyan lenne, amikor veszel egy BMW-t, de kispolski/esetleg corsa motor van benne :D
Huawei 5G CPE PRO2
ZTE MC801A - ehhez van külltéri antennás verzió is..
ZTE MC7010
Az is jó kérdés és fontos kérdés, hogy melyik szolgáltató SIM-jét használod majd?
Először is ahhoz, hogy tudd, hogy melyik mobil szolgáltatónak van jó lefedettsége, ahol használni akarod, akkor feltétlenül érdemes megtesztelned az lehetséges szolgáltatók SIM kártyájával..

(#65098) Gubek-Einste válasza luciferc (#65092) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A használati utasítás szerint erre nincsen lehetőség.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#65099) Gubek-Einste válasza blck2 (#65093) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Melyik jelenleg az ajánlott 4G modem, ami elég erős beltéren is? Ésszerű kereteken belül. Mesh rendszerre lesz csatlakoztatva tehát csak az mérvadó, hogy kábelen mit tud.
Mivel lesz normál beltéri hálózat így egy kültéri eszköz lenne a legoptimálisabb, abból menne egy kábel a beltéri mesh hálózatba.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#65100) csaszi75 válasza luciferc (#65092) üzenetére


csaszi75
senior tag

Van lehetőség, lásd a képet, amit a Telekom oldalán található használatiból szedtem ki..
https://www.telekom.hu/static-la/sw/file/digitalis_eloszto_hg8245h_hasznalati_utmutato.pdf


Vagyis meg kell adnod a tiltani kívánt eszköz MAC address-ét..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.