Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:42:15

LOGOUT.hu

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5001) psykie válasza jasszer (#5000) üzenetére


psykie
aktív tag

A dB -3 vagy csak simán 3?

(#5002) jasszer válasza psykie (#5001) üzenetére


jasszer
senior tag

-3 -tól +3 dB-ig terjed, de sosem erősebb, ráadásul hullámzó. Sz'al maga a jel elég erős, de vhogy az én kártyámnak kevés, csak azt nem értem h miért fog gyengébben egy PCMCIA kártya, mint a kolléganő gyárilag beépítettje... :(

Apokalipszis? Ezeknek?!

(#5003) And válasza psykie (#5001) üzenetére


And
veterán

A dB önmagában nem jelszint, ha meg mondjuk dBm lenne, akkor mindegy, hogy + vagy -3dBm, mert mindkettő brutálisan erős jel. Ha az AP antennájához nyomnám a klienst, ekkora szintet akkor sem kapnék ;).

[ Szerkesztve ]

(#5004) psykie válasza And (#5003) üzenetére


psykie
aktív tag

Jogos :R

(#5005) Amadeus86


Amadeus86
csendes tag

Sziasztok!

van egy olyan jellegü problémám h vane gy vezeték nélküli netem...a géphez való csatlakozás pontos típusát nem tudom megmondani mert nem ismerem szakszavakkal...az a régi fajta csati.."olyan mint a tv kábele.." nos a lényeg h szeretném megosztani az otthoni gépekkel de nem tudtam eddig senkitől érdemleges választ kapni... :((
létezik valami ennek a problémának a megoldására?
azt a fajta megoldást már kaptam h kössem össze a két gépet..de az nem jó mert ha az egyik "fő gép(amire a net közvetlenül megy)" nem megy akkor a másik gépen no net...nos nekem ez nagy gondot jelent!
ha valaki tudna nekem ebben segíteni az nagyon jó lenne... :DDD
ide vagy priviben mind1 h hol de valaki segítsen PLS!!!!!

Battlefiled 1942 + Desert Combat...

(#5006) Matthew válasza mezis (#4997) üzenetére


Matthew
senior tag

Köszi még1x, úgy néz ki megoldódott a probléma. :)

(#5007) supesz


supesz
aktív tag

Access Point

A nucleus arcuatus (infundibularis) kapillárisaiból összeszedődő vénák a hypophysisnyélen keresztül lejutnak a hypopisis elülső lebenyébe - az adeno-hypopisisbe, és ott újra kapillárisokká oszlanak.

(#5008) psykie válasza supesz (#5007) üzenetére


psykie
aktív tag

Cseréljétek le RouterBoard -ra!

(#5009) supesz válasza psykie (#5008) üzenetére


supesz
aktív tag

Valaki ismerős cisco termékekben?
[L:Cisco Aironet 1240AG Series 802.11A/B/G Access Point Data Sheet]Cisco Aironet[/L]

A nucleus arcuatus (infundibularis) kapillárisaiból összeszedődő vénák a hypophysisnyélen keresztül lejutnak a hypopisis elülső lebenyébe - az adeno-hypopisisbe, és ott újra kapillárisokká oszlanak.

(#5010) Rushie


Rushie
csendes tag

Sziasztok!

A problémám a következő: A laptopomban lévő wireless kártyán keresztül netezek, és torrentezésnél mindig elszáll a net, vagy a wireless kártya... Van amikor le is fagy a gép. Már néhány külföldi fórumon olvastam arról hogy a wireless és a torrent vmiért nem működik együtt. Tudtok erre valami megoldást?

(#5011) Genesis87 válasza Amadeus86 (#5005) üzenetére


Genesis87
tag

Először is azt javaslom, hogy cseréld le a koaxiális csatlakozást UTP-s re, mert nagyobb átvilteli sebességet érhetsz el a két gép között.

A vezeték nélküli net, hogy működik. Van egy vezeték nélküli kártya a gépedben és amikor netezni szeretnél csatlakoznod kell tárcsázóval vagy folyamatos a kapcsolat?

AppTransTeam a szoftverhonosító csapat (http://apptransteam.atw.hu)

(#5012) Genesis87 válasza Rushie (#5010) üzenetére


Genesis87
tag

Szerintem azért lehet a fagyás, mert nem tudja kezelni a vez.nélküli hálókátya a sok kapcsolatot, ami egyszerre létrejön továbbá a sok adatcsomagot nem tudja megfelelően kezelni, ami érkezik és amit küld a program.

Lehet meg kellene próbálkoznod cfosspeed használatával, hátha segít valamit.
pH! cfosspeed topic

AppTransTeam a szoftverhonosító csapat (http://apptransteam.atw.hu)

(#5013) moonguru válasza Rushie (#5010) üzenetére


moonguru
őstag

Szia!

Egyszerü a megoldás,le kell korlátozni a torrent kliensedben a max. kapcsolatok számát!

Ui:

Cfoss és társai nem ilyen esetre valok!

Viszont nagyon hasznosak ha böngészni,esetleg játszani akarsz torrentezés közben!

[ Szerkesztve ]

Monitor Guru!

(#5014) Jano_023


Jano_023
őstag

Sziasztok.

A napokban kötötték be a netet és vettem egy Edimax wifi routert, amivel szeretném a házban szétlőni a netet. A gondom az hogy sehogy nem tudom ugy beállítani a rootert hogy jó legyen. Már maga az üzemmód kiválasztásánál is gondok vannak. Nem tudom leeht én ne értek hozzá.
Kérlek aki tud az mondja el milyen üzemmódot meg mit állítsak be mert nagyon nem megy a dolog. Köszi

Jano

''Az életet nem a lélegzet vételek száma határozza meg, hanem azok a pillanatok mikor eláll a lélegzetünk !''

(#5015) jasszer válasza jasszer (#4998) üzenetére


jasszer
senior tag

up nekem :(

Apokalipszis? Ezeknek?!

(#5016) simos


simos
tag

Hi All !

Milyen progival tudnék jelerősséget mérni ?
Mint pl: a NetStumbler
Csak ezzel az a bajom, hogy nem látja a kártyámat! (TP-Link)

(#5017) chooky


chooky
tag

Sziasztok!

Egyszerű kérdésem lenne. Két ház között van megosztva a net.
Egyik oldalon egy WIFI-s router+ cső (házi) antenna,
a másik oldalt PCI-os WIFI kártya a gépbe és azon szintén egy cső (házi) antenna.
Nincs AP meg hasonló...

Kb. 100m-re van egymástól a két ház és nincs semmi a két ház között. Tehát tiszta a rálátás.
A jelerősség 37 és 42% között változik.
Jó ez a jelerősség ilyen felszereltséggel, vagy jobbnak kéne lennie?
A jelerősség iconra ha rámegyek mindig azt írja ki hogy "jelszint: rossz" de nem veszem észre hogy szakadna a net. Vagy majd rossz időben lesz gondom vele?

Előre is köszönöm a válaszokat.

(#5018) Jano_023 válasza chooky (#5017) üzenetére


Jano_023
őstag

Szia.

A jelerőség romlani fog ha az idő is rosszabb lesz, de van egy nagyon jó progi ami 1%os jelerőségnél is képes megtartani a kapcsolatot a neve: WirelessMon. Keresd meg és használd mert jó kis progi.

Légy jó!
Jano

''Az életet nem a lélegzet vételek száma határozza meg, hanem azok a pillanatok mikor eláll a lélegzetünk !''

(#5019) Genesis87 válasza simos (#5016) üzenetére


Genesis87
tag

Ezzel a programmal profin lehet mérni a jelerősséget és sok mást is:
W1relessM0n Pr0fessional

AppTransTeam a szoftverhonosító csapat (http://apptransteam.atw.hu)

(#5020) chooky válasza Jano_023 (#5018) üzenetére


chooky
tag

Nem értem ezzel a progival meg 68%-ot mutat a jelerőség....
Akkor most melyik az igaz?

(#5021) chooky válasza Genesis87 (#5019) üzenetére


chooky
tag

Tök jó... Letöltöttem a v2.0-t ezzel meg 27%-os a jel...
Végképp nem értem...
:F

(#5022) sleve


sleve
tag

Van itt egy érdekes dolog, adva van egy wifis hálózat. Egy gép megy utp kábelről a másik wifvel. Ha az utp-s gépen el van inditva a böngésző akkor semmi probléma nincs viszont ha az utp-sen nem megy a böngésző akkor wifis gépen szakadozik a net.
A router lenne a rossz vagy valamit rosszul konfigoltam?

A tudás hatalom, a tudatlanság áldás.

(#5023) And válasza chooky (#5020) üzenetére


And
veterán

Annyira nem csodálkoznék ezen, mivel a százalék valahogy továbbra sem elfogadott mértékegység a vételi jelszintek világában. Azt minden program és driver úgy értelmezi, ahogy akarja, tehát teljesen felesleges egymáshoz viszonyítani ilyen különböző helyekről, más programverzióból / eszközről származó százalékos eredményeket. Ha még valami normális egységben adná vissza, pl. dBm-ben, úgy értelme is lenne. (Pedig még ez utóbbi sem vehető hitelesnek, hiszen egy wlan-eszköz nem műszer.)

[ Szerkesztve ]

(#5024) Jano_023 válasza chooky (#5021) üzenetére


Jano_023
őstag

Hi, a jel erőssége mindig vváltozni fog, sosem egyenletes, de azért ekkora eltérés az érdekes.Az a porgi amit ajánlottam dBm-ben is kiírja az erősséget. Amugy ne foglakozz szerintem annyit a %al,nekek 1%jön egy net és 600-800K val tudok róla tőlteni ... :D
Szóval nem gáz, és elég stabil is.
Légy jó!
Jano

''Az életet nem a lélegzet vételek száma határozza meg, hanem azok a pillanatok mikor eláll a lélegzetünk !''

(#5025) Amadeus86 válasza Genesis87 (#5011) üzenetére


Amadeus86
csendes tag

HI!

nem nem vezeték nélküli hanem egy antennába csatlakozik ahonnan egy "coaxialis" kábellel jön tovább be a gépembe...
de viszont a csatlakozáshoz kell tárcsáznom...
szóval szerinted van bármi megoldás erre?
mihamarabbi válaszod várom!
KÖSZ!
Üdv: Amadeus86

Battlefiled 1942 + Desert Combat...

(#5026) Pho3bus


Pho3bus
tag

Hali mindenkinek!A kérdésem az lenne,hogy van egy d-link DWL-900AP+ as Ap-m és hogy létezik-e olyan program e ap-hez amelyel ugyanugy tudnám kezelni mint egy pci-os kártyánál,tehát látnám a jelerősséget,tudnék csatlakozni stb..
Válaszaitokat előre is köszönöm!

Másik : letöltöttem én is a Wirelessmon-t a gond csak annyi h nemakar semmire sem csatlakozni mégpedig ezt irja : Unable to connectto acces point.please check SSID and security information is correct!Minden segitő tanácsot szivesen fogadok!

[ Szerkesztve ]

(#5027) Meta


Meta
tag

Hali

Olyan problémám van hogy megvettem az asus wl50gc routert, és a dlink modemmel próbálom belőni :) Ott járok, hogy beállítottam a PPPoE adatokat(username, pass) majd WPA-Personal authorizációs módot a jelszóval. A PC-n már megy a net rendesen, viszont noti nem látja a wifi hálót. :( Eddig mikor nem volt még belőve látta a hálót rendesen (csak hát net nem volt)

Gondoltam a WPA-val van gond, de a mac szűrésnél sem megy :(
Ötlet? A noti egy Hp 530-as, a dell driverrel feltelepítve. Fontos lenne... (asszony nem bír netelni):))
Köszi:)

(#5028) gardener válasza Meta (#5027) üzenetére


gardener
senior tag

Pingeld meg a routert a noti-ról,hogy látja-e!
Ha igen, akkor már leszűkült a kör.

(#5029) Meta válasza gardener (#5028) üzenetére


Meta
tag

A vezeték nélküli hálózati kapcsolatok résznél nem jelenik meg, így nem tudom hogy tudnám pingelni is...(mármint az xp úgy gondolja nincs is hálózaton, és igaza van)

[ Szerkesztve ]

(#5030) psykie válasza Meta (#5027) üzenetére


psykie
aktív tag

A routerben engedélyezted a wireless-t?

(#5031) gardener válasza psykie (#5030) üzenetére


gardener
senior tag

Azt nem árt néha :DDD

(#5032) M@nH. válasza gardener (#5031) üzenetére


M@nH.
aktív tag

Pingeltetni egyszerű:

start/futtatás: beírod h: "cmd" maj kiad egy ablakot, oda meg beírod h: "ping 192.168.x.x"(router ip-je)

Én ígyszoktam :))

(#5033) sleve


sleve
tag

Kábelnet-nél sikerült belőnöm a wifis routert. Kábel modem csatlakozik a routerbe, router egyik gépre UTP-n keresztül, a másik gép wifivel.
Ugyanilyen rendszert szeretnék ADSL-re is. Okoz-e valami bonyodalmat, hogy az ADSL loginnal, passal jelentkezik be? Kábelnetnél ugyanis nincs felhasználónév, jelszó.

A tudás hatalom, a tudatlanság áldás.

(#5034) Noxy válasza sleve (#5033) üzenetére


Noxy
veterán

Nem.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#5035) kovi válasza sleve (#5033) üzenetére


kovi
senior tag

Csak simán a PPPoe-t válaszd.

GeForce GTX 295 - The most powerful dual chip graphics card on the planet(!) for gaming and beyond.

(#5036) sleve válasza kovi (#5035) üzenetére


sleve
tag

A PPPoE-nél a User Name, Password lesz az ADSL-s belépőkód?

A tudás hatalom, a tudatlanság áldás.

(#5037) psykie válasza sleve (#5036) üzenetére


psykie
aktív tag

Igen.

(#5038) Meta válasza psykie (#5030) üzenetére


Meta
tag

Asszonynak nem mondtam hogy tiltsa le. (Távbeállítás - telefonon :)) )
Egyébként megvan a hiba oka, és már ki is javítottam. A hálózati névhez ékezetes karakterrel írta a nevet. :W egy router reset után újra beállítgatva mindent (így egyszerűbb volt mint kivenni a mac szűrést etc) már tökéletesen működik :)

(#5039) Smoothy


Smoothy
tag

Helo olyan kérdésem lenne, hogy hogyan vagy milyen progival lehet azt megcsinálmi hogy lássam a megosztásom egy másik sz gépen, nem helyi hálózat hanem 2 külön álló gép, egyik router mögött másik közvetlen modemes kapcsolattal! Total C-vel esetleg, minden ötlete szivesen fogadok! Köszönöm!

(#5040) Jano_023


Jano_023
őstag

Hi, hasznáj FTP progit, BPFTP pl.

Jano

''Az életet nem a lélegzet vételek száma határozza meg, hanem azok a pillanatok mikor eláll a lélegzetünk !''

(#5041) mynames


mynames
senior tag

Biztos volt már de idő hiányában nincs időm visszanézni több ezer hszt... :R, szerdán hajnalban megyünk vissza Skóciába.

A notimat akarom összekötni a desktop gépemmel.
Próbáltam cross kábellel de le se szarták egymást...most próbáltam wlan-nal de uagyanaz minden. A routert látja mindkettő, de egymást nem.
Egyiken vista másikon xp van, lehet ez a baj? Milyen irányban induljak el? 70GB-t kellene áttolnom :O

thx, mynames

[ Szerkesztve ]

(#5042) csigaADSL


csigaADSL
tag

Sziasztok,
Lenne egy technikai kérdésem adott eggy laptop+3G kártya és egy sima asztali számítógép. A feladat pedig az lenne hogy csináljam meg azt hogy mindkét gépen legyen net egyidőben. Már láttam olyat korábban hogy két számítógép össze van kötve úgy hogy az egyikben két hálókártya van és egy LAN kábellel hozzá van kötve a másik gép és így mindkettőn megy a net. Ebből kiindulva kitaláltam hogy esetleg meglehetne ezt oldani egy laptop+3G kártya és egy asztaligép között is.
a kérdés egyszerű: Hogy kell ?
Aki ért ezekhez légyszi írja meg pár sorban mert nem tom hogy mit kel állítgatni, hol , stb...
Előre is köszi.
:R

(#5043) csigaADSL válasza mynames (#5041) üzenetére


csigaADSL
tag

ööö hát figy ha gyors és hatékony megoldás kell ami mindkettőn működik akkor skype mindkettő gépre és becsomagolva áttolod egyben. Tom hogy gagyi megoldás de nem kell hozzá programozói végzettség és atom gyors ha helyi hálón belül használod.

próbáld ki meg fogsz lepődni :D

(#5044) Meta


Meta
tag

Hali népek

Újabb probléma: :( A net már működik és minden happy, kivéve hogy a szolgáltató 24 óra után bontja a kapcsolatot (vagy valami másért szakadt meg a net, de ez a legvalószínűbb)

Viszont nem találtam a beállítások között olyat hogy tárcsázzon újra automatikusan. :( Ezt hogy lehet megoldani? Mert kihúzni a dugót és visszadugni nem a legszebb mindig.

(#5045) Jano_023 válasza Meta (#5044) üzenetére


Jano_023
őstag

Hi, a wifi beállításánál a menüben van olyan ahol beállíthatod a kapcsolat időtartamát. Ilyennek lennie kell. Legalább is az elmondottak alapján én erre következtetek.

''Az életet nem a lélegzet vételek száma határozza meg, hanem azok a pillanatok mikor eláll a lélegzetünk !''

(#5046) mezis válasza mynames (#5041) üzenetére


mezis
nagyúr

IP címek, átjáró rendben ?

A notimat akarom összekötni a desktop gépemmel.
Próbáltam cross kábellel de le se szarták egymást...most próbáltam wlan-nal de uagyanaz minden. A routert látja mindkettő, de egymást nem.
Egyiken vista másikon xp van, lehet ez a baj? Milyen irányban induljak el?

mezis

(#5047) Meta válasza Jano_023 (#5045) üzenetére


Meta
tag

Nem a kapcsolat időtartamával van gond, hanem hogy maga a szolgáltató dob le. Arouternek ezt érzékelnie kellene és viszamenni.

(#5048) Jano_023 válasza Meta (#5047) üzenetére


Jano_023
őstag

Hi.
Én még ilyet nem hallottam, hogy a szolgáltató dobna le, max ha pl. IP cím ütközés vagy valami hasonló van talán akkor. A kapcsolat időtartamával biztos nincsen gond ?

''Az életet nem a lélegzet vételek száma határozza meg, hanem azok a pillanatok mikor eláll a lélegzetünk !''

(#5049) shev7 válasza Jano_023 (#5048) üzenetére


shev7
veterán

Hat akkorhallgatozz tovabb. A legtobb dsl szolgaltato 24 orankent bontja a kapcsolatot. Meta kerdesere a valasz pedig az, hogy a routernek kezelnie kell ezt, kell lennie automatic reconnect beallitasnak a feluleten, ha nincs es magatol sem megy vissza, akkor mondanam, hogz szar a router, de ez pont nem az. Esetleg hibas...

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#5050) Jano_023 válasza shev7 (#5049) üzenetére


Jano_023
őstag

Akkor ezek szerint csak én nem hallottam róla, de majd akkor fülelek....:D

''Az életet nem a lélegzet vételek száma határozza meg, hanem azok a pillanatok mikor eláll a lélegzetünk !''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.