Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40001) Gubek-Einste válasza Lefty (#39998) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az ajánlott dual band router-ek: Asus N56U/N65U (most akciós)/AC55U/AC56U/AC68U/AC87U, TP-Link 3600/4300/Archer C5/C7.

#39999 aclandiae
Jelenleg az Intel egyik legjobb wifi adaptere, lecserélni nincsen értelme mivel még évekig használható lesz mivel AC-s.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#40002) Lefty válasza Gubek-Einste (#40001) üzenetére


Lefty
addikt

Köszi, az N56U/N65U elég furán néz ki, a többi pedig baromi drága, 20k-nál többet nem költenék rá. Nekem a WDR4300 szimpatikus, C5 is, de azt kicsit túlzásnak érzem.

(#40003) Gubek-Einste válasza Lefty (#40002) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A két Asus-hoz van egy talp amivel fel lehet őket állítani de nem kötelező használni, lehet simán fektetve is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#40004) Lefty válasza Gubek-Einste (#40003) üzenetére


Lefty
addikt

Ha nincs különösebb minőségbeli különbség, nekem a 4300 jobban bejön, világ életemben tp-link routereim voltak.

(#40005) kali válasza aclandiae (#39999) üzenetére


kali
legenda

szia,

nem a legjobb típus, ha nem is mindenkinél működik problémásan, arányában nagyon sok panaszt olvashatsz rá a különböző notik témáiban, de akár az intel kapcsolódó fórumán is.

wassair21; akkor 5 GHz sávon más hálózat nem kavar be, így a csatorna értéke elvileg mindegy.

(#40006) aclandiae válasza kali (#40005) üzenetére


aclandiae
senior tag

Gubek-Einste:

"Jelenleg az Intel egyik legjobb wifi adaptere, lecserélni nincsen értelme mivel még évekig használható lesz mivel AC-s." - tehát van jobb típus?

kali:

Nem olvastam utána, bevallom. Volt már ilyen kártyám, és most hogy végiggondolom: a BT nem akart működni! A wifi hasított rajta, azt tudom.

(#40007) kali válasza aclandiae (#40006) üzenetére


kali
legenda

a wifi kapcsolat nem stabil vele, az ellenoldallal azonos helyiségben jellemzően nincs probléma, de más esetekben már nem az igazi.

(#40008) BB9000 válasza kali (#40007) üzenetére


BB9000
senior tag

Kali,
Ez egy igen komoly kritika a kártyával kapcsolatosan. Én is gondolkodom ill. gondolkodtam egy ilyen 7260-as beszerzésén, mivel 6K körül már elérhető az ebay-en. Multibit ilyet használ és nagyon jó véleménnyel van róla. Most akkor javasolt tipus, vagy van jobb?

(#40009) kali válasza BB9000 (#40008) üzenetére


kali
legenda

mások is vannak/lehetnek jó véleménnyel adott típusról, nem mindenkinél működik rosszul, de arányában nagyon sok rá a panasz, olvass bele az intel community..stb. fórumba - valahol már le is zárták a témát, annyira ömlöttek a panaszok -, továbbá az olyan notis (dell...stb.) témákba, amikben ac7260 van.

[ Szerkesztve ]

(#40010) BB9000 válasza kali (#40009) üzenetére


BB9000
senior tag

Kali,
Köszönöm a választ. Jobb még vétel előtt tájékozódni, így akkor ezt a kártyát inkább nem veszem meg. Tudsz ajánlani esetleg olyan AC-s Wifi adaptert laptopba, ami ennek a 7260 asnak az alternatívája lehet és nincs vele annyi gond?

[ Szerkesztve ]

(#40011) Ciripke


Ciripke
tag

Sziasztok!

A következő a helyzet. Van egy UPC-s wifis router, amibe coaxon jön a net. Erre a belső hálózatra wifin kapcsolódik egy IP kamera, amit szeretnék elérni kivülről. Namost a UPC routerben nincs DDNS lehetőség, ezért az a kérdésem, hogy hogyan tudnám ezt megoldani?

Eddig a sima kábelmodem után tettem egy ddwrt-s linksys routert, amibe volt DDNS es igy mukodott, de elvitték a regi modemet és hoztak egy olyat ami mar wifis, igy kiszedtem a linksyst. Ha simén visszateszem a z uj router után, attól még nem lesz jo a DDNS, legalabbis szerintem.

Előre is köszi a segitseget!

(#40012) And válasza Ciripke (#40011) üzenetére


And
veterán

"Ha simén visszateszem a z uj router után, attól még nem lesz jo a DDNS, legalabbis szerintem."
Én is így gondoltam, de az itteni szakik tájékoztattak, hogy működni fog, és tényleg: kábelnet, EPC3825, és az utána kötött DD-WRT-s Linksys intézi a DDNS-t a mai napig.

(#40013) Ciripke válasza And (#40012) üzenetére


Ciripke
tag

És vajon kábelen kell a linksyst rákötnöm, vagy mehet wifin is? Csak mert a kamera elég messze van, és igy két legyet ütnék egy csapásra, ha a hatótávot is növelném.

Ebben az esetben tiltsam le a UPC router wifijét?

A kamerában van DDNS beálltási lehetőség, de nem müxik megbizhatoan azt vettem eszre, hogy kintrol mukodik, de halozaton belulrol nem.

[ Szerkesztve ]

(#40014) And válasza Ciripke (#40013) üzenetére


And
veterán

Szerintem mindegy, hogy kábellel vagy wifi-n kapcsolódsz, amíg mindenki egy alhálózatban van, ennek nincs jelentősége.
"Ebben az esetben tiltsam le a UPC router wifijét?"
Nem kötelező, nálam sincs letiltva a szolgáltatói HGW wifije. Arra kell ügyelni, hogy - azonos működési sáv esetén - jó távoli csatornákra legyenek állítva, illetve valamelyik (célszerűen az utána kötött második) router DHCP-szervere le legyen tiltva. Természetesen az egész úgy értendő, hogy a második router (Linksys) is az egyik LAN-portján keresztül kapcsolódik a HGW-hez, még véletlenül sem a WAN-portja felől. Így kvázi switch lesz belőle, de ez nem baj, 3rd party firmware-rel a WAN-portja is a LAN részévé tehető, tehát egy 5-portos 'okos' switch lehet belőle, ami mellesleg képes DDNS-kliensként is funkcionálni.

[ Szerkesztve ]

(#40015) skatebab


skatebab
tag

sziasztok!

Adott egy laptop kb 15 méterre lévő router-től,viszont több fal/ajtó van köztük.
a wifi jelerősség 2-es és a 10mbit ből kb 1 mbit jön át.
Kérdésem hogy pl usb-s külső antennával felszerelt egység segítene jobb jelet elérni?
A gépben jelenleg 802.11n wlan kártya van.

Kössze

Igyunk barátaim yo-ho!

(#40016) Ciripke válasza And (#40014) üzenetére


Ciripke
tag

Értem, de miért nemjó, ha a HGW egyik lan portja megy a linksys wan portjába? Eddig teszt alapján internet van, a ddns-t még most próbálom.

(#40017) kevinium válasza Ciripke (#40016) üzenetére


kevinium
aktív tag

Duplán NAT-ol és nem lehet elérni a második nat-on lévő gépeket az első nat-ról. (Ha használni akarod a helyi hálódat, nyomtató/fájlmegosztás.) És nehezebb beállítani a port-forwarding-ot. (Mind a két routeren be kell)

Vizuális szemléltetés

[ Szerkesztve ]

(#40018) Gombinyó válasza kevinium (#40017) üzenetére


Gombinyó
őstag

Ha berakja a szolgáltatói routeren DMZ-be a saját routerét akkor utána elég lenne mindent a sajáton konfigolni, nem?

(#40019) kevinium válasza Gombinyó (#40018) üzenetére


kevinium
aktív tag

De. (Csak ez nem jutott eszembe...)

[ Szerkesztve ]

(#40020) Ciripke válasza Gombinyó (#40018) üzenetére


Ciripke
tag

Értem.

Használnám a ddwrt repeater bridge funkcióját, is, hogy kiterjesszem a hálózatot azonos SSID-val egy füst alatt.

[link]

Innen választottam, de az a kérdés, hogy ez működik akkor is, ha az első router UPC-s, tehát nem ddwrt fut rajta?

Oké, csak el kellett ovlna ovlason, bármely FW-rel működik,, bármely gyártóval.

Szerintetek akkor a DDNS is megy rajta így?

[ Szerkesztve ]

(#40021) Gubek-Einste válasza Ciripke (#40016) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A legegyszerűbb ha a kapott HGW-t bridged módba teszed és úgy használod a Linksys-t ahogyan eddig tetted.

Repeater Bridge estén teljesen mindegy, hogy milyen eszköz van a másik oldalon.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#40022) gg72


gg72
veterán

Sziasztok! Szüleimnél az emeleten van a wifi router és a földszinten+kertben már elég gyenge a jel. Utánaolvasva egy Asus RT-N12-D1 jobb lenne extender (jelerősítő) módban erre a célra, mint egy TP-Link TL-WA854RE céleszköz? Árban ugyanott lennének, csak az Asus az Emag-tól jönne, ami nem annyira szimpatikus.

(#40023) Ciripke válasza Gubek-Einste (#40021) üzenetére


Ciripke
tag

Ha nem megy a repeater bridge mód valamiért, akkor ezt fogom használni, tényleg egyszerűnek tűnik.

(#40024) Multibit válasza BB9000 (#40010) üzenetére


Multibit
veterán

AC7260 alternatíva: Azurewave AW-CE123H

(#40025) T.Peterka


T.Peterka
csendes tag

Sziasztok!
Nem rég vettem egy TP-LINK TL-WN722N-t. Az a gond, hogy akár a dekstop gépben, akár a laptopban próbálom nem elég jó a sebessége. A netem 60mbps és a wifi router fél méterre sincs. Speedtest alapból nem ment 50mbps fölé, de ma már 40 felé sem ment, 35-40 között volt. A laptop wifijét használva gond nélkül jön a 60, de ha rádugom ezt az adaptert, azon keresztül csak 40. Mi lehet a gond? Köszi.

(#40026) Multibit válasza Lefty (#40002) üzenetére


Multibit
veterán

Mintha azt írtad volna, hogy vannak AC-s klienseid. Akkor nem lenne jobb egy Archer C5?

(#40027) Gubek-Einste válasza gg72 (#40022) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Jobb lenne az Asus mint a TP-Link mivel külső antennás, router amit később még tudsz használni más célra is. Ha szükséges akár CFW-t is tudsz rátenni.

#40025 T.Peterka
Milyen adapter van a laptopban?
inSSIDer3/ mit mutat?
Mivel az adapter N150-es így gyakorlatban 40-50 Mbps valós sebességre lehet számítani a használata során.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#40028) gg72 válasza Gubek-Einste (#40027) üzenetére


gg72
veterán

OK, kösz, de ugye gyári FW-vel is tudja ezt a funkciót? Valamint telepítés után nem lesz benne hálózati kábel, csak majd feltesszük valahová a falra, kap tápot és ennyi?
Szerk.: Kösz még1x. ;)

[ Szerkesztve ]

(#40029) Gubek-Einste válasza gg72 (#40028) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Gyári firmware-rel is repeater képes az eszköz.
Ha repeater módban lesz akkor nem kell kábeles kapcsolatot használni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#40030) Lefty válasza Multibit (#40026) üzenetére


Lefty
addikt

De igen, másik topikban Kali is azt ajánlja. Úgyhogy csak megveszem azt, aminek tudom 5GHZ-en adom a jelet, a gépet pedig csak megpróbálom bekábelezni valahogy. Köszi szépen a segítséget.

(#40031) the_one


the_one
tag

Telekomos Speedport W724V HGW-n a wifit áttettem 5GHz-es módba. A 2.4 Ghz-es sávok már szinte használhatatlanok, annyira telítettek. Egy régebbi laptophoz kell 5Ghz-es USB adapter vennem.
Két típust néztem ki:
1 Olcsóbb
2 Picit drágább

A kérdésem, hogy érdemes a drágábbat megvennem ehhez a HGW-hez?
Nem vagyok benne biztos, hogy az AC600-as adapter kompatibilis e ezzel az eszközzel.. :F

A válaszokat előre is köszönöm! :)

(#40032) Multibit válasza the_one (#40031) üzenetére


Multibit
veterán

Valami hasonló fel sem merült benned? Nézd meg, hogy milyen kártya van jelenleg a laptopodban!

(#40033) atilla100


atilla100
tag

Sziasztok!
MSI RG54G3 routerrel próbálom megosztani a netet, de sajnos nem sikerül teljes egészében. A 20 megás netből csak 4-7mega jön át a routeren, a modemmel jól megy a net de ugye akkor csak 1 gépen tudjuk használni. Továbbá használat közben 5 percenként le is dob mindig. Mi lenne a megoldás? mi a rossz vajon?

(#40034) Multibit válasza atilla100 (#40033) üzenetére


Multibit
veterán

Egy ilyen őskövületnél már simán benne van a pakliban, hogy elöregedett a hardver (router és/vagy táp). Ha van kedved tökölődni vele, nekiállhatsz kicserélni a kiszáradt elkókat. Én biztos nem szórakoznék vele, inkább vennék egy mai olcsó routert (pl. TP-Link WR841ND).

(#40035) Gubek-Einste válasza the_one (#40031) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mivel a HGW nem AC kompatibilis így nem is érdemes olyan adaptert venni. Alternatíva lehet még az Asus USB-N53/AC53/AC55/AC56.
Nem ajánlott az AC600/AC750-es eszközök az 5 GHz-n 1x1 MIMO képesség miatt.

#40033 atilla100
Öreg router GYIK

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#40036) atilla100 válasza Multibit (#40034) üzenetére


atilla100
tag

laptop mac címét ráklónoztam így most pesti szerverről speedtestelve jó eredményeket mutat. lehetséges hogy ennyi volt a probléma?

(#40037) Multibit válasza atilla100 (#40036) üzenetére


Multibit
veterán

Nem tudom. Nem meggyőző. Miért is segítene a MAC klónozás egy stabilitási problémán ("használat közben 5 percenként le is dob mindig").

(#40038) atilla100 válasza Multibit (#40037) üzenetére


atilla100
tag

most a sebessége kiváló, de előbb megint elment a net ez lehet annak a jele hogy elöregedett a router?

(#40039) Ciripke válasza Gubek-Einste (#40021) üzenetére


Ciripke
tag

Megpróbáltam ezt a repeater Bridge dolgot, és minden működik, a wifi-t is kiterjesztettem, csak épp a DDNS nem akar működni...

Egyáltalán kellene neki?

(#40040) Gubek-Einste válasza atilla100 (#40038) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mivel már öreg az eszköz így szinte biztos, hogy erre vezethető vissza a hiba oka.

#40039 Ciripke
Vannak olyan beállítási lehetőségek amelyben nem az elsődleges, netre csatlakozó eszközben is működhet a DDNS.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#40041) Ciripke válasza Gubek-Einste (#40040) üzenetére


Ciripke
tag

És megosztod velem, hogy mik ezek? :)
Pont erre lenne szükségem.

(#40042) Gubek-Einste válasza Ciripke (#40041) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Tomato alatt biztosan van ilyen lehetőség, DD-WRT-nél nem tudom. Talán jön valaki aki ebben biztosat tud mondani.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#40043) Trumpek


Trumpek
tag

Sziasztok!

Adott egy tablet, wifin keresztül csatlakozik a routerhez, megy minden. Pár hónappal később, egyik napról a másikra már nem tud csatlakozni hozzá, csatlakozni próbál, de nem tud. Valami beállítási tipp esetleg? Sok mindent kipróbáltam már, szóval valami speciálisabb esetre gondolok.

Köszönöm előre is a segítséget!

(#40044) Gubek-Einste válasza Trumpek (#40043) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Pontosan milyen eszközökről van szó?
Eddig mit próbáltál?
A szokásos reset/firmware frissítés meg volt?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#40045) Durai


Durai
csendes tag

Sziasztok!

PC-hez keresek USB Wifi adaptert mert a gép elég messze került a routertől a lakásban, és nem szeretnék már kábelekkel vesződni.
Ezt néztem ki:
TP-LINK TL-WN822N
http://ipon.hu/webshop/product/tp_link_tl_wn822n/162418

Mi a véleményetek róla, ebben az árkategóriában tudnátok jobbat ajánlani?

Előre is köszönöm!

(#40046) Gubek-Einste válasza Durai (#40045) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Megfelelő eszköz de jó lenne tudni 1-2 dolgot a pontosabb válaszért:
inSSIDer3/Wifi Analyzer mit mutat?
Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok) lenne használva?
Milyen net sebesség mellé kellene?
Milyen router-rel lenne használva?

Alternatíva lehet még az Asus USB-N14 és a TP-Link 8200ND is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#40047) kaszas19


kaszas19
senior tag

Sziasztok.
Segítségre lenne szükségem Antenna ügyben.
Anyósoméknak akarok kiépíteni egy Wifi hálózatot mert tanyán nincs lehetőség internet bekötésére(utána lett kérdezve).
A központól nagyjából 4-5km-re laknak ezt kellene nekem áthidalni valahogyan és ehhez kellene nekem antenna ami képes is erre.
Tudnátok nekem ajánlani valamit???
Köszönöm is előre. :R

(#40048) Gubek-Einste válasza kaszas19 (#40047) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Kellene mindkét oldalra 1-1 db 5 GHz-s kültéri antennával egybe épített AP. Természetesen csak is tiszta rálátással oldható meg.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#40049) kaszas19 válasza Gubek-Einste (#40048) üzenetére


kaszas19
senior tag

Van a főtéren nyitott hálózat arra akartam volna rácsatlakozni.

(#40050) Gubek-Einste válasza kaszas19 (#40049) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Tiszta rálátás kell a főtéri wifi-re, ha ez nincs meg akkor nem lehet megvalósítani amit szeretnél.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.