Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10001) Tosee válasza petrusz82 (#9998) üzenetére


Tosee
őstag

dr.bubo kollega leírta a választ! :K

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#10002) petrusz82 válasza dr.bubo (#10000) üzenetére


petrusz82
aktív tag

Akkor itt most valami nem teljesen világos.A DHCP client list-nél a következő van:
192.168.2.2 és 192.168.2.3. Ez mindig ugyanaz a szám.Erre az ip-re gondolsz,hogy mindig ugyanaz legyen?Vagy arra az ip-re,amit lekérdezek pl a Myip.com-ról.

Bocsi a sok kérdésért!

(#10003) palbence


palbence
tag

sziasztok.
van nekem egy WRT54G2 routerem és egy WRE54G repeaterem. az a gond, hogy sok a vas-betonfal a két gép (pc vezetéken és imac wifin) között, - ezért van ugye a repeater - de sajnos az imac állandóan eldobja a jelet. ha kihúzom a repeatert, látja még a routert, de a kapcsolat állandóan megszakad, alacsony a jelerősség. ha be van dugva a repeater (ami a router és a wifis gép között van) akkor teljes a jelerősség, de még így is néha eldobja a jelet. nézegettem ezeket a komolyabb n-es routereket, ezért az lenne a kérdésem, hogy mit tudtok ajánlani ebben a szituációban, tehát a távolság kb. 15 méter, de van 4 vasbeton fal a gépek között. nézegettem a wrt320n-et és a wrt610n-et, de más márka is teljesen megfelel. tehát egy olyan kéne, ami biztosan átviszi a falakat, szóval valami bika antennás, lehetőleg gigabit lan-os :) köszi előre is.

[ Szerkesztve ]

(#10004) dr.bubo válasza petrusz82 (#10002) üzenetére


dr.bubo
őstag

Arra az ip-re gondolok, amit a router oszt ki. 192.168.2.2 és a 3 stb.
mivel 2 géppel csatlakozol azért van ez a kettő a clens listában, de nem mindig ugyananak a gépnek ossza az ip-t. pl. ha elöbb a wifis gépet kapcsolod be, akkor az kapja 2-s végzödésü ip, mig a vezetékes a 3-ast, és forditva.
Ha mac cimhez rendeled az ip-t, akkor mindig ugyan azt kapnák a gépeid.(ez portnyitáskor is lényeges)
:)

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#10005) Tosee válasza petrusz82 (#10002) üzenetére


Tosee
őstag

myip.com-on azt az ip-t látod amit a szolgáltató oszt ki a modemnek! A dhcp client list-nél pedig azokat amiket a router osztott ki a gépek számára!
Adress reservation-al le tudsz foglalni egy ip-t egy mac cím hez! Ezt másik gépnek nem osztja ki a router!

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#10006) petrusz82


petrusz82
aktív tag

Köszönöm a válaszokat,most már kezd világosabbá válni a dolog!Majd még a későbbiekben fogok kérdezni,ha valamit nem értek.

(#10007) Dave46 válasza shev7 (#9997) üzenetére


Dave46
tag

Köszi a segítséget. Akkor feladom, ez a 3. kártya, amit kipróbáltam... Tudsz nekem ajánlani egy olyan wifi kártyát, amihez van win7 64bit driver? Tudom google, de azt már megjártam, és komolyan nem találtam semmit. Az előző 3-at is csak a vista 64 bites támogatásuk miatt próbáltam ki...

It's never your successful friends posting the inspirational quotes.

(#10008) wlantal


wlantal
tag

Sziasztok.

Van nékem egy WAP54G V1.1-es AP.
Nos a problémám az vele, hogy a DD-WRT v24 preSP2 (Build13064) telepítés után a jelszó módosítás meg történik ezzel még nincs is gond.
Hanem a konfigolásnál beállítok minden amit akarok SAVE után reboot és minden beállítás visszaáll alapra a nyitó képernyő ismét a jelszó megváltoztatás.
Valószínűsítem, hogy ez a béta firmware gondja.
Viszont most ott tarok,hogy elkezdi a boot-ot, lan elindul DHCP-n kéri az IP-t a pc, közben a wifi is feléled villog az ACT led-je egyszerre csak reset és persze, hogy nem kapok IP-t ez idő alatt.Default IP-vel sem érem el,mert ezt csinálja ciklikusan.
Itt adódik a másik gondom, miszerint anno egy ugyan ilyen csak v3.1-es AP-ra is telepítettem a dd-wrt-t és azon sem működött a reset gomb csak a saját firmware-jével.Még akkor sem üzemelt funkciójában miután a ddwr-ben aktiváltam a reset gombot. De az legalább minden tekintetben működött nem úgy mint ez.
Nos az lenne a kérdésem,hogy lehetne esetleg életre kelteni JTAG-es mókolás nélkül?
Gondolkodtam, hogy egy soros porti illesztőt IC-t ráhackelek és terminálon megnézem hol akad el a boot.

(#10009) Ayg0


Ayg0
senior tag

sziasztok

adott egy pirelli router lan portokkal, wifi kapcsolattal. két noti csatlakozik rajta keresztül a világhálóhoz wifin keresztül. kérdés lenne, hogy oldható meg, h a két noti egymást is lássa?

"A Celeron egy olyan gyár ami az Intelnek készít olcsó, megbízható processzorokat, ezért felesleges a Pentiumokért plussz pénzt fizetni."

(#10010) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Sziasztok! Paranormális kérdésem van:

Adott egy TP-Link WR941ND router, és egy FuSi Amilo 7300x-as laptop. A kettőt sehogy sem tudom összehozni, hogy kapcsolódjanak wifi-n keresztül.

Addig nincs gond, amíg nem állítok be titkosítást. Ha beállítom a titkosítást (WPA-PSK) akkor érdekes dolog történik: állandóan eldobálja a kapcsolatot, 3mp-es váltásokkal csatlakozik és megszakad. Ezt egészen addig csinálja, amíg meg nem nyomom a beállításoknál az idő beállításánál a get GMT gombot. Ekkor fogja magát, és csatlakozik a laptop.

A beállításokat a router gondok topicban kitárgyaltuk, valószínűleg rendben vannak. A szabványtípustól független a probléma, és a channel váltása sem oldja meg. Csak a get GMT :W




a titkosítás mindkét esetben TKIP, ez a screenshoton hibás

Most akkor mi a tök van? Mit és hol állítsak be, hogy csatlakozzon a laptop a router órájának buzgerálása nélkül is?

[ Szerkesztve ]

(#10011) DeFranco válasza DeFranco (#10010) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Azt hiszem ez most mindenkit kiakasztott... :) Valakinek valami ötlet? Így gyakorlatilag a wifi használhatatlan, pedig ezért cseréltem le a routert.

(#10012) dawil


dawil
tag

sziasztok!

nekem is hasonlo a problemam mint aygonak, de nekem nincs router csak a ket gep usb wifi kartyakkal, és fogalmam sincs hogy mit kellene csinalni, hogy "lassa" a ket gep egymast. masolni szeretnek egyikrol a masikra! tudom, hogy eleg lenne egy crossover utp kabel is, de csak sima van, azzal probaltam, de nem igazan jott ossze. egyebkent ha megis osszejon, akkor ugye eleg csak a kapcsolatnal a Tcp/ip protokollnal megadni, hogy az ipcimet (pl: 192.168.0.1 és 192.168.0.2 a) a subnet mask pedig 255.255.255.0 mindkettonel, és az atjarot uresen hagyni?

remelem, tudtok segiteni! ha igen, elore is kosz!

[ Szerkesztve ]

Összecsukható babakocsimat szétnyithatóra cserélném!

(#10013) tibigym


tibigym
tag

Sziasztok van itt egy Fujitsu-siemens amilo Pro V3405-ös laptop.
Felraktam a wifi driverét de azt mondja nem kezdeményezhető kapcsolat mert a hardveres kapcsoló le van kapcsolva. Mit kéne be˛/át állítanom , hogy működjön???

Samsung Galaxy S3

(#10014) Tosee válasza tibigym (#10013) üzenetére


Tosee
őstag

mondjuk be kellene kapcsolnod a wifit! Kis gomb a laptop alján, vagy a billentyűzeten stb helyen...

A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

(#10015) tibigym


tibigym
tag

ennyire nem vagyok hülye nyomhatom de nem csinál semmit

Samsung Galaxy S3

(#10016) dr.bubo válasza tibigym (#10015) üzenetére


dr.bubo
őstag

Eszközkezelőben látszik a wifi kártya?
Esetleg a bios-ban is engedélyezni kell.

[ Szerkesztve ]

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#10017) tibigym válasza dr.bubo (#10016) üzenetére


tibigym
tag

megoldottam kellett driver a wifi gombhoz

Samsung Galaxy S3

(#10018) Progép


Progép
csendes tag

Sziasztok.

Szeretném megkérdezni a véleményeteket, hogy milyen wlankártyát ajánlanátok WINDOWS VISTA HOME PREMIUM 64-BITRE mert már megszívtam egy smc kártyával mert a drivere nem jó visztához de azért rávan írva, hogy vista comp -.-""".

Segítségeteket előre is köszi.

Progép :)

Új konfigom 2011ben lesz PCI-E 3.0-ás vgával.

(#10019) kali válasza Progép (#10018) üzenetére


kali
legenda

milyen csatolással kellene?

(#10020) Kami11


Kami11
őstag

Sziasztok!

Asztali géphez kellene wifi kártyát vagy usb-s adaptert venni, de nem tudom melyik legyen. :F
E két termék között vacilálok, szerintetek melyiket lenne érdemesebb beszerezni?:
Linksys WUSB600N
Linksys WMP600N
A router is Linksys, valamint a PCI-os kártya és a router között lenne egy fal és 7-8m távolság.
Az usb-s vevőt viszont hosszabbítóval el tudnám helyezni úgy, hogy szinte rálásson a routerre (két üveges ajtó lenne csak közöttük és kb. 5m).
Ezek függvényében Ti mit választanátok?
Előre is THX a segítséget!

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#10021) Progép válasza kali (#10019) üzenetére


Progép
csendes tag

Szevasz.

A csati: PCI 2.2

Itt az alaplap linkje: M3N-HT Deluxe/HDMI

Segítségedet előre is köszi.

Új konfigom 2011ben lesz PCI-E 3.0-ás vgával.

(#10022) Tütüm


Tütüm
aktív tag

Sziasztok!

Vettem a napokban egy Zyxel P330W routert és hozzá egy USB-s SMS adaptert, az én gépem van kábelen, a feleségemé pedig ezen az adapteren keresztül csatlakozik. Szépen felépült mindent,mindkét gépen megy a net külön-külön is, de ha pl másnap bekapcsolom feleségem gépét, nem tud kapcsolódni. Ha újraindítom a routert és a modemet akkor megjavul. Mi lehet a gond? Mindkettőnk gépe XP sp2-es és kb 3 méterre vannak egymástól egy szobában.

(#10023) Raketkilla


Raketkilla
tag

Sziasztok, elég érdekes a problémám, kábel netünk van, három számítógép van a lakásban. Simán a routerről hálókábellel megy a gépekbe a net, nincs is semmi gond, azonnal megy a net, él a hálózat. De minden vasárnap, csak az én gépemen nincs internet, a másik kettőn pedig van. Ez teljesen abszurd, és pont csak vasárnap, valakinek valami ötlet? Vistám van...

(#10024) forrest85 válasza Raketkilla (#10023) üzenetére


forrest85
senior tag

A hetedik napon az Úr is megpihent :D :C :K

A futás csak azoknak való, akik nem elég intelligensek a TV nézéshez!

(#10025) Kami11 válasza forrest85 (#10024) üzenetére


Kami11
őstag

:DD :DDD :D :C :R
Ezen jót nevettem!
Köszönöm!!! :R :R :R

[ Szerkesztve ]

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#10026) Kata0903


Kata0903
csendes tag

sziasztok,segitsen valaki aki ért egy kicsit a dologhoz,az asztali számitógépet és a laptopot szeretnénk összekötni,hogy hálóban játszthassunk játékokat,milyen kábel szükséges hozzá?van egy patch,RJ 45-és kábelünk,ez jó hozzá?vagy más kell?előre is megköszönöm a segitségeteket.üdv:Kata :R

(#10027) Raketkilla válasza Kami11 (#10025) üzenetére


Raketkilla
tag

Igen, nekem is tetszett, de akinek van valami ötlete az kérem a problémára koncentráljon ...

(#10028) kali válasza Raketkilla (#10027) üzenetére


kali
legenda

esetleg szülői felügyelet - vagy hasonló - beállítás miatt...
sok router és bizonyos védelmi alkalmazások is tudnak ilyet! :DD

[ Szerkesztve ]

(#10029) Raketkilla válasza kali (#10028) üzenetére


Raketkilla
tag

Nem, erről szó sincs, nem abban az életkorban vagyok, hogy engem már bármiben is korlátozni kéne :)

(#10030) kali válasza Raketkilla (#10029) üzenetére


kali
legenda

és ezt a router és az esetlegesen használt tűzfal/internet security akalmazás is tudja? :)

(#10031) Raketkilla válasza kali (#10030) üzenetére


Raketkilla
tag

Mivel senki nem állított be rajta, ilyet, ezért nem is feltételeztem, hogy itt lenne a gond, de azért belenézek...

(#10032) Kata0903


Kata0903
csendes tag

nem tud valaki segiteni? :W

(#10033) dr.bubo válasza Kata0903 (#10032) üzenetére


dr.bubo
őstag

CROSLINK (kereszt kötésü) kábel kell, és a gépeken fix ip-t kell beállitani. :)

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#10034) DeFranco válasza Kata0903 (#10032) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Szia!

Attól is függ, hogy hány gépet akartok összekötni. Ha csak kettőt, akkor tényleg elég a crosslink, ha viszont előfordulhat, hogy többet is, akkor érdemesebb beruházni (szerintem) egy routerre. Pár ezer forintért már kaphattok olyan routert, ami az igényeiteket kielégíti, szerintem a legegyszerűbb is elég.

Ha közvetlenül köttök össze két gépet, akkor ahogy dr.bubó is mondta, crosslink kábel kell, ha simán, akkor a "normál". A kettőben ugyanazok az erek mennek a crosslinkben az egyik fejen más a bekötés sorrendje.

A verzió: narancs-fehér, narancs, zöld-fehér, kék, kék-fehér, zöld, barna-fehér, barna

B verzió: zöld-fehér, zöld, narancs-fehér, kék, kék-fehér, narancs, barna-fehér, barna

A sima kábel két vége AA, a crosslinknél az egyik A a másik B.

Lehet ezért itt engem megköveznek, de elárulom, hogy egyszer, amikor vettem (volna) egy jópár méteres corsslink kábelt, a srác rosszul kötötte be (egyenes lett), és a kábelt megbontva pl. a közepén felcserélgettük a megfelelő vezetékeket, úgy is működik. Mondjuk ezt csak abban az esetben, ha nem sajnálod a kábelt, és extra sürgős.

[ Szerkesztve ]

(#10035) Progép


Progép
csendes tag

Szevasztok.
Valakinek esetleg valamilyen 5lete erre:?
10021

[ Szerkesztve ]

Új konfigom 2011ben lesz PCI-E 3.0-ás vgával.

(#10036) Kami11 válasza Progép (#10035) üzenetére


Kami11
őstag

Milyen márkájú routerhez szeretnéd használni?
Általában a routerrel azonos márkájút érdemes választani, azok tuti kompatibilisek egymással.

[ Szerkesztve ]

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#10037) Progép válasza Kami11 (#10036) üzenetére


Progép
csendes tag

Szia.

Netgear routerem van. Néztem már a netgearos adaptereket, jelenleg is az van de mindig mikor kezdek valamit tölteni akkor kékhalállal eltávozik nyugalomba... Vistával ennek a drivere sem kompatibilis. :(

Egyéb 5let? :)

Progép.

Új konfigom 2011ben lesz PCI-E 3.0-ás vgával.

(#10038) Kami11 válasza Progép (#10037) üzenetére


Kami11
őstag

Driver frissítés volt?
Elméletileg nem kellene fagynia a gépnek, főleg ha a gyártó Vista kompatibilitást ígér.
Ott szerintem a géppel lesz a gond.
Alaplapi driverek frissek? Talán ezeket kellene megnézni, ha már többféle adapterrel is gond van/volt!

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#10039) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Sziasztok!

Az antenna "hosszabbítás" hogyan működik? Ha van egy routerem 3 antennával, akkor csak egy sima hosszabbító kábelt kell hozzá vennem, (példa) vagy egy antennával ellátottat (példa)?

A lakást úgy képzeljük el, hogy egy négyzet (50m2) aminek a bal alsó és felső sarkában van a router és a célgép. Köztük 4 fal, az ajtók (2 db) a lakásnégyzet jobb oldalán. (tehát nem az ajtók vannak a cuccok között, hanem a falak).

Csukott mindennél a jel szakadozik, bizonytalan, de ha nyitva vannak az ajtók, akkor már teljesen OK.

Ezen próbálok javítani azzal, hogy a bal felső sarokból a jobb felsőbe átviszek a 3 antennából egyet. Elég lehet ez így nagyjából? Mi a véleményetek?

(#10040) Progép válasza Kami11 (#10038) üzenetére


Progép
csendes tag

A Netgear honlapján az adapternél az van, hogy vista BETA driver 1 éve és semmi újabb driver nincs. :W

Az SMC amit említettem annál meg a honlapon az van, hogy Vista kompatibilis oké elfogadtam megvettem hurrá lesz adapter. . .

Erre dobozán kompatibilis Windos Vista BASICKEL. :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W :W

Hát azthittem eldobom az agyamat természetesen nem működött viszta home prem 64biten. Win XP-n vígan fut jelenleg apukám használja...

De akkor is. :W

Az alaplap driverei frissek felpakoltam valamit és semmi változás...

Köszi azért az 5letet. De még várok 5letet. :))

Progép.

Új konfigom 2011ben lesz PCI-E 3.0-ás vgával.

(#10041) Mauzes


Mauzes
őstag

Sziasztok!

Mitől lehet az, hogy ha wifi-hálózaton netezek, akkor időnként egyszerűen ledob a hálózatról, és nem is tudok újracsatlakozni? Netezek, zöld a hálózatjalző, majd nincs net, sárgára vált, kiírja, hogy talált hálózatot, de ha csatlakozni akarok, kiírja, hogy nem sikerült. Nem is tudom a programot bezárni, mert nem tudom, a feladatkezelően melyik az a program, szóval csak a gép újraindítása működik. Ha SystemExplorer-rel bezárom azt a folyamatot, amire wireless kezelőt ír, akkor sem tudok újracsatlakozni. Már több hálózattal is csinálta ezt.

Intel(R) Wireless WiFi Link 5100 a típus.

Esetleg valami ötlet?

Köszi!

(#10042) Progép válasza Mauzes (#10041) üzenetére


Progép
csendes tag

Első sorban Driver Update.

Másodszor megkellene nézni, hogy nincs a környéken zavaró internet forrás másik router esetleg telefon.

Harmadszor a csatorna kiosztást ha van másik router és ugyan azon a csatornán vagytok az is lehet baj.

Negyedszerre majd a többiek mondanak mást. :)

Remélem tudtam ezzel is helpelni.
További sok sikert.

Progép. :)

Új konfigom 2011ben lesz PCI-E 3.0-ás vgával.

(#10043) Kami11 válasza Progép (#10040) üzenetére


Kami11
őstag

Így már más a helyzet! :K
Vegyél Linksyst.
Azzal csak nem fürdesz be.
Pl. ezt: WMP600N

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#10044) Progép válasza Kami11 (#10043) üzenetére


Progép
csendes tag

Hm mintha ezt néztem volna...

Oké köszi ez jónak tönik mert oda van írva, hogy 64 bit de még mindig nem tudom melyik tipussal működik. .

Esetleg tudsz valami tesztet hozzá?

Progép.

Új konfigom 2011ben lesz PCI-E 3.0-ás vgával.

(#10045) Kami11 válasza Progép (#10044) üzenetére


Kami11
őstag

Tesztet sajna a Linksyshez nem, de ehhez van teszt és ez sem rossz:
DWA-140

Szerk.: Természetesen a hirdetésben lévő PH. tesztre gondolok. ;)

[ Szerkesztve ]

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#10046) Mauzes válasza Progép (#10042) üzenetére


Mauzes
őstag

Driver update-et kipróbálom.

Zavaró források meg nem hinném, hogy lennének, a probléma előfordult már a McDonald's-ban és a sulim WiFi-hálózatán is. Ami közös a két helyben, az az én telefonom, de az nem tudom, hogyan zavarhatna.

Mindenesetre köszi!

(#10047) Kami11 válasza Progép (#10044) üzenetére


Kami11
őstag

Itt a pontos link:
DWA-547
Bocs, siettem.

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#10048) dr.bubo válasza DeFranco (#10039) üzenetére


dr.bubo
őstag

Mivel a laptotod g-s, a router is g-n megy, elég egy antennát meghosszabitani, nagyobb nyereségüt rátenni, [link]. :)

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#10049) petrusz82


petrusz82
aktív tag

Hogyan tudom levédeni jelszóval a router kezelőfelületét?
Gondolom itt kell beállítani,de nem mertem hozzányúlni.

(#10050) kali válasza petrusz82 (#10049) üzenetére


kali
legenda

így; link

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.