Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48001) MineFox54 válasza TBMC (#48000) üzenetére


MineFox54
őstag

WOL?

(#48002) TBMC válasza MineFox54 (#48001) üzenetére


TBMC
addikt

köszi! utánalesek. :R

markbellus.hu 

(#48003) handbrake válasza ArthurShelby (#47987) üzenetére


handbrake
csendes tag

Vegyél használt 5 ghz vagy 2.4 ghz kültéri AP-t. Nekem A-B-C háznál sikerült kialakítanom egy rendszert, van rálátás, de tető mögül, cserép alól elég éles szögekben megy. kb. 50 - 60 Mbit net, B helyen ( ez adja tovább C-be is 1 antenna!!!) 25-28 Mbit megvan stabilan, C-ben 10-12 Mbit. Simán megy minden! Ne izgulj nagyon a fák miatt, de igazából egy jó mérés kellene. Viszonylag olcsón beszerezhetőek ezek használtan.

(#48004) handbrake válasza scott_free (#47999) üzenetére


handbrake
csendes tag

Tp-linkel nekem is rossz tapasztalatom van e téren, az esetek többségében kb. egy hét folyamatos működés után ki-be kell kapcsolni. De pl. anno Linksys-nél WR54TG sosem volt ilyen hiba......

(#48005) ArthurShelby válasza handbrake (#48003) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Hogy érted, hogy egy jó mérés kellene? Mivel mérjem le?
Vegyek 2 kültéri ap-t? Pl 2 ilyet: TP-Link WA5210G? (persze nem muszály, hogy g-s legyen, ez csak egy gyors példa volt)
Ezekre kell, vagy lehet ilyen nagy antennákat tenni? [link] (vagy ez már ap is?)

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#48006) And válasza ArthurShelby (#48005) üzenetére


And
veterán

Igen, a baj az, hogy 'mérni' lényegében csak a telepített rendszerrel tudsz, mivel senki nem rohangál méregdrága analizátorokkal, tesztrendszerrel, de még könnyedén kölcsön adható kültéri wifi-eszközökkel sem (amelyeket ugyancsak telepíteni kellene valamilyen szinten egy teszthez).
Az említett / belinkelt eszközök mind antennával egybeépített aktív kültéri wifi-k, a TP-Link-re egyikre lehet alternatív antennát csatlakoztatni, az Airgrid-re viszont nem, mivel nincs is értelme, az alapantennájának a nyeresége meglehetősen nagy értékű (egyébként ebből is van 5 GHz-es verzió, az több szempontból is jobb lehet).
Sajnos ilyen árnyékolt, tiszta rálátás nélküli esetben biztosat nem lehet mondani. Senki szavára nem szabad adni, aki nem látta a telepítési környezetet, de rávágja, hogy ilyen vagy olyan eszközzel biztosan áthidalható a táv, még ha az nem is óriási. Ez sajnos bizonytalan, mint a kutya vacsorája, és csak akkor lehetsz biztos a dolgodban, ha próbát teszel. Az meg beruházást igényel, és lehet, hogy nem mész vele semmire.

(#48007) alienpapa


alienpapa
senior tag

Sziasztok!
Van egy linksys wrt54g routerem és egy wap54g access point eszközöm. A routert beállítottam, teszi a dolgát. Most szeretném hozzá kapcsolni az access point-ot, hogy kibővítsem a wifi lefedettségét, de sehogy sem sikerül. Sok leírást megnéztem már, de nem működnek, vagy valamit elrontok. Tudna valaki segíteni?

''Science has failed our mother Earth.'' - S.O.A.D.

(#48008) ArthurShelby válasza And (#48006) üzenetére


ArthurShelby
addikt

5GHz-n igaz, hogy kevesebb lenne a zavaró wifi, de a távolság és a fák miatt jobban is talán jobb a 2.4GHz. (illetve az ára is magasabb)
Egyébként ilyen külső nagy antennát nem szeretnék, mert nagy és csúnya. (bár az nyilván ágyú ehhez a kis tp-linkhez képest).

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#48009) Gubek-Einste válasza scott_free (#47999) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az ilyen mini/nano adapterek használata nem ajánlott mivel az ezekben lévő köröm piszoknál is kisebb antennákkal nagyon rossz eredményeket lehet elérni.

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) van használva az eszközök?
Ezek közül kellene az egyikkel csinálni egy mérést a helyi viszonyokról és képernyőmentés berakni a 2,4/5 GHz-s csatorna képről.

Ajánlottak: TP-Link 822N/8200ND, Asus USB-N13/N14

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#48010) bigrock válasza ArthurShelby (#48008) üzenetére


bigrock
addikt

Ez egyáltalán nem nagy, igaz, hogy nem olcsó, és a programozása sem két kattintás... viszont nagyon penge cucc.

(#48011) Gubek-Einste válasza alienpapa (#48007) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Így kellene beállítani a rendszert.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#48012) ArthurShelby válasza bigrock (#48010) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Tényleg nem nagy. :)
A Mikrotikról 3 dolgot tudok. Minőségi, drága és nehéz beállítani (bár az utolsó nem biztos, hogy 100%-ban igaz így videók alapján)

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#48013) alienpapa válasza Gubek-Einste (#48011) üzenetére


alienpapa
senior tag

Szia!
Kábellel össze tudom kötni a két eszközt, és az AP szórja is a jelet. Nekem pont az lenne a lényeg, hogy ne kelljen a kábel hozzá!

''Science has failed our mother Earth.'' - S.O.A.D.

(#48014) Gubek-Einste válasza alienpapa (#48013) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha már egy alhálózatban vannak akkor már könnyen be tudod állítani olyan üzemmódban amilyenbe szeretnéd.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#48015) alienpapa válasza Gubek-Einste (#48014) üzenetére


alienpapa
senior tag

Addig amíg hálókábellel össze vannak kötve minden tökéletes. Tudok csatlakozni az ap jelére, jó a sebesség stb... Ha viszont kihúzom a kábelt, akkor onnantól csak üres jelet szór az ap. Lövésem sincs mit rontok el. Az ap repeater módba van kapcsolva, router wireless mac cím beírva.

[ Szerkesztve ]

''Science has failed our mother Earth.'' - S.O.A.D.

(#48016) Gubek-Einste válasza alienpapa (#48015) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mik a beállítások?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#48017) alienpapa válasza Gubek-Einste (#48016) üzenetére


alienpapa
senior tag

''Science has failed our mother Earth.'' - S.O.A.D.

(#48018) Gubek-Einste válasza alienpapa (#48017) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az AP-n nem kell a DHCP, elég a router-en aktívnak lennie.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#48019) alienpapa válasza Gubek-Einste (#48018) üzenetére


alienpapa
senior tag

A hálózati tudásom a béka segge alatt van. Nem igazán értem, amit írtál. :(

''Science has failed our mother Earth.'' - S.O.A.D.

(#48020) scott_free válasza Gubek-Einste (#48009) üzenetére


scott_free
senior tag

hali,

családi házas környék, nincs más elérhető wifi, csak a miénk.a router és az adapter között csak 1 vékony téglafal van.

nem is a vétellel, inkább a tplink megbízhatóságával van a gond. (fagyás, leakadás)
ezért keresek olyat, ami stabilabb win10 alatt (torrentezés mellett is).

(#48021) And válasza ArthurShelby (#48008) üzenetére


And
veterán

Az Airgrid-ek kisebb méretű verziói (16 dBi @ 2 GHz és 23 dBi @ 5 GHz) alig 9 cm-rel nagyobbak, mint a TL-WA5210G legnagyobb mérete, cserébe közel 100 Mbps valós átvitelre képesek. A távolság miatt ugyan alapesetben lehet, hogy a 2,4 GHz-es kivitel lenne a jobb, csakhogy az 5 GHz-es sáv előnye nem csak abban merül ki ilyen kültéri alkalmazásnál, hogy több rajta a hely, nagyobb a rádiós sávszélesség. Hanem az is a javára írható, hogy jóval nagyobb teljesítmény engedélyezett rajta, a kültéren használható sávszegmensben +30 dBm / 1W EIRP megengedett, amit az 5 GHz-es verzió tud - igazából jóval többet - is. Meg az is tény, hogy ugyanakkora nyereséghez jóval kisebb tükör- illetve az airgrid esetén rácsméret tartozik 5, mint 2,4 GHz-en, avagy megfordítva: adott méretű tükör 5 GHz-en jóval nagyobb nyereségű lehet.
Tehát hiába igaz az, hogy ugyanakkora távolságon az 5 GHz-es kapcsolathoz tartozó szabadtéri csillapítás nagyjából 7 dB-lel nagyobb, mint a 2,4 GHz-en mérhető, ezt a különbséget a nagyobb nyereségű antennák és a nagyobb megengedett adóoldali EIRP messze túl tudja kompenzálni. Ráadásként a nagyobb frekvenciájú sávban a terjedési (fresnel-) zóna szélessége is kisebb, tehát kisebb teret kell akadálymentesen tartani a résztvevők között a zónába belógó tereptárgyak okozta plusz csillapítások elkerüléséhez (ez persze hátrány is lehet, ha pont a terjedési zóna 'közepe' erősen árnyékolt).

(#48022) KerryVTR


KerryVTR
tag

Sziasztok!

Megoldast keresek...
Van ket lakas, az utca ket oldalan, egymastol kb. 50 meterre, nem egymassal szemben. Az egyik masodik emeleti, a masik foldszinti. Fak se nagyon vannak, csak a falak...
Hogyan tudnam megosztani a netemet a legegyszerubben a masik lakassal? Wifi repeater? Egy eleg?
Lehet olyat csinalni, hogy az "ado" lakasban is van egy, es a "fogado" lakasban is?

Elore is koszonom a segitsegeteket!!! :)
K.

(#48023) Gubek-Einste válasza scott_free (#48020) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Wifi-n inkább nem kellene torrent-ezni mert a sok párhuzamos kapcsolat könnyen megfekteti a wifi-t.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#48024) Gubek-Einste válasza KerryVTR (#48022) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha nincsen a kettő között tiszta/zavarmentes rálátás akkor sehogyan.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#48025) alienpapa


alienpapa
senior tag

Valaki tudna megoldást az én problémámra?

''Science has failed our mother Earth.'' - S.O.A.D.

(#48026) And válasza alienpapa (#48007) üzenetére


And
veterán

A WAP54G repeater-módjának működéséhez feltétel, hogy az SSID, a csatornaszám és a biztonsági konfiguráció (titkosítási algoritmus és megosztott kulcs aka 'wifi jelszó') megegyezzenek az eredeti, ismétlendő routeren beállítottakkal. Ezek a WAP54 esetén nem látszódnak a csatolt képeken. Első körben nyitott, kulcsolás nélküli biztonsági beállításokkal kellene próbálni. A WAP54G manualja szerint mellesleg a nem szabványosított működési módok (repeater illetve bridge) eléggé háklisak a kapcsolódó állomás típusára, jelismétlésnél csak egy másik WAP54G vagy WRT54G jöhet szóba. Utóbbi nálad ugyan adott, ettől függetlenül ha nagyon nem megy, érdemes lehet a WAP54-re feldobni egy alternatív avagy 3rd-party firmware-t (pl.: dd-wrt), azzal jobbak az esélyek, és a repeater megvalósításának módja miatt nincs benne korlátozás sem a másik, ismétlendő eszköz típusára.

[ Szerkesztve ]

(#48027) Intruder2k5 válasza alienpapa (#48025) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A MAC címet úgy írd be, hogy a kettőspontokat vedd ki belőle, csak egyben a számokat és a betűket.

http://khmercomputertrick.blogspot.hu

"NOTE: Remove the colons (:) when typing the MAC address on the Remote Access Point’s LAN MAC Address field."

[ Szerkesztve ]

(#48028) mckay válasza Gubek-Einste (#48024) üzenetére


mckay
aktív tag

Közel sehogyan.

Az a baj, hogy valszeg sok minden más is van az utcában. Gondolom város. Ezért ha felszerelsz készen kapható kompakt kis repeatert, akkor az figyel/ad, de mindenki más wifijével találkozni fog. Annyira sok lesz a csomagvesztés, hogy használhatatlan lesz.

Erre maximum akkor van esélyed, ha irányított antennákat szerelsz ablakon kívülre (vannak olyan kültéri antennák is, amikben már eleve van access point, és ezekhez elég lan kábelt kivezetni, nem kell koax kábelt vezetni), és ezekkel az irányított antennák kommunikál a két lakás között. Tehát nem "LAKÁS" wifi-t (ssid) csinálsz, hanem mondjuk LAKÁS1 és LAKÁS2 wifit, és közé egy UTCA wifit, amire persze csak a két egymást néző wifi eszközt engeded fel.

De alapvetően igaz, hogy leginkább sehogyan sem, mert ha az város, akkor óriási lesz a 2,4GHz telítettsége.

(Bár egy fotót csatolhatsz, hátha lesz ötletünk.)

(#48029) mckay


mckay
aktív tag

Sziasztok!

Szerintetek tönkre vágja az eszközt, ha 9V helyett mondjuk 10,5V egyenáramot kap folyamatosan? Megy, és egyelőre stabilnak is látszik. De azért megkérdezném a tapasztalatokat. (feltettem a kérdést egy elhagyott topikban, de ott nincs élet)

Meg hát véletlenségből is volt olyan tapasztalatom, hogy 9V helyett 12V kapott, és abból sem lett semmi baj, amikor több hónap múlva észrevettem a tévedést. Szóval szerintem minden okés, de azért nem hagy nyugodni a tudat: szakbarbárság a 10,5V?

Az van ugyanis, hogy a mellé adott passzív poe-n keresztül kell meghajtanom egy ap-t (TP-Link 150mb/s), és a 30m kábel végére a 9V-ból 7V sincs, és nem megy. De gondoltam egyet, adtam neki 12V-ot, és abból legalább átmegy 10,5V a 30m kábel végére.

Szerintetek is készen vagyok?
;]

(#48030) And válasza mckay (#48029) üzenetére


And
veterán

Ez nyilván eszközfüggő, erre nem létezik egységes recept. Minden attól függ, hogy a megtáplált eszközben miféle belső tápellátással kapcsolatos áramkörök vannak. Némi tartalék szinte minden készülékben van, a PoE pedig tipikusan olyan műfaj, amelynél a kábel (mint DC szempontból soros ellenállás) végén nem nagyon szokott teljesülni a stabil feszültség kritériuma. Úgyhogy betáplált oldalon a névleges feszültség fölé lehet menni, ettől függetlenül érdemes lehet megkeresni a fogyasztó (AP) oldalán mérhető minimum és maximum értékeket, hátha le vannak írva valahol. Amúgy egy csomó soho-router tápegysége ad jóval nagyobb valós kimeneti feszültséget a névlegesnél (terhelés alatt is, üresjárásban meg főleg), és a táplált eszközökben lévő belső stabilizátorok, esetenként DC-konverterek dolga a stabil feszültségek előállítása.

(#48031) handbrake válasza ArthurShelby (#48005) üzenetére


handbrake
csendes tag

A 2 Kültéri AP ára, kb. annyi használtan mintha újonan veszel egy jobb routert ( igaz ezek csak 54 Mbps). Én is így csináltam, megvettem az eszközöket és úgy voltam vele, ha nem megy felteszem és eladom. Sokáig nem boldogultam a beállítással, így méregből feltettem az apróra, hát nem hiszem, hogy 4 órát fent volt, már 2-en el akarták vinni. :) Szóval szerintem nyugodtan megteheted, hogy megveszed vagy a Loco-t ( ez a kisebb verzió, de tökéletesen működik). Teszteled, beállítod, ha esélytelen akkor felteszed és eladod. Vagy ha tudsz kölcsönkérni valakitől egy pár eszközt egy fél napra az lenne a legjobb.
Így vakon senki nem fogja neked megmondani, hogy 100%-al fog-e menni vagy csak 65-el. Sajna próbálni kell. A mérést pedig igen erre értettem, hogy beállított eszközökkel megnézni.

Egyébként amit linkeltél az már egy erősebb kivitel. Elég a sima AP Ubiquiti Nanostation, vagy TP-link amelyiket sikerül megvenni. Ezekhez is lehet +antennát tenni, de szerintem neked felesleges. Ezek az antennák x km átlövésére vannak kitalálva.

[ Szerkesztve ]

(#48032) KerryVTR válasza Gubek-Einste (#48024) üzenetére


KerryVTR
tag

Azt tapasztaltam, hogy ha elindulok a telefonommal, wifi kapcsolattal a másik lakásba, akkor szinte végig van valamennyi kis jel, csak a lépcsőházba belépve veszik el. Ezért gondoltam, hogy esetleg egy reapeterrel meg lehetne oldani...

(#48033) alienpapa válasza And (#48026) üzenetére


alienpapa
senior tag

Köszönöm mindenkinek a segítséget!

Amit beállítottam a tanácsaitok alapján:

Egyforma SSID és csatorna titkosítás nélkül:

Nincs titkosítás, jelszó:

A router 3 mac címe közül a wireless mac cím beírva az AP repeater részéhez:

Továbbá a rendszer úgy néz ki, hogy a routerre rá van dugvaegy modem. A router 1es portjába csatlakozik egy asztali gép. A router 2es portjába csatlakozi az AP. Mind a két eszközt elérem a 192.168.1.1 illetve 192.168.1.245-ös címen. A router hibátlanul működik, van internet az asztali gépen is, amire kábellel csatlakozik, és wifin is. Az ap viszont csak üres jelet szór.

Ez a firmware amiről írtál, mennyire megbízható?

Intruder2k5
Próbáltam, de semmi változás!

[ Szerkesztve ]

''Science has failed our mother Earth.'' - S.O.A.D.

(#48034) mckay válasza And (#48030) üzenetére


mckay
aktív tag

Köszönöm, akkor kezdek megnyugodni.
Én nem értek ennyire hozzá, de magam is így tippeltem, hogy lesznek ott DC-eszközök az eszközben, amik csinálják a frankó stabil áramot a procinak, memóriának.
Köszi a bíztatást!
:))

(Van vagy egy tucat adapterem, újak is, de vagy 9V-ra lehet állítani, vagy 12V-ra. Ha majd látok valahol egy részletesebben állíthatót, lecsapok rá, hogy legyen. A tapasztalatok szerint kellhet.)
:U

(#48035) mckay válasza KerryVTR (#48032) üzenetére


mckay
aktív tag

én csináltam már ablakon keresztül is, "UTCA" wifivel
és lépcsőházi (villanyóraszekrénybe rejtett) vezetékre tett, tehát fizikailag közelebb vitt wifivel
bármelyik jó lehet

de az, hogy ripíter láncot építesz ki egy szomszédokkal terhelt környezetben, az nem fog menni
egyszerűen nem lesz olyan csatornád, amit tiszteletben tartana a többi eszköz

és akkor arról még nem is beszélgettünk, hogy mi van, ha nem csak a gmail-t akarja valaki a másik lakásban olvasgatni...

(#48036) And válasza alienpapa (#48033) üzenetére


And
veterán

Alternatív fw: nincs vele gond. Ahogy elnézem, a DD-WRT nem csak egy lehetőség a sok közül, hanem WAP54-esekre az egyetlen alternatíva a flash kicsi mérete (2 MB) miatt. A WAP54G-k utolsó hardververziói (v3.0 és v3.1) ugyanazt a BCM5352-es SoC-ot tartalmazzák, mint a WRT54GL, utóbbi hardveren pedig problémamentesen megy a DD-WRT. A micro nevű, legkisebb méretű kiadás megy rá, de az is tartalmazza a repeater-módot. A megvalósítása úgy néz ki, hogy repeaterként a wifi hardveresen kliensként működik (úgy kapcsolódik fel az első routerre), és egy szoftveres, virtuális AP-t (VAP-ot) hozzáadva válik repeaterré. Ennek következménye, hogy nem kell az első router MAC-címe, és a megismételt hálózat (VAP) paraméterei a csatornaszámot kivéve eltérhetnek az eredeti hálózattól: más lehet az SSID és a hálózati titkosítás, megosztott kulcs is.
Mod. #48034: "Van vagy egy tucat adapterem, újak is, de vagy 9V-ra lehet állítani, vagy 12V-ra."
Ha nem stabilizált kivitelűek, akkor az a "9V" vagy "12V" a valóságban jó néhány volttal több is lehet a névlegesnél, főképp terheletlen állapotban mérve.

[ Szerkesztve ]

(#48037) alienpapa válasza And (#48036) üzenetére


alienpapa
senior tag

Köszönöm szépen a segítséget! Ki fogom próbálni és majd megirom, hogy mi lett.
Egyébként a mostani beallitasaimban, amikről küldtem képeket, van hiba vagy jónak tűnnek?

''Science has failed our mother Earth.'' - S.O.A.D.

(#48038) scott_free válasza Gubek-Einste (#48023) üzenetére


scott_free
senior tag

Wifi-n inkább nem kellene torrent-ezni mert a sok párhuzamos kapcsolat könnyen megfekteti a wifi-t.

és ha máshogyan nem megoldható, akkor mit lehet tenni? korlátozzam a kapcsolatok számát a torrent-programban? :F

(#48039) alienpapa


alienpapa
senior tag

Nincs fent a DD-WRT a wap54g-hez. Azt írja, hogy a fájl nincs található a szerveren. Nagyszerű. Valaki nem tudna nekem küldeni egyet. 3.1-es verzióhoz kellene.

''Science has failed our mother Earth.'' - S.O.A.D.

(#48040) BaginZe


BaginZe
tag

Sziasztok !

A következő kérdésem/problémám lenne. A upc connect box wifi-jét egy xiaomi wifi repeater-rel akarom erősíteni a másik szobában.

A jelet megnéztem Acrylic wi-fi home programmal, -21 és -23 között mozog. Ennek ellenére a speedtest programokkal nem tud többet 8mbps-nél letöltésben. Ugyanez a laptop a connect boxtól néhány méterre 30-40 között mér letöltést.

Ez mitől lehet?

Köszi.

(#48041) woodworm válasza BaginZe (#48040) üzenetére


woodworm
veterán

Elég kisméretű az a repeater, relatíve kicsi antennákkal. Lehet alacsonyabb sebességgel kapcsolódik, mint a laptop és még ott van a sebességfeleződés hátránya is.

(#48042) And válasza alienpapa (#48039) üzenetére


And
veterán

Ha a Router Database oldalon beírom a WAP54G típust, kiválasztom bármelyik v3.x hardvert, simán engedi letölteni a binárist (dd-wrt.v24_micro_generic.bin). Ugyanúgy a v1.x és v2.0 hardverekhez is, bár nem tudom, te melyik hardververzióhoz próbáltad letölteni és honnan.

(#48043) alienpapa válasza And (#48042) üzenetére


alienpapa
senior tag

Köszönöm, működik. Én innen próbáltam.

''Science has failed our mother Earth.'' - S.O.A.D.

(#48044) BaginZe válasza woodworm (#48041) üzenetére


BaginZe
tag

Connect box mellé így pénzkidobásnak tűnik. Kb ugyanolyan sebességet tud vele, mint nélküle :(

A repeater helyzetével lehet valamit trükközni, hogy a routerhez viszem közelebb, vagy a vevőhöz?

(#48045) alienpapa


alienpapa
senior tag

Felment a firmware! Eddig ezt állítottam:

Továbbra is csak üres jelet szór az AP. Illetve eddig el tudtam érni a 192.168.1.245ös címen, ha rá volt dugva a routerre. Most már csak 192.168.1.1-esen tudom elérni, de mivel az a rotuter címe, ezért mindig közvetlenül rá kell dugni a gépre. Hogyan tovább?

''Science has failed our mother Earth.'' - S.O.A.D.

(#48046) krealon válasza BaginZe (#48040) üzenetére


krealon
Topikgazda

"A upc connect box wifi-jét egy xiaomi wifi repeater-rel akarom erősíteni a másik szobában.
A jelet megnéztem Acrylic wi-fi home programmal, -21 és -23 között mozog.
"

Ebbol szamomra nyilvanvalo, hogy a repeater kozvetlenul a kliens eszkoz mellett van.

"Ennek ellenére a speedtest programokkal nem tud többet 8mbps-nél letöltésben. Ugyanez a laptop a connect boxtól néhány méterre 30-40 között mér letöltést.
Ez mitől lehet?
"

Attol lehet, hogy rosszul van elhelyezve a jelismetlo.
Olyan helyre kell tenni, ahonnan az eredeti Access Point jele is jo minosegben foghato, es a kliens eszkozon is elfogadhato a repeater jele.

Belteren szinte sohasem a legvonalbeli feluton van az optimalis hely.

(#48047) And válasza alienpapa (#48045) üzenetére


And
veterán

A wireless mód 'Repeater bridge' legyen a sima repeater helyett, így minden eszköz, router, repeater és kliensgép maradhat a 192.168.1.x címtartományban. A 'Wireless network mode' pedig lehet G-only, gondolom 802.11b-s klienseid nincsenek. A wl0 physical interface a kliens, így annak az SSID-je egyezzen meg az első routerével, a virtual interface (megismételt hálózat) SSID-je akármi lehet.
A WAP54G repeater saját LAN-címét állítsd át valamilyen fix IP-re úgy, hogy ne ütközzön mással (akár a korábbi .245 végűre), a Setup / Basic Setup oldalon. Az átjáró cím legyen az első router IP-je (.1.1).
Ez a leírás illetve ábra nyújt hasznos segítséget a DD-WRT-s repeater-híd további beállításában: [link].

(#48048) BaginZe válasza krealon (#48046) üzenetére


BaginZe
tag

Rendben. Köszi.

Más. Ha AC-s usb-s hálózati adaptert használok a beépített b/g/n-s helyett, akkor nem kellene látványos különbségnek lennie? Mert nincs :(

(#48049) d@minator


d@minator
addikt

Sziasztok! Szolgáltató váltás miatt egy Cisco kábelmodemre csatlakozik az eddig is használt 841N wifi router. Kezdetektől azt produkálja, hogy időnként az 50 mega sebesség leesik 10 megára wifin.
A szolgáltató szerint a wifi router a rossz nem a modem (amit használtan adtak).
Azt mondják tegyek a modemre egy laptopot kábellel, indítsam újra a modemet és úgy nézzem meg.
Megnéztem és úgy hozza az 50-et de utána már a wifi is jó. Ezért nem tudom kiszűrni így, hogy melyik a rossz.
A routeren dd-wrt fw van alapbeállításon (factory reset volt). A szolgáltató váltásig a wifi jól működött. Szerintük a modem is jól működött használt állapota ellenére.
Lehet rossz úgy a router, hogy a néha sebesség ötödét viszi át? A jelerősség kiváló. Szerintetek?

[ Szerkesztve ]

(#48050) alienpapa válasza And (#48047) üzenetére


alienpapa
senior tag

Sikerült megoldanom, hogy 192.168.1.1 címen elérem a routert, 192.168.1.2 címen pedig az AP-t. Köszönöm!
A beállításaim jelenleg:

Amint átállítom a Wireless Physical Interface wl0 ssid-t "proba"-ra, ahogy azt írtad, akkor abban a pillanatban szétfagy a router és az ap is, nem tudom őket elérni böngészőből, csak a táp kihúzás-visszadugás segít. Próbáltam a routert is g-only módban, hátha azért fagy, de úgy is azonnal kiütik egymást.
Ha a Wireless Physical Interface wl0 nem egyezik a routerével, akkor nincs baj. Még internetet is szór az AP addig, amíg össze van kötve hálókábellel a két eszköz. Ha a kábelt lehúzom, akkor nincs.
Idáig jutottam. Hogyan tovább? Rakjak a routerre is egy dd-wrt firmware-t?

''Science has failed our mother Earth.'' - S.O.A.D.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.