Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#65201) szaki1 válasza mezis (#65199) üzenetére


szaki1
tag

Köszönöm. De csak a plafonon van egy 4 ágú WiFi antenna amihez nincs hozzá férésem. (önhatalmúlag gondolom nem is nyúlhatok hozzá ) Egyébként mi az a WiFi AP és miben segítene nekem?

(#65202) Dr.Én


Dr.Én
veterán

Hali!

Vettem használtan egy Asus rp-ac56 jel továbbítót , telekomos netet szeretném jobban elérni a házban. De hiába állítom be az Asus-t úgy ahogy írva van, nem adja tovább a jelet. Azt írja ki hogy wifi engedélyre van szükség és ha arra kattintok, akkor se lesz jel továbbra sem.
Mit rontok el? :R :R

[ Szerkesztve ]

WOT: kissio

(#65203) zsiga68 válasza Dr.Én (#65202) üzenetére


zsiga68
senior tag

Állítsd vissza gyári állapotra és kezd előről, követve a leírását..

(#65204) Dr.Én válasza zsiga68 (#65203) üzenetére


Dr.Én
veterán

Probáltam, nyomtam reset gombot és próba újra , illetve jó párszor probáltam.

WOT: kissio

(#65205) zsiga68 válasza Dr.Én (#65204) üzenetére


zsiga68
senior tag

Mit jelent az hogy "nem adja tovább a jelet"?

(#65206) Dr.Én válasza zsiga68 (#65205) üzenetére


Dr.Én
veterán

Folyton ezt írja ki, hogy engedélyre van szükség.
Ennél tovább nem tudok jutni sajnos.

WOT: kissio

(#65207) zsiga68 válasza Dr.Én (#65206) üzenetére


zsiga68
senior tag

Kövesd a leírásában foglaltakat. Általában igy működik a setup: lépj be az asus-ba, választd ki milyen wifihez akarsz csatlakozni,add meg a jelszavát, Választ ki/add meg az asus ssid-jét. és mentsd el. Ilyenkor általában ujraindul és pár perc után megjeleni az ssid-je és a router jelszavával tudsz belépni.. De mivel nem ismerem a konkrét készüléket neked kell ezt megoldani.

[ Szerkesztve ]

(#65208) mezis válasza Dr.Én (#65206) üzenetére


mezis
nagyúr

Hagyd a francba a szőke titkárnőknek való bejelentkezést.
Beállítás ennek megfelelően.
Ha elég hosszú (30 másodperc) volt a reset, akkor ezen az IP címen éred el.

mezis

(#65209) zsiga68 válasza mezis (#65208) üzenetére


zsiga68
senior tag

Lehet hogy a bejelentkezési névvel és jelszóval bukik el.. Vagy valamit nem mentett el :((

[ Szerkesztve ]

(#65210) Dr.Én válasza zsiga68 (#65209) üzenetére


Dr.Én
veterán

Mindkét verziót végig próbálom amit írtatok. Utána jelentkezem :R :R

WOT: kissio

(#65211) zsiga68 válasza szaki1 (#65200) üzenetére


zsiga68
senior tag

Én nem a hibaelhárítást írtam...

(#65212) Vegha válasza mezis (#65199) üzenetére


Vegha
senior tag

Es mi most a javasolt router tipus egy Asus RT-AC65P melle ? Ugy latom ez nem kaphato mar.
Viszont azt meg mindig nem ertem miert jobb valasztas egy AP mint egy wifi extender ?

(#65213) Borisz76 válasza Vegha (#65212) üzenetére


Borisz76
veterán

AP-t kábellel szokás a fő routerre kötni.
Extender pedig wifin csatlakozik a fő routerre.
Ebből adódóan kapásból feleződik az elérhető sebesség.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#65214) mezis válasza Vegha (#65212) üzenetére


mezis
nagyúr

WiFi routert ajánlok. Azoknak is szokott lenni AP (switch) üzemmódja és régebben olcsóbb volt az AP-knél.
Milyet? A legdrágábbat! ;]

mezis

(#65215) Dr.Én válasza zsiga68 (#65209) üzenetére


Dr.Én
veterán

Hali.
Köszönöm szépen még egyszer a segítséget. Ma este sikeresen be lett üzemelve. :R
A telekomos routerben 4 féle kapcsolódás lehetőség volt. És mindig a vengédre próbáltam csatlakozni. 2,4 és 5ghz-en is. Ezzel nem működött. Ma ki próbáltam a másik kettőt, aminek más neve van és azzal tökéletes továbbítja az Asus rp-ac56 a wifit a ház többi részére. :R :R

WOT: kissio

(#65216) csaszi75 válasza Vegha (#65212) üzenetére


csaszi75
senior tag

Az extender egy gyenge teljesítményű eszköz.. nem is tud elég NAT táblát nyilvántartani..
Nem megfelelő egy stabil kapcsolatra..

(#65217) Vegha válasza csaszi75 (#65216) üzenetére


Vegha
senior tag

koszi.
@Borisz76 10/3-as mikros netem van, megtehetem hogy sz*rok a sebessegre :DD Semmi masra nincs hasznalva. A jelerosseg/lefedettseg annal szamit inkabb .
@mezis Eszembe nem jutott volna dedikalt AP-t venni, ha ma mar bmelyik router tudja ezt a funkciot. Gondolom az volna jo ha kb. ugyanolyan routert szereznek be es azt allitanam be AP-nak. Mivel az RT-AC65P mar nem kaphato, gondolom egy RT-AC66U-val sem lovok nagyon melle, nemde ? Ilyet meg talalok aproban. Elsodleges szempont tovabbra is a jelerosseg, de persze azt sem banom, ha az androidos Asus app-ban ezt is lehetne menedzselni.

[ Szerkesztve ]

(#65218) mezis válasza Vegha (#65217) üzenetére


mezis
nagyúr

Jelerősség: [link]

mezis

(#65219) Vegha


Vegha
senior tag

Meg mindig kulterben vagyunk.

(#65220) MZsoltee


MZsoltee
veterán

Wifi 6 mellett Asus RT-AX58Uv2 és egy TP-LINK Archer TX50E között milyen a reális sebesség? Egy lanon lévő pcről szeretnék nagyméretű fájlok mozgatni.

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#65221) Borisz76 válasza MZsoltee (#65220) üzenetére


Borisz76
veterán

Normális Gigabites LAN kapcsolat mellett kb 100-110 MB/s
Wifi.....ki tudja ?!

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#65222) h1mpi


h1mpi
nagyúr

Sziasztok, ajánlást szeretnék kérni:

A minap telepítette a Telekom a wifi 6-os netet. Adtak hozzá egy gyári routert, amivel nincs is semmi gond, egész erős. Viszont szükségem lenne egy Poweline adapterre a hátsó szobába, mert az egyik vezetékes internet csatlakozóban nincs net és ott van a TV, amire meg csatlakozik a Set Top Box. Ebben a hátsó szobában van az asztali wifi-s gép is, és ez miatt a netet is erősíteni szeretném, ezért olyan powerline adapter kellene, ami wifi erősítő is egyben. Az ár másodlagos, megbízható és jó legyen. A netem 1000-es. A gépben egy TP-Link Archer T6E 802.11ac wifi kártya van.

Melyik gyártó, melyik modelljét ajánljátok?

Köszi :R

[ Szerkesztve ]

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#65223) Borisz76 válasza h1mpi (#65222) üzenetére


Borisz76
veterán

Cat5e vagy Cat6-os kábelt húzz le a szobáig.
A végére akassz egy AC-s vagy AX-s routert AP módban.
Így lesz LAN csatlakozásod és wifi-d is.

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#65224) h1mpi válasza Borisz76 (#65223) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Nem tudok lehúzni, mert a csati előtt van egy bioethanolos kandalló beépítve. Meg se lehet bontani a csatit sem. Maradnék a Powerline adapternél

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#65225) h1mpi válasza h1mpi (#65224) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Most nézem, hogy a wifi kártyám sem tudja a wifi6-ot, szóval azt is cserélnem kell.

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#65226) Vegha


Vegha
senior tag

Miert ekkora az ellenallas a powerline adapterek iranyaba ? :)

(#65227) kpityu2 válasza Vegha (#65226) üzenetére


kpityu2
őstag

Csak megfelelően kiépített elektromos hálózaton működik jól és az elektromos hálózat amúgy sem nagysebességű adatátvitelre van kitalálva.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#65228) luciferc


luciferc
őstag

No, szereztem én is D-Link Covr-X1860-at. Első benyomás.

Jól működik, jó a jelerősség.

A webes felület rendben használható, ugyanakkor számomra időnként van egy tudathasadásos logikája, mert tudták a fejlesztők, hogy mi kell bele, de a felhasználói élmény koordinátor ahelyett, hogy cápaeledel lett volna, mindenféle "user friendly" meg ne sokkoljuk a user szarokat kért szegény fejlesztőktől. Pedig ez elég lett volna a telefonos appba, a webes felület meg rendesen telibe egy router. De ezzel azért lehet élni.

Nem tudom más ilyen 2 ethernet aljzatos cuccoknál hogy van, de szerintem 2023-ban egy nem noname gyártótól már ciki, hogy dedikáltak a portok és ha ethernet backhaul-t akarok, azt a node LAN portjába kell dugni, így egyrészt nem lehet tovább vinni (még ha ez nem is a legjobb megoldás) másrészt ha van a node közelében egy kizárólag madzagos eszköz, akkor nem dugható rá a node-ra. Persze egy switch megoldja, de ez akkor is szégyen szerintem.

(#65229) kpityu2 válasza luciferc (#65228) üzenetére


kpityu2
őstag

Erre jó az Asus AX53U/AX1800U. Ott 3 port van mert routerek vannak node-ként használva ezért tudod kimenetként használni a LAN portokat. Elég rugalmas a topológia, wired, wireless daisy chain is lehetséges. Valamit valamiért. :D [link]

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#65230) luciferc válasza kpityu2 (#65229) üzenetére


luciferc
őstag

Igen, tudom, először én is hagyományos routerben gondolkodtam, azonban az eszközök elhelyezése miatt felsőbb hatalmak a dizájnosabb cuccot preferálták. Nálam nem okoz ez gondot, mert van madzag, ahol kell és van egy switch is központilag, de ettől függetlenül ez ciki egy ilyen terméknél.

Az a vicces, hogy igazából itt is routerek vannak nodeként használva, mert a D-Linknél mindegyik egység azonos, de ettől függetlenül az ethernet backhaulhoz a node LAN portjába kell csatlakozni és nem a WAN-ba.

(#65231) nepszter1


nepszter1
addikt

Sziasztok!
Van egy
Tp link TL-PA4020P repeater konnektorba dugva.
Ha egy teljesen más márkát veszek azzal is kompatibilis lesz ?

(#65232) kpityu2 válasza luciferc (#65230) üzenetére


kpityu2
őstag

Reklamáld meg, hátha valamelyik szoftverfrissitésbe beleteszik. :D

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#65233) Borisz76 válasza nepszter1 (#65231) üzenetére


Borisz76
veterán

Egy repeater jelét akarod fogni és tovább küldeni egy mási repeater-el ?

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#65234) Gubek-Einste válasza nepszter1 (#65231) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem, csak azonos gyártón belül működik a kompatibilitás.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#65235) luciferc válasza kpityu2 (#65232) üzenetére


luciferc
őstag

Inkább lottót veszek, nagyobb az esély.

(#65236) mezis válasza nepszter1 (#65231) üzenetére


mezis
nagyúr

Régen, a WDS korban valóban gyár és chip függő volt a WiFi jelismétlés, de olyan WiFi-s eszközt már csak múzeumban találni.

[ Szerkesztve ]

mezis

(#65237) woodworm válasza mezis (#65236) üzenetére


woodworm
veterán

Szerintem még mindig kapsz bolti forgalomban olyan routert, amiben nincs normális kliens üzemmód, csak wds.

(#65238) h1mpi válasza h1mpi (#65225) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Végülis a TV nagyon szépen megy a Telekomos Set Top Box-ról wifi-vel, így nincs szükség semmilyen erősítőre. A gépemben viszont lecseréltem a wifi kártyát egy TP-Link Archer TXE75E, AXE5400 Wi-Fi 6E adapterre és ez valami egészen durva. A korábbi TP-Link Archer T6E adapterem jó ha tudott itt, ahol a gép van 100 Mbps-t. Ez meg... Szerintem nincs mit magyarázni, wifi6 mellé kell egy ilyen tudású adaper.

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#65239) Patice válasza h1mpi (#65238) üzenetére


Patice
nagyúr

Általában a kliensek a gyengék, nem a routerek.
Telefonoknál is nagyon érezni az 1xAC vs. 2X2 AX különbséget.
Laposnál meg pláne.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#65240) Vegha válasza Patice (#65239) üzenetére


Vegha
senior tag

A kisebb nyeresegu antennaik miatt ?

(#65241) Patice válasza Vegha (#65240) üzenetére


Patice
nagyúr

Az is, meg az adóteljesítmény, meg a csatornák száma.
Minél több csatorna, minél nagyobb sugárzás, annál több energiát kell használniuk. Ez pedig a mobiloknál kulcskérdés.
Ezért van csak a (szinte) csúcs mobilokban normális wifi.
”Nem elég ha veszi a jelet, vissza is kell kiabálnia a routernek”

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#65242) Hegevinov77


Hegevinov77
csendes tag

Egy kis segítségre lenne szükségem .

Adott egy Vodafone/UPC CH7465VF (Modem)

Vásároltam egy TP-LINK TL-WR840N Típusú Router (https://www.tp-link.com/en/home-networking/wifi-router/tl-wr840n/)

Szeretnék a lakás másik felében egy eszközt bele dugni ebbe a routerbe , tehát el kezdtem beállítani a leírtak alapján RANGE EXTENDER módban.

Mindent végig csinálok, de mégsem működik. A végén csak nincsen net, valamit tuti rosszul csinálok, van egy olyan rész ahol a routeren SMART IP-t vagy STATIC IP-t lehet válsztani én ott a SMART IP-t választom.

A segítséget innen vettem: https://www.youtube.com/watch?v=3v3BccFT89Y&t=163s

Esetleg valami ötlet, hogy miért nem megy ?

Üdv és köszönettel: Krisztián :F

(#65243) Dr.NX válasza Hegevinov77 (#65242) üzenetére


Dr.NX
addikt

Szerintem neked bridge mód kell, a régebbi verziókon így kell beállítani:
https://youtu.be/OWVPZSQqUZg?feature=shared&t=96
Ha nincs ilyen beállítás az újabbakon, akkor passz.

Elfogadom a sütiket.

(#65244) Hegevinov77 válasza Dr.NX (#65243) üzenetére


Hegevinov77
csendes tag

Sajnos az újabbakon nincs ilyen mód, pont ezt a videót néztem már én is, ezeken Range Extender ,mód van , és elvileg ezt tök gyorsan be lehet állítani, gyakorlatilag a meglévő WIFI-t duplikálja , természetesen teszek a név mögé egy extender szót, hogy tudjam melyik a melyik . Amit manuálisan lehet állítani ebben a módban az hogy : STATIC/IP vagy SMART/IP legyen . Az első lehetőségnél, szinte mindent is lehet állítani.

Itt a videó hozzá: https://www.youtube.com/watch?v=3v3BccFT89Y&t=211s

De ami itt a videóban van ez sem tűnik rossznak . Viszont azt nem tudom hogy BRIDGE módot tudok létrehozni valahogy vagy sem.

(#65245) mezis válasza Hegevinov77 (#65244) üzenetére


mezis
nagyúr

Először próbáld ki a "Copy from root AP" módot, Smart IP-vel.
Ha van elegendő jelszint (root AP), akkor működnie kellene.

mezis

(#65246) Hegevinov77 válasza mezis (#65245) üzenetére


Hegevinov77
csendes tag

Nagyon szépen köszönöm, meg próbálom.
:)

(#65247) Bálint85


Bálint85
senior tag

Sziasztok!
Mitől lehet az , hogy a router a wifi sugárzást közbe közbe eldobja? Èn arra gondolok , hogy vmi csatorna ütközès lehet vagy közel van a kèt csatorna. Vagy mèg lehez vmi beállítástól is de pl melyiktől? :F
Köszi előre is! :R

http://www.anandtech.com Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy vasárnap a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon...

(#65248) Patice válasza Bálint85 (#65247) üzenetére


Patice
nagyúr

Vagy túlterhelt az eszköz, ami a wifit szórja.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#65249) sunavlys válasza Bálint85 (#65247) üzenetére


sunavlys
senior tag

Ok eldobja. És visszajön?

ZTE v967s, Redmi 4A, Huawei_p9_lite_2017, Redmi Note 11 Pro

(#65250) zsiga68 válasza Bálint85 (#65247) üzenetére


zsiga68
senior tag

"hogy a router a wifi sugárzást közbe közbe eldobja? " Ez mit jelent??

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.