Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#64451) undercover


undercover
senior tag

Üdvözlettem!

Van egy TL-WR480N routerem. Csatlakozik hozzá egy kamera rendszer 5 vezetékes meg 2 vezetéknélküli. Meg néha egy telefon meg tablet. Igaz csak 50mb/s internet. És sokszor előfordulhat, hogy ledobálja a telefont meg tabletet. Én nem értek hozzá, de lehet kevés a kamerák miatt az 50mb/s. Vagy mi lehet a probléma, hogy néha ledobálja az eszközöket? A kamerát azt nem csak a telefont meg tabletet. Ha kihúzom a kamerákat utána meg a telefon meg a tablet egyből jó.

LG OLED evo C3 // & // Playstation 5 // & // Galaxy S23//

(#64452) Angie™ válasza undercover (#64451) üzenetére


Angie™
addikt

Árukeresőn, ezt írja valaki a véleményeknél: ( 2✩ -os értékelés)

"Hátrányok
300mbps sebességet kellene tudnia, egy digi 100as netből, laptoppal és mobillall (galaxy a5 2017es) is a speedtest. net oldalon mérve a max sebesség: 48mbit le / 49mbit fel
A 300mbittől messze elmaradva."

Ha nem te voltál az, akkor már ketten vagytok akinek 50Mbit/s -et tud csak az a csoda :K

FW frissítés megvolt BTW?

[ Szerkesztve ]

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#64453) Dr.NX válasza Angie™ (#64452) üzenetére


Dr.NX
addikt

Az is nagy szaki lehet, aki szerint az elméleti 300 Mbps-nek kellene meglennie egy 100 Mbps neten, 100 Mbps portokkal...
Társasházi környezetben teljesen reális n-es wifin az 50 Mbps.

Elfogadom a sütiket.

(#64454) Angie™ válasza Dr.NX (#64453) üzenetére


Angie™
addikt

Hoppá, ezen én is átsiklottam, igazad van! :K

⏺︎ Bankot váltanál? Segítek! Küldök meghívót! ⏺︎ Gránit Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz: 10+40e ⏺︎ K&H Bank meghívó az ajándék 10.000Ft-ért, belépési bónusz 10+40e ⏺︎ Részletekért keress priviben! ⏺︎

(#64455) MaCS_70 válasza Dr.NX (#64453) üzenetére


MaCS_70
félisten

Csak a szokásos árukeresős minőség... (Még nem kaptam meg a tévét, úgyhogy nem látom a képét, egy csillag...)

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#64456) Dr.NX válasza MaCS_70 (#64455) üzenetére


Dr.NX
addikt

:DDD
vagy inkább :O

Elfogadom a sütiket.

(#64457) viperabácsi


viperabácsi
addikt

Hátha itt hamarabb kapok választ .
Iphone hoz kellene olyan progi ami mutatja a wifi csatornák helyzetét , mint androidon a wifi analyzer.

Valamint ennek van igazság tartalma ?

[ Szerkesztve ]

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#64458) lo_jo válasza viperabácsi (#64457) üzenetére


lo_jo
senior tag

Nem grafikonnal de a “gyári” AirPort Utility megmutatja az SSID-kat és a csatornákat. Indítás előtt a Settingsben bekapcsolod a Wi-Fi Scannert, utána indítod és a jobb felső sarokban lesz Scan.

(#64459) viperabácsi válasza lo_jo (#64458) üzenetére


viperabácsi
addikt

Köszi ez meg lett ! :R

Az Űr veszélyes hely , főleg , ha a két füled között van !

(#64460) undercover válasza Angie™ (#64452) üzenetére


undercover
senior tag

Ahh igy már értem köszönöm a választ.

LG OLED evo C3 // & // Playstation 5 // & // Galaxy S23//

(#64461) zsiga68 válasza Randomstep (#64426) üzenetére


zsiga68
senior tag

Tegyél fel egy normális oprendszert. Ezzel valami gond van.

(#64462) obre


obre
csendes tag

Sziasztok,

AiMesh, mit csinálok rosszul? vettem két ASUS RT-AX55-öt, egyik földszintre, másik emeletre. Egyszerűen se a telóm se a laptopom nem hajlandó roamingolni. Ott van mellette a telefon, -30 dBm az emeleti node jelerőssége és a földszintin marad ami -80 dBm. Roaming assistant be van kapcsolva, ethernet backhaul-al megyek, firmware friss, újraindítottam, optimalizáltam, semmi.

Köszi előre is!

(#64463) Doky586


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

A wifi routeremen wpa2 és wpa3 van engedélyezve. Honnan tudom hogy a telefonom (vagy laptop bármi) melyiket használja a kettő közül?
Nem látok erre vonatkozó infót se a routerben se a WifiAnalyzer-ben.

(#64464) Dr.NX válasza Doky586 (#64463) üzenetére


Dr.NX
addikt

Nézd meg a telefonon, a wifi kapcsolati adatoknál mutatja a security-t (nálam legalábbis).
Routered típusa?

Elfogadom a sütiket.

(#64465) Doky586 válasza Dr.NX (#64464) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Csak azt írja hogy:
Védelem: WPA2/WPA3-Personal...

[ Szerkesztve ]

(#64466) Multibit válasza Doky586 (#64463) üzenetére


Multibit
veterán

Mondjuk, segíthetsz magadon okos SSID definícióval. Nálam öt SSID van definiálva úgy, hogy mind csak egy fajta titkosítást kezel. Mivel tudom, hogy melyik kliensem mire képes, csak a neki megfelelő SSID-re kapcsolódik. Pl. egy öreg iPad Air2 csak a WPA2-es 5 GHz-es SSID-t használja. A melós és a IoT VLAN is csak WPA2-es képességű. A Guest úgyszintén, ez ráadásul kizárólag 2.4 GHz-en sugároz :)

(#64467) Doky586 válasza Multibit (#64466) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Nem megszivatni akarom magam, hanem megtudni melyik eszközöm mire képes. :B

(#64468) Multibit válasza Doky586 (#64467) üzenetére


Multibit
veterán

Ja, csak ennyi? Én meg: tudom, hogy melyik kliensem mire képes.

(#64469) Pocak89


Pocak89
aktív tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni, hátha van tippetek a "problémámra". Adott 200 mbites internet, új tp-link router 5GHz hálózattal és egy 4 hónapos asus tuf dash F15 laptop intel AX201-es hálózati kártyával. A router másik helyiségben van jó a jelerősség viszont a sebesség az ilyen 120-130 mbit általában de volt amikor 180-ig is felment, de inkább az alsó tartomány a jellemző. Viszont a 4 éves xiaomi telefonom ugyan ezen a helyen simán 200mbitet mér. Ha a laptopot a router közelébe viszem akkor ott is megvolt a 200mbit. Úgyhogy úgy tűnik az antennája gyengébb mint a telefonomé. Hogy lehetne javítani a helyzeten? Esetleg wifi extender a helyiségbe segítene?

Video games ruined my life!!! Good thing I have two extra lives

(#64470) Borisz76 válasza Pocak89 (#64469) üzenetére


Borisz76
veterán

Ezek a wifi extendetek , hálózat növelők alapból felezik az elérhető sebességet.
Nem ajánlott.

Esetleg a router áthelyezése megér egy próbát.
Ha az sem segít, akkor kábelezés ajánlott.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#64471) Dr.NX válasza Pocak89 (#64469) üzenetére


Dr.NX
addikt

Mi a routered típusa? Mivel mérsz sebességet?

Elfogadom a sütiket.

(#64472) Doky586 válasza Doky586 (#64467) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Illetve ezen képen mit jelent a "17:27:48.627" ?

Ámbár megjegyzem a kliensem nem tudja az AX-et csak az AC-t.

[ Szerkesztve ]

(#64473) Pocak89 válasza Dr.NX (#64471) üzenetére


Pocak89
aktív tag

TP LINK Archer A64. Speedtest.net-tel szoktam nézni. Próbáltam másik mérőkkel is de azok gyanúsan jóval kevesebbet mértek, pedig ha letöltök akkor stimmel a speedtest-nek megfelelő érték.

Video games ruined my life!!! Good thing I have two extra lives

(#64474) HaZsolt


HaZsolt
őstag

A következő probléma áll fenn évek óta és most már megelégeltem. Ha a dualshock 4 vagy a duelsense kontroller be van kapcsolva (bluetooth) és a közelben a mobiltelefonokat wifivel akarom használni akkor egyszerűen szakadozik, megszűnik a wifi jel, instabil, hasznavehetetlen. Ha kikapcsolom ezeket a bluetooth eszközöket akkor 24/0-ban mint a svájci óra olyan pontos és stabil. Nem tudom, hogy ennek mi lehet az oka, más telefonnal is ezt csinálja. Mit állítottam be a routeren? Mi lehet a gond? Próbáltam újrakalibrálni a routert de semmit sem javult.

(#64475) zsiga68 válasza HaZsolt (#64474) üzenetére


zsiga68
senior tag

A bluetooth és a wifi zavarhatják egymást. Ezzel nem tudsz mit tenni.

(#64476) Multibit válasza HaZsolt (#64474) üzenetére


Multibit
veterán

mobiltelefonokat wifivel akarom használni akkor egyszerűen szakadozik, megszűnik a wifi jel, instabil, hasznavehetetlen
A BT 2.4 GHz-en működik. A mobil telefonjaid 5 GHz-en is instabilak? Vagy csak 2.4 GHz-képesek a mobilok?

(#64477) Dr.NX válasza Pocak89 (#64473) üzenetére


Dr.NX
addikt

Ne Speedtest.net-en mérj böngészőből, hanem appal vagy még inkább CLI-vel.

Elfogadom a sütiket.

(#64478) K Norbi


K Norbi
addikt

Sziasztok. :)
Köttetem a napokban T com optikát.
Lenne nekem egy Asus router RT-AC57U v2 ezt akarom használni.

T com os Ont Sagemcom F@st 5655v2
Ezen meg wifi ki.

Érdemes a szolgáltatói boxon bekapcsolni a pppoe passthrough?
És az Asus Routerembe beállítani szintén.
Aztán beírni a bejelentkezési adataimat.

Mert mondták, dupla Nat lesz, meg IP ütközés.
Most nem nyúltam még semmihez.

De teszteltem külön külön a szolgáltatói wifit, meg a saját routeromat is.
Semmi különbség nincs.
Speedtest szerint se, és én se érzem lassabb lenne az Asus böngészés közben.
Hogy ellenőrizhető ha a dupla natom van?

Érdemes a pppoe passthrough foglalkoznom?

[ Szerkesztve ]

(#64479) mezis válasza K Norbi (#64478) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Ami jól működik, azt nem kell megjavítani.

A "saját routerrel végezni az internetkapcsolatot" azzal szokás indokolni, hogy a saját routeren sokkal több mindent lehet állítani az internet kapcsolatnál. Rákérdeztem a fórumon: Mi az amit nem lehet a szolgáltatóin állítani és állítani kell a sajáton. Ez évekkel ezelőtt történt, azóta is várom a választ.

Ha bármi problémád lenne az internettel, azt azonnal visszadobná a szolgáltatód, náluk minden rendben, a routereddel lesz a gond.

A saját routert switch vagy repeater üzemmódban használhatod a WiFi "továbbvitelére".
Ha olyan a környezeted. [link]

mezis

(#64480) K Norbi válasza mezis (#64479) üzenetére


K Norbi
addikt

Akkor kész :D
De azért kipróbálom máshogy is.

Jól elbaszom.
Aztán minden vissza ahogy volt :DDD

(#64481) daninet


daninet
veterán

Üdv! Mikrós szolgáltatók milyen átmérőjű csőre szerelik az antennákat a tetőn? Egy helyen 5/4" horganyzott csövet írnak ami kis lefele kerekítéssel 30mm. Ez a reális?

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#64482) kpityu2 válasza daninet (#64481) üzenetére


kpityu2
őstag

Igen. Ha rákeresel a kültéri antennákra, akkor láthatod, hogy milyen konzolok vannak. Ki kell bírnia ha belekap egy 100-120 Km/órás széllökés. De van nekik cserép alá rögzíthető konzol, nem neked kell oszlopot biztosítani. Kivéve ha esetleg magas oszlop kell, azt nem tudom. Nekem ilyesmit raktak fel: [link]

[ Szerkesztve ]

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#64483) daninet válasza kpityu2 (#64482) üzenetére


daninet
veterán

Ez van nekem is de most leszedik majd.
Annyi a sztori hogy be lett építve elég jól egy árbóc, most szolgálatót váltok és nem akarom, hogy kibontsák.
Veszek nekik egy ugyanilyen csövet, vigyék el azt, hagyják ott nekem az árbócot beépítve mert vannak rajta más eszközeim.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#64484) humigabi válasza daninet (#64481) üzenetére


humigabi
aktív tag

Szia!

5/4"-os horganyzott cső külső átmérője 42,4 mm, a pontosság kedvéért. Az elég távol van még lefelé kerekítés esetén is a 30 mm-től. :N

[ Szerkesztve ]

humigabi

(#64485) Kapanyél válasza humigabi (#64484) üzenetére


Kapanyél
őstag

Ez hogy jön ki?
5,5mm a falvastagsága?

[ Szerkesztve ]

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#64486) Dani0504


Dani0504
tag

IP kamera rendszer telepítés lesz nálunk hamarosan, de a jelenlegi kábelezés nem nagyon bővíthető és erre gondoltam:
TP-Link Deco M4 -> gigabit switch -> Tp-Link Deco M4 -> POE Switch -> IP kamerák

Tehát a második deco-n lévő lévő egyik gigabit portból menne egy poe switchbe a vezeték.
Működőképes lehet? Vagy nem fogja tudni kezelni a rendszer?

"A lényeg az, hogy a kacsák előtt mindig legyen víz!"

(#64487) Findzs


Findzs
addikt

Sziasztok!
A gondom az, hogy ha egy notebook vagy asztali gép csatlakozik az eduroam -hoz 1-2 perc múlva kifagy a gép. Más wifi hálózattal nincs gond.
Esetleg találkoztatok már ilyennel?
Köszi

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#64488) AtHoS válasza Findzs (#64487) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Simán...mijazaeurodam? Mielőtt beírsz valami "hülyeséget" átgondolde-e, hogy más ebből érteni fog-e valamit?

Nekem úgy tűnik sajnos, hogy nem gondolkodsz beírás előtt. :F

read-only mode on the forum

(#64489) woodworm válasza AtHoS (#64488) üzenetére


woodworm
veterán

Szerintem ez egy szűrő.
Aki nem tudja mi az, a választ sem tudja rá, hogy miért fagy le a kliens.

(#64490) AtHoS válasza woodworm (#64489) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Valóban, jogos a meglátásod :R

read-only mode on the forum

(#64491) Gubek-Einste válasza Dani0504 (#64486) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Elvileg működhet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#64492) bivalyos


bivalyos
tag

Sziasztok,
Hátha van valami ötletet, társas ház, 2 lépcsőház, egymás meletti, 4em van net, mellette lévő lépcsőházba a 2. Emeletre kellene megosztani a netet, valószínűleg nem egy fázis így devolo kilőve (de ki próbálom) kábel nem megoldás sajnos, valahogy szerintetek ki lehet terjeszteni ekkorára a wifit? :R

Üdvözlettel: bivaly

(#64493) Dr.NX válasza AtHoS (#64488) üzenetére


Dr.NX
addikt

Te pedig olvass pontosan, mielőtt beleállsz valakibe... ;]
Eduroam, nem "eurodam". :DDD

Elfogadom a sütiket.

(#64494) Gubek-Einste válasza bivalyos (#64492) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Megfelelően elhelyezett eszközzel talán de teljesen kiszámíthatatlan lesz a működés a környezeti viszonyok miatt.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#64495) kpityu2 válasza Dr.NX (#64493) üzenetére


kpityu2
őstag

Ez alapján, nem wifi hiba, hanem a spéci authentikációs izéjük fagy le. Talán a szoftver supportot kellene megkérdezni... 🤔

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#64496) tpeter77


tpeter77
addikt

sziasztok,

A szolgáltatói wifi modem mellé tettem egy régi 2.4GHz-et ismerő TP-Link routert. Így a ház két végében van elhelyezve a két wifi eszköz, ugyanazzal a névvel és jelszóval vannak beállítva, rendben működik is a net.
2 kérdésem maradt.
1. kérdés. Csatornakiosztás. Hagyjam mindkettőt Auto módban, vagy állítsam be fix-re kézzel? Ha a Wifi Analyzerrel ránézek, a szomszédtól jövő jelet 1 szobában fogni csak gyenge jelszinttel (4-6 csatornán szór, és a jelszint -86dB). A TP-Link toutert, ahol gyengén fogni a jelet egyiket állítsam fixen 10-es csatornára, de a szolgáltatói legyen Auto-n, vagy állítsam fixen a 4-esre?

2. kérdés. A szolgáltatói tud 40MHz-et, de ha erre teszem, kis idő múltán lemegy az áram "Low" értékre, hiába teszem "Highg"-ra, percek múlva visszaveszi a teljesítményt Low-ra. Ez miért van? Illetve, ha átváltom 20MHz-re, akkor automatán küldi a jelet fix szinttel, azon nem tudok módosítani.
Mit javasoltok, hogy és mit állítsak?
Köszi.

(#64497) Doky586


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Ha több kliensed van akkor mindenképp külön csatornára fixen.
Ha több szomszédod van akkor nem illik 40MHz-et használni 2,4-en (úgyse lesz gyorsabb, csak a zavar lesz több).

[ Szerkesztve ]

(#64498) tpeter77 válasza Doky586 (#64497) üzenetére


tpeter77
addikt

Kádár-kocka családi ház, 30cm blokk falak. Csak 1 szomszédom felől érzékelni némi wifi jelet, a 40MHz-el annyira nem zavarkodnék, de maradok a 20-nál akkor.
2 laptop, 3 telefon, 1 tablet van használatban, a routereket fix csatornán hagyom, most is fix-en vannak.
Köszi.

(#64499) tpeter77 válasza Findzs (#64487) üzenetére


tpeter77
addikt

Szia
Mivel sok iskolában vagyok rendszergazda, értem mit kérdezel, de aki nem annak az Efuroam nem biztos hogy mond bármit is!

0. Keress vkit aki a dashboard-ba be tud lépni.
1. Felejtesd el az Eduroam tárolt jelszót a laptopon.
2. Dashboard 2.0 felületen töröld a felhasználót és hozz létre egy újat de picit változtass a felhasználó nevén, ne ugyanazt hozd létre.
3. Nézd meg van-e frissítés a laptopra, ha nincs tedd fel a gyártói drivert.
4. Csatlakozz a laptoppal az Eduroamhoz az új felhasználói fiókkal.
Peap módszer, Mschapv2, hitelesítés: ne hitelesítse, azonosság: emailfiók, majd a jelszót beütöd és csatlakozol.

(#64500) Findzs válasza AtHoS (#64488) üzenetére


Findzs
addikt

Aki nem tudja mi az az eduroam az segíteni sem tud sajnos ezért felesleges volt leírnom. Egyébként egy egyetemista vagy egy iskolai dolgozó kapásból tudja mi az.

Nekem is úgy tűnik sajnos, hogy nem gondolkodsz beírás előtt. :F

#64499 tpeter77:
Köszönöm a segítséget, kipróbálom :R

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.