Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14001) cigam válasza x123456 (#14000) üzenetére


cigam
félisten

Elég csak "lyukat ütni" bele.
Bájdevéj miért teszel fel olyan progit, amit nem tudsz használni?! Nem bántásból, de már n+1 alkalommal találkoztam ilyennel.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#14002) x123456 válasza cigam (#14001) üzenetére


x123456
aktív tag

Persze, de a kérdésből nekem az jött le, hogy 1.0-s user a kérdező, emiatt nem óhajtottam részletekbe bonyolódni. ;)
Egyébként is csak arra próbáltam rávilágítani, hogy mennyire nem biztonságos ez a fajta játék.

ZA - nem arról van szó, hogy nem tudom használni, csak elfelejtettem, hogy fenn van. Egyébként épp ennek a dögnek voltak olyan egyébb "vicces" megnyilvánulásai, ami miatt végleg kiirtottam (pl. egy időben nem működött a shutdown - mint utóbb kiderült, egy ZA bug miatt)

[ Szerkesztve ]

(#14003) Norbi14


Norbi14
senior tag

Sziasztok!

Olyat lehet, hogy laptop kábelen kapja netet, de wifin keresztül megosztani(mobillal akarok rácsatlakozni)?

Amit próbáltam, hogy laptopon csináltam egy Ad hoc hálózatot, wep titkosítással amit megosztottam, de telom nem látja. Ötlet?

(#14004) cigam válasza Norbi14 (#14003) üzenetére


cigam
félisten

milyen protokollt ismer a géped/telód? (abgn)

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#14005) Norbi14 válasza cigam (#14004) üzenetére


Norbi14
senior tag

Jót kérdeztél :B Samsung Galaxy Spica a teló.

(#14006) cigam válasza Norbi14 (#14005) üzenetére


cigam
félisten

802.11b/g
És a noti?
Milyen oprendszer pontosan hogyan hoztad létre az ad-hoc hálót? Tuti működik?

Esetleg próbáld meg a connectify-t

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#14007) Puding0016 válasza cigam (#13986) üzenetére


Puding0016
csendes tag

Az antennákkal szerintem nincs gond és a böngészőben megnyitható vezérlőpultjánál se találtam semmi ilyesmit :O

A gépeken Windows XP SP3 fut a laptopon is és az asztalin is.

Hát a router 2007-ben lett vásárolva akkor még volt ára és alsó kategóriába ez volt a legjobb.

(#14008) Puding0016


Puding0016
csendes tag

jah igen még annyi hogy nem nincs megosztva semmi. :N

(#14009) Norbi14 válasza cigam (#14006) üzenetére


Norbi14
senior tag

Noti: FUJITSU SIEMENS Amilo Li 1705 és win7 van rajta.
Vezetnélküli hálózatoknál, újkapcsolat ott kiválasztottam az ad hoc hálozatot, tettem rá wep titkosítást és megosztottam, ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#14010) cigam válasza Norbi14 (#14009) üzenetére


cigam
félisten

Telón kívül nincs a közelben semmi amivel rá lehetne nézni?
Teló más hálózatokat lát? (Ha máshol nem a városban járva/kelve)

Mind2-n be van kapcsolva a wifi?
A laptop másik hálóra már tudott csatlakozni? És a teló? (Nem lehet vmelyik hw hibás?)

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#14011) Norbi14 válasza cigam (#14010) üzenetére


Norbi14
senior tag

Telón kivül mással nem tudom most megnézni.

Igen más hálozatokat lát, és jól is használja, szomszéd wifijére rátudok csatlakozni és működik is.

Amit linkeltél progit, feltettem laptopra de azzal sem jó, és igen laptop is tud más hálózatra csatlakozni.

(#14012) cigam válasza Norbi14 (#14011) üzenetére


cigam
félisten

Konkrétan hol hasal el? Titkosítás nélkül kezd.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#14013) easy...rider


easy...rider
őstag

Sziasztok!

A mai routerekre mennyire jellemző hogy torrent alatt belassulnak?
van egy régi smc-m és nem szereti ha a torrent maxon megy.
vagyis elindul 20MB-el, aztán lemegy 13-ra, és ilyenkor ledobálja a wifi-t

szóval olyan router kéne nekem ami bírja a torrentezést.
meg az megoldható hogy a letöltős gépem wifiről menjen? mert most laptoppal nem jön soha maxal a sávszélesség, és itt még jobban belassul.

ha egy TP-LINK TL-WN722N wifi kártyám lenne gépben, meg lecserélném a routert akkor vajon tudna maxon menni a torrent? 30/20MB a sávszélesség

(#14014) easy...rider válasza easy...rider (#14013) üzenetére


easy...rider
őstag

bocsesz inkább másik topikban kérdem meg

(#14015) Norbi14 válasza cigam (#14012) üzenetére


Norbi14
senior tag

Nem is látja a teló azt a wifi hálózatot.

(#14016) TriplaT


TriplaT
csendes tag

hali!
Lenne egy kis problémám , Lenni nekem egy Netgear wgr614 v5 routerem. A tünetek a következők:
A wifijével van valami baj , nem akar 0,56Mb/s nél gyorsabb lenni ,( a lan része az jó ) már frissítettem a firmwaret de igy se. Valami okosat mondjatok hogy lehetne meghevülni!
De ha minden kötél szakad akkor marad a roncsolásos javítás :) :Y
Köszi! Üdv! :R

(#14017) spejci


spejci
tag

Üdv.

Lenne pár kérdésem ezzel a képpel kapcsolatban!
A wireless channel meg az extension channel mit jelentenek és szerintetek jól be van állítva minden?

(#14018) cigam válasza TriplaT (#14016) üzenetére


cigam
félisten

Tuti a router a ludas? Máshova csatlakozva nem ekkora a sebesség?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#14019) cigam válasza spejci (#14017) üzenetére


cigam
félisten

Akár jó is lehet, esetleg nézz szét az inssider-el, hogy a környéken melyik csatornát nem használják.

Ezek a csatornák olyan mint a cb/pmr rádiócsatornák. Egy konkrét frekit jelentenek, de az emberek többsége jobban elboldogul, ha csak egy csatornaszámot kell megjegyeznie/kiválasztania.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#14020) nuendo válasza TriplaT (#14016) üzenetére


nuendo
tag

reset volt már? máshol is próbáld ki! mióta van meg amugy? gari van? :)

(#14021) TriplaT válasza nuendo (#14020) üzenetére


TriplaT
csendes tag

volt minden :)
de nem tudom hogy miértnem megy, szerintem ez kuka lesz :S a lan része fasza csak a wifivel van baj

(#14022) nuendo válasza TriplaT (#14021) üzenetére


nuendo
tag

akkor cseréld le :D

(#14023) v150r


v150r
csendes tag

Sziasztok!

Tegnap vettem egy Packard Bell TM81 típusú laptopot, és az a problémám, hogy a wifi az kevésbé hajlandó menni (nem működik). Tegnap este addig pakolgattam rá a hozzávaló drivereket, míg a windows 7 úgy nem gondolta, hogy akkor ő most tisztelettel meghalna.
Ma újraraktam a rendszert, és most csak azt a drivert tettem fel a hozzá adott lemezről, amit az everest kijelzett, mint típus. Végigtúrtam az internetet, és nem találtam rá megoldást.

Szóval, a helyzet a következő: Vegyük reboottól: elindul a rendszer, azt mondja, hogy nincs hálózati kapcsolat. Rámegyek a wifi választóra, kiválasztom azt, amire szeretnék csatlakozni, beírom a jelszót, majd kiböki, hogy nem tud csatlakozni. Ezután jó eséllyel el is tűnik a listából az a wifis jel, tehát nem is tudom újra megpróbálni.
Az ipconfig /all az alábbiakat dobja:

windows ip configuration

primary dns suffix: üres
mode type: hybrid
ip routing enabled: no
wins proxy enabled: no

...

wireless lan adapter wireless network connection:

media state: media disconnected
dns suffix: üres
desc: atheros ar5b93 wireless network adapter
addr: 70-f1-a1-a8-e3-74
autoconfig: enabled

Ezek után láttam, hogy itt valami nem stimmel, és újra google-t ragadtam: beírtam az összes netsh-s socket és egyéb resetet (ipv4-6, intip, winsock, stb) és a probléma még mindig fennáll. A windows 7 ultimate szerint az eszközzel minden rendben van. A drivernél nincs frissebb. A poén az, hogyha kihúzom a chello-s netet a notiból, akkor arra is azt mondja, h media disconnected (érthető módon), viszont a wifi-n még csatlakozni se tudok.
A wifi-s router nem az enyém, a szomszéd srácé, de teljesen jól működik, soha nem volt vele gond.

A notin ha kikapcsolom a wifi-t, akkor semmi nincs, ha bekapcsolom, akkor pedig látok néhány kapcsolatot, de soha nem annyit, mint restart után, és a kívánt kapcsolatot soha nem látom, csak restart után. Azt sem egészen értem, hogy ha be van kapcsolva a wifi, akkor a notin lévő lámpa hol mindig világít, hol villog, hol pedig abszolút nem, pedig be van kapcsolva, hisz látom a kapcsolatokat, csak a csatlakozás nem sikerül.

Most leugrom a notival vissza, ahol vettem, megpróbálok tőlük is valami segítséget kérni, vagy megnézni, hogy az ottani wifivel is szórakozik-e a cucc.

Valakinek még esetleg valami építő jellegű ötlete az ügyben?

(#14024) mezis válasza v150r (#14023) üzenetére


mezis
nagyúr

A térerő elegendő ? (InSSIDer mit mutat ?)
XP-nél volt egy olyan kérdés, hogy "Csatlakozás akkor is, ha nincs jel" A "nincs jel" azt jelentette, hogy nem sugároz SSID-t az AP.

Én inkább a térerőre tippelek.

mezis

(#14025) v150r válasza mezis (#14024) üzenetére


v150r
csendes tag

igen, elegendő, mert most voltam lent az edigitalnál és a srácok tényleg mindent megpróbáltak, és ott erős volt a jel. meg amúgy is.

(#14026) spejci válasza cigam (#14019) üzenetére


spejci
tag

Itt a kép róla!
Ez így jó? Ha a wireless chanelt leteszem 1 re akkor végülis csak én tudok a ruterre rácsatlakozni? Extension channel az mit jelent? A router tűzfalát érdemes bekapcsolni?

(#14027) polszi


polszi
csendes tag

Sziasztok!

A segítségetekre lenne szükségem. Adott egy tp-link tlwr741nd router és egy lenovo n500as notebook. Vezetékről minden tökéletes. Még routeren keresztül a router szobájában is. 2 szobával arrébb viszont felére csökken a sebesség a jelerősség pedig katasztrófálisba csap át.
Egy másik lakásban ugyanilyen típusú routerrel semmi gond nem volt, emeleteken át kiváló volt mind a sebesség és a jelerősség.

Laikusként kizártam a szolgáltató hibáját, hiszen kábelen keresztül minden tökéletes. Elvileg a lenovoval sincs gond, mert másik lakásban fogta a jeleket rendesen. Így marad a router, valami beállítás lehet? vagy kifogtunk defektes egyedet? :F

Térdencsúszva esedezem segítségetekért!!!! :D

(#14028) mezis válasza polszi (#14027) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!

Igen beállítás.
Azaz megfelelő helyet kell keresned a router (vagy annak WiFi antennája) számára. Ehhez a laposodra installáld az InSSIDer programot, hogy láss is valamit, ne csak vaktában kísérletezz.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#14029) mezis válasza spejci (#14026) üzenetére


mezis
nagyúr

A channel-t mindenképp állítsd be az 1-esre fixen.

Bármilyen csatornát is használsz, az tud csatlakozni, aki ismeri a csatlakozáshoz szükséges (bizonyára titkos) kódokat.
Az "Extension channel" valami olyasmit jelent, hogy a nagyobb sebesség érdekében még szélesebb sávban sugározna. Nincs nagy zsúfoltság az 1-es csatorna környékén, ha lassúnak találod, próbálkozhatsz vele.

mezis

(#14030) BambaHuba


BambaHuba
tag

Sziasztok!

Otthoni hálózat kiépítését tervezzük. Egy emeletes házban kéne megoldani a dolgot úgy, hogy mindkét emeleten rendesen lehessen netezni. Az alsó szinten már beüzemeltem a modemet meg egy routert amik hibátlanul működnek viszont az emeleten alig vagy egyáltalán nem lehet fogni a jelet. Szóval hogyan oldhatom meg hogy az emeleten is lehessen fogni?

Előre is köszi a segítséget!

B

(#14031) cigam válasza polszi (#14027) üzenetére


cigam
félisten

Az minimum 3 fal! Teljesen normális, hogy odág nem jut a jel, míg 1 emelet "csak" 1 fal. Persze az sem mind1 milyen fal (vasbeton, tégla,...)

Vagy rakd át közelebb, vagy használj repeater-t. Esetleg egy nagyobb antenna a routerre is segíthet.

Utóbbiak BambaHuba-nak is tipp.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#14032) camaro79


camaro79
aktív tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni, mert elment a netem.
Memóriát cseréltem a gépben, aminek következtében indításnál Overlocking Failed lett. Felajánlotta azF2-t (Run to default setup). Erre el is indult a gép, de elment a netem. Egy TP Link 340GD routert használok egy TP Link 321G USB-s WIFI-vel. Csatlakozásnál default gateway-nek 0.0.0.0-át kapok, belső IP-t meg nem osztott a gépemnek, hanem úgy látom, a szolgáltató IP-jét adja. A szokásos 192.168.1.1-el nem tudok az admin oldalra belépni.

Mi a fene lehet? Próbáltam már mindent, de semmi. A Router-t reseteltem, de semmi. Net ugyanakkor van rajta, mert telefonnal tudtam csatlakozni hozzá.
HELP PLS! :W

(#14033) cigam válasza camaro79 (#14032) üzenetére


cigam
félisten

És ha visszateszed a régit?
Ha kézzel állítasz be IP címet, akkor működik?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#14034) camaro79 válasza cigam (#14033) üzenetére


camaro79
aktív tag

ha kézzel állítom be, akkor megkapom azt az IP-t, amit kérek, és a gateway is az lesz, de nem tudok akkor sem csatlakozni az admin oldalhoz és nincsen továbbra sem net.

(#14035) cigam válasza camaro79 (#14034) üzenetére


cigam
félisten

De ugye rácuppansz a wifi hálóra? Vagy eleve az se megy? Magyaarul az elérhető hálózatok listájában megjelenik a routered SSID-je is?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#14036) camaro79 válasza cigam (#14035) üzenetére


camaro79
aktív tag

igen, rákapcsolódok, de nincsen adatforgalom. közben bonyolultabb lett a dolog, mert elmentem venni LAN kábelt (24 órás tesco rulez!). Közvetlenül rákötöttem a kábelmodemre a gépet, és így sincsen net!!! Viszont tuti, hogy maga a szolgáltatás megy, mert a roterrel ment a telefonom.
Nem lehet valami összefüggés a net és a BIOS között?
Totál tanácstalan vagyok… :(
szerencse, hogy van még valamennyi creditem a mobilneten, így tudok ide írni.

(#14037) raczger


raczger
őstag

Van egy engenius ecb1221r típusú ap-m, amit csatlakoztatni szeretnék repeaterként egy routerhez. Nos ez otthon és rokonomnál gond nélkül sikerült (Pirelli és Cisco routerhez simán kapcsolódott), de egyik ismerősnél az smc routerhez sehogy se szeretne kapcsolódni. Odáig jutottam, hogy mindig felkapcsolódik sikeresen és azonnal meg is bontja azt, és újra kapcsolódik, kb 10 másodpercenként. Gondolom valami beállítási probléma lehet, de nem sikerült rájönnöm mi lehet az, valakinek valami ötlete nincs esetleg?

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#14038) Truman válasza raczger (#14037) üzenetére


Truman
senior tag

Engedélyezve van az Universal Repeater mód?

Az élet egy sz*r játék, de azért a grafikája nagyon ott van…

(#14039) raczger válasza Truman (#14038) üzenetére


raczger
őstag

Persze, mint írtam másik két routerrel tökéletesen működött, csak azzal az smc-vel nem ment jól.

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#14040) butcher eu


butcher eu
senior tag

sziasztok,

lenne egy kérdésem, mi a rosseb kerül 10 m antenahosszabbító kábelen 9188 -Ftba? Amikor egy access point is csak annyi. Valami sima antennakábellel nem helyettesíthető? vagy nem oldható meg 2db 5 méteresből mert úgy fele annyiból jönne ki.

(#14041) RootRulez


RootRulez
félisten

Sziasztok!

Le szeretnék tiltani pár oldalt, amik belassítják más oldalak betöltését reklámokkal, miegymás. Meg azt, hogy pár oldal egyszerűen elérhetetlen legyen. Ezt hol tudom a routerben beállítani?

Routerem típusa: TP LINK TL-WR940N

═════════════════════════════════════════

(#14042) danih


danih
addikt

WLAN antennához keresek tapadókorongos tartót, de nem találok sehol, segítsetek má' :)
Bármilyen tapadókorongos szirszar jó lenne ami elbír párszáz grammot, majd ráhegesztem... Ilyesmire gondolok.

[ Szerkesztve ]

(#14043) Palkova


Palkova
tag

Tisztelt értők!
Tanácsot szeretnék kérni az alábbi ügyben:
Adott egy régi két emeletes épület, a földszinten egy wifi router, aminek a jelét a második emeleten csak nagyon gyengén lehet fogni. A másodikra kábelt nem lehet felvinni, így egy AP elhelyezésére gondoltam. Ki is néztem egy TP-Link TL-WA701ND -t ami képes Repeater Mode (WDS / Universal ) módban működni. Ekkor bukkantam a TP-LINK TL-WA730RE 150M Wireless Range Extender -re, amiről nem igazán tudom eldönteni, hogy megfelelne e a célnak, mert csak a Range Extender Mode és AP Mode van feltüntetve az adatlapján. A Range Extender Mode egy nyomógombbal állítható be (a leírás szerint) minden külön konfigurálás nélkül, ami nagyon kényelmes lenne. Egyébként árban azonos a két eszköz.
Előre is köszönöm a hozzáértők fáradozását és válaszát:
Kovács Pál

(#14044) mezis válasza danih (#14042) üzenetére


mezis
nagyúr

Háztartási boltban volt amikor szappantartót árultak tapadó korongokkal.
Mostanában autó ablakra árnyékoló függönyt láttam tapadó korongokkal, de ez talán túl drága lenne két tapi koronghoz. Akárcsak ez: [link]

Még ezt is drágállom: [link]

Egyébként "gugliztad" már a témát ?

mezis

(#14045) mezis válasza Palkova (#14043) üzenetére


mezis
nagyúr

Repeaterek igen kényesek, néha még a saját gyáruk routerével sem hajlandók együttműködni (chipset).
Gondolom a "Range Extender sem különbözik ebben. (Mindenképp csinálj próbát vásárlás előtt, vagy interjú a TP-Link haza supportjával.

A TP-Link szerkezetek WDS üzemmódban csak WEP titkosítással működtek, WPA-val nem. (Kb. egy évvel ezelőtti állapot). Én emiatt D-Link-re váltottam. (Nekik is nagyon jó a hazai supportjuk.)

mezis

(#14046) mezis válasza danih (#14042) üzenetére


mezis
nagyúr

[link]

mezis

(#14047) mezis válasza butcher eu (#14040) üzenetére


mezis
nagyúr

Üdv.!
Csatlakozó a két végére, kábel, ami 2.5 GHz-en is átengedi a jelet, szerelési költség, kis széria.

A "sima antennakábel"-ek 75 ohmosak, WiFi-hez (és talán parabóla antennákhoz is) 50 ohmos illik :K .

[link]

[link]

mezis

(#14048) danih válasza mezis (#14044) üzenetére


danih
addikt

Köszi a tippeket, jöhetnek :)
Persze hogy gugliztam, már a fél szótár a keresőben volt '-' jellel (kihagyás), de akkor is csak PDA meg autós eszközöket dobott :DDD

(#14049) cigam válasza camaro79 (#14036) üzenetére


cigam
félisten

Eventlogba kerül vmi (hibára utaló) bejegyzés? Akár indításkor akár hálózati csatlakozáskor?

Eszközkezelőben rendben levőnek látszik a hálózati kártya? (mind2)

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#14050) cigam válasza RootRulez (#14041) üzenetére


cigam
félisten

Előkapod a manuelt, felcsapod a 60. oldal környékén. Ott szépen leírják.
A Parental Control menüpont alatt keresgélj.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.